Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.06.25 0 0 7329
Hol lehet ezt megnézni, hogy Confirmed vagy nem a cím?!
Előzmény: Hantaboj (7301)
sz Creative Commons License 2005.06.25 0 0 7328
köszi a gyorstalpalót, érdekel is a dolog és olvasok még róla, viszont egyszerű folyószámlatulajdonosként nem érdekel :))
pontosabban nem akarom elfogadni azt, hogy a bankközi átutalás nem történik meg azonnal, amikor az informatikai rendszer elbírná (ha nem, akkor a szükséges fejlesztéseket végezzék el). arra is kíváncsi lennék, hogy tőlünk kicsit nyugatabbra mi a helyzet ezzel kapcsolatban.
Előzmény: ZE (7326)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.25 0 0 7327
Mi ez a 100 €-os limit?
Előzmény: Törölt nick (7321)
ZE Creative Commons License 2005.06.25 0 0 7326
Nos... amikor vásárlási tranzakció történik, akkor egy zárolási kérelem érkezik a kártyához tartozó számlára, majd a zárolásból terhelés lesz, etc. a bankok között a tényleges értékcsere (elszámolás) az a napi Giro-s zárásnál történik meg, minden banki napon. A normál pénzforgalom tehát a giro-n keresztül, napi elszámolással történik; amire te gondolsz, az a VIBER, (Valósidejű bankközi elszámolórendszer vagy mi a neve), ott a terhelés/jóváírás gyakorlatban azonnali, ennek azonban jelentős költsége van a pénzmozgást kezdeményező fél számára, így csak nagyösszegű és azonnali jóváírást igénylő tranzakciók (pl: befektető venni szeretne részvényt. Ha nincs az értékpapírszámláján erre szabad pénzkeret, akkor előtte fel kell töltenie azt. Giro-n utalva jó esetben következő banki napon lesz elérhető az átutalt összeg, ha viber-en tolja át elektronikus banki szolgáltatást igénybe véve, akár a brókerével telefonon egyeztethet közben, hogy: "küldöm a pénzt (klikk) -- (bróker ráfrissít az adatokra) Rendben, megérkezett.")

Mondom, érdemes a www.giro.hu oldalon nézelődni annak, akit bővebben érdekel, hogy hogyan mozog a pénz a bankok között...
Előzmény: sz (7324)
Ariel Creative Commons License 2005.06.25 0 0 7325
ennel mar csak az a rohejesebb, amikor az egyik rafis deviza alszamlamrol atvezetem a masik deviza alszamlara a penzem es azonkivul hogy ez 5USD-mbe kerul, raadasul 2 napot vesz igenybe..
Előzmény: sz (7324)
sz Creative Commons License 2005.06.25 0 0 7324
erről jut eszembe: sose értettem, hogy ha a raiffeisenes kártyával vásárolok olyan boltban, ahol a k&h vagy az otp az elszámoló bank, a pénzemet azonnal levonják a bankszámlámról, abban a pillanatban, akkor egy egyszerű átutalás egyik bankból a másikba miért nem legfeljebb 10 percet vesz igénybe?

nyilván ennek technikai akadálya nincs vagy nem lenne, mert ha jól tudom, létezik azonnali utalás, csak persze külön lóvét leakasztanak érte.

2005-ben egy átutalás egyik hazai bankból a másikba annyi időt vehetne igénybe, mint egy sms elküldése pannon hálózatból vodába vagy vissza. na mindegy.
Előzmény: ZE (7322)
sz Creative Commons License 2005.06.25 0 0 7323
elég a personal, pénzt fogadni egyébként se tudsz (magyar kártyával és címmel).
érdemes nem szarakodni a 100 euróval, a limit feloldása gyakorlatilag ingyenes (1.50 eurót leemelnek, majd az első tranzakciód után néhány nappal visszakapod).
persze, valós adatokkal csináld.
Előzmény: Törölt nick (7321)
ZE Creative Commons License 2005.06.25 0 0 7322
Az első tranzakciót követő 24 órán belül indítja a PayPal az utalást, ami ezt követően beérkezik a bankodhoz, és a következő banki nappal írják a számlán jóvá. Emiatt néhány napos csúszásra bizton számíthatsz -- A magyar bankrendszeren belül is létezik többnapos átfutás (Közvetlen Giro-val nem rendelkező pénzintézetek között, bővebben lásd www.giro.hu).
Előzmény: sz (7320)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.25 0 0 7321

Akkor ha nyitni akarok paypal-t.

 

Personal account elég ha csak fizetni akarok.

Ha elérném a 100eurot felkell oldatnom a limitet.

És minden adat valoságos legyen mert ellenörizhetik.

 

tényleg a 100euros limit az havi limit?

