Keresés

Részletes keresés

1323333 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11326

Szia!

 

Nekem a gyakorlat is bejött, a combközelítő izmaim szerintem a leírt széken ülök párnát szorít két térd közé, nyit-zár gyakorlat hatásáta működnek újra úgy ahogy szeretném, gyenge volt.. no meg a falhoz támasz és leguggol megtart gyakorlatot előbb meg sem tudtam csináli, most 10 mp-ig megy..

jó lehet placebo hatás, és erősödtem annyit, de én ennek tudom be:)

Előzmény: Törölt nick (11321)
zlota Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11325

Én is egyre többet lógtam és nagyon jól esett, de már csak napi 3-4szer max 5 percet nyújtom magam. Mivel állítólag a több nyújtás kinyújtja a szalagokat .

Gyanús, hogy nekem ezért recseg ropog jobban a gerincem.Mielőtt ezt csináltam semmi nem volt, egy roppanás sem.Most gyógytorna gyakorlatoknál is vannak olyanok ahol roppan, pattog egy kicsit.

De ha így van, hogy semmi káros, nekem az a kb 8-10perc ami után nagyon-nagyon jó szokott lenni.Akkor szívesen csinálnám újra hosszabban.

Előzmény: MBman (11323)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11324
Ez tetszett! A testvérem vett ilyen könyveket, de soha nem olvasta el. De mindig felkínálta nekem. És persze nem is tornázik.
Én inkább olyan jellegü könyveket vettem, ami közelebb visz a kórság megismeréséhez. Talán, mert azt gondoltam, akkor könnyebben elbánok vele.
Hát Etka anyó nem volt egy átlagos figura. Még 90 évesen is lazán megcsinálta az íjjállást.

Én meg csak táncolok, a zene meg majd eljö!
Előzmény: fintorgó (11322)
MBman Creative Commons License 2015.01.29 0 0 11323
Mindenkinek más, ugyhogy kulonbozo modszerek, terapiak hasznalnak. En a deneverpadra eskuszom, nekem hihetetlen merteku javulast hozott kicsit több, mint 1 honap alatt. Mellette nyomom a Bene Máté-féle tornat (fél éve) 25perc napi 1x, meg azokat a dolgokat, amiket ő javasol (üléspozicio, parnák, otthon, munkában, autoban, stb), de ezek önmagukban sokat nem értek nekem. Nem mondom, hogy semmit, mert akkor hazudnék. Viszont a pad haszanalata komoly javulást hozzott. Miniumum 15 perc lógás alkalmanként, naponta 5-6x ahányszor csak alkalmam van rá. Mar csak az 1 helyben allas szar ha sokaig kell, de akkor meg tipródom :) De talan ez is jobb lesz majd.
fintorgó Creative Commons License 2015.01.29 0 0 11322

 

 Szeretek hóhányó lenni! Kutya/bohóci segédlettel vidám munka.

 

Igen, a jóga. Etka-anyóét gyakorlom, jó régen. Huszonéve. Kifejezetten a gerincre és a légzésre konzentrálnak a gyakorlatok.

 

Sokan szeretik a masszázst. Én szeretem magam csavargatni, mozgatni, tudom, a fájdalomhatárig mehetek el, másnap már egy miliméterrel tovább is, vagy, ha nincs jó napom, hát üsse kő, majd holnap jobban megy.

 

Egy a lényeg, csinálni kell és a jó tanácsokat adó könyvek a polcon, nem mozognak helyettem. Igaz, nem is tudnak onnan mozdulni nélkülem.

 

Egy ismerős mindig új könyveket vesz, új tornagyakorlatokkal és mutatja a képeket nekem.

Csak egyszer látnám, hogy gyakorolja is!

Azt mondja, nincs ideje átöltözni a tornához, most inkább csak elolvassa, mit is kéne...

Nem kell ahhoz öltözni, dobd le a cipellőd, hupp a szőnyegre, mutatom, ÁÁÁ azt nem.

 

Hehe, szerinte is fárasztó, majd...egyszer talán...megjön az esze is...

