Keresés

Részletes keresés

sur5al Creative Commons License 2013.09.29 0 0 307

Közben vettem anyagokat a töltéshez. Ez itt 25kg homok és 20 kg agyag, valamint 8db "fehér" "mezzana" (110x220x28) samott tégla.

 

A hamutálcát is át kellett szabni, hogy beférjen a szűkebb tűzrostély keret alá.

 

Előzmény: sur5al (306)
sur5al Creative Commons License 2013.09.29 0 0 306

Az ajtó mellé, bal oldalra befaragtam a tercier bevezetést.

 

Előzmény: sur5al (304)
arsenelupin Creative Commons License 2013.09.23 0 0 305

Köszi!

A tüzijátékról várom a beszámolót! ;-)

Előzmény: sur5al (303)
sur5al Creative Commons License 2013.09.22 0 0 304

Megtisztítottam tegnap a hőcserélőt befalazás előtt.

Balra a szutykos, jobbra a tiszta. 1-1,5mm volt rajta. Állítólag minden mm 10% hőcsere hatékonyság romlással egyenértékű.

 

Hát volt rajta. Egy hamutálcányi:

 

Holnap próbálok szert tenni némi finom agyagra aztán falazás, zsaluzás!

Előzmény: sur5al (303)
sur5al Creative Commons License 2013.09.22 0 0 303

Ráülnek a falra és kötésben kapcsolódnak, lépcső-szerűen. Ha nagyon átszelelne, amit nem hiszek, akkor teszek a résekbe valamennyi hőszigetelő gyapotot vagy hogyan hívják. Elvileg a d=145-ös kijárat elég lesz, hogy arra húzza az égésterméket. Ehhez mondjuk meg kell kerülnie minden gázmolekulának az elosztó éleit, ahol spriccel ki az oxigéndús, meleg tercier levegő. Várom már a tüzijátékot!:D

Előzmény: arsenelupin (301)
Kályháskristóf Creative Commons License 2013.09.22 0 0 302

Önállóan dolgozni tudó cserépkályhást felvennék. 

Érdeklődni: 30 398 1995 hétköznap.

 

Felsmann Kristóf

arsenelupin Creative Commons License 2013.09.22 0 0 301

Az elkészült beton lapokat(milyen módon) ragasztással vagy anélkül rakod be a helyére?

Előzmény: sur5al (300)
sur5al Creative Commons License 2013.09.18 0 0 300

A következő lépés is készül már. Ez itt a tercier adagoló, bepróbálva a helyére:

 

Azt hiszem ez lesz a végleges helye, csak be kell malterozni, mert most egy drót tartja:D Az ajtó bal oldalán, kívül lesz egy kis elforgó/csúszó zsalu rajta, ott lehet majd adagolni az utánégető levegőt.

 

Viszont a beépítés előtt még a csöveket is le kell tisztítanom, valamint a mögöttet-köztes részt feltölteni agyag+homok keverékkel. A tűztér felé eső fal kivitelezését is átgondoltam. Nagyjából 50cm magasságot kell építenem, arra fekszik majd fel a tűzálló tető az átégetővel (a képen látható cső vízszintes szakasza már a tető felett halad). A tűzálló beton fogyásából ítélve erre nem lesz elég 1 zsák + a másik maradéka. Úgy gondolom csak az alsó kb. 20 cm fog betonból készülni. Ez a rész van a legnagyobb terhelésnek kitéve. A maradék kb. 30 cm pedig 3cm vastag samott téglából fog készülni. Remélem találok hozzá megfelelőt:D Vajon mivel kell azokat egymáshoz ragasztani? Valami tűzálló habarcs kellene?

Előzmény: sur5al (299)
sur5al Creative Commons License 2013.09.18 0 0 299

Léptem egy újabbat. Erre válaszolok, mert annyira tetszik ez a modell. Nagyon valósághű!

 

Szóval tegnap megöntöttem a tűztér tető még hiányzó, oldalsó háromszögeit.

 

Ez volt az anyag:

 

Ez volt a sablon:

 

Először szárazon felmértem a kb. mennyiséget, nehogy túllőjek a célon, mint legelső alkalommal:

 

Aztán a kész mű:

Előzmény: Ybasc02 (294)
kandallókazános Creative Commons License 2013.08.23 0 0 298

Szóval itt vagy! :)

Én meg a cserépkályhásba írtam!

