Keresés

Részletes keresés

landsmann Creative Commons License 2011.07.31 0 0 2746

Nekem nem fájt, de az égő érzés az nekem is előjött ha többet fent voltam. Ilyenkor egy kis hanyattfekvés jót tesz. Azonnal elmúlik. Utána pár órát ismét tudtam mászkálni.  A munkát meg ne erőltesd, mert nem szabad. Ha fizikai munkát végzel, akkor kell a 6 hét táppénz.

simon72 Creative Commons License 2011.07.31 0 0 2745

Szia!

 

Köszi szépen az infót,remélemigazad van,végül is az orvosok is azt mondják.Lehet hogy én vagyok egy kicsit türelmetlen,az a baj már mennék dolgozni.Köszi próbálok türelmes lenni.Mégegyszer köszi!

Előzmény: tristen (2744)
tristen Creative Commons License 2011.07.31 0 0 2744

Szia!

 

A műtét miatt van, mert amennyiben hálóval műtöttek meg, akkor laza varrással tették be a hálót, éppen azért, hogy ne feszüljön meg. Na már most, elkezdett gyógyulni, és így a laza fesztelen varrással (öltéssel) betett háló elkezdett beépülni a szervezetedbe és azért húz, hasogat. Nekem is így volt. Erre nincs mit tenni. Erőltetni kell a járást,  hogy szokd a fájást, idővel annyira megedződsz, hogy már meg sem fogod érezni. Később pedig elmúlik.

 

Mielőbb gyógyulj meg!

 

kitartás!

 

üdv.

Előzmény: simon72 (2743)
simon72 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 2743

Sziasztok.Zoli vagyok,két és fél hete volt lágyéksérv műtétem.Nem is volt semmi probléma,úgy altattak. A vágás szépen begyógyult,kicsit még érzem.A gondom azzal van hogy a vágástól arrébb a hasam ha megyek szúr meg nagyon ég.Alig tudok fent lenni,le kell ülnöm,vagy feküdnöm akkor elmúlik,de mikor  elkezdek menni megint elkezd szúrni a hasam . .Az orvos azt mondja a műtét miatt van,de szerintem ez nem normális.Volt másnak is ilyen panasza?Hiába megyek orvoshoz nem csinálnak semmit,de így nem tudok dolgozni menni.  Ha valakinek van valami jótanácsa ,megköszönöm!

Teextinna Creative Commons License 2011.07.29 0 0 2742

Szia!

 

Köszönöm szépen!

Én is jó egészséget kívánok Neked!:)

Előzmény: tristen (2741)
tristen Creative Commons License 2011.07.29 0 0 2741

Szia!

 

Most, hogy fogytam egy kicsit, egészen jól vagyok.

 

Örülök, hogy ilyen jól vagy!

 

További nagyon jó egészséget kívánok!

 

hali :-)

Előzmény: Teextinna (2740)
Teextinna Creative Commons License 2011.07.29 0 0 2740

Szia!

 

Én köszönöm jól vagyok!

A sebemre nem panaszkodom, alig látszik, nem fáj, nem érzékeny, semmi baj vele:-)

A férjem szerint szexi is:-DDD

Te jól vagy?

Előzmény: tristen (2739)
tristen Creative Commons License 2011.07.29 0 0 2739

Sziasztok!

 

Ki hogy van?

 

üdv. :)

tristen Creative Commons License 2011.07.27 0 0 2738

Szia!

 

Köszi szépen!

 

Jó éjszakát Neked is!

Előzmény: Teextinna (2737)
Teextinna Creative Commons License 2011.07.26 0 0 2737

Szia!

 

Gratulálok, csak így tovább!

 

Jó éjszakát!:)

Előzmény: tristen (2736)
tristen Creative Commons License 2011.07.26 0 0 2736

Sziasztok!

 

Kicsit fogyóztam és már nem feszül annyira a hálóm.

