Keresés

Részletes keresés

chapelle Creative Commons License 2005.06.23 0 0 7239
Ez csak az egyik része a dolognak. De engem levettek az inkasszók után is holott annak úgy kéne működni mint a kártyás fizetésnek, tehát nulla banki jutalékkal. De terheltek az SMS-ek díjával is, rugalmatlan számlakezeléssel, képben nem lévő alkalmazottakkal és mindenféle limittel. A lekötések jóval kevesebb kamatot hoztak mint más bankban. Máshol pedig azt éreztem, hogy vevő vagyok, már ez is megért pár száz forint többletterhet.
Előzmény: garfieldka (7238)
garfieldka Creative Commons License 2005.06.23 0 0 7238
Ezt én nem értem. Sokan kiugróan magas, illetve rendszertelen összegű bankköltségről írtok. Nem kedvelem az OTP-t, de tény, amióta IBAN/SWIFT-re utalok, minden esetben 1999-2001 forint szokott lenni a bankköltség. S ebben benne van, hogy minden esetben vállalom az idegen bank költségét is.
Előzmény: Pavel (7228)
garfieldka Creative Commons License 2005.06.23 0 0 7237

Kösz, de ebben az esetben már nem terlném az eladót további variálásokkal. Ugyanis az objektívet, amit tőle vettem, nem én nyertem meg, hanem más. Aztán rájött, hogy neki nem felel meg. Én voltam a második legtöbbet ajánló, s hármasban megtárgyaltuk, hogy akkor enyém az obi. Vagyis előélete van a dolognak, a fizetést ezért mielőbb szeretném lebonyolítani. Bocsazoffért!

Előzmény: vomit (7226)
NLQ Creative Commons License 2005.06.23 0 0 7236

azert 1 hujeseg van a paypallal (most futottam bele)

 

vannak aukciok amerikaban, ahol paypallal tudsz fizetni, de a non usa accountot nem fogadja el az elado.

ezt persze sehol nem irja le a szovegben, csak akkor derult ki amikor nyomtam egy chekoutot, es nem fogadta el a paypal accountomat...

NLQ Creative Commons License 2005.06.22 0 0 7235
ja meg annyit paypal ugyben hogy erdemes verify -t nyomni a paypal accountodra, kulonben max 100eurot kuldhetsz at rajta havonta (asszem)
Előzmény: center43 (7218)
NLQ Creative Commons License 2005.06.22 0 0 7234

a kartyas paypal azert ker penzfelveteli jutalekot, mert ugye a hitelkartyaval vasarlasnal a ~3% koltseg az eladot terheli, ezt a paypal se tudja kikerulni... de sokan csinaljak azt, hogy fogadjak a penzt, de nem veszik fel, hanem tovabb elkultik, igy ez a fizetendo jutalek is vandorol :)  (ha jol vettem ki az adatokbol)

Előzmény: nICK (7230)
NLQ Creative Commons License 2005.06.22 0 0 7233

1., javitelek, barmilyen accountot lehet nyitni, de egyenlore nem tudsz fogadni (en alapbol premiumot nyitottam)

 

2., nem muszaly, mert ossze tudod linkelni a paypalt accountot az ebay accounttal

 

5., nem csak hogy erdeked, de fontos is, mert a  paypal neha csinal account ellenorzeseket es akkor be lehet buki ha nem jok az adatok

 

6., amelyiket akarod en a cib -re eskuszom, miutan juni elejen vegigneztem jonehanyat

Előzmény: panwest (7223)
NLQ Creative Commons License 2005.06.22 0 0 7232

otpnel en semmin nem csodalkozom...

 

nekem egyszer a kulfoldi bankkoltseget nem vallaltak at annak ellenere, hogy en bejeloltem...

 

Előzmény: Pavel (7231)
Pavel Creative Commons License 2005.06.22 0 0 7231
Persze, megvolt minden szám, azért is lepett meg...
Előzmény: mariska_xx (7229)
nICK Creative Commons License 2005.06.22 0 0 7230

PAYPAL

 

Akkor ez azt jelenti, hogy ha kártyáról feltöltöm a pénzt, a Paypal accountra és fizetek, akkor az átváltási ktsg-n kívül nem kerül másba a fizetés?!

mariska_xx Creative Commons License 2005.06.22 0 0 7229
IBAn-szám, swift kód ha van, kevesebb a díj, meg attól is függ, hány ún levelezőbankon megy keresztül a pénz és azok mekkora sáppal dolgoznak
Előzmény: Pavel (7228)
Pavel Creative Commons License 2005.06.22 0 0 7228
OTP számláról utaltam németbe, lekaptak 4000Ft kezelési ktg-t. Pár hónappal ezelőtt ugyanez az utalás csak 2000Ft-ba került.
Vajon hasraütésszerűen vonják a költségeket? :)
sz Creative Commons License 2005.06.22 0 0 7227
átváltási jutalék nincsen (raiffeisenről beszélek). a visám usd alapú, így ha pl. fontban terhelik meg, akkor azt először átváltják usd-re, majd utána forintra.

most írták jóvá a másfél eurómat és az árfolyamingadozás miatt ezen buktam kilenc forintot :))

1,50 EUR STORNO
1,80- USD 206,8920
372,41 HUF
Előzmény: panwest (7223)
vomit Creative Commons License 2005.06.22 0 0 7226
vagy ha nem vallalja a fix osszeg + szazalek lenyulast, meg lehet jatszani egy harmadik szemelyen at. vagyis neki felkerul a balance-ra, es tovabbloki a rendszeren belul. akkor nincsen koltseg, csak az eltero orszagok miatt vonnak.
Előzmény: garfieldka (7219)
Steve the Great Creative Commons License 2005.06.22 0 0 7225
"6) melyik bank a legjobb ..........legkedvezőbb......mindenféle díjakra gondolok....?"

