Keresés

Részletes keresés

cirrocumulus Creative Commons License 2004.01.13 0 0 491
A Periferic Records - Stereo Kft. a lemezeik fő forgalmazója.
Rendelni is lehet innen, a cím pedig: 1114 Bp., Bartók Béla út 59.
Előzmény: kovidoki (490)
kovidoki Creative Commons License 2004.01.13 0 0 490
Üdv Mindenkinek!
Hol lehet beszerezni a Solaris összes albumát?
Köszi!
Camouflage Creative Commons License 2004.01.10 0 0 489
Yuhé!

cirrocumulus Creative Commons License 2004.01.08 0 0 488
Igen, de azért előbb még ez:

Előzmény: sziti (487)
sziti Creative Commons License 2004.01.08 0 0 487
Ki jön?:-)

Előzmény: clavicula (485)
cirrocumulus Creative Commons License 2004.01.08 0 0 486
Az új Solaris lemez folyamatosan készül; ami pedig már aktuális lenne (NOAB, Robi új szólólemeze), az meg azért csúszik, mert Erdész Robi egy vadonatúj stúdiót vett magának, de olyat, amilyen idehaza még nincs is, nem is sikerült beindítani, kintről várnak hozzá szakembert.
Úgyhogy böjtölhetünk még egy darabig ...
Előzmény: clavicula (485)
clavicula Creative Commons License 2004.01.08 0 0 485
Az új lemezről, lemezekről nem lehet tudni semmit? Már nagyon régóta várunk, várunk, várunk...
A skót Creative Commons License 2004.01.07 0 0 484
Részemről is sorry...:-)
EeToN Creative Commons License 2004.01.07 0 0 483
Hali!

Természetesen elnézést mindkét érintettől, Vámos Zsolttól és Szathmáry Zoltántól! A betegség úgy látszik, ragályos, ugyanis én A skót leírása alapján írtam a neveket - rövidlátó módon, hiszen előtte a teljes stáblistát tartalmazó hivatalos szórólapot is beszúrtad... Még egyszer bocsánat a tévedés miatt!

EeToN

Előzmény: cirrocumulus (476)
cirrocumulus Creative Commons License 2004.01.06 0 0 482
OK!

Úgy eltűntél... Nagyon hiányoltalak ám már, hiszen NEKED köszönhetjük ezt a Fórumot, nem tudom eléggé megköszönni !!!!!

Előzmény: localhost (481)
localhost Creative Commons License 2004.01.06 0 0 481

Cirrocumulus!

Aztahétszázát! Ihajla!
De megleptél!
Naaaaaaaaaaaaaaaaaaagyon örülök!
:-)))


Hamarosan jelenkezem....!

matula12 Creative Commons License 2004.01.05 0 0 480
http://f451.host.sk/ - innen le is töltheted és még sok mindent...
Előzmény: Youwine (478)
cirrocumulus Creative Commons License 2004.01.04 0 0 479
Igen, jól emlékszel. Ez is nagyon-nagyon jó könyv!

Eléggé beszerezhetetlen.
Ha valaki tudja, hol lehet megvenni, szóljon, mert egy beregszászi ismerősömnek megígértem, hogy megpróbálom megvenni neki, de eddig nem jártam sikerrel, pedig nagyon sok antikváriumban is érdeklődtem már. Normál könyvesboltokban pedig már nagyon régóta nincsen.

Előzmény: Youwine (478)
Youwine Creative Commons License 2004.01.01 0 0 478
Az utolsó kísértés (már ha jól emlékszem)
Előzmény: clavicula (477)
clavicula Creative Commons License 2003.12.31 0 0 477
Zsoldos Péter Viking- trilógiájának mi a harmadik része? Azt tudom, hogy a Viking visszatér az első, a Távoli tűz a második, de nem tudom mi a harmadik regény... Gondoltam itt valaki csak tudja!
cirrocumulus Creative Commons License 2003.12.31 0 0 476
Nagyon jó volt újra olvasni a dec. 14-i koncertről :o)) Köszi!

De szegény Vámos Zsolt már másodszor neveződik át Szathmáry Zoltán-ná :o(
Nem tudom, honnan eredhet a tévedés, Skót is átkeresztelte őt...

