Keresés

Részletes keresés

gtoto Creative Commons License 2014.03.01 0 0 72303

Hi!

 

Új vagyok itt, fogalmam sincs, hogyan működnek a dolgok. Mindegy, felteszem a kérdésem, hátha tud rá valaki válaszolni...

 

Egy Westen Quasar D van itthon. A kijelzőjén ez villog: E10 (kép csatolva)

 

Van valakinek ötlete, hogy mit tegyek? Természetesen nem fűt, és vizet sem melegít..

 

Köszi!

 

Houdy82 Creative Commons License 2014.03.01 0 0 72302

Vissmann Vitopend 100W kazánhoz szeretnék indirekt tárolót, kombi kivitelben?


2 típust néztem ki, de nem tudom melyiket válasszam:


1.- Concept Neptun 120l , ez az olcsóbbik, de nem látok rajta hőfokkijelzőt.


2.- Drazice OKC100/1m2, ez drágább, de tetszik benne a száraz kerámia fűtőtest kialakítás (bár villany üzemben csak gázhiány esetén használnám), vastagabb szigetelés, de a falra rögzítése más és mivel a csatlakozások a hátulján vannak, félek nem férnek el a bekötőcsonkok.

Illetve nem látom rajta, hogy a kazán hőérzékelőjét hova lehetne bekötni.

 

Akinek van tapasztalata, vagy komolyabb hozzáértése ezekkel kapcsolatban kérem segítsen

nézek Creative Commons License 2014.03.01 0 0 72301

nos elolvasván néhány tanulmányt, kettő helyett három különböző típust szereltünk sorba a bojler elé...szűrővel, nehogy az is hiba legyen..egy db honeywell műszeres, a másik kettő hazai, csak más gyártóktól..

 

finomabb a vízelvétel, nem üt, nincs lengés, látványos a nyomáscsökkenés, aztán....    egy percig  álldogál is hat bárnál, mad szép sunyiban két-három perc után felkúszik 7 ig,..(de mégsem 8 )...ennyit haladtunk...

 

most következik Öveges professzor szerű kisérletsorozat,  a precíz beállítás...

Előzmény: gabrielke (72299)
nézek Creative Commons License 2014.03.01 0 0 72300

igen, köszönöm...most próbálkozom..

rákerestem a gúglin, és megtaláltam a precíz magyarázatot, amit még értek is...

Előzmény: gabrielke (72299)
gabrielke Creative Commons License 2014.03.01 0 0 72299

Állítsd be kisebbre. Nekem is van nyomáscsökkentőm, hajszál pontosan tartja amire be van állítva.

 

Előzmény: nézek (72298)
nézek Creative Commons License 2014.03.01 0 0 72298

A nyomáscsökkentő gyárilag hat barra van állítva...a lefúvó biztonsági szelep is 6,5 nél már ereszt..ez a dolga persze..így védi a bojlert..

ezzekkel a nyomáscsökkentőkkel az a bajom, hogy nem áll meg 6 barnál, hanem lassan átenged...és ugyanott vagyok..

namost a hálózatban itt Budafokon nálam 7.7 van...ezt a biztonsági szelep nem szereti...

Előzmény: morgen66 (72294)
inifini Creative Commons License 2014.03.01 0 0 72297

Tisztelt Urak!

Fég típusú átfolyós vízmelegítőm van, és sajnos nem melegíti megfelelően a vizet (tegnap esti fürdésnél jelentkezett először, kezdetben meleg a víz, majd átvált hidegre). Csak meleg vizet használunk, tehát nem keverjük hideggel. Most a fürdőben jó (gondolom kevesen használják a házban jelenleg), de a konyhában kis nyomásnál már csak langyos víz jön. Gondolom egy tisztítás megoldaná, budai oldalon van vki megbízható szaki, akit ajánlanátok esetleg így hétvégén is?

pajaci Creative Commons License 2014.03.01 0 0 72296
cucu Creative Commons License 2014.02.28 0 0 72295

Fűts addig másképpen, vagy a másik helységből.

Előzmény: tatu2dtb (72291)
morgen66 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 72294

A nyomáscsökkentőt hány bárra állították?

 

A biztonsági szelep hány báros?

