Keresés

Részletes keresés

civertan Creative Commons License 2006.02.25 0 0 6202
Kaposszentjakabról jutott eszembe egyik legutolsó cikkemet megosztom a nagyérdemüvel mert témába vág no meg azért is mert kaptam az agyamra hogy szükszavú vagyok hát nesztek...bár múltkor sem reagált senki zöznetemre akkor legyen itt mégegy pusztába kiabált cikkem
Barátok közt

Megvallom csak hosszas kísérletezés után leltem rá a fájongó deréktájamra enyhet hozó csodaszerre, azaz a krémre.
Tán nem tudom leírni, de azért megpróbálom, milyen érzés önti el szervezetemet egészen a gondolatalattiságomig, mikor egy vakmerő döntés következtében egy borongós, derékbatört munkás nap végén föltépem magamon a T-shirt-öm hátsó oldalát, majd a kezdetben vastagon hámrétegemre helyezett életmentő masszát körkörös mozdulatokkal belemasszírozom megfáradt porhüvelyem fájó pontjainak irányába. Eztán gyorsvonati sebességgel önti el hátsó középső felemet az a katarzisszerű fantasztikus érzés ami már különös élményszámba vehető megnyugvásszerű tengerparti fuvallatként, átlényegült megkönnyebbülést, mondhatni idilli állapotot idéz elő a felszívódása során. Bár eszembe jut még számtalan szebbnél szebb gondolat, mikkel őszintén szívemből promótálhatnám e titkos elegyet, de most nem ezért gyűltünk ide -int a főszerkesztőnőm, Demoklész Kardné sürgető szava.
Tény, hogy nem aratok osztatlan sikert használata során, mert illata, amíg számomra Szemirámisz függőkertje rózsáinak balzsamos élményét jelenti, addig úszótársam, Soma barátom az öltözőben tőlem hátrálva a nagymamáját emlegeti. Ő kente magát ilyen kámforos izével – keni rám a szemrehányó szavakat. Vagy egy másik hang - kibírhatatlanul szagos
– mondja Tamás Bajáról. Már a munkatársaim is keresik a légkondi kapcsolóját, mikor szerintük túlméreteztem a hátsó oldalamra felhelyezett anyagot. Aztán múlt héten került a fa tetejére a csillag, mikor egy közös síelés közös légterében használni mertem testem egyik legjobb barátját. Mi ez a tetűzsír – fujjoltak, majd mindannyian hidegben aludtunk.
Aztán múltak a napok. Társaim közül az egyik fő „tetűzsírozó” megrándult a piros lejtőn lefelé, a másik undorkodó meg akkorát esett, hogy a lila nem is megfelelő kifejezés a lábikrájának jellemzésére. Majd Andrea is odaverte magát a hegyhez. A közös vacsora után először csak köhögtek, krahácsoltak, majd szemlesütve elkérték tőlem a tubust.
A tetűzsírt – viccelődtek, egyre halkuló szavakkal. És ez így zajlott nap mint nap az út végéig. Odáig nem jutottak el kencéstársaim hogy megkérdezzék, hol lehet venni ilyen izét, de hogy nemsokára felhívnak, abban biztos vagyok. Bevallom nálam mindig van egy kis táska válogatott kuruzsló kellék, melyet persze ismerőseim folyamatosan gúnyolnak, kritizálnak. Igen, én ezt tűröm némán, mivel pontosan emlékszem arra a pillanatra, amikor megfogadtam, hogy az elkövetkezendő utazásaim során válogatott szerek birtokában kelek csak útra. Mintha ma lenne úgy tűnik fel nékem, egy szép meleg éjszaka volt Kairóban, ahol is egy Shell kút pénztárában próbáltam Nospát vásárolni úgy éjfél előtt pár perccel. Az arabus beszédes arca hozta meg az elhatározást, és ez az elhatározás szülte a szütyőt, no meg a tetűzsírt is.
