Keresés

Részletes keresés

NLQ Creative Commons License 2005.06.23 0 0 7269

sima western unionnal ne kuldjetek penzt!!! en ketszer tettem,  mindketszer bebuktam a boltot!!!

 

neha nagy levegot kell venni 1-1 nagy bukta utan  de ha osszesegeben pozitivan alsz a temahoz, akkor el kell konyvelni tanulopenznek...

(ebaynel nem jartam sikerrel en sem... raadasnak altalaban nyujtjak a dolgot, aztan mire kilogsz a 3 honapbol nem mehetsz sehova...)

 

persze azt nem szabad elfelejteni, milyen elojelei vannak a dolgoknak jol meg kell nezni mindent es mindenkit mielott licitalsz!!! 

egy ido utan raerzel az ilyenre (a raerzeseimet mindig elmentem a  my ebay alatt a favorite sellers ala..  aztan idonkent rajuk nezek 60-70 % nal bejon a tippem)

 

Előzmény: Wet RinR (7261)
NLQ Creative Commons License 2005.06.23 0 0 7268

amikor vasarolsz akkor a cimet megadtad paypalban megnyomtad a pay gombot utana latni fogod, hogy verified a cimed vagy sem...

 

szerintem a home cimedet verifiedbe teszi a kartyaval tortent verify utan azonnal...

(ellenorizni nem tudom, mert nem magyar cimre kerem a cuccaimat)

 

nekem a gondom az, hogy nem tudok az accountomhoz amcsi cimet verifyoltatni :(

 

a csavo feltuntette, hogy csak amcsi es kanadai cimre kuldi, es hogy csak a paypal verified cimre kuldi a cuccot ha paypallal fizetsz

 

mindezt neki szerintem azert kell megtennie, hogy bebiztositsa magat, nehogy terroristanak nezzek (jo arabus neve van)

 

 

 

Előzmény: vomit (7257)
NLQ Creative Commons License 2005.06.23 0 0 7267

elado nickjet add meg nekem szeretnek ranezni...

 

meg azt is, hogy mikor vetted

Előzmény: Wet RinR (7261)
Steve the Great Creative Commons License 2005.06.23 0 0 7266
Szvsz. te is megereszthetsz egy gyenge figyelmeztetést, hogy mivel őt tényleges kár nem érte (mondjuk itt illene emlékeznem a kötelmi jog és a szerződéstől való elállás kapcsán tanultakra), viszont nem teszi lehetővé az átutalás lebonyolítását (pl. screenshot a szükséges adatok hült helyéről), a következő levél már az Atyaúristenhez megy, aztán megnézheti magát lyól...
Előzmény: BUSZNYI (7262)
Wet RinR Creative Commons License 2005.06.23 0 0 7265
"Unfortunately, the method of payment for your item does not qualify for
reimbursement under the eBay Standard Purchase Protection Programme. " Az adott linkből kiderült, hogy csak azokat a tranzakciókat kártérítik (max.100 GBP-ig), amelyeknél bankszámlaszám szerepel a fizetésnél. WU - szívás.
Előzmény: chapelle (7264)
chapelle Creative Commons License 2005.06.23 0 0 7264
Hogyhogy a WU-val való fizetést nem ismerik el? Mire hivatkoznak?
Előzmény: Wet RinR (7261)
garfieldka Creative Commons License 2005.06.23 0 0 7263
A ebay főoldalán találsz ilyen esetekre vonatkozó javaslatot. Pontosan nem tudom mit írnak, de a vitás esetek tisztázása az ebay bevonásával talán orvosolható. Hogy milyen eredményre jutsz? Hmm...
Előzmény: tollaslabdatenyeszto (7258)
BUSZNYI Creative Commons License 2005.06.23 0 0 7262
tollaslabdatenyeszto

Én pont ilyen cipőben járok csak nekem egy hónapja megy a móka ésmost el kezdett fenyegetőzni. Ja nálam annyiból cifrább, hogy megnéztem amióta velem szarakodik azóta kapott már egy minusz értékelést is mint eladó.
Előzmény: tollaslabdatenyeszto (7258)
Wet RinR Creative Commons License 2005.06.23 0 0 7261
Beleszaladtam egy csalóba. Londoni az ürge, aki a fizetés után még hetekig levelezett velem, ígérve, hogy utánanéz, hol lehet a csomagom, de most már 1 hónapja eltűnt. Az Ebayen sincs már regisztrálva. Az Ebay semmilyen kártéritést nem nyújt, mert az összeget Western Unionnal küldtem. Mivel nem kevés pénzről van szó (600 Euro) szeretném visszaszerezni. Van valami ötletetek?
tollaslabdatenyeszto Creative Commons License 2005.06.23 0 0 7260
De kérdem én, hogy nekem kötelező tudni az IBAN-t kiszámolni, illetve az ibanrechner-t ismerni, vagy az eladónak kell biztosítani az átutaláshoz szükséges adatokat? (főleg ha világszerte vállalja a szállítást!)
Előzmény: garfieldka (7254)
tollaslabdatenyeszto Creative Commons License 2005.06.23 0 0 7259
Ja, csak van, mikor simán benyomja oda a kontonummmert, és a BLZ-t, Te pedig totózhatsz, míg meg nem öregszel. Pont emiatt vállalok most be egy negatívot.
Előzmény: morbiczer (7245)
tollaslabdatenyeszto Creative Commons License 2005.06.23 0 0 7258
Na üdv Mindenkinek!

