Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.12.25 0 0 4031

Eddig nem volt routerem, csak egy laptopom, most viszont szeretnék egy routert amivel a usb.s, sim kártyás internet ezközömet meg tudnám osztani tab illetve a laptop számára azt hiszem talán ez a 3G.s tulajdonság? Illetve legyen vifis meg kóddal lezárható. Nézegettem 3 antennásokat, mert állítólag azok messzebbre viszik a térerőt. Igaz ez? Viszont azokba nem különösebben találtam olyat ami 3G.s.

Mi a véleményetek akár ez is megfelelne számomra? Erre lehetne vezetékes netet is csatlakoztatni vagy azt hogyan tüntetik fel?  http://www.edigital.hu/Router/TP-LINK_TL-MR3420_300Mbps_3G_WLAN_router-p58319.html

Canoff Creative Commons License 2012.12.25 0 0 4030

Ennyi volt. Működik! (Pedig meg mertem volna esküdni, hogy ezt is próbáltam...)

 

Köszönöm!

Előzmény: Canoff (4029)
Canoff Creative Commons License 2012.12.25 0 0 4029

Köszönöm a választ!

 

Úgy emléxem próbáltam ezt a kombinációt is, de most nem mernék megesküdni rá... Sajnos már a kocsi csomagtartójában várja becsomagolt állapotban a Debrecenbe való transzfert, de amint kipróbáltam jelzem, hogy mit tapasztaltam.

 

Kellemes karácsonyt!

Előzmény: Doky586 (4028)
Doky586 Creative Commons License 2012.12.24 0 0 4028

Így állítsd be:

 az AES fontos

de auto helyett választhatod a WPA2 only-t is...

 

se a wpa se a wpa2 nem törhető házilag, csak a tkip...

Előzmény: Canoff (4027)
Canoff Creative Commons License 2012.12.24 0 0 4027

[D-Link DIR-600 / WPA2 titkosítás beállítása?]

 

 

Sziasztok!

Kinek ismerős a D-Link DIR-600 Wireless N 150 router? (Vagy csak úgy általában a wifis D-Link routerek?)

 

Minden szép és jó, de nem tudom rajta beállítani, hogy WPA2 titkosítást használjon. Lehet, hogy nagyon sügér vagyok hozzá, de valami nem stimmel vele.

Már az gyanus volt rajta, hogy wifi titkosításoknál csak WPA/WPA2-ő szerepelt a legördülő listában, és nem külön WPA és külön WPA2, de gondoltam, hogy olyan nem lehet, hogy egy mai router nem tudja a WPA2-őt, hiszen a specifikációjában is szerepel. (A 4 éves kínai TP-Linkem persze tudja!)

 

Szóval beállítottam WPA/WPA2-re és mit láttam az elérhető wifi-k listáján? Minden router WPA2-őt használt a házban, egyedül az enyém sima WPA-t. Aminek nagyon nem örülök, mert a szüleimnek vettem karácsonyra, vissazvinni már nem tudom, és tudtommal a régi WPA titkosítás könnyen feltörhető.

Ráadásul ez B5 hardver verziószámú, amin jelenleg se az OpenWRT sem a DD-Wrt nem működik...

 

Aki tudja erre a megoldást, kérem írjon!

 

Köszönöm!

 

(Ja a D-Link-nél már több, mint egy hete az összes technikai ember szabadságon van. Választ sem telefonon, sem emailben nem kaptam (Azért lehetne egy ügyeletes, vagy legalább emailben vakkanthatnának valamit)).

-=Szabi=- Creative Commons License 2012.12.24 0 0 4026

Az a bajom, hogy úgy néz ki, a médialejátszó csak úgy lát más eszköz által megosztott tartalmakat, ha egy alhálóban(?) vannak. Tehát, míg a sz.gép IP-je 192.168.1.2, a lejátszójé meg 192.168.0.101, addig semmi. Kéne vmi fake IP vagy mittomén, láma vagyok. :)

 

Itt olvastam olyat, hogy cascading router (same subnet), és itt vmi olyat ír, hogy a routerre kötött router nem oszt IP-t, mindent a "fő" router csinál.  De ezt nem tudtam megcsinálni, mert ezeket a beállításokat használva a másik router hibát jelez, nem engedi.

