Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.01.04 0 0 259

mondjuk a felső szál lekapása az megvolt egyszer... ezt még gyakorolni kell :)

Előzmény: Kiskata1959 (257)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.04 0 0 258

köszi, ezeket tudtam :) (ez nem jelenti, hogy meg is tudom rendesen valósítani, mármint a finoman irányítást :) )

 

és most kb negyed órája rá is jöttem mi volt a baj, és most már megy.. nagyon egyszerű, és persze így fórumon keresztül nem is lehetett volna tudni, csak ezt én nem tudtam :D csak teljesen kezdő vagyok... egyszerűen annyi volt a gond, hogy nagyon bátortalanul csináltam, és alig nyomtam a pedált, miközben nyomtam a kart a visszához... így szinte nem haladt semmit, hanem nagyon egyhelyben maradt...

most végül sikerült kétszer 150cm-t beszegnem, és eleje, vége is megvan, és egyszer sem akadtam el... :D

 

nem mondom hogy baromi szép lett, de azt hiszem kezdésnek ez is jó, hogy végig tudtam menni :DDDDDD

 

Előzmény: Kiskata1959 (257)
Kiskata1959 Creative Commons License 2013.01.04 0 0 257

Szia!

 

Nem ismerem a Singer gépeket, de általánosságban néhány dolgot leírok, lehet hogy valamelyik a megoldást jelentheti.

 

- A varrás kezdésénél, az alsó és felső szálat húzd hátra a talp alatt, és a varrás elkezdésekor mind két cérna szálat fogd meg hogy a gép ne tudja behúzni.

 

- Varráskor az anyagot nem szabad húzni vagy tolni, csak szépen finoman irányítani. az anyag továbbító szépen vinni fogja, ha "sürgeted" vagy "visszafogod"  eltörik a tűd, vagy ráncos lessz a varrásod, vagy lekapja a felső szálat.

 

Üdv Kati

Előzmény: Törölt nick (256)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.04 0 0 256

köszi, :)

esetleg a kezdés-befejezésre van valami javaslat? :)

Előzmény: Annamária36 (255)
Annamária36 Creative Commons License 2013.01.01 0 0 255

Szia!

 

Vegyél lepedőnek vagy terítőnek valót és szegd be. Aztán meg varrj kispárna huzatokat. Ezek a dolgok mindig jól jönnek és egyenlőre csak egyenesen kell varrni. Aztán,ha már barátok vagytok -Te meg a gép-, jöhetnek nehezebb dolgok is. :) 

Előzmény: Törölt nick (254)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.01 0 0 254

Sziasztok!

 

Kaptam Karácsonyra egy singer family 8280-as varrógépet... marhára örülök neki, meg is mutatták, hogy kell befűzni, meg elindítani stb...

 

próbálkozom itthon vele, de van egy gondom, ami nem tudom, hogy az én bénaságom, vagy valami trükkje van, amit nem tudok, vagy a gép hibája... ha oda-visszázni akarok az elején vagy a végén, akkor MINDIG bekapja a szálat, és szét kell szednem hogy az alsó szálat kibogozzam... egy vissza még megy a végén, több nem... a kezdésnél meg ha jól sejtem oda-vissza-oda kéne, de az már nem megy, akkor bekapja... sőt, egy sima kanyarodásnál is bekapta, így most az sem megy...

simán tök egyenesen tudok gyakoroloni, de hát az nagyjából semmi... :(

 

még az a kérdés, hogy ennyire az elején min gyakoroltatok? vegyek valami olcsó anyagot amit összevissza lehet varrogatni, vagy rögtön próbáljak valami konkrét dolgot megvarrni, csak mondjuk valami egyszerűbbet, és kevésbé fontosat? milyen fajta anyagokon érdemes kezdeni egyáltalán?

 

köszi

népviselet Creative Commons License 2013.01.01 0 0 253

Sziasztok!

Boldog új évet mindenkinek!

Lenne egy kérésem, ha tudnátok segíteni.

Van egy ezeréves szovjet union táska varrógépem és szeretnék ehhez egy prospektust szerezni, ha tudna

valaki e-mailben küldeni, nagyon megköszönném.

Kiskata1959 Creative Commons License 2012.12.29 0 0 252

Sziasztok!

 

Itt küldök néhány linket, ahol varni lehet tanulni, akár teljesen kezdőknek is, söt Akár neten keresztül is vannak tanfolyamok, kezdő és haladó szinten.

