Keresés

Részletes keresés

gajda20 Creative Commons License 2013.05.17 0 0 14889
http://psoriasis.hu/page.php?subaction=showfull&id=1176542005&archive=&start_from=&ucat=3&category=3
Előzmény: babboo (14885)
gajda20 Creative Commons License 2013.05.17 0 0 14888
Ma beszereztem egy d3 vitamin krémet. A mosakodókenőcsbe rakattam bele vigantolt.:)
Előzmény: babboo (14883)
gajda20 Creative Commons License 2013.05.17 0 0 14887
Inkább akkor megpróbálkozom a D3 krémmel.:)
Előzmény: tcs08 (14881)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.17 0 0 14886

Egy érdekes tünetmentesedés:

 

babboo Creative Commons License 2013.05.17 0 0 14885

Fogalmam sincs. Mondtam, hogy mire kell és beletették.

Egy kis adalék a D3 vitaminhoz. Sömörhöz ugyan kívülről kell használni, de érdemes elolvasni. nem hosszú, pár percet rá lehet szánni.

 

http://www.melanomablog.hu/2010/09/21/megdobbento-eredmeny-d-vitamin/

Előzmény: mms2 (14884)
mms2 Creative Commons License 2013.05.16 0 0 14884

Egy fontos kérdés: 100gr krémben mennyi A és D3 vitamin van?

Előzmény: babboo (14883)
babboo Creative Commons License 2013.05.16 0 0 14883

Odatelefonáltam a gyógyszertárba, elmondtam, hogy nekem mire kell a krém. Mondtam nekik, hogy tegyenek bele D és A vitamint. Minden további nélkül megycsinálták, délután már mentem is érte. Ma egy másik sömörös barátnőm, akivel együtt voltunk az epesavas nőnél, szintén vett ilyen popsikrémet, neki is tettek bele D és A vitamint, ő is így kérte.

Előzmény: gajda20 (14880)
babboo Creative Commons License 2013.05.16 0 0 14882

Persze, persze, a krumpli, meg a rizs nem a sömörnek nem jó. Nincs glutén a krumpliban, se a rizsben. Ezek a paleo szerint nem jók, mert szénhidrát van bennük, ami meglöki az inzulinszintet. Semmi közük a sömörhöz. A kukorica detto.:-)) Ezek a dolgok csak hízlalnak. Hüvelyeseket is ehetne egy gluténérzékeny, ezt se tiltják. Közben az áteresztő bél miatt a sömörösöknek kifejezetten rossz kaja. Nagyon nehéz eligazodni.

Előzmény: Nessi55 (14877)
tcs08 Creative Commons License 2013.05.16 0 0 14881
Ditranollal kezeltek, de csak kórházban, azt nem adják a betegek kezébe, mert nagyon veszélyes!!! Két naponta kellett mennem, és minden kis sebet először körbe kenték egy krémmel, utána nagyon precízen csak a sömör közepére, ugyanis teljesen elégetheti a bőrt!! Ezzel otthon nem szabad kísérletezni.
Előzmény: gajda20 (14870)
gajda20 Creative Commons License 2013.05.16 0 0 14880
Ezek közül melyik? Szerintem eggyikben sincs túl sok D-vitamin. D3 kéne. D3 krémet tudja valaki hogyan lehetne készíteni? D3 kapszulát lehet kapni, és krémet is pl. ung. hydrophill. noni.(ha jó a D3-hoz).
Előzmény: babboo (14873)
gajda20 Creative Commons License 2013.05.16 0 0 14879
Okay lecserélem.:) Írtam mailt, ferevi55-re engedte csak, fereviötvenöt-re nem lehetett.
Előzmény: mms2 (14871)
tcs08 Creative Commons License 2013.05.16 0 0 14878

:-DDD, én ezt nem tartom fárasztásnak, inkább okításnak. Ami nekem pont kell. Ezt is embere válogatja...hogyan gondolja az ilyen érveket.

