Keresés

Részletes keresés

BARUKA Creative Commons License 2010.01.14 0 0 4362

IGEN,ÉBRESZTŐ! Csak együtt tudjuk visszaszerezni az ellopott pénzt.
Végre legyen nagyobb önbizalmunk! Minden elvesztegetett percért kár.
Van egy károsultakat tömörítő egyesületi vezető aki össze tud hívni egy gyűlést?
Mindmegette Creative Commons License 2010.01.14 0 0 4361
Aki ezen a fórumon követi az eseményeket, néhány aktívabb károsultat ismer személyesen is. Tudunk egymásnak szólni. Nagyon sok tagja van az érdekvédelmi csoportoknak is. Nem kell kikérni senki adatát, csak megkérni az érdekvédőt, hogy értesítse tagságát egy esetleges megbeszélésről, vagy több résztvevő esetén gyűlésről. Az aktivitásunk valóban leült az utóbbi időben, de az ítélet felrázott szinte mindenkit. Végül is, csak rajtunk múlik. Ez az év sok változást hoz a politikában, manapság is zajlik az élet, miért ne próbálnánk meg mi is szítani a tüzet? A mostani helyzetünknél csak jobban járhatunk!
Előzmény: BAUMAGtalan (4359)
Szilter Creative Commons License 2010.01.14 0 0 4360
Én csak most csatlakozok a fórumhoz. Látom szervezkedni szeretnétek a semmitmondó ítélet miatt,én is csatlakoznék mint károsult Bács - kiskun megyéből.
Nem tudom mi a teendő de már bármibe benne lennék hogy a pénzemhez jussak.
Abban biztosan tudnék segíteni hogy a körzetemben 150 károsult címe a birtokomba
van. Nem tudom azt sem hogy a fórumban résztvevőkkel hogyan lehet személyes
kapcsolatba lépni.Már az elejétől kezdve figyelemmel kísérem a fórumot de csak
most regisztráltam. Ítélőtáblás bírósági végzésem van ,mely akkorjában a fórumon is megjelent részben, a lényeg. Próbáltam behajtó cégekkel érvényesíteni követelésemet
de senki nem vállalta. A lényeg az lenne hogy személyes kapcsolatot tudnánk létesíteni a további teendőkröl. olt olyan is hogy megjelent egy írás és egy nap múlva eltűnt, vagyis valakinek nem tetszett és törölték.A kérdésem az hogy lehet -e a fórumon valamilyen módon személyes adatokhoz jutni személyes adatokat közölni.


Tisztelettel :Szilter
BAUMAGtalan Creative Commons License 2010.01.13 0 0 4359
...Egyet tehetünk: Bíznunk az egyesületeink jogászaiban...mivel érdekeink ellentétesek azon rablókéval, akik a pénzünket maguknál tartják, illetve ellentétesek azon állami szervekével akik a rablásokat elősegítették, ezért nem célszerű a stratégiai lépéseket közkinccsé tenni, mert továbbra is keresztbe tehetnek... "ha lesz eredmény, úgyis mindenki értesülni fog róla."...egyébként a károsultak "üzletrész tulajdonosok" teljes névjegyzéke az AGENDA-H, a felszámolásba bejelentkezetteké a felszámoló, az egyesületi tagok elérhetőségi adatai pedig a tagnyilvántartókban megtalálhatók...persze ezen adatok akárkinek nem adhatók ki, de ha lényeges esemény történne, akkor rendkívüli közgyűléseken, levélben, interneten, a médiában az illetékesek bizonyosan tájékoztatni fognak bennünket...és reméljük ez mihamarabb bekövetkezik...
Előzmény: szöbefeke (4358)
szöbefeke Creative Commons License 2010.01.13 0 0 4358

Meggyőztetek! Már hárman vagyunk, akik ezt akarjuk.

 

Nosza rajta, lehet kezdeni!

De, hogy mit és hogyan?....én ebben nem tudok tanácsot adni.

Mindenesetre sok sikert a jogi úthoz - no meg becsületes, nem pénz-sóvár jogászsegítséget - ha lesz eredmény, úgyis mindenki értesülni fog róla.

Előzmény: BARUKA (4357)
BARUKA Creative Commons License 2010.01.13 0 0 4357

Pontosan a jogi útra gondoltam, és feltétlen a realitások talaján állok.
Egy arcátlan elsőfokú ítélet miatt nem fogok meghátrálni. Nekem a kicsi is sok ahhoz,hogy ilyen bűnözőknek otthagyjam. Ne feledjük, az utóbbi időben túl sok téves ítélet született. Ne légy pesszimista, egyenesedj már fel!
dedics Creative Commons License 2010.01.13 0 0 4356

 

 

          Szerintem nem feltétlenül a kasza-kapa akcióra gondolt károsúlt társunk, hiszen van megbeszélnivalónk a további jogi utat illetően is.

szöbefeke Creative Commons License 2010.01.13 0 0 4355

Jól  belegondoltál ebbe az összehívásba?

