Keresés

Részletes keresés

krisztike0000 Creative Commons License 2017.02.01 0 0 59986

Az eladott terméknél van egy lenyíló fül: "add tracking number", vagy alatta egy ilyen: Tracking number: [Add]

Oda kell feltölteni.

Előzmény: In Lak'ech (59985)
In Lak'ech Creative Commons License 2017.02.01 0 0 59985

Kriszta! Te hogyan, hova szoktad feltölteni a Bay-re a Magyar Posta track numberét? Azért címzem neked a kérdést, mert tudom, hogy te gyakran veszed igénybe az MP szolgáltatását. Természetesen mástól is várom a meglátásokat.

Előzmény: krisztike0000 (59984)
krisztike0000 Creative Commons License 2017.02.01 0 0 59984

Dec. 21-22.-i csomagokat most kézbesítik ki a vevőknek. (végre)

Előzmény: Törölt nick (59899)
radikál Creative Commons License 2017.02.01 0 0 59983

Olyan vevő nem adhat negatívot (gondolom) aki ellen unpaid item case van nyitva az adott termékre vagy unpaid item strike- ot kapott rá?

Illetve ha előre látható, hogy nem fog fizetni meghirdethetem a cuccot újra már a case alatt?

VirginMojito Creative Commons License 2017.02.01 0 1 59982

Mivel optikai téma, ezért a 'karcmentes' állítás fontos kritérium lehetett abban, hogy valaki licitált, és esetleg inkább bosszús lesz, hogy feleslegesen várta az aukció végét, és felhúzza magát az elvesztegetett ideje miatt.

 

Tapasztalatból mondom, jobban jársz, ha törlöd az aukciót, és újra indítod olyan fotókkal, ahol megpróbálod ezeket a mikrokarcokat lelőni, ill. a leírásban is szerepelteted a hajszálvékony / mikrokarc stb. megnevezéssel.

Előzmény: In Lak'ech (59978)
t.lantos Creative Commons License 2017.02.01 0 2 59981

Alapjaban veve a vevok suttyok. Barmiert kaphatsz negativot. Az ebay eladovedelme meg szarik rad.

Szimplan a termek mellett end listing.

Előzmény: In Lak'ech (59980)
In Lak'ech Creative Commons License 2017.01.31 0 0 59980

Köszönöm a gyors segítséget. Azt esetleg meg tudod mondani, hogy hol találom ezt a megszakítást s mi a menete?

Ha a második opciót választom, tehát hagyom kifutni, és nem kell így a vevőnek, nem fog meglátszani az értékeléseimben?

Előzmény: t.lantos (59979)
t.lantos Creative Commons License 2017.01.31 0 0 59979

Megszakithato a hibara hivatkozva.

Vagy hagyod lefutni, es megirod a vevoknek, hogy ez van, ha nem kell, nem kell fizetni.

Előzmény: In Lak'ech (59978)
In Lak'ech Creative Commons License 2017.01.31 0 0 59978

Egy kis segítség kellene. Meghirdettem egy terméket (optika) karcmentesnek. Van már rajta nem kevés licit, ám most tüzetesen átnézve, találtam rajta pár mikrokarcot. Mit tudok tenni? Gondolok itt ilyenre, hogy termékleíráshoz lehet-e licit után kiegészítést tenni, vagy esetleg valamilyen indokkal megszakítható az aukció?

Törölt nick Creative Commons License 2017.01.31 0 0 59977

Dolgoztam erdélyi, és ukrán magyarokkal, szlovákoknál van magyar rokonom tudom mit beszélek.

Ha te a beszédükből nem tudod megkülönböztetni elég szomorú. 

Egy kicsit oda kell figyelni az emberekre, és beszélgetni velük.

Egyébként nem tudom miért ilyen fontos ez. Még ha igazad is lenne, örülök neki hogy így segítenek.

Egy angolul jól tudót, egy vérbeli angol, vagy amerikai, úgy meg tud szívatni ha akar, hogy azt sem tudja milyen színű a villamos.

