Keresés

Részletes keresés

Tompus999 Creative Commons License 2015.09.16 0 0 171308

Decathlonban általában ki van írva hogy milyen lábra való a cipő. Viszont a nem sajátmárkas cipők eléggé drágák és túl nagy választék sincs belőlük.

Előzmény: peter198 (171307)
peter198 Creative Commons License 2015.09.16 0 0 171307

Nekem Bp. messze van, egy fél pár cipő az útiköltség oda-vissza...plusz egy szabadnap :(

Szombaton megyünk Decathlon felé, ott még megnézem. Ott viszont nem tudom melyik a stabil cipő.

Előzmény: Tompus999 (171303)
Tompus999 Creative Commons License 2015.09.16 0 0 171306

Amúgy a méret jó volt? Én a 43-as lábamra 10-es (44-es) cipőt vettem, de pl. a terepcipőm 10,5-es (44,5).

Előzmény: peter198 (171302)
rrroka Creative Commons License 2015.09.16 0 0 171305

én azt gondoltam, hoyy nekem széles lábfejem van, és eddig volt két saucony phoenixem, meg egy rakás saucony progrid omnim, amikt teljesen okésak. de ha neked ezek is keskenyek, akkor passz. :/

Előzmény: peter198 (171302)
Tompus999 Creative Commons License 2015.09.16 0 0 171304

Amúgy érdekes ez a lábfej kérdés, én Saucony Guide 7-est akartam venni, nekem az volt szűk, a Phoenix meg tökéletes. És van egy régebbi Ignation-m, amelyik ugyanakkora mint a Phoenix és sima utcai viseletre is szűknek érzem már.

Előzmény: Tompus999 (171303)
Tompus999 Creative Commons License 2015.09.16 0 0 171303

Esetleg menj el a Sauconyba vagy a Maratonmanbe, Spuriba, Nyúlcipőbe ott tuti hog ytudnak ajánlani valamit. Nem kell ott megvenned, tudom hgoy most sokféle akció van, én a Saucony Phoenixet 19900-ért láttam, én 27900-ért vettem márciusban...

Előzmény: peter198 (171302)
peter198 Creative Commons License 2015.09.16 0 0 171302

Sziasztok! Nem gondoltam h ilyen nehéz ügy ez a cipővásárlás...próbálgattam párat, de ami igazán kényelmes volt az a Hervisben egy Asics Gel Venture. Ezzel viszont az a gond, hogy neutrális-kifelé dőlő bokához ajánlja, az enyém meg kissé befelé dől. Ami elvileg nekem kellene a GT2000 vagy a Saucony Phoenix azok viszont túl keskenyek a lábfejemre...

Tudtok esetleg széles lábfejre való, stabil cipőt ajánlani elfogadható áron?

Előzmény: rrroka (171286)
amatőr Creative Commons License 2015.09.16 0 0 171301

Emlékből futás, tényleg, ez lesz az idei év programja...

Büszke vagyok a nagylányomra, aki nagyon okosan és szépen, mindenféle szenvedés vagy holtpont nélkül teljesítette az első félmaratonját, végig gyorsuló tempóval. 
Nem vagyok büszke magamra, de legalább végigkísértem őt. :)

Eszk, kerüljenek el a sérülések, betegségek; fuss, ahogy régen! :)

Előzmény: esz-ki-mo (171300)
esz-ki-mo Creative Commons License 2015.09.15 0 0 171300

Ahhoz képest dicséretes a teljesítményed ;)

 

Én idén szerettem volna nekifutni a dolognak, de a kisebb sérülések, betegségek ismét keresztülhúzták a tervemet...

Ez az emlék-izé pedig nekem sajnos nem megy ;)

 

De talán legközelebb!

 

Eszk

Előzmény: amatőr (171276)
viktor a takarító Creative Commons License 2015.09.15 0 0 171299

Sajnálom, hogy így jött ki, illetve nem jött ki neked a lépés.

A PB-m messze volt, és ott féltávnál jól esett egy kis pihenés. Gondolkodtam később ezen, de ha fél perccel beljebb is vagyok, a PB akkor sincs még sehol, de a Lánchídra már egyedül futottam volna fel...így sokkal jobb érzés volt futni nekem.

