Keresés

Részletes keresés

Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.19 0 0 5925

Sajnos nem láttam, de ezek szerint érdemes ismét nézni a Főtér műsorát, bár amióta nem Borbás Marcsi vezeti, már nem érdekel annyira...  :-(

 

Vasvárról néhány link, persze a www.varak.hu -- alapján:

 

ˇ    Vasi Szemle 45/2 1991VI.HA.1486

ˇ    Soproni Szemle 42/1988 VI.HA.1.302

ˇ    Vasi Szemle 1996 I. évf. 4. szám

 

Előzmény: tomatas (5922)
tomatas Creative Commons License 2006.02.19 0 0 5922
Kérdés a következő: LÁTTAD? :)
Előzmény: Nagyon Várbarát (5921)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.19 0 0 5921
No problem... ott is volt anno egy vár!!! 
Előzmény: tomatas (5920)
tomatas Creative Commons License 2006.02.19 0 0 5920
Tiszta hülye vagyok, Vasvár. Bocs!
Előzmény: tomatas (5919)
tomatas Creative Commons License 2006.02.19 0 0 5919
Sziasztok! Láttátok a Főtér című műsort Várgesztes volt benne.
Előzmény: Nagyon Várbarát (5918)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.19 0 0 5918
Kösz szépen az élménybeszámolót... gondoltam, hogy arrafelé sem érkeztek meg még a fecskék!  :-)
Előzmény: civertan (5917)
civertan Creative Commons License 2006.02.19 0 0 5917
Liebe Topicwochnerek!
A háztetön vagy 1méter 70 centis hó volt, ha az uton autoztál és elmentél egy benzinkút mellett akkor azt nem láttad a felhordott hótól.Nem mentem a lavinák és egyébb okok miatt várazni pedig Hitler nyári lakjától ami nem vár /Brechtesgaden/ légvonalban 40kilométerre voltam, napoztam és leégett 3000 méteren a pofámról a bör, no meg sok jó délamerikai bort kostolgattam, elolvastam 10 könyvet az internetröl.Majd még összeszedem a gondolataimat csak reggel cikk leadásom van és ide többet irtam mint oda. szasztok... ja Carcassone gyönyörü egy napig bóklásztam benne de nekem Tarascon a szivem csücske..... .
Előzmény: Nagyon Várbarát (5908)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.19 0 0 5916
Üdv a váras Topikban! A képek a szabályzat szerint 500 Kby alatt kell, hogy legyenek, de személyes tapasztalatom alapján ennél is kisebbet érdemes felrakni!
Előzmény: Kadó (5915)
Kadó Creative Commons License 2006.02.19 0 0 5915

Jeeee, nem mentek fel a kepek ...

 

Mi a max meret ?

 

 

Előzmény: Kadó (5914)
Kadó Creative Commons License 2006.02.19 0 0 5914

Azt hiszem, eleg sokat...

Jo, Carcassonne kotelezo, de legalabb nem kell nagyon megmaszni.

Peyrepertuse csodalatos, az egyik kep kedveert majdnem meghaltam. De legalabb szep lett.

 

Foix, Montsegur, Puylaurens, Peyrepertuse,Las Tors, Minerve, Castres, Albi, Toulouse, Mirepoix... enniy jut eszembe most. De tortenelmileg ide tartozik meg Tarbes es pl. Beziers is, ahol Simon de Montfort vezetesevel a papai legatus felkialtasaval ("Oljetek meg mindenkit, Isten majd felismeri a sajatjait !"), legyilkoltak minden elolenyt (beleertve a haziallatokat is), vagy 20000 lelket. Ma mar nincs meg a var ott...

 

Kepeket meg ossze kell gyujtenem, itt van nehany.

Udv: Kadosa

Kadó Creative Commons License 2006.02.18 0 0 5911

...bocsánat, javítok: az utolsó is Puylaurens, csak más szögből (sikerült kinagyítani :))

 

Előzmény: Kadó (5910)
Kadó Creative Commons License 2006.02.18 0 0 5910

Üdv mindenkinek ! Most bukkantam rá erre a fórumra.