Előzmény: t.lantos (59974)
VirginMojito Creative Commons License 2017.01.31 0 0 59976

Bocs', ha unalmas, de még egy kis USPS... :)

1.)
Másfél hete, szombaton, írt egy amerikai vevő, hogy hivatalos levélben megkérdezte tőle a USPS, megkapta-e a tőlem várt levelét, és volt valamilyen formula, amit kitöltve az ottani postán kellett leadnia. Kitöltötte, megválaszolva, hogy nem kapta meg, majd leadta náluk. Írt csütörtökön, hogy reggel kivitte neki a postás a levelet (amúgy ez is november végi postázás).
Ha nem válaszol, akkor megtartják, és kisorsolják maguk között a következő Mikulás-partyn, vagy mi? :)

2.)
Szintén november végi, de nem 28-án, hanem még 25-én postára adott boríték is már beakadt, kaptam is belőle ügyet, én meg elektronikusan a USPS-nél, meg az MP-nél, plusz írásban az MP-nél beadtam a tudakozványt.
Aztán csodák csodájára, január 2. hetében megjelent ez a számomra megkönnyebbülést hozó pár sorocska:
DELIVERED
Dec-27-16, 16:17 PM,

AVAILABLE FOR PICKUP
Dec-27-16, 09:29 AM,

Megjegyzem, Szent Este napján (!) nyitott ügyet a kiskancsó, de nem írt volna, hogy bocsi, megkaptam, hanem még Szilveszterig (dec. 31.) kisajtolta belőlem a refundot gyorsított kérvénnyel. (sajnos) Utólag jól látszik, hogy amikor ő megkérte a gyorsított refundot, akkor már 4 napja dédelgette...

MA KAPTAM egy mailt a USPS-től (vagyis bő 1 hónappal a kézbesítés után), hogy:
"The US Postal Service® received the search request you submitted and it's being processed. Your package has not yet been recovered, but every effort is being made to locate your item(s)."

Úgy vagyok vele, hogy akkor keressék még, én nem fogok szólni, hogy már 35 napja kézbesítve lett.
MERT megérdemlik :D
Volt annyi refundom darabra is, hogy ha ezt is elveszettnek jelentik le az MP felé, akkor legalább a nullszaldóra esélyem van.
Minden könyvelt, nemzetközi levél után 30DTS-t kell fizessen az MP kártérítéskor, ha nem volt értékjelezve.
(de azt viszont nem értem, hogy amit én látok az ebay-en keresztül, azt ők hol nem látják...)

VirginMojito Creative Commons License 2017.01.31 0 0 59975

Azért nem esetleges már annyira ez a "beleakadás"...

 

A kalandvágyból EU-ban pénzt és boldogulást keresők egy jelentős része Németországban telepedett le, így simán lehet magyar anyanyelvű, születetten magyar állampolgár is.

 

MÁS:
valami történhetett, mert nagyon felgyorsulni látszanak az események...
PROCESSED THROUGH USPS FACILITY
Jan-30-17, 21:17 PM

ARRIVED AT INTERNATIONAL SERVICE CENTER
Jan-29-17, 16:37 PM

ORIGIN POST IS PREPARING SHIPMENT
Jan-28-17, 01:34 AM

ITEM ACCEPTED
Jan-25-17, 01:34 AM

 

Sajnos, visszamenőlegesen ezt közel sem tapasztalni, de legalább előremutatóan van kedvező változás.

t.lantos Creative Commons License 2017.01.31 0 0 59974

Beleakadhattal egy magyarul jol tudoba is. Aki lehet roman, szlovak, horvat, vagy ukran is persze.

Előzmény: Törölt nick (59973)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.31 0 0 59973

Ha azt írom hogy magyar, akkor magyar.

Tartom magam annyira intelligensnek hogy ezt fel tudom ismerni.

Előzmény: t.lantos (59971)
t.lantos Creative Commons License 2017.01.30 0 0 59972

Igy van.

Előzmény: Törölt nick (59966)
t.lantos Creative Commons License 2017.01.30 0 0 59971

Vagy csak magyarul beszelo. A microsoftnal annyira zavaroan orosz akcentusut sikerult kifogni,hogy erosen kellett figyelnem, mint beszel.

Előzmény: Törölt nick (59968)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.30 0 0 59970

nem

Előzmény: Törölt nick (59966)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.30 0 0 59969

sok Európai országra Ebay ügyélszolgálat állítólag magyarországon van, de igazából ez nem lényeges, mert egy szolgáltató center

Előzmény: Törölt nick (59968)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.30 0 0 59968

Nem magyar ügyfélszolgálat, csak az alkalmazott magyar hölgy, +49-es telefonszámról.

Előzmény: PancserPál (59965)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.30 0 0 59967

Decemberben, és ma. Csak az a baj hogy egyirányú telefonszám, nem lehet visszahívni.

Viszont megvan az email címe, ott tudok vele konzultálni.

Egyébként nagyon kedves és segítőkész volt, beszélgettünk közel 10 percet.

Előzmény: In Lak'ech (59964)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.30 0 0 59966

Üdv.

