Keresés

Részletes keresés

elemes2 Creative Commons License 2011.09.10 0 0 45304
mire gond-olsz?
Előzmény: szadoo (45303)
szadoo Creative Commons License 2011.09.10 0 0 45303

Felmerült bennem, hogy ha csak egy szoba aljzatát szigetelem 5cm-es lappal, akkor a körülötte lévő szobákba nem okoz az gondot?

elemes2 Creative Commons License 2011.09.10 0 0 45302
zöldár: "Penész csak vizes helyeken keltkezik"

így van. Ha hideg sört nyáron kiveszel a hűtőből, vizes lesz az oldala.

Ugyanez történik a fal belső oldalára ragasztott hőszigetelés és a fal között: a fal hideg, és a szoba levegőjéből oda szivárog a pára a szigetelőanyagon keresztül. Lassan szivárog, de ráér - és a falon kicsapódik, mint a sörösüveg oldalán.
Előzmény: Zöldár (45292)
nagy ivó Creative Commons License 2011.09.10 0 0 45301

A lényeg lemaradt.

Mivel ezután sem lesz ami összefogja a két réteget, ezért a szélső furatokat ferde szögben váltakozó irányban bele kellene fúrni a zsalukőbe minél vastagabb furattal.

Ha a furatok felteltek a cementlével betonvasakat tegyél bele amik talán összefogják a betonokat

 

Előzmény: (M)Ákos (45297)
nagy ivó Creative Commons License 2011.09.10 0 0 45300

Mivel nem egy ékre jut ekkora tömeg ezért ha keményfából vágod, 10-20 fokos szögben és fokozatosan vered körba a terasz oldalát, biztos megemeli picit

A keveréket kiló-víz arányra nem lehet megmondani, azt látni kell keveréskor:

Annyi cementet tegyél bele, kb olyan legyen mint a gúzmalter, ne túl sürü, mert akkor nem folyik be rendesen

 

Előzmény: (M)Ákos (45297)
pajaci Creative Commons License 2011.09.09 0 0 45299

Én kentem már rá zomácot, meg mindenféle falfestéket, nem volt vele semmi gondom.

Mondjuk lazúrt biztos nem tennék rá.

Előzmény: gergerg (45298)
gergerg Creative Commons License 2011.09.09 0 0 45298

Azt azért tegyük hozzá (mert a gyártó nem teszi) hogy a festhető akryl tömítő valóban festhető, (rajta marad a festék) csak a tömítőre festett réteg a büdös életben nem lesz olyan szinű mint a mellette lévő falfelület, ezért alapos tesa-zással érdemes csak haszálni hogy tényleg csak oda kerüljön ahova kell.

Előzmény: pajaci (45296)
(M)Ákos Creative Commons License 2011.09.09 0 0 45297

Ez jó ötlet, magasnyomású mosót is tudok szerezni.

Miből csináljak éket 2,7 tonnás (ha jól számolok) betonlemez megemeléséhez?

Cementtejet kb. hogy keverjem, egy vödörbe mennyi cement?

Előzmény: nagy ivó (45293)
pajaci Creative Commons License 2011.09.09 0 0 45296

Acryl tömítővel. Festhető sziloplasztként hívják nemhivatalosan.

 

gugli első találata pld:

 

http://www.neosil.hu/katalogus/united-sealants/united-sealants-acryl-festheto-tomito

Előzmény: Törölt nick (45295)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.09 0 0 45295

 

sziasztok, a nyillal jelölt részt mivel tudom tömíteni?

ez a terasz teteje.

 

előre is köszönöm.

 

szgb Creative Commons License 2011.09.09 0 0 45294

A koszorú elkészülte előtt rendesen megázott egyszer a ház, a felső 3 téglasorban állt a víz. Miután a koszorú lezárta, könnyen nem is tud már kipárologni és kb másfél hónap után is sötétebbek még a felső téglák, ki is jött rajtuk a sziksó.

Amit nem tudom, hogy vakolás szempontjából ez mekkora probléma, nem-e lesz gond a sziksós felülettel?