Ami a listázott Cathar várakat illeti (melyek később jól jöttek a frankoknak a spanyol határvidéken...): Foix, Puylaurens, Peyrepertuse, Queribus (bar ez utolsot nem nagyon latom jol...) a sorrend.

 

Volt szerencsém az végigjárni őket, maradandó élmény. Viszont rá kell szánni legalább két hetet :)

 

Minden jót :Kadosa

Előzmény: Törölt nick (5909)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.18 0 0 5908

Rendben... nemrég vettem észre, hogy pár váras könyvborítót nem raktál fel az adatbázisodba... vagy én nem küldtem volna el? Na mindegy, holnap majd bepótolom...

Aztán szívesen olvasnánk és nézegetnénk majd holnap egy rövid {vagy hosszú?} élménybeszámolót, hogy arrafelé is ilyen óriási hóhegyek voltak?

Előzmény: civertan (5907)
civertan Creative Commons License 2006.02.18 0 0 5907
ha akartok küldeni valamit holnap jöhet
civertan Creative Commons License 2006.02.18 0 0 5906
http://www.civertan.hu/archivum.htm    kérlek nézzétek meg  Fábrys képeimet
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.18 0 0 5905
... hozzál nekem egy rekettyést!  :-)))
Előzmény: civertan (5904)
civertan Creative Commons License 2006.02.18 0 0 5904
ne mond azt nekem hogy ni    
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.18 0 0 5903

Üdv megfáradt és átfagyott vándor ismét a váras Topikban! Hát nem tudom, hogy szombat este folyamán mekkora lesz nálunk a forgalom, én mindenesetre most néztem meg sokadszor a megunhatatlan, poénok tömegével spékelt kedvenc filmemet:

 

 

Előzmény: civertan (5902)
civertan Creative Commons License 2006.02.18 0 0 5902
sziasztok holnap bennt vagyok  ma meg nézlek benneteket.....
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.18 0 0 5901
Utána nézve az eseményeknek, annyiban módosítom az előbbieket, hogy a kathar eretnek mozgalom a XIII. -- XIV. században volt elterjedve Dél-Franciaországban.
Előzmény: Nagyon Várbarát (5900)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.18 0 0 5900

Persze, hogy igazad van... de mégis úgy látom, igen kevés esélyem van arra, hogy valaha is eljuthassak ezekre a gyönyörűséges történelmi helyszínekre!  :-)

A másik dolog pedig az, hogy mivel kevéssé ismerem a históriájukat, nincs ami a számomra életet varázsoljon a holt kövekbe! Pl. mennyivel másabb a murányi vár számomra, ahol kiülve a félelmetes szakadék szélére, eszembe jut, hogy 1549-ben Salm királyi generális seregével ostromban foglalta el a rettegett Basó Mátyás rablólovagtól, aki azonban a csata forgatagában megszökött, de végül a közeli erdőkben bolyongva a pásztorok elfogták és a gyűlölt zsiványt átadták a győztes generálisnak, aki tizenhatodmagával a Habsburg sereg táborába, a sátra előtt lefejeztette! Ez már maga a véres, gyönyörűséges középkor!  :-)))

 

Szóval eléggé beszűkült a látóköröm, szinte csak a Kárpát medence váraira korlátozódva, bár azokat is lehetetlenség végigjárni, lásd Dénes József várlistáját:

http://mars.elte.hu/varak/varlistad2.htm

 

A dél-franciaországi eretnek mozgalomról annyi azért rémlik, hogy a XIV. -- XV. században hatalmas területeken terjedt el a katolikus egyház tanításaival ellentétben lévő hitmozgalom, központja Albi városában volt. A katarokat végül a királyi és egyházi fegyveresek véres kegyetlenséggel verték le, rengeteg embert, öreget, nőt és gyermeket ölve meg, égetve el máglyán... a hegyi váraikat is sorra megostromolták és elfoglalták.

Kösz szépen a fotókat, valóban lenyűgözőek... mennyi vér tapadhatott a köveikhez, mint minden váréhoz, ezt sohasem feledjük el!

