Keresés

Részletes keresés

Gszabo86 Creative Commons License 2020.04.05 0 0 29037

Köszönöm a hozzászólást. Éppen azért rendeltem meg próbára a keményebb lövedékeket, nagyobb átmérővel mint a dobfurat, hogy ha jobban fel volna öltözve a hívatlan vendég, meg persze van időm elővenni a puskát és lövést vagy lövéseket leadni rá akkor mégis legyen elég megállítóereje a lövedéknek , ha már több mint 100 ezer Forintomban van a fegyver és a tartozékai eddig. A lövedék nagyobb súlya, és a keménységéből adódóan kisebb tapadása miatt a csőben nagyobb torkolati energiát ígér az eladó, meglátjuk. 

Előzmény: miszterszmissz (29031)
pzolee79 Creative Commons License 2020.04.05 0 0 29036

+1

Előzmény: Babfaló Béla (29035)
Babfaló Béla Creative Commons License 2020.04.05 0 0 29035

Akkor viszont lopott képekkel, lopott videóval bármit kaphatsz a pénzedért.

Előzmény: pzolee79 (29034)
pzolee79 Creative Commons License 2020.04.05 0 0 29034

Nem ez van fent a Vaterán 130000 ft ért , hamar feltette.

Előzmény: Törölt nick (28902)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.05 -2 1 29033

Kérdez meg majd olyan személyeket akiknek volt peres ügyük ha még neked nem, mi az első kérdése a tanuk felé egy vizsgálótisztnek. Megsúgom: tisztelt hölgyem ,uram  elolvasta-tudomásul vette mi szerepel tartalmilag abban amit aláírt? Az adathalászkodás nem áll egyenesen arányban a gyakorlattal, és csak felületes képet ad olyasmiről amire nem vagy köteles-és teljesen fölösleges túlreagált papírtologatás. Ha a piacon veszel egy süldőt adásvételivel de nincs beoltva, ha szerepel a papírkádon ha nem az abból fogyaszott személy megbetegedése után mindenkit fel fognak kutatni, és nem azt fogják vizsgálni mit lobogtatsz hanem a közvetlen cselekményt, hiába a közvetett bizonyíték. Összeesküvéselméleteket fölösleges tárgyakhoz rendelni amit egy cetlivel akarsz majd bizonygatni, a hatóság eldönti mi jó neki mi nem, fölösleges túlgondolni egy kisembernek mondvacsinált bizonyítékokkal.

Előzmény: miszterszmissz (29029)
sünmacska Creative Commons License 2020.04.05 0 2 29032

Én nem vettem észre, hogy téged le akarnak beszélni arról, hogy ne adás vételivel add el ha úgy szeretnéd. Csupán azt fejtegetik, hogy minek. Te is elmondtad, más is elmondta, és ennyi.

Előzmény: miszterszmissz (29029)
miszterszmissz Creative Commons License 2020.04.05 -2 0 29031

Az optimális gumilövedék, az az átmérő és keménység amelyik mellett nem szökik el az indító töltény energiája. Ezt nyilván a gyártó -jópár próbalövéssel- kikísérletezte.

 

Viszont a torkolati energia nagyban függ a használt töltény tulajdonságaitól is. Ezt leginkább mindenki maga tudja kikísérletezni. A nitrós pl gyorsan ég, hamar leadja az energiát, ezért rövidcsövű fegyverekbe alkalmasabb, míg a feketelőporos lassabban ég ezért hosszabbcsövűekben jobb a hatáfoka. Aztán jöhet a töltények és gumiátmérők, ill keménységek permutációja. Mindenkinek a kedve meg a lehetőségei, nomeg a pénztárcája szerint.

 

A golyó keménységének megválasztása az nagyban függ a felhasználás körülményeitől.

 

A traumatikus fegyverek lényege, nem a kis területre összpontosított energia, amit sokkhatásként kezel a szervezet, emiatt kisebb lehet a "stophatása" mint a nagyobb testfelületen eloszló, ugyanakkora energiának, ami "csak" fájdalmat okoz de még nem termel adrenalint a szervezet. Magyarul ugyanakkora torkolati energiánál a puhább guminak -elvileg- nagyobb a traumatikus hatása, mint egy keményebb guminak. Nyilván -azonos keménységű gumival- más a hatás egy vékony pólón keresztül, mint egy vastag toll-, vagy bőrkabáton keresztül, de szerintem egy Onestából leadott találatot így is-úgy is elgondolkodtató traumaként él meg az áldozat, miközben kap még 3 emlékeztetőt. :-)

 

 

Előzmény: Gszabo86 (29028)
Meski Creative Commons License 2020.04.04 -1 0 29030

Második lennék aki megveszi!!

