Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.01 0 0 11356
Értem! De neki nem mondták, hogy semmi baja.
A tünetei alapján elküldték további vizsgálatokra.
De azért mégsem helyes azt javasolni senkinek, hogy "hazudjon!" ilyen, olyan tüneteket, mondván, hogy azzal felgyorsítja az mr-t. A legfontosabb a tünet a pontos diagnózishoz. Nem lehet követelni az mr-t, ahogyan írod.
És kicsit korai vizíónálni a mütétet. Szerintem.
Előzmény: MBman (11354)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.01 0 0 11355
Hogy egy kicsit meggyugodj.

16 éves koromban a kulcscsont és az izom közé becsípödött az ideg. Több injekciót kaptam. Három hónapig tartott a fájdalom és a zsibbadás.

Szerencsére nem az egyetlen opció a mütét.
Előzmény: ex-petike23 (11347)
MBman Creative Commons License 2015.02.01 0 0 11354

A doki szerint nekem semmi bajom, minden lelet negatív volt, fél éven keresztül. Egészen az MR vizsgálatig :)

Előzmény: Törölt nick (11352)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.01 0 0 11353
Ne itt írj Kheironnak, hanem az emailjén. Kattins rá a nevére és írj neki.
Õ úgyanis radiológus szakorvos. Sok minden okozhat ülöideg bántalmat, nem lehet találgatni.
Üdv.
Előzmény: ex-petike23 (11347)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.01 0 0 11352
Hát ez enyhe kifejezés, hogy rosszul fogalmaztál.
Állapítsa már meg ezt egy orvos, hogy mi a teendö.

Tudom, hogy gyengélkedik az EÜ,de azért annyira nem, hogy hozzá nem értö emberek diagnosztizáljanak.



Előzmény: MBman (11351)
MBman Creative Commons License 2015.02.01 0 0 11351

Kicsit rosszul fogalmaztam, a kell helyett lehet szükséges. Ha kifejezett izomgyengeség, érzéskiesés, vagy maradandó károsodás veszélye áll fent, akkor lehet szükséges.

Előzmény: Törölt nick (11350)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.01 0 0 11350
Remélem csak rosszul értelmezek valamit.
Mi az, hogy sürgösségi mütét kell?

Hm!
Előzmény: MBman (11348)
1323333 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 11349

Azért annyira ne rémülj ám meg,nekem a vádlim volt érzéketlen,és se sérvem,,se előreboltosulásom nem volt.Doki gondolom reflexeket nézett..

Előzmény: ex-petike23 (11347)
MBman Creative Commons License 2015.02.01 0 0 11348

"inkább zsibbad, viszont kicsit érzéketlen a lábszáram hátul."

 

Ez attól lehet, ha valami nyomja az ideget. De hogy mi, azt vizsgálat nélkül nem lehet megjósolni.

Az egyik ismerősömnek az egyik lábszára hátul a vádlinál egy területen éréketlenebb, kiszakadt sérve volt, ami maradandóan károsította az ideget az adott részen. Nem okoz neki semmi különösebb problémát, csak ha megfogja, akkor nem érzi annyira. Ezért mondom, hogy MR kell, mielőtt még rosszabbra fordul az állapotod, és sürgősségi műtét kell. Ha elmúlik a gyulladás, és vizsgálat nélkül nekiállnak tornásztatni, az is előidézhet az előbb említett állapotot.

Előzmény: ex-petike23 (11347)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 11347

Szervusztok!

Most egy kicsit kevésbé fáj (folyamatosan használom a Salonpas tapaszt, és a diklac gélt, naponta 2x Mydeton és Voltaren), inkább zsibbad, viszont kicsit érzéketlen a lábszáram hátul.

Ez mt jelent, vagy mitől van?

1323333 Creative Commons License 2015.01.31 0 0 11346

Hát igen ha anno én se teszen tönkre a lapocka-váll környékét,akkor nem jut el idaig a derekam....a fenti elmozdulasbol lett a lenti..ne add fel semmiképp,torna nem ajánlot??tudom a nyakkal nagyon óvatosan kell bánni! a denevérpad nyakadnak nem árt??Nem horrortörténet az enyém,de látod ez is mekkora galibát okozott..megtanultam hogy vigyázni kell,!!!

Előzmény: Törölt nick (11345)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.31 0 0 11345
Hát ez tényleg nem egy horror történet, még idöben jelzett a gerinced.
Én inkább nyakas vagyok, kiegyenesedett lordózissal, discopátiával, protruzióval kell megküzdenem és remélem, hogy én nyerek.
Bene Máté írta nekem, hogy azt a kis kunkort (skifózis) varázsoljam ki a nyakamból, úgy tünik sikerült, mert a rtg már nem mutatja. Vagy csak az ortopédus nem látta? Nem tudom.
A derekamnál egyszer becsipödött az izületi tok,egy hétig nagyon korlátozott a mozgásban. Azóta néha szúrogat. A nyakra sajnos a denevérpad hatástalan, de jó lesz a derék karbantartására. Remélem!