 

Jövőre viszont nem akarok maszatolni fél percekkel. Ha beleteszek heti 4 edzést, átlag 50 km-t, akkor szeretném már behozni 1:30 közelébe. Ehhez viszont sokkal tudatosabbnak kell lennem, tervet készíteni, ilyesmi. Még egy komolyan veendő versenyem lesz novemberben Siófokon a két nap, de utána kísérletezhetek. Ami biztos, hogy még kevésbé szabad leállnom decemberben, nem kezdhetem újra és újra minden januárban. Szóval beiktatok két hét pihenést, töltődést, ami kell a fejemnek, de többet nem lehet. És sokkal egyenletesebben kell teljesítenem, nem lehetnek 30-70 km között ingázó heteim. A január-februári alapozásba min. 30%-kal több km-t kell raknom, havi 250-t el kell érni. 

Most ennyit látok. 

Előzmény: sneci (171296)
viktor a takarító Creative Commons License 2015.09.15 0 0 171298

A sok hús nem tesz jót este, kivált, ha vörös hús. Van, akinél 6-8 órát is tart az emésztés, éjjel talán még tovább is. Én is szeretem a húsokat, de éppen verseny előtt nem szokta este ilyesmit enni, pedig én még az 1:30-as pacmannek is marhára örülnék egy félmaratonon ;-) Lehet, hogy ráment az éjszakai pihenésed, és kvázi fáradtan ébredtek az izmaid reggel. (nem túl tudományos :-)

 

Az idő nagyszerű volt végig, a pesti rakparton még egy csöpp szelet is lehetett érezni, ami frissített.

 

Előzmény: Pinyo (171297)
Pinyo Creative Commons License 2015.09.14 0 0 171297

[Wizz-Air Budapest félmaraton 2015]

 

Edzésre lefordítva: 5k + 4x1k

Bár nem volt célverseny, szerettem volna meglepni magamat egy kis egyéni csúccsal, hát nem sikerült. Kiindulásom a 2013-as etalonom volt: https://www.strava.com/activities/80924237/overview

 

Szerettem volna csúcsot futni, mert szigetkörnyi távolságokon jelentősen gyorsultam. Többet intervalloztam, mint az előző sok-sok évben összesen. Szabályos záróhetet tartottam: hét közepén még egy utolsó erős edzés, aztán laza, két nappal előtte pihenő, előző nap átmozgatás.

 

Ez mind arra volt elég, hogy az elejét még élvezzem. Kellemes időben, 17 fokról indultunk. Az 5km-es kitáblázás szerint 19:40 volt az időm, simán hoztam a négyperces ezreket, a tervezett 168 körüli pulzussal. Aztán fokozatosan bemerevedett és húzódott a combom. De miért? Előző nap fél órát kocogtam, betétként két erős 300m-es sprint volt, ezt nem kellett volna? A levegőt is nehezebben vettem, olyan volt, mint amikor egy szűkebb csövön tudsz csak levegőt szívni. Igazából se meleg, se nagy pára nem volt, csak 22 fokig melegedtünk.

 

Szóval az első fél óra után jól elúsztam, nem is erőltettem igazából. A tizedik kilométertől már maratonos tempót futottam, a negatív csúcs egy 159-es pulzusú kilométer volt, az elejéhez képest fél perccel gyengébb kilométerrel. Az unalmas budai rakparton rakosgattam lábaimat, előzgetett mindenki, akkor megettem zselémet, mert éhes is voltam, a Lánchíd utáni frissítőnél ittam rá sokat. Erre elkezdtem szúrni, ami szerencsére csak a Lánchídi átfutásig tartott.

 

Újabb okokat keresek: talán a reggeli és előző napi kajálást rontottam el? Volt tökfőzelék meg fasírt, meg este vendégség, saláta és grillhusi, bor. Növények és hús. Reggel is kevesebbet ettem a szokásosnál, két kis szelet kalácsot. Mindigis tésztázni szoktam, ilyen most nem volt. Bár ez egy rövidke félmaraton, nem tudom számít-e.