Akkor mégegyszer a koncerteken fellépők névsora:

Kollár Attila - fuvola + a billentyűs programok "boszorkánymestere"
Kornis Ferenc - bongó, konga
Naszádi Gábor - akusztikus gitár
Pócs Tamás - basszusgitár
Szirtes Edina - hegedű és vokál
Vámos Zsolt - gitár
Kárpáti Zoltán - gitár
Vermes László - dob

Előzmény: EeToN (475)
EeToN Creative Commons License 2003.12.30 0 0 475
Hali!

Végre én is elkészítettem a leírásomat még a 14-i, vasárnapi Musical Witchcraft-koncertről (bocs, hogy én is angol címeket használok, de annak idején így szoktam meg):

A helyszín elég különös volt, de végülis jól ment a koncert hangulatához. Valóban nem voltunk túl sokan, valószínűleg voltak, akik azért maradtak le a koncertről, mert nem is értesültek róla, hogy volt. A skóttal beültünk valahova középre, de sajnos nem lejtős a terem, ebből a szempontból viszont némileg rossz helyet találtunk (legalábbis részemről). :) Negyed órás késéssel kezdődött a koncert, de persze ez igazán lényegtelen az előadás minőségéhez képest (csak azért említem meg, hogy hosszabb legyen a beszámoló). :) Egy egészen különlegesen előadott, rövid, de erőteljes Silent Man's Prayerrel kezdődött a koncert, hirtelen nem is tudtam, hogy mit hallunk, bár kétségtelenül ismerős volt az alapdallam. A Suite Utopia Part II a második lemezen az egyik kedvencem (az elsőn mind az :)), és koncerten is nagyon jól szólt. Érdekes, hogy minden billentyűs dallam innentől kezdve gépből jött, ez azért eléggé megkötötte az improvizálás lehetőségét. Annak idején amikor kiderült, csodálkoztam is, hogy egy billentyűs helyett egy gitáros lépett a csapatba - persze örültem is, Kollár zenéjében végülis inkább meghatározó a gitár, mint a szintetizátor. Az Inquisitionben most először éreztem azt a keménységet, amire a cím utal. Az Utopia From The City csak amolyan átvezetőnek tűnt az eddigiekhez és a következőkhöz képest. Ezután nyugodtam meg igazán, hiszen a következő Poseidon az első lemezről van, és ez több számot is sejtetett az első albumról - a Silent Man's Prayer lehetett volna csupán intró, mint az Éjszakai tárlat a Live In Los Angeles koncertalbum elején. Engem nagyon meglepett, hogy ilyen korán íródott ez a darab; bár ezt kedveltem meg a legkésőbb az első albumról, de már ezt is imádom, roppant különös szerzemény (hasonló utat járt be nálam a Duó c. Solaris-darab is). A Morning Dance In The Garden Of Chenonceau Castle-nak nagyon örültem, bár itt én is úgy éreztem még, hogy a hegedű túl halkan szól. Később meg inkább zavarónak éreztem a jelenlétét. A következő akusztikus darabok felváltva jöttek a két albumról, és élőben is jobban tetszett minden, amelyik az első albumról való. :) Különösen a Wanderers From The 15th Century, roppant megragadó a dallama, gyönyörű volt élőben hallani - kicsit itt zavart a hegedű jelenléte, nem volt annyira tiszta, mint amilyen anélkül lehetett volna - de amikor belépett a basszusgitár, az csodálatos pillanat volt! A Fairy Tale Along The Loire a számomra legkevésbé kedves Kollár-szám, nem is tudom, miért, talán túl lágy - itt a szó rossz értelmében - legalábbis nekem, és még