Keresés

Részletes keresés

Dotis Creative Commons License 2001.10.03 0 0 285
Persze csak első benyomásaim vannak. Kellemes Yes-muzsika, szép megoldások, kevés izgalom, gyengécske dalok. Aztán sokadig hallgatásra, főleg ha az ember belerévül, lehet, hogy egész másképp jön majd le. Van, akinek a Tales szörnyen unalmas, másnak meg nagy csoda. Vagy a Relayer lehet, hogy egyik nap igazi utazás, egy hét múlva meg idegesítő hangzavar. Szóval hadd ne ítéljek, főleg ne így elsőre.

A vonósok szépen színesítik a hangzást, de nem dominálnak. Különben kifejezetten kellemes a jelenlétük. De nem varázsol el annyira, mint mondjuk a Deep Purple Royal Albert Hall-ja (mármint a 99-es változat) vagy Anderson 94-es Change We Must-ja. Ott elsőre padlón voltam attól ahogy nyomban az elején a State Of Independence megszólalt (utána a vangelises változat gagyi vendéglátónak tűnt), aztán a Shaker Loop, a Hearts meg a többi...

Na, itt egyelőre nem érzem ezt a varázst. De mondom, még változhat. Mondjuk tizedikre vagy szépen kibomlik, vagy ha nem találok benne semmit, egy jó időre megunom.

Előzmény: syrius (284)
syrius Creative Commons License 2001.10.03 0 0 284
Még, még...
Előzmény: Dotis (282)
kaviat Creative Commons License 2001.10.02 0 0 283
és mijen ? az hogy zenekar van, eléggé más cucc szerintem.. kiváncsi vagyok

skacok az MCD meddig is van nyitva ?

.kav]4t r.e.b.

Előzmény: Dotis (282)
Dotis Creative Commons License 2001.10.02 0 0 282
Na, van végre Magnification, itt szól az agyamban.
Az MCD-ben 4800, a Jókai utcában csak egy volt a polcon, de gondolom, raktáron van még elég. A Media Marktban is ígérték, ott 4600 lesz, ha majd lesz. Gondolom, mindenhol máshol ennél csak drágább. Érdemes még a Stereo Shopban, illetve a CD Bárban megpróbálkozni. Telefonszámok a telefonkönyvben.
60 és fél perc, egyenes folytatása a KTA-knak és a Homeworld-nek - csak itt vonósok is nyomják. Épp az 5. tracknél tartok, ez kellemesen izgis, Squire énekli a szólót. Meg persze vokálok, tudjátok, na, ahogy szokott.
kaviat Creative Commons License 2001.09.25 0 0 281
köszi, isten vagyol! de azért remélem 1 - 2 hét alatt csak bekerül hozzánk

.kav]4t r.e.b.

Előzmény: Törölt nick (280)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.25 0 0 280
Ha nagyon nem kerulne a hazai boltokba (amit azert ketlek), akkor november elejen vihetek neked egyet, akkor hazaugrom egy kicsit.
Előzmény: kaviat (279)
kaviat Creative Commons License 2001.09.25 0 0 279
tudtam :)) na mind1, nincs mit tenni, tovább scannelem a magyar boltokat [ez az a lemez, amit akkor is megveszek ha zsíroskenyér lesz a vége :))]

.kav]4t r.e.b.

Előzmény: Törölt nick (278)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.25 0 0 278
Nem Mo-rol van szo, kulfoldon leledzem.
Előzmény: kaviat (277)
kaviat Creative Commons License 2001.09.25 0 0 277
hol ?

.kav]4t r.e.b.

Előzmény: Törölt nick (276)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.25 0 0 276
En mar lattam, mar csak a penz hianyzik hozza, hogy megvegyem:(
Előzmény: Markov (274)
kaviat Creative Commons License 2001.09.25 0 0 275
keresem, de még nem láttam sehol se az új cuccot :(( [ha elmegyek egy bolt mellett, mindig megnézem van e, de eddig negatív - végülis magyarországon vagyunk, nem európában :((]

.kav]4t r.e.b.