Előzmény: madar86 (4025)
madar86 Creative Commons License 2012.12.24 0 0 4025

nem sok mindent kell rajta érteni

adott a két hálózat Static IP -t beállítod,jó DHCP is ha tudod fixálni a címeket a MAC azónosítóhoz mindíg ugyan azt az IP-t rendeli hozzá

és a port forward -ot beállítod ha nincs meg melyik portokat használja akkor állítsd be hogy 1-65534

Előzmény: -=Szabi=- (4022)
madar86 Creative Commons License 2012.12.24 0 0 4024

biztos hogy össze lehetne hozni,de emgkell vele szenvedned mire jó lesz

port forward nem biztos,hogy elég a tüzfal is akadájozhatja,hogy jó legyen
kisérletezz ill meg kell nézni melyik portokat használja a lejátszó

,de elég eszköz függő is van ahol van lan bridge fungcíó ahol egy pipát beszeszel és már látják is egymást két külömböző hálózatban is a DMZ-t is megnézheted

 

persze ha swich és Ap lenne elent vagy fent nem lenne gond vannak routerek amiket át lehett állítani Ap üzemódra és nincs gond

Előzmény: -=Szabi=- (4022)
Doky586 Creative Commons License 2012.12.23 0 0 4023

köszi a Path-t !

majd pár nap múlva kipróbálom..

 

"be van pipálva,hogy csatlakozzon vissza?"

természetesen. hónapokig jól is működött, aztán egy ideig huzigathattam ki reggelente, de már pár napja megint rendesen működik.

(az hogy naponta 1x éjfélkor megszakad 1percre az nem zavar)

 

mivel már tavaly elfogyott minden IPcím (azaz 2éve) így gondolom a szolgáltatók jobban örülnének ha nem foglalnék egy IPt állandóan, de felőlem válthatnak IPv6-ra is. mind a Win7, mind a ddwrt tudja kezelni.

Előzmény: madar86 (4021)
-=Szabi=- Creative Commons License 2012.12.23 0 0 4022

Meglévőből nem lehet összehozni? Olvastam vmi slave router dologról, de nem értem teljesen. :)

Előzmény: madar86 (4018)
madar86 Creative Commons License 2012.12.23 0 0 4021

be van pipálva,hogy csatlakozzon vissza?

 

7.69 MB 2012-10-12

tl-wr1043nd-webflash.bin

 

ez a típus a tied nem és csinálják az újat folyamatosan csak máshová tették át

 

Path: Downloads › others › eko › BrainSlayer-V24-preSP2 › 2012 › 10-12-12-r20119-testing › tplink_tl-wr1043nd

 

sajnos a tomato csak broadcom ra jó
a tp-link atheros chip el van ellátva

 

 

Előzmény: Doky586 (4020)
Doky586 Creative Commons License 2012.12.22 0 0 4020

sajnos a DDWRT legújabb verziója 2éves, Tomato-nál meg nem találok a routeremre való verziót, azt se tudom mit kezdenék olyan sokfajta letölthető filelal, ezért nem kezdek openwrt-vel se. én csak használni akarom a routert. nem vagyok programozó.

 

"ha újraindítod a router akkor sem áll helyre a kapcsolat?"

eddig csak a tápkihúzásos újraindítással próbáltam, mert ez volt a legegyszerűbb, úgy megjavul, de majd kipróbálom menüből is..

 

azóta kiderült hogy ugyan minden éjfélkor megszakad (perc pontossággal) de sikerült az utóbbi pár napban visszacsatlakoznia 1percen belül. azelőtt viszont egyáltalán nem. vagy a szolgáltató (T) mókol mostanság valamit, vagy a NAS forgalmaz mostanában és csak forgalom nélkül nem enged a szolgáltató vissza. (majd keresek valami automata állandó pinget a ddwrtben hátha az is javít a helyzeten)

Előzmény: madar86 (4019)
madar86 Creative Commons License 2012.12.21 0 0 4019

van benne tervezett újraindítás ill ütemezett ha más nem próbáld meg


egyépként trükkös ez a DDWRT   sok esetben csak akkor müküdik DSL modemel ha a legelsőt teszed fel ha aztán frissíted a legújabbra már nincs PPPoE kapcsolat :( ha viszont egyesével végig frissítgeted mind a 15 vgay még többet akkor jó szokott lenni

 

most már szerintem a tomato is van ugyan oylan jó mint a DDWRT bár itt nekem a DDWRT nél a wifis hatótávolság/jelerősség jobb volt,de még is csak a tomatónál maradtam

 

Tomato by Shibby a legjobb most szerintem DLNA,Samba,FTP,UPS monitor,NFS server,Bandwidth Limiter, stb benne van és optware telepítésel még jó sok mindent lehet rá telepíteni.Scriptekkel még több minden kihozható belőle

Előzmény: Doky586 (4008)
madar86 Creative Commons License 2012.12.21 0 0 4018

ha újraindítod a router akkor sem áll helyre a kapcsolat?

