Keresés

Részletes keresés

timpa Creative Commons License 2004.02.13 0 0 36
Március 14-én lesz a börze. Igy kamu hogy nincs érdeklődés.
Előzmény: Attiska (35)
Attiska Creative Commons License 2004.02.13 0 0 35
Az komoly, hogy többet nem lesz Monoron galambvásár? Állítólag megszüntették érdeklődés hiányában...
timpa Creative Commons License 2004.02.10 0 0 34
Hosszu idő óta nem mozdul semmit a topic. Nem hiszem, hogy nem olvassák a fórumot a galambászok és nincs semmi közölni, kérdezni valójuk. Ne hagyjuk leülni. Most jön a tavasz a tenyész szezon kezdete ilyenkor a tapasztalt galambászok tanácsaira ötleteire mindenkinek szüksége lehet. Irjatok!!!
LAJKA Creative Commons License 2003.12.16 0 0 33
Sziasztok!
tudan valaki segíteni egy beteg galamb meggyógyításában? a buszsávból vettem fel, most etetni, itatni kéne, de én nem tudok otthom maradni, és nincs kire hagynom. A költségeket továbbra is vállalnám természetesen. Vagy van valahol madármenhely, kórház, ahol befogadnák?
30 3113594
larus Creative Commons License 2003.10.14 0 0 32
PELCZE
A szelíd galamb egy jugoszláv 2001-es évjáratú postagalamb, a TYPES gyűrű az elektromos rögzítőrendszer gyűrűje, ez azonosítja hazaérkezésekor a galambot.
doves Creative Commons License 2003.10.13 0 0 31
Megint véget ért egy börze, ezúttal Hajdúszoboszlón. Számomra kevés sikerrel, mivel minden galambot hazavittem, amit megpróbáltam eladni. A következő börze tudtommal 26-án, Nyíregyházán lesz. Egyébként a monoriról is beszámolhatna valaki.
doves Creative Commons License 2003.09.19 0 0 30
Egyebkent Nyiregyhazan is van borze minden honap utolso hetvegejen. De ez is benne van az elobb emlitett ujsagban, sot szerintem a Kistenyesztok Lapjaban is meg szokott jelenni.
Előzmény: Attiska (28)
timpa Creative Commons License 2003.09.19 0 0 29
A börzék időpontjáról, a monori börzén kivül másokról, is a Galambjaink címü ujságban minden hónapban van egy összeállitás. Az ujságot a Magyar Galamb és Kisállat tenyésztők Szövetségénél lehet megrendelni
Előzmény: Attiska (24)
Attiska Creative Commons License 2003.09.18 0 0 28
canary1!

Aha, köszi. Akkor azt buktam, mert pont Miskolcon leszek azon a napon. :(

Előzmény: canary1 (27)
canary1 Creative Commons License 2003.09.18 0 0 27
Üdv Attiska!

Idén még egyetlen alkalommal lesz börze Monoron, egészen pontosan 2003. október 12-én vasárnap. Bővebb információt a 06-1/ 342-5538-as telefonszámon kaphatsz.

Hali:

canary1

Attiska Creative Commons License 2003.09.18 0 0 26
Á, akkor lecsúsztam róla. :( Nem lehet valahol a vásár időpontját neten megnézni?
Előzmény: doves (25)
doves Creative Commons License 2003.09.18 0 0 25
Azt hiszem volt a mult heten is, es valamikor lesz meg oktober kozepen is.
Előzmény: Attiska (24)
Attiska Creative Commons License 2003.09.17 0 0 24
Lesz még az idén Monoron vásár?
doves Creative Commons License 2003.09.12 0 0 23
Ide is bemásolom, hátha valaki a másik topicot nem nézi meg (majd valahogy el kell döntenünk, hogy melyik éljen tovább, mivel 2 szerintem felesleges /hozzám ez áll közelebb, hiszen én hoztam létre :) /):

A verebekről: Hatékony volt, amikor ketten bementünk az ólba, és az összeset összefogdostuk; azátn pedig jobblétre szenderültek. Kicsit durva, de hidd el, hogy hatékony megoldás.
Másik megoldás lehet, a sűrű drótháló. Miután 20mm-es hálót raktunk fel, megszűnt a probléma. Ez kkicsit költséges, de mindenképpen humánusabb eljárás. (Egyébként a tyúkoknál otthon is fennáll ez a probléma.)