Igen, én szeretem ha megmagyarázzák:-) Teljes kiörlésű kenyér, érdekes nekem erről sem az egészség jut eszembe. :-) Nem is veszek,ilyen kenyereket. Ha a barátaim mennek Ausztriába, vagy Németországaba onnan szoktam hozatni rozskenyeret, tudod azt ami olyan jó nehéz. Igen,

elég ritkán eszem kenyeret. A tejet pedig nem is szeretem, kávéba szoktam tenni, meg ha zabkását főzök, akkor abba fele vízzel. szerintem ez kezdetnek nem is rossz, okítom magam tovább! :-D Mostmár nem tudom, hogy jó-e, de ha rizst eszem akkor az igazi barna rizs szoktam amit kb. 1 órát kell főzni. de akkor ennek is utána nézek, hogy jó-e! 

Előzmény: babboo (14872)
Nessi55 Creative Commons License 2013.05.16 0 0 14877

A krumpli és a rizs miért tilos? Van egy ismerősöm, aki gluténérzékeny és szinte mindenbe krumplipelyhet és rizslisztet kever sűrítőanyagként, és sütikbe is azt használ. Ja és kukoricát. Gyerekkorában fedezték fel nála a betegséget, megállt a növekedése, de most már normális magasságú. Van egy listája, hogy mit ehet, és az nem tiltja ezeket.

Előzmény: babboo (14872)
gajda20 Creative Commons License 2013.05.16 0 0 14876
Az elmúlt kb. 10 év pikkelysömörös életem alatt egyszer voltam tünetmentes, amikor a bőrgyógyász felírt valami gyógyszert, amit 1 honapig szedtem. Másfél évig voltam tőle teljesen tünetmentes(egy darab pötty volt csak rajtam), és akkor olyan jó volt, volt egy csomó csajom, jártam gimibe stb...:D Aztán meg ismét viszajött sajnos, és nem akar elmúlni.:( A gyógyszer nevét én is, és a bőrgyógyász is elfelejtette. Nem tudnák a valahogy a gépbe visszanézni? Az ambuláns lap sajnos nincs meg.:(

Voltam már fényterápián nagyon sokszor, és csak addig van tünetmentesség, amíg tart a terápia, és ez kb. 70-80%-ban tünteti el a sömört.
Előzmény: babboo (14867)
mms2 Creative Commons License 2013.05.16 0 0 14875

Küldj egy email címet a fereviötvenötkukacgmailpontcom-ra!

Előzmény: gajda20 (14870)
Nessi55 Creative Commons License 2013.05.16 0 0 14874

Nem próbálgatja valaki rajtam kívül a 3-1-2 meridiántornát?

Én február közepe óta csinálom. Nem állítom, hogy tünetmentes vagyok, de sokkal-sokkal jobb.

Továbbra is használom az olcsó bolti testápolóba kevert 2 csík szterót, de ettől régebben nem voltam ilyen jó állapotban, csak nem repedt ki állandóan. Most halványak a foltok, nincs felrakódás, nem viszket, és nincs tele "velem" a lakás.

Nagyon soká, egy hónap múlva kezdett el javulni, de legalább próbáljátok ki, teljesen ingyen van, csak naponta kb 20 percet vesz igénybe. Tudom, tudom, az idő pénz...

babboo Creative Commons License 2013.05.16 0 0 14873
Előzmény: gajda20 (14870)
babboo Creative Commons License 2013.05.16 0 0 14872

Most már tényleg abba fogom hagyni a paleo reklámozását, lassan valami lóvét fogok kérni érte.:-)) De még kicsit mondom! Amit egészségesnek mondanak, az nem biztos, hogy az. Például mindenhol nyomják a teljes kiőrlésű kenyeret. Nekem ettől a hajam égnek áll. A teljes kiőrlésű kenyérben is benne van a glutén, ami mindenkinek, mondom, mindenkinek ártalmas. Azon kívül több szénhidrát van benne, mint a fehér kenyérben. Azt hiszed, hogy egészséges dolgot eszel, közben egyáltalán nem. A tejtermékekkel kapcsolatban is ez a helyzet. A tej élet, erő, egészség. Csak épp emberi fogyasztásra nem alkalmas. A kálcium miatt mondják, hogy fogyasszuk. Közben a tejtermékekből nem is szívódik fel. Egyre több csontritkulásos ember van, pedig eszik ilyesmit. Közben D vitamint kéne szedni magnéziummal, ami oldott formában tartja a kálciumot a szervezetben, nem lesz vesekől. Na, ilyesmikről olvashatsz Szendi Gábor : "Tények és tévhitek" oldalán. Mezei Elmíra Paleovital oldalán pedig rengeteg receptet találsz. A családnak meg nem kell megmondani, hogy ez paleo. Én ha vendégek jönnek, akkor is ilyesmit főzök, sütök. Fogalmuk sincs róla, hogy most milyen "diétás" kaját esznek. Ne szenvedésnek, hanem örömnek fogd fel! Nagyon változatosan lehet így főzni. Ha meg a család végképp nem akar meglenni krumpli, tészta, rizs nélkül, akkor nekik főzöl a kaja mellé. Bár, ha elolvasod azt az oldalt, sokmindenről megváltozik a véleményed. Többet nem írok erről, fárasztó vagyok, látom én is!:-)))

