Keresés

Részletes keresés

Gyurco78 Creative Commons License 2013.09.22 0 0 11794

Attól, hogy egyediek a kémények, attól még valószínűleg közös tulajdonban vannak, de a bélelésről tuti kell közgyűlési határozat, elég drága egy ilyen, csak a közös képviselő nem dönthet önhatalmúlag erről. De ha authentikusabb infora vágysz, kérdezd meg itt is:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9055140&la=127068600

 

Előzmény: ilias (11790)
Gyurco78 Creative Commons License 2013.09.22 0 0 11793

Jah, anyósnak valóban jó lesz :D

Előzmény: ilias (11791)
Gyurco78 Creative Commons License 2013.09.22 0 0 11792

Nézd, nem azért írtam a zárt égésterűt, mert kötelező, hanem mert jobb. Mellesleg még olcsóbban is kijöhetsz belőle, a bélelés nem igazán drágább, hasonló készüléket, mint a Thema Classic kéményes, turbósban is kapsz ennyiért, kötelező légbeejtő nem kell, kevesebbet fogyaszt és még a CO mérgezés miatt sem kell aggódnod. De te tudod...

 

Előzmény: ilias (11790)
ilias Creative Commons License 2013.09.22 0 0 11791
Itt egy kazán költöztetésről lenne szó. A miénk menne anyóshoz. Új kazánt nem vennénk. Azt veszünk magunknak a családi házba, ahonnan elkerül. Az egy "sima" zárt égésterű lesz.
Előzmény: Gyurco78 (11789)
ilias Creative Commons License 2013.09.22 0 0 11790
Köszi. Megnézzük, hogy mit ír az alapító okirat. a kémény szerintem egyedi, három emeletes a ház és elég sok kémény van fölötte a tetőn.
Két évvel ezelőtt megkérdeztem a XIX. kerületi kéményeseket és akkor nem volt még olyan kikötés, hogy csak zárt égésterű lehet. Annó kifejezetten rákérdeztem, de lehet hogy ez azóta változott vagy esetleg a VII. ker-nél nem lehet.
Előzmény: citcat 18-16v (11786)
Gyurco78 Creative Commons License 2013.09.21 0 0 11789

Persze, ha a kémény közös tulajdon, és közgyűlésen megszavazzák, miért ne? Az más kérdés, hogy ki fog erre igennel szavazni (nyilván olyan, akit vagy nem érdekel az egész, vagy elvárja, hogy később az övét is megcsinálják).

De miért nem valami turbósat szereltesz már fel, 2013-ban? A bélelés nem drágább annál sem, nem kellenek hülye légbevezetők, sokkal biztonságosabb, jobb hatásfokú, stb. (csak a kéményesektől ezt sose hallani, ők mindig az új ablakok miatt akarják elzáratni a gázt).

 

Előzmény: ilias (11784)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.09.21 0 0 11788

hát nekünk ilyen van, 30 év gyártói garanciával... ennek nem szabad "átáznia"

http://kemeny-shop.hu/schiedel-uni-plus.html?gclid=CJfT0c2w3bkCFYdf3god9Q4AEQ

Előzmény: gmkiev (11772)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.09.21 0 0 11787

Igen ez is egy jó üzlet volt(akkor lett a főkéménykotró részese az egyik itthoni forgalmazó cégnek,ezért lett kötelező mert akkor csak azt lehetett kapni). Azoknak akiknél a kéménybe begyulladt korom kiolvasztotta a műanyag tiplit  (amit akkotájt hozzá adtak)és porig égett miatta a kéglije...azoknak nem annyira.

Előzmény: 4tigris (11785)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.09.21 0 0 11786

Először azt kell megnézni,hogy a társasházi alapító okiratban a kémény milyen tulajdonban van (általában91 előttieknél saját utána készülteknél a ház tulajdona)DE már csakzárt égésterű készüléket lehet felszerelni azt meg csak egyedi kéménybe lehet kötni,mert ha netán gyüjtő kéményed van akkor csak vízmelegítőt szerelhetsz rá és annak nyílt égésterűnek kéne lennie,de az már nem megy.A zárt (turbós,kondenzációs) kazánt csak akkor lehet gyüjtőkéménybe kötni ha a többi emeleten lakó aki abba a kéménybe van bekötve szintén kicseréli a készülékét ilyenre. A dologban még az is ott van ha valaki kondezációsat szereltet akkor csak inox kéménycsövet lehet mindenkinél beszerelni ami duplája  az alunak.(Ilyenkor anyázzák egymást a prolik)

Előzmény: ilias (11784)
4tigris Creative Commons License 2013.09.21 0 0 11785

A betonból készült dupla kéményajtó is jó volt 50 évig, majd kitalálták, hogy mégsem jó az, holott probléma nem igen volt velük.

