Keresés

Részletes keresés

SiGbg Creative Commons License 2010.04.28 0 0 5219

Szia Rencsi!

Pont lekésted az idei Magyar Kulturális Hetet... 10 napig tartott és szuper volt.

Az iwiw-en is van nehany Göteborgos klub meg miegymas, ott is tedd ki, hogy kaveznal.

Most jön a jó idö, gyönyörü lesz a város, hamarosan talalsz ismerösöket is, fogsz itt szeretni!

Küldj egy emailt és megbeszélhetünk egy kávét, ha még nincs tele a naptárad...

 

Előzmény: Rencsi87 (5213)
Vanessa_ Creative Commons License 2010.04.28 0 0 5218

Nagyon szivesen. Ha akciosan veszel pl 2l-es Coca Colat, az kb 15-17sek. A Pepsi Max /valamiert sokkal finomabb, mint amit otthon lehet kapni/ 7-9 sek/1,5l, 2l-es közepes arfekvesu 100%-os narancsle 15-18sek.

Előzmény: A Szuszó (5217)
A Szuszó Creative Commons License 2010.04.27 0 0 5217
Köszönöm szépen,így azért már van egy kis elképzelésem. Még annyit megtennél,h pár üdítő árat írsz Nekem?

Köszi szépen!
Előzmény: Vanessa_ (5216)
Vanessa_ Creative Commons License 2010.04.27 0 0 5216
kenyer 750gr: 16-26 sek, 1l tej; 7sek,  szeszes italok: www.systembolaget.se    a hus kb mint Mo-n, az ettermi arak /nem pizzeriarol beszelek/ kb 3-4X-ese mint Mo-n. Pizza: 5o-75 sek, de ez csaloka, mert sokkal nagyobbak a pizzak mint Mo-n.
Előzmény: A Szuszó (5215)
A Szuszó Creative Commons License 2010.04.27 0 0 5215
Sziasztok!

Én május 12-én mennék 5 napra Göteborg-ba egy kisebb társasággal. Látom vagytok itt jó páran akik kint is éltek. Szeretnék kérni Tőletek pár információt ha lehetséges.
Az árakról már olvastam pár hozzászólást de csak sajnos 2006-ost találtam és gondolom azért az infláció Svédországot se kerüli el.
Szóval ha tudna valaki egy két árat mondani ami egy átfogó képet adna a Svéd árfolyamról azt megköszönném (gondolok itt a szeszes italokra amiről tudom,hogy drága de úgy mégis milyen árakon mozognak illetve gondolok még az alapvető élelmiszerekre az éttermi árakra illetve a ruházati cikkek-re)
A másik amire kíváncsi lennék,hogy Göteborg-ba mivel ütheti el az időt az ember. Mármint a városba mik azok a nevezetességek amiket szerintetek vétek kihagyni.
Illetve ha el tudnátok látni néhány olyan információval amiről úgy gondoljátok,hogy érdemes tudni ha Svédországba készül az ember azért szintén nagyon hálás lennék.

Előre is köszi a választ.

Üdv: Szuszó
Vanessa_ Creative Commons License 2010.04.27 0 0 5214
Ugyan! Igazan nincs mit köszönnöd. Idegen orszag, idegen emberek, idegen nyelv,idegen eletforma. Termeszetes, hogy szeretnel egy kis tarsasagot abbol a vilagbol, ami nem idegen neked. Sajnos valoban nagyon messze vagy, de ha erre jarsz valamikor, akkor az ajanlatom termeszetesen all. :)
Előzmény: Rencsi87 (5213)
Rencsi87 Creative Commons License 2010.04.26 0 0 5213
Sziasztok!

Nagyon köszönöm nektek hogy irtatok nekem! Megnézem ezt a magyar szervezetet ez jó ötlet:)
Kicsit azért is érzem ezt a helyzetet nehéznek mert otthon nagy baráti köröm volt soha nem voltam egyedül még ha akartam volna sem. De próbálom ezen túltenni magam és pozitívan látni a világot!!!!!!!!:):)

Még egyszer köszi és szép napot nektek!

Rencsi
cafrinka Creative Commons License 2010.04.26 0 0 5212

Szia Rencsi!

 

Mi egy környéken lakunk Vanessával,így sajnos személyesen nem tudok segíteni Neked,de ha gondolod,nagyon szívesen beszélgetek Veled neten,vagy levelezhetünk. Átérzem a helyzeted,én 7 hónapja vagyok teljesen egyedül Svédországban,úgyhogy tudom,min mész keresztül.

