Keresés

Részletes keresés

Zsoltx Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7386
Majdnem, de az autó az ugye spec elbírálás alá esik, még ha az EU-ból jön is.

EU-ból azért jó vásárolni, mert ugye nincs vám és azért ez elég praktikus, de az autónál ott is van regadó.


Előzmény: zsuzsa (7380)
chapelle Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7385
Szerintem nem. Ha nem a vevővel jön össze az üzlet akkor az off-eBay üzlet lenne amit tiltanak a szabályok. Minden e-mailben szerepel, hogy nem szabad kapcsolatot létesíteni az eBay tudtán kívül. Az eladónak fel kéne tegye mégegyszer a dolgot eladni.
Előzmény: TGery (7383)
mariska_xx Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7384
Igen, azért mondjuk jó lenne tudni, hogy egyes országban milyen lehetőségek vannak.. A small pack tök jó, meg olcsó, de nem követhető nyomon. Meg azért van még pár kritérium, csak nekem ez tök új dolog volt, hogy többféle társaság sokféle szolgáltatása közül lehet Mazsolázni.
Most pl small pack tűnt el nekem 2, elég szarul érintett, mert az egyik 20, a másik 35 fontos cucc volt. Kissé verem fejem falba. Érdekes módon mindkettőt elveszett csomi célcíme Bp volt. Ami hozzám jött eddig vidékre, az nem veszett el.
Előzmény: chapelle (7382)
TGery Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7383
Jahh, idióta vagyok, de azért 300 Euro-t nem szívesen küldök borítékban :))) Sírdogálok az arcnak folyamatosan, most írtam neki, hogy a fejemre szórok 2 kg. hamut, 4 miatyánkot, 2 hiszekegyet, csak fogadjon el legalább BidPay-t, meg kűggye ide a Vasfüggönyön tólra a cuccot : Remélem meghatja a könyörgésem.... Ha nem, akkor ő azért tud adni second chance-t az utánam jövő biddernek, nem?
Előzmény: Fandor (7367)
chapelle Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7382
Kérdezz rá, hogy hajlandóak lennének-e postázni, de soha ne felejtsd el, hogy nem ott fejeződik be a dolog, hogy ő feladja az általad kifizetett dolgot.

Sokan közülünk megszívták már a magyar posta egyeduralmát. Ha az ember nem specifikálja az eladónál, hogy milyen postával adja fel az értékes dolgot akkor az könnyen letörik, elvész, ellopják, tönkremegy mielőtt megkapnád.
És akkor nem beszéltünk még a garancia érvényesítésének lehetőségéről, a "Worldwide" garancia Magyarországon sokat nem számít, a kereskedőhöz dobják vissza az embert úgyis.
Előzmény: zsuzsa (7368)
sz Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7381
kérdezd meg az eladót, hogy elküldi-e magyarországra. addig NE licitálj, mert nem korrekt.
Előzmény: neoze (7377)
zsuzsa Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7380

Tehát a Ferrari testarossára irassam rá, hogy használt és ha mázlim van átcsuszik :-)))

Előzmény: Zsoltx (7375)
Steve the Great Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7379
igen-igen-asszem nem
(de legalább 2-3 oldalt olvass vissza, ezeket már vagy féltucat kartács megkérdezte)
Előzmény: ptksf (7378)
ptksf Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7378

Hali!

 

Fizetni szeretnék a paypallel, de a regisztrációban a personal accountot kell választani, vagy mit?

És amikor kérdi az adatokat (lakcím, telefon, stb.) akkor az igazi adatokat kell megadni, vagy nem muszáj?

Van valamilyen költsége a regisztrációnak vagy a fizetésnek?

neoze Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7377
sziasztok.
meg sohasem hasznaltam ebay-t, viszont most olyan dolgot talaltam, ami nagyon kell nekem_D sztetek ma megnyernem az aukciot, nemetorszagbol (ebay.de) el tudnak postazni egy biciklit? vagy csak kisebb dolgokat vallalnak be?
vomit Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7376
amennyit vkinek ezert adnal, annyiert a DPD is elhozza...
Előzmény: Knova (7363)
Zsoltx Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7375

Egy a lényeg mindíg írasd rá a csomagra, hogy használt cuccról van szó. Akkor ált. békén hagyják.

Nekem így jött már át a vámon komplett motorkerékpár első teleszkóp (2), pedig értékben és méretben sem volt kis csomag.

Előzmény: zsuzsa (7372)
Zsoltx Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7374

Halál komoly!