 

http://www.varrohaz.hu/

 

http://varrasoktatas.hu/

Annamária36 Creative Commons License 2012.12.23 0 0 251

Sziasztok! Szia!

 

Nicknév neked is csak azt tudom ajánlani,hogy keress valakit aki tanít.

Nekem  (még) nincs se körkésem se alátétem. Az a foltvarróknak jobban kell de jó dolgok az biztos.

Jó tudni azért,hogy hogyan kell szoknyát,blúzt,zakót.... varrni méretre. Később nagyon nagy segítséget jelent.

Párnahuzat varráshoz meg nem kell más csak gyakorolni,gyakorolni,gyakorolni az egyenesen varrást meg,hogy megszokjátok egymást a varrógéppel (mert neki lelke van). :))

No meg nem árt,ha van egy jó nagy ebédlőasztalod és el tudod tüntetni a családot ilyenkor a közelből. :))

Előzmény: Ayu01 (250)
Ayu01 Creative Commons License 2012.12.23 0 0 250

Köszi a választ.

Én is azt gondoltam,hogy megkérek valakit aki csak velem foglalkozik. Sok ismerősöm tud varrni.

Már a létező összes kelléket beszereztem. Vettem burda tankönyvet is. Elég jól elmagyarázza. Az eladó azt mondta,hogy az iskola 2-3éve benne van. És szerintem tényleg.

Nagy és kis bújtatós párnahuzathoz kérnék segítséget.

Nagy takaró huzatból kell kiszabni. Leginkább a szabáshoz persze.

Ilyen nagy anyagból ti,hogy szabtok pontosan? Van körkésem is,meg alátétem hozzá és vastag vonalzóm is. Már kettőt megvartam de eléggé el lett szabva:)

Segítség esetleg valakitől?

Előzmény: Annamária36 (248)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.22 0 0 249

Sziasztok!

 

Teljesen kezdő vagyok, annyira, hogy talán még sosem volt a kezem ügyében varrógép... szeretnék megtanulni, és szeretnék egy gépet... nem profi szinten, csak olyan itthoni dolgokhoz, mondjuk szépen megvarrni egy függöny alját, vagy egy párnahuzatot, ha belejövök, akkor esetleg ruhafélét is a kislányomnak, de egyelőre nincsenek hatalmas terveim  azért, majd meglátom hogy megy egyáltalán.. két kérdés:

- milyen típusú gépet ajánlanátok? a lényeg, hogy ne legyen nagyon drága, mint írtam nem kell hogy a világon mindent tudjon, de azért lehessen szépen használni, és megbízható legyen, ne kelljen két hét után kidobni, vagy örökké szervízeltetni.

- másik, hogy kb hogyan és hol kezdjem megtanulni? van ilyen tanfolyam? vagy neten is vannak leírások, videók esetleg? vagy könyv?

 

köszi :)

Annamária36 Creative Commons License 2012.12.21 0 0 248

Szia!

 

Mivel még nem válaszolt senki (én is most olvasom) annyit tanácsolnék,hogy azért érdmes keresnoi valakit keresni aki varrónő vagy legalább tanulta. Tudnak olyat mutatni amit esetleg a neten nem találsz meg. Ha ebből akarsz megélni,akkor meg pláne.

Előzmény: Ayu01 (247)
Ayu01 Creative Commons License 2012.12.21 0 0 247

Sziasztok!

Remélem van itt valaki!

Csomó kérdésem lenne,szabni varrni tudókhoz.

Én nagyon-nagyon-nagyon szeretnék rendesen megtanulni mindent,de olyannyira,hogy ebből éljek!

De semmit nem tudok még,teljesen kezdő vagyok! Iskola padba én már nem ülök be...

Szerintetek ha valaki segít,esetleg 1 tanfolyam, és 1-2évi itthoni gyakorlás,akkor menne a dolog?

Van már jó varrógépem,de kb. egyenesen se tudok varrni. Hogy a fenébe kell? Sose fogok tudni!

Sok-sok ismerősöm tud varrni szóval lenne aki segítsen. Érdemes így belevágni szerintetek?

Nagynéném 4-5hónapot járt suliba,ott hagyta de már vagy 20 éve ebből él.

És ő csak egy példa!