Milyen eszközök lehetnének ehhez egyáltalán?

Van nyilvántartásod a károsultakról? ( akiket itt a fórumon keresztül elérhetsz, az gondolom 20 - 30 aktív, és kb 100 - 150 körüli érdeklődő károsult lehet )

És egy ilyen megbeszélésen túlmenően mikre gondolsz?, egyáltalán gondolhatsz-e valamire??  ( ha kaszára, kapára gondolsz, ne számíts sok támogatóra!! )

Tudom, hogy elkeserítő perspektíva, de azért maradjunk a realitások talaján.

Előzmény: BARUKA (4354)
BARUKA Creative Commons License 2010.01.13 0 0 4354
Kedves "Károsított"!

Ugyanezt megpróbáltuk amit Te, sajnos a Fidesz részéről ugyanolyan semmitmondó választ kaptam, mint a többi parlamenti párttól. Csak magunkra számíthatunk, egyébként valóban elképesztő a közöny. A magam részéről már kértem, hogy sürgősen hívjuk össze a károsultakat, van tennivalónk.
Személyesen meg tudjuk beszélni ,ellendrukkerekre nincs szükség!
Sasvári Creative Commons License 2010.01.12 0 0 4353

Azt gondolom, vannak ilyen UBUL-félék, akik így élik ki gátlástalan, kárörvendő hajlamaikat. ( találkozni ilyenekkel más topikokban is, akik ebben élvezkednek )

Éppen emiatt nem szabad reagálni a megnyilvánulásaira, és abba fogja hagyni.

Előzmény: BAUMAGtalan (4351)
Sasvári Creative Commons License 2010.01.12 0 0 4352
BAUMAGtalan Creative Commons License 2010.01.12 0 0 4351
1. A mohó és kapzsi uzsorásokat a cigánysoron keresd, de ne közöttünk! Ott valóban heti 10...20...50% a kamat, és ha a szoc. segély fizetés napján az adós nem fizet, akkor jön a verés, vagy ha van értéke a házának, akkor jön a kilakoltatás...

2. Nem Farkas büntetése a gond, hanem az, hogy a juttatások megvonása azonnali törvényeket eredményez, a rabolt pénzek visszajuttatása érdekében indított kezdeményezések pedig érdektelenségbe, elutasításokba fulladnak a korrupt adminisztráció útvesztőiben...

3. Mivel személyemre kérdezel, nem titkolom, hogy a BAUMAG miatt hatvanhat évesen még most is aktívan dogozom, de mivel adóalapomat a nyugdíjam is növeli, a bruttó fizetésemnek csupán a felét vihetem kis családomnak haza (pontosan a bruttó béremből 4% EB. járulékot + 9,5% nyugdíjjárulékot + 36% SZJA-t = 49,5%-ot vonnak le!)...

4. Piramisjátékot lehet szervezni szűk körben illegálisan, de nem nyolc és fél éven keresztül és nem országos hálózattal, több mint húsz fővárosi és vidéki irodával. Nem a középkori Balkánon élünk! (?) Nem beszélve arról, hogy a BAUMAG betétet gyűjtött, amihez engedélyi, felügyeleti és biztosítási követelmények teljesítése szükséges. Mindezek hiányáért felelősség terheli a működtetőket, az engedélyt kiadókat, a pénzügyi felügyeletet elmulasztókat, a töke- és hozamgaranciát nem biztosító intézményeket, és főleg azokat akik törvényi szabályozásokkal mindezeket lehetővé tették, illetve azon szerveket, melyek a "pilótajátékot" nem tiltották le már a kezdetek kezdetén!!!...megelőzve több tízezer család anyagi ellehetetlenítését...

5. Ajánlom, hogy gyalázkodó, esetenként mocskolódó, alaptalanul gyanúsítgató stílusoddal inkább ehhez a mentalitásodhoz hasonló fórumokon élezd azt a silány és nyomorult, otromba lelkedet (ha van). Ha egyáltalán létezel. Te egyébként pénzosztó vagy, uzsorás vagy? Vagy csak egy magabiztos pökhendi alaktalan alak?...
Előzmény: ubul9000 (4349)
ubul9000 Creative Commons License 2010.01.12 0 0 4349

Szerintem pedig a mohóságod és a kapzsiságod tett tönkre.