 

nagy ivó Creative Commons License 2011.09.09 0 0 45293

Csak tippem van, nincs látnoki végzettségem. ( még)

Ha a felső lemezen most nem látható repedés akkor talán nem törik el

Én meszüntetném a hézagot

kb 16-os fúróval kb 50x50 es kockásan körbefúrnám a felső réteget a szélétől 20-30 cm-el beljebb, levegővel kifújatnám vagy vízzel kimosatnám a furatokat, a fúrással szemben felékelném a két réteg közötti részt +2-3 mm-t majd híg cement tejjel kiönteném, majd kis idő múlva kivenném az ékeket és a lemez belenyomódna a cementbe

 

Előzmény: (M)Ákos (45283)
Zöldár Creative Commons License 2011.09.09 0 0 45292

  Ez a megállapítás még érdekessebb :

 

  "na abból lesz pénisz, a szigetelés és a fal között, tehát jobbára nem látható helyen."

 

 

 Penész csak vizes helyeken keltkezik  !!

 

Előzmény: elemes2 (45291)
elemes2 Creative Commons License 2011.09.09 0 0 45291

1. ez a hang errefelé merőben szokatlan.

 

2. nem "minden" ötletszerűen szigetelt ház péniszedik, hiszen egy ötlet néha lehet jó is.

ha te kívülről raktál 5 centis szigetelést a falra, az pl jó ötlet volt. manapság megváltoztak az árarányok, a szigetelőanyag relatíve olcsóbb lett az egyéb anyagokhoz és a munkához képest, a gáz is drágult, így a 8 centis népszerűbb, de láttam már amikor komplett lakótelepeket (fél évszázada épült négyszintes tégla blokkokat) 14 centis lapokkal szigeteltek.

 

gond akkor van, amikor csak a HŐ mozgásában gondolkodik valaki és a három hőátadási jelenséget (hővezetés, hősugárzás, légmozgás) nem vizsgálja külön-külön is, illetve amikor a levegő utánpótlásra (folyamatosan szuszogó emberek által lakott térről van szó) és a kint-bent eltérő nedvességtartalomra nem gondol. ha csak megfogom a polisztirolhabot: "hiszen ez meleg, ilyet ragasztok a falra belülről" -- na abból lesz pénisz, a szigetelés és a fal között, tehát jobbára nem látható helyen.

 

 

Előzmény: SolnesN (45288)
SolnesN Creative Commons License 2011.09.08 0 0 45290

 MINDENHOVÁ, DE CSAK A MÚLTBAN !

Előzmény: ép-it-ész (45289)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.09.08 0 0 45289

Hali

Valami kimaradt a számomra .

A falakra érted az 5 cm hősziget. vagy valami tetődolog lenne ?

cs

 

Előzmény: SolnesN (45288)
SolnesN Creative Commons License 2011.09.08 0 0 45288

   "hogy miért szoktak penészedni az utólagosan ötletszerűen hőszigetelt régebbi építésű házak..."

 

 

 

 ez az info honnan van !??

 tehát az újépítésű házak nem penészesednek a a régebbi építésüek meg,  főleg ha ötletszerűen vannak szigetelve ,  akkor penészednek !

 Felettébb érdekes.

 Mán csak azért mivel az én házam - az egyik épült 32 -ben tehát nem egy fiatal, és ötletszerűen lett még 28 éve hőszigetelve -az ötlet egy osztrák minta alapján történt ( Warmedammung ), mit umlaut.  A lényeg, a javaslat az volt  az kb. olyan 35 -40 éves, hogy 5 cm -es hőszigetelés és ok. Erre esküdtek számoltak. De ez már amúlté. Azóta bebizonyosodott minél vastagabb a hőszigetelés annál jobb.

Amnikor csinálgattam a szigetelést megkeresett egy mester, mondá , megkéri a mérnök urat, hogy számolja ki nekem mennyi szigetelés vastagság kell ! na amérnök úr azóta is számol, a mester meg mindenhová egységesen 5 cm szigetelést tett. akkot mit szaámoltatott??

 Ja és a házam falai nem penészesek sehol sem, belül !

 A másik érdekeltségemben tartó kégli 118 éves és a fal sehol sem penészes !

Előzmény: Morthond (45287)
Morthond Creative Commons License 2011.09.08 0 0 45287

Köszönöm, most már valamennyire kezdem érteni a páratechnikai részét is.