 

Elhatároztam, hogy akkor már edzést csinálok ebből a futásból. A szép egyenes pesti rakpart adta magát. A 13. kilométeren tehát bepróbálkoztam egy egy kilométeres intervallal, de nem csináltam végig, elfáradtam. A 15. km-t végre 3:59-re futottam, 166-os max pulzussal. Kellett is, mert a rakparti visszafordítónál megpillantottam az 1:30-as iramfutókat, akikre úgy gondoltam, hogy Pacman módjára meg fognak enni. Egy pihenő szakasz után erős 17. kilométer jött, ismét belekóstoltam a 168-as pulzusba. De pár száz méter lassúzás után jött a Nyugati téri felüljáró, amire Strava szegmens volt. Készültem rá. Jól megsprinteltem, pulzus 172 yeah, így kellett volna eddig is. Megérte, egyelőre még enyém a KOM :-), azaz a futós CR. A Westend után két lazább kilométer következett, de a befutót meg akartam nyomni, sikertelenül, még a négyperces tempó nem sikerült. Ennél még a hasonlóan elfuserált tavalyi futásomkor is gyorsabb voltam.

 

https://www.strava.com/activities/391075185

 

Jövőre próba ismét.

 

sneci Creative Commons License 2015.09.14 0 0 171296

Nekem is a 2. lett, csak a legrosszabb. Tizenvalahány éve futottam 10 másodperccel rosszabbat.

Szerintem, ha hallgatsz rám, meglett volna a PB-d. Nem lassultál volna velem és az újboli gyorsításod nem vett volna ki belőled annyit.

Gratulálok így is, örülök, hogy sikerült a terved.

 

sneci

Előzmény: viktor a takarító (171291)
U T A Creative Commons License 2015.09.14 0 0 171295

Gratula!

 

Elég sokat hezitáltam én is, induljak, ne induljak ? Végül nem bírtam a véremmel, utolsó nap, szept. 9-én online beneveztem, nem kevés pénzért. Ha még dec. 31-én neveztem volna megspórolok 8.500 Ft-ot...

 

Úgy indultam neki, hogy PB-t fogok futni, a múlt heti edzéseim időeredményei elég nagy optimizmussal vérteztek fel, kedden 15 km-n 1:02:13-at futottam. Ez nálam PB a 15 km-s távon. És ezt az eredményt azért sem tudom hova tenni mert két nappal azelőtt, 6-án Ostravában futottam egy 3:56:13-as maratont. Erre egy pihenőnap után PB 15 km-n, értetlenül állok a dolog előtt. Ha valaki tud rá magyarázatot segítsen.

 

Na de Wizz Air... Titkon már elképzeltem, hogy 1:30 alá viszem, álmodoztam, révedeztem, hivatalos célul viszont azt tűztem ki, hogy megdöntöm a saját 1:34:02-es rekordomat. Ennek megfelelően jócskán bele is kezdtem, 4:20-as km-kel, eldöntöttem, hogy a frissítéseket is kihagyom, itthon a 15 km-ken sem szoktam, ezzel is időt nyerve. Féltávnál az órámra nézve látom 0:44:50. Ekkor a titkon remélt 1:30 alatti időtől gyorsan el is búcsúztam, maradt a PB megdöntése. Futás közbeni matekkal ki is derítettem, ha ha ici-picivel nem húzok bele jobban, búcsút mondhatok minden optimista elképzelésemnek. Rá is gyorsítottam, pulzusom valószínűleg az egekben (fogok venni egy pulzusszám mérő órát). Nem tudom hanyadik km lehetett a Nyugati felüljáró (18 ?), de ott pukkadtam ki, az emelkedőnél vagy tizen mentek el vígan mellettem. Lefelé még csak csak tudtam tartani velük a tempót de aztán következett még egy emelkedő és az volt a vég, ekkor már éreztem, nem lesz ebből semmi. Az utolsó frissítőállomásnál már ittam is, fejlocsoltam is. Végül az utolsó kb. 200 métert sprintben nyomtam le. Hivatalos időeredmény 1:35:49. Nem tudom örüljek-e. Örüljek mert vége a kínszenvedésnek vagy szomorkodjak a nesze semmi fogd meg jól-nak. Végül is szomorú öröm volt ez, gazdagodtam egy éremmel. Mindegy, majd ezen a hétvégén Sarajevóban megint megpróbálom....

