Keresés

Részletes keresés

gosju Creative Commons License 2009.07.01 0 0 22031

Nem indokoltam semmit és nem is állitottam nem is tagadtam

Sajnos ez van,nap mind nap jelennek meg átverések csalások,én csak annyit kérdeznék hogy hány %-a ezekböl MLM cég,utánna beszéljünk

A jogásznövel is egyetértek,csak azt tudni kell hogy akkor sött még azután is ahogy leirta azt hiszem 1996 ig hivatalosak voltak azaz nem tiltottak:))

Ez ugy jön ki hogy szidod nyilvánosan most a kommunistákat meg az oroszokat vagy a németeket,szidtad volna öket nyilvánosan ezelött 30-40 évvel vagy a németeket több mind 50 éve,gondolom kirugták volna a széket alolad azonnal:)))

Akkor nincs mit most elöhozni hogy akkor mit csináltak a mostani törvényekkel szemben

A legjobb az egészben az volt hogy egy olasznak aki csak franciául tud 2,5 dollárja volt :))

Hát nem tudom de tanácsot ettöl sem kell kérni

Előzmény: Biovadász (22026)
gosju Creative Commons License 2009.07.01 0 0 22029

Nem is akarják :)

Nem azért vannak itt hogy forumozzanak

Előzmény: Törölt nick (22027)
gosju Creative Commons License 2009.07.01 0 0 22028

 

"Ok definiálom:valótlant állítanak a termékek tulajdonságairól, ez az átverés"

 

Ez mind  MLM cég ,ha már átverésröl beszélünk:))

 

http://www.gvh.hu/gvh/alpha?do=2&pg=10&m17_act=3&st=1

 

 

Előzmény: cumpika (22023)
Biovadász Creative Commons License 2009.07.01 0 0 22026
Tehát azzal indoklod a csalást, hogy van más is aki csal? :)
Így már teljesen rendben van, ugye? :)
Előzmény: gosju (22025)
gosju Creative Commons License 2009.07.01 0 0 22025

Szia

 

Igen igy van,direkt eladás

Szerintem az a gondjuk van nekik hogy nem tudják,vagy nem akarják megkülömböztetni a piramist a pilotátol és a játéktol,pedig amit belinkelt is szépen tisztán le van irva,csak itt probálnak szerepelni okoskodni

 

Tulajdonképpen mindegy a kuncsaftnak hogy ki zsebeli el a pénzt amit a kávéja után fizet Ottonál,otto, cumpika vagy psp,buszjegy stb

Ebben az esetben mind otto mert a többiek nem küldtek kuncsaftot mert piramis vagy lusták,pedig otto adna nekik egy pár %-ot ha küldenének kuncsaftot,igy eléldegél abbol,pedig ha hoznának kuncsaftot akkor ottonak fellendülne a forgalom természetesen töbet keresne, a kollégáknak pedig a kávéjuk legaláb ingyen lenne

Öszetévesztik az ajánlást az eladással,de szerintem akarattal,nem hiszem hogy ennyi értelmes tanult ember ennyire bunko lenne,bocs a kifejezésért de ezt kell mondjam

 

Ezzel szorakoznak,ha pedig valaki valami olyasmit ir ami nekik nem tetszik akkor kizárják hisz ök a moderátorok

 

Gondolom konkurencia nekik hisz nem hiába ajánlják hogy fizessen valaki a bannerért és ne itt a forumon hirdessen

 

Ha valami ellenörzés van egy MLM cégnél azonnal belinkelik:)) de azt nem mondják hogy egy MLM cég melett amint a honlapon is láthato még 100 nem MLM cég van akiket megbiráltak a csalásért férevezetésér,majd mindjárt cumpikának belinkelem én is a valoságot a valotlanságrol

Előzmény: Törölt nick (21992)
cumpika Creative Commons License 2009.06.30 0 0 22023
És mi van azokkal akik ennek ellenére havonta újra és újra megengedik, hogy - a te szavaiddal éljek - "átverjék" őket!

Majmok, és megérdemlik.

Ok definiálom:valótlant állítanak a termékek tulajdonságairól, ez az átverés.
Előzmény: Törölt nick (22022)
cumpika Creative Commons License 2009.06.30 0 0 22019
Azért, mert ez egy következmények nélküli ország.

Itt, aki ezreket ver át az megúszhatja.

Aki csak egyet kettőt, arra a törvény teljes szigora vár.
Előzmény: Törölt nick (22018)
cumpika Creative Commons License 2009.06.30 0 0 22017
Hagyd má, aki az ország leg gagyibb MLM hálózatában /ÖKONET/ nyomul, mit vársz attól?

Szinte az összes termékükről kiderült,hogy kamu amit írnak róluk.
Honorálta is a GVH 20 milliós bírsággal.
Csak azt nem értem egy ilyen bizonyítottan átverős bandát miért nem lehet teljesen feszámolni?