Előzmény: Markov (274)
Markov Creative Commons License 2001.09.25 0 0 274
Eljutott-e már valakihez az új album? - Kíváncsi lennék az első benyomásokra.
Még valami: nincs ötletetek, hol lehetne a neten rendelni jegyet a októberi katowicei koncertre - a yesworld.com-on nincs rajta...
Ata01020304 Creative Commons License 2001.08.27 0 0 273
No már láccik a TicketExpressen is a bécsi YES koncert.
álló: 13440 Ft
ülő: 18000 Ft
:-(
Ezeknek van bőr az orcájukon? Ennyi pénzből a kiutazásnak is benne kellene lennie (ha az osztrák jegyárakat nézzük).
Undorító kapitalista társaság, pfujj!
Van egy olyan érzésem, hogy ennyiért nincs kedvem megnézni.
kaviat Creative Commons License 2001.08.26 0 0 272
én igazán gonosz vagyok, de arra gyanaxom, hogy 1 dolog egy számot összerakni jól a stúdióban n+1 nap, hét alatt, és más dolog ezt az adott esetben több sávban feljáccot felénekelt cuccot élőben előadni nem sok kisérő zenész mellett [ez persze hülye duma, meg az arcom se akkora mint amekkorának láccik, én pl még a stúdióban se tudnék ilyen számokat csinálni :))].. talán ezeket a régi számokat jáccották mindig, ez van benne a kezükben, az újjak közül meg jó ha párat sikerül az aktuális turnéra összerakni.. ez van

nagyon sok zenekar van, amit sose fogunk élőben hallani, mert nem arra készültek, hogy koncertezzenek.. ezeknek a srácoknak viszont van pár nótájuk a régi szép időkből, amikor még lelkesebbek voltak és megtanúlgatták alaposan az akkori top aktuális nótákat, aztán most is ebből élnek..

aztán meg ha a pletyiknek a fele igaz csak, már a bussinesen és néhány produceren kívül nem sok tartja össze a bandát, van hogy a koncert elött találkoznak fél órával, mindenki külön jön, külön száll meg, így nem sok esély van arra, hogy végigjáccák az aktuális albumot, rengeteg idő és energia begyakorolni annyira, hogy élőben nyomják gördülékenyen.. marad a rutin

persze azonnal hozzáteszem, hogy mindezeket összeadva is fergeteges élmény ha élőben zenélnek, még akkor is, ha nem sok új nótát jáccanak.. ennek csak annyi a következménye, hogy 1 idő után már nincs annyi kedve az embernek a sokadik koncertCDt megvenni amiatt a nem sok új nóta miatt..

.kav]4t r.e.b.

Előzmény: sziti (268)
Napfiú Creative Commons License 2001.08.26 0 0 271
Hát akkor: Kinek kell egy 1972-es koncertfelvétel műsoros videókazettán?
Megbeszéljük.
egy régi nagy rajongó
kayleigh Creative Commons License 2001.08.26 0 0 270
A The Ladder turnén azért volt vagy öt nóta a fent nevezettről (sajna akkor is csak Bécsben).
Egyébként az oeticket.at -ről kényelmesen bankkártyával lehet rendelni, három nap múlva itt a jegy. Tavaly ez volt legalábbis a tapasztalatom.
Aszpirin Creative Commons License 2001.08.24 0 0 269
Nos, én pontosan úgí jártam, mint te (csakhogy én inkább egy Dream Theater lemezt vettem :)))
Előzmény: kaviat (267)
sziti Creative Commons License 2001.08.24 0 0 268
Igazából nekem az tűnik fel a 30+ éves számok kapcsán, hogy a régi repertárból mindig UGYANAZOK kerülnek elő a koncerteken, pedig lenne jónéhány nagyob jó dolog abból a korszakból, ami SOHA nem került fel live-albumra. A 80-as évek pedig mintha nem is lett volna (függetlenül a tagcseréktől), a 90-as évek meg csak épphogy, az aktuális albumból kóstolónak. Szerencsére nem én állítom össze a koncert-programokat:-))), de pl. a Keys-lemezek studió-anyagából (főleg, hogy nemrég úgye kijött a Keystudio) is lehetne pöttyenteni.
Azért érdekelnének a legilletékesebbek (értsd: Andersonék) gondolatai erről!
Előzmény: kaviat (261)
kaviat Creative Commons License 2001.08.24 0 0 267
jaja, a kezemben volt az album a bótban, de amikor láttam, hogy a zöme mégiscsak régi nóta inkább egy brian eno lemezt vettem.. viszont az új cucc kifejezetten érdekel