 

Előzmény: viktor a takarító (171291)
Tompus999 Creative Commons License 2015.09.14 0 0 171294

Az a cipő, amit a boltbona úgy érzed hogy olyan mintha rád öntötték volna, rohadt kényelmetlen tud lenni a 15. kilométer után...

Előzmény: peter198 (171281)
Smancs Creative Commons License 2015.09.14 0 0 171293

szeretem olvasni a beszámolóitokat :) gracca, hogy megcsináltad!!

 

És tudom hogy off, de nekem a PB akkor is a palackos gáz :D :D

Előzmény: viktor a takarító (171291)
rrroka Creative Commons License 2015.09.14 0 0 171292

nem fogunk, nem futunk gyorsan. :)

Előzmény: Smancs (171290)
viktor a takarító Creative Commons License 2015.09.14 0 1 171291

Csak egy gyors bejelentkezés a tegnapi nemNike-ról.

Egy ideje unom ezeket a versenyeket, a hosszú rakparti szakaszokat, kivált Újpest felé, ami a halálom. És bizony ha nem a 30. jött volna, nem is itt indulok. De itt indultam, és jól tettem.

A mostani útvonal vezetés tetszik, már tavaly is jobb volt, de valahogy nem hagyott bennem mély nyomot, vagy a korábbiak hagytak még mélyebbet, így nem jutott rá figyelem. Szóval tetszett, hogy feldarabolták a szakaszokat, a nem szeretem pesti rakparti rész egyik felét lefelé futjuk, a másik pedig olyan rövid, hogy már nem is mumus. Most pedig végképp nem volt az, mert ott tudtam gyorsítani. De sorjában: Momentán, nem értem, hogy a sorja miért is olyan központi kérdés, hogy mindig sorjában kell venni a történéseket, de ez most off.

Felkészülés nagyjából összejött, két hete Budaörsön a hőségben futottam egy nagyon durvát, ami után majdnem fel kellett mosni az aszfaltról, de behoztam 1:44-re. Fogyni, na az nem jött össze, +3 kg, ennyivel indultam. Utolsó héten az eső keresztbe tett egy kicsit, de talán nem is baj, hogy csak szombaton futottam némi regenerálót és pár repülőt, így pihentebben tudtam indulni. 

Indulás előtt percekkel kaptam egy tragikus hírt, haza is akartam indulni, de végül rábeszéltek, hogy fussak, mást úgysem tudok tenni, így aztán megkerestem Snecit, akivel odafele találkoztunk már, és ráakaszkodtam, hogy ne legyek egyedül a gondolataimmal és a tervezett futásommal. A terv ugyanis az volt, hogy 4:50-esekkel kezdek, aztán fokozatosan, 4 km-enként gyorsítok, a végére valahogy behúzom 1:40 alá. Sneci viszont nem arról híres, hogy 1:40-es tempóban futja a nemNike-t, tehát annyit tudtam neki mondani, hogy megyek vele, ameddig bírom, aztán meglátom. 

Ennek megfelelően 4:30-akkal kezdtünk, apulzusom mégis csak el tudta érni a félmaratoni átlagszintet már az első kilométeren, de szerencsére ott is maradt, így mentem Snecivel tovább. Eltelt 4 km, kicsit lassultunk, 4:35, aztán újabb 4 km, és kicsit tovább lassultunk. Mondtam is, hogy miattam ne lassítson, menjen inkább. 10-nél gyanús lett (46:39), hogy nem velem van a baj, és sajnos igazam volt, sérülés lassította Snecit a szintemre, majd tovább, így 10-12 között két 5:0x-es km következett. Utána pedig a mumus szakasz. Ekkor elbúcsúztunk, én pedig megnéztem, vissza tudok-e gyorsítani a tempós első fél után. Sikerült, és villámgyorsan 4:40 alatt találtam magam. Megláttam egy standot a távolban, benyomtam a gélem, és vártam, a vizet, de a stand mégsem az volt, így 1,5 km-t boldogított a powerbar íze a torkomon. Végül is, meg lehetett szokni. 

Fordító a pesti rakparton, visszafelé odaköszöntem Snecinek, de ő nagyon maga elé meredt, koncentrált, látszott a mozgásán, hogy nincs jól. Le a kalappal, hogy így is teljesítette. (mondjuk, ha jól lett volna, ilyenkor már nem is láttam volna a hátát sem, nem hogy a mozgását...)