Előzmény: sur5al (297)
sur5al Creative Commons License 2013.08.23 0 0 297

Nem akarok. Ez már olyan jó lesz, hogy termelni fogja a fát!:D A tiszta égésre gondoltam. Kíváncsi vagyok milyen lesz majd a hőcserélő felülete ezután.

Előzmény: Ybasc02 (295)
sur5al Creative Commons License 2013.08.23 0 0 296

Hogy te milyen ügyes vagy:D Így, csak átlósan megy a cső a sarokból a közepéig és valszeg nem jobb, hanem bal oldalon lesz majd a belépési pont.

Előzmény: Ybasc02 (294)
Ybasc02 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 295

"...nulla füst..."

 

Akkor be se gyújtasz?... :)

Előzmény: sur5al (293)
Ybasc02 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 294

"Az ajtó mellett be, majd a fal belső oldalán fel a tűzálló katlan fölé, ott be a fedélen képzett 145-ös lyukig, majd le. A fedél alatt, a 145-ös lyuk alatt a vég egy saválló 200x200-as doboz, szélein körben rések (ezek még nincsenek meg)."

 

Valahogy így kellene elképzelni ?

Előzmény: sur5al (293)
sur5al Creative Commons License 2013.08.22 0 0 293

Ja, ez már elő is van készítve. Úgy emlékeztem írtam már róla, de talán nem ide.

 

Ez itt az:

 

Az ajtó mellett be, majd a fal belső oldalán fel a tűzálló katlan fölé, ott be a fedélen képzett 145-ös lyukig, majd le. A fedél alatt, a 145-ös lyuk alatt a vég egy saválló 200x200-as doboz, szélein körben rések (ezek még nincsenek meg).

 

Mivel az égéstermék csak a 145-ös lyukon tud majd a tűztérből távozni, ezért kénytelen lesz megkerülni ezt a dobozt, amely a lyukat takarja. Az éleknél a még el nem égett gázok forró, oxigénben dús levegővel találkoznak és vad lángolással húznak át a lyukon. Maximum hatásfok, nulla füst. Ez az elmélet, a gyakorlatot majd meglátjuk hamarosan, ha sikerül.

Előzmény: Ybasc02 (292)
Ybasc02 Creative Commons License 2013.08.22 0 0 292

Köszi!

arról a "tercier injektorról egy rajzot tudnál feltenni?

Előzmény: sur5al (291)
sur5al Creative Commons License 2013.08.21 0 0 291

Hát ja. Bizakodó vagyok. Eddig jókat hallottam róla, most meglátjuk, hogyan szerepel. A kőnél bizonyára tartósabb lesz majd:D A kő is nagyot dobott amúgy az égés minőségén. Azt elvárom ettől az anyagtól is (emeli a tűztér hőmérsékletet). A tercier injektorral meg egyenesen fergeteges lesz:D

 

Az oldalát is kellene csinálnom, de nehezen ér ide a kályha- és kemence építő habarcs. A csövek középvonaláig ez lesz a töltés, aztán belülre mehet a tűzálló. Fogy viszont az idő. Október végén már be kell gyújtani és 1 hónapot illik a száradásra hagyni.

Előzmény: Ybasc02 (288)
sur5al Creative Commons License 2013.08.21 0 0 290

2 zsák (2x25kg) volt 13.000 HUF ha jól emléxem. Itt van egy jó ár: http://internetepitoanyag.hu/tuzallo_beton_carath_1100s_25_kg, amúgy van, ahol 9000+ egy zsák.

Előzmény: Ybasc02 (289)
Ybasc02 Creative Commons License 2013.08.21 0 0 289

A tűzáló betonnak a beszerzési árát meg tudod mondani?

Előzmény: Ybasc02 (288)
Ybasc02 Creative Commons License 2013.08.20 0 0 288

A tűzálló betonos megoldásokra én is kívácsi leszek... 

Előzmény: sur5al (287)
sur5al Creative Commons License 2013.08.20 0 0 287

Szóval az 1. pont elvégeztetett.

 

A 2. lényege ez lenne:

 

 

A kitöltés - anyag hiányában* -  egyelőre nem halad, de a fedélnek nekifeszültem, hamár.