Szirtes Edina - egyébként szép - hangja sem segít rajta. Aztán a Suite Utopia Part IV következett: ennek számomra az volt a tanulsága, hogy nagyon nem koncertszám. :) Vagy sok hangszeren kell ugyanazt a gyors dallamot játszani, vagy éppen ellentétes gyors dallamok szólnak, és ha valaki egy picit is később szólaltat meg egy hangot, fennáll a veszélye annak, hogy az egész "összefolyik". Sőt még a keverésnek is jónak kell lennie. Ettől függetlenül élvezettel néztem, ahogy mindent beleadnak, de még így sem volt teljesen tökéletes - nem is csodálom, eszméletlen nehéz lehet ezt a darabot tökéletesen előadni. :) Amúgy ezt a számot is kifejezetten szeretem a második lemezről. Ezután végre a kedvencem következett az Utopiáról, a Secrets Of Morus, bár ha jól emlékszem, az első fél perc nélkül. Igazi élettel teli Kollár-darab, fantasztikus gitárszólóval a közepén, ezt is csodás volt hallani élőben. Aztán újabb kevésbé kedvelt szám, a The Tower's Room Lost In The Fog..., hát igen, a jazz nem az én műfajom (bár egyébként nem rossz szám ez sem). Az első zsoltárfeldolgozás következett, elsőre nem tűnt rossznak, jellegzetes akusztikus Musical Witchcraft-darab, bár nem lenne rossz hallani valami keményebb új számot is. :) Az újabb átvezetés :) után végre következtek a nagy kedvencek sorban egymás után: először a The Dark Middle Ages; ez annál inkább koncertre való darab, főleg Szathmáry Zoltán gitárszólója, és az a jó hosszan elnyújtott utolsó hang... remek volt! :) Erről jut eszembe: nekem is furcsa volt, hogy az előtérben két szintetizátor, Kollár Attila, illetve a basszusgitáros Pócs Tamás volt végig, és még az ilyen fantasztikus szólók idején sem léptek előtérbe a gitárosok. Aztán Ba'rock' - erre már nem is találok szavakat, hogy milyen csodálatos volt! :) Az Alchemyből kicsit hiányoltam a kórust, így egy kicsit üresebb, bár tisztább is volt a hangzása. Egyébként rengeteg a zseniális megoldás az eredeti darabban, legfőképpen a fuvoladallamok egymásra épülése középen - először egy, majd két, végül három fuvola játszik különböző, mégis nagyszerűen összhangban lévő témákat -, ráadásul jön ennek a résznek a befejezésére a hirtelen bekeményítés; a gitárszóló - én önkéntelenül a stúdiószámba is belehallom az őrjöngő nézősereg hangját közben 3:13-nál :) -; illetve a végén a végletekig fokozott befejezés. Mint említettem korábban, kicsit féltem, hogy túl kevesen vagyunk ahhoz, hogy visszatapsoljuk őket, és talán sokaknak nem is tetszhetett annyira (láttam végig fapofával, mereven szemlélődő nézőket a környezetemben), de aztán nagy-nagy örömömre úgy tűnik, alulbecsültem a közönséget. :) Ráadásként eljátszottak egy, az elsőhöz (elsőre) nagyon hasonló második zsoltárfeldolgozást, és újra a Ba'rock'-ot. :))) Tulajdonképpen csak három számot hagytak ki az eddigi életműből, ezek: Music From The Spheres, Boleriade, Rocks And Waves From Saint-Malo. Mindegyik az első albumról, tehát nagy kedvencem, különösen a Music From The Spheres lehetett volna fantasztikus élőben. No sebaj, azért így is életem eddigi legjobb koncertje volt (mivel a csütörtökiről lemaradtunk). :)

