Keresés

Részletes keresés

loggol Creative Commons License 2012.07.30 0 0 511

Okés, értem, köszönöm.

 

Akkor a kérdésem: tudtok ajánlani olyat, aki a kéményt (Budapesten) megcsinálná?

 

 

Előzmény: Gyurco78 (510)
Gyurco78 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 510

Ha hivatalos lenne, akkor az egész úgy kezdődne, hogy kell hozzá egy gázterv. Azon meg rajta van, hogy hogy nézzen ki a kémény. 220-ból már kijönne lepapírozva is, ilyen rövid kéménnyel...így meg azt kockáztatod, hogyha szemet szúr a kéményseprőnek, akkor szépen elzáratja a gázt.

 

Előzmény: loggol (509)
loggol Creative Commons License 2012.07.26 0 0 509

Lehet, hogy nagyon-nagyon hülye kérdés, de olyat nem lehet, hogy a 15 éves szerelt kéményt használjuk és a levegő egy másik csövön jön be?

 

loggol Creative Commons License 2012.07.26 0 0 508

Ebben a kémény lenne benne, semmi más. Én persze nem értek a kéményekhez, de mind a munka nagyságát, mind az anyagai helyzetemet nézve sokallom. Ha a cirkó is benne lett volna, akkor nem hiszem hogy ide írok, hanem megkérdezem, hogy mikor kezdik. Az engedély meg hát olyan opcionális az ajánlatban, azaz ha akarom és fizetem az eljárási díjat, akkor lesz, ha nem, nem.

Gyurco78 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 507

A cirko nem, de a kéményseprőjatt igen :)

Előzmény: joevagyok68 (506)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 506

"Cirkót cserélünk"

"vezessük a födémen keresztül a padlástérbe"

"Ezt 220 000 + áfáért csinálná meg, amit én elsőre sokallok."

 

Cirkó ára is benne van ? mert akkor OK  :-))

Előzmény: loggol (500)
Gyurco78 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 505

A másik, ha a kéményes nem tudja intézni a kéményseprő papírt, akkor én hanyagolnám, mert ha nem veszik át, és őt már kifizetted, akkor b*szhatod.

 

Előzmény: loggol (502)
Gyurco78 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 504

Valóban nem árt megkérdezni a házat, hogy beleegyeznek-e, a 220.000 viszont marha sok, mondjuk 3m kéményért. Ilyen hosszúságban teljesen jó a cső-a-csőben, valószínűleg még a 60/100 is elég lesz, nem kell a 80/125.

 

Előzmény: loggol (502)
loggol Creative Commons License 2012.07.26 0 0 502

Köszönöm.

 

Az ajánlott ár a szakvéleményt, stb. nem tartalmazza, ha olyat akarok, akkor az ezen felül van. (Nincs nálam a papír, de az mindenestül talán 48 ezer lenne) Ez azt jelenti, hogy keressek másik kéményest?

 

Mi a jobb, a szétválasztott vagy a cső a csőben?

 

Előzmény: Törölt nick (501)
loggol Creative Commons License 2012.07.25 0 0 500

Cirkót cserélünk és 1 méterrel odébb is kerülne. A kéményes szerint a régi 15 éves szerelt kémény nem jó a turbóshoz, és ahol most van a kémény, az nem is szabályos (1 méterre van a szemben levő háztól).


Kéményes ötlete: mvel a legfelső emeleten van a lakás, vezessük a födémen keresztül a padlástérbe, a padláson lenne kb 1 m cső, majd onnan a palán keresztül ki.

 

Kérdéseim:

- A padlás ugye nem az enyém, hanem a társasházé, és gondolom, hogy ehhez a ház engedélye kellene.

- Ezt 220 000 + áfáért csinálná meg, amit én elsőre sokallok.

 

Mit tegyek?

 

Gyurco78 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 498

Ismerősöm megoldotta - villanybojler a vízmelegítő helyett.

Előzmény: kinga_004 (497)
kinga_004 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 497

Szia!

Hasonló helyzetben vagyunk mi is, a Tiéd végül hogy oldódott meg?

Előzmény: szódás love (496)
szódás love Creative Commons License 2012.06.05 0 0 496

Ja, és ez egy 5 emeletes ház 3. emeleti lakása, gyűjtőkéményes.

Fölöttünk még 2 emelet, a kémény cca. 10-15 méter magasságban az égig.

Mennyiből úszhatja ezt meg valaki?

A hiányosságok haladéktalan pótlását kérik, mert ha ebből gond lesz, az a mi felelősségünk, stb. (Nyilván egyébként.)

Fölhívjam őket?

Jelezzek, kérdezzek, legyek jófiú, vagy ráérek még? (Nyilván most nincs hirtelen és kapásból iksz százezrem erre az akcióra, annál csóróbbak vagyunk...) 

