Keresés

Részletes keresés

Kincsestár Creative Commons License 2010.01.20 0 0 15472
Kedves hajócsipkézők,
többen kerestétek már webboltomban a Picot Gauget. Hamarosan kapható lesz a Kincsestárban, de ehhez segítségeteket szeretném kérni. Így elsőre fogalmam sincs mekkora igény lenne rá, ezért készítettem egy igény felmérő űrlapot.

Természetesen a kitöltése nem jelent semmilyen kötelezettséget, csupán nekem egy segítség, nagyjából mennyit rendeljek, illetve, mihelyst beérkezett a termék, tudom küldeni neketek az értesítést.

Előre is köszönöm a segítséget!
Kincsestár (Viki)

A link:
http://spreadsheets.google.com/viewform?hl=hu&formkey=dHM3V3NlNjlhck5IR3RJTkp2b1JZOXc6MA

Üzletünket már a Fecebookon is megtalálhatjátok:
http://www.facebook.com/?ref=home#/pages/Dunaharaszti-Hungary/Kincsestar-Hobby-Dekor-Ajandekuzlet-es-Csipkes-Webbolt/106930522140?ref=nf
mamici 2 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 15471

Sziasztok!

 

Klackó!Nagyon szép a cicád,látszik,hogy egésséges,ápolt:)))))

 

Megyek olvasni!

Törölt nick Creative Commons License 2010.01.20 0 0 15470
Köszönöm szépen:-) Sokat dolgozok hogy ilyen ápolt is legyen:-))Napi fél óra és hetetnte egyszer 1 óra fésüléssel megoldható:-)) Na meg a napota porszívózást majdnem elfelejtettem:-)
Előzmény: szaboildiko (15469)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.20 0 0 15469
Gyönyörű a bundája, látszik, hogy ápolva van!
Előzmény: Törölt nick (15468)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.20 0 0 15468
Igen  mert az enyém az szinesjegyes perzsa(Himalája tipus) Ezért más szinű az arcsa a farka és a lábai:-))  Rettemtően lusta:-) Ha nyitva van az ablak akkor is inkább az ágyon alszik:-)
Előzmény: horgolotucske (15465)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.20 0 0 15467
Emike! A külsejével nekem sincs gondom, hanem inkább a belsejével! Az egy kicsit nekem gumis lett:((
Előzmény: Rebeka 55 (15460)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.20 0 0 15466
http://www.midnighthunter.com/php/kiscicak.php van egy eledaó:-) Bár Ő tisztaq fehér de nagyon aranyos:-))
Előzmény: horgolotucske (15465)
horgolotucske Creative Commons License 2010.01.20 0 0 15465

Klacko!  Nekem is van csipke szalagom azzal eljátszogatna nálam,hameg  nem lenne elég hosszu vennék  a hölgynek egy 20 méterest.

 Nagyon édi:D

Nekem is volt egy teknöc mintás perzsa cicám Gyöngyinek hivtuk de ellopták.......... Imádta az autót és mindig beleult  szeretett aludnii benne,mi meg direkt nyitva hagytuk az ajtót had csinálja.Egyszer Anyuka nyitva felejtette a kertkaput és kiszökött a cica valószinuleg beult egy parkolo autóba az utcán ami várakozott és azok meg ellopták. A szomszéd mondta hogy pont volt parkoló autó az utcában de nem derult ki ki volt az pedig lehirdettuk hogy fizetunk dijjat a megtalálónak........Akitöl Öt vetted annak nincsenek kis cicái eladók? Itt nálunk nincs olyan ami nekem tetszik.A Tiéd  meg nagyon édi ilyen szint én is vennék meg a fejecskélye sötétebb mint a teste olyan cuki. Nameg szeret kézimunkázni is ahogy hallom:D

Előzmény: Törölt nick (15464)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.20 0 0 15464
 Tessák parancsolj:-)) Ő Dorothy:-))
Előzmény: horgolotucske (15451)
csnemarika Creative Commons License 2010.01.20 0 0 15463

Szép napot mindenkinek! Köszönöm, hogy megdicsértétek a kötéseimet! Tegnap nem tudtam elkezdeni a zoknikötést:-( Talán ma! Mindenesetre jelentkezem....