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (11319)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.29 0 0 11321
Ja még annyi, hogy engem inkább az elméleto rész fogott meg.
El sem tudom képzelni, hogy ilyen passzív - mert némelyik az -gyakorlatokkal hogyan lehet kikapcsolni a kompenzáló izmot és a
" nem dolgozó" izmot megtanítani a feladatára. Megpróbáltam! Nem ment.
Előzmény: 1323333 (11316)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.29 0 0 11320
A napalli az nappali!
Előzmény: Törölt nick (11319)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.29 0 0 11319
Kétségtelen, hogy nem a legélvezeyesebb tevékenysêg, de valamit muszáj mozogni. Én a jógát választottam. Most járok a Széchenyi napalli kórházába, de nem a torna miatt. Amikor megláttam a "müsorfüzetet", szóltam a reumatológusnak, hogy a torna terhére növelje a masszást. Kérdezte meddig tudok lehajolni. Hát bármeddig!, mondtam.Azt mondta, majd igyekszik átütemezni. Nem történt semmi. A lényeg, hogy azt tapasztalom, hogy némelyik ember nagyon le van épülve. Szinte mind arról panaszkodik, hogy milyen fárasztó ez a (kis) torna.. A szobatársnöm, kb. 100 kiló és nincs kibékülve azzal, hogy vízitornára küldték a térdfájdalmai miatt. Mert fárasztó. Nade mitöl akar meggyógyulni ilyen súllyal? Én azt mondom, hogy a mozgásszervi bajra mozgással (is) kell válaszolnunk. És még így is bizonytalan az eredmény. Nagy türelmet igénylö megprobáltatás.
Előzmény: fintorgó (11317)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.29 0 0 11318
Szia!
Teljesen logikus a szerzö elmélete,mert azt mondja, hogy az izom mozgatja a csontokat és nem fordítva, tehát az izmok funkció zavaráról van szó. Tehát, hogy nem az az izom dolgozik amelyiknek a feladata lenne, így egy másik kompenzál. A rossz izommunka következménye pedig a kimozdult csigolya, a gerinc strukturális elváltozásai...stb. Ezzel együtt nagy meló!
Előzmény: 1323333 (11316)
fintorgó Creative Commons License 2015.01.29 0 0 11317

 

 Én is olvastam. A jól végrehajtott gyakorlatok a legeredményesebbek.

 

Sokan nem szeretnek tornázni, mert az olyan időrabló.

 

Szerintem többet ér, mint a fájdalomcsillapító, vagy az izomlazító. Azok csak időlegesen, pár órácskáig javítanak a közérzetünkön, a torna, a mozgás pedig helyrebillenti a kibillent egyensúlyából az "alkatrészeinket".

 

Zuhog a hó, akkor most kimegyek az udvarra: SÖPRÉS a nagy vesszőseprűvel.

 

Jó hosszú a nyele, nem kell hajlongva húzni, csak módjával.

 

Előzmény: Törölt nick (11311)
1323333 Creative Commons License 2015.01.29 0 0 11316

szia!

 

Én is olvastam a könyvet, nagyon jó, néhány gyakorlatot alkalmazok is, szerintem haszanál.

Előzmény: Törölt nick (11311)
csupa6os Creative Commons License 2015.01.29 0 0 11315

Jah tudom. Nem is szedem, egyiket sem. Egyenlőre. Gondolom csak ráírta, hogy írjon valamit.

Előzmény: GeriSoft07 (11314)
GeriSoft07 Creative Commons License 2015.01.29 0 0 11314

....... be az orvosod a milgammával!

1doboz milgamma, csak recept nélkül kapható, 50db 4.000Ft, 50mg.os

Benfogamma 300-as (ugye 6x-os hatóanyag) receptre adható, 30db ugyan 4.000Ft, de hatóanyag tekintetében fajlagosan 6x jobban megéri.

 

Neurológus most írta fel, miután elmentem hozzá, hogy zsibbad a combom. milgammára legyintett, 3x1-nél ér valamit, szerinte, ez meg napi 1db

Előzmény: csupa6os (11313)
csupa6os Creative Commons License 2015.01.29 0 0 11313

csupa6os Creative Commons License 2015.01.29 0 0 11312

Sziasztok!

 

Engem 3 éve műtöttek LIV-V gerincsérvvel, de sajnos az állapotom nem lett jobb...Az állandó lábfejzsibbadás maradt, bár ez már a műtét következménye. Ami rosszabb lett: bal comb izomsorvadás, időnként úgy belenyillal a fájdalom a bal térdembe, hogy iszonyat. A lábfejemen némi bőrelváltozásokat is vélek felfedezni...Vizeletürítési zavarok néha...tegnap voltam ideggyógyásznál, szerinte a tünetek alapján sérvgyanú, de nem az LIV-V között hanem feljebb. Ezt kaptam tőle:

MR-re várok..hétfőn mehetek is. Kiváncsi vagyok mi sül ki ebből...

