Keresés

Részletes keresés

W.L. Creative Commons License 2014.08.27 0 0 1809

Ambon-Tual ugyben most megkerdeztem egy a repteren dolgozo baratnomet, es o azt mondja, azt meg mindig repuli az Express es a Trigana is.

Ez magyarazat arra, hogy miert a Surabaya-Ambon szakasz dragult meg. Pl jovo hetre meg a tavolabbi Jakartabol is van joval olcsobb jegy Ambonba. De annyival nem olcsobb, hogy megerje oda visszabumlizni!

Előzmény: Zs... (1806)
Zs... Creative Commons License 2014.08.27 0 0 1808

Az lesz, most még nem is terveztük megvenni, ennyiért meg pláne nem. Bárcsak lenne annyi időnk h beleférne a Pelni, az sztem kalandnak is sokkal jobb ;o)

Előzmény: W.L. (1807)
W.L. Creative Commons License 2014.08.27 0 0 1807

De, en is csak erre tudok gondolni.

Meg az Expressair is megszuntette jaratat.

 

Tehat marad a Lion, a Garuda... vagy azoknak, akiknek tobb az idejuk mint  penzuk, a Pelni! ;-)

Utobbival Surabayabol 3, Makassarbol 2 nap Ambon, Tual pedig +1.

Azert a ti utatok meg olyan messze van, hogy szerintem varjatok, hatha meg egy ceg beszall a versenybe.

Előzmény: Zs... (1806)
Zs... Creative Commons License 2014.08.27 0 0 1806

Nem azért, mert más már nem repüli ezt az útvonalat? Legalábbis Ambon - Tualt senki másnál nem találtam, és Surabaya - Ambont is csak a Garudánál. Ha pedig kvázi monopóliumuk van ezekre a viszonylatokra, akkor sajna nem is nagyon lesz jobb az ár.

Előzmény: W.L. (1799)
W.L. Creative Commons License 2014.08.26 0 0 1805

Piacokon, plazakban es muzeumokban nezelodni ugyis keves az idotok, tehat marad a gyors korulnezes, ezert javasoltam a taxit, plane mert azert tavolsagok is vannak. Malajziatol elteroen itt a varosi taxisok nemigen tudnak angolul (a repteriek mar inkabb), tehat ird ossze elore, hova vigyen el, mennyi idotok van ra, aztan remelhetoleg osszejon a dolog!

 

Megjegyzem, erdekes hogy eddig milyen keves szo esett itt Jakartarol, mig pl Malajziaban mindenki latni akarja KL-t, ami pedig ott sem az orszag gyongyszeme.

Merete es rossz kozlekedese miatt nem egy kenyelmes, egyszeru uticel, de azert tavolrol sem erdektelen, es az orszag osszkepehez mindenkepp hozzatartozik.

Előzmény: Zs... (1804)
Zs... Creative Commons License 2014.08.26 0 0 1804

Nyilván van, ezt csak úgy értettem h máshol több/érdekesebb, főleg mivel a múzeum és plázák annyira nem érdekelnek. A másik kettő mondjuk igen, a taxi pedig jó ötlet, köszi!

Előzmény: W.L. (1803)
W.L. Creative Commons License 2014.08.26 0 0 1803

Ez nem kis hanem oriasi tulzas, van ott latnivalo boven, fokent a muzeum, gyarmati epiteszet, piacok es plazak mufajaban.

Osszessegeben tavolrol sem olyan rossz hely, mint a hire.

Esetleg Gambirnal bereljetek taxit egy gyors varosnezesre, de ne menjetek tul messzire, nehogy egy dugoba ragadva lekessetek a gepet hazafele!