16-nál éreztem, hogy fáradt vagyok, a combom kezdett nehezebben emelkedni, mintha egy pálca lett volna a tetején, hogy eddig és ne tovább. Ezért aztán szaporáztam. Addigra a PB-döntés, ami valahol 8 km-nél mint valószerűtlen, de említésre méltó opció, befigyelt egy pillanatra (1:37:03 volt 15 éve itt az eredményem), kezdett visszatérni a ködbe, mivel már közel 1,5 percet kellett volna gyorsulnom. 

Felrobogtam a felüljárón, lefelé döngettem, fordító, egy utolsó pohár víz futtában a számba, és a környékére, majd 19 km. Jobb kanyar, de még nem lehetett engedni a bennem rejlő állatot. Utolsó km, hajrá, néhány pofon frissítőnek, hogy reagáljon az idegrendszerem, befutó, nem, nem tudom gyorsabban, Apu, 15 éve, hogy nem találkoztunk, de ha itt vagy bennem, most segíts, már nem lesz könnyed sprint a vége, örülök egy vicsorgós középtempónak, hopp, egy srác nagyon spurizik, elhagyott, már két méterrel, de nem hagyhatom, jé itt az erő a lábamban, vicsorgás, már nincs erőm levegőt venni, ott a srác, már utolérem, már mellette vagyok, dobol a fülem, cél, csipogás, LEVEGŐT! Nem, köszönöm, jól vagyok, nem kell műteni, csak hadd vegyek levegőt. Nem, tényleg jól vagyok, a dülöngélés a szexepilem, otthon is így közlekedek. Tényleg. Köszönöm. 1:38:38. Életem második legjobb hivatalos félmaratonja, de nem tudok örülni. Csomag, zuhany, haza. Ez volt. 

 

 

Smancs Creative Commons License 2015.09.14 0 0 171290

mármint futok ha kimegyek, csak úgyis elhagytok :)

Előzmény: Smancs (171289)
Smancs Creative Commons License 2015.09.14 0 0 171289

(a héten lehet ki tudok menni. De mivel úgy lelassultam. és tegyük hozzá, eleve nem voltam gyors :D :D (plusz 10 kiló.... hja, az ülőmunka meg a lustaság nyáron) csak köszönök a kezdőfotóra :D )

Előzmény: rrroka (171288)
rrroka Creative Commons License 2015.09.14 0 0 171288

(szerdán már hatól kezdünk, gyere! :) )

Előzmény: Smancs (171287)
Smancs Creative Commons License 2015.09.14 0 0 171287

huhallod... ez így nem hangzik túl jól. De nem híztál fogytál, stb? mióta van az erős fájdalom? mennyit futsz betonon? és igen, cipő? Nem elég hogy a lábdőlésedhez van, fontos a csillapítás része is, mit nyel el pl ha betonon futsz. Izületeknek legalábbis. És nem röntgen kell elsősorban, hanem egy rendes ortopédushoz beutaló. Ha nem volt régebben ilyen, simán lehet gyulladás is (nekem sajnos már volt... )

 

Mondjuk személyes kuruzslós tipp, ha a szalag használ, és más izületed fájt, akkor valami szagprobléma lesz. Bár ez is lehet gyulladás, és akkor mégis vissza az ortopédusos verzióra.. illetve simán lehet hogy ekkora távokhoz már rossz a futótechnikád. Szóval én egy edzőfélét is felkeresnék segítségnek.

 

No nem kuruzslok tovább, és sziasztok! visszatértem :D

 

Előzmény: Moldesz (171279)
rrroka Creative Commons License 2015.09.14 0 0 171286

Nagyon kell azzal foglalkozni, hogy a lábtartásodnak megfelelő cipő legyen! alap! már egy neutrális cipő is rossz lehet a bokádnak, ha ki vagy be dől amúgy. A cipők belső párnázottáságtól érzed azt, hogy "mintha rád öntötték volna", szóval ez nem teljesen mérvadó. olyan kell, amit a lábtartásod indokol + az előző érzés. :)

Előzmény: peter198 (171281)
krilin Creative Commons License 2015.09.13 0 0 171285

Szia!