 

A Farkast pedig nagyon is helyénvaló volt a rács mögé juttatni, nehogy már ötcsillagos szállodákban kúrogassa a barátnőjét miközben a havi fix 200 ezres életjáradéka mellé amit a kábítószertermesztésből szerzett magának, még a havi félmilliót is odaadjuk neki az adófizetők pénzén!

 

Biztosan nem fizetsz adót, hogy ilyen könnyelműen mindig más zsebére oldanád meg a nyomorult kis problémáidat. Nem kell holmi Baumag üzletrészt venni!

 

Azért nem fogod soha viszontlátni a pénzedet, mert azt már régesrég kifizették másoknak. Talán épp aznap, mikor bevitted mohóságtól eltorzult fejjel a bankból a Baumagba, valaki másnak akkor fizették ki a tőkét+ a húsz százalékos kamatot. Te is akartál a 20 százalékból, miközben más húsz százalékát épp a te pénzedből fizették ki. A működő vállalkozások az egy humbug volt, csupán arra szolgált, hogy elaltassanak vele. Sima piramisjáték, amely azért omlott össze idejekorán, mert hirtelen elfogytak a belépők amikor megszellőztették a bukás lehetőségét.

Előzmény: BAUMAGtalan (4348)
BAUMAGtalan Creative Commons License 2010.01.12 0 0 4348
...részben a jogszabályi környezet megváltoztatása tett minket tönkre.... mert ha sanyargatni, megszorítani kell a lakosságot a pénzpiaci hiénák előnyére, akkor azonnal törvényt alkotnak... vagy ha például megtévedt sportolóink juttatását kell megvonni, akkor is azonnal készül és hatályba lép törvény (lásd Farkas Péter birkózó olimpiai bajnok esetét)...de ha valami olyasmit kellene visszaadni, amit jogtalanul raboltak el, akkor azt már nem!!!...no itt van az eb elhantolva...meg kell alkossuk és el kell fogadtatnunk azt a törvényt, amely teljes körű kártalanításunkat eredményezi: ennek forrása a zárolt vagyon + az állami szervek hanyag mulasztásai miatti kompenzáció (ez utóbbihoz sem ártana jogerős ítélet)...itt jelentős szerephez jutnának egyesületeink, jogtudoraink és a Hitelezői Választmány is...kérdés, hogy kell-e ehhez olyan új párt, amely mindezeket érvényre juttatja? mert ha igen, akkor rájuk kell szavaznunk...és akkor (sajnos) politikafüggő is a megoldás...
Előzmény: BARUKA (4345)
karottte Creative Commons License 2010.01.11 0 0 4346
hallo brenn, teljesen meglepö az álláspontod mármint, hogy te sajnálod bl.-t. na megvagyok gyözödve arról, hogy az ö eggyütérzése a ti irányotokban nagyon a hátárokon belül mozog. vagyis sajnálni ö is nagyon sajnálja a helyzetet, de csupán azért mert bedöglött a baumag és nem tudott még több embert sok-sok milioval becsapni. irod hogy kevés tökével inditotta "élete legnagyobb üzletét". nos vagy nagyon aniv volt ( ami itt teljesen kizárhato) vagy rafinált volt, ez a valószinübb. persze rafináltságának volumene nem volt kielégitö ( ugyanis valamennyi inteligencia is szükséges ahhoz) igy volt sok aszisztense. pl. politikusok és és és. persze a két testvért sem szabad kizárni, mert hogy is irtad, családi vállalkozás volt. a testvére gyula a baumagból élt ott garázdálkodott mint válakozó kemény pénzekért.elözöleg alapitott a baumag neki egy vállalatot. elösször a az üzletet palotabau- nak csufolták, törzstöke 38 mft. majd lett belöle bs-bau épitö és szolgáltató kft. késöbb átvarázsolták schiba kft-nek, tulajdonosa a korábbi ügyvezetö lett. ( 8 álltalános iskolai vegzettséggel, ja ma táltosnak nevezi, vagy hiszi magát) perzse megdöglött a korábbi vállalkozás mert nem volt baumag. nem baj leemelt igy is 3-4 ingatlant. kérdés hogy meddig maradnak ezek is az ö tulajdonában. persze a schiba már nincs mert az adósság ezt is elvitte. atillácska lehet egy kicsit okosabb volt és amig ö volt a kastély szálló istenkéje, összelopott, csalt annyi pénz, hogy jelenleg vidáman evickélhet a langyos áramlatokban. na ja meddig??? irod, hogy bl. sarokba szoritva érezte magát. nem ugy járta a világot, mert kijelentései, hogy " enyém az egész mátra" nem ezt bizonyitják. tudod vannak emberek akiknek az agyuk ugy van berendezve, hogy az egész életükben csalnak, lopnak, sikkasztanak és hazudnak. itt ezt a három testvért ezek közé lehet sororolni, mert ne legyenek kétségeid az életük célja csak ez volt és lessz. és MINDENÀRON!!!!!! nem kell gyüjtögetni menni, hidd el tul él benneteket ha másban nem anyagi jólétben. még ma is a kastály hotelt (el)igazgatja és csinálja kis üzleteit nagy csalásokkal.
BARUKA Creative Commons License 2010.01.11 0 0 4345
Ezután a gyalázatos ítélet után nagyon sürgősen össze kell hívni a károsultakat, további teendőink megbeszélésére. Meg tudjuk ezt szervezni? Nincs lehetetlen, van kiút!
BAUMAGtalan Creative Commons License 2010.01.11 0 0 4344
...próbálok, de sok-sok olyan szövetséges kell, akik hozzád hasonló tárgyilagossággal, józansággal, befektetési-jogi szakismeretekkel, hasonló ügyek sikerre vitt megoldásában gyakorlattal, higgadt tárgyaló- és kommunikációs készségekkel...de nem utolsó sorban jó pénzpiaci felügyeleti kapcsolatrendszerrel rendelkeznek...és addig nem adják fel, amíg célba nem érünk!...bármekkora is legyen az ellenszél! (ellenfél)!...
Előzmény: brenn (4343)
brenn Creative Commons License 2010.01.11 0 0 4343