Két levél után láttam, hogy iszonyat sötét emberrel van dolgom. A címzést is PDF-ben küldtem el neki, el ne rontsa :-))))

És mivel akkor éppen ezzel volt tele minden híradó... azonnal hatott :-)))

Persze ez extrém példa volt, általában elég egy normális hangvételű levél, hogy érdekel a cucc és már milyen sok sima tranzakció volt nekem az USA-ból blabla...
Előzmény: sz (7371)
zsuzsa Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7373
Én nagyon szép szönyegeket vettem tavaly egy Afganisztánban szolgáló magyar katonától, igaz nem aukcion, csak a neten összeakadtunk.
zsuzsa Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7372
Hát ez óriási :-))) esetleg hivatkozhatok arra, hogy van magyar kontingens Afganisztánban is :-)))
Hát igen, igazad van a számitógép az törékeny. Végülis engem spéci kajakospólók, dán szótárak meg hasonlók érdekelnek, az meg jól szállitható és nem törékeny. Meg nem is olyan drága, ha elbukom párezer forintot, még nem omlik össze a családi költségvetés.
Előzmény: Zsoltx (7370)
sz Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7371
nagyon kemény duma ez az iraki :)))
ment a levél ide-oda, aztán már úgy gondoltad, nincs mit veszíteni és bedobtad: együtt harcolunk? :DDD
Előzmény: Zsoltx (7370)
Zsoltx Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7370
Az USA azért kockázatos a nagy értékű dolgok tekintetében, mert jó esélyed van arra, hogy vámot és áfát kell fizetned, amivel együtt már nem biztos, hogy megéri.
Meg ugye pl. egy laptop elég sérülékeny.



Sok eladó egyébként hajlandó küldeni, én sokat meg tudtam győzni róla, persze licit előtt, normális hangnemben.
Aki nagyon nem ment bele, az általában olyan buta mint a föld és azt sem tudja, hol van Európa. Egyszerűen fél. Van akinél az jött be, hogy együtt harcolunk Irakban :))))

Nem vicc!!!

Előzmény: zsuzsa (7368)
sz Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7369
én számítógépet biztos nem vennék ebayen.

kisebb értékű dolgoknál pedig igen, kérdezz rá mindenképpen. legfeljebb nem válaszol vagy elutasítja...
Előzmény: zsuzsa (7368)
zsuzsa Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7368

Konkrétabban a thinkpadeket meg számitogepeket néztem, de lehet, hogy ez tul merész huzás részemröl...  egyszerübb itt megvenni, mint kockáztatni ?

egyébként  az angol ( US ? ) ebay-en keresgéltem, nem tudom a németen lenne-e esetleg érdemesebb. Mindenestre  a vaterához képest pörgösebb az ebay és érdekesebb dolgokat látok, csak aza  abjom, hogy az US  áruk jelentös részét nem hajlandók US-en kivülre postázni.

Nem tudom egy evezéshez hazsnált felsöt miért nem lehet postázni ( 5 deka a sulya ) US-en kivülre... szerintetek érdemes megkérdezni az eladótól, miért nem hajlando Europaba küldeni, ha kifizetem az árát?

Előzmény: Zsoltx (7365)
Fandor Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7367
Hacsak nem marhadrága és nagyméretű cuccot vettél, akkor egy közvetlen emailben szerintem menthető a helyzet, én is így csináltam nagyon kezdő koromban. Ha mered, ajánld fel hogy kiküldöd cash-ben a pénzt, én többször csináltam kb 20 -30 GBP határig, ajánlott légiposta, pár nap alatt ott van, és postafordultával jött a cucc. Mindig odaért a pénz, és mindig elküldték a cuccot (magánszemély vagy bót) Angliából egy sima légipostai levélnek minősülő boríték, doboz, amiben jöhet baseball sapka, könyv, dvd stb, kb 2-3 GBP, és pár nap alatt itt van. Azt hogy kit fogsz ki, az persze lutri, meg kérdés hogy mit/mennyit mersz kockáztatni, de nekem épp ma jött meg az USA-ból egy kis casio szinti, azért is cash-ben küldtem ki a huszonvalahány elhunyt elnököt, és ma kihozta a postás (no vám, stb). Persze legközelebb célszerű a biddelés előtt leegyeztetni az arccal, ha valami olyasmit szeretnél (ilyen olyan fizetési mód, vagy postázás) ami nem szerepel az ajánlatában.
Előzmény: TGery (7360)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7366

szia,

 

én vettem különleges memóriát a .de-n, valamilyen szláv nevű /orosz? ukrán? stb./ némethoban lakó alaktól/ 50 feletti ponttal/, minden rendben volt, törésbiztos csomagolásban renben megérkezett.

