Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.01.07 0 0 663

Şarköy a törökök körében nagyon népszerű, hosszú, sekély, homokos tengerparttal rendelkező üdülőhely a Márvány-tenger partján. Kék zászlós strand. Külföldi turista alig. Pár éve még volt egy nagyon jó olívabolt helyi termékekkel. Olcsóbb mint Görögország.

Ha bementek Isztambulba arra figyelj hogy az E-80 úton amint megjelenik az O-3 jelzés azt kövesd! (nem Ankara, nem O-1) Azután Topkapi, Sultanahmet irányt követed és bent vagy a történelmi városrészben.

 

 

Előzmény: mnk2 (657)
feketefelho Creative Commons License 2019.01.07 0 0 662

Mi, amikor először mentünk (1987-ben voltunk már ketten asszonnyal, hátizsákkal, vonattal, de ettől most tekintsünk el) autóval, akkor a görög nyaralás után Kateriniből mentünk Isztambulba a görög A2-es autópályán. Nem volt velünk senki, de nem tévedtünk el. A török határon éjfélkor megvettük a vízumot (most már nem kell!) aztán reggelre Isztambulba értünk. Kapkodtam a fejem rendesen a városba vezető autópályán, mert mindenki dudált, azt hittem nekem akarnak jönni, .... pedig nem, ott ez a természetes. Minden baj nélkül beértünk az óvárosba (Sultanahmet), de azt hogy ezt hogy csináltuk máig nem tudom (amikor azt láttam kiírva, hogy Ankara, pánik szerűen lehajtottam a pályáról, épp jókor, mert a fene se akart Ázsiába menni). Kerestünk szállást, és egy óra múlva már az egyik parkolóban pihent az autó (... nem volt ennyire egyszerű, de megoldottuk).

Szóval, csak azt akarom írni, hogy bátran menjetek Törökországba, ma már segít a GPS, szállást foglalhatsz pl. a bookingon és meg fogsz lepődni, hogy milyen olcsó minden a görög árakhoz képest. Keressétek az A101-es feliratú boltokat (az ott a helyi CBA), elég jó áraik vannak (üdítő, pékárú, sajtok, gránátalma szósz, stb.).  

Előzmény: mnk2 (659)
feketefelho Creative Commons License 2019.01.07 0 0 661

150-200 km-en belül van:

-Rodostó ;-)

-Isztambul

-Edirne

-Galipoli

-Trója

Edirnén átmész, mikor utazol (megnézendő: mecset+bazár)

Galipoli és Trója összeköthető, beleférnek 1 napba oda-visszaúttal

Isztambul viszont már nem egy napos túra (mi voltunk ott már 5-ször, de mindig találunk újabb néznivalókat.)

Előzmény: mnk2 (659)
feketefelho Creative Commons License 2019.01.07 0 0 660

Dízellel lehet közlekedni (árulnak gázolajat minden benzinkúton). Oda még nem ért el az európai őrület a dízelek kitiltásáról.

Előzmény: mnk2 (659)
mnk2 Creative Commons License 2019.01.07 0 0 659

Valóban megszeretnénk nézni meg mindent Rodostó körül mindent amit lehet 150-200 km körzetben persze ami belefér.Egyébként gőz erővel keresek valakit/valakiket akik már jártak arrafelé ha nem találok senkit akkor marad a megszokott Szárti. Dízel autóval lehet közlekedni a Törökországban? 

Előzmény: feketefelho (658)
feketefelho Creative Commons License 2019.01.07 0 0 658

Többynire normálisan vezetnek, de mivel elég jók az útjaik, vannak páran, akik tövig nyomják a gázpedált. Nem vészes. A városokat elkerülik az utak, vagy jól védetten lehet áthaladni rajtuk. 

A magyar utakon sokkal több az idióta vaddisznó, mint ott, csak náluk más a közlekedési morál.

Isztambultól eltekintve egyébként nagyon jól, mondhatnám szellősen lehet közlekedni, mert van hol (nálunk az utak hiánya okoz problémát).

Isztambul viszont túlzsúfolt, sokszor nagy dugó van, nagyon nagy türelem kell hozzá, ott hétvégén érdemes közlekedni, mert olyan helyekre is bemehetsz autóval, ahova egyébként nem és akkor kb tizede a forgalom a hétköznapinak.

Rodostóban, gondolom a Rákóczi házat keresitek (más nem nagyon van és a tengerpartja sem egy csoda).