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.29 0 0 11311
Ez így van! Olvastam egy könyvet, fájdalom nélkül a címe. Nagyon pontosan leírja az összefüggéseket. A lúdtaptól, a medence elbillenésétöl ,stb....kezdve mi minden okozhat gerinc gondot.
Hiába! Nem viszgálnak kerek egészként.
Előzmény: fintorgó (11310)
fintorgó Creative Commons License 2015.01.28 0 0 11310

 

 Hoztam egy linket, érdemes elolvasni, igen korán kezdődhet a gerinc rossz terhelése, talán azt is írhatnám, hogy rosszak az alapok?

 

http://www.nlcafe.hu/egeszseg/20150128/rosszabb-a-gyerekek-egeszsege-mint-50-eve/

 

" ám a a jó minőségű cipő ma is drága dolog, sokan vesznek ezért olcsó, lábat nem támasztó, vékony talpú cipőt, ami messze van az ideálistól. Valójában se balerinacipőt, se magas sarkút nem lenne szabad hordania egy gyereknek, mert a lábcsontjai 18 éves koráig puhák, inkább porcosak, és könnyen deformálódnak. Különösen a vékony talpú cipőket kellene a gyerekkorban kerülni, mert a gyerektalp még nincs annyira kipárnázva, így nem megfelelő cipőben az alsó lábszár fogja fel az ütéseket minden egyes lépésnél. Az ízületekre nehezedő extra nyomás miatt károsodhat a gerinc, a csípő és a korai csontritkulás esélye is nagyobb. "

 

" A láb növekedése érthető következménye annak, hogy a mai gyerekek magasabbra nőnek, nagyobb a testsúlyuk, és a nagyobb termetnek nagyobb alátámasztás kell. Ám sok esetben nem a genetika növeli a lábméretet, hanem a nagyobb testsúly miatt csúsznak szét a porcok, és ez később sok fájdalmat okozhat."

 

stb.

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.28 0 0 11309
Gondolom akkor Györi vagy, ha dr Czigányt ajánlotta.
Előzmény: armisz72 (11306)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.28 0 0 11308
Hallgass a háziorvosodra és menj el az általa javasolt szakemberhez. Föleg a ciszta miatt, bár még kicsi. Ez az un. Tarlov féle ciszta a gerincvelöböl kiinduló idegeket érintö elváltozás. Van, hogy tünetmentes, de simán lehet a fájdalom forrása.
Késöbb jöhet a protrusiók nyújtó gyakorlatokkal való centralizálása.
Kitartás!
Előzmény: armisz72 (11306)
MBman Creative Commons License 2015.01.28 0 0 11307

Lényegében 3 db porckorong kiboltosulás (sérv előszobája). Ebből kettő (az L3 és az L5 alatti) a durazsákot (gerincvelő folyadékburkát) komprimálja, egy pedig (L4 alatti) az egyik ideggyököt. Utóbbi okozza a lábba sugárzó fájdalmat, bizsergést, a durazsák komprimáció pedig inkább a helyi fájdalmat.

 

Egyébként jellemző, hogy veled is elkezdtek szórakozni, packázni, mint mindenkivel, csakhogy a drága MR vizsgálatot elhalasszák. Anélkül, hogy a tünetek oka meglenne, injekciók, fizioterápiás kezelések, és tornagyakorlatok. Kérdezem, mire fel? Egy negatív röntgen leletre alapozva? Nem is értem, hogy merik ezt megcsinálni, ha olyan bajod van, akkor a tornagyakorlatok akár árthatnak is.

Én javaslataim a 11254 hozzászólásomban.

Előzmény: armisz72 (11306)
armisz72 Creative Commons License 2015.01.27 0 0 11306

Sziasztok, visszaolvastam jó pár oldalt, sajnos csütörtökön derült ki, hogy mi a bajom, így leírnám, kíváncsi vagyok ti mit tanácsoltok. 48 éves nő vagyok, nincs túlsúlyom 164 cm 56 kg. Sok ülőmunka és sok vezetés volt az elmúlt 10 évben.

