Keresés

Részletes keresés

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.05.13 -2 0 86068

"Nem qrvára mindegy hogy hülyeséget kér-e a megrendelő?"

 

Tételezzük fel, hogy fel kellene ásni 200 m2-nyi kertet, mert a tulaj krumplit szeretne ültetni oda. Te elvállalod, mert a profi rotációs kapáddal fél óra alatt végzel. De a megrendelő közli, hogy a sógora szerint a rotációs kapa nem elég mélyen forgatja meg a talajt, ezért kézzel, ásóval kell megcsinálnod.

 

Egy jó villanyszerelő rendszeresen kap olyan megbízásokat, aminél a túlokos megrendelő nem csak a feladatot mondja el, hanem azt is, hogy milyen elavult anyagot és őskori megoldást kell alkalmaznia. A jó villanyszerelő ilyenkor vagy meggyőzi a megrendelőt, hogy hülyeséget akar mert van jobb/olcsóbb megoldás is, vagy elhúz a francba onnan.

A rossz villanyszerelő viszont örül, hogy van munkája.

Előzmény: Mutual Friend (86065)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.05.13 -1 0 86067

"mi a hülyeség amit kértem?"

 

Lehet,  hogy semmi hülyeséget nem kértél, lehet, hogy egy profi szakember egy helyszíni körülnézés után is pont ugyanezeket a megoldásokat javasolta volna. Ennyire kevés adatból nem lehet megállapítani, hogy melyik elképzelésed optimális és melyik amatőr túlbonyolítás.

Előzmény: kuoni pasztor (86066)
kuoni pasztor Creative Commons License 2018.05.13 -1 0 86066

Elég jól leképezted, jól látod hogy jött ki a 4 és mekkorák :) csak egy kérdés hogy tanulhassak a hibáimból: mi a hülyeség amit kértem?

k.p

Előzmény: Törölt nick (86062)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.05.13 -1 0 86065

- Nem qrvára mindegy hogy hülyeséget kér-e a megrendelő? A szaki megcsinálja, ő kifizeti, ennyi a történet.

 

Előzmény: Törölt nick (86062)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.05.13 -1 2 86064

Nincs annál jobb hatékonyság ha az egész nem kívánt cuccot kidobom kívülre. 

Nem kell azon agyalnom hogy ugyan elzsírosodott-e már valami a gépben, aktiv-e még a szén a cuccban.

Az egy másik hozzáadott dolog hogy a mai agyonig bezárt kérót szellőzteti is egy kicsit .

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (86057)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.05.13 0 1 86063

Rosszul  állsz a dologhoz.

 

Elmondod a véleményedet a tervről a megrendelőnem illedelmesen, ő illedelmesen vagy nem de megvétózza hogy szerinte ez így neki nem lesz jó.

Ha nem hagy hajlandó úgy megcsinálni ahogy ő kéri és főleg annyiért akkor megmondod neki hogy neked ez így ennyiért nem pálya és szerinted ehhez másik szakembert kell keresnie. Elköszönsz és slussz ...

 

Csak tudod látszik pár emberen a elkeseredettség hogy kellene neki a munka csak lusta meg egyszerű mint állat.

Egy jó, kulturált , nem primitiv szakembernek ma annyi munkája van hogy bele is tudna fulladni.

 

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (86055)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.13 0 1 86062

- Egy 3,5kw inverteres klíma igen ritka üzemállapotokban vesz fel 1000W-ot, normál esetben sokkal kevesebbet fogyaszt szóval 4-et még egy 16A-es megszakító is elbír, de esélyes hogy a kérdezőnél 2,5kw-osok vannak.

- Amikor én terveztem a klimatizálást az jött ki, hogy a multi split drágább, bonyolultabb csövezni, és nem elegendő a teljesítménye, jobb megoldás több mono split klímát venni, ha fűt vele akkor pláne jó hogy redundáns.

- Nem raknak fel 50A-es megszakítót ha csak egy fázisod van.

- Nem qrvára mindegy hogy hülyeséget kér-e a megrendelő? A szaki megcsinálja, ő kifizeti, ennyi a történet.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (86055)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.05.13 -2 0 86061

Mond már hogy mit irt hátha értek ahhoz ...!

Előzmény: *Steve (86058)
kuoni pasztor Creative Commons License 2018.05.13 -1 1 86060

:D

Előzmény: Mekk Elek ezermester (86055)
sámli_ Creative Commons License 2018.05.13 -1 0 86059

"Ha valaki szól hogy hülyesèg akko nethuszàrkodsz ès előhúzol egy linket ami a Te igazad bizonyítja."