Előzmény: tcs08 (14869)
mms2 Creative Commons License 2013.05.16 0 0 14871

A krémben lévő csukamájolajat ( oleum jecoris ) a következő adagnál cseréltesd le ricinus olajra ( oleum ricini )! Használni nem fog jobban, de legalább nem lesz büdös halszagú.

Előzmény: gajda20 (14861)
gajda20 Creative Commons License 2013.05.16 0 0 14870
Ez jó drága.:/

Ditranolos vagy Davionex kenőcsöt próbált már valaki? Tényleg nem lehet beszerezni nálunk csak külföldön? Vagy valami más D3 vitamin krémet?
Előzmény: tcs08 (14868)
tcs08 Creative Commons License 2013.05.16 0 0 14869

Babboo, nyugodtan mond a véleményed, sztem ebből tanul az ember. Érdekes ez az allergia dolog, bevallom nem nagyon foglalkoztam vele, mert mindig úgy gondoltam nem vagyok allergiás. Aztán most felnyitottad a szemem. :-D Lehet, hogy mégis??? :-) Különben van egy barátunk aki sokat okít a Paleo diétával kapcsolatban. Ha készítek valamit, mindig mondja, hogy majdnem olyan. :-) Olvastgattam már paleo recepteket, de lehet hogy hallgatok rád, és jobban belemélyedek. A családom, biztosan nem fogadja el. :-D  Próbálok egészséges ételeket enni, venni. 

Nem könnyű, de meg lehet oldani. És igen, igazad van az étkezéssel kapcsolatban, mikor diétáztam, akkor sem múlt el ugyan, de sokkal jobb volt.

Újra, neki kellene állnom :-( 

A krémmel kapcsolatban, úgy gondoltam, hogy elhasználom ezt a mennyiséget. Ha nem jó akkor már a jövő héten úgyis látni fogom, mert begyullad, megvastagszik, meg ilyenek. Akkor megyek tovább, és olvastam még kétféle krémet, azokat sorban kipróbálom. Ha az sem, akkor vissza a Psoratinexhez. Igazából, jó lenne, ha most használna, legalább a nyárig, hogy kicsit komfortosabban érezzem magam, és ne folyamatosan a Psoratinex-t kenjem magamra. 

Amit megfigyeltem az két dolog: ha túl meleg vízzel zuhanyzom, akkor iszonyatosan el kezd viszketni, a másik, hogy 5-6 naponta jobban viszket.

Azt olvastam, hogy míg egy egészséges embernek 21 nap alatt hámlik le a bőre, ez a pikkelysömörösök esetében 5-7 nap alatt megy végbe.

Feltételezem ezért gyulladok be, hetente egyszer. :-)

Előzmény: babboo (14866)
tcs08 Creative Commons License 2013.05.16 0 0 14868

Írom:-

-PSORATINEX Tisztító Gél:200 ml -es kiszerelésben                     Ára:   5950  Ft (bruttó)

-PSORATINEX Scalp & Body kenőcs -50 g -es kiszerelésben        Ára:   8400  Ft (bruttó)

-PSORATINEX Scalp & Body kenőcs - 250 g -es kiszerelésben     Ára:  23900  Ft (bruttó)

 

A 250g-ost vettem meg, kb. 1 éve használom, minden este. Én már kipróbáltam, és nekem jó. Szerintem, bár nem tudom rajtad mennyi van, lehet hogy próbára előbb a kicsit kellene meg venned, mert ha nem jó, ne dobj ki ennyi pénzt érte. Ha jó akkor sem jársz jól, mert gazdaságosabb a nagy. Szóval neked kell eldöntened. Gyógyszertárakban is meg lehet rendelni, és online is. Mint az előbb Babboo is írta, nem vagyunk egyformák, csak hasonlóak. :-)

Előzmény: gajda20 (14865)
babboo Creative Commons License 2013.05.16 0 0 14867

Nekem nem használt, pedig régebben többször vettem. Van, akinek meg tök jó. Nem lehet tudni. Viszont azt tudd, hogy először nagyon jó, aztán kicsit kevésbé, aztán megint kicsit kevésbé. Sajnos ez van.

