Keresés

Részletes keresés

Zete Creative Commons License 2006.10.10 0 0 16183

Gratula!

Lehet, hogy már írtál erről, de azért megkérdezem: Mi volt a motivációd, hogy viszonylag ilyen hamar az első teljesítés után belevágtál a másodikba?

Előzmény: Güsziológus (16168)
asciimo Creative Commons License 2006.10.09 0 0 16182
Indián nyárban késő reménykedni, most már vénasszonyok nyara van....
Előzmény: emgergo (16181)
emgergo Creative Commons License 2006.10.09 0 0 16181
Én még egy indián nyárban is reménykedem :-)

Megvan az Enciánod is? Nem semmi. Remélem jövőre be tudom fejezni.
Előzmény: Güsziológus (16173)
olahtamas Creative Commons License 2006.10.09 0 0 16180
Mindenhol el lehet jutni, ahol a bozóton van fél négyzetméternyi lyuk, illetve a víz nem mélyebb mint 1 méter :)
Előzmény: Törölt nick (16179)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2006.10.09 0 0 16177

Őszintén gratulálok, Güszi!

Előzmény: Güsziológus (16168)
rum-cájsz Creative Commons License 2006.10.09 0 0 16176
Sziasztok!

Alföldi Kék túra, Baja-Kunfehértó

Ezen a szakaszon is fel voltak újítva a jelzések, és több kevesebb sikerrel elég jól tudtuk követni őket. A jelzések néhány helyen eltértek a térképen jelzett útvonaltól.

Bajáról egy elég hosszú (15 km) "gáttúrán" kell eljutni Ósükösdre. (ugyan a távolság kicsit hosszabb, mint amit a túrafüzet ír). A Kulcssoház jele a térképen rossz helyen szerepel, a jelet kell követni, hogy megtaláljuk. Szerencsére megtaláltuk a gondnokot, aki készségesen nyújtotta a bélyegzőt és a párnát (Bács-Kiskun megyei AK felirattal).
Sükösön nem a térkép szerint megy a jelzés, hanem a logikus "egyenesen keresztül a falun" útvonalon.
Sükösd után a jelzés nem a földeken keresztülvezető út felé mutat, hanem az erdő felé tesz egy kitérőt, amit nem nagyon értettünk, de végül a jelzéseket követtük.
kb 4 km után egyszercsak eltünt a jelzés, de lehet, hogy mi voltunk figyelmetlenek.
Ekkor átvágtunk az első keresztező úton a térkéen jelzett út felé, és nagy meglepetésünkre ott volt a frissen felfestett jelzés.
Sajnos az Ólom-hegyre nem tudtunk felmenni, mert nem találtunk utat, ami felvitt oda, lehet, hogy ezzel a kitérővel szalasztottuk el az alkalmat.
Aztán a Rémi országútig már nem volt nagyobb gond, ott egy kicsit megpihentünk, és mentünk tovább. A Szentgyörgy erdésztelepig a jelzések jól követhetőek voltak, és szerencsére találtunk ott egy működő kutat, mert addigra már minden vizünk elfogyott.
Utána szerintem a térkép eltér a valóságtól (és a jelzéstől), mert a jelzésen hagytuk el a telepet, de 1 km után egyszer csak nem találtuk, és a hangokból itélve balról elmentünk a falu mellett. Szerencsére az 54-es melett találtunk egy fogadót, ahol megpihentünk, és végül országúton mentünk el a Hajósi pincékig a sötétre való tekintettel. Bélyegző és szállás a Judit-panzióban.

Másnap Császártöltés felé vettük az irányt, jelzések jól követhetőek voltak, és
Kéleshalmon a boltot vasárnap is éppen nyitva találtuk (10-ig van nyitva).
A Természetvédelmi terület után a jelzés megint eltünt, de aztán egy kis bozót törés után szerencsésen visszatalált hozzánk, és a Pici-paci tanyára már együtt érkeztünk.
Egy kicsit meglepő volt, hogy a jelzés egy tanyán megy keresztül, aminek zárva vannak a kapui, de legyőztük ellenérzéseinket, és beléptünk. Hamarosan a német vendég/tulaj is megjelent, és adott bélyegzőt. Ez után Kunfehértóra sima utunk volt, azon már meg sem lepődtünk, hogy a jelzés nem azon az úton megy, amit a térkép jelez.