Hogy van ez? Ha bizonyítja akkor nem hülyeség.

Előzmény: *Steve (86058)
*Steve Creative Commons License 2018.05.13 -1 2 86058

Csak emlèkezz mekkora bődűletes baromsàgot ìrtàl a TPV telefon központok kapcsàn. Az a baj hogy minden tudàs nèlkül osztod az èszt.Ha valaki szól hogy hülyesèg akko nethuszàrkodsz ès előhúzol egy linket ami a Te igazad bizonyítja.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (86056)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.05.13 -2 0 86057

"Igen az én ismerőseim nem akarnak tudnak sok százezerért ilyen cuccot maguknak. :)"

 

Ha az olcsóság a lényeg, akkor kb 70+80 ezerből kijön egy olyan házibarkás belső keringető szagelszvó anyagára, ami hatékonyságban és zajszintben hülyére ver több százeres csúcskészülékeket.

Kell hozzá egy jó nagy zsírszűrő, pár kiló aktívszén, csendes nagy ventilátor meg pár apróság.

Előzmény: Mutual Friend (86050)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.05.13 -2 0 86056

"A gyengeàramú rèszrknèl rendszeresen hülyesègeket beszèl ìgy van ez a szàmitàstechnikai ès tàvközlèsi,ràdiós tèmàkban is."

 

Én nem hülyéznék le valakit csak azért, mert nem értem egy szavát sem :)

Előzmény: *Steve (86051)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.05.13 -2 0 86055

Vannak olyan emberek, akik odahívnak egy jó szakembert, három szóval elmondják nekik, hogy mi az igény (pl klíma kéne a házba) és várják a szakember tanácsát, javaslatát.

És van olyan ember, aki kocsmai ivócimborák,  sógor, szomszéd  (mindegy, csak nehogy hozzáértő szakember legyen) bölcs tanácsait meghallgatva ő maga kitalálja a probléma megoldását, a teljes kivitelezés részletes módját is és erre keres kivitelezőt, aki aztán tépi a haját és szedi a nyugtatót a felesleges túlbonyolításoktól, hülye és drága megoldásoktól, ezer éve elavult technika és módszerek erőltetésétől. Vagy egyszerűen elmenekül :)

 

Következzék egy tréfás példa:

Tételezzük fel, hogy hűtés kellene egy olyan tetőtérbe, amiről egy jó szakember percek alatt átlátná, hogy könnyedén meg lehetne oldani pl egyetlen multi klímával, a kábelt lehetne végig a padláson vezetni (percek alatt) és ha a villanyóra alatti 32 amperes biztosítékot 50 amperesre cserélteti az áramszolgáltatóval, akkor még a háziaknak is marad elég energia.

De a tulajnak van egy alkoholista bádogos (tehát igazi szakember) kocsmai ivócimborája, akivel együtt kifundálják, hogy ehhez a házhoz 4 db klíma kell (ezeket gyorsan meg is veszik amíg akciós a teszkóban), ha a házat 8 méter magasságban kívülről körbevési VALAKI, akkor mindegyik klímához oda lehet lehet vinni az áramot, valamint hogy az egy fázisú villanyóra biztosan nem bír el négy klímát, ezért mindenképpen le kell cserélni három fázisra, mert mindenki tuggya az egész kocsmában, hogy a három fázis erősebb, mint az egy fázis.

Így most a villanyszerelő feladata a ház körülvésése 8 méter magasságban, plusz az egyfázisú villanyóra átalakíttatása három fázisúra mégpedig OLCSÓN ÉS GYORSAN, várjuk a munkára jelenkezőket.

Tréfás példa vége :)

Előzmény: kuoni pasztor (86046)
kuoni pasztor Creative Commons License 2018.05.12 0 0 86054

4 szoba van hutve. Mivel  fent vannak, be lettek uzemelve es csak az elektromos tapellatas hianyzik ezert irtam ide. Annyiban lenyeges csak a berendezes hogy kivul kell horonymarni es nem bent.

Előzmény: Törölt nick (86052)
sámli_ Creative Commons License 2018.05.12 0 2 86053

Nem mindegy? Villanyszerelőt keres, nem tanácsot kér.

Előzmény: Törölt nick (86052)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.12 -2 0 86052

A lényeg azon van, hogy Elek már megint tudja, de legalábbis sejti. Összes többen természetesen nem, mert kuriózum, hogy miként jön ki illetve mi a fészkes fenének kellhet 6*10m-re 4db klíma. Tényleg, miért nem a klímástopicban kérded?

