Keresés

Részletes keresés

amaszat Creative Commons License 2014.08.15 0 0 1759
Igen, en is gondoltam arra hogy Malukuval kezdenenk es meglatjuk mennyi ido marad Sulawesire.

Kuta NP szobakerult, bar ugy hallottam nagyon durvan irtjak arrafele (is) az erdot.
A Mahakam folyon valo hosszabb turakrol erosen megoszlanak a velemenyek, ettol fuggetlenul engem kifejezetten erdekel. A madaraszas es egyeb allatok mellett a masik gyengem a torzsek, remelem lencsevegre kaphatok nehany erdekes arcot.
Előzmény: W.L. (1758)
W.L. Creative Commons License 2014.08.15 0 0 1758

Meg annyit, hogy talan erdemes lenne megforditani a tervet es a legkiszamithatatlanabb Malukuval kezdeni, erkezes utan egyenest Ternatere repulve.

Ugy lathatnad, mennyi ido maradt Sulawesire, illetve hogy a Tobelo-szigetek utan hianyzik-e meg sznorkelezes a sokkal turistasabb (de korallra nagyon jo) Bunakenen is.

En mindenkepp tobb idot szannek Malukura es Kalimantanra, mint Eszak-Sulawesire.

Előzmény: amaszat (1756)
W.L. Creative Commons License 2014.08.15 0 0 1757

Standardwing ugyeben akkor kutakodj a neten, hogy mostanaban (!) hol latjak a Halmaherara latogato madaraszok.

Egy jo osszefoglalo itt van, bar az info egy resze nekem kisse elevultnek tunik:

http://burung-nusantara.org/birding-sites/maluku/halmahera/

Tavolsagok ugyeben pl Sidangoli-Tobelo kb 3-4 ora, Sofifi-Weda kb 3. Labi labi Tobelotol kb 4 ora hajoval. Azert 1 hettel tul ambiciozusak ne legyetek.

Az 50 hornbilles hely a sziget csak hajoval elerheto deli reszen volt, tavol az ismert madaraszhelyektol, rovid uton mas helyekkel kombinalva nem fer bele.

Ha mar arra jartok, azert hagyni kene szerintem 1-1 napot Ternate es Tidore latnivaloira is. Szamolgass!

Sulawesin Tangkokora 1 ej is eleg lehet.

Mahakam ugye attol fugg, meddig mentek rajta es hany helyen alltok meg. Kozeleben Kutai nincs tervbe veve?

Előzmény: amaszat (1756)
amaszat Creative Commons License 2014.08.14 0 0 1756

Wedaresort ára nagyon húzós, nem fér bele meg amúgy is jobban szeretjük az egyszerűbb szállásokat. 

Halmaheran mekkora távolságok vannak? Bemoval lehet közlekedni egyik helyről a másikra vagy felejtős és célszerűbb letelepedni az északi részen? Jó lenne úgy összehoznom hogy beleférjen a garantált standardwing is. 

50 hornbill egyszerre? Ne fájdítsd a szívemet ;-)

 

Előzmény: W.L. (1755)
W.L. Creative Commons License 2014.08.14 0 0 1755

En anno Labi labi falu mogott lattam oket, a BBC is ott filmezett. Ez volt a legnagyobb ismert standardwing lek, de sajnos azota volt ott egy fakitermeles, nem tudom azutan mi maradt belole.

 

Madaraszok koreben anno nepszerubb volt a Sidangoli mogotti madarasz vendeghaz, de az is bezart anno es nem tudom, azota ujra nyilt-e.

 

Egy uj, bar nem igazan olcso lehetoseg:

http://www.wedaresort.com/birdwatching_halmahera_tours.html

Mondjuk az ilyesmi nem az en stilusom, de ha keves az idotok es eleg ra a penzetek, talan megeri.

Es sajna Weda kornyeke ettol eltekintve szerintem rleg uncsi.

 

Ezektol eltekintve nincs Halmaheran olyasmi, hogy "a madaraszhely". A legtobb faj szerte a szigeten megtalalhato, gyakran a legvaratlanabb helyeken bukkanva erdekessegekre, mint pl mikor egy madaraszok altal sosem latogatott del-halmaherai falu mogott egy fan kb 50 orrszarvu madarat, majd madnap egy folyovolgyben tucanyi elefantcsontmellu pittat lattunk. Jo erdok azonban tobbnyire a parttol minimum par km-re beljebb kezdodnek, es helyi vezeto is szukseges.