Előzmény: Doky586 (4013)
madar86 Creative Commons License 2012.12.21 0 0 4017

swich et meg acesspointot kelett volna használni és nem lenne gond :(

 

Előzmény: -=Szabi=- (4014)
madar86 Creative Commons License 2012.12.21 0 0 4016

a belső antennásba nincs is antenna :D

 

egy csík a nyomtatott áramkörön

 

 

hogyne befolyásolná már

Előzmény: uborkabácsi (4010)
siula Creative Commons License 2012.12.21 0 0 4015

Nem írtad mekkora ház, emelet is, stb. plusz hogy milyen a neted, mennyiért akarsz routert, mennyi és milyen cuccot kell kiszolgáljon, stb. A D-Link 524-hez képes valamennyi ma újonnan kapható N-s típus jobb eredmény fog produkálni de nem szabad látványos eredmény azonnal várni. Sokszor eltarthat néhány napig is amíg megfelelően be lesznek állítva az eszközök, meg kell találni a megfelelő csatornát, elhelyezési pontotokat, sokszor akár pár centis elmozdítás is alapvetően befolyásolhatja a vételi viszonyokat. Olcsóbbakból: TP-Link 842ND egy 2 külső cserélhető antennás 300-as N-es wifi-vel szerelt típus, 2x2 MIMO-val és van rajta egy USB port is amely sok mindenre használható, főleg 3rd party firmware-rel. 20 ezres kategóriában TP-Link 3600/4300, Netgear 3500Lv2, Asus N15U/N16, Linksys E2000. Tomato megy fel rájuk ha kell.

Előzmény: tozso7210 (3998)
-=Szabi=- Creative Commons License 2012.12.20 0 0 4014

Sziasztok!

 

A 3940-es hozzászólásban leírt hálózatot ma csináltam meg és ezzel kapcsolatban kérnék egy kis segítséget.

 

Szóval gyakorlatilag két alhálózat lett, az egyik az emeleten lévő T-s kompakt VDSL modem+wifi router, amire van egy asztali gép kötve, illetve a lenti TP-LINK wifi router, amire meg egy médialejátszó van dugva. Amin elakadtam az az, hogy a lenti 192.168.0.x alhálózaton lévő médialejátszó nem látja az emeleti, 192.168.1.x alhálón lévő asztali gépet. Windows 7-em van, próbáltam vmi public sharinget is, de semmi. Port forwardra is gondoltam, de nem egyértelmű hogy mit forwardoljak hova. Tud vki segíteni?

 

Illetve mivel mind a két router wifis, mindekettőn be is van kapcsolva, hogy az udvaron, a földszinten és az emeleten is jó legyen a jelerősség. Ráadásul azt csináltam, hogy mindkettőnek ugyanaz az SSID-ja, de erről érzem, hogy nem a legjobb megoldás, hiszen az egyik router 192.168.1-es, a másik 192.168.0-ás IP-ket oszt. 

 

Ti hogy csinálnátok? Mit csináljak másként, hogy az alábbi feltételek mind teljesüljenek: gyors, stabil, kábeles net legyen a fenti PC-nek és a lenti médialejátszónak is. Jó wifi jelerősség legyen a házban bárhol, illetve udvaron, garázsban 2-3 telefonnak és táblagépnek. A lenti médialejátszó lássa a (másik alhálón lévő) asztali gép megosztott könyvtárait.

 

Nagyon köszi előre is aki segít!

 

Doky586 Creative Commons License 2012.12.19 0 0 4013

Senkinek sincs ötlete ??

Előzmény: Doky586 (4008)
gcsaba4 Creative Commons License 2012.12.17 0 0 4012

Hát igen. A vége az lesz. De azért gondoltam egy próbát megér.

Előzmény: eugenehu (4011)
eugenehu Creative Commons License 2012.12.17 0 0 4011

vagy nyomj neki egy hardresetet, vagy ha nem akarsz vele sokat tökölni, cseréld le egy routerre:) esetleg javaslom a Linksys E900-at, most 12 ropi a westend MM-ben!