Előzmény: mnk2 (657)
mnk2 Creative Commons License 2019.01.07 0 0 657

Köszönöm a segítő tanácsaid de mivel első utunk Rodostó-ra gondoltam.Még annyit ott is vaddisznó módon közlekednek a helyiek gondolom azért írtad hogy csak hazafelé induláskor használjuk az autót.

Előzmény: feketefelho (656)
feketefelho Creative Commons License 2019.01.06 0 0 656

Szerintem ne egyből Isztambulba menjetek (durva elsőre ott a forgalom), hanem kicsit autózzatok vidéken. Van elég látnivaló, igaz elég nagy távolságra egymástól, de mostanság szinte ingyen van arrafelé a benzin, így lehet nyugodtan tervezgetni. A körút végén menjetek Isztambulba (olvass itt vissza, elég sok tapasztalatot leírtunk) és a szállónál parkolj le, aztán legközelebb akkor ülj autóba, mikor elindultok hazafelé.

Előzmény: mnk2 (655)
mnk2 Creative Commons License 2019.01.04 0 0 655

Szia, mi is szeretnénk Törökbe ki jutni autóval de mi is bátrabban indulnánk el többed magunkkal .Ha összejön és ha lehetséges mi is csatlakoznánk mi eddig Görögországban jártunk rendszeresen de már szeretnénk egy kis változást. 

Előzmény: Bvzo (644)
surya1 Creative Commons License 2018.11.03 0 0 654

Szia.

Bocs nem neztem azn oldalt. Pont elkerültük egymást..

Nagyon bejött dalyan a folyon hajozva, s le a tengerpartra....gyönyörü tiszta természetes, s ember alig.

Ölüdenizbe egy tandem ugrás 60 euroert 2000 m-ről, felejthetetlen.

 

Előzmény: paro72 (652)
feketefelho Creative Commons License 2018.10.31 0 1 653

Trójai kemping.

Ott mi is voltunk (1988-ban...) akkor is olcsó volt és a kaja tényleg nem volt a legjobb, úgy látszik azóta semmi sem változot ;-).

A kempingjeik régen sem voltak a csúcson (bezzeg a szállodák a török riviérán). De ez a különbség az árban is látszik...

 

Csoda, hogy ilyen sok magyarral találkoztatok ott délen, nem nagy divat oda autózni (magyarok max a horvát tengerpartra mennek autóval, messzebbre menve már sírnak, hogy hosszú az út). Néhány elvetemült vállalkozik az autózásra, de a többség repülővel száguld Antalya, Alanya,... szállodáiba, ott 1-2 hét AI, aztán repülővel vissza. Amit lát az persze nem igazán Törökország, de ez az ő bajuk.

 

Nem tudom, gondoltatok-e rá, de a közelben van Termessos  és Cirali, ha van kedvetek kirándulhattok oda is (Demre és Kekova már picit messzebb van).

 

Antalyában még 3 napig nyár lesz (30 fok-napsütés), szombattól viszont kicsit hűvösebb idő várható (napos, de csak 25-26 fokos maxi hőm.), eső úgy néz ki, hogy nem lesz.

Jó "nyaralást"!

Előzmény: paro72 (652)
paro72 Creative Commons License 2018.10.31 0 0 652

20-án este 5kor indultunk,Szerb Bolgár határ valamikor hajnalban pár óra benzinkút alvás. 21-én Gallipoli előtt megint benzinkutas alvás. 22én megnéztük Gallipolit,és áthajóztunk Ázsiába. este érkeztünk a Trójai kempingbe,kedves tulaj. 4 fő per éjsz 15 euró. a kaja már drágább volt és nem a legjobb. 23-a Trója. késő este Pamukkale hotel udvarában alvás,mosdó zuhanyzó retkes 30 euró. a csajok le sem zuhanyoztak olyan retkes volt a zuhanyzó. 24-én Pamukkale,késő este Kizilot Manavgat Alanya előtt 30 km kemping 4 fő per éj 10 euró. azóta itt dekkolunk. illetve Antalya városnézés egy nap.első nap szélvihar eső, azóta 25-30 fok tenger 25 fok volt most már csak 24. egész úton 2 magyar motorost láttunk és egy magyar autót. Tegnap hajótúra tele némettel orosszal magyar egy se. ma strandolás , holnap Alanya bazár.

feketefelho Creative Commons License 2018.10.30 0 1 651

Ezt jó tudni.

Hasznos infó, kösz!