 

Ha a garantalt standardwing nem a fo prioritas, akkor Eszak-Halmahera a sziget legerdekesebb resze vilkanokkal, kratertavakkal, kis szigetekkel, korallal es a 2. Vilaghaboru emlekeivel. Tobelo korul van kb 2 tengerparti szallas is.

 

Sulawesin Tangkokot azert mindenkepp erdemes megnezni, esetleg Bunakent is.

Előzmény: amaszat (1754)
amaszat Creative Commons License 2014.08.14 0 0 1754

Nem vagyok biztos benne, de szerintem a madaras könyv amit belinkeltél megvan nekem.

 

Hol filmezte BBC ezeket a szépségeket? Vagy inkább úgy kérdezem, Te hol láttál belőlük több példányt?

A szálláskérdésem inkább a tengerpartra vonatkozott, vagy oda ahonnan könnyen megközelíthető a madarászós hely.

Ha csak 1hetem van észak Malukura melyik helyet javasolnád ha a természetjárás, madarászás és esetleg 1-2 nap sznorkelezés a fő szempont? Balikpapanból Manadoba repüljek ott Bunaken,Tangkoko majd Manadoból át hajóval? Vagy Sulawesit kihagyni és egyből repülni Malukura?  

Köszi a sok infót!

Előzmény: W.L. (1752)
W.L. Creative Commons License 2014.08.14 0 0 1753

Ja, es ha ennyire izgat a madaraszas, akkor ez kotelezo olvasmany:

 

http://www.amazon.com/gp/aw/d/962593071X?pc_redir=1403801422&robot_redir=1

Előzmény: amaszat (1751)
W.L. Creative Commons License 2014.08.14 0 0 1752

Manadobol magabol Ternatera hetente legalabb 2x, Tobeloba 1x megy hajo. Ezek kisebb hajok, de fekhelyekkel. Este fele indulnak es reggel-delelott ernek oda. Egyik sem all meg tobb helyen. Bitungbol tovabbi kompok es Pelni hajo is megy Ternatera de azokat nem ajonlom. Persze van repulo is. 

 

Eszak-Malukun van 2 endemikus paradicsommadar-faj is. A szebbikre "wallace's standardwing" neven keress ra. Mondjuk ebbe spontan belebotlani nem valoszinu, de a megfelelo helyeken lekelni is lathatod.egy kisebb lek van/volt a Ternatehoz kozeli Sidangoli mogotti hegyen is, bar en mashol lattam, sokkal tobbet - ugyanott, ahol a BBC is filmezte oket! :-)

 

Az 1-2 szallaslehetoseg kerdes mire vonatkozott?

A varosokban nyilvan joval tobb is van, de turistaknak kialakitott szallas a tengerpartokon Eszak-Malukuban tenyleg csak 1-2.

A turistasabb delen sokkal tobb, de ott paradicsommadarak nincsenek (kiveve persze Arun).

Sajnos az egyetlen jo madarhatarozot errol a regiorol (Birds of Wallacea) sajnos nem konnyu beszerezni, esetleg vedd meg Strange fotos konyvet az egesz orszag madarairol (persze az nem komplett, de attekintesnek jo).

 

Meg annyit megjegyeznek, hogy szamomra ez a regio sokkal erdekesebb mint Eszak-Sulawesi. Utobbiban szerintem Tangkokon, Bunakenen es 1-2 vulkanon tul nem sok erdekesseg akad, kulturalisan pedig egesz Indonezia egyik legelnyugatiasodottabb, legkevesbe erdekes szeglete.

Előzmény: amaszat (1751)
amaszat Creative Commons License 2014.08.13 0 0 1751

Madarászással teljesen felcsigáztál, főleg a paradicsommadár hallatán kaptam fel a fejem :) Eddig abban a hitben voltam hogy csak Pápuán esélyes látni őket, de ezekszerint Malukun is??  

Esetleg van friss infod arról hogy Manadoból milyen gyakorisággal jár a hajó? Több helyen megáll?     

 1-2 szálláslehetőség azért akad? 