Sajnos mindez nekem is csak mostanra állt össze. Én is olyan naív voltam, mint bármelyikünk. Sokkal kevesebbet ismertem akkor  még az "életről" is, és a mostani  látásomat ez általános megismerés /kiismerés is meghatározza.

 

Talán az volt a szerencsém, hogy viszonylag fiatalon, nem nagy megtakarítást kockáztatva "szálltam be",  és a veszteség ellenére  talpra tudtam állni. Így más, mint azoknál, kik tényleg egy élet megtakarítását tették rá. Ott tényleg életek mentek rá és érthetők az indulatok.

 

Akkor utánanéztem mi a BAUMAG , igazán ezek az adatok megismerhetők voltak mindenki számára. Voltak prospektusok, reklám anyagok. A cég alaposan volt bemutatva. Megvallom azóta nem is fogalkoztam az üggyel, mert sem időm, sem idegem  nem volt hozzá. Most az ítélet újra felkavarta mindezt és gondoltam megírom ide a topikba, hogy én hogy látom. Csak próbálom összerakni a szálakat, mint egy puzzle-t.  És tiszteletben tartom, hogy más máshogy látja. Nincs is elég információm mi történt az elmúlt hat évben. A pert már nem követtem, nem jártam el közgyűlésekre. Azt kellett eldönteni, vagy belemerülök a Baumagos ügyekbe érzelmileg és intellektuálisan , vagy teszem azt, amire kompetenciám van.

 

Nem tudtam a titkosítást, a politikai szálakat. Egy csomó dolgot ki lehet következtetni, meg az elmúlt 10 év eléggé leleplezte azt, hogy hogyan is működik a gazdasági élet, hogyan is működnek az igazi nagy gépezetek. Összemorzsolják azt, aki a kerekek közelébe kerül. Jobb távol tartani magunkat( ha lehet, ameddig lehet).

 

Látom próbálasz még harcolni igazadért. Drukkolok ezért, tisztességes hozzáállás.

 