Szeptember óta fáj a derekam, mikor már éjszaka is felébredtem és nem tudtam erős fájdalom nélkül egyik oldalamról a másikra fordulni, lesugárzott, bizsergett a lábam, elmentem a háziorvoshoz november elején. Elküldött rtg-re, ott csak annyi látszott, hogy az L5S1 porckorong szinte teljesen ellapult, és meszesedések vannak. Adott injekciókat Movalis, gyógyszert Meloxicam és elküldött a reumatológiára, reumán kiírtak elektromos kezelést, és mivel én rákérdeztem hogy nem kell-e, gyógytornát is, a vizes kezeléseket nem tudta felírni, mert éppen felújítják ezt a részleget a kórházban + elküldött még egy rtg-re hogy nem sacroileitis-e a bajom, ez a rtg negatív lett. Mikor lement 9 kezelés, és 7 gyógytorna (  néha inkább rosszabb volt tőle) és még mindig nem sok javulás, visszamentem a reumára, na itt kellemesen meglepődtem, mert a panaszaim elmondása után a doktornő egyből elküldött MR-re, szerencsém volt egy héten belül kaptam időpontot, és felírt még 10 gyógytornát, de már január 13-án jártunk ekkor, tehát 5 hónapja fáj a derekam.

Diagnózis:

L3 discus magassága megtartott, víztartalma csökkent, jobb oldali paramedián helyzetben enyhén kiboltosul, durazsákon enyhe benyomatot képez

L4 discus kissé laposabb, víztartalma csökkent, bal oldali median-paramedian protrusio széles alapon kiboltosul, az L5 gyököt komprimálja, a bal oldali forament szűkíti, de L4 gyöki kompresszió nem látható.

L5 discus median protrusio gyöki kompresszió nélkül, de a durazsákon benyomatot képez, L5 discus lapos inhomogén jelmenetű,

 

L4 S1 szelvényeken Modic 2-es tipusú zsíros degeneratio látható.

S1/2 szegment magasságában bal oldalon 8 mm átmérőjű folyadék jelmenetű képlet, gyöktasak cisztának megfelelő.

 

Jelenleg a derekam fájdalma csökkent, talán a kezelésektől és a pihentetéstől, de a zsibbadás, bizsergés a bal lábamban erősödött, bár néha kevésbé bizsereg, máskor jobban. Febr. 2-án megyek vissza a reumára, háziorvos maszek idegsebészt javasolt, dr. Czigány Pétert, de beutalót nem adott.?! Mit javasoltok hogyan tovább, köszi, ha szántok rám egy kis időt.

MBman Creative Commons License 2015.01.27 0 0 11305
Az a baj, hogy akármerre jársz, szinhaztol elkezdve a mozin, kávéházakon át amunkahelyig, mindenhol a székek a rossz uléspoziciora kenyszeritenek.
Előzmény: ex-petike23 (11304)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.01.27 0 0 11304

Szervusztok!

 

Köszi a tanácsokat mindenkinek!

 

MBman: értem, hogy segíteni szeretnél az MR javaslattal; megpróbálom majd a kontrollvizsgálaton megkérni a doktornőt. Én azért vagyok bizakodó az eredettel kapcsolatban (t.i. hogy mitől alakult ki), mert már régebben (kb. 2-3 éve) tapasztaltam azt (folyamatosan mostanáig), hogy a bal lábamat nem tudom annyira felemelni oldalt, mint a jobbat; pont ez az egyik jele a piroformis izom megrövidülésének.

Ha a doki nem küldd el MR-re, de csak a gyanúja felmerül, hogy a gerincemmel van gond, akkor elmegyek fizetős MR-re. (24e Ft).

 

brigi57: a diklorfenacot érzem úgy, hogy használ. Este bevettem egy 75mg-os retardot, végre átaludtam az éjszakát. Reggel bekentem 5%-os diklorfenac géllel, és bevettem megint egy retardot.

A sima (nem retard) 50mg-ost (Cataflam) viszont nem látom, miért lenne értelme szedni.. egyszerre három gyógyszert, ugyanazzal a hatóanyaggal..? :-o

A Xilox önmagában kb. semmit nem használt, de hétfőig szedem még.. Alogpyrint (illetve Algozon) abbahagytam, a maradék megy a házipatika dobozba.

A B vitamin komplexet szedem, azzal nincs fenntartásom. :)

 

Igyekszem rendesen enni, a Xiloxnál vettem észre, hogy ha félig éhgyomorra veszem be, akkor fáj tőle a gyomorszájam környéke.

 

Jegelés: én is erre jutottam. Érzem, hogy az enyhíti, és nem csak rövid távon, mint a meleg. Egyébként is gyulladásokra hűtést szoktak javasolni, miért az ideggyulladás lenne kivétel.

 

A diklorfenac gélnél bekenés után szoktam rá tenni egy darab folpackot.

 

Ha lemegy a gyulladás, akkor tornagyakorlatok (Almássy-féle), illetve lecserélem a székemet a munkahelyemen, mert ez elég alacsony, és érzem, hogy pont rossz ponton nyom.