 

Fel a fejjel,egy idő után kialakul majd a társaságod!:)

Előzmény: Rencsi87 (5209)
Vanessa_ Creative Commons License 2010.04.26 0 0 5211

http://www.ufig.se/

 

 

Itt az oldaluk cime:)

Előzmény: Vanessa_ (5210)
Vanessa_ Creative Commons License 2010.04.26 0 0 5210

Szia:)

 

 

En szivesen meginvitalnalak egy kavera, söt meg sutire is, de sajnos nagyon messze vagy.:( Azert sok sikert neked es remelem, hogy sikerul valakivel összebaratkoznod Göteborgban. Van ott egyebkent magyar klub is. Ha jol tudom: Göteborgi Magyar Egyesulet a nevuk. Keress ra a neten, egeszen biztos, hogy szivesen latnak körukben:)

Előzmény: Rencsi87 (5209)
Rencsi87 Creative Commons License 2010.04.25 0 0 5209
Sziasztok!

Reni vagyok körülbelül másfél hónapja vagyok Svédországban. Göteborgban lakom és önkéntesként dolgozom itt.
A segítségeteket kérem egy kis társaságot szeretnék mert sokszor egyedül vagyok és már nehezen bírom így!!!!!!!! Ha valaki ráér egy kávéra vagy bármi másra és szívesen beszélgetne magyarul (nagyon hiányzik a magyar nyelv) akkor írjon nekem!
Kérlek kérlek segítsetek!!!!!!!!!!!:)

Köszike!!
Reni
Vanessa_ Creative Commons License 2010.04.23 0 0 5208
Nem olyan fontos am:)) Tavaly a parom testverenek is visszakellett fizetnie 14000sek-et.... hat nem tapsikolt...nah majd midsommar körul kielegul a kivancsisagom:)
Előzmény: lektor (5207)
lektor Creative Commons License 2010.04.23 0 0 5207
szivesen. de lehet, hogy félreértelek? mert én az allábbiakat skattev. hämsidájáról másoltam be. ha a vissztérités összegére gondolsz az mindenkinél más, vagy be kell fizetni reskattot, mint nekem :(
Előzmény: Vanessa_ (5206)
Vanessa_ Creative Commons License 2010.04.23 0 0 5206

köszönöm szepen, ezeket tudom, csak arra lettem volna kivancsi, hogy mikor tudom megnezni a skatteverket oldalan. Deklaraltam mar jo regen es nem is elsö alkalommal, csak most a kivancsisag kitört belölem. :)

Előzmény: lektor (5205)
lektor Creative Commons License 2010.04.23 0 0 5205
Du som är löntagare eller pensionär kan få tillbaka pengar på skatten redan före midsommar. Då måste dock följande grundkrav vara uppfyllda: Du ska ha deklarerat via Internet, telefon eller sms senast den 3 maj 2010. Du ska ha anmält ditt bankkonto för skatteåterbetalning senast den 3 maj 2010. Du ska få pengar tillbaka enligt ditt slutskattebesked som skickas ut i juni.
     

     Nyheter till 2010 års deklaration 

    Höjd avdragsbegränsning för arbetsresor

    Beloppsgränsen för när du får dra av kostnader för resor till och från arbetet har höjts till 9 000 kronor.

     

    skatteverket.se

    Előzmény: Vanessa_ (5204)
    Vanessa_ Creative Commons License 2010.04.23 0 0 5204

    Sziasztok:)

    Nem tudja valaki, hogy mikortol lehet az adohivatal oldalan megnezni, hogy mennyi lesz a tenyleges adovisszaterites összege? Marmint a bilkörning-el egyutt:)

    cafrinka Creative Commons License 2010.04.21 0 0 5203
    Úgy látom tudnak jönni ma az ismerőseid,de gondolom Ferihegyen a szokásosnál is több ember lesz...
    Előzmény: kew01 (5202)
    kew01 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 5202
    És kicsit más:

    Szerdán mennének ismerősök Bp-ről Malmöbe, a kinti hírek mit sejtetnek, megnyitják vajon addigra a malmöi repteret? Ahogy nézem, most épp csak az van már lezárva... :(
    kew01 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 5201
    Szia,

    Voipcheap.com, 12 euro befizetés után 90 napig ingyen lehet hívni a vonalas számokat, utána is minimális percdíjjal számol. SIP klienst be lehet állítani megfelelő mobilon is akár, így wifin simán a mobilon keresztül lehet beszélgetni, de van PC-s kliens is.

