Keresés

Részletes keresés

mérges vagyok Creative Commons License 2013.08.17 0 0 8381

Elolvasásra!

 

Holiday Club Hungary  topik.

capri79 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 8380

Sziasztok!
Sajnos mi is aláírtunk egy ilyen üdülési jogra vonatkozó szerződést, de aztán 5 napon belül tértivevényes levélben közöltem, hogy élek az elállási jogommal. Remélem, az üdülési jogról szóló szerződés ezzel megoldódik...

Viszont volt még egy papír: jelentkezési lap az RSI Klubba. Erre előlegként 50.000 Ft-ot kellett a helyszínen befizetni, majd pár nappal később még 110.000-et (ezt a 110.000-et már nem fizettem be). Persze a szerződő fél itt másik cég, mint az üdülési jognál, de az elállást mindkét kft. nevére elküldtem. A klubtagságom felmondását "természetesen" nem fogadták el. (Az üdülési joggal kapcsolatban még nem érkezett válasz.)

A kérdésem, hogy ebben az esetben az üzleten kívül kötött szerződésekről szóló törvény az irányadó-e. Egy wellnesshétvégén volt az előadás (Velencén), de az RSI Kft. fióktelepeként be van jelentve a szálloda címe. (Erről utólag szereztem információt.)

A békéltető testület egy 2012-es határozata alapján - az eset kísértetiesen hasonlít a miénkre, a cégek ugyanazok - ezt a törvényt kell figyelembe venni (a fióktelep már akkor is megvolt).

Reménykedhetek, hogy előbb vagy utóbb visszakapom az 50.000 forintot???

mérges vagyok Creative Commons License 2013.08.16 0 0 8379

Elolvasásra   ajánlom-- A Holiday Club--forumra irt bejegyzést.

muzsan Creative Commons License 2013.08.12 0 0 8378

2.500 Ft/fő/éj, ez neked sok?

Mezei falusi turizmus keretein belül 3-3.500 Ft/fő/éj és ott semmi extra. Sima heverő és egy fokedli, fehér meszelt fal és ennyi. Nézz szét a piacon egy 3-4 csillagos helyen 15-20 ezer forint egy főnek egy éjszaka. Az akciós wellness 40 ezer 2 főnek 2 éjszaka, akciósan. Gyulán a Hőforrás, ismerőseim szerint nagyon jó hely, 17-szer voltak már és még mindig visszavágynak. Én nem gondolkoznék rajta, ez potom pénz.

Előzmény: janossz11 (8377)
janossz11 Creative Commons License 2013.08.12 0 0 8377

Sziasztok

 

Egy kis segítségre lenne szükségem:

 

Gyulán egy 4 személyes szobát kaptunk a Hőforrásban 1 hétre most augusztusban 70.000 ft-ért, ellátás nélkül.

Szerintetek ez reális ár?

 

Köszi!

mukka49 Creative Commons License 2013.08.07 0 0 8376

All Time Holiday cégnek nincs engedélye üdülési jog értékesítésre, nem szerepelnek a MKEH listájában. Remélem, ezt elmondtátok a rendőrségen?

mukka49 Creative Commons License 2013.08.07 0 0 8375

Kedves Alexander60!

 

Csak annyi a kérdésem, hogy szerepel-e engedélyszám a szerződésben, ez fontos lehet.

JGab Creative Commons License 2013.08.05 0 0 8374
Tértivevénnyel add fel az elállási nyilatkozatot.
Előzmény: KL. András (8373)
KL. András Creative Commons License 2013.08.05 0 0 8373

Véleményeket, tanácsokat szeretnék kérni. Múlt héten aláírtam az Euro Benefit-tel az üdülő használati szerződést, amiről 14 napon belül el lehet állni. Aláírtam továbbá az Euro Benefittel a megbízási szerződést arról, hogy eladják a most megvásárolt üdülési jogomat. Meggondoltom időközben magamat, és nem kívánok belefolyni ebbe a kényes témába, és szeretném véleményeteket kérni, hogy hogyan lépjek vissza? Személyesem menjek vissza az Euro Benefit-hez (ők várnak rám jelenleg hogy elindítsuk a hitel kérelmet)postán küldjem el a visszelépési nyilatkozatot a Hajdúszoboszlói szállodának? Egyéb?

mérges vagyok Creative Commons License 2013.07.31 0 0 8372

A Dinasztia elleni nyerésről.