Nálunk a reszelt krumplisat krumplifuffernek hívják, ha vékonyra rakjuk az oljba, majdnem, mint a palacsintát, hát nagyon finom tud lenni. De nagyon régen csináltam! Valamelyik nap vacsorára az lesz! De ma a Borcsika által felrakott "hamis pizza" Én így neveztem el, mert otthon  a nagylánynak valahogy el is kell adni! :-))

 

Mordek Creative Commons License 2010.01.20 0 0 15462
Erzsike, Borcsika!
@-t küldtem.
Rebeka 55 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 15461
Mindenkinek jó étvágyat  kivánok az ebédhez .
Rebeka 55 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 15460

Sziasztok!

 

Ildikó

 

Az enyém ilyen lett

Igaz én kapartam  bele még májat.Én a reszelő nagyobbik fokán reszeltem a krumplit és szép pirosra sütöttem. Nincs megégetve a májtól ilyen barna.
Mordek Creative Commons License 2010.01.20 0 0 15459
Jaj, de helyes kislányka vagy ezen a képen!:-))
Előzmény: zöldtengerszem (15455)
horgolotucske Creative Commons License 2010.01.20 0 0 15458
Zöldtengerszem! Edi voltál picinek :D
Lányok fiuk találtam ezt a neten  apicasákban de nincs minta ott,nem tudjátok hogy hol van a minta és kinek nem találkoztatok ezzel már valahol? A madárház madárral kéne meg a nyuszi répával és keritéssel.

Előzmény: zöldtengerszem (15455)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.20 0 0 15457
Gyorsan bekukkantok,és mit látok....egy tündéri kislányt,nagyon aranyos voltál Erzsikém:))
Nekem sikerült tegnap este elutalnom a számlátokra az összeget,remélem ma,de legkésőbb holnap megkapjátok:)
Pusz mindenkinek:)
Előzmény: zöldtengerszem (15455)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.20 0 0 15456
Jaaaj, de aranyos vagy!:))))
Előzmény: zöldtengerszem (15455)
zöldtengerszem Creative Commons License 2010.01.20 0 0 15455
Ildikóm Drága !

Köszönöm szépen :-*))) . Igen , magammal küzdök ...
Épp ezt fejtettem ki az előző hsz-ban, csak azt te még nem olvashattad .. :-)) ...
Biztosan nagyon szép a narancs , már egyszer láttam , amit feltettél róla ! Igen , nagyon szép a zöld , és most már bontakozik szépen a minta , és olyan szép a fonal ! Olyan nagyon rugalmas , és nagyon puha megkötve , és noha gyapjó tényleg egyáltalán nem szúr ! Én nagyon érzékeny vagyok a fonalakra , gyerekkorormban volt szövet matrózruhánk a tesómmal , de ha azt adták rám , az egy kínszenvedés volt nekem , nézzétek , ilyen pofit vágtam benne . Nagyon útáltam ! :-)))

Előzmény: szaboildiko (15452)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.20 0 0 15454
Julám!

Tegnap elkészítettem a lepcsánkát, nekem nem igazán sikerült. Igaz, nem is tudom, hogy kell kinézzen belülről, mert kivülről szép pirosra megsütöttem, de belül olyan volt, mint a gumi, biztos nem ilyennek kellene lenni. A fűszerezése finom volt, de az állaga nem tetszett, nyersen olyan volt, mint a szaggatni való nokedli. Még jó, hogy csak egy nagyobb krumpliból készítettem próbára. Vajh mit rontottam el? :((
zöldtengerszem Creative Commons License 2010.01.20 0 0 15453
Drága Tücsikém !

Köszönöm a bíztatást , nekem nem azokkal van bajom , akik megmutatják az övéiket , mert ez erőt ad , nekem is , hogy csak próbáljam bátran , nekem magammal van bajom . Nem másokkal ...
Igen igyekszem jól megcsinálni , és inkább bontok , de soha nem bontottam még semmit fel ennyiszer :-))) . Egyszer kötöttem Mátra hímzőből olyan kis top szerűt a lányomnak , na az is csipkés volt , és csúszott , mint a csuda , már a motringon sem akart megmaradni , állandóan lepöndörödött . De megcsináltam azt is ... Már ez is alakul :-)))

Maria , neked arany szíved van ! :-*)))

Borcsika !

Ismertem ezt a kis mesét, de ma mégis örömmel olvastam , köszönöm szépen !

Lányok !

Remélem hamarosan megkapjátok a fonalakat , ha megjött a pénz , akkor szólok én is , ti is jelezzetek vissza , jó ??