Innen folytatjuk legközelebb.
olahtamas Creative Commons License 2006.10.09 0 0 16175
A piros háromszög jelzésben az a vicces ott, hogy van olyan pont, ahol három irányba indul :)
Legalább is amikor ott jártam még így volt.
piros 3szög
Előzmény: Törölt nick (16165)
Múzsla Creative Commons License 2006.10.09 0 0 16174

Gratulálok Güszi!

 

Természetesen várom a lehetőségét egy közös, Partizán út teljesítésnek.

Előzmény: Güsziológus (16173)
Güsziológus Creative Commons License 2006.10.09 0 0 16173

Ne szomorkodj!

 

A Partizán út mozgalom még várat magára.

Remélem, novemberben még nem lesz hó!

Előzmény: emgergo (16169)
Güsziológus Creative Commons License 2006.10.09 0 0 16172

Elnézést a hiányos tájékoztatásért.

Röviden.

 

Az OKT Nógrád - Nagymaros szakaszát harmadoltam:o)

 

Első túra

Nógrád - NHH; lefelé Diósjenőre az Enciános mozgalom ST-1 túrája (20 pont).

Ezzel ez a mozgalom is "kifújt".

 

Második túra

Diósjenő - NHH; ez a Téry túra utolsó börzsönyi szakasza (a Hont - Diósjenő előző héten volt).

Ez a túra az ST-1 útvonalával azonos, csak felfelé mentem. Fő a változatosság!

A túrát követően OKT (NHH - Kóspallag)

 

Harmadik túra

A maradék 15 kilométer, asszonykámmal.

 

Kicsit bonyolult, de így volt optimális.

A csúcsok tehát ezúttal kimaradtak.

Jó hír, hogy Hegyes-tető után akadálymentes az útvonal.

Kicsit poros volt, de tűrhető. Négy év után felüdülés volt ismét normálisan közlekedni ezen a szép útvonalon.

 

Asciimo

 

Ez volt a második OKT, egyenlőre nem tervezem a harmadikat.

 

Köszi mindenkinek a figyelmességet, remélem, csütörtökön már tudok írni többet is.

Most szilvamag effektus van, de szerda estére remélem, "felszáll a fehér füst".

Előzmény: Vagdalthús (16170)
asciimo Creative Commons License 2006.10.09 0 0 16171
Elismerésem!

Ez volt a második vagy a harmadik?
Előzmény: Güsziológus (16168)
Vagdalthús Creative Commons License 2006.10.09 0 0 16170

Gratulálok!

 

A Magas-Börzsönyben mekkora volt a turistaforgalom? Csóványos tornyába nem mentél fel? A kilátás miatt érdekel.

 

Nekem a Mátrában tegnap szerencsém volt, a beígért átvonuló felhőzóna + záporesők helyett szép kilátás volt több pontról. 

Előzmény: Güsziológus (16168)
emgergo Creative Commons License 2006.10.09 0 0 16169
:-)))

Gratulálok, Güszi!

*várja a beszámolót*
Előzmény: Güsziológus (16168)
Güsziológus Creative Commons License 2006.10.09 0 0 16168

Lehet, hogy nem közérdekű adat, de közzéteszem.

:o)

 

Tegnap befejeztem az OKT-t, Hollóháza - Írottkő irányt tartva.

Ahogy terveztem, a Kóspallag - Nagymaros szakasz maradt a végére.

Részletek később.

út+kereső Creative Commons License 2006.10.09 0 0 16167

Kedves Kéktúrázók!

 

Szeptemberben újítottuk fel a Németbánya - Nagyesztergár közötti OKT szakaszt, benne a Kisszépalma - Szépalma közötti részt is. A hétvégi Bakonyi Barangolás túrán derült ki, hogy lekerítettek ezen a szakaszon egy erdő részt, ahol fakitermelés folyik.

 

Bosszantó és elkeserítő, hogy elterelték és leszürkítették a friss jeleket, viszont mégis dicséretes, hogy gondoltak a túrázókra és "festettek" helyette elkerülő úton jeleket. Máshol ezzel nem törődve, egyszerűen csak lekerítenek erdő részeket és mindenki menjen, amerre tud. Lényeg az, hogy el lehet találni ezen a szakaszon is.

 

Így most bekerült a jövő évi terveink közé ennek a szakasznak az újra festése is!