Előzmény: Zs... (1802)
Zs... Creative Commons License 2014.08.26 0 0 1802

Köszi, nem igazán az lenne a lényeg h tényleg lássuk, mert akkor valóban rászánnánk legalább egy napot, de ahogy tájékozódtam, kis túlzással szerte Indonéziában nagyjából Jakarta a legkevésbé érdekes. Inkább csak hogy egyrészt elüssük az időt, másrészt meg kapjunk egy minimális ízelítőt a hangulatából. Vagy valami ilyesmi. Meg persze megigyunk még vhol egy sört, Pó apó után szabadon ;o)

Előzmény: W.L. (1801)
W.L. Creative Commons License 2014.08.26 0 0 1801

Azert az nem bo 7 ora am!

Elmegy siman fel ora a csomagfelvetellel, masik 2 az indulas elotti becsekkolassal.

Tehat jo estben inkabb 5 ora. Abbol elmehet szuk 1-1 ora a varoskozpontba valo be-, majd az onnan visszajutasra.

Ha ez meg megeri nektek, akkor Gambir feliratu Damri buszt keressetek, az a kozpontba visz a Monas emlekmu, es a Nemzeti Muzeum kozelebe. De azert ha tenyleg latni is akartok valamit a fovarosbol, akkor megint csak erdemesebb lenne 1 ejt ott tolteni. Gambir kozeleben van a Jalan Jaksa, Jakarta olcso szallaskozpontja. Csomagmegorzo tutira van a repteren, de gozom sincs hol, mert ott nem hagytam soha. Gambirnal viszont igen.

Előzmény: Zs... (1800)
Zs... Creative Commons License 2014.08.26 0 0 1800

Ha ez valóban így van, akkor viszont sztem bevállaljuk az aznapi indulást, így már 9:15-re Jakaratában lehetünk. Ha onnan 16:35-kor megyünk tovább, akkor ez alatt a bő 7 óra alatt be lehet menni a városba? Érdemes? Tudjuk hol hagyni a csomagokat? Feladni akkor minden bizonnyal még nem lehet, tehát csomagmegőrző?

Előzmény: W.L. (1796)
W.L. Creative Commons License 2014.08.26 0 0 1799

Jo elore mindig azt irja, hogy Sold Out.

Ez tavoli datumoknal nem azt jelenti, hogy mar elkeltek az olcso jegyek, hanem hogy meg fel sem tettek oket.

Ezert nem erdemes messze elore megvenni oket kapkodva. Mondjuk Ambonba (es igy rajta at Tualba) most spec brutal arakat dob ki kozeli datumokra is, fogalmam sincs mi lehet ott most. Ilyen jegyarak Ramadan vegen vagy mas hasonlo unnepeken szoktak lenni.

Előzmény: Zs... (1798)
Zs... Creative Commons License 2014.08.26 0 0 1798

Köszi, igen, ezt olvastam, meg azt is h most még felesleges, és majd csak úgy 1-3 héttel előtte lesz jó az ár. Mondjuk most azt írja h a promos jegy sold out, de remélem ez addig még változik, mert a normal azért elég drága.

Előzmény: W.L. (1797)
W.L. Creative Commons License 2014.08.26 0 0 1797

Meg annyit hozzatennek, hogy ne lepodj meg, ha a Lion honlapja vegul sehogy sem ad nektek jegyet... Nem nagyon szereti ui a kulfoldi kartyakat.

Ez esetben vagy kozvetito cegen at vehetitek meg felarral, vagy mint azt en tennem, a Javara erkezes utan szemelyesen.

Előzmény: Zs... (1795)
W.L. Creative Commons License 2014.08.26 0 0 1796

Kei-Ambon-Jakarta egy csatlakozojarat, megvarjak egymast a gepek igy a jegy nyugodtan megveheto.

Azert legyetek inkabb a hazaut elott egy nappal Jakartaban, illetve ha az nem vonz, toltheto az utso nap/ej Bogorban is.

 

Masik ugyben kuldok egy mailt a korabban ide feltett cimedre, illetve ha az mar nem el, irj te a honlapom contact oldalan levo cimemre.