A térd külső oldalán hajlításkor jelentkező, futással összefüggése hozható fájdalmat általában az IT szalag irritációja okozza. ITB syndrome néven találsz róla infót.

Előzmény: Moldesz (171279)
Tompus999 Creative Commons License 2015.09.13 0 0 171284

Nagyon fontos! Menj el lábállásdiagnosztikára az ingyen van.

Előzmény: peter198 (171282)
budai10 Creative Commons License 2015.09.13 0 0 171283

Mennyi ideje futsz rendszeresen,mennyit futsz betonon,van túlsújtod?

Előzmény: Moldesz (171279)
peter198 Creative Commons License 2015.09.13 0 0 171282

Én is akörül, max. 20e-ben gondolkoztam. 5e-ért nem hiszem h normális cipőt lehet venni.

Előzmény: Tompus999 (171278)
peter198 Creative Commons License 2015.09.13 0 0 171281

OK! Még egy kérdés, mennyire kell foglalkozni a stabil/neutrális/naturális besorolásokkal? Ismerős szerint aki rendszeresen fut, tökmindegy, szerinte az a jó, ha a boltban felvéve olyan mintha "rádöntötték" volna, le sem akarod venni...nekem még soha nem volt ilyen, minden cipőmet be kellett törni...

Előzmény: Pinyo (171275)
rrroka Creative Commons License 2015.09.13 0 0 171280

az ilyen visszatérő (főleg térd) sérüléseket általában futótechnikával lehet javítani. középtalpra érkezés és chi-futás témákra keresve érdemes ezen a fórumon visszaolvasni. :)

van esetleg infód arról, hogy milyen lépésszámmal futsz? esetleg fotód arról, hogy hogyan érkezel a talajra?

Előzmény: Moldesz (171279)
Moldesz Creative Commons License 2015.09.13 0 0 171279

Sziasztok! Nem tudom, hogy ide ilyen futás közbeni sérüléseket lehet e közzétenni. Bízok benne hátha tudna valaki ey két jó tanácsot adni. Persze ha a téma nem illik a topicb, vállalom a bejegyzésem sorsát :)

Futni heti 2szer 10 km-ket hétköznap, hétvégén meg 15-20 km közöttieket. Mellette bringa és lovaglás is van. Eddig csak futás közben vettem észre a térd és bokafájásokat.

Először a jobb térdem külső része kedett fájni. Kicsit mintha hajlítás környékén. Olyan erőteljes fájdalom, hogy ha nem állok meg futás közben, hanem ragaszkodom a 10 kili lefutásához, akkor 3 napig nem bírom behajlítani meg járni vele. Akkor még neutrális cipőm volt. Szedtem rá porcerőt és kipróbáltam a tapet. Hát a tape az csodákat művelt. a térdfájásom teljes mértékben elmarad ha a tape rajtam volt, de cserébe a fájdalom lekúszott a jobb bokám Achilles felöli tésze. A fájdalom végig csúszik a bokacsont mentén felfele. Na gondoltam nem kezdem el tapelni a bokám is, dokihoz mentem. Röntgenen semmi, nem porcos csak ami megszokott ennyi sport után :) Megkerestem a Maratonman depot. Ott felmérték a lábam, kiderült rossz volt a cipőm, mert befele dől a bokám, ajánlottak egy az én lábamra megfelelő cipőt. Boldogságban hazamentem a cipővel, lefutottam 18 kiliket fájdalom nélkül. Néhány hét múlva a bokafájás megint előjött. Ismét orvoshoz fordultam, aki ajánlott egy sarokemelőt. Sarokemelő beizzítva, bokafájás mintha kicsit javult volna, cserébe a térd fájásom visszajött... Arról nem is beszélve hogy Balaton nagyságú vízhólyagok lesznek minden egyes futás után a lábamon. Gondolkoztam hogy visszatérek a tapehez, de csak szeretném az okot megtalálni. Lassan úgyis jön a pihenősebb időszak. 

Esetleg van valami jótanácsotok vagy hasonló jellegű tapasztalatotok? Lehetséges, hogy a boltba ajánlott cipő mégse jó rám?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!