Keresés

Részletes keresés

L0riana Creative Commons License 2013.08.04 0 0 1264

Nem tartozom én sem oda lakóhelyileg. Háziorvosi beutaló szükséges a sport-szakorvosi rendelésre, pont. Ha nem hiszed, hát nem hiszed.

Előzmény: Axióma (1263)
Axióma Creative Commons License 2013.08.04 0 0 1263

Akkor hajra. Majd megmondja a kerdezo, hogy neki adott-e a haziorvos olyan beutalot amit nem adhat, es fogadtak-e egy olyan korhazban, ami nem illetekes. Ha igen, es meg nem is tartottak a markukat utolag sem 50-100e ertekben, akkor jobban jart, mint en. Nem fogok ettol a Dunanak menni, orulok neki.

Előzmény: L0riana (1262)
L0riana Creative Commons License 2013.08.04 0 0 1262

Ja és beutalót a háziorvos ad, miután kérsz időpontot, nem pedig a másik szakorvos... igen, ez tényleg ennyire egyszerű.

Előzmény: Axióma (1259)
L0riana Creative Commons License 2013.08.04 0 0 1261

Úgy kapsz időpontot, hogy felhívod a kórházat, és időpontot kérsz. Nekem sem volt protekcióm. Ez egy nagy tévhit, hogy nem lehet úgy bekerülni oda. Én csak akkor adtam valamennyit, amikor már nem volt nekem jó időpont, mert külföldön lakom, és karácsony előtti vasárnap délelőtt fogadott a doki, miután írtam neki e-mailt, rá 3 napra. (Az e-mail-címét és telefonszámát is megadta még az első műtétem előtt.)

Előzmény: Axióma (1259)
Axióma Creative Commons License 2013.08.04 0 0 1260

Ja, nem a Beres mutott, de nem is ot hivtuk, hanem a tatai korhazat magat. Beosztottak a legkozelebbi orvoshoz, a nyari leallas miatt nem volt mondjuk az sem par napon belul.

Előzmény: Axióma (1259)
Axióma Creative Commons License 2013.08.04 0 0 1259

OK, na de hogy kerulsz be a sportkorhazba, ha nem vagy sportolo? Az nem e'ro"s mondas, hogy van protekciod, mert atlag mezei usernek nincs. Beutalot meg az a szakorvos adhatott volna, aki szerint nem is volt szakadasom, vagyis nem kaptam. Helyette mehettem 10x be Szentendrere parkolo ovezetbe olyan kezelesre, amire semmi szukseg, nekem ez se kis bukta volt mar penzugyileg. De ha adott volna, az akkor is csak oda ervenyes, ahova tartozol, nem?

Persze ha van ra jo megoldas, akkor hajra, foleg ha valakinek van gyomra meg penze a zsebbe boritekokra. Tippre az tobbe van, mint Tata.

Az teny, hogy en Bp-re se ertem volna lenyegesen gyorsabban be, bar nyilvan kicsit kevesebb km-rel.

Előzmény: L0riana (1258)
L0riana Creative Commons License 2013.08.04 0 0 1258

Nos, ezzel párhuzamba állítva a Sportkórházat: 6 hétre előre kaptam az általam kért hétre időpontot. 2 napot voltam bent a műtét után, 4 hét múlva már dolgoztam teljes munkaidőben... kutató vagyok, a lábamat fel tudtam polcolni, de nem nagyon kellett. A műtét és az utána levő rehab orvos- és kórházfüggő, én pl. Béreshez nem kaptam időpontot, hiába hívtam, először a felesége flegmán beszólt, hogy hívjam őt másnap délután mert csak, aztán másnap a megbeszélt időpontban meg egyszerűen rámcsapta a telefont szó nélkül. Mondjuk amúgy nem is tudtam volna megoldani az oda-vissza szállítást, vagy csak nagyon macerásan. Szóval csak azt akarom mondani, hogy államiban is ellátnak rendesen, csak meg kell találni a megfelelő helyet.

