Keresés

Részletes keresés

Tojásos Nokedli Creative Commons License 2005.05.15 0 0 6748
Sziasztok!

 

Volna egy nagy kérdésem:

Ha interneten keresztül rendelek Amerikában, akkor mi alapján rakják rá az árra a Tax-ot?

 

Ha szállítási cím ugyanabban az államban van mint a bolt?

Ha lakhelyem ugyanabban az államban van mint bolt, függetlenül attól, hogy hova kérem a szállítást?

Ha a bankkártyám ugyanabban az államban lett kiállítva mint ahol a bolt is van?

Esetleg egyéb :)

 

Egyik amerikai ismerősömhöz menne a csomag aki később hazahozná, és ugyanabban az államban lakik mint amiben a bolt is van, ez itt a probléma.

Tőle sajnos nem tudom megkérdezni mert nyaralgat :)

edk440 Creative Commons License 2005.05.15 0 0 6747
Tízezerig csak 1080 Ft a díj. Nem 20 eurót akarsz küldeni? Tovább nem látom, hogy bankszámlára küldeni drágább lenne.
Előzmény: foltan (6746)
foltan Creative Commons License 2005.05.15 0 0 6746

Megnéztem anemzetközi postautalványt:

 

20eFt-ig 1440Ft és mindez bszámlára 1980ft akkor inkább otp -kresztüli utalás az 2000Ft és egyszerübb!

edk440 Creative Commons License 2005.05.15 0 0 6745
N-e-m-z-e-t-k-ö-z-i p-o-s-t-a-u-t-a-l-v-á-n-y (lassan mondom, mert úgy látszik, vannak, akik ennyi említés után még mindig nem figyeltek fel rá).
Előzmény: foltan (6743)
Youme Creative Commons License 2005.05.15 0 0 6744
Vevőnek pénzt küldeni? Inkább eladónak nem? :-)

Kérdezd meg, hogy Bidpay-t elfogad-e? A Te VISA-d serintem jó hozzá.
Előzmény: foltan (6743)
foltan Creative Commons License 2005.05.15 0 0 6743

Németországi vevőnek hogyan tudok legolcsóbban kiküldeni egy termék árát a termék ára 20 euro alatt van. Az OTP 2000Ft-ért utalja;borítékot nem akarom mert nincs nyoma.

Van olyan lehetőség a DHL-nél, hogy utánvéttel vegyem át az árut?

 

Vagy esetleg más valami? Dombornyomot VISA bankártyám az van!

 

Köszi a segítséget!

ebayde Creative Commons License 2005.05.15 0 0 6742

"Hogy lehet kikalkulálni a dpd árait?"

 

Ezt hogy érted ? Talán a DPD-t kéne megkérdezni, ök kalkulálják az árakat ! :)

Előzmény: foltan (6741)
foltan Creative Commons License 2005.05.15 0 0 6741

Hi

 

 

Hogy lehet kikalkulálni a dpd árait?

Előzmény: ebayde (6738)
Lackó koma Creative Commons License 2005.05.15 0 0 6740
"30euróért akar elküldeni kb 2kg-os csomagot a dhl-lel"

Kérdés, hogy a csomagolással együtt 2 kg alatt van-e, ill. mekkora a terjedelme. Merthogy bizonyos mérethatárig a 2kg-nál nem nehezebb csomagok feladhatók levélként is ("maxibrief international") és ez jóval olcsóbb. Ha ajánlottan adják fel (+2.05 EUR), akkor kb 35 EUR értékig biztositva is lesz a csomag. Ezt egy csomó német tölem szokta megtudni, aztán köszöngetik az infót, pedig mindez olvasható a német posta weblapján.

Előzmény: foltan (6733)
ebayde Creative Commons License 2005.05.15 0 0 6739

foltan !

 

Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy az eladó határozza meg mivel küldi ! Sajnos mint vevö csak megkérhetem az eladót, hogy legyen szíves nézzen olcsóbb lehetöség után. Pont az ilyen félreértések elkerülése végett jó az ilyesmit elöre tistázni.  

Előzmény: ebayde (6738)
ebayde Creative Commons License 2005.05.15 0 0 6738

Hali !

 

Pl. DPD !

