Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.31 0 0 11340
Nekem a wellimpex hozta házhoz a denevérpadot már vagy három, négy éve. A lábtartott átfordítottam,mert fordítva volt beállítva és úgy szétszedta a bokám. Hátul kell lenni a két fekete korongnak, elöl pedig a bokafogónak. Igy nem fáj. A legolcsóbbat vettem.

Ha negatív a leleted akkor mi kínoz?
Előzmény: 1323333 (11327)
MBman Creative Commons License 2015.01.31 0 0 11339

Én ezt vettem: http://kiromed.eu/kiromed-praktik-delux.php

Árában házhoz szállítják. Nemtudom még milyenek vannak, és melyiket érdemes venni, de nekem bevált.

A praktikerben is láttam hasonlót, ugyanennyiért, de ránézésre is sokkal gyengébb minőségű volt.

Azt viszont ne engedd, hogy a Kiromedesek rábeszéljenek az egyel drágábbra (Kiromed Delta), mert azzal indokolják, hogy azon lehet hason is nyújtani. Egy plusz támasz van rajta a térdnek, de az szükségtelen. A Deluxon is lehet. Viszont a Praktikot láttam egy ismerősömnél, azon rossz helyen van az alsó lábtartó amire ráállsz, a hason nyúktáshoz. Úgy néztem, csak át kell fúrni egy furatot és akkor jó, de úgy összességében kicsit gyengébb minőségű. Egy szó mint 100, én a Delux-ot ajánlom.

Előzmény: 1323333 (11327)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.01.31 0 0 11338

Üdv! :)

Tudnál tanácsot adni?

Lágyrész UH-val kimutatható a piriformis szindróma?

Amíg gyulladásban van, végezhető UH ?

Illitve bármi tanácsot köszönök.

Előzmény: kheiron (11333)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.31 0 0 11337
Szia, Benéhez nem könnyü bejutni, söt azt hiszem most jógaoktatókat oktat arra, hogyan kéne egy sérvesnek jógázni. Ugy látom, a honlapja is elég inaktív. Ha kezedben a könyve, akkor abban olvashatod, hogy az ott leírt gyakorlatokat még a komoly gerin gonddal küzdök (pl.csigolyaelcsúszás, ívszakadás...) is végezhetik. Amikor pedig ennek hatására javul az állapotod, lépj feljebb (ezt maga a szerzö is javasolja),mert ezek a gyakorlatok azoknak szólnak, akik az izomspazmus vagy bénulásos tünetek miatt korlátozottak. Ebböl nem lesz izomerö, de kezdésnek jó. A honlapján, a klubszobában, már eröteljesebb gyakorlatok vannak. Az már többröl szól, mint a dekompresszió. A könyvében a denevérpadról is olvashatsz. Jobbulást!
Előzmény: armisz72 (11335)
armisz72 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11336

Van itt a városban denevérpad, akkor kipróbálom és ha beválik beruházok egyre. Melyiket érdemes venni?

Előzmény: MBman (11323)
armisz72 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11335

Köszi brigi, be is jelentkeztem már hozzá, veszprémi vagyok, de jár le hetente egyszer az ajkai kórházba, oda megyek. Megszereztem a Bene Máté könyvét, az elég ami abban van nyújtógyakorlat, vagy személyesen is el kéne menni hozzá?

Elég nagy trauma volt ez a lelet, de már kezdem magam összeszedni, eldöntöttem meggyógyítom magam!

Előzmény: Törölt nick (11308)
armisz72 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11334

Köszi hogy segítettél, elolvastam a bejegyzésed, a hátam mögé a párna az már megy, odafigyelek az ülésre, mozgásra, mert rohadtul elegem volt az 5 hónapig tartó fájdalomból, hogy lehet ezt évekig elviselni???

ékpárnát még nem vettem. A gyógytornával kapcsolatban sztem elég hosszú idő míg kitapasztaljuk mi a jó és mi nem,

az első 10 alkalom nálam azzal ment el, hogy tippelgetett a gyógytornász, hogy mi a bajom, mi a tünet. Azt mondta ez tuti nem porckorongsérv haha! Mikor meglátta a leletet, meglepődött. De már alakul, és ami fáj azt nem csinálom.