Előzmény: paro72 (650)
paro72 Creative Commons License 2018.10.29 0 0 650

igen biztos volt kamera,azóta nézegetem és bizony sok kereszteződésben van kamera. az út szélén laptopozott és mindjárt látta hogy mit csináltam.

 

Előzmény: feketefelho (649)
feketefelho Creative Commons License 2018.10.28 0 0 649

Lehet volt kamera a lámpánál? Vagy ott ált épp egy rendőrautó?

Különben honnan tudták volna, hogy átmentél a piroson...

 

Előzmény: paro72 (647)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.28 0 0 648

Már a török rendőr sem a régi? 25 évvel ezelőtt ilyen ügyet el lehetett intézni egy üveg vodkával :)

Előzmény: paro72 (647)
paro72 Creative Commons License 2018.10.28 0 1 647

ez nem lenyúlás volt, ott voltunk még másnap a szabálysértés helyszíne közelében . elkért minden papírt és a rendszám alapján tudta mikor hol hány órakor mentem át a piroson. és tényleg átmentem mert éjszaka volt előttem 20 méterre váltott a lámpa pirosra jól belátható kereszteződés gondoltam mi a fasznak ide lámpa éjjel. tetőn 4 bringa mögöttem a lakókocsi nem akartam satuzni inkább a gázt nyomtam. különben mindegy mert kb 10000ft otthon már ugrott volna a jogsi.

 

Előzmény: feketefelho (646)
feketefelho Creative Commons License 2018.10.28 0 0 646

Én már többször is áthágtam a szabályokat (főként az fizetős autópályákról szeretek fizetés nélkül távozni...), de erről még soha sem kaptam sehol büntit (a határon sem szóltak miatta). 

A szabálysértés közelében voltatok még másnap, amikor igazoltattak?

Fényképet, vagy valami bizonyítékot mutattak?

Az is elképzelhető, hogy csak le akartak nyúlni egy kis baksisra. 

 

Olyat már hallottam, hogy bemértek, pár száz méterrel később megállítottak és ott helyben kellett is fizetni. De ilyen másnap fizetős dologról még nem hallottam.

(Mondjuk ez nem jelent semmit, mert eddig Isztambulban soha sem volt problémám a parkolással, aztán idén meg elvitték a kocsit a lopóautóval....) 

Előzmény: paro72 (645)
paro72 Creative Commons License 2018.10.28 0 0 645

éjszaka átmentem a piroson , másnap igazoltatásnál derült ki. mi van ha több szabálysértést csinálok és nem igazoltatnak,akkor a határon kapom a csekkeket? amit csak az adóhivatalban fizethetek be! pár óra sorban állás után.

 

Bvzo Creative Commons License 2018.10.27 0 0 644

Szia Tomabear!

 

Most olvastam a bejegyzésedet.Jövőre mi is szeretnénk megnézni Isztambult.Autós utazásban gondolkodunk,augusztus végi indulással.Törökországban még nem voltunk.Bátrabban terveznénk,ha nem egyedül vágnánk neki az útnak.

Előzmény: tomabear (594)
paro72 Creative Commons License 2018.10.27 0 3 643

paro72 Creative Commons License 2018.10.27 0 0 642

Szia! merre vagytok csak most olvastam hogy jöttök. mi 20án indultunk megnéztük galipolit tróját pamukkalét. most alanya elött vagyunk 30km.

 

Előzmény: surya1 (641)
surya1 Creative Commons License 2018.10.20 0 0 641

Szia.

Mi 21.-én indulunk lakóautóval. lehet érdemes egyeztetnünk, ki tudja, bármi lehet..

Előzmény: paro72 (636)
Sup_rmE Creative Commons License 2018.10.08 0 0 640

HGS-re tavaly augusztusban töltöttünk fel pénzt, az idén szeptemberben is zöldre váltottak a lámpák a kapuknál, de Isztambult a Fekete -tenger felé elkerülő új autópályán már volt sorompós kapu is. Mi Edirnénél vettük a határ után azonnal és elvileg annyit töltöttünk fel, ami Side-ig és vissza elég. Na ebből maradt, mert pályával "csak" Isztambul "közelében" -kb.250km-es körzet- találkoztunk. De eszerint 1 év elteltével sem évült el. Igazán felesleges a pálya, csak Isztambulon keresztül. (Éjszaka és hajnalban, a fentmaradó időben valszeg dugó. 2017-ben 4-5 órát araszolgattunk délután.) A tranzit meg Szerbián és Bulgárián át kifogástalan. Voltam repülővel is Törökországban, de már csak az autó. Jó utak, jó idő, szép helyek és olcsó élet. Gázolaj szeptember elején 246 Ft/l, de olcsó az élelmiszer, a ruha(nem csak a hamisítvány), a szálloda, a komp... ha így marad, az all-inclusive helyett jövőre az önellátást próbáljuk ki. :-)

