Keresés

Részletes keresés

Gödény Creative Commons License 2000.10.30 0 0 1220
A rendezők pont azokat az adatokat tudják a legkesőbb szolgáltatni, amik a legfontosabbak - a pontos dátum, meg az útvonal. Az, hogy zsömle lesz és kitűző, az előző évihez kepest ritkan valtozik.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (1218)
Ermak Creative Commons License 2000.10.30 0 0 1219
A korábban megvitatott gulyáságyús megoldás mellett van még egy lehetőség: keríteni egy pár lakodalmi főzőembert/asszonyt (felszereléssel), biztos van a környéken.

Konkrét tippem sajnos nincs, de társadalmi munkában szívesen felhívom pl. a bicskei esküvői ruha-kölcsönzőket, hogy mondjanak erre vállalkozókat.

(A magam részéről, ha Koldusszállásnál mindkét irányba tovább lehetne menni, és a tatai célban gulyás várna, Szárligeten meg semmi, akkor is az utóbbit választanám.)

Előzmény: Gödény (1217)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.10.27 0 0 1218
És nem lehetne megszerezni egy félkész anyagot? Mondjuk olyant, amiben nincs benne, hogy hány zsömlét adnak mennyi a szállásköltség, csak a túra neve, esetleg helyszíne és távja, meg a dátum? Egy addikt túrázónak igen nehéz így terveznie a programját. :-( (Nem arra gondolok, ami most van kint tervezett 2001-es túrák címén, mert az nagyon kevés, hanem egy annál frissebbre. Egyébként ha nem lenne gond egy kis script, akkor azon a táblázaton is sokat lendítene, ha időben rendezve is megvolna.)
Köszi!
Előzmény: Gödény (1217)
Gödény Creative Commons License 2000.10.27 0 0 1217
Túranaptár: az eddigi években mindig későn, januárban jelent meg (általában a Margitán, vagy a Téli teljesítménytúrán lehetett először kapni a nyomtatott példányt), a januári túrákról kis cédulát köröztek.

Hallottam pletykákat, hogy a Sportturisztikai Szöveteség megint egyezkedik a TTT-vel a naptár közös kiadásáról. Ha lesz belőle valami (majd rákérdezek az Illetékesre), akkor várható némi javulás - a határidő betartatásában Mészárosék jobbak voltak, mint Sztancsik Gyuri.

Én akkor kapom meg az anyagot, amikor a nyomdába megy - és nekem is kell néhány nap. Szóval sokkal korábban nem tud a honlapon megjelenni, mint a füzet árusításra kerül.

Százas célja: egyenlőre felhős a dolog. Szárligeten megszűnt az iskolában a helyben főzés, most már Tatabányáról hozzák a gyerekeknek a kaját. Az iskolaigazgatóval békében váltunk el májusban - a rendezvény lement minden probléma nélkül -, tehát hajlandók fogadni minket jövőre is, de a konyha kapacitása is kevés, meg most már személyzet se maradt. Szóval még dolgozunk rajta - szeretnénk Szárligeten hagyni a célt, de olyan áron nem megy, hogy a célban csak egy sportszeletet meg egy pohár vizet tudjunk adni, némi meleg lé - gulyás meg tea - hozzátartozik a célhoz.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (1216)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.10.26 0 0 1216
Gödény, mikor várható a 2001-es túranaptár megjelenése? Jobb híján a papíros is jó lenne.
Azt lehetne, hogy a TTT honlapon legalább a januáriak megjelenjenek még decemberben? A helyzet az, hogy már most szervezni kellene a jövő évi programokat, lehet, hogy heteken belül be kell osztani egy tanfolyam időpontjait. Szóval nagyon kellene tudni a tavaszi menetrendet.
altvizsla Creative Commons License 2000.10.24 0 0 1215
A szavazatomat Szárligetre adom !!!
Még 214 nap !
larzen Creative Commons License 2000.10.24 0 0 1214
Ha lehet választani, akkor Szárliget. Bár nem tudom, mi a másik alternatíva, de ha 60 km-et megy a Kéken, akkor menjen végig a 11. sz. túrán. Tudom, éppen én fejtegettem, hogy nem jó a kettő együtt, de ha választani lehet egy egész és egy majdnem egész Kéktúra szakasz közül, akkor legyen egész.
Mondom én, aki még soha nem indult Kinizsin( - bár van egy sikeres BEAC-a). :)))
Ermak Creative Commons License 2000.10.24 0 0 1213
No, legyen itt is egy kis forgalom:

Múlt héten beszéltem egy ismerősömmel, aki idén is volt a Százason, tavaly is, és a szárligeti változat jobban tetszett neki.

Úgyhogy - ha számít valamit - még egy szavazat Szárligetre, sőt, ha hozzávesszük, hogy a srác megcsinálta a Szent István Emléktúrát is, akár egy és negyed szavazatnak is vehetjük. :-)

Ermak Creative Commons License 2000.10.14 0 0 1212
OFF
Udvozlet a topicnak a parizsi reptčr (CDG) internet-terminaljarol!
altvizsla Creative Commons License 2000.10.06 0 0 1211
Még 232 nap !
lecsoka Creative Commons License 2000.10.04 0 0 1210
Szerintem 18 év alatt, de lehet 21 is, a teljesítés egészségtelen, ezért inkább -1 pont járna.

Úgy idősebb korban egyre nagyobb dolog, de mennyi az idősebb, azt nem tudom. Az ilyen hosszú megterhelésekre a szeervezet kb. 30 körül a legerősebb, tehát akár ez is lehetne a mérőpont.

Szerénytelenség nélkül újra feldobnám a lecsoka-pont lehetőségét.

Előzmény: altvizsla (1209)
altvizsla Creative Commons License 2000.09.25 0 0 1209
Ha adatbázisba töltöttem volna a teljesítőket akkor válaszolhatnék a kérdésedre, azonban nem így van. Egyszer régen megcsináltam, és akkor meg is néztem ki a legfiatalabb teljesítő, kb. 13 évesre emlékszem...
Előzmény: Ermak (1208)
Ermak Creative Commons License 2000.09.25 0 0 1208
Volt ilyen??? (Az első sikeres Százason utolért egy csapat, amiben volt egy 14 és 1/2 éves, ennél fiatalabbról nem tudok.)
Előzmény: Gödény (1207)
Gödény Creative Commons License 2000.09.25 0 0 1207
Az ellen tiltakozom, hogy a fiatal kori teljesítés plusz pontot jelentsen. Aki 13 éves, és Kinizsit teljesít, az nem ügyes/felkészült/stb., hanem a kedves szülője hülye.
Előzmény: altvizsla (1206)
altvizsla Creative Commons License 2000.09.25 0 0 1206
Valóban ez is lehetne besorolási szempont, ezen is gondolkodtam már. Ekkor azonban nem csak az lenne "nagy szám" hogy valaki 70 évesen teljesíti, hanem az is aki 13 évesen. Hogy ezek hogy viszonyulnak egymáshoz, vagy pl. mi az a kor amelyben teljesíteni a legkevesebbet ér (20, 25, 30 év?), túl szubjektív, nem eldönthető, így a korhoz kötést jómagam elvetettem. De azért köszi az észrevételt ! :-))
Ui: remélem jövőre Te is jössz a Kinizsire !!!
SK: Ha nem leszel beteg, jövőre biztos megcsinálod !
Előzmény: Pucros Mackó (1205)
Pucros Mackó Creative Commons License 2000.09.23 0 0 1205
Nekem nem tetszik a lista időfüggése. Szerintem egy teljesítés attól még nem nagy teljesítmény, hogy nemrégiben történt, ellenben attól már igen, ha egy idős embernek sikerült.

Tehát javaslom, hogy a teljesítés évéből mindig vond ki a születés évét, és aszerint rangsorolj.