Előzmény: BAUMAGtalan (4342)
BAUMAGtalan Creative Commons License 2010.01.11 0 0 4342
Nagyon jól képben vagy. Feltételezem 2003 előtt sem voltak számodra ismeretlenek a gazdaság, a pénzvilág (a BAUMAG) "átláthatatlan" folyamatai. Mégis sorstárs lettél? Mi többségünkben tájékoztatásunk elmulasztása miatt 2003 októbere előtt nem fogtunk gyanút, mérsékelten a banki betéti kamatok fölé ígért, de a hitelkamatok felét sem elérő kamatok ezt nem is indokolták. Megtakarításaink legnagyobb részét (én teljes egészét) 2003 első kilenc hónapjában (én még 2003 október 6-án is!) hoztuk át a bankokból a BAUMAG-ba, amikor is a jegybanki alapkamat rohamosan 10%-alá esett (6,5%-9,5%), a banki betéti kamatok pedig ezen értékek alatt arányaiban még ennél is jobban csökkentek. Szerettük volna megtakarításainkat rövid távon is a "nyugdíjas infláció" szintjén tartani, amit csak a BAUMAG kamatok mellet lehetett akkor elérni. Álmunkban sem gondoltuk volna, hogy nemcsak a kamatok visszafizetése, hanem a teljes befizetett tőkénk is kockázatoknak van kitéve (függetlenül a befizetett tőke nagyságrendjétől: akár ötvenezer, akár ötvenmillió forint volt a lekötött tőke). ...."A hiénák és a keselyűk megérezték a vérszagot , nem irgalmaztak."...no tőlük kell a pénzünket visszaszerezni!..."Vagy titkosítják az egész ügyet vagy hetven évre."..."jól értesült" sorstársaink szerint a nyomozati anyagok politikai szálainak részleteit nyolcvan évre már titkosították is, a nyugállományba küldött rendőrfőnők Gergényi Péter jóváhagyásával...!...?...(és a Vertikál Invest volt vezetője, az eltüntetett Klivinyi Úr szerint is)...???...
Előzmény: brenn (4341)
brenn Creative Commons License 2010.01.10 0 0 4341

Nyereségek : építőanyagipar : 20-25 % , kereskedelem  25- 30 % , építési 25 %, hitel nem kellett tehát ez tovább növelte a nyereséget,  2003- ban bőven megvolt a 60 %, ha nem a 100 % , annak aki a teljes vertikumot kiépítette. Nem volt akkor értékesítési gond.

 

A téglagyár ma is üzemel, nem volt lepukkant, az Alföld egyik legjelentősebb téglagyára és úgy emlékszem egy cserépgyár tervei is elkészültek.

 

Tüzépek -- kamaraerdei - Magyarország legkorszerűbb építőanyag áruháza volt, azután jött be a Praktiker , OBI stb.  Tüzép XV. XVI kerületben Győrben , Budakalászon ( ezt egy akkori prospektusból olvasom ) + kb 20 partner tüzép telep . Ez min 6 telep + partnerek.

 

Nyílászárók, lapszabászat  a hazai élvonalban volt, ragasztott fatartók stb + saját minősített építési rendszer volt.

 

Tehát a vertikumból a beruházási  és kivitelezési lánc hiányzott csak. Azt gondolom azért , mert nem volt BL-nek már kellő figyelme erre és a tanácsadói ( közgazdászok ) elsősorban a pénzügyi befektetések felé terélték ( minek a fáradtságos kivetelezés, ha a tözsde is pörög ). A jogszabályi változások miatt kiútkeresés elsősorban pénzügyi volt. Itt vétet BL nagyot. Itt ki kellett volna a kisbefektetők elé állni és elmondani mi van és nem csinálni tovább és minden pénzt visszaadni, vagy részvényekre stb. váltani.

 

A banki világ nyeresége ma is nagyon magas. És úgy magas, hogy közben pazarlóan költséggazdálkodik ( irodaházak, csili-vili világ , magas fizetések , juttatások) A BAUMAGra úgy emlékszem nagyon szerény megjelenésű volt, és nagyon kis költséggel dolgozott.

 

A bankvilágra mai példa : ma a bankok   a hiteleket megszigorították. És csak akkor lesznek újra kedvező lakáshitelek, ha a bankok - a lakossági hiteltörlesztések  gondjai miatt - nyakukon lévő kb. 50.000 lakástól megszabadulnak. Amíg ez nem megy el, nincs hitel.  Nem kell Drábikot  vagy Bogár Lászlót olvasni ahhoz, hogy az ember lássa, hogy mi folyik.

 

Szintén úgy emlékszem, hogy BL valamimelyen szövetkezeti országos szervezet alelnöke volt, állandóan szerepelt TV-ben, stb.

 

Nem akarom BL-t mosdatni, elég kárt okozott. Csak abba az összefüggésrendszerbe kívántam ágyazni az ügyet, ami a rendszerváltás utáni években volt.

 

BL a botrány kipattanása után- ha jól emlékszem szinte könyörögve nyilatkozta- hogy ha elindul a felszámolás és a  körülötte lévő hisztéria, mindenki el fogja a pénzét veszíteni. És így is lehet. A hiénák és a keselyűk megérezték a vérszagot , nem irgalmaztak. Nem érdemes azon vitatkozni, mi lett volna ha. A pénz még 2003-ban megvolt, aztán szépen eltűnt - és azt gondolom nem BL zsebébe. Azért maradt neki is, hiszen ő nem önzetlenül tette mindezt. A 60 (100 )% profitból azért 40 (80 ) %-ot magának szánt és csak 20-at a befektetőknek. Volt miből utalni a családi bankszámlákra. Nem kell őt félteni.