Puszi mindenkinek , megyek csipkesálat kötni :-))))............

Üdv a fiúknak is :-))) ....
Előzmény: horgolotucske (15451)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.20 0 0 15452
Édes Erzsikém!
Ezen mindnyájan, akik erre vállalkoztak túl estek, ha olvastad a hsz-eket én is 3-szor kezdtem neki, mire nagy nehezen az én bumszli ujjaim is ráálltak erre a fránya vékony fonalra. Szval tényleg nem könnyű, sokat kötöttem már én is életemben, de ilyet még nem, én is olyan vagyok, hogy nehogy má.... kifogjon rajtam!-de bizony majdnem, ha nem szégyelltem volna, bizony eldugtam volna a szekrényem legalsó bugyrába. Semmivel nem vagyunk lemaradva Erzsikém, még akkor sem, ha most kezdenénk el, hidd el, hiszen nem hajt minket senki, csak legfeljebb mi magunkat. Kíváncsian várom a fotót, biztosan gyönyörű zöld. Az enyém narancs-sárga ez a lányom szine, már látom, hogy igaza volt Annamarinak, amikor azt mondta, hogy 10 sál is kitelik belőle! Szóval sálra fel!:))
Előzmény: zöldtengerszem (15439)
horgolotucske Creative Commons License 2010.01.20 0 0 15451

Sziasztok Edeseim! Neagyon tetszik a teritö amit kezdtem tegnap mert négyszögletes lessz  ananászos pont jó az aztalomra akonyhába.Sajnos nem találom a horgolótuimet ( kötöttem 2 honapid es elraktam valahova)igy 1,75-össel kezdtem ami nem valami szép de megyek veszek ma  elugrok amunkából 1.20-at a mintában 1,00-at ir talán nem lessz baj ha nagyobb tuvel csinálom meg.Gondolkoztam este hogy minden fehér lessz a konyhában az idén kipróbálom hogy néz ki ( falat lefestettem fehérre még karácsonykor) fehér fuggonyöm van  kredenceket  fehérre festettem tavaly már szóval izgi lessz. Az asztalom az gumifábol van a lapja és oliv zöld a lába ugyanilyenek a székek is rusztikusak.Jó lenne párnákat csinálni a konyha  székekre is ( ezket ifs fehérre csinálnám)de  nincs mintám ami jó teli minta.A nyaraló linkjét ideadnátok nekem hátha találok valami mintát ott?

Borcsimama !

Nagyon jó a töréneted elgondolkoztató és igaz.Sokáig megmarad a fejembe jó hogy feltetted puszi érte.

Zöldtengerszem!

Tudjuk mi hogy ugyes vagy kötésben  nem verseny az a sál ,aki meg versenynek veszi  az had vegye, kit érdekel ki gyöz, hohy  ki lessz az elsö akinek készen van.Senkit sem érdekel aki komoly felnött ember:D.. Ne törödj azzal hogy le vagy maradva a sállal én tudom hogy nehéz kötni mert a lily of the walley-t én is kötöttem(gyöngyvirágost ami  7-es noppok 7 soron keresztul vannak ha jól emlékszem még karácsony elött volt). En pont ezért tettem félre a sálat amit Lénának akartam csinálni a barátnömnek mert egyszálas  nagyon vékony fonálból kezdtem és amikoe balra fogyasztok a lyuknak akkor hátulról kötöm le a szemet és nagyon piszmogós a szem leugrik a turöl stb.Még ezt a mondatot ide  be szurtam  utólag; mégpedig akik mutogatják hogy milyen ugyesek azoknak a sáljuk tele van hibával tudod a képen mit látsz azon  hibát csak  ha közel vagy  akkor látod  de akkor aztán visit a hiba hogy itt vagyok.Te csak nyugodta dolgozzál hogy szép legyen mert megéri szurkolok neked Edesem. Majd én is veszek fonalat ami sálnak való és megcsinálom Lénának a sálat én is egy tökéletes hibátlan sálat akarok   adni neki ami szépemlék,de most felkell használnom amit bespájzoltam mert biztos van otthom 4 kg fonalam.

Laci!

Nagyon szép a teritöd én tudom hogy milyen szépen dolgozol  láttam a munkádat,igy kíváncsian várom az eredményt.