Ja! Tavaly nem állítottak meg közúti ellenőrzés céljából, az idén nem úsztuk meg. 5 perc volt, amíg bevittem a bódéba az iratokat, de nehogy kellemetlenül érezzük magunkat, ballonos vízzel, almával és hatalmas érett fügékkel kínáltak...mindenkit. :-))

Törölt nick Creative Commons License 2018.10.05 0 0 639

Az utasbiztosításoknál régebben divat volt hogy extra díjat kértek az ázsiai részre. Újabban általában Európának veszik egész Törökországot. Az útlevél beutazáskor legalább még 150 napig érvényes legyen!

Előzmény: paro72 (636)
Katana750 Creative Commons License 2018.10.05 0 0 638

Kavalát és környékét én is szeretem, föleg Thasost. Így érthető, ha arra mentek. A pályáról és a nemzetközi biztosítást igazoló kártyáról az utánam szóló fórumtársnál okosabbat én sem írhatók.

Előzmény: paro72 (634)
feketefelho Creative Commons License 2018.10.05 0 0 637

Ezt a zöldkártyás dolgot hol hallottad?

Szerintem úgy marhaság, ahogy van. A te biztosítód által kiállított zöldkártya egész Törökországra érvényes és odautazáskor kötelező is kiváltani (mellesleg a szerbek is megnézik, és ha Macedóniába is benéztek, ott aztán meg végképp nélkülözhetetlen.)

Az elképzelhető, hogy ha a határátlépéskor derül ki, hogy nincs, vagy nem érvényes, akkor ott helyben vehetsz 80€-ért, mert különben nem engednek be az országba.

(A mienk jó volt. Kérték, odaadtuk, ellenőrizték, aztán jó utat kívántak.)

 

Vadkemping.

Nem tudom mi a hivatalos hozzáállás, de 2015-ben, a finikei parton láttunk olyan lakóautót (elég barkács kinézetű volt), ami napokig ugyanott állt a fák között (valószínűleg a mi érkezésünk előtt is ott volt és miután mi onnan 9 nap után elmentünk, még tovább is ott maradt). Valahol itt.  A parton vigyázz, mert a homok elég marasztaló tud lenni (mi is majdnem ottragadtunk, de szerencsére jöttek páran a szomszédos vendéglőből és kiráncigálták az autónkat a lukból (aztán a nagy ijedtségre való tekintettel a tulaj meghívott bennünket egy kávéra, meg egy kis beszélgetésre.) 

A D400-ason sok helyen le lehet menni a partra és meg lehet állni pár napra (szerintem). A Google térképében ne nagyon bízz, mert mi pl. Ciraliban már egészen mást találtunk, mint amit a képek alapján vártunk (ott pl. nem igazán lehet már a parton megállni, mert el van kerítve (a part melletti utat végig kerítés ővezi).

 

És végső megoldásként meg is lehet kérdezni a helyieket, abból is kiderülhet valami. A kemping szót ők is ismerik.

 

Előzmény: paro72 (636)
paro72 Creative Commons License 2018.10.05 0 0 636

autó saját,gumik újak. már csak egy kérdés nem hagy nyugodni :) valahol olvastam hogy a zöldkártya csak az európai részre érvényes, Ázsiára már nem. ez ugye nagy baromság? a határon kell venni zöldkártyát 80 euróért. mellesleg sokan hülyének néznek hogy a lakókocsit cibálom magammal mindenhova és nem kis távolságokra mint pl. a lehúzós horvátokhoz. A repülés meg a Hotel nem az én világom. hotelből lecuccolni a strandra,így meg kipakolunk és pár méter a tenger.bringával  bejárhatunk olyan helyeket ahova gyalog lusták vagyunk,autóval meg nem lehet behajtani. a kempinginfót szoktam nézegetni, amivel az a baj hogy nem tölti ki a tulaj rendesen és így nem látom a nyitvatartást. sok kemping zárva lesz már mikor mi megyünk. abban bízok hogy sok a kis családi kemping ahol a tulaj is ott lakik és beengednek. vadkempingezést engedik?

ez alatt azt értem hogy útban a cél felé a tengerparton leállunk aludni és go tovább. fotókat nem szoktak itt feltölteni a nyaralásokról?