Mi a tapasztalat, mi a mozgástér?

 

Előre is köszi!

Előzmény: szódás love (495)
szódás love Creative Commons License 2012.06.05 0 0 495

Üdv!

 

Nagynéném átfolyós FÉG vízmelegítőjének nem kellett kéménybélelés.

Most ki lett cseréltetve BOSCH-ra, ami szintén átfolyós. 

Az előző 10 litert engedett át percenként, ez 11-et. 

A kéményseprő munkalapja szerint ennek már kéne bélelés, be is ikszelte, hogy ez hiányosság.

Mit tegyek? 

Mire számítsak? 

Meddig lehet ezzel lapítani?

KalásziM Creative Commons License 2012.05.29 0 0 494

 Annyira , hogy kémény seprő verde aláférjen.

Igaz tisztítani soha sem fogják, de belekötnek.

 A szabvány egyébként 40 cm-t ír elő . Nem neked, hanem a szakinak, ha mást nem mondasz nekie.

 A tisztító ajtó magasságánál a koromzsák térfogatát tudod szabályozni. Tehát minél bagyobb a koromzsák annál ritkábban kell tisztítani - több korom fér bele.

 Hogy mennyi legyen a magassága annak az ajtónak - hát minimum egy  15 -20 cm -rel mindenképen hozd lejjebb.

 A jelenlegi magasságnál gyorsan telikés akár pár hónaponbelül is eltömheti a füstbecsatlakozást.

 Nálam  a becsatlakozás és a koromzsák ajtó között kb.1,2 m a táv - 3 év alatt telik meg.

Előzmény: ferixa (493)
ferixa Creative Commons License 2012.05.28 0 0 493

Sziasztok!

 

Örököltünk vidéken, egy vegyes falazatú családi házat, amit most szeretnénk felújítani. Központi fűtés lesz kiépítve, de 2 db kéményt szeretnénk meghagyni a biztonság kedvéért, hátha valamikor úgy alakul, hogy egyedieg kell fűteni.

Mindegyik kémény a tömésfalban van kialakítva, de úgy, hogy maga a kémény a kürt bekötési magasságától indul felfelé.

Javaslatokat szeretnék kérni arra, hogyan lehetne a leggazdaságosabban megoldani azt, hogy koromzsák, és tisztítóajtó is beépítésre kerüljön a falba? Tisztítóajtó mekkora magasságban kell legyen a padlótól?

 

Előre is köszi a segítséget!

 

ferixa

KalásziM Creative Commons License 2012.05.21 0 0 492

 És a megvett lakásnál kéményt is béleletettem,  jó drága volt !!

Előzmény: KalásziM (491)
KalásziM Creative Commons License 2012.05.21 0 0 491

    A körútkörnyéki  lakás választás szempontjai : És hogy miért itt ezt választottam?

 

 

 Hát : 1. a belvárosban van,

 

2. ennél jobb csómó pont nincs,

 a kombinó és a metro--

 3. 50 m2 -es, (kisebbet nem keresünk - nagyobbra nincs pénz!!.

  4. Csendes mivel egy parkra néz,

5. a ház belülről és kivülről felújított,

6. csak 16 lakás van az egészházban,

7. a lakás bejárata előtt senki nem jár el, ( folyósó akár le is zárható )

8. a nagy belmagasság miatt galériázható,

9. első emeleti, tehát védett, de még egy emeletet lehet menni gyalog is.

10. a  Gusztinak el kell költöznie - soha nem lesz önálló -

 

11 . hát nekem tetszik. Nos ez volt a domináló szempont !!!

 

Hátrány , hogy fel kell újítani ,de ilyenkor lehet saját izlésre is.A felújítások : 1. korszetrű fűtés, az egy meglévő konvektor kevés.a . cirkó - ez kb. 600 -800 eft - meggondolandó !!b. + egy konvektor - itt a problléma, hogy a közös képviselő elzárkózik a konvektor kivezetéstől - ez kb 150 eft lenne   c. fekete megoldás - kb. egy 100 -as,2. fürdőszoba felújítás ill. új kialakítás )zuhanyzó a kád helyett, mosdó kagyló + WC , mosógéphely kialakítás, kb 400 eft3. Konyha kialakítás kb. 100 eft, 4. festés mázolás min 400 eft. 5 . majd egy galélria min 400 eft.Tehát a butorozáson kivül is min 1.5 millió vagy a csillagos ég.

Ennyi ! Igaz így is lehet benne lakni - ezt bizonygatta a tulaj.

Üdv Mihály illeték + ügyvéd !!  

 Igaz ahogy nézegetem ez csak 11 szempont,  végül nem ezt vettük meg - egy 56 m2 -est, hasonló és más  szempontok alapján és már minden reparáció befejeződött.

