Keresés

Részletes keresés

cirrocumulus Creative Commons License 2003.12.10 0 0 430
Kollár Attila épp az előbb hívta fel a figyelmemet, hogy szombat délelőtt a Duna TV-ben a Klipsz c. műsorban is lesz szó a
vasárnapi koncertről
!

Ha valaki nem dolgozik aznap (munkanap lesz ugyanis) és teheti, nézze meg a műsort.

A Duna Tv honlapjáról az idevágó rész:
December 13., szombat, 10.25-10.55 KLIPSZ könnyűzenei műsor - Luca és a boszorkányok napja
(Ismétlés: december 19., péntek, 3.35)

Lévén hogy december 13. Luca és a boszorkányok napja, erre a napra nem hívtunk női előadót, s így kissé maszkulin lett az adás - ám így is sok érdekességgel tudunk szolgálni.
Vendégünk lesz a Musical Wichkraft (Zenei Boszorkánykonyha), Török Ádám és a Mini. Itt lesz Schuszter Lóránt a most kiadott, de még 1980-as Fekete bárányok koncert DVD-jével, Fenyő Miki a szilveszter előtti Fenyőünnep című koncertjével és Gerendás Péter egy Beatles unplugged koncerttel. Hírt adunk egy igen különleges, a "Határon túli magyarok zenéje" címmel immár harmadik alkalommal megrendezésre kerülő folkestről, amely a Budai Fonóban kerül megrendezésre, majd a Kalapács zenekar mutatja be új CD-jét.

EeToN Creative Commons License 2003.12.10 0 0 429
Köszönjük, hogy begépelted a Musical Wirtschaft-interjút! :)
Előzmény: cirrocumulus (428)
cirrocumulus Creative Commons License 2003.12.09 0 0 428
1200,- Ft-ba kerül a jegy a 14-i koncertre.

Tegnap este a Petőfi rádió HANG-SZÓRÓ c. könnyűzenei híradójában egy rövid interjú hangzott el Naszádi Gáborral:

"Riporternő: - Ami miatt veled most beszélgetni fogunk, az a Musical Witchcraft: ez egy valamilyen felállás. Mesélj rólatok, magatokról!
Naszádi Gábor: - Igen, egy zenei csoportosulás, néhány éve hívtuk életre: Kollár Attila és jómagam vagyunk a - ha szabad így mondani - zenei magja ennek a kis zenei közösségnek.
A reneszánszunkat éljük, hiszen mi korábban aktívan zenéltünk, és most így a 40-es éveink elején úgy gondoltuk, hogy jó lenne ismét leporolni a fát, a hangszereket, és talán egy kicsit más zenei világban újra próbálkozni. Attila a Solaris együttesnek volt - sőt, még ma is - a fuvolistája. Arra gondoltunk, hogyha a zene egy és oszthatatlan - a muzsika szerintünk az -, akkor miért ne lehetne akár archaikus zenei elemeket korszerű hangszereléssel megjeleníteni, talán még kicsit eladhatóbbá is tenni. Ha műfaji meghatározást szeretnénk ragasztani a muzsikánkra, idefelé jövet arra gondoltam, hogy talán a legtalálóbb az "intellektuális progresszív zene" vagy "gondolatébresztő, továbbgondolkodásra késztető zene". Ez egy kicsit nagyképűen hangzik (kaján kacaj a műsorvezetőnő részéről), de ezek szerint igyekszünk a muzsikánkat összeállítani. Tehát instrumentális zene: az ének csak aláfestő, kísérő szerepet kap, nincsen szöveg nálunk.