Előzmény: Axióma (1257)
Axióma Creative Commons License 2013.08.04 0 0 1257

Megj. ami nekem donto volt anno a valasztasnal, hogy az allami nem is allapitotta meg a szalagszakadast hanem elektromos kezelesre kuldtek; aztan penzes doki mar megallapitotta, de muteni nem akart mert a sullyedesem - pont a terdemtol, mint kiderult - magas volt; ja es o azt mondta hogy 2 het korhaz, 3 het onellatasra alkalmatlansag... ehhez kepest a tatai korhazban 2 ejszakat voltam bent, es osszesen voltam 6 het tappenzen. Azert ez a mai vilagban nem mind1, penzugyileg sem.

Az mas kerdes, ha mashol is meg tudjak csinalni a gyors valtozatot, nekem nem volt igazan ilyen infom akkor.

Előzmény: Axióma (1256)
Axióma Creative Commons License 2013.08.04 0 0 1256

Hat ez azert erdekes. A jo dolgokat elolvashatod a sajat leirasukban meg a neten, ezert azt nem ismeteltem meg. Kezdve ott, hogy nincs paraszolvencia (eg.pt. szamlas fizetendo van), nem honapokkal kesobbre kapsz idopontot, ketagyas szobak, stb., es ezzel szemben allt egyetlen tapasztalat kigyujtott negativjai, amire ra lehet kerdezni, hogy a kb. 2 evvel ezelotti allapot ugy van-e me'g.

Előzmény: Réka 20 (1253)
Réka 20 Creative Commons License 2013.08.04 0 0 1255

Hát igen nagyon úgy tűnik hogy nem éri meg..

Előzmény: L0riana (1254)
L0riana Creative Commons License 2013.08.04 0 0 1254

Nekem olyasmi rémlik, hogy TB-finanszírozási gondok miatt megszűnik a klinika, tuti olvastam erről pár hónapja, de lehet, azóta más a helyzet. Az ellátáshoz én nem tudok hozzászólni, de amit leírt az előző hozzászóló, az alapján nem biztos, hogy megéri odamenni...

Előzmény: Réka 20 (1251)
Réka 20 Creative Commons License 2013.08.04 0 0 1253

Köszönöm a válaszokat:)

Előzmény: Axióma (1252)
Axióma Creative Commons License 2013.08.03 0 0 1252

Alapvetoen igen, es tok szerencses vagyok, mert teljesen komplikaciomentesen usztam meg.

Azert aprosagok vannak. Egyreszt a latogatasi ido... en mar 10 eve szuleskor voltam utoljara korhazban (full allami), es ott lehetett latogatni, itt meg a mutobol kitolas es felebredes ideje na az pont tutko nem a rovid latogatasra esik. Igy el is ment haza a ferjem, mig ott vartam es bealudtam elokeszitve (keveset is aludtam elotte, plusz valami nyugtatot is adtak) mert a "behozas" is lejart, a tavolsag miatt vissza se johetett (delutan mar 80 km-re onnan kellett a gyerekekert menni pont akkor, mikor bejohetett volna).

Masik, hogy fel me'g nem kelhetsz az elso vacsi elott, de kezmosasra nincs lehetoseg. Szinten 10 eve hozta'k a meleg vizes torolkozot minden kaja elott annak ellenre, hogy jarokepesek voltunk, itt meg en kertem hogy az enyemet vizezve hozza mar be hogy kicsit megtorolhessem, persze keresre siman csinalta, csak fura volt (foleg a nemreg emlegetett gerinctajeki utani vizelet problema miatt...)

Ja es az a'gy, az valami fortelem, jobban fajt a derekam, mint a terdem, mert ugye felhajthatos a'gyak vannak, es ezert (ezert? - nem lenne muszaj) egy tokegyszeru, max. 10 centis szivacs van rajta, es az szerintem a max. 50 kilosokat tamasztja meg rendesen, nekem beesett a fenekem, huzta a derekam. Lehet, hogy mar nem igy van, de ezen akkor ki voltam akadva, minek lapos tv meg menuvalasztasos kaja, ha a 24 orat hasznalt a'gy komfortjat lesz*rjak.

[Amugy utolag megirtam nekik ezeket emailben, de reakcio irasban nem volt csak a level ezen kivuli reszere, szoval nem biztos hogy egyaltalan illetekes ele kerult.]

Noverek ugraltathatok, de nekem nemigen kellett, igaz jartak be tobbszor, akkor kertem altalaban. Fiuk a masik szobaban hallottam, hogy surun csengettek...