Előzmény: Zs... (1795)
Zs... Creative Commons License 2014.08.26 0 0 1795

Nah most jól lebuktunk ;o) Együtt megyünk, csak a szervezés folyik párhuzamosan ;o)

Repjegy e pillanatban megvéve, így a program is fixálódott, terv szerint február 25.-én érkezünk Jávára. Szivességet szivesen, miről lenne szó?

És még egy kérdés: a Lion honlapja ad úgy jegyet Keiről Jakartába, hogy 30 perc van a két gép között Ambonban. Ezt így hogy?? AMQ nyilván nem egy Heathrow, de ennyi idő alatt megy ott az átszállás? Át tudják tenni a csomagot? Ergo, meg lehet ezt így venni?

 

Előzmény: W.L. (1792)
W.L. Creative Commons License 2014.08.26 0 0 1794

A Balirol atjutast talan inkabb a Bali topikban kerdezd, mondjuk annyit tudok en is, hogy az olcsobb de lassu busz-komp-bemo-bemo-kishajo kombinacion kivul kinalgatnak Bali turistahelyeirol turista "shuttle" kombinaciokat is a Gilikre.

November nem foszezon es esos evszak is, igy szerintem szallas biztos lesz. Trawanganra nem mindenki partizni megy, voltak ott partimentes jo 30-as ismeroseim is, nekik is tetszett.

En nem voltam, az en izlesemnek tul nepszeru! ;-)

Előzmény: tem01 (1785)
W.L. Creative Commons License 2014.08.26 0 0 1793

Esetleg kombinalhato a vonat es busz.

Solobol van egy reggel 7.50-es vonat ami fel 12 korul er (elvileg!) Surabayaba, onnan taxi a Bungurasih buszpalyaudvarra, majd a kb 2 oras buszut Probolinggoba. Ezzel elvileg meg el kene erni az utso delutani minibuszokat CL-ba. Most nezve vonattal is lehetne talan, de 2 orat kene varni a csatlakozasra es azzal mar tenyleg 4 korul ernetek Proboba. Az mar nagyon kicentizett, bar persze a minibuszok CL-ba nem percnyi pontossaggal indulnak.

Előzmény: Kittim (1786)
W.L. Creative Commons License 2014.08.26 0 0 1792

Apropo kerdes mindkettotokhoz (Zsolt es kittim):

Mikor jonnetek? Lehet, hogy kernek egy kis szivesseget...

W.L. Creative Commons License 2014.08.26 0 0 1791

Mint mar irtam, mindket helyen korlatozott a szallasmennyiseg. Spec Paltudingnal en voltam az egyetlen szallovendeg kempingezo indonez diakokon tul, de persze erre garanciat adni nem tudok. Az ottani szallas nagyon egyszeru, de a hely...! Az ejszaka itt is es Bromonal is nagyon hideg, vinni kell meleg holmit es halozsakot. A paltudingi szallas szerintem nem foglalhato, a sempoliak talan. Utobbiakhoz elerhetoseg a LP-ben. En szemely szerint megkockaztatnam foglalas nelkul is, olyan meg sosem volt, hogy semmi szallas ne akadt volns valahol, de en nem vagyok valogatos!

Egy masodik bromoi ej utan koran indulva Sempolba eljutni szerintem nem gond.

Előzmény: Zs... (1787)
W.L. Creative Commons License 2014.08.26 0 0 1790

Meg kell nezni a vasut honlapjan, hogy jonne ossze Surabayaban a csatlakozas, attol fugg.

Amugy a vonat tobbnyire gyorsabb a busznal, viszont buszok sokkal gyakrabban jarnak. Busszal az atszallas Surabayaban alighanem fel orat sem venne igenybe.

Arra ugyelni kell, hogy ha CL-ig 1 nap alatt vegig busszal akartok menni, akkor Solobol tenyleg nagyon koran kell indulni!