Dr. Czigányhoz bejelentkeztem, febr. 10. megyek, de nem akarok a műtétig eljutni.

Milyen kezelést kérjek még a reumatológustól? súlyfürdő? a masszázs erre nem jó gondolom, meg a gyógyfürdők sem?

Előzmény: MBman (11307)
kheiron Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11333

Igen, van egy kis tapasztalatom lágyrész-ultrahanggal. Úgy 15000 páciens. :-)

Előzmény: ex-petike23 (11329)
1323333 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11332

Szia.rosszul írtam,igazad van nem guggolás.nekem sincs sérvem,negatív az mr-rem..lehet rosszul csinálom..

Előzmény: Törölt nick (11331)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11331
Szia!
Nem kell leguggolni. A falhoz támasztod a hátad, lecsúszol, felveszed a széktartást. 10 másodperc?
Akkor lehet, hogy a sérv miatt gyengült a lábad.
Nekem nincs sérvem, így két, három percig bírom.
A másik gyakorlatot próbáld meg labdával, szerintem jobb mint a párna, nagyobb eröt lehet belevinni.
Előzmény: 1323333 (11326)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11330
Szia!

A salonpas fájdalom csillapító. Sokkal valószínübb, hogy az ellazult izom "elengedte" az ülöideget. Adj egy hetet a regenerálódásnak, majd óvatosan nyújts. A tested megadja majd a választ.
A lágyrész uh megmutatja a szöveti eltéréseket.
Várd meg az eredményét.
Előzmény: ex-petike23 (11329)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11329

Szervusztok!

 

Tegnap este a gyógyszerek (Mydeton, Voltaren) mellett felragasztottam egy Salonpas tapaszt.

Este-kora éjjel még fájt, reggelre egész jó lett.

Jártam egyet, picit érzem még, de már nem fáj; remélem, nem csak a fájdalmat nyomta el, hanem maga a gyulladás csökken.

Ha elmúlik a gyulladás, mennyit kell várni a tornáztatásig ?

A körzeti doktornő lágyrész ultrahangot javasolt a piroformis izom vizsgálatára.

Erről van valakinek tapasztalata ?

Köszönöm.

 

1323333 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11328

Az én gygógytornászom szerint ha a nyújtás közben pattog, az jó..

Előzmény: zlota (11325)
1323333 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11327

Szia!

 

Melyik fajta padot használod én is kacérkodok vele..

Az egyben állással van bajom nekem is. igaz már 10 percig bírom, úgy hogy váltom a  lábam:) No meg ha terpeszben vagyok (zumbán kell csinálnom), akkor érzem, hogy nincs egyensúly..

Előzmény: MBman (11323)
1323333 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11326

Szia!

 

Nekem a gyakorlat is bejött, a combközelítő izmaim szerintem a leírt széken ülök párnát szorít két térd közé, nyit-zár gyakorlat hatásáta működnek újra úgy ahogy szeretném, gyenge volt.. no meg a falhoz támasz és leguggol megtart gyakorlatot előbb meg sem tudtam csináli, most 10 mp-ig megy..

jó lehet placebo hatás, és erősödtem annyit, de én ennek tudom be:)

Előzmény: Törölt nick (11321)
zlota Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11325

Én is egyre többet lógtam és nagyon jól esett, de már csak napi 3-4szer max 5 percet nyújtom magam. Mivel állítólag a több nyújtás kinyújtja a szalagokat .

Gyanús, hogy nekem ezért recseg ropog jobban a gerincem.Mielőtt ezt csináltam semmi nem volt, egy roppanás sem.Most gyógytorna gyakorlatoknál is vannak olyanok ahol roppan, pattog egy kicsit.

De ha így van, hogy semmi káros, nekem az a kb 8-10perc ami után nagyon-nagyon jó szokott lenni.Akkor szívesen csinálnám újra hosszabban.

