Keresés

Részletes keresés

NLQ Creative Commons License 2005.06.21 0 0 7200

felreertesek elkerulese vegett a dombornyomott kartyarol akkor is le lehet emelni penzt ha nincs rajta az 50 eFt vagy akar 0 FT van rajta, mert ugye a dombornyomott kartyat akar manualisan is le lehet huzni!!!

 

a webkartya (pl CIB internetkartya) az internetes helyeken azert jo, mert arrol nem lehet csak a kartyaegyenleg ertekeig lehuzni, viszont az interneten teljesen ugy mukodik mint egy dombornyomott kartya

 

 

Előzmény: Steve the Great (7192)
mariska_xx Creative Commons License 2005.06.21 0 0 7199
Na, köszi! Akkor holnap bemegyek. Remélem pár nap csak a kártya elkészítése. CIB eddig úgyis messze a legjobb bank volt ügyfélszolgálatilag, költségekben és gyorsaságban eddig ők voltak a legjobbak:)
Előzmény: Törölt nick (7198)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.21 0 0 7198

elektron az gyenge kint.

 

Dombornyomott kártya kell ilyen ügyletekhez.

 

Én is csak azért nyitottam mert francia cégtöl rendelek havi szinten.

mariska_xx Creative Commons License 2005.06.21 0 0 7197
Léccilécci segítsetek! Bankkártyával kapcsolatos gondom van.
Szeretném regisztrálni a bankkártyámat PP-n, de vmi miatt visszautasítja a rendszer. Van otp-s visa elektron kártyám, amivel itthon netes rendszerben, kártyával fizetem a mobilszámlámat, (tehát működik) és ugye ehhez létezik az a 3 jegyű főfőnemtommilyen kód is, ami furcsamód a másik visa elektron (cibes) kártyámon nincsen. Most akkor melyik kártyám lenne jó?? Ja, és érdekes módon a múltkor sem tudtam kifizetni egyik kártyával sem a kinti szállodafoglalásomat. De miért??
NLQ Creative Commons License 2005.06.21 0 0 7196
auto alkatreszek, szamtech, muszerek...
Előzmény: Törölt nick (7191)
NLQ Creative Commons License 2005.06.21 0 0 7195

az online szamlacsomagban a cibnel olyan mastercard webkartya van mint a otp nel  (tehat csak akkor terhelheto ha van rajta fedezet)

nekem a bidpay miatt kelett a Visa classic

Előzmény: Steve the Great (7189)
Marcesz Creative Commons License 2005.06.21 0 0 7194

Szerintem nagyságrendekkel nagyobb a valószínűsége, hogy belebotlasz egy genya eladóba az eBayen, mint hogy valaki lenyúlja a kártyádról a pénzed...

Előzmény: Steve the Great (7192)
sz Creative Commons License 2005.06.21 0 0 7193
a raiffeisennél lehetett egyből alszámlán tartani a pénzt, szerintem kérdezz rá.
Előzmény: Steve the Great (7192)
Steve the Great Creative Commons License 2005.06.21 0 0 7192
Hmm... ez jó ötletnek tűnik, köszi...
Bár annyi hátrányát látom, hogy ha lesz Visám, akkor 3 hónapig 50E Ft-ot ott kell tárolni, ami így potenciálisan veszélyben van...
Előzmény: sz (7190)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.21 0 0 7191
Atya ég. Mi a joistent veszel? Aranyat? :)
Előzmény: NLQ (7188)
sz Creative Commons License 2005.06.21 0 0 7190
a legtöbb helyen külön alszámlát hozhatsz létre és ahhoz kapcsolják a bankkártyádat. a főszámlán tárolod a zsetont és az alszámlára mindig csak akkor teszel pénzt, ha vásárolni akarsz.
Előzmény: Steve the Great (7189)
Steve the Great Creative Commons License 2005.06.21 0 0 7189
"a visa classichoz 3 honapig le kellett kotnom 50 eFtot, aztan ha latjak hogy 3 honapon keresztul erkezik a jovedelem atutalas akkor fel lehet szabaditani"