Ismét zaklatás. Írtam emberemnek vasárnap este még egy levelet, amiben ismételten(5-ször) kértem az IBAN,BIC kettőst. Ahelyett, hogy elküldte volna, inkább küldött egy figyelmeztetést hétfőn reggel, hogy még nem érkezett meg a zsozsó...(mindezt 7!!! nappal a licit vége után)
Tudom, hogy a iban rechnerrel kitudom számolni, de komoly fent tartásaim vannak az eladóval szemben. Nem válaszol a levelekre, de figyelmeztetést tud küldeni. Ergo, olvassa az e-maileket. (azóta is adott el, és értékelt is vevőket)

Szóval a kérdésem:
Mivel nem szándékozom már egyáltalán kifizetni a megnyert cuccot a kommunikáció teljes hiánya miatt, milyen következménnyel kell számolnom a negatívon kívül?
vomit Creative Commons License 2005.06.23 0 0 7257
NLQ, ugye ez csak a csako hujesege miatt volt, egyebkent a cimet nem kell verifaltatni?
Van mar akinek megvan a cime verifajolasa is?
Előzmény: NLQ (7203)
BUSZNYI Creative Commons License 2005.06.23 0 0 7256
garfieldka!

Kösöznöm megpróbálom generálni. Csak úgy érzem hogy ha el is küldöm a pénzt lehet, hogy keresztet vethetek rá. Sajnos már én sem bízok benne.
Előzmény: garfieldka (7254)
chapelle Creative Commons License 2005.06.23 0 0 7255
Alkalmasint kérd el a telefonszámát és hívd fel. Én már beszéltem nem egy német eladóval, szóban sokkal gyorsabban meg lehet állapodni a feltételekben.
Előzmény: BUSZNYI (7251)
garfieldka Creative Commons License 2005.06.23 0 0 7254

A többszáz vásárlásnál azért nekem is volt pár nehéz esetem. Ez elkerülhetetlen. Ami a banki adatok megadását illeti: néha köti az ebet a kóróhoz, hogy ott van, és mégsincs. De ha megtalálod a síma bankszámla számot és egyéb adatokat, akkor azokból tudod saját magad is az illteő IBAN-ját generálni. Persze ő is megtehetné itt: www.ibanrechner.de

Viszont, ha az IBAN-nal küldöd a pénzt, ne add meg a normál bankszámla számot és a bank számát, mert akkor azzal fogja a bank utalni és többe kerül. Minden szentnek maga felé húz a keze!

Előzmény: BUSZNYI (7251)
BUSZNYI Creative Commons License 2005.06.23 0 0 7253
Nem tudom pontosan milyen jogok illetik meg de eddig mindig lepattintottak ha reklamálni próbáltam. Meglátták, hogy Magyarvagyok és késsz simán elküldtek a francba.
Előzmény: Törölt nick (7252)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.23 0 0 7252

Nem tudom de ha te reklamálnál elöbb az ebaynél?

VAgy a vásárlokat nem illetnek meg jogok?

Előzmény: BUSZNYI (7251)
BUSZNYI Creative Commons License 2005.06.23 0 0 7251
Végig vittem már többször is a jetzt bezahlen-t, hogy ne hogy fére néztem de semmi IBAN szam. Szerintem amekkora marha nem is tudja mi az, vagy nem akarja oda adni a cuccot mert többet remélt érte. Sajnálom, hogy összeakadta egy ilyen marhával.
Már meg írtam neki, hogy nincs ott az IBAN szam erre azt irta, hogy ott van erree nm igazán tudok mit mondani. Nem küldte le volna mailon úgy egyszerűbb lett volna!
Előzmény: chapelle (7249)
BUSZNYI Creative Commons License 2005.06.23 0 0 7250
garfieldka

Sajnos igazad van :-(. De ez így akkor is igazságtalaln, hogy nekem a szándékom teljesen tiszta de a srác szarik bele még is én fogok vele szívni.
Előzmény: garfieldka (7247)
chapelle Creative Commons License 2005.06.23 0 0 7249
Ahogy pavel írja: a jetzt bezahlen procedúrán végig kell menni, ott lesz megadva ha az eladó meghagyta a banki adatait. Ha nem, akkor írd meg neki nyugodtan, hogy nincs bankszámla - nincs pénz. Ha neked sok a + feedbacked az övé pedig sok minuszos akkor neked fognak hinni - imho. Egy-két negatív feedback be-becsúszik a sok hüje miatt.
Előzmény: BUSZNYI (7244)
BUSZNYI Creative Commons License 2005.06.23 0 0 7248
Pavel!