Előzmény: 1323333 (11343)
poroly2 Creative Commons License 2015.01.31 0 0 11344

Kuldtem levelet! :R

Előzmény: kheiron (11333)
1323333 Creative Commons License 2015.01.31 0 0 11343

Röviden: 1 éve bal oldalról oldalról  vettem fel egy nehéz targyat.utanna fájt a vállam,majd a lapocka alatt égett,fájt,és éreztem feszülést bal oldalon derekamnál,júniusban elmentem thai masszázsra,rá 1,hétre égő erzes keresztcsontnal, labbizserges,mintha bal labam rövidebb lett volna,téglát cipeltem volna.Manualterapia,(reumatologus doki)kudarc, utanna sarkamon se tudtam járni,kiirt mr-re sérv-gyanu,hatareset voltam..ill.elkezdtem gyogytornát,3 ho mulva megvolt az mr,még kopas sincs,minden megtartott.gyogytornasz ugy diagnoztizalt hogy elmozdulhatott az amugy emeles miatt letrejött abszolut asszimetrikus baloldalomon a porckorong,az erőszakos ,hirtelen hozzanyulas miatt,es tornaval helyrement..tenyleg javultam,tudok sportolni,nem bizsereg a lapockam,ülni is tudok már.mondjuk még mindig nyujtok,melyhatizmot erősitek,de nem vahyok 100%-os.Állasnál feszül a derekam,lábaim,ill.mintha terpeszben nem lennék stabil..kb.ennyi nincs nagy gond,remelem,de igyekszem 100%-os lenni.Nyakam is ropog a thai masszazs ota,de nem fáj hiba volt..

Előzmény: Törölt nick (11340)
1323333 Creative Commons License 2015.01.31 0 0 11342

Köszi a tanácsokat.

Előzmény: MBman (11339)
MBman Creative Commons License 2015.01.31 0 0 11341

Küldtem neked valamit mail-en, nézd meg. Ékpárna helyettesíthető olyan székkel, aminek ülőlapja előre dönthető (támlától függetlenül). A lap előre döntésével ugyanazt a hatást éred el, mint az ékpárnával.

Látod, erről beszélek, rendes lelet nélkül elkezdenek kísérletezni az emberrel, különféle terápiákkal. Aztán vagy jó lesz, vagy nem, nem nekik fáj. A súlyfürdő nem túl hatékony lumbális problémákra. A nyakira jó. A tb-s fizioterápiával megint csak nem mész sokra, nekem Mckenzie tornát írtak, meg extensions vibraxot. Az elsőre nem tudtak fogadni, szerinteük nem ismeri ezt senki a fizion (kicsit vicces), a vibraxra igen. Kétszer elmentem, de úgy éreztem, hogy az oda és vissza utazás több kárt tesz, mint amennyit a vibrax használ :) Szóval azóta a már leírtakat nyomom.

Előzmény: armisz72 (11334)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.31 0 0 11340
Nekem a wellimpex hozta házhoz a denevérpadot már vagy három, négy éve. A lábtartott átfordítottam,mert fordítva volt beállítva és úgy szétszedta a bokám. Hátul kell lenni a két fekete korongnak, elöl pedig a bokafogónak. Igy nem fáj. A legolcsóbbat vettem.

Ha negatív a leleted akkor mi kínoz?
Előzmény: 1323333 (11327)
MBman Creative Commons License 2015.01.31 0 0 11339

Én ezt vettem: http://kiromed.eu/kiromed-praktik-delux.php

Árában házhoz szállítják. Nemtudom még milyenek vannak, és melyiket érdemes venni, de nekem bevált.

A praktikerben is láttam hasonlót, ugyanennyiért, de ránézésre is sokkal gyengébb minőségű volt.

Azt viszont ne engedd, hogy a Kiromedesek rábeszéljenek az egyel drágábbra (Kiromed Delta), mert azzal indokolják, hogy azon lehet hason is nyújtani. Egy plusz támasz van rajta a térdnek, de az szükségtelen. A Deluxon is lehet. Viszont a Praktikot láttam egy ismerősömnél, azon rossz helyen van az alsó lábtartó amire ráállsz, a hason nyúktáshoz. Úgy néztem, csak át kell fúrni egy furatot és akkor jó, de úgy összességében kicsit gyengébb minőségű. Egy szó mint 100, én a Delux-ot ajánlom.

Előzmény: 1323333 (11327)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.01.31 0 0 11338

Üdv! :)

Tudnál tanácsot adni?

Lágyrész UH-val kimutatható a piriformis szindróma?

Amíg gyulladásban van, végezhető UH ?

Illitve bármi tanácsot köszönök.