 

Nagyon sajnálom azokat, akik elvesztették a pénzüket és a pénzügyi portfóliójukat a BAUMAGra bízták. BL természetesen nem ártatlan. El nem dönthető az a kérdés sem , hogy a gazdasági élet morálisan védhető-e. Védhető-e az, hogy emberek között ilyen óriási  anyagi különbségek vannak. Védhető-e az, hogy a világ 10% -a birtokolja a javak 90%-át.  Védhetők-e az off-shore cégek, a külföldi titkos bankszámlák, az adóparadicsomok, a svájci bankrendszer? Szerintem nem védhető.

De megvédik, mert valakiknek ez az érdekük és vannak hozzá eszközeik.

 

Az ítélet indoklása az urbán legendáknak megfelelő. Úgy gondolom a másodfok még fog meglepetéseket tartogatni, hiszen felmentést kértek. Vagy titkosítják az egész ügyet vagy hetven évre. Az is lehet, hogy odavetik koncnak, had csámcsogjanak ( csámcsogjunk ) rajta.  Addig meg az új baumagok szépen csinálják a maguk stiklijeit.

 

 

 

 

Előzmény: nanehogymá' (4339)
nanehogymá' Creative Commons License 2010.01.10 0 0 4339
"2003 -ban az építőanyagipar-kereskedés, építés-eladás koncepció évi 50-60 %-os ( ha nem 100 %-os )nyereséggel dolgozott. " - EZ JÓL HANGZIK, DE NEM IGAZ. "Balázs urat ...messiásként üdvözölték a szakmában. - EZ MÉG URBAN LEGEND-NEK IS GYENGE, BALÁZS URAT SEHOL SEM JEGYEZTE A SZAKMA, TEKINTVE, HOGY A BAUMAG SEMMELYIK PIACI SZEGMENSBEN NEM VOLT AZ ÉLVONALBAN. "Építőanyagipar: téglagyár, fatelepek, nyílászáró üzem. A kereskedelemre ott volt a Tüzép hálózat" - 1 KICSI, LEPUKKANT TÉGLAGYÁR, 1 KICSI TÜZÉPÁRUHÁZ, 1 KICSI NYÍLÁSZÁRÓ ÜZEM. EZENKÍVÜL 1 KIS BRÓKERCÉG, 1 KIS LÍZINGCÉG, KASTÉLYSZÁLLÓ, 1 PANZIÓ, NÉHÁNY TELEK, VALAMINT KAMU CÉGEK TÖMKELEGE. EGYETLEN LAKÁSPROJEKT, AMI AZONBAN A CÉG MÉRLEGE SZERINT SZINTÉN VESZTESÉGES VOLT. "Nem BL tette tönkre a BAUMAG-ot és a kisbefektetőket, hanem a jogszabályi változások.." - A BAUMAG MINDEN ÉVBEN SÚLYOS, SOK SZÁZMILLIÓS VESZTESÉGGEL DOLGOZOTT. A GYÚK ALAPÍTVÁNYNAK TÖBB SZÁZ MILLIÓS TÁMOGATÁST ADOTT. BL 1,2 MILLIÁRD FT-OT VETT FEL 1 ÉV ALATT HASZONBÉRLET JOGCÍMEN OLYAN TELKEKRE, AMELYEKET PÁR TÍZ MILLIÓÉRT VETT ÚGY, HOGY ARRA A HITELT A BAUMAG ADTA, MAJD A BÉRLETI DÍJBÓL A HITELT VISSZAFIZETTE. ISMERT, HOGY SVÁJCI BANKSZÁMLÁRA IS KOMOLY ÖSSZEGEKET UTALT. KEDVES BRENN, TEHÁT EGY ÁRTATLAN EMBERT HURCOL MEG A BÍRÓSÁG?
Előzmény: brenn (4333)
BAUMAGtalan Creative Commons License 2010.01.09 0 0 4337
..."A törvények és a jogi környezet állandó változásával a bankrendszer visszakövetelte magának az extraprofitot ( ami lényegesen nagyobb volt mint a BAUMAG-hozam. )"...hidegvérrel megfosztva evvel több mint tízezer embert megtakarításaitól...Ez nagyon aljas bosszú!... Meg volt a lehetősége, hogy kompromisszumos megoldást előidéző jogi környezetet hozzanak létre, mely alapján max. három éven belül feloldják megtakarításaink zárlatát...ezen mulasztásokért is felelniük kell!...
Előzmény: brenn (4333)
BAUMAGtalan Creative Commons License 2010.01.09 0 0 4336
Ragyogó védőbeszéd. A vázolt hátteret boncolgatjuk kezdetek óta: "Aki távolabbra is hajlandó nézni, annak máshol kell az okokat keresnie." De azért ne fakadjunk könnyekre. A felelősség megoszlik: a befektetések várható kockázatairól való tájékoztatás szándékos elmulasztása, a szerződésekből való szándékos kihagyása mind a pénzpiaci felügyeleti szervek, mind pedig az üzletrészeket kibocsátó BAUMAG ökörhibája. Mindannyian abban a hiszemben voltunk 2003 októberéig, hogy megtakarításaink ugyanolyan biztonságban vannak mint az OTP-ben. A médiában hirdetett kamattáblázatok tartalma és formája azonosak voltak a bankoknál fellelhető hirdetésekkel. Még nem vált akkor minden betétes, befektető által ismertté, hogy léteznek olyan intézmények is mint az OBA, és a BEVA, betét- illetve befektetés biztosítási alapok, ezért nem is vizsgáltuk, vizsgálhattuk, hogy a BAUMAG tagja-e ezeknek. Ha mindezekről kellő időben, és nem utólag! tájékoztatást kaptunk volna, messze elkerültük volna a BAUMAG-ot. Fizetésképtelenség esetére feltett kérdéseinkre válaszként beértük a többszörös ingatlanfedezet meséjével. De nem is Mari néni és Józsi bácsi hibája, hogy ismeretei szerényebbek egy pénzpiaci befektetési tanácsadóénál, bankárénál, brókerénél. A PSZÁF hibázott, méghozzá nagyon nagyot!!!, hogy a felügyelete alá tartózó kedvezményezetti körének kedvébe járjon!, ne növekedjen tovább a BAUMAG befektetési állománya a banki termékek rovására... Ezért célunk, hogy a hét éve tartó állapotért az állami felelősöket is a vádlottak padjára ültessük, és ha a hazai politikai elit akadályokat gördít itthon ez elé, illetve törvény módosításokkal ezt nem teszi lehetővé, akkor átlépjünk rajtuk és az Európai Bírósághoz forduljunk...és ezek nagyon is összefüggnek a hazai politika várható alakulásával!...
Előzmény: brenn (4333)
Cyberslider Creative Commons License 2010.01.09 0 0 4335
Hmm. Milyen igaz.
Előzmény: brenn (4333)
főnéni Creative Commons License 2010.01.09 0 0 4334