Azóta Sándor barátom megette az összes Immodiumot a Török Riviérán, miközben neje Marcsi, inkább a Carmolomat fogyasztotta. Hosszasan sorolhatnám azoknak a felebarátaimnak a nevét, akiknek az életét mentettem meg egy-egy csodafegyverrel. Nem szoktam visszaélni helyzetemmel, mindig rendes voltam barátaimmal, így a hosszúra nyúlt, több napos születésnapokon a Quarelint éjfélig ingyen, majd hajnal felé 2 Ft/ db áron árusítottam. Természetesen ÁFA és számla nélkül.
Sok-sok gyomorégést mulasztott el a szütyőm mély bugyrából elővarázsolt üvegcse, melybe barátok álmodtak alkoholos gyógyfüveket. No, és a kolostorlányok...kiknek tinktúráját kockacukron kellett adagolnom, így váltak hamar népszerűvé egy-egy nehezebb fajsúlyú kondéros megpróbáltatás után.
Végül is ide akartam kilyukadni, ha hinnék a lélekvándorlásban, akkor én biztos amolyan gyógyító barát-féle lehettem tán mostantól számítva ezer évvel negatívban. Akkortájt ugyanis nem voltak körzeti orvosok. Még elképzelni is riasztó,azt az időszakot,mikor csak kettő, azaz kettő, külhonban végzett orvoslást tanult emberfia élt a Kárpát-medencében. Persze voltak táltosok, meg ördögűző fondor lelkületű egyházfiak, és boszorkányok is, akik tudvalevőleg meg nincsenek.Úgy a kitalált középkor után kerültek homloknyi hazánkba orvos-tudós szakemberek, kiknek túlnyomó része barát volt, mint akkoriban én is. Ők/mi gyűjtöttünk fűt, fát, virágot, erdőn és mezőn, majd azokból ezt-azt főzve, szárítva javallottuk a ránk bízott nyáj betegesebb részének fogyasztásukat. Én csak a saját praxisom emlékeire hivatkozhatom, melynek gyógyulási aránya a többi barátéhoz hasonlóan jó átlagnak volt mondható. Ők, azaz mi, sokszor magunkon kísérletezve próbáltuk ki a főzeteket, krémeket és tinktúrákat.Késöbb a rendek egymás tapasztalataira támaszkodva az utókor számára írásban is rögzítették receptjeiket. Egy szó mint száz,eleim is köteleznek,igy ezért van nálam a szütyő, és szerintem mindenkinek van egy saját szütyője, ha nem is látszik. Hordunk benne olyasmiket, amit a nagyink gondos keze-szere jelentett nekünk, melyről akkortájt azt hittük, az életünket menti meg vele. Elő ezekkel a félig telt szütyőkkel, rázzuk ki belőle az emlékeket, cseréljük ki tartalmát, hogy ne kelljen mindíg újrakezdeni, hiszen egy újszülöttnek minden tetüzsir új – varázsoljunk elő mélyéről egymásnak prevenciós célzattal tanácsot, kipróbált főzetet, megtapasztalt enyhet rejtő kencét!
Természetesen ne legyünk orvosok, de lehetünk diploma nélkül is segítőkészek, baráto
Előzmény: tomatas (6197)
karako-hid Creative Commons License 2006.02.25 0 0 6201
A déli irányból lehetett csak, onnan lankáabb a terep. A keleti oldal uyae meredek szikla, ott se.
Előzmény: Nagyon Várbarát (6200)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.25 0 0 6200
Az bizony! Azért szeretem az ilyen archív fotókat, mert még a helyreállítás előtti időket mutatja be, vagyis lehet "agyalni" hogy 1552-ben a törökök merről ágyúzták a várat... hát nem erről, az biztos! 
Előzmény: karako-hid (6199)
karako-hid Creative Commons License 2006.02.25 0 0 6199
Amelyiket megcsináltam makettben?
Előzmény: Nagyon Várbarát (6198)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.25 0 0 6198

