Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

jokutya Creative Commons License 2001.10.02 0 0 110
Nyáron hetente-kéthetente, télen havonta.
Előzmény: prudent bear (109)
prudent bear Creative Commons License 2001.10.02 0 0 109
ez a minden 5. időben mit jelent?
Vettem Rex hartwachs-ot. Van valakinek ezzel tapasztalata?
jokutya Creative Commons License 2001.10.02 0 0 108
A Rex Dauerwachs tapasztalatom szerint nagyon jó, bár neve ellenére nem annyira tartós. Én kb. minden ötödik mosás után kenek rá egy keveset. Nemcsak könnyebb mosni, de az eső is lepereg róla, nem is szólva arról, hogy milyen jól néz ki, amikor az esőcseppek kis pöttyökben állnak rajta. Innen lehet megismerni, hogy ki szereti a kocsiját, és ki nem!

Ja, és a bogarak még egy hét múlva is simán lejönnek. Úgyhogy szerintem nyugodtan használd.

jokutya

Előzmény: fefefe (104)
cszoli Creative Commons License 2001.10.02 0 0 107
van minden Esso kutnal. Polus centerrel szemben (XV.), Csömöri ut-Miskolci u. sarok (XIV.), van a Vaci uton, a patak elött meg egy OMV kut (XIII.).
Egyelöre ennyi jut eszembe azon a környeken.
Zoli
Előzmény: Clarvoyant (106)
Clarvoyant Creative Commons License 2001.10.02 0 0 106
Nem tud valaki az Ors-on levo Aral kuthoz hasonlo kezimosot?Az az a moso ahol te magad nagynyomassal moshatod a kocsit egy boxban.
Valahol beljebb kellene a varosban, XIII-XIV.kerulet leginkabb.

Koszi,

Clarvo

_MrB_ Creative Commons License 2001.10.01 0 0 105
Viszont, ha faluhelyen vagy, s van hely is, hülyén hangzik, de rögtönözz fölé egy fóliasátrat. Mondjuk a pára ott is befigyel, de a hó, miegymás nem a kocsidat veri. bár elég elvetemült az 5let ~ : )))) Bár akkor már az 1xü garázs jobb lenne.

Veszel pár oszlopot, leásod őket, mondjuk oldalanként 3-4et, agyik oldalt 1/2 méterrel lejjebb, vagy legalább 20 cm, majd beboritodd hullámpalával, esetleg farostlemezzel ( bár az áttázik ) alapozást nem igényel, a pár oszlop, meg pár tábla hullámpala nem nagy pénz, hamar megvan, s türhetően véd.

Előzmény: cszoli (103)
fefefe Creative Commons License 2001.10.01 0 0 104
lattam valami rex markaju, direkt uj autokra valo waxot. ilyet hasznalt mar valaki?
cszoli Creative Commons License 2001.10.01 0 0 103
A ponyva eleg maceras, csak akkor eri meg, ha hosszabb ideig leallitod a kocsit. A ponyvat u.i. nem huzhatod ra siman az autora, mert egyreszt a para nem tud kiszabadulni alola, es pango viz marad az auton, masreszt a szel mozgasaval az ohatatlanul jelenlevö finom por- es homokszemcsek, mint smirgli karistoljak össze a lakkot.
Igazabol tetöcsomagtartot kell feltenni, es ugy rahuzni a kocsira a ponyvat, hogy lehetöleg sehol ne erjen a karosszeriahoz.

En nem szivesen töltenek reggelente es estenkent min negyedorat a ponyva fel es lerakasaval.

Zoli

Előzmény: Törölt nick (100)
_MrB_ Creative Commons License 2001.10.01 0 0 102
Van foltjavitó, vagy sima lakk filc. nem szép, de csunya. Annyit, hogy amég friss, azaz nem oxidálódott a fém, rámész vele, és annyi. Ha oxidálódott már, akkor sajna kicsit rá kell dolgozni(400-800-as smirglivel ) , különben rohad tovább a festék alatt. Esetleg kevertetsz a kocsidhoz ( vagy keversz ) festéket, s 4-es ecsettel simán ledolgozod. ( mondjuk nekem neolux-al van festva a vas, van cirka 3 dl maradék festék, azzal szoktam lepöttyözni. ) Kicsit igénytelen, de a célnak megfelel.