Két koncertre készülünk most nagy izgalommal és várakozással: ami tulajdonképpen nem is 2, hanem 3, hiszen most vasárnap, 14-én a volt Kaffka Margit Gimnáziumban lesz két koncertünk. Az egyik, délután 1/2 4h-kor: egy orvoskonferenciának a záróeseményeként kaptuk ezt a megtisztelő felkérést.
Rip.nő: - Valószínűleg az intellektuális zenéteknek köszönhetően ... (újabb nevetés)
N.G.: - Merem remélni én is, igen.
Általában ilyen orvoskonferenciákon fajsúlyos zenék szokták a végén alkotni a műsort.
Az 1000. angiográfiás vizsgálat jubileumára lesz ez a konferencia; és ha már ott van a motyó, a felszerelés, akkor miért ne lenne egy nyílt koncert is: este 7 órakor lesz az a - publikum számára nyitott - koncert, aminek különös aktualitását adja az, hogy idén ünnepeltük a 25. érettségi találkozónkat. Tehát 25 éve érettségiztünk Attilával, hiszen osztálytársak voltunk, és ezért választottuk ezt a színhelyet, hiszen ebben a gimnáziumban koptattuk a padokat.
A másik koncert pedig jövő csütörtökön (18-án) lesz a Millenáris Teátrumban, ahol ugyanezt a műsort fogjuk előadni, az 20-tól 22 óráig lesz.
Rip.nő: - Ki mindenki lép fel? Tehát nemcsak ti ketten vagytok itt a produkcióban.
N.G.: - Így igaz. Megpróbáltuk a 2 CD-nk zenei anyagát úgy megjeleníteni, koncertképes formában előadni, hogy a stúdiótrükköket helyettesítjük élő zenével. Ezért hívtunk vendégzenészeket is, dehát a zömét azok a zenészek alkotják, akik a CD-ken is játszanak.
Fölsorolnám őket, ha szabad.
Rip.nő: - Akartalak is kérni rá, ne csak anonimként emlegessük őket.
N.G.: - Igen. Tehát:
Kollár Attila - fuvola
Kornis Feri - ütőhangszerek
Naszádi Gábor (jómagam) - akusztikus gitár
Pócs Tamás - basszusgitár
Szirtes Edina - hegedű és vokál
Vámos Zsolt - gitár
Kárpáti Zoltán - gitár
Vermes László - dob
.
Íme, a szép kompánia.
Rip.nő: - Remélem, hogy nagyon sokan lesznek a koncerten,
N.G.: - Én is!
Rip.nő: - ...jól fogjátok magatokat ti is érezni, a közönség is.
Tehát vasárnap este és jövő hét csütörtökön lép fel a Musical Witchcraft (itt a műsorvezetőnő egy kicsit küszködött a kiejtéssel, harmadjára sikerült ... nagy derültség).
Csak sikerült kimondanom!
N.G.: - De nekem is tetszik a "Musical Wirtschaft" is!
Rip.nő: - Igen, mert én németes vagyok, úgyhogy ezért mondok Musical "Vircsaft"-ot, de nehogy félreértsenek: a MUSICAL WITCHCRAFT lép fel."

A dec. 18-i koncertről a Kultúrinfo oldaláról:

Periferic Records-est
2003.12.18.
város: Budapest
helyszín: Millenáris Park
cím: 1024 Budapest, Fény u. 20-22.

Az megnyitó kezdete: 2003. december 18., csütörtök 20.00 óra
Helyszín: Teátrum

Kollár Attila's Musical Witchcraft
Mindflowers

Jegyár: 1200 Ft

Előzmény: Törölt nick (427)
cirrocumulus Creative Commons License 2003.12.05 0 0 426
Gömör Laciék koncertje holnap este 19.00 órakor fog kezdődni és 1300,- Ft-ba kerül a jegy.

Jegyek vásárolhatók a helyszínen (IBS), és az ismert jegyirodákban.
IBS jegypénztár: 391-2525, nyitva: hétfőtől-péntekig 10.00-12.00 óráig,
du.: 13.00-18.00 óráig, előadások napján: 19.30 óráig,
hétvégén és ünnepnap: nyitás az előadások előtt 1 órával.

Előzmény: clavicula (425)
clavicula Creative Commons License 2003.12.05 0 0 425
A Gömör Laciék szombati koncertjéről tud valaki valami közelebbit? Mikor kezdődik, hol lehet jegyet venni és mennyiért?
A skót Creative Commons License 2003.12.05 0 0 424
Méghozzá én vettem át legelőször őket, mert amíg EeToN kutakodott a táskájában, és átvettem a két jegyet a nénitől.:-)
EeToN Creative Commons License 2003.12.05 0 0 423
Úgy bizony!

Sikerült is elsőnek megvennünk a jegyet A skóttal tegnap. ;)

EeToN

Előzmény: cirrocumulus (422)
cirrocumulus Creative Commons License 2003.12.04 0 0 422
Jó hír: már tényleg kaphatók a jegyek Kollár Attila jövő vasárnapi koncertjére !!!

(Az előbb hívtam föl a Stereo Shop-ot, mielőtt újból fölöslegesen mennék el hozzájuk ezügyben...)

Előzmény: cirrocumulus (419)
cirrocumulus Creative Commons License 2003.12.01 0 0 421
Hát... már én is visszafelé számolom a napokat!
Legkésőbb Attila koncertjéig meg kéne jelennie, különben megint át leszünk verve :o)
Előzmény: Youwine (420)
Youwine Creative Commons License 2003.12.01 0 0 420
NOAB-ot nekünk, de izibe ! :-)
cirrocumulus Creative Commons License 2003.12.01 0 0 419
Friss hír Kollár Attilától: a dec. 14-i koncertjére dec. 4-től kaphatók majd a jegyek a Stereo Shop-ban.

Kis változás a fellépők névsorában: Sárik Péter billentyűs helyett Kárpáti Zoltán gitáros játszik majd.