Üdv. Annamari

Előzmény: út+kereső (15753)
Vagdalthús Creative Commons License 2006.10.09 0 0 16166

Nógrádi vártúrák + Bükk, Mátra várai + Szentkutak Magyarországon

Hasznos-Fallóskút-Ágasvár

2006. október 8.

 

Láttam a térképen, hogy közvetlen jelzett út visz a Cserteri-várhoz Hasznosról (Z, majd ZL), át is mentünk rajta, mivel jórészt a falu (azaz pásztói városrész) főútján halad, de kocsival mentünk családdal, így maradt a víztározónál parkolás, és a főút felőli megközelítés. Ami viszont jóval keményebb mászás a meredek, bozótos, sziklás déli oldalról. Fentről remek a körpanoráma, a víztározó és Kelet felé, de vissza Pásztóra is. A "Várak a Mátrában" kódjai két helyen is megvannak (egyrészt a ZL útvonalán, a romok alatt, egy fatörzsön tábla, ill. fent az egyik falmaradványon festett jel) a "Bükk, Mátra várai" szervezőjétől megtudtam, hogy ezek a pöttyök is megfelelnek igazolásként. Talán a Nógrádi vártúrákhoz is elfogadják majd... főleg, ha fényképpel is megtámogatom.

 

Fallóskúton, mivel már voltam ott többször, a családot magára hagytam, hadd fedezzék fel a Szentkutat és környékét, én pedig alapos rohanásba kezdtem, hogy ne várjanak rám sokat. A zöld sávon mentem Ágasvár felé, a Fiúsom-patak mellett ereszkedett az út folyamatosan (tudtam én, hogy ezen majd vissza is kell jönni), a túloldalra, az irtás felé, ahol négy éve sokat jártunk, szép kilátás volt egy-két ponton. A P és a Csörgő-patak jobbról becsatlakozott, én balra haladtam, úgy terveztem, hogy majd a P+ lesz a választott útvonal Ágasvárra. Viszont jó időt akartam menni, így lejtmenetben ill. szintben jobbára futottam. Nem is vettem észre a jobbra induló piros keresztet, s ha a sziklamászóhelynél nincsenek ott páran kötélen lógva, amire felfigyeltem, akkor bizony (bár már gyanús volt, hogy hosszan haladok a piroson) beszaladok Mátrakeresztesre. A térképen láttam, hogy a sziklamászóhely bizony már túl van, így visszafelé erősen figyeltem balra, meg is lett a P+. Innentől aztán a Naszály kék háromszög jelzése jutott eszembe: szűk ösvény, hangulatos, de egen meredek. Méregtelenítő túraszakasz volt, értsd: izzadtam rendesen. Jobbról érkezett aztán a PZ, s rövidesen fent voltam az Ágasvári-turistaháznál. A büfé nyitva, kéktúra-bélyegző a pulton, vettem üdítőt és ásványvizet is, egyrészt mert volt mit pótolni folyadék-ügyben, másrészt kellett is az üres flakon a szentkút vizéhez. A turistaháztól visszafelé szép kilátásban volt részem, továbbá megállapíthattam a fallóskúti irtásra és az erdészeti útra nézve, honnan jöttem, s hova kell majd visszamásznom - persze erős lejtmenet után. Visszafelé útba ejtettem a Csörgő-lyukat is, amennyire lehetett, vakuval befényképeztem a lezárt barlangbejárattól, valami azért látszik. A plusz -igaz, nem vészes- kitérő miatt (a sziklamászóhelyhez) továbbra is jó iramban mentem, de inkább futottam, bár egyszer majdnem bokaficammal zárult a flúgos futam, innentől óvatosabban léptem.

A legjobban a gyaloglás mégis szintben felfelé, a Z- útvonalán vissza Fallóskútra sikerült, inkább agyból, mint combból, folyamatos erős ütemet diktálva, nem akartam, hogy sokat várjanak rám a népek.

 

A Szentkútnál most is nagyon sokan voltak (egyházi ünnep lévén, bár itt mindig erős a forgalom hétvégén), bélyegzőt nem kaptam, a kegytemplom bazárjában sem, de a remete, akinek igen veres képe van és bőbeszédű, elkérte a füzetet, mondván, ő majd aláírja, sőt adott mellé egy képeslapot, szintén dedikálva. Persze fényképeztem is.

