Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.10.06 0 0 8960

Néha előkerülnek régi ismerős nevek!

Fekvőrendőr,Möglich,!---Letelt a szezon?

Merre jártatok?Szívesen fogadjuk ám az élménybeszámolókat...

Előzmény: Törölt nick (8959)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.06 0 0 8959

Mekkora össztömegű fék nélküli futót húzhatsz forgalmi szerint a suzival ? ( Mert annak idején én még sima 1x2 m-es utánfutót sem találtam, aminek jó lett volna az össztömege a suzi után, így fékest vettem .)

 

Előzmény: pisti.75 (8958)
pisti.75 Creative Commons License 2009.10.06 0 0 8958
Van-e féknelküli lakókocsi? Ha igen mi a neve ,tipusa,lehet-e kapni.Én olyat szeratnék venni a szuzi után.
fekvőrendőr Creative Commons License 2009.10.06 0 0 8957
Tavaly én lezsíroztam a lakókocsit. MOL litonzsírt ( LT2 ) vettem hozzá. Kapható többféle kiszerelésben negyed- félkilós, kilós ötkilós kiszerelésben. Lehet kapni a MOL kutakon, de olcsóbb, ha valami teherautós boltban veszed, én valamelyik nagyáruházban vettem egy féldkilóst, az bőven elég volt.
Zsírzás előtt meg kell keresni a zsírzógombokat, aztán el kell menni a legközelebbi teherautós boltba és venni helyettük újakat, mivel jó eséllyel be vannak már rohatva (legalábbis nálam így volt). Filléres dolog, és egy villáskulccsal cserélhetők. Ezután már csak addig kell nyomni bele a zsírt, míg valahol a környéken nem látsz előbukkanni a frissen benyomott anyagból. Ezt minden gombnál meg kell tenni, és nekem a tengely végekről le kellett szednem a porvédőt, azt telenyomni friss zsírral, és visszütögetni a porvédőt.
Szóval a Basteinél 7 zsírzási hely van. A vonófej mögött a ráfutóféket kell telenyomni (1db), a két fékhez vezető bowdeneket(2db), a tengelyt (2db) és a kerékcsapágyakat (2db)
Arra kell odafigyelni, hogy a zsír betöltésénél ne menjen bele levegő, így folyamatosan lehet bepumpálni az anyagot, ha levegős, akkor többet kell vele szenvedni. Érezhetően jobb lett a fékhatás, vagy inkább a fék reakciója a zsírzás után. Most jut eszembe, a vonórúd gumiharangjába is tettem zsírt.
Crvoyager Creative Commons License 2009.10.06 0 0 8956
ne duzzogj és légyszi körmölj
Előzmény: Törölt nick (8955)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.06 0 0 8955

A régi ÁFOR-os a legjobb.Abban van egy kis medvaszar is.Szélsőséges körülmények között is megfelelő kenést biztosít.Adig nyomod a zsírzógömbnél a zsírzópumpával amíg valahol kicsicseredik.És kész.

Nem írok sokat,hogy másnak is maradjon hely...

Előzmény: Crvoyager (8953)
caerleon Creative Commons License 2009.10.05 0 0 8954
:) másnak is van helye
Előzmény: Törölt nick (8950)
Crvoyager Creative Commons License 2009.10.05 0 0 8953
Lisz vagy milyen márka ezzel nem segitessz. Fáj a kezed. Talán ha kicsit kifejtenéd bővebben. Hány kg kell stb.stb. na huzzunk bele kolléga.
Előzmény: Törölt nick (8952)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.05 0 0 8952
Piros gépzsír...
Előzmény: Crvoyager (8951)
Crvoyager Creative Commons License 2009.10.05 0 0 8951

Sziasztok! Nem sok olvasni való van, mi történt csak nem sztrájk vagy elpártoltatok.

 

Nálam sincs bódé ügyben semmi változás, semmi fejlesztés. Igaz időm sincs mert anya talpig gipszben, gyerekek lázas betegek. Jómagam pedig tésztát főzök fát vágok és persze mindenkit pesztrálok.  igaz az első csomag tészta kárba veszett, mert vagy két órát föztem ugyhogy max a kutyiknak lesz jó. Azt is mondhatnám rá, hogy gyári éállapotú már ha a gyurás előtti pépes éllagot lehet annak tekinteni.