Végre egy világosan átgondolt, józanul emlékező, politikai gőzöktől mentes  helyzetértékelés, gratulálok brenn.

 

 

Előzmény: brenn (4333)
brenn Creative Commons License 2010.01.09 0 0 4333

A BAUMAG pénzügyi koncepciója teljesen reális volt. 2003 -ban az építőanyagipar-kereskedés, építés-eladás koncepció  évi 50-60 %-os ( ha nem 100 %-os )nyereséggel dolgozott. Tehát azt nem lehet a BAUMAG szemére vetni, hogy magas hozamot ígért. Pénz volt. Balázs urat ( ki talán valami szakmai  szervezet vezetője is volt ) messiásként üdvözölték a szakmában.  Balázs úr szakmai és emberi becsületességében senki nem kételkedett. Nyílván beindult az általános irigység is.

A legnagyobb irigy a bankvilág volt. Egy kis szerényen induló közgazdász családi vállalkozása évek alatt a fejükre nőtt.

 

 

A rendszer kiépítése megkezdődött.  Építőanyagipar: téglagyár, fatelepek, nyílászáró üzem. A kereskedelemre ott volt a Tüzép hálózat. Viszont alig voltak projectek. Hol voltak a  BAUMAG lakóparkok, nagy társasházépítkezések, a partner kivitelezői hálózat kiépítése? Ebből a pénzből ezrével kellett volna lakások építeni az akkori pörgő ingatlanpiac mellett. Ennyi pénz mellett a BAUMAG-nak a legnagyobb hazai építőipari cégnek kellett volna  lennie. A baj az volt: túl sok volt a pénz. valamit kellett kezdeni  vele. Balázs úrnak itt szakmai  csapatot kellett volna építeni ingatlanbefektetéshez értőkből és  a dolog pörgött volna.  A luxusberuházásoknak ( parádsasvár ) még nem volt itt az ideje.