 

Ez a későbbi felhasználásra (kényszerből) készített fedélrészlet:

 

(2013.08.20.)

Történetesen itt már a végleges zsalujában. Tehát megkötött, szünet, majd kialakult az elképzelés, hogy a fedél legyen 3 darabból, így könnyebb berakni majd a tűzálló fal tetejére. Valszeg nem is menne másként. Reméljük így sikerül majd az összeállítás.

 

Itt egy vázlat felül és oldalnézeti metszet:

 

 

A középső elemnek csináltam egy szép kis zsalut, belefoglaltam a már elkészült elemet és megöntöttem a művet:

(2013.08.20.)

 

*Az anyag már meg van ill. tudom mi lesz az, csak nehézkes, hogy idejusson.

Előzmény: sur5al (286)
sur5al Creative Commons License 2013.08.20 0 0 286

Közben megsült a betony is, ki is hámoztam a penészedő zsaluból. Azt mondták a szakik, tartsam nedvesen, hát locsolgattam pár napig, majd rázártam a fóliasátrat és visszatoltam a kanapét. Jó 3 hétig elvolt a beton háborítatlan nedvességben.

 

Ilyen lett az új keret:

 

(2013.06.26.)

 

A keretet még melegében be is építettem:

(2013.06.26.)

 

Aztán ismét kis szünet következett.

Előzmény: sur5al (285)
sur5al Creative Commons License 2013.08.20 0 0 285

Egy szép felhős, de meleg napon aztán szétvertem a kandalló régi tűztalaját és kiszedtem a régi tűzrács tartó keretet is. Kicsit szomorú a bontás, de változik a koncepció, ilyen a kisérleti atomreaktor élete.:D

 

Ilyen a megtisztított tűztér-alj:

 

(2013.06.26.)

 

Ilyen volt még a hőskorban, 2,5 éve, még ajtó nélkül, tiszta csőregiszterrel:

 

(2010.12.15.)

 

Ott az öntöttvas tűztalaj körül látszik az U alakú szögvas keret, ami neki is lett hevtelve az ajtó keretének. Jó is volt egy darabig, de aztán inkább nem. A belső részen folyton meghízott és felfelé púposodott. Egy idő után elvágtam az elejét és kivettem, kiegyenesíteni, de soha nem lett már az igazi. Rá kellett jönnöm, hogy oda nem való vas. Ezért az egész 1. pont fejlesztése.

Előzmény: sur5al (284)
sur5al Creative Commons License 2013.08.20 0 0 284

Biztosan sokak fejében felmerül a kérdés: de mi az a fekete zsák a közepén? Hehe.

 

Sajna, mivel elszámoltam magam, elég sok, drága tűzálló keverékem maradt, ami kötni akart viharos gyorsasággal.

 

Rágtam egy picit a kefét, majd egy gyors ötlettől vezérelve a zsalu belsejét és egy kb. 145mm átmérőjű műanyag vödörkét is felhasználva megöntöttem a "csatorna fedelet". Mire lesz ez jó? Majd meglássuk. Azt gondolom vagy így, vagy egy nagyobb formában körbeöntve remek szolgálatot tesz majd a tűztér tetején! Ugye, aki emléxik még a lépcsőburkoló-köves tesztmegoldásomra (ami remek volt, de szétégett), már végig is tudta gondolni ezt a lehetőséget.

 

Ilyen lett:

 

 

(2013.06.02.)

Előzmény: sur5al (283)
sur5al Creative Commons License 2013.08.20 0 0 283

Amint vége lett a masszív fűtési szezonnak, neki is láttam az első pontnak. Még május 28-án is begyújtottam a hideg miatt, de a régi ráccsal. Az új kellett a tűztér rács hőálló beton zsalujának legyártásához, mint helyőrző:

 

(05.24.)

 

A technológia: Lécekből összeállítottam/csavaroztam egy zsalut, amely kb. 4cm széles és 6 cm vastag keretet fog eredményezni. A keret jelenleg a fején áll és ráfekszik a tűzrácsra, amely hőálló spéci 10mm-es anyag. A tűzrács széle és felfekvő felülete (alja, de itt felfelé néz) pizza karton csíkokkal van borítva, hogy a dilattációnak ill. a laza illeszkedésnek helyet őrizzen meg.