Namost nekem a Budapest Banknál vannak a számláim, ezért kezdetnek én is ott nézelődök Visa Classic után (merthogy PayPal nekem is kell...:)), és ott is van ez a 3 hónapig 50E Ft-os lekötés - ez talán még vállalható...
Viszont ami hátránya BB-nek, hogy nem találtam olyan lehetőséget - a napi limiteken kívül -, amivel védhetném a számla tartalmát... :S
Nem tudom, a többi banknál hogy áll ez a helyzet? (az OTP-nél ugye van ez a webkártya lehetőség, bár oda nem szívesen mennék)
Előzmény: NLQ (7182)
NLQ Creative Commons License 2005.06.21 0 0 7188

uhh most neztem:

 

My ebay / Items I've Won / tablazat  / view all 

 

aztan elsirtam magam az elémult nehany heti  termesemen 16 bid es kozel 1500 dolcsi

 

szoval ovatosan meruljetek bele mert igy jartok :)

NLQ Creative Commons License 2005.06.21 0 0 7187
telebankot meg nem hasznaltam....   csak az internetes bankot hasznalom, ott ilyen nem volt velem meg soha
Előzmény: ZE (7185)
NLQ Creative Commons License 2005.06.21 0 0 7186

a cib banknal en is vallaltam, hogy joht a havi boritek (mert csak igy van naluk nyilvantartott levelezesi cim kulonben a videki cimemre kuldtek volna a visa kartyat) aztan amikor megjott azt mondtam koszonom nem kerem, a netes rendszerbol letoltom...

 

ja es a visa kartyakor mindhattam volna hogy USD alapu legyen, de jo az forint alapon is...

 

apropo USD alap ha rendszeresen amcsibol vasarolsz akkor erdemes kerulni mas okbol is az OTPt ugyanis az otp a netes kartya kulfoldi forgalmat EURO alapon kezeli mig a CIB USD alapon

 

tehat ha USD ert vasarolsz, akkor az OTPnel rajon 1 % extra koltseg a dollar euro arfolyam valtas miatt!!!

ezt eszre se lehet nagyon venni, mert benne van a vasarlasi osszegben

 

valoszinu ez megvan a CIB nel is ha euroban vasarolsz (meg nem tettem)

Előzmény: sz (7183)
ZE Creative Commons License 2005.06.21 0 0 7185
"4., azonnali atvezetes van 24 oraban""

Én a CIB-nél rongyoltam bele telebanknál esti órákban 88-9 környékén) olyasmibe, hogy valami miatt kb. 35-40 perc múlva tudták megcsinálni azt, amit szerettem volna, és addig fel sem vették a "rendelést", hanem "hívjam vissza őket bő fél óra múlva" mondta a telebankáruk...
Előzmény: NLQ (7182)
NLQ Creative Commons License 2005.06.21 0 0 7184

tanulsagos eset:

 

ma annak oromere, hogy mukodik a paypal beszereztem olyan dolgokat is amiket eddig nem sikerult (nem talaltam olyan embert aki a paypal melett mast is elfogadott volna...

 

szal nagy boszen vasarolok, elso tetel kifizet masodik tetel kifizet harmadik tetel kifizet, a paypal visszadobja kovetkezo tetel paypal beveszi kifizetve... vissza a 3. tetelhez paypal... viszadobja...

penz van a szamlan akkor meg mi a baj... aztan leesett!!! a kartyan van napi vasarlasi limit is!!!  megmodosit  es maris mukodik a 3. tetel is...

 

 

apropo nekem is van1 gondom a paypallal !!! KI TUD SEGITENI????

szeretnem a meglevo amcsi ismeros cimet confirmaltatni a paypal rendszerben, de nem enged a cimmel csak HUNGARY-t a country rovatba (gyk: alapbol ki van toltve es nem lehet atirni)

 

sz Creative Commons License 2005.06.21 0 0 7183
jól hangzik :)
nekem a visa classichoz annó 300k kellett, de diákként rendszeres jövdelmem nincs, bár egyéni vállalkozó is vagyok, de az más történet és nem is nagyon jövedelmez :))

a raiffeisennél anno nem volt havi fenntartási (számlazárási) díj, most talán 150 forint. engem például nagyon zavar, hogy összesen 3 számlám van (1 főszámla, 1 alszámla és 1 devizaszámla) és minden hónapban 3 borítékot kapok. lehet, hogy törvény kötelezi őket erre, nem tudom, de akkor is pazarlás és többletköltség, amit az ügyfelek fizetnek meg...
Előzmény: NLQ (7182)
NLQ Creative Commons License 2005.06.21 0 0 7182