Előzmény: kheiron (11333)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.31 0 0 11337
Szia, Benéhez nem könnyü bejutni, söt azt hiszem most jógaoktatókat oktat arra, hogyan kéne egy sérvesnek jógázni. Ugy látom, a honlapja is elég inaktív. Ha kezedben a könyve, akkor abban olvashatod, hogy az ott leírt gyakorlatokat még a komoly gerin gonddal küzdök (pl.csigolyaelcsúszás, ívszakadás...) is végezhetik. Amikor pedig ennek hatására javul az állapotod, lépj feljebb (ezt maga a szerzö is javasolja),mert ezek a gyakorlatok azoknak szólnak, akik az izomspazmus vagy bénulásos tünetek miatt korlátozottak. Ebböl nem lesz izomerö, de kezdésnek jó. A honlapján, a klubszobában, már eröteljesebb gyakorlatok vannak. Az már többröl szól, mint a dekompresszió. A könyvében a denevérpadról is olvashatsz. Jobbulást!
Előzmény: armisz72 (11335)
armisz72 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11336

Van itt a városban denevérpad, akkor kipróbálom és ha beválik beruházok egyre. Melyiket érdemes venni?

Előzmény: MBman (11323)
armisz72 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11335

Köszi brigi, be is jelentkeztem már hozzá, veszprémi vagyok, de jár le hetente egyszer az ajkai kórházba, oda megyek. Megszereztem a Bene Máté könyvét, az elég ami abban van nyújtógyakorlat, vagy személyesen is el kéne menni hozzá?

Elég nagy trauma volt ez a lelet, de már kezdem magam összeszedni, eldöntöttem meggyógyítom magam!

Előzmény: Törölt nick (11308)
armisz72 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11334

Köszi hogy segítettél, elolvastam a bejegyzésed, a hátam mögé a párna az már megy, odafigyelek az ülésre, mozgásra, mert rohadtul elegem volt az 5 hónapig tartó fájdalomból, hogy lehet ezt évekig elviselni???

ékpárnát még nem vettem. A gyógytornával kapcsolatban sztem elég hosszú idő míg kitapasztaljuk mi a jó és mi nem,

az első 10 alkalom nálam azzal ment el, hogy tippelgetett a gyógytornász, hogy mi a bajom, mi a tünet. Azt mondta ez tuti nem porckorongsérv haha! Mikor meglátta a leletet, meglepődött. De már alakul, és ami fáj azt nem csinálom.

Dr. Czigányhoz bejelentkeztem, febr. 10. megyek, de nem akarok a műtétig eljutni.

Milyen kezelést kérjek még a reumatológustól? súlyfürdő? a masszázs erre nem jó gondolom, meg a gyógyfürdők sem?

Előzmény: MBman (11307)
kheiron Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11333

Igen, van egy kis tapasztalatom lágyrész-ultrahanggal. Úgy 15000 páciens. :-)

Előzmény: ex-petike23 (11329)
1323333 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11332

Szia.rosszul írtam,igazad van nem guggolás.nekem sincs sérvem,negatív az mr-rem..lehet rosszul csinálom..

Előzmény: Törölt nick (11331)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11331
Szia!
Nem kell leguggolni. A falhoz támasztod a hátad, lecsúszol, felveszed a széktartást. 10 másodperc?
Akkor lehet, hogy a sérv miatt gyengült a lábad.
Nekem nincs sérvem, így két, három percig bírom.
A másik gyakorlatot próbáld meg labdával, szerintem jobb mint a párna, nagyobb eröt lehet belevinni.
Előzmény: 1323333 (11326)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11330
Szia!

A salonpas fájdalom csillapító. Sokkal valószínübb, hogy az ellazult izom "elengedte" az ülöideget. Adj egy hetet a regenerálódásnak, majd óvatosan nyújts. A tested megadja majd a választ.
A lágyrész uh megmutatja a szöveti eltéréseket.
Várd meg az eredményét.
Előzmény: ex-petike23 (11329)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11329

Szervusztok!

 

Tegnap este a gyógyszerek (Mydeton, Voltaren) mellett felragasztottam egy Salonpas tapaszt.

Este-kora éjjel még fájt, reggelre egész jó lett.

Jártam egyet, picit érzem még, de már nem fáj; remélem, nem csak a fájdalmat nyomta el, hanem maga a gyulladás csökken.

Ha elmúlik a gyulladás, mennyit kell várni a tornáztatásig ?

A körzeti doktornő lágyrész ultrahangot javasolt a piroformis izom vizsgálatára.

Erről van valakinek tapasztalata ?

Köszönöm.

 

1323333 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11328

Az én gygógytornászom szerint ha a nyújtás közben pattog, az jó..

Előzmény: zlota (11325)
1323333 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11327

Szia!

 

Melyik fajta padot használod én is kacérkodok vele..

Az egyben állással van bajom nekem is. igaz már 10 percig bírom, úgy hogy váltom a  lábam:) No meg ha terpeszben vagyok (zumbán kell csinálnom), akkor érzem, hogy nincs egyensúly..

Előzmény: MBman (11323)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!