Előzmény: miszterszmissz (29023)
miszterszmissz Creative Commons License 2020.04.04 -3 1 29029

 

Lefutottuk már ezeket a köröket, de azért leírom +1x, hátha valaki okul belőle. :-)

 

A tanúkat addig nem zaklatják, amíg nem a szerződés ténye/valóságossága a vizsgálat tárgya, ui ezek a tanúk, csak ún aláíráshitelesítő tanúk, akik az aláírásukkal kizárólag azt igazolják, hogy a szerződő felek a szerződést szabad akaratukból, cselekvőképességük tudatában, saját kezűleg írták alá. A szerződés tartalmához és az abban szereplő adatok tényszerűségéhez semmi közük. Magyarországon tartalmi hitelesítést csak közjegyző végezhet. Aláíráshitelesítő tanú csak akkor szükséges, ha a szerződés nem kézzel írott, ill minden szerződő fél magánszemély. Ha valamelyik/mindegyik fél cég, akkor az már hivatalos okirat.

 

Azt meg egyébként nem értem, hogy valaki kívülálló, miért akar engem, vagy bárki mást lebeszélni egy max 2 azaz kettő perces aktusról, hogy akár csak egy kisebb értékű ingóság -ami ráadásul fegyver- adás-vételét okirattal tegye bizonyíthatóvá. Ami -egyébként- védi az eladót (az előzőleg felsorolt okok miatt) és védi a vevőt, aki egy ilyen -ötsoros- okirattal alátámaszthatja a tényt, hogy nem bűncselekmény általi birtokos, nem tolvaj és nem orgazda, hanem jóhiszemű vásárló, aki minden tőle elvárhatót megtett ennek igazolására.

 

 

Előzmény: Törölt nick (29026)
Gszabo86 Creative Commons License 2020.04.04 0 0 29028

Üdv mindenkinek itt a Fórumon ! Nemrég vásároltam egy Keserű Onesta típusú revolverpuskát, amihez 18 mm-es tömítésgyári gumilövedéket  55 Shore keménységűt javasolt az eladó a Geco patron mellé, amiből vettem nitro ill. feketelőporosat is.

Nem rossz, de utánaolvastam, hogy 19,3 -ast szintén 55 - max 60 Shore keménységűt javasol a gyártó. A Kaliberinfó.hu szakmai cikkjében olvastam, hogy nem véletlen kell a nagyobb gumigolyó a tárba,csőbe,dobba. Csak azzal lesz elegendő a torkolati energia és pontosabb a lövedék röppályája. Rendeltem hozzá 19 mm-es 70 és 80 Shore keménységűt is . Kérdés : Van-e valakinek ezzel a típusú lövedékekkel saját tapasztalata erő és pontosság terén ?

Norbert Botos Creative Commons License 2020.04.04 -1 0 29027

185 ezres alfa g030?lejárt kártyával vekerán...

Törölt nick Creative Commons License 2020.04.04 0 1 29026

Gondolj csak bele, egy eljárásnál még a szerencsétlen tanuknak is meg kell jelenni egy bohócfegyver miatt, amit az adásvételin kötelező feltüntetni hivatalos formanyomtatványon különben a bíró kiröhög és mint bizonyítékot tudomásul sem veszi. A kockás papír időszaka lejárt, szabad forgalmú termék,  kereskedőként is csak a számlára és kártyára vagy köteles. Magánszemélyként meg mint a káposztát adod veszed max ha vállalkozásába veszik ír neked az illető egy vételi jegyet amin szerepel a neved meg a sz.számod.   Egyébként teljesen fölösleges procedúra a papírtologatás semmivel sem fogsz többet bizonyítani vele. Le kell adni a viselésit, eladni a fölöslegesen vett birtoklási vágy miatt beíratott pisztolykát és jónapot.