 

Viszont sjose, ezzel nem akartam véletlenül sem elvenni a kedvedet, attól, hogy itt a váras Topikban bemutassad azokat a csodaszép, távoli helyeket, ahol már jártál! Irigykedem rád! Igenis, bővítsed a "látókörünket"!!!  :-)

Előzmény: Törölt nick (5896)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.18 0 0 5899

Kösz szépen az újabb összehasonlító fotókat, imádom őket!  :-)

 

Véglesen úgy 3 éve járhattam, már akkorra elkészült a kaputorony helyreállítása... éppen paint-ball versenyt rendeztek a palota romjai között, így nem lehetett bemenni...  :-(   mondjuk furcsállottam, hogy egy történelmi műemléket, mégha szétlőtt, erősen romos és kormos is, de festékkel össze-vissza lehet maszatolni!

Sűrűn böngészem a szlovák váras web. oldalakat, de sajnos még nem bukkantam olyan hírre, hogy megkezdődött volna a nagyterületű objektum teljes helyreállítása. De adja Isten és a szlovák műemlékvédelem! A Castrum Bene Egyesület tavalyi ülésén számoltak be szlovák régészek arról, hogy kutatásokat végeztek a Nagy Lajos király által építtetett palotaszárnyon. Egyelőre ennyi az infóm róla...  :-(

 

Valóban érdemes volna a képeidet feliratozni, ahogy én szoktam, mert így azonnal megérthető lenne, mely várat ábrázolja!

Jelen esetben a felső fotók Végles kaputornyát, míg az alsók Lubló várának rondelláját mutatják be 1955 előtt és napjainkban.

 

Végles várkastélya egy régebbi fotón... napjainkra már a bozótot kiirtották és a kaputornyot is helyreállíttották!
Előzmény: Törölt nick (5895)
sirocco Creative Commons License 2006.02.18 0 0 5898

Az első kép Foix, az utolsó Puilaurens. A másik kettőre nem tudtam rájönni :-(

 

A kathar várak nekem is nagy kedvenceim. Fantasztikus fekvésük van! (Már amennyire így képekről megállapítható, mert személyesen még én sem voltam egyikben sem)

Előzmény: Törölt nick (5896)
tomatas Creative Commons License 2006.02.18 0 0 5897

Köszi a képeket, jól esett a lelkemnek így korán reggel... Bár még jobb lenne, ha ráírnád, hogy mit ábrázol. :) Lehet, hogy ott van csak én nem látok még ki a fejemből. :))

Jó hétvégét nektek! See you - vasárnap estig!

Előzmény: Törölt nick (5896)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.17 0 0 5894
Jó éjt... én is elteszem magamat holnapra, ami már rövidesen itt is van!  :-)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.17 0 0 5893

Nekem a legelső számban az okozott óriási csalódást, hogy a borítóján a nemrégen emlegetett Csesznek légifelvétele volt, de a lapban egyetlen sort sem írtak róla...

de azóta sem!  :-(

Szerinted maradjanak továbbra is az amerikai és kanadai erődítmények vagy az első és második világháborús modern bunkerek ismertetői ebben a lapba? Egyáltalán nem kellene csak kimondottan a Kárpát medencében épült középkori várakról írni? Tehát kimaradjanak-e a templomerődök és kastélyok?

Bocsánat a szavaimért, de tudod, én Nagyon Várbarát vagyok, tehát erősen elfogult ez ügyben!  :-)

Előzmény: NO HAB (5892)
NO HAB Creative Commons License 2006.02.17 0 0 5892
egy igazi előfizető vagyok! Leginkább az olyan cikkek tetszenek,mint a decemberi számban a szigligeti vára írás,vagy a mostani még nem teljesen átolvasott februári lapban,pl a bátorkői beszámoló.
Előzmény: Nagyon Várbarát (5891)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.17 0 0 5891

És ezt az újságot mennyire ismered?  http://www.varlap.hu/

 

Ha pedig olvasod, mi tetszik és mi nem tetszik benne? Min változtatnál?

Előzmény: NO HAB (5890)
NO HAB Creative Commons License 2006.02.17 0 0 5890
igen igen mindíg ezt olvasom várlátogatás előtt,meg amióta ideinvitáltál,azóta Titeket is!
Előzmény: Nagyon Várbarát (5888)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.17 0 0 5889
Ne tessék már leskelődni... bújni a dunyha alá egyenest!  :-)
Előzmény: tomatas (5886)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!