Csomag Magyarországra DPD vel 2kg-ig 16,03.- eu 5kg-ig 19,05.- eu

Előzmény: foltan (6736)
bugmaker Creative Commons License 2005.05.14 0 0 6737
Most küldtem 90 USD-bidpayen keresztül. A jutalék 5 USD volt.
Előzmény: foltan (6732)
foltan Creative Commons License 2005.05.14 0 0 6736

Melyek ezek az egyes cégek?

garfieldka Creative Commons License 2005.05.14 0 0 6735

Van. 12, 17, 19,90, 25 Euroért is küldenek biztosított csomagokat egyes cégek. De ezek átalányban fizetnek az adott transzportőrnek. Tehát ha ilyen cégtől vásárol, mákod van. Ha hétköznapi halandótól vagy olyan bolttól, amely a postával küldi (ami ott a DHL), akkor bizony 30 vagy 38,50 légiposta esetén. % kilón felül persze megint más árak vannak. És terjedelmes csomag esetén is. Vagyis nem egyszerű kiismerni a dolgokat.

 

Ha

Előzmény: foltan (6733)
timartom Creative Commons License 2005.05.14 0 0 6734
Nekem már csúszott át 150$ óra a vámon. Simán kis csomagban jött, gift rájegyzéssel. 5 napon belül itt volt, rá se bagóztak.
Előzmény: foltan (6730)
foltan Creative Commons License 2005.05.14 0 0 6733
Egy frankfurti eladó 30euróért akar elküldeni kb 2kg-os csomagot a dhl-lel. Megnéztem majdnem leestem a székről mert tényleg annyi!!! a Kérdésem: Van olcsóbb szállítási mód  a dhl-nél ????
foltan Creative Commons License 2005.05.14 0 0 6732

köszi szépen bugmaker!

 

Tehát érdemesebb több csomagban elküldetni, hogy megússzam vám nélkül? A vámértéket a vámosok állapítják meg? A csomagot mindenképpen felnyítják?Bidpaynek mennyi a jhutaléka?

Előzmény: bugmaker (6731)
bugmaker Creative Commons License 2005.05.14 0 0 6731
foltan: a 45 euro határeset még ha GIFT-et iratsz is rá: van rá esély hogy megúszod vám/áfa nélkül, de nem 100%. Ha vámolják is, akkor sem kell felmenned Bp-re: küldenek egy értesítőt, hogy csomagod érkezett kivánod-e kifizetni a vám/áfa összegét. Ha igen, akkor aláirva visszaküldöd/faxolod a nyomtatványt és Kecskeméten a postán veheted át a közterheket megfizetésével egyidejűleg.
Előzmény: foltan (6730)
foltan Creative Commons License 2005.05.14 0 0 6730

 

Segítségetek kérem!!!!!

 

Japánból szeretnék 2db órát behozni 45 euró alatt van, szólni kell az eladónak, hogy tüdtesse fel a csonmagon, hogy GIFT? Vagy mindenképpen vámolnik fogják? Kecskeméti vagyok fel kell érte mennem pestre vagy a címre elhozza a posta?

 

 

 

Bidpay mennyi jutalékot von le?

 

Köszi a válaszokat!

NetFantom Creative Commons License 2005.05.13 0 0 6729
Sziasztok, már legalább ezer hozzászólást olvastam és most eljutottam Youme oldalára is „köszönet neki az oldalért” (http://invitel.hu/youme/ebay/index.htm)
Viszont még mindig lenne kérdésem, hátha valaki tudja rá a választ.

Az EU-n kívüli vásárlásoknál és főleg a nagyobb értékű vásárlásoknál a VÁM és az ÁFA a fő „probléma”. A kérdésem az, hogy mi van akkor, ha pl. az USA-ból érkező árut nem Magyarországra kérem hanem Szlovákiába, Angliába vagy más EU-s országba és onnan hozom be Magyarországra? Az EU tagországokban hogy működik a VÁM és az ÁFA fizetése ebben az esetben. Azt ugye tudjuk hogy van ahol 16% az ÁFA vagy kevesebb, pl Szlovákia? Ha csak az ÁFÁT nézem máris 9%-t megtakarítok ami ugye nem elhanyagolható egy közel 500.000,-ft-s tételnél. Szóval ki mit javasol? Hogyan lehet csökkenteni ezeket az extra kiadásokat?

Előre is kösz a válaszokat.
Üdv. NetFantom
yyolii Creative Commons License 2005.05.13 0 0 6728

sziasztok,

 

tudtok segíteni, hogy hogy a legolcsóbb csomagot küldeni németországba?

hitelkártyán kívül kell valami, ha el akarok adni az ebayen?

egyáltalán vesz valaki magyarországról?