PETYUS Creative Commons License 2012.12.06 0 0 246

Telefonkagyló-vezetéknél láttam olyan megoldást, hogy a csatlakozót akárhányszor körbe lehetett forgatni. Lehet, hogy 230V-os villanyhoz is létezik hasonló, de én még nem láttam.

Előzmény: MaciLaci1 (244)
PETYUS Creative Commons License 2012.12.06 0 0 245

Esetleg egy forgatható asztal?

Előzmény: MaciLaci1 (244)
MaciLaci1 Creative Commons License 2012.12.06 0 0 244

Senkinek sincs ötlete?

Előzmény: MaciLaci1 (243)
MaciLaci1 Creative Commons License 2012.12.02 0 0 243

Köszönöm, hogy figyelmeztettél, igazad van. Tehát az elektromos vezetékére gondoltam. :)

Arra én is gondoltam hogy mindíg ki kell egy-két csavarodás után forgatni a madzagot (=elektromos vezeték) Sajnos nem nagyon tudja a lányom kiforgatni mikor csavarodik, mivel ha az asztal végén elkezdi a munkát, és több apró alkatrészt vág ki, addig nem tudja a szabászgép talpát kiemelni az anyag alól, amíg ki nem ér a szélére. Egyébként is elég nehéz a szabászgép, hogy emelgesse és kiforgassa. Ezért kértem ötletet hozzá. Ha tudna valaki segíteni, azt megköszönném.

Előzmény: PETYUS (242)
PETYUS Creative Commons License 2012.12.01 0 0 242

Sokáig tartott, mire rájöttem, hogy talán a villanykábelről lehet szó. (A zsinór az valami egészen más.)

Vasalóhoz láttam valahol olyan megoldást, hogy egy magas kábeltartóról lógott le a kábel egy laza kanyarral úgy, hogy a deszkához nem ért hozzá sehol.

Nem tudom, hogy szabászgépnél működne-e, de ha a csavarodás a probléma, akkor előbb azt kellene tisztázni, hogy mitől csavarodik. Egy darab körbeszabásától elvileg egy csavarodás keletkezik. Ha minden darab kiszabása után (vagy előtt) csavarunk egyet a gépen ellenkező irányba, akkor a kábelcsavarodás elvileg ki van iktatva.

Előzmény: MaciLaci1 (241)
MaciLaci1 Creative Commons License 2012.12.01 0 0 241

Sziasztok!

 

Milyen megoldást javasoltok, hogy a szabászgépem zsinórja ne csavarodjon?

Jelenleg a szabászasztal fölé egy konnektoraljzatot szereltem fel, és abba dugva használom a szabászgépet. Félek töle, hogy ki fog szakadni a zsinórja, mert állandóan csavarodik munka közben.

Monee89 Creative Commons License 2012.11.19 0 0 240

Sziasztok!

Ma kaptam egy Privileg 380-as varrógépet, de sajnos nincs hozzá használati utasításom. Valakinek esetleg lenne? Vagy valami linket tudnátok hozzá? Nagyon szépen köszönöm!!!:)

Kreatív Nők Kincsestára Creative Commons License 2012.10.14 0 0 239

Kedves Fórumozók!

 

Kreatív Nők Kincsestára néven nyitottunk egy webáruházat, melyben szöveteket, szalagokat, gombokat és más érdekes dolgokat forgalmazunk.

 

Folyamatosan töltjük fel a készletet, így minden nap van valami új termék, ami érdekes lehet a számotokra.

 

Szeretettel várunk minden kedves látogatót! :)

 

www.kreativnok.boltaneten.hu

 

tawas13 Creative Commons License 2011.08.24 0 0 237

Mindenkinek ajánlom azt a cikket aki szeret varrni és kreatív várjuk mindenki jelentkezését!

http://www.olcsokutyaruha.hu/i-magyar-kutyaruha-varro-bajnoksag-es-gazdi-allat-ki-mit-tud/

 

ancsaborcsa Creative Commons License 2011.07.12 0 0 236

Mégsem jó a zseníliakés. Ahhoz, hogy dolgozni tudj vele, a vágás mindkét oldalán kell hogy legyen varrás (ez a zseníliatechnikából adódik), különben nem feszül meg az anyag,és nem lehet vágni.

Olló - de abból a legjobb.