Autómosás: WU2 sampon ( occsó ), vagy sunlict. Szép fényes marad, elvileg foltmentessen szárad, s láthatóan nem rongálja a festéket, gumit sem.

Ablak: na ez kicsit más. Régen a piros tükör-ablak pucolo volt a nyerő, de cirka 1-2 éve ujjitották fel a szert, s azóta kicsit érdekes. Néha olajos szinfoltot hagy maga után az üvegen ~ : (, igy áttértem a Clean-re. Bár az átható citromillatot utánna lehet szellőztetni, de jól pucol, s kevésbé párásodik utánna.

Motormosás: az elektronikára vigyázz, mert ha beázik szivás, de amugy nemárt neki. Ja mondjuk ha lehet, ne üzemmeleg motort mossál.

Alváz: április közepe, május elején, mikor már lemosta a sót az utakról az eső, meg ha valami irdatlan földuton összedzsuváztad rendessen, akkor érdemes, hogy ne legyen miben megállnia a nedvességnek, meg ne legyen párkilóval nehezebb a vas. "Jó" buli, mikor egy alvázmosás után derül ki, hogy jé, itt lyukas a vas = : ((((

Előzmény: kivi (99)
Szkátó Creative Commons License 2001.10.01 0 0 101
Akkor ez a CarPlan bevált?
Mennyiért vetted? És hol? Vagy karcos szélvédőre van még valamilyen csodaszer? (cserén kívül)
Előzmény: Herr X (94)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.27 0 0 100
Sziasztok !

Van valakinek tapasztalata autóra való ponyváról ? Egy
családi ház udvarában álló kocsira lenne jó, mivel nincs
garázs és talán a ponyva is sokat számítana a különféle
környezeti hatásokkal szemben. Hol lehet ilyent kapni ?

kivi Creative Commons License 2001.08.23 0 0 99
Pont ennél szerettem volna egyszerűbbet. :-)
Például ráolvasás, áldozat bemutatása az isteneknek, stb. :-)))
Előzmény: Dobcsi (98)
Dobcsi Creative Commons License 2001.08.23 0 0 98
csiszolás, gitt, festés

vagy nem mondtam újjat? :)

Előzmény: kivi (97)
kivi Creative Commons License 2001.08.23 0 0 97
Hogy kellene lekezelni a kőfelverődésből származó 3-4mm-es (gyakran rozsdásodó) sérüléseket? Pl. Evipass?
Cgo Creative Commons License 2001.07.16 0 0 96
persze lehet mas kuton is, en speciel az OMV-nel vettem. a 7vegen ujra hasznaltam - szuper.
Előzmény: Cgo (95)
Cgo Creative Commons License 2001.07.16 0 0 95
Flex,
minden OMV kuton vagy autosuzletben.
Előzmény: Flex (88)
Herr X Creative Commons License 2001.07.11 0 0 94
Sziasztok!

Sajnos a kocsimnak az első szélvédője karcos. (Valószínűleg az első tulaj a retket száraz ablaktörlő használatával szerette eltávolítani.) A karcok ívben futnak(ablaktörlő). És sajnos esőben "megáll" benne a víz, ami elég zavaró. Mivel szélvédőpolírozást vállaló egyénnel még nem találkoztam (csak kiírta, de nem vállal...) és az AM-ben láttam szélvédő polírozó reklámot, gondoltam legfeljebb elbukom az árát.

Szóval CarPlan: Crystal clear terméke

Leírás alapján a kisebb karcolásokat eltünteti. (Az, hogy ez mekkora senki sem tudja).