 

"Nyomáscsökkentő használata akkor szükséges ha az alap víz nyomás nagyobb érékű mint a beépített biztonsági szelep nyitásának értéke."

Előzmény: nézek (72290)
tatu2dtb Creative Commons License 2014.02.28 0 0 72293

Elzártam a kék csapot. Köszönöm a választ.

Előzmény: cucu (72292)
cucu Creative Commons License 2014.02.28 0 0 72292

Igen.

Előzmény: tatu2dtb (72291)
tatu2dtb Creative Commons License 2014.02.28 0 0 72291

Sziasztok!

 

Egy hozzáértő segítségét szeretném kérni.

Régi FÉG gázkonvektorunk van, néhány perce, mikor feljebb vettem a fűtést, akkor "berobbant". Kiesett az első ablak, amin az őrlángot lehet látni, égett szag terjengett a szobában, kiszellőztettem. Átmentem a szomszéd gázszerelőhöz, aki nyugodtan közölte, hogy nincs semmi baj, majd holnap kijön. Tegnap is csinált ilyet, de az sokkal kisebb volt. Kell aggódnom? Mi lehet a baj? Zárjam le a konvektort, amíg szerelő nem látja?

 

A válaszokat előre is köszönöm.

nézek Creative Commons License 2014.02.28 0 0 72290

Most cseréltem karos csaptelepet a mosdómon....  a régi tíz éves volt, de már nem zárt rendesen, és zúgott is egy kicsit.(nagyon)

A szakboltban megmutattam a kiszerelt régit,  azt mondták ez áruházi darab, ami igaz is..    ajánlottak egy Mofém darabot ami csendesen, finoman működik, és kellemes a fogása is.

 

A csaptelep cseréje csak kapcsolódott a boiler cserémhez...a kilukadt olasz gázboiler helyett egy kifogástalan minőségű Hajdú gázboilert szereltem fel, ahogy az  a nagykönyvben meg van írva. Problémám  a kombináltszeleppel van. A nyomáscsökkentőn van egy műszer, ami 7, - 7.5 bart jelez nyugalmi állapotban. Ebből következik, hogy nem csak felfűtéskor, hanem fűtés nélkül is csorog a víz a kombináltszelepből.

A szomszéd lakásban ugyanez a szitu, csak ők nem foglalkoznak vele.Ott is majdnem 8 bart mutat a műszer.

Teljesen tanácstalan vagyok, mert a nyomáscsökkentő cseréje sem oldotta meg a problémát. 

Mit lehet tenni?

 

(mindez Budafokon, 2014 elején)

haliholaci Creative Commons License 2014.02.27 0 0 72289

Nagyon igazad van, még akkor is, ha az előzőket is ott vettem, és több mint 10 éve jók. Sajna eltelt az a 10 év, és minden egyre silányabb. Én most feladtam a kísérletezést, és mindenkinek ugyan ezt javaslom.  Bementem a szakáruházba (DÉG) és vettem egy Kludit. Félve (bár már komoly rutinnal...) szereltem fel, de jelentem ez nem búg, finoman működik. 

Szóval Sanimix Alfa, Verona, és a többi gagyi csapot senkinek nem ajánlom. Én személy szerint úgy gondolom ez tudatos átverés, nem hiszem,h csak ilyet tudnának gyártani-forgalmazni. Engem, mint vásárlót minden esetre elveszítettek. 

Előzmény: morgen66 (72288)
morgen66 Creative Commons License 2014.02.27 0 0 72288

Barkács áruházba ne vegyél csaptelepet , inkább egy szerelvény boltot javasolnék ,igaz ott is van occó kínai.

 

Nevesebb gyártók csapjai nem zúgnak,Mofém ,Kludi , Hangsrohe  stb.

 

És a lényeg, minden karos csaptelep elé ajánlott szűrős tömítést vagy központi szűrőt használni,különben nincs garancia.

Előzmény: haliholaci (72287)
haliholaci Creative Commons License 2014.02.26 0 0 72287

Halihó! 