Szóval száz szónak is egy a vége jó a kétszikű a háznál, ehhez ők értenek igazából.

 

Na hogy szakmázzunk is. Zsirozta már valaki a futóművet? Milyen zsir kell bele?

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.10.05 0 0 8950

Jóóestét bódérajongók!

Kifogyott a téma?Caerleon két nap alatt annyit szólt,mint máskor 3 hónap alatt se..))

Kibeszélted magad vagy mi történt?Ja!Meg képekkel ilusztrálva!-azt minek is tetted fel?Bújtatott hirdetés?Hát azt a bódét még lehetne fejleszteni..

Ott a sarokban láttam még egy zugot egy zőőd mosdónak!!

Te nem mész el kiskőrösre kamperos-fórumos talira?Az már igazán nincs messze pl. hozzánk képest!Mondjuk mi nem megyünk,de legalább bepótolhatnád az ismerkedési estet a többiekkel.

blacii Creative Commons License 2009.10.04 0 0 8949
A tippeket köszönöm, és megpróbálok belőlük minél többet hasznosítani.
Tartok tőle, hogy a kitűzött célokat nem tudom maradéktalanul teljesíteni, mert a komfort a súly rovására megy, és viszont, de azért remélem, lehet valami értelmes kompromisszumot kötni. Ja és azért az ár sem teljesen mindegy :)
caerleon Creative Commons License 2009.10.04 0 0 8948
Szerintem 500 ért még nem fogsz kapni stabilizátoros vonófejjel rendelkező mosdós lakót.....
Előzmény: blacii (8946)
GPS Creative Commons License 2009.10.04 0 0 8947

"....sátor jó ha van, de 25-50 között szuperjó sátrakat lehet venni"

Hmmm. Adj egy címet, lécci, lécci. Na nem olyan helyet, ahol ilyesmi, ennyiért "kéne, hogy legyen"...hanem olyat, ahol konkrétan "VAN is".

Mert a kettő nagyon nem ugyanaz ám. Főleg az alsó, 25-ös határ tűnik nekem rendkívül humorosnak - egy "szuperjó sátorért".

Csak szólok, hogy egy 8 méteres behúzós, 5 vasas és 5 oldalrészes, eresz-rudas, páréves, jóállapotú sátor - kompletten, teljes vasalattal - az 100 rongy.

Ami ez alatt van az vagy valami kis primitiv, 3 vasas kis rongysátor...vagy nagyon ótvar és hiányos.

A barátaim bejárták az összes magyar lelőhelyet - onnan tudom.
.
Előzmény: Crvoyager (8944)
blacii Creative Commons License 2009.10.04 0 0 8946
Tíz éve még megvettem volna gondolkodás nélkül, öt éve már elgondolkodtam volna, most pedig így döntöttem, és ismerve a körülményeket, helyesen.
Előzmény: caerleon (8941)
caerleon Creative Commons License 2009.10.04 0 0 8945


hát nincs kedvem apróért eladni.....
Crvoyager Creative Commons License 2009.10.04 0 0 8944

Sziasztok!

 

Szóval lmikor is érdemes lakót venni. Érdekes ez a kérdés,mert akitől  i vettük a lakót az annyit mondott erre, hogy két hullám van amikor neki megy nagyon a biznisz. november-december mert akkor azok szoktak venni akik szezon végén eldöntik hogy cserélnek illetve február- áprilisig. Aztán jönnek az első lakót megvásárlók. Ugyhogy GPS hozzászólásában nagyon sok igazság van.

 

A lengyel lakóval kapcsolatban ha visszaolvastál többször elhangzott, hogy elég gyatra a futóműve.

A másik, hogy azért abban kár ringatnia valakinek magát, hogy megvesz egy lakót és arra nem fog költeni. Akinek már volt az ugye azt nézi mit mennyiért tud megvenni akinek meg először lesz az menetközben jöün rá miket kell fejlesztgetni.