A tartásmód pedig változatos. Az állomány egyik része betonozott ólban van, és néha felügyelettel kiengedem őket az udvarra legelni. Egy másik csapat padon van, ugyancsak betonozott padozaton, ezek viszont csak volierbe tudnak járni. A takarmányozás meg a szokásos (kukorica, búza, borsó, napra, köles, cirok stb.)

doves Creative Commons License 2003.08.15 0 0 22
Sajnos nem volt módom eljutni a hétvégi monori börzére. Galambok tekintetében is nyújthatna valaki némi tájékoztatást a felhozatalról, árakról stb.
doves Creative Commons License 2003.08.04 0 0 21
Bocs. Javítom a linket: http://postaj.lapok.hu. Remélem így már megeszi.
Előzmény: doves (20)
doves Creative Commons License 2003.08.04 0 0 20
Üdv. Ha valakit érdekel, enyhítendő a nagy pangást elindítottam egy honlapot postaj.lapok.hu néven. Még meglehetősen kezdetleges, de azért némi információ már van fenn galambokról. Időm függvényében fogom frissíteni, de mivel főként az ott látható fajtákhoz értek, igazán azzal kapcsolatban lehet fejlesztéseket várni.
pelcze Creative Commons License 2003.06.17 0 0 19
Segítséget, tanácsot szeretnék kérni. Családunk szereti az állatokat, így, mikor néhány napja, mikor hozzánk szegődött egy jelzésekkel bőven ellátott, szelíd galamb, befogadtuk, elláttuk. Sajnos ezekről a madarakról nem sokat tudunk, de szegény állat hosszú utat tehetett meg, mert nem akar tovább állni, csak sétálgat, kísérget minket(gyalogosan).Mindegyik lábán gyűrű található. Az egyiken YU 2001 és egy hosszabb szám, a másikon TAURIS felirat olvasható. Ha valaki segítene legalább abban, hogy kihez forduljunk, vagy mit tegyünk vele írjon a pelcze@axelero.hu címre!Köszönet!!!
ohiki Creative Commons License 2003.01.07 0 0 18