Szolgáltatás vs. ár (ill. biztonság) tekintetében talán a legjobb a CIB (EC/MC webkártyás), ill. talán hasonló kategória a az OTP webkártyás számlacsomagja (bár ott a szolgáltatás színvonalától sokan nicsnenek elragadtatva)
Jónéhányan dícsérték a Raiffeisen-t is, ha igaz, elég kedvező feltételekkel igényelhető a Visa Classic kártya...
Jobbára ezeket emlegették az olvtársak az elmúlt napolban, ill. ezeket néztem át vmennyire én is...
Előzmény: center43 (7218)
ZE Creative Commons License 2005.06.22 0 0 7224
Kényszerhitelnek hívják, és valóban ügyféltörténettől, illetve kártyától/banktól függő összeget vehetsz így igénybe -- hozzátenném, hogy igen drágán.
Az összeg több okból nem publikus. Például a nagyságából lehet következtetni az ügyféltörténetre (általában pénzes pali, avagy csóringer).
A másik, ami életre hívta ezt a megoldást, az az információrejtés igénye: így ugyanis az elfogadóhely nem tudja kipuhatolni, hogy ténylegesen mekkora a számlaegyenleged.
Előzmény: digicat (7213)
panwest Creative Commons License 2005.06.22 0 0 7223

1) a Personal Account -ot kell választani sőt csak azt
lehet innen..?

 

Igen,azt.

 

2) azt az email címet kell megadni amivel az ebay-on is
regisztrálva vagyok........?

 

7 db emil címet adhatsz meg a Paypal.com-on.De célszerű azt is megadni.

 

3) biztos kell hozzá kártya.......

 

Biztos.

4)forint számla vagy deviza számla kell ????........

 

Szerintem mindegy, ugyanis forintszámláról is letudnak emelni devizában,csak a bank felszámol átváltási jutalékot...szerintem.

 

5) itt valós adatokat kell megadni ugye....?

 

A te érdekedben fontosak a valós adatok.

 

6) melyik bank a legjobb ..........legkedvezőbb......mindenféle díjakra gondolok....?

 

Na, erről szerintem mindenkinek más lesz a véleménye.

Előzmény: center43 (7218)
Hantaboj Creative Commons License 2005.06.22 0 0 7222
Az előbb loginoltam a PP-ra, és pop-upban megnyugtattak, hogy ugyan most nem tudok pénzt fogadni és a balanszot feltölteni, de irtóra gyúrnak rá! Coming soon.
Előzmény: garfieldka (7221)
garfieldka Creative Commons License 2005.06.22 0 0 7221

Igen, most raktam át a moneybookers számlámra pénzt, s avásárláskor onnan küldöm tovább.

 

Ehhez hasonló megoldás lenne jó itt is, de én erről nem tudok, hogy létezik. Szóljon, ha valaki jártasabb! Köszi.

Előzmény: morbiczer (7220)
morbiczer Creative Commons License 2005.06.22 0 0 7220

Igen, valami ilyesmit én is akartam már írni.

 

Szoktam látni olyan árukat, ahol az eladó ugyan elfogad PayPalt, de kiköti, hogy a pénznek nem hitelkártyáról kell érkeznie. Ilyen fizetést igyanis csak Premium accounttal tudsz fogadni.

 

A kérdés csak az, hogy hogyan lehet azt csinálni, hogy ne bankkártyán keresztül menjen a fizetés? Úgy, hogy külön valami módon pénzt juttatsz a PayPal Accountodra, ami viszont nekünk nem lehetséges?

Előzmény: garfieldka (7219)
garfieldka Creative Commons License 2005.06.22 0 0 7219

További tapasztalat:

 

Akiről írtam, hogy nem volt regisztrált PayPal tag és a kedvemért megtette, sajnos nem jut a pénzhez. Ugyanis a kártyás fizetést csak azok tudják fogadni, akik a Premium verziót választották a PayPal regisztráció során. Ennek azonban költsége van, amit ebben az esetben az eladó nem vállalt. Érdemes tehát előtte megérdeklődni az eladótól, tudja-e fogadni a pénzt ebben a rendszerben.

Előzmény: garfieldka (7217)
center43 Creative Commons License 2005.06.22 0 0 7218
Sziasztok!