 

A bankrendszer nem hagyta magát. A törvények és a jogi környezet állandó változásával a bankrendszer visszakövetelte magának az extraprofitot ( ami lényegesen nagyobb volt mint a BAUMAG-hozam. ) Nem tudta a bankrendszer elviselni azt, hogy az emberek átrakják a  BAUMAG-ba a pénzt. És akkor a jog lett a főszereplő. Nem BL tette tönkre a BAUMAG-ot és a kisbefektetőket, hanem a jogszabályi változások, magyarán a bankrendszer fellépése a maga politikai szereplőivel. Aki egy kicsit ért az üzleti élethez pontosan tudja, hogy a BAUMAG által ígért hozam reális volt.

 

Ma mindenki  BL-en akarja a port elverni. Ő kétségbeesetten kereste a kiutat ebből a jogi helyzetből,nyilván sokat hibázott  és sarokba szorítva érezte magát. Lehet , hogy BL-nek sok pénze volt /van , de ő és az egész BAUMAG ügy csak arra példa, hogy a  széllel szemben nem lehet ....  A bankrendszer megtette a dolgát. Ma BL-t gyűrte maga alá ( és ezzel  együtt a kisbefektetőket ), holnap mást fog ( lásd lakáshitelesek ). És az emberi dráma : a sarokba szorított , visszatámadó ember, aki romokat hagyott maga után. Kezdetben másokért is küzdött, aztán már csak magáért.

 

Nagyon sajnálatos ez az ügy, pontos látlelelte a hazai viszonyoknak. De azt meg kell érteni, itt egy idő után   BL is marionettfigura volt csupán, ahogy a kisbefektetők is ( köztük én is ).

 

A rendszer persze úgy van felépítve , hogy BL legyen a mumus. Bár sok kárt okozott személyesen is, nagyon sajnálom őt. Egy szegénysorból indult self-made-man, aki a maga módján egyfajta igazságot akart . Azaz juttatni a profitból a kisembereknek is. Ma a fejét akarják ( és éppen a kisemberek ).    Aki távolabbra is hajlandó nézni, annak máshol kell az okokat  keresnie.

 

Ez egy igazi vesztes-vesztes játszma lett, holott nyertes-nyertesnek indult. Az üzenet egyértelmű és mára beérett : ne vállalkozott, ne csinálj semmit, kisemberként húzd meg magad ( a pénzedet meg tett a bankba ). 

 

BAUMAGtalan Creative Commons License 2010.01.09 0 0 4332
...az is vérlázító, hogy az ügybeli indoklásokkal a közvéleményt is rendre félretájékoztatják:..."banki kamatokat jelentősen meghaladó kamatokkal...."
Helyesen így kellet volna: Míg a banki betéti kamatok a jegybanki alapkamatok alatt voltak 1-2%-al, addig a BAUMAG a jegybanki alapkamatok fölé ígért 1-2%-al, rövidtávon (1,2...6...12 hóra) is annyit, amennyit egy középtávú (hároméves) banki befektetési terméknél, befektetési alapnál lehetett csak elérni...
BAUMAGtalan Creative Commons License 2010.01.09 0 0 4331
..no lám: még a balkáni jogszolgáltatás is fényévekkel előbbre jár...már hat évvel ezelőtt visszajuttatták volna itt az elrabolt pénzeinket...
Előzmény: Korall Fanni (4329)
BAUMAGtalan Creative Commons License 2010.01.09 0 0 4330
..."Vagy mint a középkorban próbáljak meg magamnak igazságot szolgáltatni ?"...Igen! De már 2003 októberében kellet volna!...csak ügye azok az erőviszonyok...hatvanasok, hetvenesek, nyolcvanasok a maffia kigyúrt, állig felfegyverzett kommandós falkáikkal szemben...azt hiszem az esélyek latolgatásától eltekintesz...és már minden háború beigazolta, hogy az egészséges jobban pusztul mint a férges, mert a férges áldozza fel túlélése érdekében az egészségest...
Előzmény: Törölt nick (4327)
Korall Fanni Creative Commons License 2010.01.09 0 0 4329
Szerbiában a múlt év végén bevezették, hogy aki csalt, lopott,sikkasztott,a börtönbe vonulása előtt elkobozzák minden vagyonát,sőt még az egész rokonság vagyonát is.Ez valós büntetés.Nem olyan, mint a magyar törvények,a börtönbe letöltött pár év után élvezi a bűnös az ellopott milliókat, milliárdokat.Hol van egy olyan jogász,ügyvéd,aki precedenst teremt a nem létező magyar törvények között, hogy a károsultakat kártalanítsa a bűnt elkövető?Élete végéig törlesszen, ha kell.Ha kell,tegyék földönfutóvá az egész családját, törlesszenek a károsultaknak.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!