doves Creative Commons License 2002.12.19 0 0 17
A test nagyságával van kapcsolatban ez az indoklás. Amikor még volt pávagalambom, az enyémek is viszonylag nagy testűek voltak, a fejüknél csak picit volt magasabban a farok magassága. Az új típusú pávagalamb esetében a farok lényegesen magasabb, mint a fej magassága. Ezt a testnagyság radikális csökkentésével érték el. Hirtelen jobban nem tudom elmagyarázni. Remélem azért érthetőre sikerült.
Előzmény: timpa (14)
Tibbe Creative Commons License 2002.12.03 0 0 16
A " hiánypótlást" légyszives bővebbkörű galamb-ismertetőkkel tömni!
Előzmény: doves (-)
ohiki Creative Commons License 2002.12.03 0 0 15
Pár évvel ezelőtt tagja voltam az egri egyesületnek, akkor voltam kiállításon is Debreceni pergőkkel, Komáromi bukókkal és Kínai sirálykákkal.
Most csak néhány galambom van, amiket börzén veszegettem. Pirók, Birminghami és a 4 páva.
Főleg dísztyúkozok a galamb csak egy kis érdekeség. /lásd: Dísztyúkos topic/
De szeretnék újra Komáromiakat is.
...és te? hol repülnek azok a komáromiak?
Előzmény: timpa (14)
timpa Creative Commons License 2002.12.02 0 0 14
Teljesen nem vagyok tisztában de most a pávagalamb tenyésztők is kicsit zavarban vannak mert a kiállításokon már egyes birálók elég gyengén pontozzák azokat a galambokat amelyek még tavaly igen kimagasló pontszámot értek el az értékelésben és az indoklás legtöbbször csak ennyi:"régi tipusú". A galambász ujságban már több cikk jelent meg ezzel kapcsolatban és igen emelt hangvételű volt a reagálása néhány tenyésztőnek.Pontosan még nem tudom mit takar az uj tipus fajtaleirása de már próbálom beszerezni a fajtalaeirást.
Milyen színűek az utódok?
Tagja vagy valamelyik galambász egyesületnek?
Előzmény: ohiki (13)
ohiki Creative Commons License 2002.12.02 0 0 13
Na most megzavartál!
Milyen a régi és milyen az új tipus?
Az enyémek sima lábúak, rezgetik a nyakukat.
Igazából a hímek fehérek, a tojók feketék. 2 pár van.
timpa Creative Commons License 2002.11.29 0 0 12
Nekem csak 1 pár komáromi bukóm van a tojó vörös a hím barnafakó mindegyik szívhátú nem régen kaptam őket. Nekem is fehér páváim vannak de sajnos régi tipusúak.
Előzmény: ohiki (11)
ohiki Creative Commons License 2002.11.28 0 0 11
Szia Timpa! Neked kimondottan örülök, valaha nagyon szép Komáromi bukóim voltak, szívhátúak és egyszínűek is. Volt fekete, kék, ezüst, vörös és sárga szives is és egyszinű fehérek is. Sajnos iskola miatt el kellett adnom őket.
Azóta sem láttam olyanokat, pedig most már tudnám őket tartani. Neked milyen szinekben vannak? Van képed? Elküldheted ha van.
Jelenleg van 4 páva galambom is.
Előzmény: timpa (10)
timpa Creative Commons License 2002.11.28 0 0 10
Helló!
Örülök hogy végre van már egy galambászattal és nem csak a galambokirtásával ijesztésével foglalkozó oldal is. Galambokat tenyésztek én is már1997 óta. Elsősorban húsgalambokat de vannak díszgalambok is. Komáromi bukó és páva galamb.
Ha indulna egy weboldal galambászat témában azt támogatnám, mert ami eddig található az nagyon szegényes és a Magyar Galamb és Kiaállat tenyésztő Szövetségre nézve szégyenletesnek találom, hogy egy országos szervezet meglévő oldalán 1-1,5 éves információk vannak csak. Ettől jobbat biztosan tudnánk csinálni ha összeadjuk erőinket.
doves Creative Commons License 2002.11.08 0 0 9
Találtam egy galambtenyésztőkkel foglalkozó weboldalt.Néhány békéscsabai tenyésztő bemutatkozása olvasható itt.

doves Creative Commons License 2002.11.08 0 0 8
Debreceni pergővel többen is foglalkoznak a környken, Birminghami tenyésztőt már nem igazán ismerek. Melyik érdekel? Egyébként Hajdú-Bihari vagyok. Ha véletlen még emlékszel az USA-beli weboldal címére, akkor légyszi küld el mailbe.
Előzmény: ohiki (7)
ohiki Creative Commons License 2002.11.08 0 0 7
Ismersz Pirók, Kínai Sirályka, Komáromi vagy pergő tenyésztőket? Melyik megyéből írsz? Én Heves megyéből írok.
Szoktál járni börzékre? Konkrétan a monorira gondolok.
A félegyháziak szoktek repülni, vagy csak díszek?
Találtam már félegyháziakat USA-beli web oldalon is, persze véletlenül futottam csak bele, kiszúrtam a nevét. Szépek voltak.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!