Végignéztem az adatokt egy haverommal is aki mé jobban nyomja a németet mi nem találtunk ott semilyen IBNA szamot. :-(
Sajna. Lehet, hogy elküldöm neki tértivevénnyel postán.
Előzmény: Pavel (7246)
garfieldka Creative Commons License 2005.06.23 0 0 7247

Szerintem hamarabb cselekedtél, mint kellett volna. Az értékelését csak igen későn nézted meg. Ez van. Ha nem fizetsz, valószínű kapsz egy rossz pontot tőle. Ha fizetsz, nincs semmi garanciád, hogy megkapod az árut. De a késedelem miatt így is adhat negatívot.

A konkrét esetben nem tudok és nem is adhatok tanácsot. Viszont a továbbiakra annyit: figyelmesebben intézzed a vásárlásokat! Még akkor is kerülhetsz nehész helyzetekbe.

Előzmény: BUSZNYI (7244)
Pavel Creative Commons License 2005.06.23 0 0 7246
Lezárás után a Jetzt bezahlen-t végig kell vinni, itt az eladó adatainál lesz egy Bankkontodaten anzeigen link, ott vannak a számok. De ha elküldöd ezt a fizetési nyilatkozatot kapsz róla másolatot, abban a levélben is benne van ez a link.
Előzmény: morbiczer (7245)
morbiczer Creative Commons License 2005.06.23 0 0 7245

Nekem volt már egyszer kicsit hasonló esetem (vártam az IBAN-t, nem jött, rákérdeztem), mire kiderült, hogy valahol az ebay rendszerében már megvan a szükséges adat.

 

Nem emlékszem pontosan, az "Überweisung Plus" menüpontnál kellett elindulni, aztán volt valami "Kontodaten " vagy hasonló, ahol végül ott figyelt az IBAN, SWIFt stb. Esetleg te is meg tudod így találni.

 

Aztán meg hogy utalj vagy sem? Hát szerintem utalj.

BUSZNYI Creative Commons License 2005.06.23 0 0 7244
Sziasztok!

Tanácsot kérnék tőletek. Megnyertem egy licitet a Német ebay-on. Akkor írtam is a gyereknek, hogy hogy tudok neki fizetni. 2 hétig nem is válaszolt majd irta, hogy utlajam át neki az összeget. Kértem, hogy adja meg az IBAN számát mert anélkül nem megy. Erre 1hét múlva válaszolt, hogy már megadta és utlajak neki a hét végéig mert felnyom az ebay-nél. Namost a srác a története szerint többször nem fizetett az általa vásárolt dolgokért ill. nem küldte amit kifizettek nála. Ezt sajnos csak a licit után néztem meg.

Szerintetek mit lehet tenni. Hagyjam a francba ne fizessek neki (nem is tudok) és adjak neki egy minuszt vagy várjam hogy ő hol nyom fel és mit ad?? Vagy mi ilyenkor a teendő??
Eddig nem volt velemprobléma és nem akarom, hogy egy ilyen köcsög miatt leromoljon az indexem a Magyarokat úgyis balkánnak tartják.:-(

Bocs ha hosszú voltam.
NLQ Creative Commons License 2005.06.23 0 0 7243

szinte mindegyik bongeszoben van ilyen opcio (progik is vannak ra bizti..)

 

az explorerben hozzaadod a kedvencekhez ott van egy pipa hogy legyen elerheto kapcs nelkuli modban... a testreszabas fulon meg tudod adni milyen melysegben akarod latni, es hogy mikor toltse le...

Előzmény: benike6110 (7240)
bugmaker Creative Commons License 2005.06.23 0 0 7242
Pavel, ilyen velem is volt. Kb 5x utaltam OTP-vel külföldre, eddig 1x számoltak fel külföldi bank jutalékot (+2300 Ft). Nem értem a többi alkalommal miért nem.

Előzmény: Pavel (7228)
digicat Creative Commons License 2005.06.23 0 0 7241
"Kényszerhitelnek hívják, és valóban ügyféltörténettől, illetve kártyától/banktól függő összeget vehetsz így igénybe -- hozzátenném, hogy igen drágán."
Lehet, hogy a kis összeg miatt, de nekem semmibe sem került.
Persze határidőre visszafizettem a teljes tartozást.
Előzmény: ZE (7224)
benike6110 Creative Commons License 2005.06.23 0 0 7240

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni ezen a fórumon is, hogy van-e olyan program, amivel az adott honlap összes hivatkozása letölthető és utána böngészhető internet kapcsolat nélkül is. Régen volt hasonló program. Válaszokat előre is köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!