Előzmény: miszterszmissz (29024)
bepi2 Creative Commons License 2020.04.04 0 1 29025

Én kb 1 éve adtam el a Pa63 - t. Bevittem a viselésit leadni mivel az kötelező ilyenkor.

Meg kérdezte az ügyintéző, hogy tudom-e kinek adtam el. Mondtam hogy nem mert a neten hirdetem. 

Írt az eladás tényről egy nyilatkozatot amit alá kellett írnom.

Ennyi! 

Előzmény: matador01 (29014)
miszterszmissz Creative Commons License 2020.04.04 -1 0 29024

Azért a hatóság előtt csak meggyőzőbb egy magánokirat, mint az ártatlan nézésed, meg a kisdobos becsszavad. :-)

Előzmény: Törölt nick (29021)
miszterszmissz Creative Commons License 2020.04.04 0 0 29023

Holnap délelőttig jegelve!

Előzmény: miszterszmissz (29008)
sünmacska Creative Commons License 2020.04.04 0 1 29022

Én ezt úgy intéztem el, hogy amikor eladtam, Írtam egy levelet a yardnak. Tájékoztattam őket arról, hogy már nem képezi a tulajdonom tárgyát. Mellé raktam a viselésit is, és feladtam ajánlottan, tértivevényesen. Aztán ennyi.

Előzmény: Törölt nick (29021)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.04 0 1 29021

Fölösleges az adásvételit tologatni, ha képbe kerül az eszköz gyártási száma így is úgyis nyilatkozni kell ha már rendszerben vagy. NEM kötelező a négy példányos forma, teljesen mindegy mire hivatkozunk.

Előzmény: miszterszmissz (29017)
Norbert Botos Creative Commons License 2020.04.04 -1 1 29020

Ezzel én is egyet értek 100% ban,az már tényleg "igazi gyökérség" főleg úgy,ahogy te is mondod,hogy 3 éves ,érvényes kártya nélküli gumisokat próbáltak felrakni őrült árakon,nekem szerencsém volt,valamiért még az egész virus őrület előtt megint eszembe jutott hogy kéne venni egyet,és akkor még volt és normál áron,és még válogatni is lehett!

Előzmény: gibbicebs (29019)
gibbicebs Creative Commons License 2020.04.04 0 1 29019

Nem ezzel van a baj, hanem mint én is a régebben vásárolt fegyvert ne akarjuk már a mostani új ára felett eladni.De aki mostanában vette  mint Te, ne kérjen már érte 150-200 ezreket.

Előzmény: Norbert Botos (29011)
Béla Nagy Pájszer Creative Commons License 2020.04.04 0 0 29018

Tisztelt fórumtársak !

Szeretnék beárazást kérni egy IZS- 18- as múzeális gumilövedékes puskára. A fegyver szép állapotban van. Van rajta célgömb és hátsó irányzék is illetőleg egy céltávcsőhöz szerelék bár annak szerintem nincs sok értelme. Én lőtéren 30 m távolságig lőttem vele egy 25 cm körön belüli a szórása fémporos gumilövedékkel. Adnék hozzá 10 db fémporos gumilövedéket és erős RWS riasztótöltényt és egy teleszkópos gumilövedég lenyomásához szolgáló eszközt. Nem szándékom a nyerészkedés reális árért szeretném eladni.

A fegyverhez természetesen érvényes MKH kártya is tartozik.

 

TIsztelettel: Pájszer.

miszterszmissz Creative Commons License 2020.04.04 -1 1 29017

 

A GR fegyver hivatalosan, engedély nélkül tartható, adható, vehető.

 

Viszont, ha egy viselési engedélyes eladott fegyverre az új tulajdos nem vált ki viselésit, akkor a te adataid lesznek a hatóságnál aktuálisként nyilvántartva, még akkor is, ha leadod a viselésit. Ha az új tulajnál, vagy bárkinél a fegyver következő tulajdonosai/használói által bmiféle visszaélés/bűncselekmény történik a fegyverrel, téged keresnek meg először. Ha van egy adásvételid, akkor azt bemutatod és jóesetben többet nem zaklatnak. Ha nincs, akkor nagy valószínűséggel járkálhatsz a yardra magyarázkodni.

Előzmény: matador01 (29014)
David.sz987 Creative Commons License 2020.04.04 0 1 29016

Nekem annó azt mondták elég leadni, mikor bevittem nekik a viselésit. Igaz ez 10 éve volt kb.