Két meglévő üdülési jogom értékesitésére úgy kötöttek szerződést,hogy beléptettek egy kártya rendszerbe.Holiday Card.210 000 Ft.-unk bánta.Majd mivel sem az eladásból,sem a szerződésben vállalt bérbeadásból nem lett semmi,kértem vissza a pénzem.

Ez került a Békéltető Testület elé.A lakhely szerinti Kereskedelmi kamara testületének küldtem el a papirokat.Kitüzték a tárgyalást,s ott megegyezés után 160 000 ft-t viszakaptunk.

Ennyi a történet.

"mérges vagyok"

Előzmény: Alexander60 (8371)
Alexander60 Creative Commons License 2013.07.30 0 0 8371

Érdekelne a Dinasztia elleni nyerés. A Békéltető Testületnek van honlapja, hol találom rajta?
Előre is köszönöm. Van itt egy érdekes dolog, amihez ez az infó jól jönne. (Ha esetleg ügyvédhez
kerül valamikor ez az egész.) A http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9041079  6593-as hozzászólást érdemes elolvasni.

Előzmény: mérges vagyok (7680)
Alexander60 Creative Commons License 2013.07.30 0 0 8370

Pontosan megegyezik az esetemmel. Van egy törvény(kormányrendelet), ami szerint "nem követelhet, (vessző!) és nem fogadhat el pénzt". Nem fogadták el, mert letétbe helyezték. De követelték, ráadásul 3nap határidővel, úgy hogy vidéken voltam, és a harmadik nap hétfő volt. Próbálkoztam ügyvédekkel, de nem voltak a helyzet magaslatán.
(Én magyaráztam nekik, hogy (szerintem) hol kerültek ellentmondásba a törvénnyel.) Létezik olyan jogi fogalom is, hogy megtévesztés, amit szintén elkövettek. Persze nagyon nehéz bármit bizonyítani, az ügyvédnek minden lépésért meg kell izzadnia. Én azzal is megelégednék, hogy ha sikerülne peren kívül megegyezni és az eredeti vételárat visszakapni. Persze nem ártana a cégeket örökre eltiltani ilyen tevékenységektől. Az én esetem annyiban pikáns, hogy egy "eltiltott" üzletkötő tárgyalt velem. És még sorolhatnám. Ezek nem mindegyike fér bele a jogba és bizonyítani is nehéz, de ezeket majd csak az ügyvédnek. Nem teregetek ki minden lapot :-)

Előzmény: mukka49 (8357)
Liszter Creative Commons License 2013.07.25 0 0 8369

Szerencsés vagy. Megkísérlem a mi cégünkkel is, hátha sikerül.

Előzmény: pimpa007 (8366)
Üdülésijog Ügyek Creative Commons License 2013.07.25 0 0 8368

Elindult az üdülési jog ügyek oldal, hogy összegyűjtsünk minden érdekeltet.
https://www.facebook.com/pages/Üdülésijog-Ügyek/498512370163791 likeoljátok!

Van két csoport is. Az egyik az elégedetteknek a másik a károsultaknak. Mindenki lépjen be abba amelyiket magáénak érzi.
Boldogok:
https://www.facebook.com/groups/530167223698510/

Károsultak:
https://www.facebook.com/groups/381838545271361/
Valamelyikbe lépjetek be!

emil777 Creative Commons License 2013.07.23 0 0 8367

Ma (is) voltam a rendőrségen az All Time Holiday (Pokorni Tamás) ellen tett feljelentés ügyében.