Előzmény: gcsaba4 (4009)
uborkabácsi Creative Commons License 2012.12.17 0 0 4010

most hirtelen nem értelek, mire szeretnél evvel célozni? ettől még tény marad, hogy jelerősséget, hatótávolságot jelentősen nem befolyásolja, hogy külső vagy belső antennás e az adott router...

Előzmény: madar86 (4007)
gcsaba4 Creative Commons License 2012.12.17 0 0 4009

Sziasztok!

 

Hozzám került egy TP-LINK TL-WR340G router ami folyamatosan Inicializál. Terminálon ennyit csinál:

 

 

 

Van valakinek ötlete, hogy mit lehet vele csinálni?

Doky586 Creative Commons License 2012.12.17 0 0 4008

Sziasztok!

Az utóbbi napokban adódott egy kis gondom. A Routerem (TL-WR1043ND DDWRT-vel) WAN portja minden éjfélkor megáll. az internetkapcsolat megszakad. (vezetékesen is) a LAN portok működnek tovább, a routert is elérem, be tudok rá lépni, mutatja hogy időnként próbál konnectálni a modem felé (PPPoE ADSL), de eredmény nélkül.

 

Ha kihúzom a tápját pár másodpercre egyből megjavul és lesz net. Nem használok rajta házirendet. Mi lehet a probléma ?

Már sok hónapja használom, eddig nem volt probléma vele, csak az utóbbi pár napon.

madar86 Creative Commons License 2012.12.14 0 0 4007

 

Előzmény: uborkabácsi (4001)
vanchu Creative Commons License 2012.12.14 0 0 4006

Én első körben kipróbálnám a laptopot vezetéken.

Ha úgy szar, akkor új router.

Előzmény: Fearline.. (4005)
Fearline.. Creative Commons License 2012.12.13 0 0 4005

Sziasztok!

 

Nem tudom hogy a problémám ide illik-e de lassan már ott tartok hogy felgyújtom a gépem!!

 

Az lenne a probléma hogy van itthon 2 asztali gép és egy laptom! A két asztali gép hálózati kábellel csatlakozik a routerhez! A laptoppal pedig wifin keresztül csatlakozoma  netre!

25 megabites a letöltés és 5 a feltöltés!! Namost a laptopn sebességmérővel jön is a 25 mega rendesen meg az 5 mega is megy fel! fasza gyors minden!

De a Mocskos két asztali gépen a letöltés 0.4 megabit! A feltöltés pedig 5 megabit! Mindkét asztali gépet újratelepítettem 2 szer is (windows 7) de semmi változás!

Az egyik asztali gépen ha torrentezek akkor szokott néha jönni a normális 2500 kilobyte-al! De a webes felületről való letöltés az kemény 30 kilobyte/másodperc szokott lenni

Sőt még néha ilyen szörnyedvényeket is kiír hogy 5 bájt/sec az mi?

 

Valaki ha tud mondjon valami okosat!

 

Előre is köszönömT

ja69 Creative Commons License 2012.12.11 0 0 4004

Üdv

 

Egy kis segítséget kérnék. Van egy ASUS RT N12E routerem.Beállítottam , de azóta alig tudom elérni a router vebfelületét.Alig akar csatlakozni és ha csatlakozik akkor meg alig lehet állítani akad és fagy. Van erre valami megoldás?Anet és  a wífi rendesen működik.A segítségeket előre is köszönöm.

madar86 Creative Commons License 2012.12.10 0 0 4003

nem akar sikerülni a helyre állítás :'( a fájlok megvannak rajta azt írja ujraindítás után az eredeti "ami volt particio áll vissza"

újraindítom és semmi nem menti el a változtatást :(

reggel óta próbálom :( 

eugenehu Creative Commons License 2012.12.10 0 0 4002

Emlékeztek amikor a Nokia kidobta a 3210-est?a belső antennásat? annak gyengébb volt a vétele, mint az előtte lévő 5110-esnek? Ugye hogy nem...Akkor is próbálkoztak ilyen boszorkányüldözéssel, hogy veszélyes az egézségre meg ilyenek...erre mamár antennás telefon gyakorlatilag nincs. Tehát a válasz:lényegtelen, hogy külső vagy belső antenna...

Előzmény: uborkabácsi (4001)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!