Tudod, ők árulják a kazántáltosítót, autótáltosítót,mágneses vízkő varázslót is.
Előzmény: Otto Normalverbraucher (22014)
gosju Creative Commons License 2009.06.30 0 0 22016

:)))))))))

 

Előzmény: Törölt nick (22015)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2009.06.30 0 0 22014

??????

 

ez most milyen összefüggésben van a kérdésedre adott válaszommal? :-O :-O

 

Az általam leírtakra nap mint nap hozzák a példákat a fénylőarcúak.

Előzmény: Törölt nick (22013)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2009.06.30 0 0 22012

Mindenben csak két végletet ismer....

Egy bit: Van a menő emvéjes, napi 48 óra szabadidővel, nincs főnöke, nincs munka- és teljesítménykényszer, dőlnek a havi milliók, dízniwörldbe jár emvéj-kölcségen

 

Két bit: van az összes többi lúzer alkalmazott, akik napi 24 órát dolgoznak minimálbérért, és folyton b.cogatja őket a főnökük.

 

 

ROTFL

 

Ilyen eccerű a parasztvakított amway-világkép. :-D

Előzmény: Törölt nick (22010)
gosju Creative Commons License 2009.06.30 0 0 22009
Nem, és csak ororszul tudtam :O
Előzmény: Otto Normalverbraucher (22007)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2009.06.30 0 0 22008

ha ellene ír cikket, akkor máris átalakul hazug szennylappá. :)

Így megy ez a kétbites MLM-es agyban.... :-DDDDDDD

Előzmény: Biovadász (22005)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2009.06.30 0 0 22007
Hogyhogy álltok??? Te tán nem itthon élsz? akkor meg mit szólsz bele...? Kíbic?
Előzmény: gosju (22003)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2009.06.30 0 0 22006

Öcsike te lőttél mellé, de alaposan.  :-DDD

 

Pont ahhoz a célcsoporthoz jut el ez az újság, akik a balekvadászok célközönsége. Nagy az olvasótábor, plusz hozzávehetjük a családjukat is. Tehát anti-MLM szempontból optimális választás. :-)

 

A Blikk és társait hiába emlegeted, mert azokról mindenki tudja, hogy a fele sem igaz, amit leírnak. Ellentétben a fenti hetilappal, ami még egyelőre nem ment el bulvár irányba.

Előzmény: Törölt nick (22004)
Biovadász Creative Commons License 2009.06.30 0 0 22005
Nem mindegy hol hol jelenik meg? :)

Mint megtudtuk korábban a HVG is csak akkor hiteles újság, ha fizetett mlm melléklet jelenik meg benne, ha ellene ír cikket, akkor máris átalakul hazug szennylappá. :)

Ugyanúgy a blikket is pajzsra emelnék a fénylőarcúak, ha mlm dicsérő cikk (hírdetés) jelenne meg benne. :)
gosju Creative Commons License 2009.06.30 0 0 22003

Szia

 

Ilyen baromságot is csak egy jogász irhat,:))

Ezek szerint nem tudom mennyire érdemes figyelembe venni

Szerintem ezek egészen elvannak szálva,még gondolkozni sem tudnak azt se tudják mit irnak

Nem csoda hogy igy álltok a gazdasággal :))

Előzmény: Otto Normalverbraucher (22000)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2009.06.28 0 0 22000

A feleségem az orrom alá lökte az eheti Nők Lapját. Már ott is kezdik boncolgatni a piramisgyanús MLM-eket. A név nem volt beleírva a cikkbe, de több mint gyanúsan a Sc...etről szól a dolog. Megszólaltatják Szántó Judit gazdasági büntetőjogászt is. Nosza, rákerestem a nevére a neten, és nézzétek csak, mit leltem!

 

http://www.jogiforum.hu/files/publikaciok/szanto_judit-piramisjatek[jogi_forum].pdf

 

 

Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2009.06.28 0 0 21999

Ha te nem érted, miért a másikat vádolod??????

 

Különféle kedvezményeket kínálnak, ha úgy vásárolsz, hogy egyben be is lépsz ügynöknek, és további "vásárlókat" hozol. MI ez, ha nem MLM?

Előzmény: Törölt nick (21996)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2009.06.28 0 0 21998

Köszi. :-)

Pár napja már olvastuk a maria.blog-on a vonatkozó írást. :-)

Előzmény: fairi1 (21995)
.psp Creative Commons License 2009.06.28 0 0 21997
Ugy lehetsz " menedzser ha magad alá szervezek  ugynevezett L1 vonalat és részesülsz az ő forgalmukból meg az általuk  L2 beszervetzetekéből is. Mi ez ha nem MLM?
Előzmény: Törölt nick (21996)
fairi1 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 21995
http://szkeptikustarsasag.hu/forum/gyemant_uzlet__tuti_kereseti_lehetoseg_ujfent

Van,és még reklámozza is ezt,mondjuk a cég 5 éve megvan..
majd július végén megkapja a gyémántot és 2300 dolcsi(elvileg)...:)
Előzmény: .psp (21986)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2009.06.26 0 0 21994
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2009.06.26 0 0 21993
Tudtommal nem tiszta MLM, inkább a kettő között vmi katyvasz. Bizonyos tekintetben tehát multilevel.
Előzmény: Törölt nick (21992)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2009.06.25 0 0 21991

Nocsak-nocsak....