Meg azt is, hogy miért szoktak penészedni az utólagosan ötletszerűen hőszigetelt régebbi építésű házak...

Előzmény: nopánick (45286)
nopánick Creative Commons License 2011.09.08 0 0 45286

Az MFP más fajta műgyantával készül ill. apróbbra darált fából...

 

 

A réteg elosztásnak nálam az az oka, hogy

ha hablapok közti résben feltud jutni a plafontól a meleg levegő

a hideg OSB fedésig akkor esetleg ott a hideg felületen kicsapódhat belőle pára.

Az alsó vékony habréteg rései közt viszont csak a még jó meleg és

pesrez eltoltan rakott felső habréteg aljába tud ütközni.

Ahol nem okozhat még semmilyen gondot....

 

Persze az idő nagyon nagy %-ában nem állhat elő gondot okozó helyzet.

Főleg, ha van alul párazáró fólia is, de sose tudni...  :-)

Jobb egy felesleges óvintézkedés, mint a szívás később.

 

 

A vízálló faipari ragasztó jó lesz az élben ragsztáshoz...

Vagy jók még az un. tetőfedő PUR ragasztó löttyök is.

pl. APRIPUR

 

 

De, én az OSB/MFP-t simán PUR habbal ragasztanám élben is és a habra is.

A nem utódagadós un. hőszigetelés ragasztó habbal.

pl. TYTAN STYRO-753 vagy SOUDATHERM vagy... MESTER Ragasztóhab, stb.

(kell egy PUR pisztoly is hozzá "csupa fém"-et érdemes venni)

Előzmény: Morthond (45285)
Morthond Creative Commons License 2011.09.08 0 0 45285

nopánick, köszönöm szépen a részletes választ.

 

A MFP lapról nem is hallottam eddig. Most olvasok róla. A gyártása miben különbözik az OSB-tól? A mű értéke? Találtam egy termékismertetőt, az azt írja, hogy 50-100, ami jelen esetben kedvezőbb, mint az OSB.

 

Másik kérdés:

 

"Ja, pára okokból én nem 6+6 hanem inkább 4+8 raknám le.
Illetve a javasolt összesen 16 cm vastagságot is 4+12 vagy 6+10 formában."

 

Tehát alul egy vékonyabb réteg, rajta egy vastagabb. Ennek mi az oka??

 

A lefektetett OSB/MFP lapokat mivel szokták egymáshoz rögzíteni?

Előzmény: nopánick (45268)
nopánick Creative Commons License 2011.09.08 0 0 45284

...a földbe kerülő ill földközeli részt, lazán lekenném 2 réteg csónak lakkal, ha nagyon védeni akarnám a fát.

Oszt jóvan...

Előzmény: halaloszto (45280)
(M)Ákos Creative Commons License 2011.09.08 0 0 45283

Ez így készült, mert gőzöm se volt semmiről az építkezés elején.

A kőművesnek meg gondolom, így volt kényelmes megcsinálni.

A szerelő beton egyben készült - ház+terasz.

 

Akkor leegyszerűsítve a kérdéseim:

Egy 6x3 m külső terasz 70 cm magasan, ami két rétegben lett betonozva, köztük semmivel, nincs vízszigetelés se:

 

1. Kell-e aggódnom, hogy a külön mozgás miatt a felső 15 cm-es lemez 6-os hálóval valaha eltörik?

Jelenleg az egyik hosszú oldal 3-4 mm-re megemelkedett, kopogtatva hallani is, reggel átsüt a nap a sarkonál

 

2. A 2 beton közötti rést (0-tól 4 mm) tömítsem-e (mivel)?

Vagy épp nem szabad betömni.

Kérdezem, mert a szakszerű terasz rétegrendnél látom a páranyomás kiegyenlítő réteget.

Ezt a rést a lábazat burkolásánál szabadon tudom hagyni, csak jó-e, ha továbbra is befolyhat oda a víz (gondolom, nem)

 

 

Köszi

Előzmény: nagy ivó (45248)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.09.08 0 0 45282

 Nem kell ezt túl lihegni !