 

Zárszó: Mátraszentimrén a Szlovák Csárdában a juhtúrós sztrapacska és a káposztaleves most is boldoggá teszi az embert. 

nagypapi Creative Commons License 2006.10.08 0 0 16164

Bevallom, én nem nagyon foglalkozom azzal, hogy jelvényt vagy kitűzőt kapok (még mindig nem sikerült rendesen megjegyeznem a különbséget, bár félévente előkerül a téma itt a topikon), de jól nézzen ki. Legszebb a tűzzománc, aztán a fém, aztán a lefóliázott papír a fémlapon (nem túl szabatosan fogalmazva...). Nomeg az sem mindegy, miért is kapom...

Persze a Túra a lényege az egésznek, de gondolom nem én vagyok az egyetlen (főleg itt a topikon), aki azért a jutalmat is becsüli :-)

Előzmény: Joeyline (16163)
Joeyline Creative Commons License 2006.10.08 0 0 16163
A mostaninak is jelvénye van!
Előzmény: olahtamas (16161)
padler Creative Commons License 2006.10.07 0 0 16162
DDP: Andocs – Kapoly

Mivel nem volt kedvem hajnalban kelni, ebből az irányból jártuk be a távot. Kapoly elág. buszmegállónál állva (ami a tabi főúton van a faluban) az érkező buszon Balatonlelle felirat van, ezen annyira meglepődünk, hogy későn kapunk észbe. Szerencsére kivételesen 10 perc múlva jön a másik, ennek is jó útvonala van, Tapolca – Veszprém – Siófok – Tabon keresztül nem szed össze késést:), igaz, Andocson is megáll pihenni.

A templomban kezdünk, még éppen besurranunk a mise előtt. Utána jobbra kanyarodunk az épület mellett és végül hátul, a szabadtéri oltár, pihenőhely és egyebek mellett a szerényen meghúzódó kutat is megtaláljuk. Visszatérve a kolostor (a hivatalos pecsételőhely) bejáratához tanakodunk, hogy mi legyen, amikor egy nő jön, aki beenged minket. Kapunk TKM pecsétet és megnézhetjük a Mária ruhák múzeumát. A szemben lévő kocsmában kicsit nehezen szerzek rendes bélyegzést, a pultosnő szerint én vagyok az első, aki ilyet kért.

Elindulva a karádi műúton hamarosan kis kitérőt tettünk a kálváriához, szép a kilátás és egy geoláda is lapul a bozótban. A falu végén jól jelzett jobbra letérés egy szekérútra, innét elég sok okunk lesz a jelzések tekintetében a panaszra. A lényeg, hogy akkor is tartani kell a nagyjából egyenes északi irányt, ha éppen nincs jel, később majd lesz. Egy magaslesnél jobbra kell fordulni (a jelzés nem a leglogikusabb helyen, a lesen van), tovább nem visz normális út. Jutalom a Tojári-tó látványa, ennek partján haladunk tovább északra egy kukoricásban vezető szekérúton.

Egy házilagosan, de jól kiépített pihenőhely-stég komplexumig tart az út, itt jó a kilátás a tóra. Innét próbálkozhattunk volna tovább a kukoricás mentén, de kb. 10 méterre az erdőszéltől van a korábbi felhagyóban lévő szekérút folytatása, mi ezen haladtunk. Egy becsatlakozó földút levisz, az erdő és a kukoricás között füves szekérútként folytatódik. Elhagyunk két magaslest, majd egy erős földúton kell jobbra kanyarodni, a kukoricatáblák közötti út átvisz a patakon, ahol jobbra, visszafelé kanyarodunk. Az első útelágazásban balra, felfelé kell indulni a szántóföldek között a dombra, jelzés semmi, pedig lenne mire festeni.

Miután lecsurogtunk a dombról, egy mellékérhez jutunk, előtte magasles. Térkép szerint át kell kelni a patakon, de út nem vezet északra a másik oldalán, így ezen kell maradni, jelzés nincs a kanyarodásnál, csak picit később. Innét hosszan újhól északi az irány, előbb egy erdőben, dagonyás földúton, később egyik oldalról kukoricás, másikon a patak. Végül erős földút vezet át jobbra a patakon (itt jelzés is van), megkezdjük a kapaszkodást az újabb dombra. A földút egy idő után visszakanyarodik az erdőbe, valószínűleg egyenesen, egy nem járt úton kellett volna továbbmenni. A feladat némi nagypistázással a földúton emelkedve, majd a T elágazásban balra fordulva oldható meg. Innét már közel van a Szántód-Kaposvár műút melletti Mária képes fa, melynek környéke sajnos nagyon szemetes.