A koncert régebbi és mostani szórólapja.

cirrocumulus Creative Commons License 2003.11.20 0 0 418
Azért ez nem semmi:

- dec. 6-án Gömör Laciék koncertje,
- dec. 14-én és 18-án pedig Kollár Attiláé!

De jó kis hónap az idei december!

(Hát mégha a 2. archív Solaris CD - a NOAB - is megjelenik a beígért időben, december eleje táján ...!)

Előzmény: cirrocumulus (417)
cirrocumulus Creative Commons License 2003.11.20 0 0 417
Érdekes hírre bukkantam az előbb a Solaris dobosa, Gömör László együttesével, a SHANNON-nal kapcsolatban.
Íme:

*****

"Shannon, a kelta energikusok
2003.12.06.
város: Budapest
helyszín: Buda Stage (IBS)
cím: 1021 Budapest, Tárogató út 2-4.

Szédületes energia és természetesség jellemzi a neves muzsikusok által létrehozott zenekart, a SHANNON-t. Történetek törpékről és hatalmasokról, fajankókról és részeges leányzókról, istenről, emberről, féktelen jókedvről és boldogságról. A kelta hangulat magyar és szláv ütemekben, dinamikus rock-alapok fölött dobog.

A SHANNON új "szerzeményével", Péter János fuvolással mutatkozik be december 6.-án, a Tárogató utcai IBS színpadán, előadásának címe pedig - stílusosan: A bor, a dal, a tánc (avagy A Mikulásnak is kell a fittness).

A program, az ünnepnek megfelelően, adományozással teljesedik ki: a SHANNON zenekar dobosa, személyes érintettség okán, fölajánlja kétmillió forintot érő hangszerét egy jótékonysági aukcióra, melynek bevétele a cukorbeteg gyermekeket támogató alapítványnak jut. A cím szentháromsága alapján a koncert közönsége sem megy üres kézzel és lélekkel haza, ez bizonyos.

Tehát a magyar kelták a tőlük megszokott sok meglepetéssel, új névvel és készülő lemezükkel beveszik Magyarországot. A zenekar tavasszal turnéra indul, a hadjárat részleteiről a legjobb magyar lapok és a Kulturinfo tudósítja nézőit.

A nevek, akiket érdemes megjegyezni: a lendületes ritmusok felelőse a dobos Gömör László (Solaris, Napoleon Boulevard) és a basszusgitáros Sajben Gábor (Wigyori, Cold Weather Blues Band), a tangóharmonikát Batta Gábor (Rece-Fice, M.É.Z.) bűvöli virtuóz szólóival, a csapat gitárosa, énekese, szövegírója Molnár Sándor (M.É.Z.); néhány hónappal ezelőtt pedig csatlakozott a zenekarhoz a szuggesztív egyéniségű, vérbeli showman, a fuvolás Péter János (M.É.Z.)."

*****

A M.É.Z. együttest - gondolom - többen is ismeritek: Péter János fuvolás hihetetlenül elsöprő stílusban fuvolázik.

Szerintem ez egy nagyon jó koncert lesz!

cirrocumulus Creative Commons License 2003.11.20 0 0 416
Még nem érkeztek meg a jegyek a StereoShop-ba Kollár Attila dec. 14-i koncertjére.
Előzmény: cirrocumulus (407)
cirrocumulus Creative Commons License 2003.11.14 0 0 415
Megvan a sorrend a dec. 18-i koncertre:

1. Mindflowers együttes
2. Kollár Attila - Musical Witchcraft

Előzmény: cirrocumulus (410)
cirrocumulus Creative Commons License 2003.11.13 0 0 414
Mail ment.

Mindent gyűjtök, ami velük kapcsolatos.
1995-ben megvettem a japán kiadású Marsbéli Krónikák CD-jüket is.
Legnagyobb meglepetésemre itthon, a Solaris hanglemezboltban bukkantam rá.

Előzmény: Törölt nick (413)
cirrocumulus Creative Commons License 2003.11.13 0 0 412
Hol sikerült beszerezned?
Előzmény: Törölt nick (411)
cirrocumulus Creative Commons License 2003.11.13 0 0 410
Halihó!

Újabb koncert !!!: a Periferic topicokban tegnap felröppent hírt most erősítette meg Kollár Attila.

Ezek szerint dec. 18-án, csütörtökön is lesz koncertjük, mégpedig a Millenáris Teátrumban, a másik fellépő együttes a Mindflowers lesz, a sorrend még nincs eldöntve.