 

hali :-)

tristen Creative Commons License 2011.07.25 0 0 2735

Szia!

 

Örülök, hogy jól vagy! A fórum most pihen, de hiszem, hogy hamarosan fellendül megint.

 

hali :-)

Előzmény: picidio (2734)
picidio Creative Commons License 2011.07.23 0 0 2734

Nagyon leállt a fórum...Mindenki jól van, semmi kérdés??

 

Én túl vagyok egy költözésen, melyben aktívan részt vettem, bár a nagyon nehéz dolgokat a sérvvel nem műtött társaimra hagytam, úgy néz ki masszívan tart a háló, remélem később sem lesz baj.

 

Jobbulást kívánok a frissen műtetteknek, és jó egészséget Mindenkinek!

tristen Creative Commons License 2011.07.20 0 0 2733

Szia! 

 

Ugyanezt kívánom én is Neked!

 

hali :-)

Előzmény: Teextinna (2732)
Teextinna Creative Commons License 2011.07.19 0 0 2732

Sziasztok!

 

Szép estét kívánok mindenkinek, bár ahogy nézem, még süt a nap és kellemes az idő is:)

tristen Creative Commons License 2011.07.18 0 0 2731

Sziasztok!

 

Kérdéseitek várjuk!

 

üdv.

tristen Creative Commons License 2011.07.17 0 0 2730

landsmann Creative Commons License 2011.07.15 0 0 2729

Én sem használtam. Nem is mondta senki hogy létezik ilyen, de nem is éreztem szükségességét.

tristen Creative Commons License 2011.07.15 0 0 2728

Szia!

 

Amennyiben a sebész felírja, használhatod. OEP finanszírozott, ha a sebész írja fel. Van jobbos és balos sérvkötő is. Én személy szerint nem viseltem, de a műtétem előtt megérdeklődtem. Nagy melegben nem jó viselni!

 

A többieket nem tudom .

 

hali

Előzmény: Tompapa (2727)
Tompapa Creative Commons License 2011.07.14 0 0 2727

Sziasztok!

 

Használt valaki sérvkötőt?Tapasztalatok?

 

tristen Creative Commons License 2011.07.13 0 0 2726

Sziasztok!

 

Továbbra is várjuk a kérdéseket.

 

üdv :)

landsmann Creative Commons License 2011.07.12 0 0 2725

Persze, ez is olyan, mint minden. Jóból is megárt a sok. :)

Előzmény: tristen (2724)
tristen Creative Commons License 2011.07.12 0 0 2724

Szia!

 

Jól írod! A nevetés  a legnagyobb orvosság, de a műtötteknek csak módjával ebből a kiváló orvosságból! :)))))))))))

 

hali :)

 

 

 

Előzmény: landsmann (2723)
landsmann Creative Commons License 2011.07.12 0 0 2723

"pl. hogyan legyél derűs és vidám. Ez azonban sokszor csak egy álo marad."

 

Nono, nem úgy van az! :) Nem halálos (általában) betegség ez, hogy rinyálni kelljen. Nem infarktus meg agyvérzés. A kínok közepette is lehet vidámnak lenni. Persze  a röhögést csak módjával, mert az nem egyszerű ám műtét után. Sőt sokszor műtét előtt sem. :) DE éppen attól esik jól a nevetés például, hogy nem nagyon lehet. A tiltott gyümölcs mindig jobb.

Még műtét előtt álltam, mikor az egyik ismerősöm sztorizott az ő műtétjéről és a körülményekről. Úgy röhögtem, hogy akönnyeim potyogtak. Már fájt mindenem a röhögéstől. Hatalmas nagy terpeszben ültem a széken és a hasamat fogva röhögtem. Mondta, hogy műtét után egy darabig úgysem merné ezeket elmondani, mert megkínozna a nevetéssel. és valóban.