Klackó! ha a cicád rendetlenkedik tedd fel a´repulöre kuld el hozzám itt jó helye lessz játszhat a gombolyagaimmal is ha akar, nem lessz baj:DKulönben nincs fényképed róla?

Agikám!

 

horgolotucske Creative Commons License 2010.01.20 0 0 15450
Valika! Ennek a tyukinak nem lehet lábat csinálni? Nincs lábmintád?olyan edes lenne vele.
Előzmény: vali531 (15293)
borcsimama47 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 15449
Marika, majd kérem, hogy milyen volt!!!!!
csnemarika Creative Commons License 2010.01.20 0 0 15448
Borcsikám! Ezt el fogom követni! Azt hiszem, ez nagyon gyors, és a feléről le lehet hagyni a husos részt, az én lányom nem eszi a húst.
Előzmény: borcsimama47 (15443)
borcsimama47 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 15447
Ágikám, ez is egy édes emlék!!!!!!
Először mi is sógyúrmáztunk, most meg kapott karácsonyra sok-sok gyúrmát ezzel is főzünk, de az igazi alapanyagok a nyerők!!!!!
Előzmény: ráhajtásÁgnes (15445)
borcsimama47 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 15446
ráhajtásÁgnes Creative Commons License 2010.01.20 0 0 15445

Jó reggelt,szép napot Mindenkinek!!!

 

tegnap este itt voltam,sőt hajnali 1 óráig próbáltam elköszönni ,de nem tudtam a hsz-t elküldeni!!!!!Nagyon mérges voltam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Borcsimama!!nagyon édes a nokedlis történet!!:):):)

Mi is csináltuk ezt a gyerekekke!

Só ,liszt gyurmáztunk!Mindenfélével színesítettem nekik!A barnát kakaóval,a pirosat paprikával ,vagy befestettük vízfestékkel!!Egyszer támadt egy bolond ötletem!Gyúrmáztam egy kislabdát és elkezdtem dobálni!Nem gondoltam volna,hogy ők is ezt teszik!Aztán az egyik felragadt a plafonra!Majd ebéd közben potttttty beleesett a levesbe!!!:):)Na volt nevetés!!!!!!!!!!!!!!!:):):):)

Guszta ez a finomság!!Érdekes a neve!!!!:):):)

borcsimama47 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 15444
Még ezt találtam ma, nekem nagyon tetszik, gondoltam megosztom veletek is:


A Mag

„ Egy sikeres üzletember már idős volt és érezte, hogy eljött az ideje, hogy kiválassza az örökösét, aki továbbviszi az üzletet. Viszont nem az egyik igazgatót vagy az egyik gyermekét választotta, hanem valami egészen mást tett. Összehívta az összes fiatal alkalmazottat.
Ezt mondta nekik: "Eljött az ideje, hogy visszavonuljak és kiválasszam a következő vezérigazgatót. Elhatároztam, hogy közületek fogok választani valakit." A fiatal alkalmazottak megdöbbentek. A főnök így folytatta: "Mindegyikőtöknek adok egy MAGOT - egy nagyon különleges MAGOT. Szeretném, ha elültetnétek ezt a magot, öntöznétek és jöjjetek vissza mához egy évre azzal, amit neveltetek a magból. Akkor majd megnézem a növényeiteket és kiválasztom, ki lesz a következő vezérigazgató."
Volt a fiatalok közt egy Jim nevezetű is aznap, aki a többiekhez hasonlóan, szintén kapott egy magot. Nagyon izgatottan tért haza, s elmondta a feleségének is a történteket. A felesége segített cserepet, földet és komposztot keríteni és Jim elültette a magot. Minden nap meglocsolta és figyelte, nőtt-e a növénye. Körülbelül három hét elteltével a többi alkalmazott már a kikelt növényekről beszélgetett.
Jim mindig megvizsgálta az ő magját, de semmi nem kelt ki belőle. Eltelt három, négy, végül öt hét, még mindig semmi. Addigra már mindenki a növényéről mesélt, de Jimnek nem volt növénye, úgy érezte, kudarcot vallott.
Már eltelt hat hónap és még mindig nem volt semmi Jim cserepében. Tudta, hogy biztosan elpusztította a magját. Mindenkinek fái és magas növényei voltak, de neki semmije sem. Jim mégsem szólt egy szót sem a kollégáinak. Tovább locsolta és trágyázta a földet. Annyira akarta, hogy kikeljen a mag.
Amikor végre letelt az egy év a cég minden fiatal alkalmazottja elhozta a növényét, hogy a vezérigazgatónak megmutassa. Jim azt mondta a feleségének, hogy ő nem fog bevinni egy üres cserepet. De ő azt válaszolta, hogy őszintén el kell mondania, ami történt. Jimnek kavargott a gyomra, úgy érezte, ez lesz életének legkínosabb pillanata, de tudta, hogy a feleségének igaza van. Elvitte az üres cserepét a tanácsterembe. Amikor Jim megérkezett, csodálattal nézte a sokféle növényt, amit a többi alkalmazott nevelt. Gyönyörűek voltak, mindenféle alakú és méretű növények. Jim letette a földre az üres cserepét, sok kollégája kinevette, páran sajnálták őt.
Amikor a vezérigazgató belépett, körülnézett és köszöntötte fiatal kollégáit.
Jim próbált meghúzódni valahol a sarokban. "Istenem, milyen gyönyörű növényeket, fákat és virágokat neveltetek" - mondta a vezérigazgató. "Ma az egyikőtöket kinevezem vezérigazgatónak."
Hirtelen a vezérigazgató megpillantotta Jimet az üres cseréppel a terem végében. A pénzügyi igazgatót arra kérte, hogy hívja Jimet előre. Jim megrémült. Azt gondolta: "A vezérigazgató tudja, hogy kudarcot vallottam! Talán kirúg!"
Amikor Jim előrement, a vezérigazgató megkérdezte, hogy mi történt a magjával. Jim elmondta a történetét.
A vezérigazgató mindenkit arra kért, hogy üljön le, kivéve Jimet. Ránézett Jimre és mindenki előtt bejelentette: "Íme az új vezérigazgatótok!"
"Jimnek hívják." Jim nem hitt a fülének. Hisz még ki sem kelt a magja.
"Hogyan lehetne ő az új vezérigazgató?" - mormogták a többiek.
A vezérigazgató akkor azt mondta: "Egy évvel ezelőtt az itt lévők közül mindenkinek adtam egy magot. Arra kértelek titeket, hogy ültessétek el, öntözzétek és hozzátok vissza nekem e napon. Én mindenkinek főtt magot adtam; halottak voltak - lehetetlen volt, hogy kibújjanak a földből.
Mindegyikőtök, Jimet kivéve, fákat, növényeket és virágokat hozott nekem. Amikor észrevettétek, hogy a magok nem kelnek ki, kicseréltétek a tőlem kapott magot egy másikra. Jim volt az egyetlen, akiben megvolt a kellő bátorság és őszinteség, hogy egy olyan edényt hozzon ide, amiben az én magom van. Ezért ő lesz a következő vezérigazgató!”
„Ha őszinteséget vettek el, bizalmat arattok.”
Ha jóságot vettek el, barátokat arattok.
Ha alázatot vettek el, nagyszerűséget arattok.
Ha kitartást vettek el, elégedettséget arattok.
Ha megfontoltságot vettek el, reményteli kilátást arattok.
Ha kemény munkát vettek el, sikert arattok.
Ha megbocsátást vettek el, megbékélést arattok.
Tehát, vigyázzatok, mit vettek el ma, mert ez határozza meg, mit fogtok később learatni.
„Bármit adtok az életnek, az élet visszaadja azt nektek.”
Eredet: Secret
borcsimama47 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 15443
Ezt a receptem barátnőm ajánlotta, Andi konyhájában találta, s hívta fel rá a figyelmem:


Töki pompos

A tésztához:
3 közepes krumpli megfőzni, összetörni vagy villával összenyomni
1 kis doboz kefir
3 evőkanál olaj
fél dl tejben fél kocka életsztőt felfuttatni egy kevés cukorral
fél kg liszt
1 teáskanál só

Összegyúrni, keleszteni. Kiolajozni a tepsit, elegyengetni rajta a tésztát. Villával megszurkálni, picikét elősütni /180 °-on/ (tényleg kicsit, mert hamar megsül, csak annyira, hogy ne legyen nyers). Utána megkenni fokhagymás tejföllel (én fél litert használtam és 3 gerezd fokhagymát, kicsi borsot és sót tettem még bele). Megszórni a hozzávalókkal: elősütött húsos szalonnával, vékonyra vágott lilahagymával ,kevés füstölt kolbásszal meg reszelt sajttal. Amikor a sajt megpirul, akkor kész!









Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!