Előzmény: Edaeda (234)
ancsaborcsa Creative Commons License 2011.07.11 0 0 235

Hááát. A zseníliakéssel talán ez megoldható, de most is azt mondom, felesleges kiadás. A körkés-vágólap-vonalzó együtt működik igazán. A vágólap kemény, négyzetháló mintás műanyag lap, erre kerül a vágandó anyag, a vágás vonalára rakjuk a vonalzót, és a vonalzó mellett haladunk a körkéssel, így egyenes vonalban lehet vele vágni. Ez a kartonra rajzolt minta szerintem remekül működik (és megmarad a minta is a későbbiekre)

Ha rátétet készítesz(gondolom cikk-cakkolva), egyszerűbb a kirajzolt mintát csak nagyjából körbevágni, úgy, hogy legalább 1-2 cm maradjon még az anyagból a rajzon kívül, ráfektetni az alapra, és úgy körbecikk-cakkolni. Hogy ne tolja el a gép az anyagot mire körbeérsz, a rajzolt vonalon először varrd végig a géppel a mintát, normál gépöltéssel, Ez lesz a vezető, amin haladsz majd, és a végén a felesleget óvatosan, hogy a szálat és az anyagot ne sértsd levágod.

Kíváncsi vagyok a plédre!

Előzmény: Edaeda (234)
Edaeda Creative Commons License 2011.07.11 0 0 234

Szia Ancsaborcsa!

  Köszi a választ, nem vettem még körkést! Csak azért gondoltam, hogy azzal könnyebb, mert:

megcsináltam a kutyaplédet :) s varrtam rá rátétet, de azt úgy csináltam, hogy előbb kartonra rárajzoltam a mintát, azt kivágtam, s azt körberajzoltam az anyagon, s úgy vágtam ki ollóval. S gondoltam, hogy a körkéssel végigmegyek az anyagon a sablon mentén, s így spórolok időt. Szerintetek? 

 

(majd rakok be képet a plédről, nem nagy cucc, de ez az első művem :D )

Előzmény: ancsaborcsa (230)
IstvánO/2 Creative Commons License 2011.06.25 0 0 233

PETYUS!

 

Igen, akkor semmi gond nem lenne, de sajnos nincs olyan darabom amiről levehetném a szabásmintát. Azért köszönöm!

 

István

 

Előzmény: PETYUS (229)
IstvánO/2 Creative Commons License 2011.06.25 0 0 232

Ancsaborcs!

 

Köszönöm, megpróbálom valahonnan előkeriteni a könyvet. Ha nem sikerül, lehet zavarni foglak az ajánlatod miatt.:) Nekem kimondottan székely népviselet kell.

 

István

Előzmény: ancsaborcsa (231)
ancsaborcsa Creative Commons License 2011.06.21 0 0 231

A Kriterion kiadónál jelent meg 1986-ban Gazdáné Olosz Ella: Kézimunkázók könyve.

Ebben a 370-376 oldalig a székely férfi-női népviseleteket mutatja be. Van egy olyan is, hogy Román(?) férfi viselet. Szerintem ezt keresed. Van egy rajzolt szabásminta is benne.

Ha nem akadsz rá erre a könyvre,megpróbálom valakivel beszkenneltetni és elküldöm.

Előzmény: IstvánO/2 (228)
ancsaborcsa Creative Commons License 2011.06.21 0 0 230

Nem tudom,vettél-e már körkést, ha eddig nem, ne vegyél! Az olló -ha az igazán jó, és csak textil vágásához használod- tökéletesen megteszi. A foltvarrás többszáz éves technika, gondolod a telepes asszonyoknak volt mindenféle kütyüje? Pedig varrtak, nem is akármiket.

A körkés csak a hozzá való vágólappal használható. A zseníliakés egy speciális technika kelléke (több réteg anyag egymásra van varrva sok párhuzamos varrással, és a varrások közt az alsó lap kivételével felvágjuk az anyagot) a kész munka leginkább a subaszőnyeghez hasonlít.

A legegyszerűbb foltvarró minta korántsem a négyzetek egymáshoz varrása, hisz a négyzeteknek négy, egymáshoz illeszkedni köteles sarka van. Sokkal egyszerűbb a csíkokból varrt kunyhó minta Ha rákeresel a neten rengeteget találsz.

 

Előzmény: Edaeda (224)
PETYUS Creative Commons License 2011.06.17 0 0 229

Ha sikerül szerezni egy hiteles példányt, akkor arról le lehet venni a szabásmintát.

Sajnos az enyém csak egyszerűsített utánzat.

Előzmény: IstvánO/2 (228)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!