 

Előzmény: W.L. (1750)
W.L. Creative Commons License 2014.08.12 0 0 1750

Maluku tenyleg nyugis, de turazasra pont eszakon jopar vulkan van, madaraszasra pedig egy a Sulawesin lathatotol teljesen mas fauna var, csodaszep lorikkal es kakadukkal, az endemikus paradicsommadarrol nem is szolva. Mondjuk ezek nem kozvetlnen a strand mogott repkednek, de egy akar csak egynapos turan, akar vulkanmaszassal osszekotve is, mar joparat lathatnal beloluk. 

Előzmény: amaszat (1749)
amaszat Creative Commons License 2014.08.12 0 0 1749

Nos, eddig az volt az alapterv hogy Jakartából egyből repülnénk Balikpapanra, majd Samarindából párnapos csónaktúra fel a Mahakam folyón. Túrázás és ami belefér 5-10 napba, de lehet akár több is mert az egész útra összesen 20 napunk van. A maradék  napot gondoltam Sulawesin eltölteni, sznorkelezés és az északi rész bejárásával.

Akkor Togean felejtős, azt valóban célszerűbb útbaejteni É-D útvonalon. Egy korábbi útunkon tervbe is volt véve, de a Toraja-ra szánt idő nem bizonyult elegendőnek, így változtattunk az útvonalon és egy rossz döntés hozván Bira felé vettük az irányt.

 

Nem rossz opció áthajózni Malukura, viszont az east-indonesia oldaladon olvasgatva kicsit elbizonytalanodtam, attól tartok túl nyugis. Inkább valami olyan helyre vágyunk ahol 1-2 órás sznorkelezés után mehetnénk túrázni, ha pedig dzsungel van a környéken és olyan rész ahol lehet madarászni akkor ott a helyem :) 

Előzmény: W.L. (1748)
W.L. Creative Commons License 2014.08.07 0 0 1748

Nem igazan javasolnam.

Eszakon sokkal jobb a sznorkelezes.

Togean igazan akkor eri meg, ha megallo egy Eszak-Del overland uton. Ha amugy csak Eszakra mennetek, szerintem kulon hosszu kiterot nem er meg.

Akkor mar inkabb Eszak-Malukuba ugorjatok at, az Manadobol hajoval is csak egy ej, es sokkal tobbet nyujthat. Persze sokkal kevesbe van kiepitve turizmusra is, dontsd el hogy az nektek plusz vagy minusz-e.

Előzmény: amaszat (1747)
amaszat Creative Commons License 2014.08.06 0 0 1747

Sulawesi északi része nekem teljesen kimaradt, tervbe van véve hogy hamarosan pótolom eme hiányosságaimat :)

Tangkoko érdekelne és hozzácsapnánk ami belefér a környéken.

Togean-szigetekről mi a véleményed? Ha sznorkelling a fő szempont akkor javasolnád?

  

Előzmény: W.L. (1741)
amaszat Creative Commons License 2014.08.06 0 0 1746

Ha 7 napot szántok rá akkor valóban nehézkes. 3 nap Toraja 4 nap tengerpart mondjuk megoldható lenne ha az éjszakai buszozást bevállaljátok pl. Rantapeo és Makassar között és esetleg WL ajánl valami szebb partszakaszt. Dél-Sulawesin nekem csak Bira-ról van személyes tapasztalatom és az cseppet sem pozitív, így egy az egyben lebeszéllek róla.

Az igényednek megfelelő szebb partok valószínűleg inkább északon vannak, csak kérdés hogy 7napba belefér-e.

 

 

Előzmény: Nyúltelep Pohárszék (1743)
László2. Creative Commons License 2014.07.28 0 0 1745

Köszönöm ballem..

még két kis vizalatti videó Raja Ampat térségéből: 

 

https://www.youtube.com/watch?v=xE-xlizDOQU

https://www.youtube.com/watch?v=MDBYuPURW54

Előzmény: ballem (1739)
W.L. Creative Commons License 2014.07.24 0 0 1744

Egy hettel szerintem Del-Sulawesire kell szoritkoznotok, esetleg 1-2 helyen megallva Makassar es Tanatoraja kozott.

Az altalad kivant kiepitett strandok arrafele nemigen vannak, talan a Makassar elotti szigetek egyike johet szoba. Del-Sulawesi fo strandolohelye Bira, de az legalabbis az en emlekeim szerint nem olyan napagyas hely.

Alternativakent esetleg strandoljatok Balin Sulawesi elott, ott bosegesebben akadnak olyan strandok, amit keresel.