Huszadrangu, de ha netezni akarsz, az csak madzagon van, wifin nem, ugy keszulj. Vagy legalabbis ugy volt (van wifi de arra nincs jogod, ha jol tudom).

 

Előzmény: Réka 20 (1251)
Réka 20 Creative Commons License 2013.08.03 0 0 1251

Köszi. Minden rendben ment amúgy Tatán , rendben bántak Veled?

Előzmény: Axióma (1250)
Axióma Creative Commons License 2013.08.03 0 0 1250

Tatan en voltam, de terdszalag-mutettel.

Az orvosodat kerdezd, mit enged, ennyibol me'g aki ert hozza, az se hiszem hogy merne valaszolni. En meg nem ertek hozza.

Előzmény: Réka 20 (1248)
Axióma Creative Commons License 2013.08.03 0 0 1249

Kivancsi lennek, az egeszsegugy szempontjabol mennyire szabalyosan jar el az intezmeny, tekintve hogy a frissen olvasott es "alairt" index forum szabalyzatot azt latom, hogy a legnagyobb ivben lesz*rjak... lehet menni o:n-torlest kerni a modiknal, mielott durvabb kovetkezmenye lesz.

Előzmény: Speedfitness Centrum (1247)
Réka 20 Creative Commons License 2013.08.03 0 0 1248

Sziasztok!

 

20 éves vagyok és egy szerencsétlen lépés közben nagyot reccsent a térdem. Sokat sportolok , főleg olyan sportokat amik igénybe veszik a térdet. Voltam szakorvosnál , azt mondta porcgyűrű szakadás. Várnom kell 2 hetet hogy javul e. 1 hét letelt abból és még mindig nagy fáj esténként feldagad még a bokám is, gondolom az izületi nedvtöl. Nem nagyon szeretném a műtétet de ha mégis sor kerül rá lehetséges h Tatára megyek. Mennyire ajánljátok? Műtöttek már ott vkit? Mennyi a tényleges felépülési idő, mert mondtak olyat is hogy 1 hét 10 nap de elég kevésnek tűnik.. A másik kérdésem pedig hogy úszás mellett még esetleg a body art vagy a jóga szóba jöhet addig amig nem műtenek vagy semmit nem lehet sportolni? 

 

Válaszokat előre is köszönöm! Szép napot!

Speedfitness Centrum Creative Commons License 2013.08.02 0 0 1247

A Speedfitness Centrumban Kocsis Orsolya gyógytornász és humánkineziológus, illetve Csuba Adrienn személyi edző várják Önöket, hogy segítséget nyújtsanak a rehabilitációban!

Legyen betegség, baleset vagy bármilyen egyéb ok, mi kimagasló eredményeket tudunk elérni a gyógyulásban!

Stúdiónkban az EMS (elektromos izom stimuláció) technológia, -amit a német miha bodytec gyártónak köszönhetünk-, illetve edzőink szakértelme segíti Önt a gyógyulás felé!

 

Elérhetőségünk: +36-30/974-3521

Speedfitness Centrum: 1015 Budapest, Ostrom u. 29.

Rosszindulatú Hengermalom Creative Commons License 2013.07.29 0 0 1246

Köszi a válaszokat a korábbi kérdésemmel kapcsolatban! 

L0riana Creative Commons License 2013.07.28 0 0 1245

Prp egyfajta proloterápia: http://hu.wikipedia.org/wiki/Proloter%C3%A1pia. Lényege, hogy saját vérből készítenek egy koncentrátumot, és azt injekciózzák a fájdalmas területre. Nekem 3x csináltak, de nem sok haszna volt. Maga a kezelés nem igényel kórházi bennfekvést. Kb. 80 ml vért vettek le, és besűrítették centrifugával 12 ml-re, aztán egy hatalmas injekciós tűvel bedöfték a térdembe. Még 2-3 óráig kellett bent feküdnöm, aztán mehettem haza a saját lábamon, 1 nap után már nem is éreztem, hogy bármit csináltak volna velem. Nem tudom, hogy Magyarországon csinálják-e hivatalosan (talán Knoll Zsolt), de TB-re tuti nem, én is csak egy kutatásban vettem részt kísérleti alanyként. Az orvosok véleménye nagyon megoszlik a hatékonyságát illetően.