A nyomozást vezető tiszt minden károsultnak javasolja a rendőrségi feljelentés megtételét. Ez egyrészt ingyen van, másrészt nagymértékben erősíti a pozíciónkat...

Tehát akiket átvert az "igazgató úr", tegye meg a feljelentést és ha lehet, dobjon nekem egy emailt.

 

 

Emil

Előzmény: emil777 (8365)
pimpa007 Creative Commons License 2013.07.23 0 0 8366

Megjött a levél a MenDantól, hogy elfogadták a lemondó nyilatkozatomat, és :törölték a nevem a rendszerből, valamint a továbbiakban semmiféle követelés-kötelezettségünk nincsen egymással szemben.

Nekem ennyi volt.

 

Kivánom, hogy itt mindannyian megtaláljátok a kiutat, és minél kevesebbet bukjatok ezen az egészen.

emil777 Creative Commons License 2013.07.19 0 0 8365

Hi,

 

Még mindig várom azok jelentkezését (már néhányan megtették) akik az All Time Holiday (Pokorni Tamás) áldozatai...

 

Akik szerződést kötöttek és nem kapták vissza a pénzüket!!!

 

Emil

FNZ Creative Commons License 2013.07.16 0 0 8364

hali!

 

"sok hűhó semmiért munkával járó ügy" egy ügyvéd számára, de valamelyik bevállalja és esetleg valami kis sikereket érne alel, akkor (szerintem) többen is esetleg hozzá fordulnának és úgymond kiemelkedhetne, hogy igen valami talán megmozdult az érdekek képvisletéért..

csak 1 precedens per kellene, utána lehet megérné már az ügyvédeknek is.

vidi313 Creative Commons License 2013.07.15 0 0 8363

Reméljük nem tünteti el a moderátor. Szerintem az eltávolítást indokolni szokták.

Rátérve a TS-re nagyon bosszantóak ezek az átverések. Emberileg teljesen abnormálisnak tartom azt a hozzáállást, amit a TS értékesítés során műveltek, művelnek.

Azok a személyek, aki ezeknek a prominens képviselői, nagytudású, jogtudós gazemberek. A tudás, műveltség nem jár együtt az emberséggel, korrektséggel, üzleti etikával. Sajnos akik megvásárolták, azok megszívták. Lehet jogilag is némi sikert elérni véleményem szerint, csak akkora befektetést igényel, hogy tulajdonképpen az egész úgy ahogyan van, nem rentábilis. Ki van ez is találva. Egy ügyvéd számára is tulajdonképpen visszataszító., érdemtelen, méltánytalan, sok hűhó semmiért munkával járó ügy.

Az igazi megoldás tényleg csak a felvilágosító munkában van, hogy akiket eddig még nem paliztak be, azokat megóvni tőle. Ennyi lehetőségünk van, ami nem kevés, mert lassú víz partot mos, előbb utóbb ha hosszú távon is, de beérik a gerinctelenség gyümölcse.

Előzmény: mérges vagyok (8362)
mérges vagyok Creative Commons License 2013.07.15 0 0 8362

Kedves vidi313!

 

Mindenben igazad van.Mit lehet tenni?Semmit.

De eléggé elgondolkodtató.hogy a sorozatos botrányok,néhány per és számtaan fogyasztói panasz ellenére még sem történik semmi.Egyelen illetékes sem tesz egyetlen lépést sem.Megprobáltam összefoglalni,hogy szerintem mi az alapvető probléma ezzel az üdülési formával.PL.:Nincs tisztázva a jogi helyzet?Melyik jogszabály vonatkozik az üdülési jogra?Mert a NAV.szerint nem tartozik a Ptk.alá.Stb.,stb.Feltettem ezeket a kérdéseket a NAV.-nak és más Hatóságnak is.válaszokra várok.Enyi.