 

 

 

 

Előzmény: Nyúltelep Pohárszék (1743)
Nyúltelep Pohárszék Creative Commons License 2014.07.24 0 0 1743

Sziasztok!

 

Mit javasolnátok/lehetséges-e egy ilyen útvonalat megszervezni?

 

Sulawesi lenne a cél novemberben, másfél hét lenne rá. Akár Makassar érkezés, Manado továbbindulás lehetséges, 4 nap tengerparti pihenés mindenképp bele kellene, hogy férjen. A tengerpartnál fontos, hogy nem a sznorkelezés a fő cél, hanem a strandolás, így nem feltétlen sziget a célpont, hanem egy kulturáltabb partszakasz, napágy, kényelem előny. Itt turistáskodás a terv :-). Így igazából lenne mondjuk 7 nap Sulawesire :-). Megjárható? HOgyan és mire lenne érdemes koncentrálni? Toraja falvak mindenképp. Ó, és ami még ugyancsak fontos, preferált a repülő, nem szeretnék túlontúl sokat utazni (időhiány). Tudom, tudom, egy hónap sokkal jobb lenne, de most ez férne bele. Ti mit tanácsoltok?

 

Előre is köszönöm szépen a válaszokat, tanácsokat!

W.L. Creative Commons License 2014.07.23 0 0 1742

Meg annyit hozzatennek, hogy a felvazoltak mindegyike eleg rohanos.

Ha tenyleg nem akartok rohanni, akkor ennyi idoben Balihoz max Lombokot vagy Del-Sulawesit, esetleg mindkettot vegyetek hozza, de tobbet ne.

De jobb lenne legalabb 4 hetre nyujtani az utat! ;-)

Előzmény: hugoboss88 (1740)
W.L. Creative Commons License 2014.07.23 0 0 1741

No akkor lassuk a 3 variaciot!

 

1: Csak Sulawesi

3 het alatt vegigjarhato a teljes Makassar-Manado utvonal.

A taj szerintem szebb, "tropusiasabb" mint Nusa Tenggaraban, bar Poso es Manado kozott eleg egyhangu, ezert ezt a Togean-szigeteken keresztul Ampanatol Gorontaloig hajoval szoktak megtenni. Delen meszkohegyes, eszakon vulkanikus taj, Toradzsaban es Mamasa korul szuper hagyomanyos falvak es kultura, Togean-szigeteken es Manado korul strand es sznori, Tangkokoban erdekes allatvilag.

 

2. Csak Nusa Tenggara

Nyugisabb utazas lenne, rovidebb tavolsagokkal es valtozatosabb tajakkal es kulturakkal. A partvidekek jo resze eleg szaraz, de pl Flores belsejeben azert szep zold a taj. 3 het alatt a sebessegetektol fuggoen Balitol Floresig mindenkepp, rohanosabban esetleg Sumbaig vagy Timorig is eljuthattok. Logisztikai okokbol azonban tanacsosabb az utvonal keleti vegere repulessel kezdeni es onnan visszaugralni szigetrol-szigetre Baliig. Rengeteg hagyomanyos falu, valtozatos nepviseletek, Komodo korul jo sznorkelezes  es strandok, Komodon a varanuszokon tul is jo allatvilag.

 

3. Kombinalva

Repuljetek Balirol Makassarba, onnan utazzatok fel Toradzsaba majd vissza Makassarba. Innen at kell jutni valahogy Floresre esetleg Timorra. Korabban a Merpati repulte ezeket, de nem tudom, hogy miota csodbe ment, mas atvette-e. Ha nem, marad a Pelni hajo (menetrend elore nezendo) vagy repules Balin at. Utana kisse rohanosabban az ugralas Bali fele.

 

Mindharom ut szuper lenne, en talan a 2. verziot preferalnam leginkabb, plane ha eljuthattok meg Indoneziaba maskor is. Ha nem, akkor talan a 3-at.

Előzmény: hugoboss88 (1740)
hugoboss88 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 1740

Kedves Forumozok!