 

Ezután megágyaztam egy háborítatlan részen (dolgozó kanapéja alatt) némi nejlonnal, majd megsaccoltam a tűzálló beton szükségletet (rosszul).

 

Bekevertem az anyagot, majd gyorsan megöntöttem a keretet.

 

Íme:

 

(2013.06.02.)

Előzmény: sur5al (282)
sur5al Creative Commons License 2013.08.20 0 0 282

Na, hát akkor nagy levegőt veszek és folytatom a fejlesztést ill. azt már közben folytattam, de le is írom apránként.

 

Május vége felé elkezdtem az idei holtszezon fejlesztéseit. Mik is lesznek azok? Terveim szerint:

 

1. Új tűztér rács tartó keret tűzálló betonból. Ehhez szét kell szedni a jelenlegit, ami fém és tégla keveréke, öntenem kell egy újat és szépen bedolgozni a helyére.

 

2. A tűztérben lévő vízcsövek takarása. Ehhez a hátsó részt feltöltöm samottos kályhaépítő agyaggal, a tűz felé eső részt pedig felzsaluzom tűzálló betonnal.

 

3. A tűztér tetejére fedelet teszek, középen lyukkal valszeg szintén tűzállóból megöntve, esetleg több darabból, hogy könnyebb legyen össze- és szétszerelni.

 

4. A fedél alá egy saválló tercier levegő elosztó doboz kerül fúvókákkal, bevezető csövekkel, külső szabályozással.

 

5. Az ajtón lévő szekunder nyílásokat felbővítem (egybenyitom a dupla furatokat) és ha megoldható egy belső zártszelvényben végigvezetem felülről indítva, fordított U alakban az üvegöblítő levegőt.

 

6. Valami tartós megoldás az ajtó keretének felső részére, takarásként. Eddig minden szezonban berepedezett, kipergett a vakolat. Egyre kevésbé, de még most sem az igazi. Ha marad rá idő és kedv, akkor kezdek vele megint valamit. Hátha most bejön.:D

Előzmény: sur5al (4)
sur5al Creative Commons License 2013.03.26 0 0 281

Pontosan. Ez a rejtett energia, ami nincs is a fában:DDD Ha nagyon megdögönyöznénk, el lehetne menni talán 100%-os hatásfokig.:D Azért ez pusztán játék, a gyakorlat lehet, hogy nem olyan egyszerű, mint a kondenzációs gázkazán esetén. Sajnos:(

Előzmény: Fidó mester. (280)
Fidó mester. Creative Commons License 2013.03.25 0 0 280

Üdv Mindenkinek !

 

Csak sejtem, mi is lehet az a kondenzálás ?

A füstgázokat úgy lehűtjük ,hogy a bennük lévő pára lecsapódik és a halmazállapot változás miatt extra energia szabadul fel?

 

Üdv Fidó mester

Előzmény: sur5al (278)
sefe01 Creative Commons License 2013.03.25 0 0 279

Sziasztok !

 

Ha valakit érdekel akkor eladó egy Junkers-Bosch 10-42 kw biztonsági hőcserélő és a hozzá való biztonsági szelep.

Természetesen mindkettő vadonat új sosem volt beépítve.

Alku nélküli ár 35000 ft.

 

 

sur5al Creative Commons License 2013.03.24 0 0 278

Viszont ha akarunk kondenzálni, én egy külső saválló hőcserélőt is dobnék a körbe a visszatérő előmelegítésére. Ha pufferral toljuk, a kb. 30 fokos víz rendesen kondenzálni fog, így a 130 foknál jóval kevesebb lesz, amit csak rásegítéssel lehet a szabadba segíteni. A hőcserélő tisztítása (hamu+víz) külön megfontolást igényel. Ez utóbbi nem biztos, hogy egyszerű ügy. Beszerelt fúvókák megfelelő piszkos víz elvezetéssel esetleg jó lehet. A venti meg mehet a kémény tetejére, mint elszívó. Talán. Ha nem lesz tökéletes az égés, a kátrány lecsapódik az tuti. Azt meg nem fogja a víz lemosni. 

 

Na mindegy. Csak gondolat kisérlet volt. Nem tudok róla, hogy valaki csinált már ilyet.

Előzmény: Fidó mester. (275)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!