Előzmény: MBman (11323)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11324
Ez tetszett! A testvérem vett ilyen könyveket, de soha nem olvasta el. De mindig felkínálta nekem. És persze nem is tornázik.
Én inkább olyan jellegü könyveket vettem, ami közelebb visz a kórság megismeréséhez. Talán, mert azt gondoltam, akkor könnyebben elbánok vele.
Hát Etka anyó nem volt egy átlagos figura. Még 90 évesen is lazán megcsinálta az íjjállást.

Én meg csak táncolok, a zene meg majd eljö!
Előzmény: fintorgó (11322)
MBman Creative Commons License 2015.01.29 0 0 11323
Mindenkinek más, ugyhogy kulonbozo modszerek, terapiak hasznalnak. En a deneverpadra eskuszom, nekem hihetetlen merteku javulast hozott kicsit több, mint 1 honap alatt. Mellette nyomom a Bene Máté-féle tornat (fél éve) 25perc napi 1x, meg azokat a dolgokat, amiket ő javasol (üléspozicio, parnák, otthon, munkában, autoban, stb), de ezek önmagukban sokat nem értek nekem. Nem mondom, hogy semmit, mert akkor hazudnék. Viszont a pad haszanalata komoly javulást hozzott. Miniumum 15 perc lógás alkalmanként, naponta 5-6x ahányszor csak alkalmam van rá. Mar csak az 1 helyben allas szar ha sokaig kell, de akkor meg tipródom :) De talan ez is jobb lesz majd.
fintorgó Creative Commons License 2015.01.29 0 0 11322

 

 Szeretek hóhányó lenni! Kutya/bohóci segédlettel vidám munka.

 

Igen, a jóga. Etka-anyóét gyakorlom, jó régen. Huszonéve. Kifejezetten a gerincre és a légzésre konzentrálnak a gyakorlatok.

 

Sokan szeretik a masszázst. Én szeretem magam csavargatni, mozgatni, tudom, a fájdalomhatárig mehetek el, másnap már egy miliméterrel tovább is, vagy, ha nincs jó napom, hát üsse kő, majd holnap jobban megy.

 

Egy a lényeg, csinálni kell és a jó tanácsokat adó könyvek a polcon, nem mozognak helyettem. Igaz, nem is tudnak onnan mozdulni nélkülem.

 

Egy ismerős mindig új könyveket vesz, új tornagyakorlatokkal és mutatja a képeket nekem.

Csak egyszer látnám, hogy gyakorolja is!

Azt mondja, nincs ideje átöltözni a tornához, most inkább csak elolvassa, mit is kéne...

Nem kell ahhoz öltözni, dobd le a cipellőd, hupp a szőnyegre, mutatom, ÁÁÁ azt nem.

 

Hehe, szerinte is fárasztó, majd...egyszer talán...megjön az esze is...

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (11319)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.29 0 0 11321
Ja még annyi, hogy engem inkább az elméleto rész fogott meg.
El sem tudom képzelni, hogy ilyen passzív - mert némelyik az -gyakorlatokkal hogyan lehet kikapcsolni a kompenzáló izmot és a
" nem dolgozó" izmot megtanítani a feladatára. Megpróbáltam! Nem ment.
Előzmény: 1323333 (11316)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.29 0 0 11320
A napalli az nappali!
Előzmény: Törölt nick (11319)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.29 0 0 11319
Kétségtelen, hogy nem a legélvezeyesebb tevékenysêg, de valamit muszáj mozogni. Én a jógát választottam. Most járok a Széchenyi napalli kórházába, de nem a torna miatt. Amikor megláttam a "müsorfüzetet", szóltam a reumatológusnak, hogy a torna terhére növelje a masszást. Kérdezte meddig tudok lehajolni. Hát bármeddig!, mondtam.Azt mondta, majd igyekszik átütemezni. Nem történt semmi. A lényeg, hogy azt tapasztalom, hogy némelyik ember nagyon le van épülve. Szinte mind arról panaszkodik, hogy milyen fárasztó ez a (kis) torna.. A szobatársnöm, kb. 100 kiló és nincs kibékülve azzal, hogy vízitornára küldték a térdfájdalmai miatt. Mert fárasztó. Nade mitöl akar meggyógyulni ilyen súllyal? Én azt mondom, hogy a mozgásszervi bajra mozgással (is) kell válaszolnunk. És még így is bizonytalan az eredmény. Nagy türelmet igénylö megprobáltatás.
Előzmény: fintorgó (11317)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.29 0 0 11318
Szia!
Teljesen logikus a szerzö elmélete,mert azt mondja, hogy az izom mozgatja a csontokat és nem fordítva, tehát az izmok funkció zavaráról van szó. Tehát, hogy nem az az izom dolgozik amelyiknek a feladata lenne, így egy másik kompenzál. A rossz izommunka következménye pedig a kimozdult csigolya, a gerinc strukturális elváltozásai...stb. Ezzel együtt nagy meló!
Előzmény: 1323333 (11316)
fintorgó Creative Commons License 2015.01.29 0 0 11317