Egy nagy áruházban vásároltam karos csaptelepet. Eddig is (több mint 12 éve) névnélküli volt, most sem gondoltam nagy márkára. A csere egyébként a króm hibás tisztítása miatt lett. Az első Sanimix Alfa mosdócsaptelep, eszméletlen büdös bekötőcsővel, és ezzel vetekedő zajjal örvendeztetett meg minket. Nosza vissza, csere, Verona névre hallgat az új, már az üzletben kibontva, nincs szaga, irány haza. Beszereltem, ez is zajos. 

Kicsi olvasgatás után erre jutottam: az új csapok mind 35mm-es betéttel készülnek, ha visszazárom a sarokcsapot megszűnik a zaj. De persze honnan lehet tudni mekkora a betét, hiszen nincs ráírva. Ez tényleg nincs, de írnak rá varázsszavakat! pl takarékos, 6-9l, 3bar. Ez -szerintem- azt jelenti, kisebb a betét, nincs meg a kellő keresztmetszet, persze ez mellett még igénytelen az áramlási kialakítása, ezért az üzemi nyomáson már nagy az áramlási sebesség. Szóval ehhez már nyomásszabályzó kell. 

Jól gondolom? Tehát ha nem márkás a termék, akkor van esély halk csapra ha 40mm-es a betét? Illetve ez a nagy nevekre is igaz, tehát ott is a nagyobb méretű kell?

Köszi:

Laci

rferi Creative Commons License 2014.02.26 0 0 72286

Az az alapvető probléma a panel javításával, hogy a gyártók a kapcsolási rajzát hétpecsétes titokként őrzik.

Ha nincs rajz, és nem valami ránézésre triviális a hiba, akkor a műszerész se megy sokra vele, nekem elhiheted, 13 évig voltam elektronikai szervizes, villamosmérnökként.

Sok olyan saját rajzot tudok mutatni, amit javítandó monitorokról én rajzoltam vissza, csakhogy ennek ideje sok-sok óra, amit ki kel fizetned, vagy nem áll neki senki sem.

Aztán felvetődik a felelősség kérdése is, mivel itthon gázkészüléket csak akkreditált gázkészülékszerelő javíthat, sima elektronikai műszerész, vagy mérnök nem.

Ha meg is javítja, de holnap egy gázszivárgás miatt felrobbansz, ebben az országban simán ráverik a balhét, hiába semmi köze hozzá.

Ettől való félelem, a rajz és információk hiányában, valamint annak alapján, hogy egy elektronikai műszerésznek nem áll a műhelyében készenlétben egy olyan gázkészülék "katapult", amin kipróbálhatná és tesztelhetné javításkor a te paneledet, annak az esélye, hogy találsz egy paneljavítót reális áron, a minusz végtelenhez közelít.

Előzmény: alma18 (72283)
cucu Creative Commons License 2014.02.26 0 0 72285

Sajnos úgy van ez, mint pajaci mondja. A végén úgyis annyiba fog kerülni, akár melyik utat is választod. Ingyen senki sem dolgozik. Bagóért sem.

Volt már erről itt szó, olvasgass vissza.

Előzmény: alma18 (72283)
pajaci Creative Commons License 2014.02.26 0 0 72284

Elektronikai műszerész, írd be gugliba.

Előzmény: alma18 (72283)
alma18 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 72283

Szia!

Teljesen laikus vagyok a témában, ezért is próbálok tőletek tanácsot kérni. Tegnap jelentkezett nálam ez a hiba, azóta bújom a fórumot. Annyit tudok biztosra, hogy a szerelő panel hibát mondott, azonban nem tudom elképzelni, hogy csak a panelcsere jöhet szóba és a panelszervizelés nem. Ehhez szeretnék egy kis segítséget, akár egy lehetőleg pesti szervízzel vagy olyan szakma megnevezésre, amivel irányba lehetek.

Előzmény: cucu (72280)
alma18 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 72282

Szia!

 

 

A köröket el is lehet hagyni persze, ha kell elviszem én is. Sajnos nem vagyok tisztában a panelszervizeltetés árával, csak a komplett panel árával és egy körülbelüli szerelési költséggel, ami eléggé magas ár. Szívesen fogadok néhány paneljavítási árat is vagy akár egy tippet, hogy Pesten ki és hol végez ilyet. Köszönöm!