PAYPAL ügyben :

lenne 1-2 kérdés ..........lehet tudnátok tanácsot adni.....

regisztrálásnál....
1) a Personal Account -ot kell választani sőt csak azt
lehet innen..?


2) azt az email címet kell megadni amivel az ebay-on is
regisztrálva vagyok........?

3) biztos kell hozzá kártya.......
számlaszám nem elég........???? mintha azt is
írná.........vagy legalábbis én úgy értettem.....???

4)forint számla vagy deviza számla kell ????........azon belül is érdemes az a valutanem amelykben utalunk.....?


5) itt valós adatokat kell megadni ugye....?
név , cím, stb.....

6) melyik bank a legjobb ..........legkedvezőbb......mindenféle díjakra gondolok....?
üdv
garfieldka Creative Commons License 2005.06.22 0 0 7217

Éves 3600 forint kártyadíjam van. OTP VISA kártya. Ha vásárolok vele, annak nincs költsége. Más típusú kártyáknál lehteséges másként is, ez a kártyatulajdonoson múlik. Ez esetben a VISA a tulajdonos, tehát nem magamra gondolok.

 

Eddigi PayPal tapasztalataim:

 

Hat különböző helyre fizettem tegnap és ma. Ha közvetlenül a vett termék ebay oldalán a PayPal fizetést választom, akkor abszolút egyszerű a dolog. Néhány egyértelmű rovat kitöltése kell csak, a többit a program elvégzi.

 

Ha a PayPal oldalán írja be az adatokat az ember, akkor több lépés van, de ezt sem nehéz kiismerni.

 

Egy vételnél az eladó nem volt regisztrálva a PayPal rendszerben. Este megkértem rá, most kaptam a választ, hogy megtette. Csak azon csodálkozott, miért kerül az EU tag országunkban pénzbe az utalás?

 

Spóroltam 12 ezer forintot a hat utalással. Ajánlom mindenkinek a belépést.

Előzmény: Teddy_KGB (7178)
t.lantos Creative Commons License 2005.06.22 0 0 7216

K&H forintszamla, ebank-al megtamogatva. A beerkezo utalasrol smst kapok, igy tudom, hogy ki utalt, es adhatom fel a cuccot.

 

Előzmény: Törölt nick (7215)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.22 0 0 7215

sziasztok :))

 

akkor most, hogy fokozzam a helyzetet... a német ebajon való eladáshoz és a paypalos reghez melyik banknál nyissak milyen számlát és milyen kártyával?

melyik tűnik a legjobbnak euro forgalommal?

 

a pénzfogadáshoz próbálta valaki a moneybrookerst? vagy ennél jobb a sima fent kérdezett bankszámla?

 

olvasom ám, amiket irtok, csak már kezd nekem összekuszálódni :))

 

 

t.lantos: köszönöm a segitséget, 9 eurorol inditgattam és nem kellet neki a lökés, felment mind, majd most megpróbálom az egy eurósat.

most, hogy több eladásom van, merem lejjebb engedni :))

te milyen számlára fogadod a pizt? lehet ezt valahogy optimalizálni? mit tartasz a legjobbnak?

 

köszi:

 

vesevedo Creative Commons License 2005.06.22 0 0 7214
A WU-s pénzküldéshez mit kell tudni? Csak nevet és címet?
digicat Creative Commons License 2005.06.22 0 0 7213
POS terminálon is engedélyeznek párezer forint túlterhelést (nekem már volt 3800 ft is). Citibank és Raiffeisen kártyával is előfordult már.
A limit bankfüggő és nem nyilvános (legalábbis bankfiókban nem tudták megmondani, és a kondíciókban sincs benne).
Előzmény: NLQ (7212)
NLQ Creative Commons License 2005.06.22 0 0 7212

felreertettel!

 

mert te online (vagy elektronikus terminalon) fizettel vele...

de mivel ez egy dombornyomott kartya es ha ezzel te fizetsz olyan helyen ahol nincs elektronikus kapcsolat, akkor a bankod minuszba is be fogja terhelni a kartyadat es ez ellen nem tudsz sok mindent tenni

ezert kell ra kulon fedezet, vagy havi rendszeres jovedelem atutalas a dombornyomott kartyakhoz

 

egyebkent egyetertek veled, valoban  a visa classic tobb helyen hasznalhato a neten mint az MC

Előzmény: Ariel (7208)
NLQ Creative Commons License 2005.06.22 0 0 7211
Előzmény: vesevedo (7209)
mariska_xx Creative Commons License 2005.06.22 0 0 7210
WU legkisebb díja is (fejből) 4800 körül van. Mondjuk én leginkább UK küldtem volna, de hol az eladó miatt nem jött össze a WU, hol pedig az összeg miatt lett volna szívás úgy küldeni.
Egyébként a nagyobb postákon tudsz wu-n küldeni pénzt, ott adnak egy jó kis táblázatot.
Egyébként régebben (bár nem szerették), de németekhez, osztrákokhoz a legolcsóbb küldési lehetőség a nemzetközi postautalványos megoldás volt. Kb 1300 pénz 50ezerig(?).A posta honlapján ott van a díjszabás.
Előzmény: vesevedo (7209)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!