 

 

Előzmény: feketefelho (635)
feketefelho Creative Commons License 2018.10.05 0 0 635

Többnyire minden Törökországba utazó emiatt a fránya matrica miatt parázik.

DEEE!!!

Jó, ha tudod, hogy autópályamentesen is bejátható Törökország, így nem lenne problémád a HGS matricával.

Egyébként van posta a határon, csak épp zárva szokott lenni ;-) . Legalábbis nekünk délelőtt 9-kor még nem volt nyitva.

 

Minden pályával párhuzamosan van - többnyire 2*2 sávos, és többnyire jó minőségű - országút, ami ingyenesen használható. A lakókocsi miatt úgysem tudtok gyorsan menni, a max sebesség ezeken a Dxxx (xxx- valamilyen 3 jegyű szám) jelű utakon azt hiszem 110 (de a törökök persze mennek 170-el is), akkor álltok meg szinte, amikor akartok (elég sok benzinkút van az utak mellett), no meg van egy csomó étterem is. Ugyanez nem mondható el az autópályákról, mert ott ritkásan van csak pihenőhely (éttermekkel, benzinkúttal). 

 

És ha mégis valahol rátévednél az autópályára, nem kell belőle nagy problémát csinálni, a következő kapunál hajts le róla. 

(A kapu ugyan csicseregni fog, de ezen kívül más zavaró tényező, pl. sorompó nem akadályoz a pálya elhagyásában.

Én ezt a sportot - nem szándékosan - már évek óta űzöm és soha semmi bünti nem volt még emiatt (simán be és kiengednek az orszából, rendőrök sem büntettek meg emiatt pedig volt, hogy megállítottak, lásd a 623-as irományomat).

 

Nyelvtudás területén ne legyenek nagy elvárásaitok, a túristás helyek kivételével szinte zeró az idegen nyelven beszélők száma (ettől függetlenül nagyon segítőkészek).

Még a határon, a vámos is tud meglepetést okozni.

A 2015-ös utunk alkalmával kérdezte meg tőlem a vámos kislány (az én tulajdonomban van-e az autó helyett), hogy:

- "Your car is good car?"

- "Yes" - montam vigyorogva, ami a feltett kérdésre nem volt igaz, de arra igen, amit kérdezni akart.

 

FONTOS.

1. Az autó te tulajdonodban van, ugye? Az autó tulaja bent kell legyen a járműben, mikor átléptek a török határon, mert azt ott elvámolják (a tulaj útlevelébe bejegyzik) és kifelé megnézik, hogy ugyanazzal a járművel hagyod-e el az országot. Ha kölcsön autóval, vagy céges autóval mentek, kell egy több nyelvű meghatalmazás (ami jó lenne, ha törökül íródna, mert ugye nem nagyon beszélnek sem angolul, sem németül....). Viccet félretéve persze jó a magyar-angol (magyar-német) nyelvű változat is, mert a bennelévő számokat és a neveket már tudják azonosítani.

2. Kopott gumival ne nagyon iduljatok el, mert különösen a déli országutak elég durva felületűek és zabálják a gumikat. Nem lenne szerencsés, ha - hozzánk hasonlóan- egy nagy gumis (Lastik) kereső társasjátékká fajulna az utazás. (Nálunk az volt a gond, hogy 14"-os kerékre kellett volna gumi, ami náluk ritka, mint a fehér holló. Nagyobb méretekkel, a mercin azt hiszem ennél nagyobb van, nincs gond.) 

Egy defekt persze akárhol, összejöhet, vigyetek valami tartalékot, vagy javító eszközt, amivel a következő gumisig eljuthattok (gumissal tele van az országút, több van belőle, mint benzinkútból).

(A gumi árak kb. a magyarral egy szinten vannak.)

 

Előzmény: paro72 (634)
paro72 Creative Commons License 2018.10.05 0 0 634

Görögországban Kavala környékén akartunk pihenni 1-2 napot jó idő esetén. De úgy látom Bulgária felé megyünk inkább ha tényleg nem olyan gáz. 2pasi és 2 lány mennénk,ezek közül én és a két csaj vezetne de ők csak autópályán. ami még nem tiszta az a HGS matrica nem tudom elképzelni hogy átlépem a határt és van ott mindgyárt egy posta, mert ugye csak ott lehet venni. vagy jobb a KGS KÁRTYA? amit lehet venni a belépő kapuknál is.

Előzmény: Katana750 (632)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!