    Svéd mobilt itthonról pedig smartvoip.com-ról érdemes, 0,030 eur/percért (kb 8 Ft).
    Törölt nick Creative Commons License 2010.04.18 0 0 5200
    Tack så mycket!
    Igen van olaj de milyen aron. Az törtent ugyanis, hogy a föberlö meg rendelte, de csak hetföi napon hoztak ki, vagyis 3 napig semmi. Ezt ugy oldottuk meg, mivel 3 csalados lägenhet, hogy 1 nap 1 csalad vesz 30L olajat. Ezzel semmi gond, csak ki fizeti ezt ki nekem. A hyra összege fix, abbol ha leveszem, szerzödest szegek. Kicsit tanacstalan vagyok!!
    Azt hiszem, hogy a parom be viszi a szamlat a föberlönek es ö ki fizeti zsebböl az olaj arat. Nem nagy összeg, 300sek, de ez nem ajandek senkinek!!
    Előzmény: SiGbg (5199)
    SiGbg Creative Commons License 2010.04.18 0 0 5199

    Kisadrienn,

     

    Remélem, már régen van fütés és melegvíz nálatok!

     

    Kérdezd meg a Hyresgästföreningen-t: www.hyresgastforeningen.se

    Szerintem segitenek, ha nem vagy tag, akkor is.

    Bár, ha mar megoldódott az eset, akkor könnyen lehet, hogy "Men nu har det löst sig, ring oss nästa gång direkt när det händer." lesz a válasz...

     

    Én voltam föbérlö, az, hogy kifogy az olaj, teljesen elfogadhatatlan ...

    Előzmény: Törölt nick (5193)
    lektor Creative Commons License 2010.04.14 0 0 5198
    egyeszeri  egyszeri
    Előzmény: lektor (5197)
    lektor Creative Commons License 2010.04.14 0 0 5197
    egyeszeri út 6 m-ig 196 sek, 6-9 m-ig 392 sek.
    Előzmény: kareszkeres (5196)
    kareszkeres Creative Commons License 2010.04.14 0 0 5196
    Segítséget szeretnék kérni. A hónap végén megyek egy kis teherautóval Malmőbe és az átkötőhídon szeretnék eljutni. Mennyi a hídpénz?
    Előzmény: Kimbba (5172)
    Haani Creative Commons License 2010.04.10 0 0 5195
    Időközben már kaptam segiitséget:)))
    Havonta 55 kr a skype-on az összeg amit fizetni kell, és korlátlanul lehet vezetékes számokat hiivni Európában.
    Köszönöm:D
    Haani Creative Commons License 2010.04.10 0 0 5194
    Azt szeretném kérdezni, hogy Ti hogy szoktatok Magyarországra telefonálni? Próbálta már vki a Skype-előfizetést, amivel lehet telefont hiivni? Nincs itt vonalas telefonunk, mobilról telefonálni meg kicsit drága...
    Szóval várom a tapasztalatokat, meg a javaslatokat:D
    Törölt nick Creative Commons License 2010.04.09 0 0 5193
    2 napja nincs futes es meleg viz a lakasban, mert el fogyott az olaj. A föberlö azt mondja, hetfö elött nem is lesz.
    Mit lehet tenni ilyen esetben, mik a Sved szabalyok?
    Nem volna nagy problema, csak itt a 2,5 eves fiunk es a 9 eves lanyunk, akik egy icinkepicinket faznak, nem beszelve arrol, hogy furdeni sem tudnak!!
    Magyarorszagon ott is feljelentenem ahol nem lehet, de itt nem tudom mit tehetek es mit nem. Minden tanacsot elöre is köszönök!
    SOS
    lektor Creative Commons License 2010.04.08 0 0 5192
    mindent ami szükséges. ha valakinek sz. száma van az azt jelenti, hogy anyakönyvezve van és igy alanyi jogon jár a beteg ellátás.
    Előzmény: dmp9 (5191)
    dmp9 Creative Commons License 2010.04.08 0 0 5191
    Sziasztok. 1 kerdes. Ha van szemelyi szamom de nincs munkam akkor milyen egeszsegugyi ellatast kapok. koszi a valaszt. BOCS AZ IRASERT!!!!!!
    lektor Creative Commons License 2010.04.03 0 0 5190

    Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!