Két Musical Witchcraft koncert 1 hét alatt!!!!!!!!!!!

cirrocumulus Creative Commons License 2003.11.12 0 0 409
Most érkezett a hír: a december 14-i koncertre 1200,- Ft-ba kerül a jegy.
Előzmény: A skót (408)
A skót Creative Commons License 2003.10.31 0 0 408
Ok, majd szemfüles leszek, köszi az infókat!
cirrocumulus Creative Commons License 2003.10.31 0 0 407
Csak ennyit tudok én is, amit Attila írt tegnap:

"Néhány napja vált véglegessé, hogy végre sikerül összehozni az Utópia lemez koncertbemutatóját!
A koncertre a StereoShop-ban, valószínűleg november 15. után lehet majd jegyet kapni.

Jata (Seres Attila) már dolgozik a Solaris home page megújításán, a decemberi koncertről itt is lehet majd információt szerezni!"

Előzmény: A skót (406)
A skót Creative Commons License 2003.10.31 0 0 406
Jegyeket hol lehet vásárolni és milyen árúak? Vagy ez még nincs letisztázva?
cirrocumulus Creative Commons License 2003.10.31 0 0 405
Pontosítás: koncert időpontváltozás !!!!!!!!!!

Attilától újabb üzenet érkezett:
"Az a bizonyos szombat, dec. 13. munkanap lesz és így tanítási nap is, tehát nem jó a koncert részére.
Sikerült velük megállapodni a december 14. vasárnap este 7 órai időpontban.
(A volt Kaffka Margit Gimnázium egyébként többek között arról is nevezetes, hogy együtt érettségiztünk ott Naszádi Gáborral, még 1978-ban, ez bizony kicsit régen volt...)
"

Tehát akkor a pontos meghívó:

*** KONCERT ***

MUSICAL WITCHCRAFT – Utópia
Lemezbemutató

2003. December 14. Vasárnap 19 óra

helyszín:
SZENT MARGIT Gimnázium – Díszterem (II.em.)
BUDAPEST XI., Villányi út 5-7.

***
Közreműködő zenészek:
Kollár Attila – fuvola, szintetizátor, tambourine
Erdész Tamás – gitár
Kornis Ferenc – ütőhangszerek
Naszádi Gábor – akusztikus gitár
Pócs Tamás – basszusgitár
Sárik Péter – billentyűs hangszerek
Szirtes Edina – hegedű
Vámos Zsolt – gitárok
Vermes László - dobok

Előzmény: cirrocumulus (403)
A skót Creative Commons License 2003.10.30 0 0 404
MEGYÜNK!!:-)))
cirrocumulus Creative Commons License 2003.10.30 0 0 403
Hali mindenkinek!

Friss és most már biztos infók Kollár Attilától:

"Néhány napja vált véglegessé, hogy végre sikerül összehozni az Utópia lemez koncertbemutatóját!
A koncertre a StereoShop-ban, valószínűleg november 15. után lehet majd jegyet kapni.

Jata (Seres Attila) már dolgozik a Solaris home page megújításán, a decemberi koncertről itt is lehet majd információt szerezni!

A 2. Solaris Archive CD még ezév december elején megjelenik!!!
(Azt hiszem a Noab "felújított" verziója nem sikerült rosszul...) Kollár Attila"

*** KONCERT ***

MUSICAL WITCHCRAFT – Utópia
Lemezbemutató

2003. December 13. Szombat 19 óra

helyszín:
SZENT MARGIT Gimnázium – Díszterem (II.em.)
BUDAPEST XI., Villányi út 5-7.

***
Közreműködő zenészek:
Kollár Attila – fuvola, szintetizátor, tambourine
Erdész Tamás – gitár
Kornis Ferenc – ütőhangszerek
Naszádi Gábor – akusztikus gitár
Pócs Tamás – basszusgitár
Sárik Péter – billentyűs hangszerek
Szirtes Edina – hegedű
Vámos Zsolt – gitárok
Vermes László - dobok

cirrocumulus Creative Commons License 2003.10.13 0 0 402
Jata mostanában dolgozik rajta ...
Előzmény: Youwine (401)
Youwine Creative Commons License 2003.10.13 0 0 401
Igen, a képek nagyszerűek, köszi !

Viszont a honlap sajnos nem frissült 2001 januárja óta.

cirrocumulus Creative Commons License 2003.10.13 0 0 400
Nagyon szépen köszönjük! :o)))))
Előzmény: matula12 (399)
matula12 Creative Commons License 2003.10.10 0 0 399
"Uj" kepek: http://www.kmtf.uz.ua/solaris/
tillA Creative Commons License 2003.10.09 0 0 398
És ez hogy tetszik: Robert Forrester from Solaris?
Special Guests: Snaut, Gibarian & Sartorius

Most láttam az IMDB-n, hogy létezik egy Steve Solaris nevű filmes hangtechnikus: a Space Cowboysban működött közre. Hol máshol?!

Előzmény: Camouflage (397)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!