Előzmény: PRP 1 (1236)
L0riana Creative Commons License 2013.07.28 0 0 1244

Nem hiszem, hogy katétereznének, csak a nagyon elhanyagolt betegeket csövezik, vagy nagyon lepukkant kórházakban szokás ez a nem túl emberséges megoldás. A térdműtétnél spinális érzéstelenítést adnak, amivel az alsó végtagok teljes érzéstelenítése érhető el, kvázi lebénul az ember 4-6 órára. Éjféltől, de valahol már este 8-tól nem szabad inni a másnap reggeli műtét előtt. 24 órás mozdulatlanságot manapság már nem szoktak előírni, változott az összetétele az injekciónak, csak 6-12 órát kell egyenes gerinccel feküdni. Az érzéstelenítés úgy zajlik, hogy előbb adnak egy lidokain injekciót a bőrbe, és ha ez hat már, akkor szúrják a gerinccsigolyák közé a spinális érzéstelenítőt. Az első szúrás, mint a normális injekciók, a második sem sokkal rosszabb, ha minden jól meg...

Előzmény: Rosszindulatú Hengermalom (1237)
L0riana Creative Commons License 2013.07.28 0 0 1243

Szia!

 

Az orvosodtól kérdezd meg. Amit én gondolok, a következő:

 

"tibia lateralis condylusának vetületében kis sclerotikus sziget" - meszesedés a sípcsonton, nem lényeges, nem csinálnak vele semmit

 

"fibula proximalis végén subcapitalisan mészszegény sáv ábrázolódik, kontur megszakadása nincs" - kopott a szárkapocscsont vége a térdben, de nem repedt be a porc

 

"recessus suprapatellarisban minimális kóros folyadék" - a folyadék gyulladásra utal, a porckopás okozhatja, de nem jelentős a mennyisége

 

"synovitis megvastagodott" - az ízületi hártya a gyulladástól vastagszik meg, kérdéses a mértéke, ha nagyon komoly, akkor műtik (kiszedik a hártyát, ami egy idő után visszanő, egy darabig nem terhelhető a térd, fájdalmas elvileg), amúgy gyulladáscsökkentő gyógyszer adnak (pl. Brexint)

 

"meniscusok,oldalszalagok épek" - vagyis az MRI szerint nincs szakadás, de az MRI nem mindig mutatja ki...


"fossa popliteaban 25x6 mm-s baker cysta" - nem valami nagy ez a ciszta, úgyhogy feltehetőleg a gyulladáscsökkentővel kezelik, ha megnő, akkor szokták leszívni, ami általában újratermelődik, vagy végső esetben kimetszeni, de ez nagyon ritkán történik

 

"lcp szabályos lefutású" - hátsó keresztszalag rendben van


"arteris és véna popliteaban az áramlás szabályos" - keringés oké

 

Itt az MR-en nem írnak porcszakadásról. Ettől még fizikális vizsgálattal lehet, hogy kimutatható. Az MR nem mindig mutatja ki a szakadást (nekem sem mutatta), ráadásul a fizikális vizsgálat sem 100%-os pontosságú (nekem 2x nem erre gyanakodtak). Az UH nem igazán megbízható módszer, én inkább az MR-nek hinnék. Jó szakembert a Sportkórházban keress, illetve olvass vissza a fórumon.

Előzmény: bidmu (1242)
bidmu Creative Commons License 2013.07.22 0 0 1242

Sziasztok!

 

Szeretném a segítségeteket kérni,hogy mit jelentenek a következők.

 

tibia lateralis condylusának vetületében kis sclerotikus sziget

fibula proximalis 
végén subcapitalisan mészszegény sáv ábrázolódik kontur megszakadása nincs


recessus suprapatellarisban minimális kóros folyadék

 

synovitis megvastagodott

meniscusok,oldalszalagok épek
fossa popliteaban 25x6 mm-s baker cysta

lcp szabályos lefutású
arteris és véna popliteaban az áramlás szabályos "

 

Lehetséges lenne,hogy az MR-n porcszakadás van és ezt meg is nézte egy szakember,ami látszik és az ultrahangon azt írta a doktornő,hogy a meniscus ép.

Ki mond igazat?

 

Tud valaki ajánlani egy jó szakembert?