 

 Műanyagcsőben ha kicsapódik, majd kifolyik.

 Egyébként nemigen csapódik ki. Jön - jövöget az a levegő befelé. Ez lehet  minusz 20 fokos is akár a cső felülete meg gyakorlatilag a környezet hőmérséklete és az éppen beáramló levegő között van valahol.

 A talaj hőm. általában  + 10 fok, de itt valamivel magasabbb, közel a lakott tér.

 Nincs itt semmi problém, meglegyen a kívánt mennyiség,  ennyi !!

 Persze van kicsapódás, de nem a padozatban fektetett csőnél, hanem a lakótérben elhelyezettnél  - a cső külsején !!

Előzmény: topikolos (45281)
topikolos Creative Commons License 2011.09.08 0 0 45281

Az ilyen csövet nem érdemes jól körbeszigetelni? Nem hűti ki nagyon a talajt a ház alatt, abban a sávban (gondolom ez csak akkor okozhat problémát, ha nincs túl vastag szigetelés a padlóban)? A talajpára is kicsapódik a külső részén, nem tudom azzal kell-e foglalkozni.

Előzmény: Zoltanuss (45278)
halaloszto Creative Commons License 2011.09.08 0 0 45280

hat azokat ne szurkozd ossze, mert ragacsos lesz a gyerekek cipoje, ruhaja.

 

ha akarod beaztatod tetolba, ha nem nem, lerakod es kesz. par ev mulva meg ujat teszel. mondjuk kulon erdekes hogy miert bukkbol csinaltak, mert az akac erre idealis, es az akac fo problemaja hogy elagazora no, es nincs belole sokmeteres egyenes darab tul sok. de rovid az van rogyasig... na mindegy.

 

vajk

Előzmény: hangok a /dev/null-ból (45279)
hangok a /dev/null-ból Creative Commons License 2011.09.08 0 0 45279

Nem, ezek rövid kis cölöpök, a talajból alig fognak kiállni, csak körülhatárolják a gyerek játszóterét, illetve a belső részben tartják a mulcsot... 

Előzmény: elemes2 (45276)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.09.08 0 0 45278

 Látom alaposan kivesézted a témát !

 habár a kérdező ezt írta az elején :

 

 "az égéshez szükséges levegőt a padló alatt húzódó 110 mm-es PVC cső szállítja"

 Tehát már méretezve is van - elvileg - kérdés, hogy  elgendő lesz é ?

 

 De ha már készen van a szerelőbeton akkor gáz van - talán még nincs.

 És még egy kérdés/megjegyzés . Nem tudja hogy hová vezesse  a kéménybe avagy a kandalllóba - na erre mit lehet mondani - a fizika ilyen hiányos ismerete már betegség !

 Szerintem vesz  130  - 150 -es csatorna csöveket - idomokat,  lefekteti és körül betonozza - ha tudja hová menjen.

 

 

 Erre :

 

 

 

"A külső levegőbeszívó csatorna bekötésekor fokozottan ügyeljünk a tökéletes tömítettségre."

 

 Miért ??  Elszivja a levegőt a lásból az esetleges tőmítetlenség ?? A betonon keresztűl ??

 

 Na ne !!!

Előzmény: nopánick (45273)
halaloszto Creative Commons License 2011.09.08 0 0 45277

Raadasul a wedi lemezbol csinalt pultnak olyan hulye kongo hangja van, hogy a falramaszok tole.

 

vajk

Előzmény: KömKel (45263)
elemes2 Creative Commons License 2011.09.08 0 0 45276
te: ha nem egy méter magas támfalat épitesz belőle (mint én az elvileg védett, 'zöld' fenyő cölöpökből), 5-6 évet talán kibír. (a fenyő cölöpök alja 5 év alatt humusszá korhadt a vékony bitumen kéregben.)
Előzmény: hangok a /dev/null-ból (45275)
hangok a /dev/null-ból Creative Commons License 2011.09.08 0 0 45275

Hú, köszi, akkor ez igazán szívás... árban nagyon oké, de magasnyomású berendezésem nincs, és még utána is macera... :S

Valaki nem cserélne 150 darab bükk-cölöpöt akácra? :))

Előzmény: elemes2 (45274)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!