 

A treskát ugyan nem láttam, de használt és jó ablakokat 5-15 között lehet venni az ajtógumi az az Adriásoknál is huzós ha jól emlékszem kb 2000ft/ méter

 

Ahogy itt elhangzott többször szerintem először is a család férjen el a bódéban kényelmesen, sátor jó ha van, de 25-50 között szuperjó sátrakat lehet venni. A sátorhiány ingább azért rossz, mert ezért egyik eladó sem fog engedni az árból. a kereskedő viszont tesz bele ha látja hogy komoly érdeklődő valaki.

 

Szerintem a következő hogy vagy mosdófülke vagy zuhanyfülke tüzhely,fűtés normális gázrendszer palack, viztartály vagy kanna és wc mindenképp legyen, mert az fontos utközben főleg gyerekkel és még a kempingben is, hogy este éjjel ne kelljen galoppozni a dolgot elintézni. persze megoldható, de komfortosabb.

 

Szerintem ha valaki tisztázta ezeket a dolgokat utána lehet a bódékat mustrálni, mert pl lehet akármilyen szép egy bódé ha hiányzik valamelyik kritérium akkor felesleges megnézni.

 remélem kibogozható. Bódé állapotot többször kitárgyaltuk arról azért nem irok semmit.

caerleon Creative Commons License 2009.10.04 0 0 8943
szólj beee
Előzmény: Törölt nick (8942)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.04 0 0 8942

Hááát ez hihetetlen!!!:-)

 

Figyelem ezt a beszélgetést és komolyan mondom,hogy nehezemre esett nem beleszólni.

Nem csodálkozok rajta,hogy a Tiédet még nem sikerült eladni!!!

Pedig biztos,hogy nem rosszabb,mint amiket az x hirdetéseken árulnak,de valahogy nem az igazi a fííling....

Szerintem nem vagy meggyőző!

 

Ennek az embernek is elmagyaráztad,hogy ez vagy az lehet a baj a végén meg ideírod,hogy ,,megvehetted volna"!

Tudom látatlanba nehéz véleményt mondani!

De mit vegyen meg?Zaklady Bódéowy?Amire rákölthetett volna x ezer forintot?

Azt is értem,hogy kevés a pénz!De a semmit megszorozzuk az ugyanúgy a semmi lesz....

És,ha nem olyan ügyes,mint pl.én?Akkor mi van?Viszi házról-házra és rákölt még 2-300 ezret?Akkor már várjon és találja meg az igazit,mint a Temprás vagy én.Ezek sem luxusbódék,de van benne fűtés (enyémbe én csináltam a Temprásnak meg benne volt),de zuhanyozni csak úgy lehet,ha megoldja magának!

Tudom sokkal jobb,mint a sátor,mert mégiscsak fix tető van a fejem felett és majdnem ott állok meg ahol akarok.De ahhoz meg kell találni az igazit ahol nem görnyedve kell megélnem az estéimet...

Magyarul:férjen el a család kényelmesen pl. esténként.Mert,ha magunkból indulok ki akkor egész nap kirándulunk és este a vacsi után szeretünk egy jót pihizni!

A többi az már szinte luxus!(pl.elősátor)

Ez már attól függ,hogy ki mire használja a bódét.

Mi nem szeretünk kempingbe járni és ebből kifolyólag ritkán építünk elősátrat,mert olyankor álltalában másnap odébbállunk.Ettől függetlenül nagyon hasznos dolog.

Főleg tavasszal és ősszel amikor még-már hűvösebbek a reggelek.Nem kell rögtön a hidegbe kilépni vagy,ha esik akkor is el lehet alatta náron ücsörögni.

 

Szóval ezek a legfontosabbak amiket figyelembe kell venni egy bódé vásárlásakor.

Az meg szerintem is igaz,hogy nem kellene megvárni a tavaszt,mert olyankor típustól függően akár 100ezrekkel is magasabb lesz az ára!!

Előzmény: caerleon (8941)
caerleon Creative Commons License 2009.10.04 0 0 8941
megvehetted volna.
Előzmény: blacii (8940)
blacii Creative Commons License 2009.10.04 0 0 8940
Hát csodát nem vártam, de ennél egy kicsit többet :)
A sátrat már nem bontottam ki, csak a zsákokba néztem bele. A vasak felső harmada nem tűnt rossz állapotúnak, lejjebb nem láttam. A ponyvából meg ennyit se, csak egy kis kilógó műanyag részt, ami újnak nézett ki.
Előzmény: caerleon (8938)
GPS Creative Commons License 2009.10.04 0 0 8939

Hááát, én azt tanácsolom neked, hogy ha számít a pénz is, akkor ne tavasszal - szezonnyitáskor !!!! - akarj lakót venni.