 Jó vételt ha még előtte vagy !!

Előzmény: KalásziM (490)
KalásziM Creative Commons License 2012.05.21 0 0 490

 

Ja hogy Te a lakásvásárlásom 22 szempontjára vársz ?

Remélem nem vetted még meg a lakást?? !

Előzmény: Pijotr76 (487)
bogdanMiki Creative Commons License 2012.05.21 0 0 489

Sziasztok! Aki keres olyan helyet, ahol saválló kémény gyártásával foglalkoznak, annak ajánlom figyelmébe egy kis céget újpesten a (1047 Budapest), Bem u. 8-10 alatt. Tel.:061-390-1021.

Gyurco78 Creative Commons License 2012.04.25 0 0 488

Gondolom a földszintiek örülnek, hogy megússzák 120-ból...

Ha értelmes a KK, akkor meg kell mondani neki, hogy te nem kéred, de később sem lesz igényed rá. Egyébként is, ha nincs kazán most, akkor nyílt égésterű később sem lehet, ergo felesleges béleltetni, hogy aztán újrabéleltethesd, ha veszel egy turbós vagy egy kondis cirkót.

A használaton kívül helyezésnek van egy olyan akadálya, hogy tartalékkémény kötelező. Viszont, hogy azt béleltetni lenne kötelező, nem hiszem. Mert hogy honnan tudják, hogy mit akarsz oda bekötni később. Eleve a legdrágább saválló anyagot kéne behúzi, hogy mindenre jó legyen.

 

 

Előzmény: Pijotr76 (484)
Pijotr76 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 487

Igen!!!!Köszi.

Előzmény: KalásziM (485)
KalásziM Creative Commons License 2012.04.23 0 0 486

 Egyébként is a kémény bélelés máskép történik, ha szilárd tüzelés van, máskép ha gáz,  ott is más a nyilt és a zárt égésterű kazánhoz tartozó kémény bélelése.

 Ott valaki nagyon akar keresni !!

Előzmény: KalásziM (485)
KalásziM Creative Commons License 2012.04.23 0 0 485

 Hát ha nincs kémény nincs mit bélelni. Egyébként elég rossz sansz, hogy már a lakóközösségbe való belépésnél is gondok adódnak.

 De ha tényleg olyan jó az a lakás, ezért a vételt nem szabad elszalasztani.

 Én tavaly vettem egy lakást,  22 szempont volt, ami alapján döntöttem.

 Írjam ?

Előzmény: Pijotr76 (484)
Pijotr76 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 484

Köszi.De mi van ha a lakók megszavazták?Igazából avval van gond,h.utánanéztem nagyjából az áraknak.kb 40-50 ezeret mondtak a kéménybélelésra ha mondjuk én csináltatom meg.De a ház közösképviselője meg azt mondta,h.lakásonként 120-150 ezer forint.Miért is lenne ennyi.

Tényleg megoldás,h.lezáratom az esetleges kémény nyílásokat ami van alakásba?

 

 

Előzmény: KalásziM (482)
KalásziM Creative Commons License 2012.04.23 0 0 483

 Viszont a gázkonvektoroknál a szokásos kivezetés : vagy kéménybe vagy parapeten keresztűl.

Előzmény: KalásziM (482)
KalásziM Creative Commons License 2012.04.23 0 0 482

 Ebből problémát nem szabad csinálni.

 A kéményeket üzemen kivül kell helyezni. Ennek műszaki feltételei : a tetejére egy beton lemez, a becsatlakozókat meg befalazni és kérni a kéményseprőket, hogy helyezzék üzemen kivül.

 Némi fizetség fejében megcsinálják.

Előzmény: Pijotr76 (481)
Pijotr76 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 481

Szia.Most vennénk meg.Csak a mostani tulaj ránk akarja tolni ennek a költségét.Amugy gázkonvektorok vannak a szokásos kivezetéssel.Mi nem lennénk rákötve.

Előzmény: Dunit (480)
Dunit Creative Commons License 2012.04.23 0 0 480

 Most akkor megvetted vagy csak fogod valamikor ?

 Ha meg nem akarjátok használni akkor minek bélelni ?

 Egyáltalán mivel fütenek abban a lakásban ?

 Ráadásul a legfelsőn laksz feletted senki , akkor minek bélelni ?

Előzmény: Pijotr76 (477)
Gyurco78 Creative Commons License 2012.04.22 0 0 479

Ha a kémények közös tulajdonban vannak, és a közgyűlés 50%+1 szavazattal megszavazta, akkor kötelezhetnek rá. Ha nem voltál lakógyűlésen, ahol megszavazták nélküled, akkor így jártál.

 

Előzmény: Pijotr76 (478)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!