Előzmény: Totya3 (11779)
ilias Creative Commons License 2013.09.21 0 0 11784
Sziasztok!
Azt szeretném megtudakolni tőletek, hogy egy társasház "rákényszeríthető" e arra, hogy a ház pénzén kibéleljenek egy kéményt egy adott lakó számára vagy az hogy a lakó kibélelteti saját pénzen, utána pedig "lelakja" a közös költséget.
Azért kérdezem, mert kb. 5 évvel ezelőtt a lakásunknál így lett megcsináltatva az akkori közösképviselő támogatásával, és nem csak nekünk.
Ha van ilyen, akkor tud valaki adni nekem egy hivatkozási- vagy jogszabályhelyet?
Egy átfolyós Beretta vízmelegítő (kb. 24 kW-os) helyére menne egy SD ThemaClassic C25, de csak használati melegvíz céljára, fűtés kb. 2 év múlva. Gondolom hiába a közel azonos teljesítmény kell bélelni, mégha csak a víz megy róla.
Köszönöm előre is.
Totya3 Creative Commons License 2013.09.20 0 0 11783

Van elfogadott saválló kéményrendszer is, csak kicsit drága, de van!

Előzmény: weend (11782)
weend Creative Commons License 2013.09.20 0 0 11782

 Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat, én is hallottam, hogy átáznak a kerámia bélések. Legszívesebben, saválló csővel bélelt kéményt, építettem volna. De, ahogy írjátok, ezt nem veszi át a kéményseprő. Sajnos, belekényszerítenek a sz@.ba, de remélem egy pár évet, kihúzok vele.

Aztán majd, kap egy bélést savállóból, talán a köpenyt felhasználhatom.

Nem tudtok valakit, aki adna nekem papírt, a kémény építésről?

Totya3 Creative Commons License 2013.09.19 0 0 11781

Nem lehet tudni, mire reagáltál, de mi a kémények építéséről beszélünk, amihez szegény kéményseprőknek nem sok közük van. A kéményrendszer forgalmazók és a törvényhozóink közötti szálakat kéne felülvizsgálni a szakértelem oltárán! A seprők ezután is kapnak numerát, ha úgy hozza a sors...

Előzmény: Zöldár (11780)
Zöldár Creative Commons License 2013.09.19 0 0 11780

 Azért régen akad egykét előnye is a kéményseprő szakmának.

 Egyik barátom ezt választotta, vidéken járta a házakat és néha néha egy egy menyecske felkínálkozott neki.

 Tanuló volt  + segéd 3 évig, majd szakmát váltott !

Totya3 Creative Commons License 2013.09.19 0 0 11779

Egyértelmű! Talán most, hogy kicsit megkavarták az állóvizet, kiderülnek dolgok, talán lehet megint olyan anyagból kéményt építeni, ami kétezer évig jó volt, ha karban volt tartva. A bélés csak hab a tortán, mert az űberel minden indokot, amit a kisméretű tömör tégláról hadoválnak kedves érdekeltek! Törvényt kell módosítani, mert itt az egyszerű magyar emberek érdekei sérülnek!

Előzmény: citcat 18-16v (11778)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.09.19 0 0 11778

Az igazság az,hogy ha lehetne téglából kéményt csinálni acél béléssel akkor a hazai gyártók lennének helyzetben,amin a főkéményisten nem keres mert ha utána nézel kik a tulajdonosai 20-40%-ban a kulföldi cégek hazai forgalmazóinak és kik a kéményseprő vállalat vezetői akkor midjárt egyértelmű,hogy miért csak az a jó.(itt van pl. akémény jobbító akármi érdemes megkeresni ki milyen cégben érdekelt és egyből kiderül mekkora üzlet a kéményseprés)

Előzmény: Totya3 (11777)
Totya3 Creative Commons License 2013.09.19 0 0 11777

Pont az volt a legfőbb kritikám a forgalmazók felé, hogy azt állították, hogy nem ázik át (ez volt a legfőbb szempontom). aztán szépen kiszivárgott, hogy de. Állítólag van olyan a Shiedel-nek, ami nem, de baromi drága és egyébként sem hiszem el ezek után... :)

Előzmény: citcat 18-16v (11776)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.09.18 0 0 11776

Azért nem kell leírni a kerámiás kéményt mert ha sikerül úgy használni ahogy előírja a gyártó akkor tényleg semmi gond nincs vele De az szinte csak a mesében lehet. Például van olyan amelyik átázik, megszívja magát a kátrányos trutyival és ha begyullad akkor hatalmas durrogások kíséretében összetöredezik.Ezek általában 4-8kéménytüzet azért túlélnek,ha nem kap túl nagy huzatot,mert ha közvetlen a begyújtás után fog tüzet amikor a huzatszabályzó még sokáig nyitva van akkor az a vége. Az acél kéménybélelés ha jó anyagból van akkor akár hetente is ki lehet égetni,láttam már olyan kéményt amelyiknél a tégla és a cső közötti ásványgyapot bazalttá olvadt de a csőnek nem volt semmi baja.