Próba eredménye: a "törésmutatón" nem változtat, ergó a karcok ugyanúgy látszanak.

Viszont: az esővíz nem áll meg a karcolásokban (lévén kitöltötte), így esős időben sokkal jobban látok, illetve a felkenődött rovarok könnyebben lejönnek.

Tényleg, szélvédőpolírozásról mit tudtok?

Bihus Creative Commons License 2001.07.11 0 0 93
Olyan ez, mint a mosogatás, ha már rászáradt a tányérra a tojásrántotta, akkor gáz van, frissen meg simán lejön. :)

Most nem kell menőzni, hogy nem mosogattok :)

Előzmény: fargo (92)
fargo Creative Commons License 2001.07.11 0 0 92
Ha sok bogarat összeszedek, mondjuk autópályán, akkor ahogy megérkezek, izibe lenyomatom valami benzinkútnál gôzborotvával. Frissen könnyen lemosható, ha sokáig rajta felejti az ember, akkor már elég nehéz levakarni...
Előzmény: Bihus (91)
Bihus Creative Commons License 2001.07.11 0 0 91
Na, ma nekiálltam 20:50-kor lemosni az autót, majd reggel kiderül, milyen lett :) Legalább napszúrást nem kaptam :)

A bogarak elöl egyébként tényleg brutálisak, én Sunlicht-tal szoktam nekiállni, azzal lejön egy idő után szépen...

De ma csak az volt a lényeg, hogy kilátszódjon a sárból :)))

fargo Creative Commons License 2001.07.10 0 0 90
Esetleg tavasszal, miután már lemosták a sót az utakról...
Előzmény: kivi (89)
kivi Creative Commons License 2001.07.10 0 0 89
Na mégegyszer: alvázmosás? Yes/No?
Flex Creative Commons License 2001.07.10 0 0 88
Cgo,
nem tudod veletlenul hogy hol lehet Armor All cuccokat kapni? Volt regen egy tok jo polir-waxom, azota se talaltam olyan jot.
Előzmény: Cgo (82)
FOCUS Creative Commons License 2001.07.10 0 0 87
Az enyémen régebbi céges embléma van és nem gyári seatos.

Előzmény: Detonátor (86)
Detonátor Creative Commons License 2001.07.10 0 0 86
Én nem tudtam, csak az jutott eszembe, mivel arra raknak mostanában nagy bazi gyári emblémákat. :)
Előzmény: FOCUS (85)
FOCUS Creative Commons License 2001.07.10 0 0 85
Detonátor:

Lehet hogy ismeros vagy valahonnan? Honnan tudtad, hogy seatom van? ("bazi emblémával+) :)

Costa voltam. (FOCUS lettem)

Előzmény: Detonátor (78)
Detonátor Creative Commons License 2001.07.09 0 0 84
Hősugárzó=hajszárító. :)))
(Ennyi erővel benzinlámpát is írhatott volna. Lehet, hogy az sem tünt volna fel!) Az viszont igen hatásos. ;)
Előzmény: Törölt nick (83)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.09 0 0 83
Hősugárzó=hajszárító. A Matizon mindenféle oda nem illő márkakereskedés matricák voltak, azokat nyom nélkül így távolítottam el.
Előzmény: Costa (77)
Cgo Creative Commons License 2001.07.09 0 0 82
kivi,
2 percig folyo vizzel aztatod, aztan meg hagyod 3 percig azni. Fogsz egy rongyot es picit erosebben ranyomva letakaritod.
Ha lusta vagy ennyit varni, Armor All spray-el lefujod es 2 perc mulva simara torlod.
Előzmény: kivi (81)
kivi Creative Commons License 2001.07.09 0 0 81
Nem tudom eltüntetni a bogarak maradványait a lökhárítóról. Víz, sampon, alkohol. Eddig ezekkel próbáltam de a tetemek nem akarnak eltűnni.

Az alvázmosásról mi a véleményetek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!