EN az OTPbol a CIB be menekultem

 

elonyei

 

1., ha rendszeres havi munkaber atutalas van ra +2 kozuzemi szamlat fizetsz rola akkor 99Ft /ho a koltsege  (egyebkent 499 / ho) (erdemes a havi kivonatot letiltani hogy ne postan jojjon, mert az +100Ft)

 

2., folyoszamla kulon  kartyaszamla kulon mint az otp nel (en vettem meg hozza egy visa classicot is a bidpay miatt, es azt is kulon szamlara tettem)

 

3., a telefonos segitsegre 2 percnel tobbet meg sose vartam, az internetes szamlafeluleten feltett kerdesre 3 oran belul felhivtak mobilon es valaszoltak (azota megadtam nekik email cimet, es arra valaszolnak)

 

4., azonnali atvezetes van 24 oraban

 

5., a zarolasokat tetelesen latod (nekem a paypal verify  1 percig tartott)

 

6., a bankfiokban tortent szerzodes kotes utan fel oraval mar minden mukodott (ennyi idobe telt hazaerni)

 

7., a visa classic kartya legyartasa es megerkezese 4 munkanap volt

 

8., sokkal jobb a netes rendszeruk, de szokni kell az OTP rendszere utan

 

hatranya:

1., a kartyaszamlakra at tudsz vezetni penzt, de vissza nem! 

csak kulon engedellyel megoldhato (telefonos segitseg)

 

2., a visa classichoz 3 honapig le kellett kotnom 50 eFtot, aztan ha latjak hogy 3 honapon keresztul erkezik a jovedelem atutalas akkor fel lehet szabaditani

 

 

 

Előzmény: sz (7169)
NLQ Creative Commons License 2005.06.21 0 0 7181

sokmindentol fugg, de nekem volt mar 2 nap is igaz boritekban jott legipostaval

 

Előzmény: sz (7174)
Teddy_KGB Creative Commons License 2005.06.21 0 0 7180
Remek :-)
Előzmény: sz (7179)
sz Creative Commons License 2005.06.21 0 0 7179
zéró.
Előzmény: Teddy_KGB (7178)
Teddy_KGB Creative Commons License 2005.06.21 0 0 7178
Mennyi + költsége van annak, hogy a kártyáról veszi le a lét minden egyes tranzakciónál?
Előzmény: garfieldka (7165)
sz Creative Commons License 2005.06.21 0 0 7177
a srác megírta, hogy postára adta tegnap és szerinte 5-10 nap.
Előzmény: garfieldka (7176)
garfieldka Creative Commons License 2005.06.21 0 0 7176
Változó. Tudok olyan céget, amely 6 hét szállítást ígér. A feedbackokat olvasva nehezményeték is, de mindenki rendre megkapott mindent. Nincs az oldalukon utalás a szállítás várható időtartamára?
Előzmény: sz (7174)
Zsoltx Creative Commons License 2005.06.21 0 0 7175
Nekem olyan 1hét szokott lenni.

Ez mondjuk nagyképű volt, mert eddig összesen 3 rendelésen vagyok túl.
Előzmény: sz (7174)
sz Creative Commons License 2005.06.21 0 0 7174
kínából rendelt már valaki?
tegnap adtak fel egy cuccot hong kongból, vajon mikorra ér ide? :))
sz Creative Commons License 2005.06.21 0 0 7173
bár van devizaszámlám is, de ilyet még nem tapasztaltam, nem szoktam "keresztbankolni" :)
Előzmény: Ariel (7172)
Ariel Creative Commons License 2005.06.21 0 0 7172
es ha az egyik szamla deviza szamla, akkor nem ingyenes, hanem 5USD-ert teszik at virtualisan a penzem magamtol, nekem...
Előzmény: sz (7171)
sz Creative Commons License 2005.06.21 0 0 7171
helyes :)

raiffeisennek egy nagy hátránya van, talán lobbizni kéne emiatt: saját számlák között is csak munkaidőben tudsz zsetont mozgatni.
Előzmény: TGabesz (7170)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!