Tracking ügyben kérdeznék egyet:

Németországba a német ebay-en sikerült eladnom egy termékemet, el is postáztam ajánlott levélként. A kérdésem az lenne, hogy az ebay-es tracking number feltöltésnél, ha a listából kiválasztom a Deutsche Post-ot szolgáltatónak, akkor majd mutatja rendesen a csomag útját és kézbesítését úgy mint mondjuk az USPS esetében?

 

Köszi

PancserPál Creative Commons License 2017.01.30 0 0 59965

Mióta van magyar ügyfélszolgálata az Ebaynek? Vold régen, de ha jól tudom, ezt pár éve megszüntették.

Előzmény: Törölt nick (59963)
In Lak'ech Creative Commons License 2017.01.30 0 0 59964

Ismét?? Irigyellek, mert nekem is volna néhány (keresetlen) szavam. Téged meg többedszer hívnak. :-)

 

Amúgy jó dolog, hogy vannak magyar alkalmazottak. Igazán dícséretes volna, ha pl. a magyar ügyfeleket magyar alkalmazottak szolgálnák ki, a más nemzetiségűt az adott nemzetiségű. Talán van olyan nagy már ez a cég, hogy megengedhetné magának, hogy ennyivel kedveskedne a felhasználóknak.

Tudod, tudom, érteni kell a nyelvet. De! Volt egyszer egy problémánk, (németen vagyok regisztrálva) felhívtuk az ügyfélszolgálatot egy szinte anyanyelven németül tudó családtaggal. Hát az ügyintéző vagy nem akarta, vagy nem értette meg a problémánkat. Jószerével még az e-mail címemet sem értette meg (kibetűzve, "p", mint peter, stb.), pedig ez szükséges lett volna az ügyintézéshez. :-)))

Előzmény: Törölt nick (59963)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.30 0 0 59963

Ma ismét hívott egy nő az ebay-től. Mivel magyar volt így könnyen meg tudtam kérdezni tőle több dolgot is, ami itt a fórumon sem mindig tiszta.

Sok mindenre nem tudott válaszolni, de megígérte hogy rákérdez, és ír, vagy felhív újra. Amint jelentkezik beírom ide a válaszokat.

faki Creative Commons License 2017.01.30 0 0 59962

Nem vagyok eladó.

Előzmény: PancserPál (59961)
PancserPál Creative Commons License 2017.01.30 0 0 59961

Ez akkor biztató...és a harmadik?

Előzmény: faki (59959)
PancserPál Creative Commons License 2017.01.30 0 1 59960

Ne hidd! Tele vannak VWare és Hyper-V virtualizációval és Blade szerverekkel, szóval nincsenek technikailag elmaradva. Kérdés, hogy van-e elég szakemberük, akik tudják ezeket hatékonyan üzemeltetni. :D

Előzmény: radikál (59869)
faki Creative Commons License 2017.01.30 0 1 59959

Az első kettő nálam teljesen jól működik, nem tesz be amerikai eladókat és ár szerint rendez, ha beállítom. Csak azokat teszi esetleg a végére, akik nem adnak meg szállítási lehetőséget és díjat Magyarországra.

Előzmény: PancserPál (59958)
PancserPál Creative Commons License 2017.01.30 0 2 59958

Talán azért, mert ebaynál is létezhet az "egyenlők és az egyenlőbbek" elve! :)

 

Visszakérdezve:

- hogyan lehet az, hogy ha Európát vagy csak egy ország piacára szűrsz UK ebayen, akkor az USA eladókat is beteszi rendszerint elsőnek?

- hogyan lehet az, ha a legolcsóbb árra szűrsz, nem azt dobja elsőre, hanem azt a lista végén kullogva jó esetben ha megtalálod.

- hogyan lehet az, hogy a saját termékedre rákeresel pontos termékmegnevezés szerint sem találja meg időnként...néha...vagy gyakran.

 

Esetleg mert ebay is simlizik és kivételezik?

 

Előzmény: VirginMojito (59954)
VirginMojito Creative Commons License 2017.01.29 0 0 59957

Szerintem ez már így egy parttalan sárdagasztás, de minimum egy "akadémikus vita".
Személy szerint én már eléggé off-topicnak érzem.

Javaslom az alábbi elérhetőségek valamelyikének használatát.

Nemzeti Adó- és Vámhivatal Váminformációs Központ
Telefonszám: 06-40-346-262, 06-1-301-6951
e-mail: vam.info @nav.gov.hu

telefonos menüpont:
[1-es gomb] Váminformációk, majd [2-es gomb] Kereskedelmi váminformációk, majd [3-as gomb] Áruk kivitele az Európai Unióból

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!