Ha már szereted csinálni:-)))

Előzmény: altvizsla (1189)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.09.22 0 0 1204
Hát erre benne van a válasz az archívumban, Kinizsi másnapján... Nem csináltam meg, mert betegen indultam, de ez nekem is csak utólag derült ki. De most már nem fogok várni a következőig az első százasommal.
Előzmény: altvizsla (1203)
altvizsla Creative Commons License 2000.09.22 0 0 1203
December 27-én lesz a nagy nap, vagyis amikor azt mondhatjuk: 150 nap múlva Kinizsi Százas ! Vagyis a Karácsony után a Kinizsire Emlékezés ünnepe lesz ! Te megcsináltad az idei Kinizsit SK ? Jövőre gyere velünk mivel kell egy jóhumoru túratárs is, mikor nekünk már nincs kedvünk beszélgetni :-((
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (1202)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.09.21 0 0 1202
Ja és hexadecimálisan már kétjegyű a napok száma!
Előzmény: altvizsla (1200)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.09.21 0 0 1201
Most már megvásárolhatod a centit, és lassan kezdheted benzinben keményíteni.
Házi feladat: számold ki, mikor esik le a 150!
:-)
Előzmény: altvizsla (1200)
altvizsla Creative Commons License 2000.09.21 0 0 1200
Valóban mostanában ritkábban nézek be ide. Amúgy még 247 nap van hátra !
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (1199)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.09.15 0 0 1199
Ilyen ritkán nézel be a kedvenc topikodba, vagy ennyi ideig számoltál? :-)))))))
Előzmény: altvizsla (1198)
altvizsla Creative Commons License 2000.09.15 0 0 1198
Még 253 nap !
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (1197)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.09.11 0 0 1197
AV most lebukott, már egy órája nem felel. Szerintem nem is tudja fejből a választ, csak úgy csinál, és most keresi a számológépét! :-)
Előzmény: larzen (1196)
larzen Creative Commons License 2000.09.11 0 0 1196
No, mennyit kell még aludni a következő nagy túráig? :)
altvizsla Creative Commons License 2000.09.08 0 0 1195
Ha Gödény megadja az adatokat, beleveszem a hajszínt is !!! A rikító vörös hajszín megduplázza az AV-pontszámot !!!
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (1194)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.09.07 0 0 1194
AV, még szerencse, hogy a hajszín és -sűrűség nem jelenik meg az Interneten. Akkor micsoda rangsorokat generálnál... :-))))
Előzmény: altvizsla (1192)
Gödény Creative Commons License 2000.09.07 0 0 1193
> azok az adatok kerülhetnek szóba a besoroláshoz ami nyilvános
Az első évekről nekem sincs több. (A csak a papíron leledző lakcímről meg nem érdemes beszélni, az nem ranglista-képes).

Porosodik a polcon még néhány korai táblaőrkarton (az állomásokon áthaladók rajtszámai és az áthaladás vagy beérkezés ideje), de ezek begépelése valahol nagyon a sor végén szerepel. Ha éppen nem lesz mit csinálnom, majd talán. De ilyen az elmúlt évtizedben nem fordult még elő (ami előtte volt, arra meg nem emlékszem :-).

Előzmény: altvizsla (1192)
altvizsla Creative Commons License 2000.09.07 0 0 1192
El kell árulnom, kényszerhelyzet van:
1. a ranglistát mindenképpen le kellett gyártani, mert én szeretem a ranglistákat.
2. azok az adatok kerülhetnek szóba a besoroláshoz ami nyilvános (név, szül dat, teljesítés), tehát az interneten megjelenik, mert más adathoz nem férek hozzá !!!

Ezen körülmények között mi lehetne más (gondoltam arra is hogyha valaki idősebben teljesít, akkor...) ?

Előzmény: pataporc (1190)
Ermak Creative Commons License 2000.09.07 0 0 1191
Részemrol nincs több kommentár, mint amit eddig leírtam - a korábbi-késobbi éveket nem tartom reális minosítési alapnak. A lecsoka-pontszám sokkal korrektebb.

Ami jó: így már pontosan tudom, hányan teljesítették összesen a százast, és hányan vannak az egy- két- akárhányszoros teljesítok.

Előzmény: altvizsla (1189)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!