Nem szabad elkeseredni, hallod?! Mindig adódik valami, amitől tünetmentes lehet az ember. Nekem például hiába írtak fel szteroidot, nem használt egyáltalán. Aztán kitaláltam, hogy folpackkal befóliázom magam. Akkor aztán hatott is. Gyógyfürdőbe is érdemes lenne elmenned. Fényterápiára is mehetnél. Ezeket még nem is csináltad. Figyelj, én is 21 éves korom óta szenvedek ezzel, de azért nem dőlt romokba az életem! Sőt, 25 éves voltam, mikor férjhez mentem. Aki nem fogad el így, azzal nem is érdemes foglalkozni. Van egy régi barátom, aki szintén sömörös. Most 56 éves. Hosszú, szőke haja van, egy nagyon híres zenekarban gitározik. Pár éve nősült meg, elvett egy tök szép, fiatal lányt, van most két fia. A lánynak pöttyösen is kellett. A közönségnek is kell, imádják, pedig nagyon bolond.:-) Nem ezen múlik az élet!

Előzmény: gajda20 (14865)
babboo Creative Commons License 2013.05.16 0 0 14866

Nem Magyarországon lakom, innen nagyon messze lenne. Bár a férjem családja Cibakházáról származik, Cserkeszőlő melletti falu.:-)

Nem tudom, hogy a krém fog-e használni, ha már ennyi minden nem hatott. Nekem meg a Michael nem hatott. Ennyire nem vagyunk egyformák.

Még egy mondat, aztán békén is hagylak.:-) Ha allergiás vagy valamire, akkor egyetlen falatot sem szabad enni abból a dologból. Úgy nem jó, hogy igyekszel keveset enni belőle. Egy falat is több hétre visszaveti az állapotot. Tudom, hogy nehéz kibírni a dogot, de ha paleo módon főznél, akkor nem kéne semmit kibírnod. Rengeteg paleo receptet találsz a neten, sok süti, mindenféle édesség. Igazából nem kell lemondani semmiről. A családunkban szerencsére csak én vagyok sömörös, de évek óta így eszik mindenki nálunk. A szüleim is, pedig ők 80 körüliek. Gondolom, te nem vagy annyi. A krémek nem gyógyítanak meg, ebben biztos vagyok. Csak valami belső megoldás lesz a nyerő előbb-utóbb. Most a D vitaminos krémmel kenegetem magam, semmi szteroid nincs benne. Elég jónak tűnik, de a helyes kajálás sokkal fontosabb. Mindenhol azt olvasni, hogy a táplálkozás nincs hatással a sömörre. Akkor miért mondják, hogy a csípős provokálja, hogy ne egyél glutént, ne igyál szeszt, stb.?

Előzmény: tcs08 (14860)
gajda20 Creative Commons License 2013.05.16 0 0 14865
Menyibe kerülnek ezek? És menyi ideig elég? Egyébként már én is hallottam a psoratinexről, még a bőrgyógyászaton is ez van kiplakátozva.
Előzmény: tcs08 (14863)
tcs08 Creative Commons License 2013.05.16 0 0 14864

És még: a cikkben nem a szódabikarbóna a lényeg , hanem a gomba! Én arra ugrottam rá! És azért kezdtem a Candida diétába.

Előzmény: gajda20 (14861)
tcs08 Creative Commons License 2013.05.16 0 0 14863

2003-ban vettem meg először a Dr. Michaels krémet, közeben Ausztriában is gyártottak valami kotyvalékot, amibe én is belefutottam sajnos,  közben megváltoztatták  a nevét Psoratinex-re. Használtam a krémet és a tisztító gélt, és ez együtt akkor 2 hét alatt eltűntette. Azóta is használom, de sajna nem vagyok tünetmentes. 1-2 két hete még használtam ( lassan elfogyoban van, így vigyázok most rá, mert elég drága), úgy hogy közben szoliztam is.  Nekem nagyon jó a kettő együtt.