Előzmény: matador01 (29014)
David.sz987 Creative Commons License 2020.04.04 -1 1 29015

Na igen, most biztosan elmenne annyiért is, de nézdd meg korábban mennyiért mentek ezek, illetve vonj még le belőle 10E-t legalább, mivel iszonyat telített lesz a piac, mindenki eladja a most vásárolt gumisokat. Na ennyiért tudod majd eladni, ha véget ér a mostani helyzet. Az senkit nem fog érdekelni, hogy te mennyit gondolsz érte, vagy mennyiért vetted, akkor egyszerűen senki nem fogja megvenni tőled. Persze ha nem akarod eladni, akkor ez nem probléma, én pusztán felvázoltam a nyilvánvaló helyzetet, ami a "gumis piac"-ra vár.

Előzmény: Norbert Botos (29013)
matador01 Creative Commons License 2020.04.04 0 1 29014

Üdv! Nem a fegyvert akarom megvenni, csupán az érdekelne hogy mi jelentősége van az adásvételinek! Én is most adtam ej egy G 030-ast és volt rá viselésim, de nem írtunk adásvételit. Hétfőre kaptam időpontot a "jardra" hogy bevigyem a viselésit. Szerintem nem szükséges, de talán nálam okosabb ezt jobban tudja!?

Előzmény: miszterszmissz (29008)
Norbert Botos Creative Commons License 2020.04.04 -2 2 29013

számolj vele úgy,ahogy neked jól esik,te dolgod,én lehetőleg nem szeretnék egy vadonat uj dolgon bukni,ami szinte alig lett még kivéve a dobozábol,egyébként abszolut nem tervezem eladni,nem szeretnék nyerészkedni rajta,egyenlőre még nem tartunk ott,hogy el keljen vmit adnom,ha vmit eladok most az nem azért van mert szükségem van annyira az árára,szóval nem kenyérre kell,de a mostani kereslet-kinálat alapján,röhögve elmenne annyiért amennyiért vettem...sőt.Max elcserélném egy puskára,természetesen ráfizetéssel,de ez még csak egy kósza gondolat!

Előzmény: David.sz987 (29012)
David.sz987 Creative Commons License 2020.04.04 -2 1 29012

Akkor tessék sietni, mert amint véget ér a karantén majdnem pontosan a felét fogja érni. Amúgy mikor én veszek egy használati cikket, úgy számolok vele, hogy mikor eladom bizony bukni fogok rajta valamennyit, ez így működik normális esetben.

Előzmény: Norbert Botos (29011)
Norbert Botos Creative Commons License 2020.04.04 0 3 29011

enyém vadonat uj,kb 2 hetes,lövésmentes,garanciális,50db 15mm bogyóval és egy bontatlan doboz gecco val+egy tubus szilikonzsír hozzá,na csak ez volt nekem kb 63-65 be,én biztos nem adnám el ugy hogy még bukóba jöjjek ki

Előzmény: gibbicebs (29007)
David.sz987 Creative Commons License 2020.04.04 -3 1 29010

Ezt gondolom azok minuszolják, aki kereskedni, nyerészkedni járnak ide. Pedig igaz, keresni lehet max. 10-20E forintot, de mindenki patkánynak fogja tartani itt a fórumon (meg persze máshol is ha kiderül).

Előzmény: gibbicebs (29007)
parazstaposo Creative Commons License 2020.04.04 -1 2 29009

Nagy +1!

Előzmény: gibbicebs (29007)
miszterszmissz Creative Commons License 2020.04.04 -6 0 29008

 

Eladó lenne egy gyári állapotú, kb 30 lövéses, króm ALFA G030!

 

Kívül-belül viselhető bőr, övtokkal, 2024.03.-ig érvényes PKLV kártyával, jegyzőkönnyvvel.

 

Adok hozzá 30db RUAG GECO töltényt és 30db 12mm-es kaucsuk golyót.

 

Viselési, ki lett rá váltva, úh csak Adás-Vételi Szerződéssel, budapesti, személyes átvétellel.

 

Csak egyben, fix 80,000,- huf

 

Publikus e-mail, vagy 06-harminc-harminc779nulla8 (csak számkijelzéssel!)

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!