Keresés

Részletes keresés

pgyafi Creative Commons License 2012.04.05 0 0 80180

Írtam nekik. Smarthostnál nincs ilyen gond. Ha fent vagyunk ezen a listán, akkor sincs.

Előzmény: Meister (80178)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2012.04.05 0 0 80179

uff Nem elérhető nálam (hegedán) a www.budapestbank.hu... Megnéznétek? Kösz.

Meister Creative Commons License 2012.04.05 0 0 80178

Írj nekik egy http://barracudacentral.org/rbl/removal-request -et.

Szedesd le magad, ne B-tervezz.

Mert ha valahol csekkolják az IP-t, látni fogják a Te IP-d akkor is, ha smarthost-ozol. Azaz ugyanúgy kiszűrhetnek.

Előzmény: pgyafi (80177)
pgyafi Creative Commons License 2012.04.05 0 0 80177

Kb. 5-6 éve ez az IP van; bérelt vonal. Egyéb listán nincsen fent. Az irt lista meg egy értelmetlen lista, csak sok hardveres tűzfal szűr rá (és egyből tiltás van).  25ös port stabilan megy.

Viszont t-online.de sem fogadja a kapcsolatot; szürke listáznak, de X idő múlva semm veszi át. Rev dns van, ip-név oda-vissza feloldható, helo névvel is egyezik.

 

Előzmény: Meister (80176)
Meister Creative Commons License 2012.04.05 0 0 80176

Na, akkor kéne kérnetek olyan fix IP-t, ami nincs listán, és olyan tartományból van, ami le van jelentve fixIP-snek.

A 25-ös port kifelé stabilan engedélyezve van a szolgáltatód által?

Előzmény: pgyafi (80175)
pgyafi Creative Commons License 2012.04.04 0 0 80175

Inviteles bérelt vonal, fix ip-vel, újonnan kért smtp emil címmel.

Smarthost meg ezért kell:

Pl 1:

"  Could not deliver the message in the time limit specified.  Please retry or contact your administrator."

Pl 2:

"You do not have permission to send to this recipient.  For assistance, contact your system administrator. <szervercim #5.7.1 smtp;554 5.7.1 Service unavailable; Client host blocked using b.barracudacentral.org; "

És még van pár hely ahol visszadobják a kapcsolatot. Mert nem szolgáltatói smtp címről jön. Mert nem süt a nap.

 

 

Előzmény: Meister (80153)
Meister Creative Commons License 2012.04.04 0 0 80174

Alapvetően a join.me nem support program, hanem arra való, hogy mondjuk egy powerpoint prezentációt tudj nagyon könnyen tartani 300 résztvevővel.

A logmein cég fejleszti a LogMeIn Rescue-t is, na az való supportra, csak az meg nem Golyós pénztárcájára van szabva...

Előzmény: macarpi (80173)
macarpi Creative Commons License 2012.04.04 0 0 80173

a "mindenkit beenged"-et úgy értettem, hogy mindenkit, aki tudja a kódot.

azaz, ha már legeneráltam a kódot, és ezzel megpróbálok máshonnan csatlakozni, akkor is előjön-e még egy "engeded/nem engeded" kérdés az elérni kívánt gépen. mondjuk én úgy látom, hogy ezt lehet állítani, van "locked" meg "unlocked" állapot, és a locked-nél rákérdez, a másiknál meg nem.

 

Előzmény: Jahno (80172)
Jahno Creative Commons License 2012.04.04 0 0 80172

Csak akkor ha ott ül a gép előtt. Olyan nincs, hogy mindenkit beenged, mert a weboldalon generálsz számot, ami a gépre vonatkozik, így be kell lépni, alkalmazást futtatni. Aztán lehet ezt megosztani akivel szeretnéd. Így röviden.

Előzmény: macarpi (80171)
macarpi Creative Commons License 2012.04.04 0 0 80171

én is úgy érzem.

 

jól gondolom, hogy ez a joinme csak akkor használható, ha valaki ott ül a másik gép előtt, és beenged? (vagy esetleg eleve mindenki csatlakozását engeded, ha van egyáltalán ilyen asztal megosztásnál is.)

Előzmény: Jahno (80170)
Jahno Creative Commons License 2012.04.04 0 0 80170

Próbáld ki. Szerintem le lesz tiltva.

Előzmény: macarpi (80167)
macarpi Creative Commons License 2012.04.04 0 0 80169

"de ez nem úgy van a logmeinnél, hogy _amire_ rá akarsz menni, azon nem is kell futnia, csak _amiről_ rá akarsz? vagy rosszul rémlik valami?"