Csak gondoltam, válltani kellene egy kicsit, mert mindig más krémet kíván a bőröm. Úgyhogy most próbálkozom a sulfurral, és Babboo krémével. Ha nem sikerül, akkor vissza a Psoratinexhez.  

 

Előzmény: gajda20 (14862)
gajda20 Creative Commons License 2013.05.16 0 0 14862
Olvastam valahol, hogy az allergiára van valami újfajta terápia, amivel ki lehet gyógyítani a beteget az allergiából. Immunterápia a neve.
Előzmény: babboo (14859)
gajda20 Creative Commons License 2013.05.16 0 0 14861
Szia, semmi baj, miért is haragudnék?:) Ma sajnos úgy ébredtem, hogy megint kezdenek 'hízni' rajtam a sömörök.:( Az elején nem tudom miért látszott úgy, hogy használ.:( Már nem hiszek a teában. Amikor nem használ valami, még az életkedvem is elmegy.:(

Az optacidben is van szódabikarbóna, akkor megpróbálok többet inni belőle, van szódabikarbóna is itthon, de annak rossz az íze. Köszi hogy megosztottad velünk!:)
Milyen kencétől lettél 2003-ban tünetmentes?

A dream krémtől minden nap egyre büdösebb vagyok, eddig nem használt.
Előzmény: tcs08 (14858)
tcs08 Creative Commons License 2013.05.16 0 0 14860

Szia, nem, nem azt mondom, hogy nem lehet élni a cukor és liszt nélkül. Néha, néha ma is eszem, csak próbálok oda figyelni a mennyiségre. Az a tipusú ember vagyok, akinek ha azt mondják nem lehet, annál jobban szeretném.:-) Ha megnézed a Candida diétát, nagyon sok mindent nem lehet enni, illetve kevés az amiből válogathatsz, és nehéz a sok finomságnak -süti, fagyi-ellenállni. Inkább macerás úgy főzni, hogy kétfelé a családnak. :-) Amit én eszem, azt ők nem, ezért hatalmas vita van a  pl.zabpehely liszt miatt. Köszönöm az ötleted a tejjel és a gluténnal kapcsolatban, de most valahogy nem bírom megállni, hogy diétázzak. Ennek ellenére próbálok nem enni fehérlisztes dolgokat-nem könnyű- a tejtermékek, hát nagyon szeretem a joghurtot, és a sajtokat. :-( Bizonyos sajtok a Candida diéta alatt is titlva voltak, és abból most is keveset fogyasztok.

Annak idején megállapítottak allergiát, de nem ételellel kapcsolatban, hanem kobalt allergiát. Sőt csináltak epeszondát is:-(, mert valahol a szervezetemben találtak Coli baktériumot, és a doktornőm szerint az epében érzi jól magát a Coli, de akkor ott nem találtak. Különben bejártam Tolnát-Baranyát, hogy valaki valahol meggyógyítson-20 évvel ezelőtt- azóta, valahogy beletörődtem, ápolgatom magam ahogyan tudom. Mikor utoljára elmenetem a doktornőmhöz - akiben különben nagyon bíztam, hosszú évekig ő kezelgetett - mondtam neki, hogy semmi nem érdekel, mostmár elég öreg vagyok írjon fel gyógyszert, hátha attól elmúlik. Akkor szedtem életemben először gyógyszert a sömörre, Neotigasont. Két hét múlva olyan sömörös lettem tőle mint még sosem.:-( Nagyon megijedtem, akkor azt abba kellett hagynom, és hát azóta próbálom magam gyógyítgatni, így-úgy.

Ha már egy kicsit is szebb, legalább a nyárra, akkor az nekem már fél siker. Ezért köszönöm mégegyszer a krém ötletet, meg a sulfurt. Ebben most hiszek, hátha a nyárra megint szebb lesz. Járok továbbra is fürdőzni Cserkeszőlőre, mert utána is 2-3 napig nagyon jó. Nem próbáltad még véletlenül?

Előzmény: babboo (14859)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!