.kav]4t r.e.b.

Előzmény: sziti (266)
sziti Creative Commons License 2001.08.24 0 0 266
A House Of Yes-en akad néhány...
Előzmény: Aszpirin (264)
syrius Creative Commons License 2001.08.23 0 0 265
Éppen egyet akartam érteni veled, de lekéstem. Pozitívum, hogy kevésbé fog fájni a szívem, ha nélkülem játszanak itt a környéken.
Előzmény: kaviat (261)
Aszpirin Creative Commons License 2001.08.23 0 0 264
Teljesen egyetértek veled. Jómagam szívesen hallanám már a Ladder nótáit koncertfelvételeken. A Close to the Edge, Awaken, Long Distance Runaround, stb, stb meg már megvan pár koncertalbumon, mégis újra meg újra felkerül.
Előzmény: kaviat (261)
sziti Creative Commons License 2001.08.23 0 0 263
Elnézve az időpontokat és az útvonalat, én nem igazán hiszek bp-i koncertben:-(
Előzmény: Ata01020304 (262)
Ata01020304 Creative Commons License 2001.08.23 0 0 262
Sziasztok!
Megnéztem, hátha a TicketExpress-en lehet kapni a bécsi koncertre, de nem lehetett. Írtam a címükre, hogy miért nem lehet kapni, hiszen a Depeche Mode-ra, Roxette-re stb. lehet. Azt mondták hívjam fel a nyugati téri irodájukat, mert azok foglalkoznak az osztrák koncertekkel. Felhívtam, megkérdezte a csajszi, mikor lesz, mondom okt.25. Azt mondta, szeptember körül érdeklődjek.
Namármost ha a Depeche Mode-ra már májusban lehetett a bécsi koncertre jegyet kapni, a YES-re MIÉRT NEM LEHET???
Azt én is nagyon sajnálom, hogy Budapesten nem lesz koncert, de reménykedek. A Depeche Mode-nál is úgy tűnt tavasszal, hogy csak Bécsben lesz, aztán mégis beszúrták mellé a pesti koncertet is. Kicsit húzós átszámítva a 14 és 10 ezer forintos jegy. Arról nem is beszélve, hogy kényelmetlen dolog egy osztrák oldalról jegyet rendelni. (Hogy érkezik meg hozzám a jegy?)
A TicketExpress pedig egy kicsit összeszedhetné már magát.
kaviat Creative Commons License 2001.08.23 0 0 261
biztos gáz vagyok és üssetek ha megérdemlem, de nekem már nagyon elegem van abból, hogy lassan 30+ éves számok közé suvasztyják be az új nótákat [1et 2őt].. néha elegem van a yours is no disgraceből.. mi lenne, ha eccer egy full új albumot nyomnánat koncert CD-re, és végre kihagynák az n+1 alkalomma jáccott régiségeket [amik amúgy mind jók, de k+1, alkalommal uncsi és lehet hogy nem ér meg egy fullos CD árát]..

gáz az amikor valaki csak visszafele néz, és alig előre

.kav]4t r.e.b.

sziti Creative Commons License 2001.08.22 0 0 260
Az amerikai Yessymphonic-turné egyes állomásainak programja itt-ott változó, de a mag nagyjából azonos, gondolom, Európában is így lesz. Példaként
itt van az aug. 19-i portsmouth-i koncert set-listája:

Opening - Virginia Symphony
Close To The Edge
Long Distance Runaround
Don't Go
In The Presence Of
The Gates of Delirium
(Symphony Leaves)
Steve Howe Solo Set - Winter, Clap
Wonderous Stories
Perpetual Change
(Symphony Returns)
And You And I
Ritual
I've Seen All Good People
(Symphony Leaves)

Encore: Roundabout (Single Edit)

A leendő új albumról csak két szám szerepel a programban, a többi a jól ismert koncertanyag.