Üdv.mindenkinek.

"mérges voltam"

 

Lehet,hogy ezt is eltüntetti a moderátor! 

Előzmény: vidi313 (8360)
mérges vagyok Creative Commons License 2013.07.15 0 0 8361

Megkérdezném a moderátort,hogy a tegnapi hozzászolásomat miért törölte?

 

Felháboritó a moderálás!

 

agyő

 

"mérges vagyok"

Előzmény: mukka49 (8357)
vidi313 Creative Commons License 2013.07.14 0 0 8360

Kedves szatyorr!

 

Évekig jártam abban a cipőben, amiről most beszélsz. Szerencsére túljutottam az egészen, és ma már elégedett, nyugodt vagyok. Úgy érzem a kívülálló tárgyilagosságával tudok közelíteni az egészhez.

Bírálat hangozott el a részedről az itt megszólaló fórumozók felé, mi lenne a fontos a síránkozás helyett. Közben meg a sorok között olvasva magad adtad meg a választ saját felvetésedre, vagyis arra:

"MIT LEHET TENNI?"

Válaszod, meg az enyém is erre: SEMMIT!

Itt most nem akarok elkeseríteni senkit. Korában, amikor én is vettem ilyet, abban az időszakban 45.000 üzletet kötöttem 22 éven keresztül, éves szinten minegy 1 milliárd Ft. - értékben. Ügy látszik túlságosan megszoktam az üzleti tisztességet, és hitelt adtam olyanoknak is, akik nem érdemelték ezt meg, internet akkor még nem állt a mai szinten. Ismerem az üzleti etikát, tudom mi az alapja, követelménye egy hosszútávú együttműködésnek.

Ezek a TS cégek, ezek az "emberek" szándékosan, rosszhiszeműen szembementek minden üzleti etikával, tisztességgel, pedig csakis ez lehet mindennemű együttműködés alapja. Ha eladáskor ilyen gerinctelenek voltak, akkor mi várható most, amikor ők állnak a fal felől?

Lásd G.V.H. 5 évig húzódó perek.

Egyenként ilyen ügy egy ügyvédnek rengeteg bónyodalommal, utazással, időkieséssel munkával járó, valójában anyagilag pitiáner eset. Csoportosan nincs aki felvállalja. Összességében méltatlan és nem szimpatikus ügy egyetlen ügyvédnek sem, sem egyénileg, sem csoportosan, és mellette óriási munkamennyiség, ami nem fizet jól. Emiatt tolják el maguktól.

Ha mégis fáradtságot időt nem kímélve összejön egy pertársaság, csakis egyetlen célja lehet, a bosszú! Elégtételt venni az ilyen gerinctelen férgeken, emberi toprongyokon, oly módon, hogy sok év kitartó fáradtságos munkája eredményeképpen bilincs kattanjon a csuklójukon. Persze pénzt a károsultak ez esetben sem látnának, legfeljebb kiadásaik keletkeznének.

Következésképpen a részedről elhangzott bírálat a fórumozók felé nem jogos. Ami itt zajlik, nagyon helyesen történik. Ez az egyetlen módja annak, hogy az emberek tisztán lássanak TS ügyben, tanuljanak a többi kárán, és messze kerüljenek el minden ilyen céget.

Ezt az egyet lehet tenni, ami keratív és értelmes a jelenlegi helyzetben.

Ábrándozni persze lehet, még az ember meg nem unja, vagy át nem lát az egészen.

Előzmény: szatyorr (8358)
mérges vagyok Creative Commons License 2013.07.14 0 0 8359

Üdvözöllek szatyorr!

 

Igazad van.Ezért én sorra fordulok a hatóságokhoz kérdéseimmel.