Még a kórházban röhögtünk egymáson, ahogy műtét után egyikőnk keservesebben vánszorghott az ágyhoz mint a másik. De viccelődésre mindig jutott idő. Bár csak pár napog voltam  akórházban, azért jókat beszélgettünk meg nevetgéltünk, már amennyire tudtunk.

Előzmény: tristen (2722)
tristen Creative Commons License 2011.07.12 0 0 2722

Szia!

 

A korod megmagyaráz mindent. 19 évesen én is így reagáltam le a dolgokat. A leghamarabb és a lehető leggyorsabban szeretnél túljutni a műtéten.

 

Azonban egyet kell, hogy értsek dalmatával, mivel mi nem szakértők, csak elszenvedők vagyunk. A szakértelem az orvos kezében (eszében) van. Mi abban tudunk segíteni, hogy ha már eldöntötted, hogy konzultálsz egy orvossal, és ő megműt, miként viseld el a műtét utáni állapotodat, pl. hogyan legyél derűs és vidám. Ez azonban sokszor csak egy álo marad.

 

Segítünk, de ehhez neked kell lépned azzal, hogy elmész egy orvoshoz.

 

Sok sikert és mielőbbi gyógyulást kívánok!

 

kitartás!

 

hali :)

 

 

Előzmény: heavymetallover (2720)
dalmata13 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 2721

SzIa! Heresérved van és nem látott orvos?Meg lágyéksérv is a túloldalon?Szerintem minimum a házi orvosodat meg kéne látogatnod.Igazából mi csak a mütét ,műtétek elszenvedői vagyunk,voltunk, nem szakemberek.Két egyforma eset szinte nem is volt itt a topiktársak között.Ami valószínű,hogy a két mútétet egy kalap alatt nem végzik el.Sok dolgot az orvos ott és akkor a felvételnél,néha meg közvetlen a mútét előtt dönt el,altat nem altat laparoszkópos vagy szikés,hálós,nem hálós stb

Előzmény: heavymetallover (2720)
heavymetallover Creative Commons License 2011.07.11 0 0 2720

Sziasztok!

 

Olvasgattam a bejegyzéseket és nagyon szimpatikus kis társaság verődött itt össze, ezért is szeretnék tőletek tanácsot kérni.

19 fiú vagyok, heresérv miatt lenne szükségem műtétre, viszont nemrég felfedeztem a másik oldalon is valamit, gondolom lágyéksérv. Orvosnál még nem voltam, a műtétre viszont már elszántam magam, sőt már alig várom :D

Hatalmas dilemmám volt, h melyik klinikát válasszam - az állami kórházas opciót az első körben elvetettem- először az Ars medica lézerklinika honlapján tájékozódtam. Szimpatikusnak tünt az egynapos kombinált fájdalomcsillapítós altatásos megoldás.... aztán utánaolvasgattam, h mit is lehet tudni a tisztelt doktot úrrol és az olvasottak után teljesen elbizonytalanodtam, sőt el is vetettem ezt a lehetőséget.

Az itt olvasott miniplasztikai megoldás nagyon tetszik, örülök, h létezik ilyen technika és, h csak 3 cm-es bemetszésre van szükség.

A kérdéseim a következőek lennének:

Heresérv is műthető miniplasztikával? Elvégezhető esetleg a két sérvműtét egyszerre, egy műtét alatt?

TB biztosítás számít valamilyen mértékben is a műtét finanszírozásában, ha igen milyen mértékben? Mik lehetnek a plusz költségek? A miniplasztika műtét előtt/után milyen fájdalomcsillapítást, érzéstelenítést alkalmaznak? (altatáson kívül)

Örömmel fogadom továbbá az összes itt elvégzett műtét élménybeszámolóját és a tanácsokat is.