 

rosszul rémlett, mert ponty fordítva van. eszembe jutott, hogy Kőszegről az Írottkő Hotel halljában levő nyilvános gépről másztam rá az irodai gépemre logmeinnel valami adatért, és nyilván a szállodai gépre nem volt telepítési jogosultságom. meg ha kikapcsolom a logmeint, akkor figyelmeztet is, hogy nem leszek elérhető máshonnan.

Előzmény: macarpi (80163)
macarpi Creative Commons License 2012.04.04 0 0 80168

"De, szerintem ezt értjük távfelügyelet alatt"

 

Akkor oké, aszittem, valami nagyobb varázslást. :o)

Előzmény: Jahno (80164)
macarpi Creative Commons License 2012.04.04 0 0 80167

sajna nem vagyok angolból elég jó... ez a join.me jó lehet munkaállomáson is? mer' az asszony most olyan helyen dolgoz, ahol vékony kliense van és azóta skype-on csetelni nem tudunk. ez lehetne helyette vajon? vagy a join.me.exe futtatás miatt ez se játszik?

Előzmény: Jahno (80165)
Jahno Creative Commons License 2012.04.04 0 0 80165

join.me-nél a legnehezebb elmagyarázni, hogy hova kattintson mikor engedélyt kérek, no meg reboot, ésatöbbi kicsit nyűgösebb, nincs az, hogy lekapcsolom az egeret/billentyűt, aztán majd megoldom. UAC-ot már nem is tudom, hogy éppen miképpen áll a kérdéshez, legutóbbi alkalomnál mégis csak egyszerűbb volt egy Csepel-Újpest és 10 perc kattintgatás, mint azt megfejteni.

Előzmény: Meister (80162)
Jahno Creative Commons License 2012.04.04 0 0 80164

"akkor rá tudok nézni az otthoni gépre és megoldani a problémát."

 

De, szerintem ezt értjük távfelügyelet alatt, mikor Golyóst felhívják és nem szeretne kimenni, mert minek. így viszont lazán lehet 24 órásban dolgozni, júzer jobb ha nem szokik rá a lehetőségre.

Előzmény: macarpi (80161)
macarpi Creative Commons License 2012.04.04 0 0 80163

de ez nem úgy van a logmeinnél, hogy _amire_ rá akarsz menni, azon nem is kell futnia, csak _amiről_ rá akarsz? vagy rosszul rémlik valami?

Előzmény: Meister (80162)
Meister Creative Commons License 2012.04.04 0 0 80162

De, én is erre használom. Golyős alkalmi segítségnyújtásra akarja használni, ahol anyuci csak akkor indítjamel, mikor konkrétan engedni akarja, hogy apuci rámenjen a gépre.

Erre mondom, hogy sokkal egyszerűbb a join.me-t használni erre a célra, mint a log,ein-t hekkelgetni...

Előzmény: macarpi (80161)
macarpi Creative Commons License 2012.04.04 0 0 80161

hát, én konkrétan három dologra használom:

1. otthonról dolgozok a benti gépemen, mert azon van pár spec. cégi progi/adatbáziselérés, amit az otthoni gépre nem tehetek fel (vagy legalábbis nem nagyon érné meg belekezdenem az ezzel kapcsolatos kuncsorgásba).

2. ha a család otthon van én meg bent dolgozom és valami gondjuk van (nem indul valami, lassú, lefagyott, mittomén), akkor rá tudok nézni az otthoni gépre és megoldani a problémát. ezt az egyik munkatársam otthoni gépén is csináltam régebben.

3. a benti és az otthoni gép közötti adatcserére; ha épp elfelejtettem a pendrive-ot elhozni vagy a sugarsync magic briefcase-be berakni a cuccot. ez persze free logmeinből csak áttételesen megy (e-mail, sugarsync, skype fájlküldés, mediafire, ftp, ilyesmik).

 

valószínűleg golyós (és te) nem ezt értitek távfelügyelet alatt... ;o)

Előzmény: Meister (80160)
Meister Creative Commons License 2012.04.04 0 0 80160

A guardian nem logmein-össszetevő, a szó nemszoros értelmeben. Az csak azt figyeli, hogy a logmein többi alkalmazása elkressel-e, s haigen, akkor készít memóriadumpot róla.

 

De tényleg azt javaslom, hogy ha nem arra használja valaki, amire való, akkor ne azt használja, hanem nézze meg a join.me-t, azzal jobban jár! :-)

Előzmény: macarpi (80158)
macarpi Creative Commons License 2012.04.03 0 0 80159

"és a lmiguardiansvc.exe ezek után is benn maradt a futó folyamatok között"

mármint a "jobbklikk/kilépés"-es megoldás után.