 

 Én is olvastam. A jól végrehajtott gyakorlatok a legeredményesebbek.

 

Sokan nem szeretnek tornázni, mert az olyan időrabló.

 

Szerintem többet ér, mint a fájdalomcsillapító, vagy az izomlazító. Azok csak időlegesen, pár órácskáig javítanak a közérzetünkön, a torna, a mozgás pedig helyrebillenti a kibillent egyensúlyából az "alkatrészeinket".

 

Zuhog a hó, akkor most kimegyek az udvarra: SÖPRÉS a nagy vesszőseprűvel.

 

Jó hosszú a nyele, nem kell hajlongva húzni, csak módjával.

 

Előzmény: Törölt nick (11311)
1323333 Creative Commons License 2015.01.29 0 0 11316

szia!

 

Én is olvastam a könyvet, nagyon jó, néhány gyakorlatot alkalmazok is, szerintem haszanál.

Előzmény: Törölt nick (11311)
csupa6os Creative Commons License 2015.01.29 0 0 11315

Jah tudom. Nem is szedem, egyiket sem. Egyenlőre. Gondolom csak ráírta, hogy írjon valamit.

Előzmény: GeriSoft07 (11314)
GeriSoft07 Creative Commons License 2015.01.29 0 0 11314

....... be az orvosod a milgammával!

1doboz milgamma, csak recept nélkül kapható, 50db 4.000Ft, 50mg.os

Benfogamma 300-as (ugye 6x-os hatóanyag) receptre adható, 30db ugyan 4.000Ft, de hatóanyag tekintetében fajlagosan 6x jobban megéri.

 

Neurológus most írta fel, miután elmentem hozzá, hogy zsibbad a combom. milgammára legyintett, 3x1-nél ér valamit, szerinte, ez meg napi 1db

Előzmény: csupa6os (11313)
csupa6os Creative Commons License 2015.01.29 0 0 11313

csupa6os Creative Commons License 2015.01.29 0 0 11312

Sziasztok!

 

Engem 3 éve műtöttek LIV-V gerincsérvvel, de sajnos az állapotom nem lett jobb...Az állandó lábfejzsibbadás maradt, bár ez már a műtét következménye. Ami rosszabb lett: bal comb izomsorvadás, időnként úgy belenyillal a fájdalom a bal térdembe, hogy iszonyat. A lábfejemen némi bőrelváltozásokat is vélek felfedezni...Vizeletürítési zavarok néha...tegnap voltam ideggyógyásznál, szerinte a tünetek alapján sérvgyanú, de nem az LIV-V között hanem feljebb. Ezt kaptam tőle:

MR-re várok..hétfőn mehetek is. Kiváncsi vagyok mi sül ki ebből...

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.29 0 0 11311
Ez így van! Olvastam egy könyvet, fájdalom nélkül a címe. Nagyon pontosan leírja az összefüggéseket. A lúdtaptól, a medence elbillenésétöl ,stb....kezdve mi minden okozhat gerinc gondot.
Hiába! Nem viszgálnak kerek egészként.
Előzmény: fintorgó (11310)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!