Előzmény: kaviat (256)
Aszpirin Creative Commons License 2001.08.21 0 0 259
Vazzeg, ezek kerülnek minket. Vajon miért?

Katowice, Varsó, Riga, Moszkva, Tallinn, Prága...

Hogy a jó istenbe' nem fért bele Budapest? Bocs...

Előzmény: sziti (258)
sziti Creative Commons License 2001.08.21 0 0 258
Sajna, a lenti turné-program szerint ebből kimaradunk:-(((

October

25 Vienna, Austria Gasometer (Bank Austria Halle)
26 Katowice, Poland Spodek Hall
27 Warsaw, Poland Torwar Hall
29 Riga, Latvia Kipsala Hall BT-1
31 Moscow, Russia Kremlin Palace

November

2 St. Petersberg, Russia Oktyabrsky Concert Gall
3 Talin, Estonia Saku Suurhall
4 Helsinki, Finland Hartwall Arena
6 Stockholm, Sweden The Circus
7 Oslo, Norway The Concert House
9 Berlin, Germany ICCI
10 Leipzig, Germany Gewandhaus
11 Prague, Czech Republic Industrial Palace
12 Madgeburg, Germany Stadthalle Magdeburg
14 Frankfurt, Germany Alte Oper
15 Stuttgart, Germany Liederhalle
16 Zurich, Switzerland Kongresshaus
17 Milan, Italy Palavobis
19 Hamburg, Germany CCH1
20 Dusseldorf, Germany Philipshalle
21 Amsterdam, Holland Heinekin Music Hall
22 Amsterdam, Holland Heinekin Music Hall
24 Antwerp, Belgium Sportapaleis
25 Roubaix, France Le Coilisee
26 Paris, France Olympia Theatre
29 Dublin, Ireland The Point Theatre

December

1 Brighton, England Centre 0870 900 9100
2 Birmingham, England NIA Academy 0870 909 4144
3 London, England Hammersmith Apollo 0870 606 3400
4 London, England Hammersmith Apollo 0870 606 3400
6 Bournemouth, England BIC 01202 456 456
7 Cardiff, Wales St. David's Hall 02920 878 444
8 Nottingham, England Royal Concert Hall 0115 989 5555
9 Glasgow, Scotland Clyde Auditorium 0870 040 4000
11 Sheffield, England City Hall 0114 278 9789
12 Newcastle, England City Hall 0191 261 2606
13 Manchester, England Apollo 0161 242 2560

Előzmény: Aszpirin (255)
sziti Creative Commons License 2001.08.21 0 0 257
Íme, a Magnification track-listája:

Magnification
Spirit Of Survival
Don't Go
Give Love Each Day
Can You Imagine
We Agree
Soft as a Dove
Dreamtime
In The Presence of
i) Deeper
ii) Death Of Ego
iii) True Beginner
iv) Turn Around And Remember
Time is Time

Előzmény: kaviat (256)
kaviat Creative Commons License 2001.08.10 0 0 256
én egy kicsit tartok ettől a szinfónikus cucctól, eddig elég ritka volt, hogy rock bandák jól kollaboráljanak ezzel a teljesen más műfajjal.. emléxem, a symphonic yes is kicsit gáz volt a feldolgozásaival.. magamat cáfolom, hogy talán más az amikor nem meglévő nótákat írnak át hegedűre, hanem direkt ide komponálnak.. [jó példa rá a time and a world ahol egész jók a vonós betétek]

.kav]4t r.e.b.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!