A forgalmas úton északra fordulva a második földútnál érdemes letérni, így kevesebb szeméten kell átgázolni. Innét keletre fordulunk, először egy körbekerített diófaültetvény mellett a mai nap legrosszabb, de még nem veszélyes szakasza következik a felhagyott réti szekérútnak köszönhetően. Az ültetvényt elhagyva a földút az erdő déli szélén halad, szép kilátással, majd elérve a zicsi műutat már csak le kellett csurognunk rajta Kapolyig.

Táv: 13,6 km kálváriai kitérő nélkül
olahtamas Creative Commons License 2006.10.07 0 0 16161
Nem is lehet egy lapon emlegetni egy jelvényt egy kitűzővel :)
Előzmény: nagypapi (16160)
nagypapi Creative Commons License 2006.10.06 0 0 16160
Szvsz ez jobban néz ki, mint a mostani DDK jelvény.
Előzmény: HEV (16157)
Múzsla Creative Commons License 2006.10.06 0 0 16159

A jelvény és a korábbi útvonal stimmel. A többit tették hozzá Rokiék.

 

Előzmény: asciimo (16154)
asciimo Creative Commons License 2006.10.06 0 0 16158
Mit nem adnék egy ilyenért. Megcsináltuk még a suliban a Zselici meg a Szekszárdi részt, a Mecsek hibádzott, és betegség miatt nem mentem nyáron a mecseki túrára...
Előzmény: HEV (16157)
HEV Creative Commons License 2006.10.06 0 0 16157

 Az eredeti DDK jelvény ami a Kaposvár Szekszárd közötti szakasz teljesítéséért járt.

 

HEV Creative Commons License 2006.10.06 0 0 16156

Az OKT esetében egy meglévő utvonalat jártak be, a DDK akkoriban már létezett Kaposvártól Szekszárdig , A Velem Kaposvár közötti szakaszt találták ki Rokiék , és ezt az útvonalat végül is teljesen ujra ki kellett találni mivel nagyon közel mentek a határsávhoz.  Ha néhány évvel később jelöljük ki az utvonalat akkor jobban lehetett volna tartani az eredeti elképzelést de most ez van.

 

 A nyitó túra kitűzője

.

Előzmény: nagypapi (16155)
nagypapi Creative Commons License 2006.10.06 0 0 16155

Rokiék anno az Őrségben is jóval hosszabb utat jártak be, mint a mostani DDK. Úgy emléxem, a DDK-ról készült film sokkal több kitérővel készült, a maitól jelentősen eltérő útvonalon, a régebbi OKT-s másfél millió lépés viszont szinte ugyanazt az útvonalat tartalmazza, mint a mostani OKT.

Előzmény: asciimo (16154)
asciimo Creative Commons License 2006.10.06 0 0 16154
Délszláv válság miatt? Ez biztos? Akkor még nem volt válság, nem?

Amellett azt se feledd el, hogy az eredeti DDK az nem ez volt, HEV hozzászólásai között még a jelvény is ott volt valamikor régebben.
Előzmény: Múzsla (16153)
Múzsla Creative Commons License 2006.10.06 0 0 16153

Csak hogy megvédjem kedves barátomat Zetét, akinek igenis nagyon jó a memóriája.

 

...Barcs - Szulok - Kálmáncsa - Lad - Dióspuszta - Magyarlukafa - Somogyhárságy - Kishárságy - Visnyeszéplak ...

 

Már pár éve beírtam ide az útvonalat, de ha valaki óhajtja, akkor megismételhetem.

 

Amúgy én ezt tekintem az EREDETI DDK-nak, hiszen Rocky ezt "találta fel". Az egy másik dolog, hogy dél-szláv válság miatt végül nem merték ezt az útvonalat berakni.

 

Lassan húsz éve, hogy befejezték az egy millió lépést.

 

Előzmény: Zete (16145)
Zete Creative Commons License 2006.10.06 0 0 16152
Az előbbi szerinted nem?
Előzmény: Joeyline (16148)
asciimo Creative Commons License 2006.10.06 0 0 16151
pont jo lenne, ha nem pontőrködnék...
Előzmény: szucsati (16146)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!