Jólesően melegséggel nézegetem a szobám ablakából a kinti világban szállingózó hópelyheket... közben pedig régi váras könyvek megsárgult oldalait böngészem.

Így akadtam rá egy 1959-es kötetre, melyben egy ismert várunk egyik homlokzata látható, ami persze napjainkban már nem ilyen állapotú...

 

Melyik várunk ez?
tomatas Creative Commons License 2006.02.25 0 0 6197
:))))) *
Előzmény: civertan (6196)
civertan Creative Commons License 2006.02.25 0 0 6196
Előzmény: tomatas (6190)
tomatas Creative Commons License 2006.02.25 0 0 6195
Jól van, jól van... vettem minden irányból. :)))))
Előzmény: civertan (6194)
civertan Creative Commons License 2006.02.25 0 0 6194
hanem? a kékfrakkos?
Előzmény: tomatas (6192)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.25 0 0 6193
Tomatas és civertan elismeréssel adózom országjárókelő tudásotok előtt... a képen valóban egy soproni szökőkút látható, sajnos még víz sem folyt belőle, nemhogy bor!  :-(
tomatas Creative Commons License 2006.02.25 0 0 6192

Nem működött a szökőkút, vagy csak nem látszik. A borban a kékfrankosra gondoltál ugye?

Utoljára gimis osztálykiránduláson voltam ott, de akkor még (legjobban) nem a műemlékek érdekeltek. :)))

Előzmény: Nagyon Várbarát (6185)
tomatas Creative Commons License 2006.02.25 0 0 6191

Küldtem tegnap éjszaka 3 levélben linket....

Előzmény: civertan (6189)
tomatas Creative Commons License 2006.02.25 0 0 6190

Jó reggelt mindenkinek :)))

 

KAPOSSZENTJAKAB

 

 

Remélem olvasható, ha nem bocs...várfalA kolostor maradványai
Előzmény: HEV (6163)
civertan Creative Commons License 2006.02.25 0 0 6189
tán itten
Előzmény: Nagyon Várbarát (6186)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.24 0 0 6188
Gyanús... akkor megmarad a rejtvényem holnapra! 
Előzmény: tomatas (6187)
tomatas Creative Commons License 2006.02.24 0 0 6187
Szerintem már mindenki alszik... :)
Előzmény: Nagyon Várbarát (6186)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.24 0 0 6186

Na jó... segítségként annyit, hogy ebből készítik a legismertebb borfajtát:

 

szőlő... de milyen?
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.24 0 0 6185

Hát egy kissé árnyékban vagyok, de nem is rám kell koncentrálni, hanem a szoborra, amely egyben utal a városlakók egyik ősrégi foglalkozására is...

 

És most hol vagyok?
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.24 0 0 6184
Urak gratulálok.... akkor nézek valami nehezebbet!
Reventlow Creative Commons License 2006.02.24 0 0 6183
Szerintem is Esztergom.

Előzmény: karako-hid (6182)
karako-hid Creative Commons License 2006.02.24 0 0 6182
Esztergom?
Előzmény: Nagyon Várbarát (6181)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.24 0 0 6181

Nos akkor legyen rejtvény... hol üldögélek éppen?

 

Hol vagyok?
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.24 0 0 6180

Egerbe... rövidnadrágban... Szépasszony-völgyébe... 

 

Elég pontos voltam?  :-)

Előzmény: tomatas (6179)
tomatas Creative Commons License 2006.02.24 0 0 6179

Szerintem ez a kép megvan mindenkinek (nekem is :), csak más szereplőkkel. :)))

Egerbe vágysz?

Előzmény: Nagyon Várbarát (6178)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.24 0 0 6178
Szia! Sajnos nem itt vagyok, csak lélekben lehetek most kedvenc városomban...
Előzmény: tomatas (6177)
tomatas Creative Commons License 2006.02.24 0 0 6177
Sziasztok Fiúk! Nem zavarok? :)))
karako-hid Creative Commons License 2006.02.24 0 0 6176
egyelőre igen.
Előzmény: Nagyon Várbarát (6175)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.24 0 0 6175
Nézegettem a naptárat, most vasárnaphoz két hétre lesz március 12... remélhetőleg addigra már végleg kitavaszodik! Ez megfelelne?
Előzmény: karako-hid (6174)
karako-hid Creative Commons License 2006.02.24 0 0 6174
Ki kéne már taláni egy időpontot.
Előzmény: Nagyon Várbarát (6172)
karako-hid Creative Commons License 2006.02.24 0 0 6173
Hajjaj, végre mehetünk.
Előzmény: Nagyon Várbarát (6172)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!