Jaj, egy kicsit rendezetlenre sikerült ez a beszámoló, talán célszerűbb lett volna először az albumokról írnom, és csak aztán kiragadnom a koncert jellegzetességeit.

Mindenkinek minden jót és fantasztikus Musical Witchcraft-koncerteket 2004-ben is!

EeToN

Youwine Creative Commons License 2003.12.26 0 0 474
A Hír TV szombat reggel 9:05-kor kezdődő kultúrműsorának beharangozója alatt egy szép Solaris motívum szólt, azt hiszem a "Ha felszáll a köd" részlete.
cirrocumulus Creative Commons License 2003.12.23 0 0 473
Jó pár nap eltelt már a 18-i, e döbbenetes erejű koncert óta, de a "Ba-rock" monumentális hangjai még mindig zengenek bennem.
Igazi karácsonyi ajándék Attiláéktól ez a 3 koncert, köszönjük !!!!!!!!!

Ezúton kívánok mindannyiunk nevében a Solaris és a Musical Witchcraft minden tagjának nagyon boldog Karácsonyt és sikeres koncertekben gazdag, örömteli Új Esztendőt!

Magunknak pedig szintén boldog karácsonyi ünnepeket, az Új Évre pedig sok-sok nagyon jó koncertet és lemezeket kívánok!

Előzmény: Hektor TD (467)
cirrocumulus Creative Commons License 2003.12.21 0 0 472
Szia Eeton!

Akartam amúgy írni egy beszámolót a vasárnapi koncertről, de már annyira nem aktuális (két koncert is volt azóta :)), hogy letettem róla...

Ettől még nyugodtan írhatnál róla, amúgy is hiányoltam a beszámolódat, hiszen mondtad, hogy te is írsz majd a 14-i koncertről!

(A CD-vel majd jelentkezem.)

Előzmény: EeToN (470)
cirrocumulus Creative Commons License 2003.12.21 0 0 471
A Dream Theater topicból másolom ide, Kevin Moore írta a következőket a csütörtöki koncertről (Attiláék előtt a Mindflowers együttes játszott):

"... De úgy érzem, nagy hiba lenne ha nem szólnék semmit Kollár Attila műsoráról, ugyanis azon is ottmaradtam. ... szerintem nagyon szinvonalas műsort csináltak! Igaz, zeneileg nem voltak annyira spiccen, de ez nem is erről szólt. Én nagyon megtisztelve éreztem volna magam, ha egy ilyen zenekar elött léphettem volna fel a zenekarommal. Előítéleteim nincsenek, most láttam először a zenekart (meg most is hallottam róluk először), de meggyőztek. Szintén instru zenekar, saját számokkal. Ezek a számok inkább a fílingről szóltak. Néhol igaz eszembe jutott a King Crimsontól az In the Court of the Crimson King, meg egyszer-kétszer a Pink Floyd neve, de többségében egyediek voltak, és nagyon jó volt a hangulatuk! Az első fél óra kicsit olyan régi prog-rockos volt, majd jött egy hosszabb unplugged rész, és végezetül ismét prog-rock, tehát ilyen keretes szerkezetű koncepció volt. Kollár úr végig konferálta a dalokat, ami abból a szempontból nagyon jó volt, hogy a számcímek alapján jobban egy hullámhosszra lehetett kerülni az adott song hangulatával.
Összességében 10-ből 9 pont.
Ja meg a basszusgitáros jómunkásember máskor ne fényezze már annyira ki azt a gyönyörű Musicman basszust, ugyanis kaptunk kontroll-t róla a refiböl a kis szemünkbe! :) Voltak ám szűk pupillák! :o))
"

EeToN Creative Commons License 2003.12.21 0 0 470
> Szerintem beszerezhetetlen már, de nagyon szívesen átveszem CD-re.
- Ó, ezért nagyon hálás lennék! :) Akartam amúgy írni egy beszámolót a vasárnapi koncertről, de már annyira nem aktuális (két koncert is volt azóta :)), hogy letettem róla...

EeToN

Előzmény: cirrocumulus (463)
cirrocumulus Creative Commons License 2003.12.20 0 0 469
Musical Witchcraft koncertek lesznek februárban.
Legalább Attiláék beindultak.
Az itthoni Solaris koncert még várat magára, sajnos...
Viszont márciusban ismét lesz 3 koncertjük Mexikóban!

(Ha addig nyernék a lottón, kiutazhatnánk mi is :o), kár, hogy ennek 0-nál alig több az esélye :o( /

Előzmény: Hektor TD (468)
Hektor TD Creative Commons License 2003.12.19 0 0 468
Ja igen!

És februárban Solaris- vagy Musical Witchcraft koncert lesz?

Hektor TD Creative Commons License 2003.12.19 0 0 467
Voltam a tegnapikoncerten és rájöttem, hogy új melléknevet kellene kitalálni, mert a magyar nyelv bármely jelzője alulértékeli ezt a teljesítményt...