4tigris Creative Commons License 2013.09.18 0 0 11775

A kerámia betétes kémény nem más, mint hatalmas üzlet. Olvastam valahol, hogy az élettartama is elég rövid, meg nekem külsőre sem tetszik a dolog.

Totya3 Creative Commons License 2013.09.18 0 0 11774

Egyetértek veled, ezért béleltem ki a régi tégla kéményemet savállóval, és nem építettem új kerámia kéményt. Pedig eleinte mindenki a kerámiára esküdött (ha visszaolvasol láthatod milyen kálváriám volt és hogyan derült ki a turpisság). Szóval nem szabad elhinni amit a gyártó, forgalmazó mond, mert sokszor még azt sem értik milyen körülmények lehetnek bizonyos fűtési módszerek, vagy szokások esetén. Meg kell kérdezni egy olyant, aki kéményeket épít és nem olcsón! Persze nem biztos, hogy vele kell építtetni, viszont tudja miből, mit, hova és általában elég segítőkészek és őszinték!

Előzmény: Zöldár (11773)
Zöldár Creative Commons License 2013.09.18 0 0 11773

 Például azért,  amit a 71 -72 ben írtak !

Előzmény: weend (11770)
gmkiev Creative Commons License 2013.09.18 0 0 11772

Mert teljesen mindegy mennyi garanciát ad!

A garancia szó, tudniillik nem is szerepel a fogyasztóvédelmi törvényben! (Ptk.)

Így azt ír amit akar.

Mellékesen, 33 év múlva már hol lesz az a cég akitől most vásárolsz?

Mert ugye ez a "jogviszony" vele áll fenn, nem a gyártóval!

Előzmény: Zöldár (11769)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.09.17 0 0 11771

Új ház építésnél csak kémény redszert egednek a kéményseprők (csak az a jó amelyik cégben van érdekeltsége a főkéményseprő úrnak) alegjobb a kisméretű tégla kémény saválló acél csővel bélelve,de azt már nem engedik új háznál. Mindenképpen rá akarnak kényszeríteni a kerámia csöves szarokra mert neki abból van haszna,nekem meg a kerámia betétek cseréjéből mivel ezek egy két rendesebb kéménytűz után darabokra törnek és összeomlik a bele. Ilyenkor vagy szétverik az egészet, vagy a szerencsésebbek megtalálnak és akkor megússzák bontás nélkül,mert én acél csövet teszek bele a kerámia helyett.

Előzmény: kzoz (11764)
weend Creative Commons License 2013.09.17 0 0 11770

 Szia!

Ha szabad megkérdeznem, miért nem tetszik? 

Előzmény: Zöldár (11769)
Zöldár Creative Commons License 2013.09.17 0 0 11769

 Köszönöm, igaz vagy 3 órája olvastam a kéményeikről.

Hát nem nyerte meg a tetszésemet.  Nem tudják hogy a tömeg és súly nem azonos, no még elmegy. Az a 33 cm-es könnyűbeton külső héj is elmenne, de az a 33 éves garancia már nem. Miért nem 35 év vagy  40 ? 

 Vagy 25 év ?

Előzmény: weend (11768)
weend Creative Commons License 2013.09.17 0 0 11768
Előzmény: Zöldár (11766)
Zöldár Creative Commons License 2013.09.17 0 0 11767

 "Dilemmában vagyok a szigeteléssel, elvileg, a levegő a legjobb szigetelő, egyáltalán kell-e, javít-e, a fűtetlen padlástérben, és kint a tető felett."

 

 ja az a legjobb szigetelő   .... ha apró cellákba van zárva, ezen alapszanak a hőszigetelő anyagok.

Előzmény: weend (11763)
Zöldár Creative Commons License 2013.09.17 0 0 11766

 Ez a Leier cég miféle ?

Honnan jött ?

4tigris Creative Commons License 2013.09.17 0 0 11765

5kW fatüzelésű kályhához/kandallóhoz teljesen jó a kisméretű, tömör téglából készült kémény. Az a baj, ha újonnan épül akkor bonyolult az eset, mert a kéményseprőknek semmi nem jó. Olyan tégla nincs ami megfelel nekik, a beton kéményajtót nem fogadják el, béléscső nélkül szintén nem jó nekik. Egyszerűbb ha veszel kész kéményt. Arra figyelj, hogy sok füstcsövet használj, de ne fél mm-est, hanem vastagot.

Előzmény: kzoz (11764)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!