Pl.: Milxen jog tulajdonképpen az üdülési jog?Mert a NAV.2011.05.09.-énkiadott tájékoztatója szerint nem vagyoni jog és nem tartozik a Ptk.alá. Akkor hova,melyik törvény vonatkozik rá?Miért nincs bejegyeztettve a fökdhivatalnál,A mi szerződésünkben az van,hogy az Érdekvédelmi egyesület jogosult kérni a bejegyzést.De ezt az egyesületet nem tudom utolérni!

Egyszóval én probálkozom.Ha lesz válasz,megosztóm mindenkivel.

"mérges vagyok"

Előzmény: szatyorr (8358)
szatyorr Creative Commons License 2013.07.14 0 0 8358

Kedves üdülési jobb hozzászólók!

Rendületlenül olvasom a topikos hozzászólásokat, a rengeteg élménybeszámlót meg panaszáradatot az üdülési jogokkal meg a dematerializált részvényekkel kapcsolatban. Egy idő után már kicsit fárasztó, hogy kit és hogyan vertek át. A lényeg, hogy az üdülési jog tulajdonosok 99.999%-át átverték, olyan terméket kínáltak eladásra, aminek nincs piaci értéke, és hosszú időre (30-99 év) kötelezettséget vállaltak, hogy fizetik az önkényesen évről-évre megemelt használati díjjakat.

Az eladni próbálkozókra pedig lecsapnak az ügyeskedő cégek/brokerek, a TS cégeket körömszakadtáig védik a lelketlen/tisztességtelen ügyvédek (lásd GVH határozata elleni TS kifogások).

 

Foglalkozik e fórum azzal, hogy MIT LEHET TENNI?

Van-e útja az IGAZSÁGNAK ?

 

a többi csak sebnyalogatás, meg felesleges panaszkodás.

Nekem is van két hetem, meg évi 150eFt-om amit ebben az évben tudtam utoljára befizetni használati díjjként, meg saját sztorim, hogy hogyan vertek át, és hogy én ezt mennyire nem akartam beismerni magamnak, nem hogy másoknak. Meg még utána a vérszívó cégek az értékesítés illúziójával és profi átverő konstrukciókkal... Mindez érdektelen, főleg a 18 ezredik ilyen poszt után. A fő kérdés a fenti kettő. Azzal érdemes foglalkozni.

mukka49 Creative Commons License 2013.07.13 0 0 8357

Próbáltam olvasgatni a hozzászólásokat, de van egy nagy gondom. Nem találtam a konkrétumokat, nem találtam semmit arról, ami előbbre vinné ezeket az ügyeket, és ezt nagyon hiányolom.

Csatlakoztam a pertársasághoz is, de ott sem látok előrevivő lépést.

Én 2000-ben vettem az üdülési jogomat és évek óta próbálok megszabadulni tőle siker nélkül. Igaz, nem vettem újabb jogot sem.

Mostanában a vonatkozó kormányrendeletek olvasom, és összehasonlítom a szerződésemmel. Találtam is 1-2 ellentmondást. Pl. ebben az évben a szerződő félnek nem volt joga ilyen szerződést kötni, ugyanis az engedélyét csak 2001-ben kapta meg.

A másik érdekes dolog, hogy nem kérhettek volna semmilyen előleget az elállási határidő leteltéig. Ezt a kitételt tartalmazza is a szerződésem, de a fizetési feltételek mást mutatnak.

Pl. foglalót kértek tőlem, ami ugyebár elvész, ha elállok a szerződéstől. Igaz, ez a pénz ügyvédi letétbe került, de akkor is előre kérték. A pontos időpontok is fel vannak sorolva azzal a megjegyzéssel, hogy ha kések a befizetéssel, késedelmi kamatot kérnek, illetve elállnak a szerződéstől, valamint 15 %-os bánatpénzt követelnek, vagyis presszónak tettek ki, nehogy elálljak, mert hiába van ügyvédi letétben a pénz, elveszítem mindet.