Előzmény: zsuzsa (7364)
Zsoltx Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7365

Az attól függ honnan szeretnéd rendelni.

Konkrétabban mire gondolsz?
Előzmény: zsuzsa (7364)
zsuzsa Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7364
Rendeltem egy könyvet ebay-en és sikerült ki is fizetnem paypallal. Idáig OK a dolog, remélem meg is kapom... van köztetek olyan, aki számitástechnikai cuccokat is rendelt ? milyenek a tapasztalataitok?
Knova Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7363

Sziasztok.

 

Nincs valaki véletlenül, aki el tudna nekem hozni haza egy spoilert németországból? Úgy volt hogy egy ismerős kamionos elhozza, de nem tudni mikor megy arra. :(

Aki esetleg tudna ilyet, dobjon egy email-t nekem. Köszi

 

NLQ Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7362
de tud bidpayal fizetni angliaba is emlekeim szerint!!!
Előzmény: ZE (7361)
ZE Creative Commons License 2005.06.26 0 0 7361
Udvarias angolsággal kérdezz rá, hogy ha már voltál oly figyelmetlen, és UK. only aukcióra licitáltál, elküldené-e ide a cuccot, illetve mivel Mo-ról nem tudsz neki postautalványon (PO) fizetni, így valamilyen más, megbízható módban kellene megegeyznetek, pl. PayPal, vagy wire transfer (bár ezt nagy az esélyed, hogy nem fogja elfogadni...).
Előzmény: TGery (7360)
TGery Creative Commons License 2005.06.26 0 0 7360

Hello mindenkinek

 

Először is jó nagyon az a GYIK, vagy FAq, csak már nem aktuális hálistennek (paypal)   :))))

 

szóval: visszaolvastam vagy 1000 hozzászólást még mielőtt belevágtam volna ebay-ba, de most, hogy élesben megy a dolog, már csak elméletben vagyok okos.

 

történt ugyanis, hogy megnyertem egy aukciót, és az arc csak UK-ba postáz...

ez azért nem tűnt fel, mert az árui 90 %-t postázta EU-ba is, de ezt nem...

 

És nem fogad el Paypal-t, csak ezt:

"recorded delivery cheque/PO or cash "

ezután a címe mieg minden adata....

 

most ez mi is?

vonatkozik valamelyik fizetési módra (tehát ebay által elfogadott-e) a buyer protection?

légyszi ne anyázzatok nagyon hangosan, csak 2-3 szót kérnék válaszul. :)

 

Ha a FAQ-ot ki tudnátok egészíteni ilyesmivel is (buyer protection progam stb...) szerintem sok kezdő (mint magam is) sokat tanulhatna belőle.

 

egyébként úgy látom, hogy itt, sok más fórummal ellentétben TÉNYLEg kap válaszokat aki klérdez, még ha századszor teszi is fel ugyanazt a kérdést :)

 

digicat Creative Commons License 2005.06.26 0 0 7359
A 7024. hsz-tól kezdve kb. 90%-ban a PayPal volt a téma. Szerintem nincs olyan kérdés a témában, amire ne írták volna le a választ.

Az eladás is ki van már vesézve, ha komolyan akarod csinálni, akkor szánj rá 1-2 órát a visszaolvasásra. Az FAQ-t se felejtsd ki.
Előzmény: euro127alby (7355)
LiRul Creative Commons License 2005.06.26 0 0 7358
Currently, our system cannot verify most non-U.S. credit card billing addresses.

Mindez azert erdekelt volna, mert jelenleg mas cimet adtam meg paypalon es az ebayon, mint ami a szamlahoz tartozik (mindketto valos, valid cim). De akkor ne feljek attol, hogy kivagnak hamisitas vadjaval... :-/
LiRul Creative Commons License 2005.06.26 0 0 7357
Jah sorry, kozben megtalaltam a paypal help centereben:

How do I confirm my address?

To confirm your address, you will first need to add a credit card to your PayPal account. If your credit card company supports the Address Verification System, PayPal will check that the address you provided for your account matches the billing address that your credit card company has on file. You may be required to complete the Expanded Use enrollment process, to activate your credit card. Your address may be confirmed after the Expanded Use enrollment process has been successfully completed. Please note that because not all credit card companies are currently able to confirm an address, only some UK and Canadian addresses may be confirmed at this time.

Akkor modositanam ugy a kerdest, hogy a raiffi bank tud cimet konfirmalni?
Előzmény: LiRul (7356)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!