Alternativa megszakitani az utat Surabayahoz kozel, pl Trowulannal vagy Malangban. Ezektol mar nem lenne gond 1 nap alatt CL-ba eljutni, es mindkettoben vannak latnivalok is.

Hivatalos busztarsasag nincs, csak sok maszek. A buszok a fobb utvonalakon olyan surun jarnak, hogy honlapra szukseg sincs. Ugyeljetek ra, hogy Patas (expressz) buszra szaljatok, ne ekonomira.

Előzmény: Kittim (1786)
pannn Creative Commons License 2014.08.25 0 0 1789

Mivel senki nem volt ott, turistákon és kénbányászokon kívül, így senki nem szólt volna azért hogy lemegy valaki. Én megbántam hogy nem mentem le. De azért gondolom nem véletlenül van kint a tábla. Nyilván megvan a dolgoknak a veszélye.

Előzmény: Zs... (1788)
Zs... Creative Commons License 2014.08.25 0 0 1788

Köszönöm neked is. Ha tilos lemenni, és senki nem is ment le, csak a bányászok, akkor hogy? Vagy az ilyesmikkel ott nem kell törődni? ;o)

Előzmény: pannn (1782)
Zs... Creative Commons License 2014.08.25 0 0 1787

Köszi szépen a részletes választ, így biztos menni fog ;o) Ha ott maradunk a második éjre is, akkor másnap még el tudunk jutni az Ijenhez? Tehát egy akár kora reggeli indulással CL - Probolinggo - Bondowoso (Sempol/Pos Paltuding?) kivitelezhető? Itt mennyire lehet találni szállást? Érdemes inkább előre foglalni, vagy úgyis lesz ott?

Előzmény: W.L. (1781)
Kittim Creative Commons License 2014.08.25 0 0 1786

A Solo - Probolinggo utat erdemes vonattal megtenni vagy inkabb buszozzunk? En reszemrol probalnam minimalizalni a buszozast, mert annyira nem birom, de ha az koltseg- es idohatekony, akkor bevallalnank.

Van hivatalos indonez busz tarsasag (es van honlapja)?

:-)

Koszonom.

tem01 Creative Commons License 2014.08.25 0 0 1785

Sziaszok!

 

Olyan kérdésem (kérdéseim) lenne, hogy Denpasarból hogyan jutok ki Gilire, és érdemes e előre foglalni novemberben szállást vagy találok akkor is, ha odaérek?

Ehhez kapcsolódna a következő, hogy ha éjszaka aludni is szeretnék akkor jobb e ha nem Trawanganon foglalok szállást vagy vannak nyugisabb helyek is a legnagyobb szigeten?

Válaszokat előre is köszönöm!

pannn Creative Commons License 2014.08.25 0 0 1784

Menjenek. Nyilván közelebb kényelmesebb. Te vagy a szakértő.

A buszállomás utcájában, az állomás mögött. Volt ott több minibusz.

Mi kétszer próbáltunk vonatjegyet venni egyszer sem sikerült, ezek szerint pechesek voltunk.

Előzmény: W.L. (1783)
W.L. Creative Commons License 2014.08.25 0 0 1783

Mar megbocsass, de miert nem lenne erdemes Bondowosonal kozelebb menni Ijenhez?

En a Pos Paltudingnal szalltam meg, gyonyoru hegyi erdok kozt varva a masnap reggeli turat, ami aztan rogton ott kezdodott a szobambol kilepve, igy se taxi, se ojek nem kellett mar hozza.

Sempol is sokkal kozelebbi es kellemesebb bazis, mint a jellegtelen Bondowoso, es onnan ojek Pos Paltudinghoz tutira van.

 

Leirnad, hol ultetek 2 orat egy minibuszban?

Van egy olyan gyanum, hogy benneteket is rossz helyre iranyitottak. En meg du 4 utan is mentem fel CL-be minibusszal ugy, hogy mar sotetben ert oda.