Ortopéd traumatológust vagy sport sebészt?

Hálásan köszönöm előre is.

 

Axióma Creative Commons License 2013.07.22 0 0 1241

Koszi a korrekciot, nekem a gerincbe adott valami sajna egybemosodik, igy mar en is latom a kulonbseget (mas kerdes, hogy ettol korantsem biztos, hogy legkozelebb tudni is fogom).

Előzmény: cowax (1240)
cowax Creative Commons License 2013.07.22 0 0 1240

Szia, úgy tudom (perszenem vagyok orvos így lehet tévedek) de epidurálnál tesznek be katétert, hogy adagolható legyen menet közben. spinálisnál csak szurit kapsz - valószínű ez lesz.

 

Gerinc szuri nem veszélyes. súnyogcsípést majd. tompa nyomást érzel és kész.

 

nekem 6 órát mondtak - persze én marha belemozdultam. meg is lett az eredménye 5 nap masszív fejfájás.

Előzmény: Rosszindulatú Hengermalom (1238)
Axióma Creative Commons License 2013.07.22 0 0 1239

Nekem is szurtak gerincbe, es nem volt kateter. De sztem korhazfuggo, mert ugye a problema ezzel hogy elobb johet meg az urites, mint az alfeled erzete... vagyis inger nelkul, hogy agytalat/kacsat kerj vagy ilyesmi. Ahol nem akarjak hogy alatet vagy mosas kelljen, lehet hogy inkabb katetereznek.

Attol ne felj, hogy sokat fogsz inni, konkretan ejfeltol se enni se inni az alap minden mutet elott. Nem a fentiek miatt, hanem pl. hanyasveszely (a mutet alatt a tested rajon, hogy most nem az emesztes-kivalasztas a legfontosabb es meg akarhat szabadulni tole...). A hanyas meg konkretan a sterilitast bombazza. Szoval tuti nem fogsz inni. (Nekem me'g szules _utan_ se akartak egy kortyot se adni, csak vizbe martott gezdarabot a kiszaradt szaj miatt voltak hajlandoak... ennek ellenere volt egy kis hanyas. A masodiknal csempesztunk be, jo hat esszel de volt hogy kortyoltam, es nem lett semmi. Messze nem ertjuk annyira az emberi testet, hogy josolni lehessen, de a statisztikak miatt vannak bizonyos rutinok.)

Előzmény: Rosszindulatú Hengermalom (1237)
Rosszindulatú Hengermalom Creative Commons License 2013.07.21 0 0 1238

A műtétem egyébként valami endoszkópos megoldás lesz, nem nagy vágások, összesen 2 darab kell majd belőle. 1 éjszakát kell majd benn töltenem. 

 

Az igaz, hogy 24 órát tökéletesen mozdulatlanul kell maradni? 

Előzmény: Rosszindulatú Hengermalom (1237)
Rosszindulatú Hengermalom Creative Commons License 2013.07.21 0 0 1237

Üdv!

 

Térdműtétem lesz, az lenne a kérdésem, hogy az ilyen esetekben gyakori gerincbe adott érzéstelenítésnél mindig tesznek be katétert? Vagy lehet kérni, hogy ne? Megpróbálok majd előtte jó sokáig keveset inni, hogy ne kelljen, de félek mind a gerincbe szúrástól, mind a katétertől. 

 

Nagyon. 

PRP 1 Creative Commons License 2013.07.18 0 0 1236

Sziasztok, térdprobléma esetén prp izületi kezelésel kapcsolatban tud-e valaki valamilyen információt. Köszönöm előre is.

Moancsa Creative Commons License 2013.07.18 0 0 1235

Sziasztok!

 

Én is elülső keresztszalag prólásra várok a Sportkórházban, szerintem LOriana-val azonos az orvosunk. Elégedett is lennék mindennel, csak sajnos sok minden nem tiszta nekem. a doki a vizsgálat után csak annyit mondott, hogy szükséges a műtét, hívjak fel egy telefonszámot és kérjek időpontot. Tény, hogy rengeteg beteg volt, na de mikor fogjuk megbeszélni, hogy milyen technikával csinálja, mik a teendők műtét előtt, stb. Hogy zajlott ez nálatok? 

Köszi:-)

Előzmény: L0riana (1193)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!