 

thx a válaszokat.

sz Creative Commons License 2005.06.25 0 0 7320
a leírás szerint az első vásárlást követő 24 órán belül kapod vissza a pénzt, nekem kicsit tovább tartott, de megkaptam. no para :)
Előzmény: Hantaboj (7319)
Hantaboj Creative Commons License 2005.06.25 0 0 7319
Értettem az előbb is. De még ott sem látom. A tegnapelőtti PP vásárlásom nyoma már megvan.
Előzmény: sz (7318)
sz Creative Commons License 2005.06.25 0 0 7318
NEM a paypal egyenlegre tolják vissza, a pénzt ne a paypal oldalon keresd, hanem a bankszámládon!
Előzmény: Hantaboj (7317)
Hantaboj Creative Commons License 2005.06.25 0 0 7317
Most nem azért, de én még egy pillanatra sem láttam viszont a 1.5 eurómat azóta. Elvitték, és kész. Balanszom 0, nem is volt több sose. Engem sem az összeg bosszant, hanem hogy "azt mondták", meg fogom kapni.
Előzmény: sz (7316)
sz Creative Commons License 2005.06.25 0 0 7316
nem értem ezt a másfél eurós problémádat: nekem megterhelte a paypal a kártyámat (tehát levonta a zsetont), majd néhány nap múlva gyakorlatilag "átutalt" másfél eurót a bankszámlámra, ami azóta is ott van.
Előzmény: zengei1 (7314)
Hettie Creative Commons License 2005.06.25 0 0 7315
azert nem kell rogton jelenteni, hanem mondjuk a 29. napon megirni, hogy ugyan a seller kommunikalt, de ugy tunik a 30 napos hataridore jatszik.
Előzmény: zengei1 (7314)
zengei1 Creative Commons License 2005.06.25 0 0 7314

csókolom.

 

Én így jártam: vettem egy Sony laptopot, az ajánlatban 512 RAM szerepelt. Meg is érkezett rendben, csak 256 RAMmal. Írtam az eladónak, aki sajnálkozott, és nagyon igérte, hogy pótolja, de addig húzta az időt, amig kifutottam a 30 napos időkeretből, amig jelenteni lehet a problémát az eBay-nél. Most meg persze már nem válaszol a levelemre. Ha valakinek van esetleg ötlete, hogyan lehetne kicsit megsanyargatni az illetőt, kérem, dobja be.

Vagy legalább okuljon mindenki, és ha bármi probléma van a kapott áruval, jelentse az eBay-nek azonnal, bármilyen szimpatikusnak is tűnik az eladó.

 

PayPal: én is rögtön regisztráltam, ahogy a Homáron olvastam, hogy már ide, az Észak-Balkánra is betette a szőrös lábát a PayPal. Az EUR 100 határt én is ki akartam iktatni, beígérték az 1,5 eurós terhelést azzal, hogy utána kapok a számlámra egy 1,5 eurós bónuszt. Megnyomtam, megterhelték (OTP dombornyomott VISA) , beírtam a kódot, feloldották a limitet, megkaptam a bónuszt - csak éppen utólag szóltak, hogy a bónusz csak 24 óráig lesz a számlámon. Pici összeg, de tisztességtelen dolog, jó lesz észnél lenni ezzel a PayPallal.

 

noree

Hettie Creative Commons License 2005.06.25 0 0 7313
Azon gondolkodom, hogy eladásnál nem tud trükközni az eladó?

Ha valamit el szeretne adni valaki, akkor egy másik accountról időnként rálicitál addig, amíg megfelelőnek nem tartja az árat. Ha túllicitálják, akkor nyert, ha nem, akkor max. bebukja az abay-enk fizetendő jutalékot.

Szerintetek gyakori az ilyen?


Egyszer nekem is volt ilyen gyanum... hasznalt farmernacira licitaltam, 2 fonttol de 15 fontnal feladtam. Igaz, azota nem inditottak ujra ugyanazt a nadragot, ugyhogy valoszinuleg valaki nagyon akarta az itemet. Azert volt erdekes a dolog, mert mielott licitalni kezdtem, irtam a sellernek, es elmondtam neki, hogy nekem is volt pont ilyen, es mennyire szeretnem...
Előzmény: Dark Future (7272)
digicat Creative Commons License 2005.06.24 0 0 7312
A válasz az idézetedben van:
"Please note that because not all credit card companies are currently able to confirm an address, only some UK and Canadian addresses may be confirmed at this time."

Vagyis (gondolom az USA-n kívül) csak néhány brit és kanadai banknál működik az ellenőrzés.
Előzmény: Dark Future (7303)
NLQ Creative Commons License 2005.06.24 0 0 7311

uj "paypal" jelenseg

 

licitalok,

megnyerem,

kaptam egy emailt, hogy koszi a licitet, a penz megerkezett a UPS mar megy a csomagert

es kaptam egy pozitiv feedbacket 

 

ja mindezt 10 perc alatt...

 

tudnak ezek az oroszok :)

(a rohely az hogy a paypal valoban egy orosz srac talalmanya)

NLQ Creative Commons License 2005.06.24 0 0 7310

nos rajottem hol van a "csalas" a CIB banknal...