 

 

http://index.hu/gazdasag/magyar/2009/06/25/fogyasztovedok_beperlik_a_zeptert/

 

Fogyasztóvédők beperlik a Zeptert

 

2009. június 25., csütörtök 18:26 | Frissítve: 2 órája

 

Fogyasztóvédők keresetet indítanak a Zepter International Ungarn Kft. ellen, mivel szerintük a vállalat tisztességtelen feltételekkel köt szerződést például az áruvásárlási kölcsönök esetében.

 

 

Úgynevezett közérdekű keresetet indít az Országos Fogyasztóvédelmi Egyesület (OFE) a Zepter International Ungarn Kft. ellen, mert megítélése szerint a vállalat tisztességtelen szerződési feltételeket alkalmaz. Az egyesület csütörtöki közleménye szerint a közvetlen értékesítést alkalmazó cég minden felelősséget a főként alacsony nyugdíjjal és jövedelemmel rendelkező vevőire hárít, saját maga semmilyen kockázatot nem vállal, amikor valamilyen terméket áruvásárlási kölcsönnel értékesít.

A Zepter a vevőkkel olyan szerződést köt, amelyben egyebek mellett az áll, hogy a fogyasztónak abban az esetben is teljesítenie kell fizetési kötelezettségét, ha az áruvásárláshoz kért kölcsönt végül nem kapja meg. A megállapodás alapján a Zeptert akkor sem terheli felelősség, ha egyébként közreműködött a hitel ügyintézésnél. Az OFE szerint azért is tisztességtelen ez, mert a Zepter annak tudatában köti ki ezeket a szerződési feltételeket, hogy sokan az áruvásárlási kölcsön lehetősége nélkül meg sem kötötték volna a szerződést, áll a dokumentumban.

Az egyesület szerint az is tisztességtelen, hogy a Zepter kötbért kér, ha a vevő az elmaradt kölcsön miatt nem tud időben fizetni. Ráadásul a kötbér aránytalanul magas, különösen összehasonlítva azzal a kötbérrel, amelyet a Zepter saját magára vonatkoztatva szab meg. A Zepternek az első harminc nap alatt napi 0,8 ezrelék kötbért kell fizetnie, ami 100 ezer forintos termék esetén napi 80 forintot jelent. Ezzel szemben a vevőnek a teljes vételár után számított 25 százalékos kötbért kell fizetnie a cégnek, ha a részletfizetés megkezdése után bármikor három egymást követő részletet nem fizet meg, és a Zepter eláll a szerződéstől - olvasható a közleményben.

tnyerges Creative Commons License 2009.06.20 0 0 21988
Természetesen nincs ellenemre, a "szakemberek" külön simogatja a lelkem :)

Remélem rászolgálunk.
Előzmény: weblex (21987)
weblex Creative Commons License 2009.06.20 0 0 21987

Kedves Tamás!

 

Megnéztem a drupállal készített weblapotokat. Tetszik.

 

Régen keresek józanul gondolkodókat a témában.

 

Utólagos beleegyezésetekkel (vagy nem) a saját honlapom Fórumának tekintem a Tieteket amég meg nem unlak benneteket.

 

Akarom mondani, ha valaki az én weblapomon a "forum" menüt megnyitja, a Ti oldalatokra navigálom infoért.

Mentségemre, hogy én eléggé elfoglalt ember vagyok, de lapom látogatóit feltétlen valós tájékoztatásban szeretném részesíteni mlm-el kapcsolatos kérdéseik felmerülése esetén.

 

Persze ha ellenetekre van a dolog, panasszal fordulhattok a tárhelyszolgáltatóm lakóhelyének megfelelően illetékes Bírósághoz, ha jól tudom Los Angelesben.

 

Túl nagy dömpingre ne számítsatok, ez a ws. egyenlőre nem eladó!

 

Baráti üdvözlettel: Bene Magdolna

 

Előzmény: tnyerges (21985)
.psp Creative Commons License 2009.06.20 0 0 21986

Atom  jó !

 

 

Érdekes hogy az élet a leggroteszkebb poénokat is felülirja.

 

Na az egy szánalmas barom aki ebbe belép.

Előzmény: Otto Normalverbraucher (21983)
tnyerges Creative Commons License 2009.06.19 0 0 21985
könnyen lehet, de a nick nem ismerős... priviben emlékeztető?
.psp Creative Commons License 2009.06.19 0 0 21984

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!