Előzmény: kuoni pasztor (86047)
*Steve Creative Commons License 2018.05.12 -1 3 86051

Az èletèben nem dolgozott csak okoskodott.Az biztos hogy villanyszerelèsben meg hőszigetelèsben nem ezek azok a topicok amihez hozzàszól.A gyengeàramú rèszrknèl rendszeresen hülyesègeket beszèl ìgy van ez a szàmitàstechnikai ès tàvközlèsi,ràdiós tèmàkban is.

Előzmény: Mutual Friend (86049)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.05.12 -1 0 86050

Igen az én ismerőseim nem akarnak tudnak sok százezerért ilyen cuccot maguknak. :)

 

Nekem sincs én kivezettem amikor szigetelés előtt befalaztam egy ablakot a konyhában. A fürdőben és a wcben maradt a gerébtokos ablak ami úgye nem zár elég jól igy nem akar felrobbanni a gázkazánom.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (86041)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.05.12 -1 1 86049

Büdös a munka ? :)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (86043)
kuoni pasztor Creative Commons License 2018.05.12 -1 1 86048

Mi számít kicsinek, közepesnek és nagynak?

Előzmény: Pillanatragasz (86045)
kuoni pasztor Creative Commons License 2018.05.12 -1 1 86047

a lényeg nem ezen van.

Előzmény: Törölt nick (86044)
kuoni pasztor Creative Commons License 2018.05.12 -1 1 86046

Miért?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (86043)
Pillanatragasz Creative Commons License 2018.05.12 -2 0 86045

Bíztos kicsik a szobák ....

Előzmény: Törölt nick (86044)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.12 -2 0 86044

6*10 méterre hogy jön ki 4 db klíma???

Előzmény: kuoni pasztor (86042)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.05.12 -2 0 86043

Én sejtem, hogy miért vált elérhetetlenné az a villanyász ;)

Előzmény: kuoni pasztor (86042)
kuoni pasztor Creative Commons License 2018.05.12 0 0 86042

Urak, elérhetetlenné vált a villanyászom, van itt valaki aki záros időn belül el tudja vállalni Budakalászon 4 klíma kültérijének tápellátását? Egy kb 1ox6 méteres házat kell majdhogynem körbevésni, csövezni, kábelezni... amennyiben elmü minősítés is van akkor egy 1x32A -»3x16A bővítés is szóba kerülne. 

 

Köszönöm a figyelmet, 

gt74kukacgmx.co.uk

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.05.12 0 0 86041

"Az egy haszontalan sz@rt nem érő valami konstrukció."

 

Írd inkább azt, hogy a te ismerőseid között senki sincs, akinek igénye/pénze lenne egy valóban hatékonyan működő belső keringetésű szagszűrőre, ezért most azt hiszed, hogy ilyen berendezés nem is létezik :)

Előzmény: Mutual Friend (86038)
sámli_ Creative Commons License 2018.05.12 0 0 86040

Látom megint agymenésed van :) Nem baj, mondd csak. Aki ismeri az előírásokat legalább látja mennyit ér a szavad.

Előzmény: Mutual Friend (86039)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.05.12 0 0 86039

A műszereket évek óta nem kell hitelesíteni. A kalibrált műszerrel hiteles a mérés.

Ez így sántít egy kicsit.

Több felhasználási osztályba vannak sorolva a műszereink.

Amikkel hiteles jegyzőkönyves méréseket kell végeznünk azokat igenis hitelesítetni kell mert a partner nem fogadja el a jegyzőkönyv tartalmát. Na most ezek közül sincs mind megejtve mert egy 4 millás műszerből van 10-15 a cégnél telephelyenként is több költséghatékonyságból annyit hitelesittetnek ami igazából szükséges.

Itt van az asztalomon most a C+D automatika kft kalibráló laboratórium kalibrálási 3 oldalas bizonyítványa a szigetelési ellenállás mérőmről.

A kalibrálást a VBK-2/2014 eljárás alapján végezték, az eszköz megfelel a gyári specifikációnak, és az újrakariblárási időköz a mérőeszköz felhasználójának a feladata es kötelessége. Valójában ez a cucc TAJÉKOZTATÓ JELLEGŰ mérésekre alkalmas de semmiféle olyanra nem ami jegyzőkönyvvel, számlával, és bizonyítvánnyal fedsz le.

Nekünk nem is kell hisz csak az általunk bekötött törpefeszültségű berendezések védőföldelésének a folytonosságát nézzük.

Előzmény: sámli_ (86013)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!