 

Ja, es pont ma is vettem vonatjegyet holnaputanra. 8 oras ut 50ezer rupiaert.

Előzmény: pannn (1782)
pannn Creative Commons License 2014.08.25 0 0 1782

Hotel Anugerah. Intéznek ojeket és taxit is. Kivettük a szobát délután kicsit pihentünk és hajnali kettőkor indultunk. Az út ojek-kal 2 és fél óra volt oda és kb 2 vissza. Piszok hideg volt, a lábunk majdnem lefagyott. A cuccukat a szálláson hagytak mert reggel oda mentünk vissza és onnét azonnal tovább Probolinggo. Mikor odaértünk két órát várakoztattak mindenkit mert állítólag veszélyes gázok voltak, a kénbányászok sem mehettek föl. Arról volt szó hogy nem láthatjuk a kék fényeket. Aztán egyszer csak minden megváltozott, jegyvétel és mehettünk. Így sikerült látni a kék fényeket. Nem mentünk le, de ezt már nagyon bánom. Kint van egy tábla hogy tilos lemenni és a kénbányászokon kívül senki nem ment le. De most már lemennék mindenképp. Mi a peremen csináltunk egy félkört, a látvány van olyan mint a Bromo. Teljesen szabadon lehet mászkálni nem kell vezető és semmi értelme nem is lenne. Egy másfél méteres út vezet föl, amin rajtatok kívül a kénbányászok és más turisták is mennek.

 

CL-be utazás: Az ilyen kis helyekre történő utazásban mindig bent van hogy nem lesz semmi public tranport ami elvisz és vissza hoz. Két órát ültünk a minibuszba, aztán meguntuk, nem jött össze a létszám így nem indult.

Bondowoson túl pedig nem érdemes menni, mert vagy el sem juttok vagy onnan nem jutok el az Iljen-hez.

Előzmény: Zs... (1779)
W.L. Creative Commons License 2014.08.25 0 0 1781

Meg lehet talalni az osvenyt, de erdemes lehet elozo nap delutan felderiteni. Eloszor jobban kijart osveny vezet az also kilatoig, onnan nehezkesebb a felsoig. Onnan ugyanezen vissza kell jonni a krater also peremeig, majd leereszkedni a kraterbe es at a homoktengeren Bromohoz. Utana vissza CL-be. Ha mindezt gyalog tervezitek, akkor maradjatok inkabb ott egy 2. ejre is.

Probolinggoban a CL-ba tarto kisbuszok nem a fo buszpalyaudvarrol, hanem kb 100 meterre tole egy kis piacfeletol indulnak. De arra ugyeljetek, hogy Probolinggoba erkezve csak a fo buszpalyaudvaron szalljatok le, ne egy utazasi irodanal ahol sok buszrol megprobaljak a turisrakat letenni. Onnan csak berelni tudnatok! A valodi megallobol CL-ba delutanig jarnak buszok.

Ijenhez legkozelebb szallas a Pos Paltuding parkorpisztnal, illetve elotte talan 8(?) km-rel Sempolban van. Nyilvan nem olyan valasztekban, mint Bondowosoban, de mennyivel jobb helyen!

B-bol Sempolba jar busz vagy minibusz. Ez keresre elvihet a parkorposztig is, amugy ojek vagy seta.

Előzmény: Zs... (1780)
Zs... Creative Commons License 2014.08.24 0 0 1780

Ha nem muszáj akkor mi sem fogunk befizetni rá, az biztos. 2 órás túra nem gond, ha az ösvényt azért meg lehet találni(??). És innen akkor le lehet menni a Bromohoz? Onnan meg vissza CL? Vagy hogy megy ez?

Ijenhez akkor hol célszerű megszállni, ami közelebb van Bondowosonál? Valamint hogy lehet oda eljutni?

Előzmény: W.L. (1773)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!