Én januárban vettem 4,5 méteres, kétszobás-mosdós, valódi !!! 4 személyes (tehát NEM emeletes-ágyas !!!) lakót - amiről egy szezon után konkrétan kiderült, hogy tökéletes, kifogástalan állapotban volt.

5 részes elősátorral és komplet, működő tartozékokkal (konyha+gázfűtés+hűtőszekrény) - mindössze 270 ezer Ft-ért....leszállítva.

Nahát, a barátom ugyanilyesmit keresgélt május környékén. Hááát, ennél gagyibbakat sem adtak már 350 alatt....kétséges elősátorral - ha volt nekik egyáltalán.

Szerintem a legjobb, ha rögtön Szilveszter után kutakodsz - mert a venni szándékozók zöme akkor még azt mondja, hogy: "Ráérünk arra még".

Ismerős, ugye?
.
Előzmény: blacii (8935)
caerleon Creative Commons License 2009.10.04 0 0 8938
hááát 22 éves dologtól csodát ne várjál.......
én láttam miket árulnak amikor a qek-et vettem...... "jó állapot" címszó alatt....

A treska sátorját nézted ?
Előzmény: blacii (8936)
caerleon Creative Commons License 2009.10.04 0 0 8937
az az 510 000 éri... a vaterán..... , csak nekem kicsi, de üvegszálas és nem fog elrohadni.... és ez pozitívum.... 11 éves gép, még 11 évet kibír.
A treska 650 kg.....
Előzmény: blacii (8935)
blacii Creative Commons License 2009.10.04 0 0 8936
Az ablakokat éreztem a leginkább problémásnak, de kétségtelen, hogy sok tízezres tétel jött volna össze. Akkor meg inkább egy drágább, de olyan, amivel nem kell dolgozni.
Előzmény: Crvoyager (8933)
blacii Creative Commons License 2009.10.04 0 0 8935
Van még egy Niewiadow 126 a vaterán, de annyira azért nem akarunk venni. A treska 220-ért még belefért volna, és ha 3 hétvége alatt rendbe tudtam volna tenni, akkor meg is veszem. De nem, úgyhogy a projekt pihenni fog tavaszig, amikor keresni fogunk egy minél fiatalabb, nagyon könnyű, 4 személyes, és lehetőleg fűthető kocsit fél és egy millió között.
Előzmény: caerleon (8934)
caerleon Creative Commons License 2009.10.04 0 0 8934
más kinézett?
Előzmény: blacii (8931)
Crvoyager Creative Commons License 2009.10.04 0 0 8933

Üdv! A treska annyira kgst termék hogy ma is gyártják Adria néven. Nem annyira rossz a márka. A konkrét lakót meg nem tudom megitélni hisz azt csak blaci látta.

 

Azért amiket leirt nem kis gondok ugyhogy szerintem nem érdemes megvenni, mert a sok kis 10 ezer a végén sokba kerül.

GPS Creative Commons License 2009.10.04 0 0 8932

És mégis mennyit voltak szívesek kérni ezért a kiherélt roncsért?

Egyáltalán milyen gyártmány ez? ...mert bevallom, még nem hallottam róla.
Csak nem valami remek, KGST termék ez is?
.
Előzmény: blacii (8931)
blacii Creative Commons License 2009.10.04 0 0 8931
Az ablakok karcosak, egy pedig törött, mint a leírásban. A bejárati ajtó és a tetőablak nem zár jól, bár ez egy-egy tömítés cserével megoldható. A futómű torziós megoldású, lengéscsillapító nincs. Egy egyszerű vonófej van rajta, ahhoz még kéne egy stabilizátor.
Nincs benne tűzhely, meg palack se és a gázcső le lett vágva a doboznál. Beázás nincs, rohadás nincs, összességében nem néz ki rosszul. Én csak egy ismerősnél tudom majd tartani (30 km) és nem lenne időm dolgozni rajta.
Előzmény: caerleon (8929)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!