Előzmény: macarpi (80158)
macarpi Creative Commons License 2012.04.03 0 0 80158

de azt minden rendszerindítás után újra meg kell csinálnod. és a lmiguardiansvc.exe ezek után is benn maradt a futó folyamatok között, ahogy elnézem.

Előzmény: Jahno (80157)
Jahno Creative Commons License 2012.04.03 0 0 80157

Node akkor a jobb gomb/kikapcsolás nem egyszerűbb?

Előzmény: macarpi (80156)
macarpi Creative Commons License 2012.04.03 0 0 80156

Services-ben átteszed auto indításból kézibe a logmein részeit, azaz a Logmein.exe, Lmiguardiansvc.exe, Ramaint.exe szolgáltatásokat. Meg az autoruns-ból a Logmeinsystray.exe-t.

Bár gondolom, hogy te nem ilyen fapados megoldásra gondoltál.

Előzmény: Golyós Toll (80146)
Lalo Creative Commons License 2012.04.03 0 0 80155

A Teamviewer telepítés nélkül is működik - a távoli gép gazdája elindítja, megadja neked a gépe azonosítóját és jelszavát, azzal átveszed a gép vezérlését, segítesz neki, majd a végén megszakítva a kapcsolatot a program kilép és tovább nem lehet vezérelni távolról.

Előzmény: Golyós Toll (80146)
Meister Creative Commons License 2012.04.02 0 0 80154

Meg még krákognak egy ilyet is az Invitelnél, szóval lépj be a http://mail.invitel.hu/ oldalon (remélem https-es lesz az auth), és változtass jelszót, hátha.

 

Biztonságos jelszóval a biztonságos szolgáltatásért!
Célunk, hogy megakadályozzuk az előfizetőinkkel szembeni tömeges visszaéléseket, ezért amennyiben Önnek a felsorolt feltételeket nem teljesítő jelszava van, a biztonságos jelszó beállításáig az Ön postafiókja védelmében a levélküldés és a webmail elérés korlátozásra került úgy, hogy a beérkező leveleit továbbra is akadálytalanul fogadhatja. A korlátozás csak addig tart, amíg az Invitel jelszócserélő oldalán a felsorolt szempontokat figyelembe véve egy biztonságos jelszót állít be a postafiókjához. Kérjük, hogy jelenlegi jelszavát szükség szerintmódosítsa!
Segítséget a 1443-as telefonszámon kérhet.

Előzmény: pgyafi (80152)
Meister Creative Commons License 2012.04.02 0 0 80153

Nincs benne az IP-tartományod az Invitel tartományában. Fix IP-d van? Lehet akkor kérni kell őket, tegyenek bele.

Ha meg nem ez a baj, akkor kérj felhasználónevet/jelszót hozzát.

Miért kell smarthost? Miért nem küldöd ki direktben? Ha fixIP-s tartományból kaptál IP-t, akkor sokkal tisztább, szárazabb érzés, hiszen akkor tudod a naplófájlokból, hogy a címzett szervere megkapta-e a levelet, meg gyorsabb is, mint ha még csámcsog rajta az Invitel, valamint nem kell betartanod az Invitel policy-ját (levélméret, napi limit stb...), plusz tudsz maga vacakolni SPF-fel, hasonlóval.

Előzmény: pgyafi (80152)
pgyafi Creative Commons License 2012.04.02 0 0 80152

Mail.invitel.hu -t szeretném smarthostnak exh2003-nál.  Remote SMTP service rejected AUTH negotiation -nal nem veszi át a leveleket. Valaki tudja a trükkjét?   Tonline-nal, egyéb szolgáltatóval megy rendesen.

Meister Creative Commons License 2012.04.02 0 0 80151

A LogMeIn elsősorban nem távsegítséget nyújtó program, arra a Rescue alkalmas.

De az drága.

Esetleg próbáld ki a join.me alkalmazást, hátha a te ügyedben az előrelépés. Ott első körben csak a képernyőjét látod, de tudod kérni a billentyűzet/egér átvételét. 

Ja, s ezt nem kell telepítenie magánál.

Előzmény: Golyós Toll (80146)
iNTi Creative Commons License 2012.04.02 0 0 80150

Két indokra hivatkoztak:

 

- A HELO után a levelező rendszer nem RFC szabványos beköszönést használt.

- A hostnév amit HELO-val küldött nagyon hasonlított a spam küldő robotok által is használt névre. (master)

 

És ezek kombinációja volt nekik gyanús.

Előzmény: pgyafi (80149)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!