 

ugyanis a devizas kartyaforgalmat nem kereskedelmi deviza eladasi arfolyamon szamolja el ami dollar eseteben kb 3 forinttal ( ~1,5%) al magasabb mint a sima deviza eladasi arfolyam...  (2ft al magasabb, mint az otp deviza arfolyama)

 

eloszor nem ertettem, mert 20 forint volt a kartyaszamlan, es ahogy szuntek meg a zarolasok (leemelesre kerultek a penzek) ugy kerult egyre inkabb minuszba a szamlam.. ( 1-200 forintokkal)

szoval a zarolas ker. deviza arfolyamon tortenik, a leemeles viszont a nem kereskedelmin...

 

ennek elenere azt mondom profi a kiszolgalas megeri azt az 1% ot (az otphez kepest)

sz Creative Commons License 2005.06.24 0 0 7309
hopp, a mailben nekem is confirmed :)
érdekes.
Előzmény: Hantaboj (7307)
Dark Future Creative Commons License 2005.06.24 0 0 7308

"An Unconfirmed Address is any address which is not associated with a credit card or which has not been verified by PayPal. Most non-U.S. addresses cannot be confirmed at this time because many international credit card platforms do not support methods to do so."

 

Az OTP egyáltalán potens ezügyben? Nektek melyik bankkal/kártyatípussal sikerül "CONFIRMED" lenni?

 

Attól félek, hogy ez a hülye amerikai tényleg ragaszkodik az ötletéhez, jól elutalom neki a pénzt, látja, hogy unconfirmed, aztán cseszik elküldeni a cuccot. (Neki egyébként nem hót mindegy hogy hová küldi, ha már a pénzét megkapta??)

Előzmény: Hantaboj (7307)
Hantaboj Creative Commons License 2005.06.24 0 0 7307
Minden bizonnyal. Ugyanis, az e-mailben nálam Corfirmed van, a PP History-ban ugyanaz a cím ugyanabban a tranzakcióban Unconfirmed!! Nem értem.
Előzmény: sz (7306)
sz Creative Commons License 2005.06.24 0 0 7306
persze, abban benne van.
de most módosítottam a címet -- ezek szerint csak a köv. vásárlásnál derül ki...
Előzmény: Hantaboj (7305)
Hantaboj Creative Commons License 2005.06.24 0 0 7305
Ha megvan még az a levél, amiben a PP nyugtázza a kifizetést, abban pl. benne van.
Előzmény: sz (7304)
sz Creative Commons License 2005.06.24 0 0 7304
jó kérdés :)
én olyasmit tudok elképzelni, hogy ékezettelenítik mindkét címet (ami a banktól jön és amit beírsz), majd a szavak 90+%-ának egyeznie kell.

egyébként hol tudom megnézni, hogy milyen státuszú a címem? csak akkor, ha fizetek (mert a history-ban benne van, de a profilomban sehol se látom)?
Előzmény: Dark Future (7302)
Dark Future Creative Commons License 2005.06.24 0 0 7303

Közben megtaláltam az útmutatást a PayPal-on:

 

"To confirm your address, you will first need to add a credit card to your PayPal account. If your credit card company supports the Address Verification System, PayPal will check that the address you provided for your account matches the billing address that your credit card company has on file. You may be required to complete the Expanded Use enrollment process, to activate your credit card. Your address may be confirmed after the Expanded Use enrollment process has been successfully completed. Please note that because not all credit card companies are currently able to confirm an address, only some UK and Canadian addresses may be confirmed at this time."

 

Elvileg stimmelnie kellene. Találhatom ki, hogy mi bajuk van...

Dark Future Creative Commons License 2005.06.24 0 0 7302

Azért csodálkozom, mert ezek azonosak. Elvileg. A PayPal hogy a rákban tudja összehasonlítani a bankkártyámnál magyarul megadott, ékezetes címet a PayPal-ba beírt, angol szabvány szerinti címemmel? Vagy írjam át karakter pontosan, és kockáztassam, hogy mindenféle baromságot adjanak meg postai címnek a küldők?

Előzmény: Hantaboj (7301)
Hantaboj Creative Commons License 2005.06.24 0 0 7301
Úgy tudom, akkor confirmed egy cím, ha a PP-on megadott és a bankkártyához tartozó cím egybevág. Hogy egyéb esetekben lehet-e, nem tudom. Nekem confirmed ezen okból kifolyólag.
Előzmény: Dark Future (7300)
Dark Future Creative Commons License 2005.06.24 0 0 7300

Hölgyek, Urak,

 

S.O.S.  ! !

 

hogyan lesz a PayPal címem CONFIRMED?

 

Fizetnem kellene gyorsan, de egy hülye amcsi csak akkor fogad el PayPal-on pénzt, ha CONFIRMED a címem. Két vásárláson már túl vagyok, az accountom VERIFIED, viszont a visszaigazoló e-mail-ekben mindig odaírja a címem elé, hogy UNCONFIRMED Address. Mi a fenét lehet ilyenkor csinálni?

 

Köszi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!