Szóval szuper volt :)

Csak azt sajnálom, hogy nem dedikáltattam. Na majd februárban :)

tillA Creative Commons License 2003.12.19 0 0 466
Hadd kívánjak ezúton Mindnyájatoknak Boldog Karácsonyt!
Ja, és jövőre Solaris-koncertet, együtt :)

Attila

cirrocumulus Creative Commons License 2003.12.19 0 0 465
A "Progresszív rock/metál" fórumban az előbb szóba került a brazil Blezqi Zatzas nevű progresszív rockbanda.
Velük kapcsolatban egy kis érdekesség, átmásolom ide:
Az egyik, 90-es évekbeli lemezük borítóján felsorolják azoknak az együtteseknek a nevét, akik hatással voltak a munkásságukra, s a névsorban ott található a mi SOLARIS együttesünk is !!!!!

Tessék büszkének lenni, mert ez azért nem semmi szerintem! Egy brazil együttesnek magyar együttes is az ihletője!

cirrocumulus Creative Commons License 2003.12.19 0 0 464
A három koncert összegzéseként álljon itt a részletes lista (a lemezek számain kívül 2 újdonságot is hallhattunk, két zsoltárfeldolgozás formájában):

1. A hallgatag ember imája
2. Látnokok és álmodozók
3. Inkvizíció
4. Nagyvárosi utópia (az Utópia c. szám "csörömpölős" változata)
--------------------------
következett az akusztikus blokk:
5. Poseidon
6. Reggeli tánc a chenanceau-i kastélykertben
7. Kastélyok rejtekén
8. XV. századi vándorok
9. Kőbezárt világok
10.Lakoma a lovagi tornán
11.Tündérmese a Loire mentén
----------------------------
majd vegyesen következtek zenekari és akusztikus számok:
12.A máglya fényénél
13.Morus titkai
14.A toronyszoba ködbe vész...
15.a "68. református zsoltár" feldolgozása (akusztikus)
16.Utópia (eredeti, akusztikus változat)
17.Sötét középkor
18.Ba-rock (Bach: h-moll szvit - rondó tételének feldolgozása)
19.Alkímia
----------------------------

Mindhárom alkalommal ez volt a koncertprogram, de vasárnap és csütörtökön 2 ráadást is hallhattunk:

20.a "200. református zsoltár" feldolgozása (akusztikus)
21.Ba-rock

*****

A "Poseidon" c. számukkal kapcsolatban egy kis érdekesség: 1984. áprilisában az egyik Solaris klubesten a koncert előtt "Solaris-zsengék" címmel előadtak néhány kamara jellegű (pár hangszeres) darabot, és már ott hallhattuk Attila és Naszádi Gábor előadásában ezt a számot.
Hallhattunk ott egy új számot is - "Czigi konferálta föl nagy vidáman: "Duó című számunk után megszületett Trió című számunk is" -, amit aztán soha többé nem játszottak. Pedig nagyon jó kis dinamikus zene, fontos szerepe van benne a basszusgitárnak is!
Aztán volt egy Erdész Robi-Kollár Attila duó is: zongora-fuvola felállásban játszották a Los Angeles 2026 c. számuk fő témáját. Nagy élmény volt figyelni Robi zongorajátékát, szerencsére úgy ült a zongorához, hogy láthattuk a játékát.
Nagyon szép volt ez a kettős!

Előzmény: cirrocumulus (456)
cirrocumulus Creative Commons License 2003.12.19 0 0 463
Szerintem beszerezhetetlen már, de nagyon szívesen átveszem CD-re.
Előzmény: EeToN (460)
A skót Creative Commons License 2003.12.19 0 0 462
EeToN, azt kifelejtetted, hogy amikor odaértünk a bejárathoz, és megláttuk a biztonsági őrőket, akkor elmentünk az épület másik oldala felé, ahol pedig - ahogy bekanyarodtunk a sarkon - megláttuk Böszmét telefonálni.:-) De sebaj, azt a 10-15 másodpercet akkor is elcsíptük ebből a jó koncertből!:-)) És meg volt az aznapi testmozgás is, mégpedig a Fugato-Kollár-maraton, a II.kerületen keresztül.:-)))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!