 

Szoktam színházba járni, sajnos ott is észrevettem, hogy sokszor kevés a hely, kényelmetlen ülni (elég magas vagyok, nehezen hajtogatom be magam a szűk ülésekbe), de majd viszek az ülésre párnát.

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.26 0 0 11303
Most az a legfontosabb, hogy a gyulladás elmúljon. Ezek mérgek, de rövid távon, kúraszerüen nem vágnak tönkre. Beszéltük már, hogy sok minden okozhat ülöideg gyulladást. Ebböl csak kettö a sérv és a piriformis. Jó lenne kizárni a sérvet. Kérdés, hogy egy sima natív kimutatja-e a becsípödést. A kontrasztos meg árban kétszer annyi. Nem osztogatja az EÜ politika. Hát én rátenném a jeget. Hangsúlyozom! ÉN! Bekenném ezzel a krémmel, rá egy vastag törölközö és úgy rá a jégzselé. Ledeküdnék és a lábam feltenném derékszögben, egy órát minimum így lennék. Remélem azon esetek közé tartozol, akik spontán kigyógyulnak ebböl a nyavajából és nem kell köröket futnod. Ha lesz idöd majd írd meg mire mentél az orvosnál. Gyógyulást!
Előzmény: ex-petike23 (11300)
MBman Creative Commons License 2015.01.26 0 0 11302
Még annyit, hogy a gyógyszerekkel (nem szteroid hatoanyagu gyulladascsokkento-fajdalomcsiilapitok) vigyazz, mert kikészitik a gyomrot. Az ortoped orvosok nemigen foglalkoznak ezzel. Ezert jok a helyi kencék, kulonosen az ilyen hatoanyagu tapasz (flector, voltaren).
MBman Creative Commons License 2015.01.26 0 0 11301
Szoval akkor a szokasos játékot kezdte veled is. Szedd a gyogyszereket, majd röntgen. A szakma szabalyai ezt mondjak, de ez a szabaly sajnos nem a beteg erdekeit nezi, hanem a költséghatékonyságot. Sajnos a rontgen nem mutat ki tul sok mindent, csak a csontokat, meg esetleg daganatot, ha van. Lagyreszeket, porckorongokat nem! Nem akarom kedvedet szegni, de nekem negyede ilyen enyhe tuneteim voltak, vannak,mint amirol te beszamolsz, aztan centralis hernia L5 alatt. Ugyanezt a jatekot jatszotta el velem az orvos, mint most veled. MR-re fel ev mulva jutottam el.szoval ki dobtam az ablakon fél évet.Ha visszamehetnek az idoben, akkor azonnali MR-t kovetelnek a dokinal.Ha baj van, akkor tudjam egybol, ha meg nincs, akkor annal jobb.Ezert modom,h eroszakold ki az MR-t.
Előzmény: ex-petike23 (11300)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 11300

Háát.. sok újat nem mondott, csak azt, hogy be van gyulladva az ülőidegem.

Az eddig szedett napi 2x1 Xilox mellé felírt egy retard hatású diklorfenac gyulladáscsökkentő fájdalomcsillapítót éjszakára, egy sima diklorfenacot napközbenre,  egy izomlazítót (Mydeton), meg B vitamin komplexet.

Nem tudom, a Xiloxot érdemes-e tovább szednem, ha eddig nem éreztem hatását.. mindenesetre azt mondta, szedjem, úgyhogy szedem.

Az 5% diklorfenac tartalmú gél használt valamennyit eddig, kíváncsi leszek, kapszulában milyen lesz ugyanez a hatóanyag.

A jegelésre azt mondta, hogy nem annyira jó. (?) Pedig én úgy éreztem, hogy az enyhíti valamelyest.

Egy hét múlva kell visszamennem, akkor csinálnak röntgent is.

Alaposan végigvizsgált egyébként.

Rákérdeztem a piriformis-szindrómára, azt mondta, hogy akár az is lehet.

 

Előzmény: Törölt nick (11298)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.26 0 0 11299
Két t-vel állapított.
Előzmény: Törölt nick (11298)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.26 0 0 11298
Mit állapítot meg a doki!? Mely kórság gyötör?
Előzmény: ex-petike23 (11297)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.01.25 0 0 11297

Köszönöm! Őt már néztem, amikor a netet bújfam, hohy a gyulladás okát megtaláljam.

Megnézzem a szükséges gyakorlatokat is. Csak a gyulladás muúljon már el. :-(

Hétfő délelőtt kiderül minden (remélem).

Előzmény: Törölt nick (11296)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!