Előzmény: pajaci (72281)
pajaci Creative Commons License 2014.02.26 0 0 72281

tüzeléstechnikai műszerész

Budapesten

kijönne-elvinné

megcsinálná

visszavinné

beszerelné

és töredéke legyen egy komplett panelcserének

 

Más kívánság?

 

 

Előzmény: alma18 (72279)
cucu Creative Commons License 2014.02.26 0 0 72280

Alapvetően a relékkel szokott baj lenni. Ki kell venni, megmérni a kontaktusukat, és ha kell, csere. Másban ne is gondolkodj. Esetleg RC tag cserék, feltéve, ha tudod az értékét. (Ha be tudod azonosítani.)

Előzmény: alma18 (72277)
alma18 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 72279

Ahogy belebújtam most ebbe a témába arra jutottam, hogy egy tüzeléstechnikai műszerész megoldást jelentene a problémámra. Tudnátok ajánlani egy jó műszerészt lehetőleg Budapesten, aki kijönne-elvinné-megcsinálná és beszerelné. Ahogy sejtem töredéke lenne egy komplett panelcserének. Köszönöm!

alma18 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 72278

Pedig hidd el, hogy nagyon megszeretném :)

Megfontolt vagyok milyen ilyen helyzetben, de főleg most, mert lassan már nem érné meg kicserélni, inkább egy új kazánt venni. Mit javasoltok hol tudnám megjavíttatni a panelt vagy én is megtudnám?

Előzmény: smith (72276)
alma18 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 72277

Szia!

 

 

Te mi alapján javítottad meg?Ahogy néztem azt a fekete két áramkimeneteles "valamit" kellene kicserélni (azonosító száma: S4962CM) . Gondolom akkor te is körbejártad a témát, mert elég nehezemre esne közel 80 000-et kitapsolni egy olyan "javításra" ami eléggé felületes.

Előzmény: cucu (72275)
smith Creative Commons License 2014.02.26 0 0 72276

Nem felesleges, ám szükségszerű, mert a gázkészülékszerelők szerintem elvétve se elektroműszerészek, ellenben a valóság kb:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=122589657&t=9182044

Szóval ne próbáld megszakítani a körforgást! :-)

Előzmény: alma18 (72274)
cucu Creative Commons License 2014.02.26 0 0 72275

A szakik nagy előszeretettel szokták a panelcserét javasolni. Ennek legfőbb oka, hogy ez előttük egy sötét folt, így ez a legegyszerűbb megoldás. (Tisztelet az igazi szakiknak!)

 

Nekem is ezt ajánlották több éve, azóta is azzal működik. Viszont ne reméld, hogy valaki bevállalja neked a javítását, mert bizonytalan a kimenetele, ugyanis nehéz tesztelni és a hiba nem egyértelműen jön elő! Tehát ne gondolj olyasmire, hogy van benne egy rossz alkatrész, amit egy ügyes műszerész kicserél, aztán mehet minden tovább... Ennél sokkal bonyolultabb a dolog! Azt is tudni kell, hogy ha nem értő módon érinted meg amikor kiveszed, akkor is tönkre mehet, vagy amikor az újat beteszed! 

Ilyen értelemben ki vagy szolgáltatva nekik, ha csak magad meg nem javítod, mint én.

Előzmény: alma18 (72274)
alma18 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 72274

Jó estét!

 

A segítségeteket szeretném kérni. Rendelkezem én egy Junkers OW-23-1AE készülékkel, melynél tegnap este jelentkezett egy olyan hiba, hogy villog a piros jel+ 40 fok+90 fok. Ma kihívtam egy szakit és azt mondta, hogy panelcsere. Na már most két évvel ezelőtt is volt egy panelcsere, azzal nyugtattak, hogy széria hiba (ezzel kb kitörölhetem). A hiba az, hogy nem jut egyenletes áram a turbóba, ez miatt akar panelt cserélni. Felvetődött bennem, hogy csak azért akar cserélni egy komplett panelt, mert vagy nem ért annak szereléséhez vagy nem éri meg neki. Azt szeretném kérdezni, hogy van-e ollyan valaki Pesten, aki ezen panelt képes megjavítani, mert feltételezem, hogy a panelen egy egység lehet hibás, ami ezt vezérli és ezért felesleges lehet az egész csere. Segítségeteket nagyon köszönöm!

 

Tomi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!