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

 

 

landsmann Creative Commons License 2011.07.10 0 0 2719

Nekem tablettát adtak, de nem tudom minek. Olyan nyugodt voltam, hogy még én is csodálkoztam. :) Hajtott a kíváncsiság is, hogy hogyan is történik egy műtét. Persze közben aludtam, mert altatásban kértem. Nem voltak lidérces álmaim és egyéb kellemetlen mellékhatások, amikról szoktak regélni. Fejfájás sem volt, ezt is sokan szokták mellékhatásnak felróni. Az egészben a legkellemetlenebb az volt, mikor az alig várt infúzió lement és végre felklhettem és kísérlettel kibotorkálhattam a wc-re. Na, az a szédülés és izzadás, melegségelöntés az lepadlózott rendesen. Elég messze volt a wc a kórteremtől, már azt néztem, hogy hogy fogom én ezt kíbírni, míg visszaérek, amikor már egre fogyott az erőm oafelé. Aztán ki tudja mennyi időt vesz igénybe a pössentés. Leizzadva botorkáltam ki a wc-ből. A nővér karon fogott és úgy vezetett, mintha csak esküvőn lennénk. Én meg szaporáztam a lépteimet, hogy minél előbb az ágyamhoz érjek, mert éreztem, minden másodperccel, amit az ágyon kívül töltök, fogy az erőm. Én húztam a nővért, de az istennek nem akart gyorsabban jönni. Hála istennek a kórterem ajtajában elengedett. Majdnem futólépésben céloztam meg az ágyat. Ráadásul még azt is megkellett kerülnöm. Ha még vagy 3 lépéssel távolabb van, akkor kifekszek  apadlón. Nem érdekelt a fájdalom, hanyatt vágtam magam az ágyra, aztán ott pihegtem egy percig, majd mint egy csúszómászó féreg, a helyemre araszoltam. A következő felkelés már kisebb szédüléssel és izzadással járt. A haramdik megint. A negyediknél már talán nem is volt. Ez volt az első műtét után. A másodiknál nem volt ilyen. Sőt, infúziót sem kaptam. A látogatóm elég soká ment el, aztán jött a nővér, hogy felkelés, irány pisilni. Amikor felültem az ágyon és a papucsomat keresgéltem, éreztem, hogy kezdek szédülni, meg hányingerem lenni. Észre is vette, mert rákérdezett, hogy szédülök-e. Mondom igen, meg hányingerem is van. Azt mondta, hogy persze, mert nem ittam semmit. Tényleg nem. A látogatómmal elbeszéltük az időt. Rám parancsolt, hogy a teáskanna tartalmának a felét fél órán belül igyam meg, akkor visszajön. Úgy is volt. Persze én azért titokban próbálkoztam a felüléssel az ágyban. És valóban nem volt szédülés és hányinger. MIkor visszajött és kászálódtam az ágyról, elmondta, hogy ha nem iszunk eleget, először a vér besűrűsödik, ettől esik a vérnyomás és szédülés, hányinger keletkezik. Nagyon fontos a sok folyadék, főleg műtlé után, hiszen előtte is eléggé le lett korlátozva a folyadékbevitel. Második műtétkor se előtte, se utána infúziót nem kaptam. Bár utána lehet, erre már nem emlékszek. A elsőnél előtte is, utána is. Szóval kimasíroztunk a wc-re. Sokkal könnyebben ment mint az első műtét után. De a pössentés nehezebben indult, hiszen jobban kivoltam száradva. De az is igaz, hogy az elterülés nem kerülgtett, ennélfogva nem siettetett mint előzőleg.  :)

Előzmény: szucs anita (2717)
dalmata13 Creative Commons License 2011.07.10 0 0 2718

nem kaptam bátorító szurit meg tablettát sem,valami antibiotikumot adtak meg infúziót 2-3 zacsival,Mire fel legyek bátor, az elalváshoz?:-) A műtős srác egy vidám ,jókedvű fazon volt ,felért egy bátorító szurival.

Előzmény: szucs anita (2717)
szucs anita Creative Commons License 2011.07.10 0 0 2717

altatás előtt bátorító szurit kaptál, vagy lehet kérni tablettát?

 

Előzmény: dalmata13 (2706)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!