 

köszi

Yogi Creative Commons License 2005.05.13 0 0 6727
A fene egye meg, egy hülye amerikai megmyerte egy cuccomat több mint egy hete, azóta összesen egy levelet kaptam tőle, mert szerinte "visszapattantak". Már a neve se tetszett:sexsymbol, valahogy éreztem, hogy nem fog fizetni. Most írok neki, ha mondjuk keddig nem válaszol, akkor elindítom a "non paying bidder" procedúrát (vagy hogy a túróba hívják). Ugye nem vagyok türelmetlen?
A párhuzamos aukción egy ugyanilyen item nyertese egy német volt; gyanús volt a neve, rákérdeztem, naná, hogy ismerem. Még jó, nemzetközileg ismert szakember, meg is rendeltem a DPD-t másnap. Nem tudtam elég gyors lenni: a pénz előbb jött meg, mint a futár.
Leopold Creative Commons License 2005.05.13 0 0 6726
De sajnos amerikában, de főleg angliában rögeszmésen ragaszkoddan a csekkhez.

Tud ő is fizetni pl. WU-nal, fizesse nyugodtan ki a 13 dollár költséget, én is kifizettem amikor az USA-ból rendeltem, mert másképp nem tudtam fizetni. Szemmel láthatóan a birodalmi mentalitás áthatja még az utolsó közember szemléletét is.
Előzmény: Zsoltx (6724)
timartom Creative Commons License 2005.05.13 0 0 6725
Gondoltam, hogy csak valami elírás lehetett.
Előzmény: Zsoltx (6722)
Zsoltx Creative Commons License 2005.05.13 0 0 6724
Ezt akartam én is mondani, hogy csekket nem fogadsz el és kész.

De sajnos amerikában, de főleg angliában rögeszmésen ragaszkoddan a csekkhez. Egyszerűen képtelenek belátni, hogy eljárt felette az idő. De hát ahol Tony Blairt 3x lehet hatalmon ... :-)
Előzmény: t.lantos (6723)
t.lantos Creative Commons License 2005.05.13 0 0 6723

Erre azert megvan az az egyszeru eset, hogy beleirod az aukcioba, hogy csekket nem fogadsz el.

Kuldje bidpay-el, vagy utaljon.

Bar nekem mar megint aszondja egy nemet, hogy nem tud utalni, mert a bank aszondja, nem jo az iban. Igaz, hogy a tobbinek sikerul, de mindegy.

 

Előzmény: Zsoltx (6721)
Zsoltx Creative Commons License 2005.05.13 0 0 6722
Megoldódott a Bidpay kínom is. A lökött a számlalevélben rossz emailt írt, ez volt a baj.

Nagy nehezen sikerült egyeztetni, mert marhára nem lett volna kedvem a WU-hoz.
Előzmény: timartom (6697)
Zsoltx Creative Commons License 2005.05.13 0 0 6721
Ezért is utálom én pl. a csekkeket és ezért szokott mindenki ragaszkodni a csekkek beváltásához, mielőtt bármit is postára ad. És az ilyen köcsögök miatt szokott kialakulni egy-egy országról olyan negatív kép, hogy előbb utóbb senki nem fog szóbaállni az adott nemzet licitálóiva.
Előzmény: Eburafako1974 (6720)
Eburafako1974 Creative Commons License 2005.05.13 0 0 6720
Sziasztok!

Érdekes tapasztalat e-bay-jel kapcsolatban. Az egyik ismerősöm próbálja eladni a Canon projektorát 900 dolláréert. Kétszer is megnyerte valaki az aukciót. Mindeketten afrikai országból licitáltak, és mindkét nyertes román állampolgár (mint sikerült kideríteni). a pénz amit küldtek Angliában lett postázva, és hamis amerikai banki csekket tartalmazott. Persze voltak trükkjek, hogy - e-mail idézet- " Látja uram, megnyertem a licitet, már délutánra küldöm is önhöz a UPS-t, feladhatja az árucikket nyugodtan.." persze elhajtottuk a csomagfelvevőt, és azóta is a projektort használjuk.
Amit mondani akarok, hogy nagyon nagyon óvatosnak és GYANAKVÓNAK kell lenni, és a legapróbb részletekig ki kell deríteni mindent az üzlettársról. Én is bonyolítottam pár dolgot az e-bayen, kb 5% ban át lettem verve, mert nem voltam akkor még elég körültekintő.

Sok sikert mindenkinek
digicat Creative Commons License 2005.05.13 0 0 6719
1. Az ebay nem fog forintban terhelni. Nekem a .com dollárban számláz.
A .de valószinűleg euróban, de én nem ott regisztráltam, így nem tudom.
A bank váltja át a saját devizaárfolyamán forintra.
Előzmény: microdrive (6718)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!