 

W.L. tanacsa alapjan szukitettuk az uticelunkat, de meg mindig elkelne egy kis segitseg.;) 3 hetre mennenk szeptemberben vagy sulawesire vagy nusa tenggara-komodo-bali?-iranyban. Kerdesem, hogy mit javasoltok? Esetleg lehet vegyiteni esszeru modon a fentieket(bali a legkevesbe fontos). Foleg a termeszeti szepsegek, vulkanok, allatok, snorkelling erdekelne minket, de alapvetoen nyitottak vagyunk mindenre. Azt latjuk, hogy utazni nem lesz annyira egyszeru, ezert is lenne szuksegunk arra , h 3 hetre mi lenne a realis cel. Rohanni nem akarunk, de azert persze minel tobbet szeretnenk latni.

 

elore is koszi mindenki segitseget, tanacsat.

W.L.,  a te velemenyed is erdekel tovabbra is:)

ballem Creative Commons License 2014.07.21 0 0 1739

Kedves László2!

 

Csatlakozom Döméhez. Nagyon szép képek :)

December-Januárban lesz 3 hetem. Nagyon fontolgatjuk Raja Ampatot... 

Előzmény: László2. (1735)
László2. Creative Commons License 2014.07.09 0 0 1738

Örülök, ha így van :-)

Előzmény: döme71 (1737)
döme71 Creative Commons License 2014.07.09 0 0 1737

Feldobtad a napomat! köszönet :)

Előzmény: László2. (1735)
döme71 Creative Commons License 2014.07.09 0 0 1736

László,

köszönöm szépen a képeket és az infót a szállásotokról.

Előzmény: László2. (1734)
László2. Creative Commons License 2014.07.08 0 0 1735

További néhány kép Kri szigetről (Raja Ampat):

 

       

 

      

 

akit a teljes album érdekel: https://www.flickr.com/photos/laszlobolgar/sets/72157644988711829/show/

 

egyelőre két rövid kis vízalatti videó Raja Ampatról (nem feltétlen a legjobbak..)

 

https://www.youtube.com/watch?v=ZWgMEKLKhKg

 

https://www.youtube.com/watch?v=8p6AXLzK8xs

 

egy harmadik pedig Maluku / Banda szigeteknél (Hatta)

 

https://www.youtube.com/watch?v=HJR63XagqTM

Előzmény: döme71 (1653)
László2. Creative Commons License 2014.07.08 0 0 1734

Kicsit megkésve, de felteszek pár képet a Kri szigeti szállásunkról, a Koranu Fyak Homestay-ről. Emlékeztetőül: kettőnknek 500.000 IDR - tehát kb 45 USD volt egy napra, melyben a bőséges és változatos háromszori étkezés, korlátlan ivóvíz/tea/kávé fogyasztás is benne volt.

 

      

 

      

 

      

 

Előzmény: döme71 (1653)
monguznimrud Creative Commons License 2014.07.08 0 0 1733

Én februári venezuelai kaland ut után ázsia felé mennék dec-jan. 6hét is beleférne--késöbb már csak 3hétre tudok szabit szerezni-----szoval utitársat keresek s mégpedig hátitáskás kalandozos tipust--az hogy hová másodlagos igy lehet indonézia is de akkár AA-val  több igy például szingapur,hong kong stb két napos városnézés is közben de azért hangsuly a természeten van a szép gyönyörü helyken s elöny ha kivül esik turista hadakon.István

Tide_ Creative Commons License 2014.07.08 0 0 1732

Van valakinek amúgy tapasztalata a lemondással és újrafoglalással kapcsolatban? (momondo -> tripstar) Számolgattuk, megérné-e (jegy 170 helyett 150, mánibekkgarantíval + lemondási költségek), de egyelőre nem mertük bevállalni.

 

AA pedig most megint akciózik, ennek ellenére decemberre uannyi vagy drágább a jegy, novemberre viszont, ami még az előző aktuális akció, kb. a fele (pl 487 MYR helyett 249 MYR).

 

..és amúgy bocs az offért, de egyelőre még mindig a jegyekkel variálunk, a többi nem tervezhető addig..:) de a cél az nem változott :)

Előzmény: buteo1 (1731)
buteo1 Creative Commons License 2014.07.07 0 0 1731
Tegnap a bravofly-on 156000-ert foglaltunk novemberre, gondoltam, ennel olcsobb mar ugysem lesz... :-)
Előzmény: Tide_ (1730)
Tide_ Creative Commons License 2014.07.07 0 0 1730

Viszont turkishre ránéztem és Bp-KL decemberre 150ezer a momondon. Nyáú, ha ezt előre tudom :P

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!