Egyszóval én olyan sorstársakat keresek, akiknél hasonló "hiányosságok" találhatók a szerződésben. Úgy gondolom, közös fellépéssel, közös ügyvéddel talán elérhetnénk valamit. Találtam olyan BH-t - bírósági határozatot - ami ilyen tételekre való hivatkozással, új elsőfokú eljárásról döntött. Sajnos a per eredményét nem ismerem, a vonatkozó dokumentumot nem találtam meg.

Egyszóval, sorstársak! Összefogunk?

 

Előzmény: mérges vagyok (8150)
mendanos Creative Commons License 2013.07.12 0 0 8356

A szemétség viszont még plusszban az volt, hogy amikor közöltük, hogy mi eladni jöttünk; még az "igazgató asszonynak" állt feljebb. Közölte a történelem-magyarszakos üzletkötővel, hogy nincs időnk, kint mások is várnak.

A velem született illem miatt nem vágtam pofán.

Ugyanakkor utólag felhívtam a Men Dant, s készségesen állnak rendelkezésre egy bonusz-héttel, bármikor lehet tárgyalni. Érdeklődésemre közölték, hogy egyelőre nem tudják visszavásárolni az üdülési jogot; próbáljam meg szabadforgalomban értékesíteni. DE!!! Vigyázzak a különféle értékesítésre "szakosodott" társulatokkal, mert átvágják az embert. Mondtam, hogy volt és van is benne részem.

Előzmény: mérges vagyok (8355)
mérges vagyok Creative Commons License 2013.07.12 0 0 8355

Dinasztiásként még üdülési kártyát kináltak.Meg azt,hogy bérbeadják az elnem adott hetemet.Végül az volt az összes ténykedésük,hogy megadták a velük egy címen lévő Euro-vakáció vagy valami ehhez hasonló nevű céget,azzal,hogy én intézem el náluk az esetleges bérbeadást.

Előzmény: mendanos (8354)
mendanos Creative Commons License 2013.07.11 0 0 8354

Csak a tisztánlátás miatt. A Top Korong Kft. felajánlotta, hogy a Mendan üdülési hetemet értékesítésre átveszi. A személyes tárgyaláson meg akart győzni, hogy a Men Dan már nem létezik, az eredeti szerződés érvénytelen, mert nincs lepecsételve. De Ő segít rajtam, ha a Men Dant elcserélem egy másik üdülési jogra. És még Ő a jófiú. Na ehhez mi a szöveg?

Manóka63 Creative Commons License 2013.07.11 0 0 8353

A leírtakkal kapcsolatban csak az a probléma, hogy az Online Resorts Kft. 1 évvel ezelőtt még nem kötött olyan szerződéseket, mely szerint a befizetett összeget le lehetett volna üdülni. Ezt a lehetőséget kb. jó fél éve vezették be természetesen klubtagsági díj + üdülési jogonként fizetendő regisztrációs díj stb. ellenében, mely így több százezres nagyságrendű előre történő befizetéssel jár.

 

Tehát valahol sántít a történet......:-)

Előzmény: elégedett1952 (7830)
utazó61 Creative Commons License 2013.07.11 0 0 8352

Üdv mindenkinek!

 Ha valakit érdekel: Topkorong= Dinasztia! A menete: telefonban valami teljesen új ajánlatuk van, megvásárolják-!!!- az üdülési jogodat. Személyesen: szó sincs ilyenről, de vegyél tőlük egy másikat,akkor majd-?!- eladják a régit. Vagyis lesz már 2, mert soha nem adják el.

Más. Ezen a fórumon csak a fekete oldal jelenik meg, érthető: sajnos több a csalódás és méreg az üdülési joggal, mint az öröm. Ha ki nem moderálják,ajánlanék egy olyan helyet, ahol azt a kevés örömöt megoszthatjátok más, hasonló cipőben botorkálókkal: csereüdülés.hupont.hu

utazó61

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!