Keresés

Részletes keresés

karimax Creative Commons License 2004.06.27 0 0 70
Én pedig 2 db simakék strasszer fiatalt cserélnék feketére vagy simakékre vérfrissítés miatt.
Előzmény: kmartin (67)
timpa Creative Commons License 2004.06.22 0 0 69
Milyenek a pávagalambjaid? Pajzsos vagy tükrös van közöttük?
Előzmény: kmartin (67)
microdrive Creative Commons License 2004.06.20 0 0 68
hali milyen pävagalambjaid vannak (szín) van esetleg kép valahol a neten róluk???
kmartin Creative Commons License 2004.06.20 0 0 67
- Két fiatal fekete strasszer hímet cserélnék fekete strasszer tojóra.
- Pávagalambot kisebb tételben cserélnék vagy adnék el.
L555 Creative Commons License 2004.06.19 0 0 66
Üdv mindenkinek!
Nem tudja valaki, hogy hol lehet venni húsgalambokat nagy tételben?
Előre is köszönom!
doves Creative Commons License 2004.05.19 0 0 65
Mondénokkal, és kiskunfélegyházi keringőkkel foglalkozom. A keringőkből vörös és sárga szívhátúak vannak, a mondént több színben tenyésztem, majdnem mindenféle van belőle.
u.i.: Küldtem a címedre levelet.
Előzmény: microdrive (64)
microdrive Creative Commons License 2004.05.19 0 0 64
köszi az infot egyenlöre nem is aktuälis csak érdeklödtem...neked milyen fajtäk vannak..???
doves Creative Commons License 2004.05.19 0 0 63
Az alább említett haveromnak néhány biztosan van, bár ő a tükrös farkúakat kedveli jobban. Most nem hiszen, hogy van neki eladó, a későbbiekben azért biztosan lesz neki eladó. Ha van mit eladnia, akkor Monoron is meg szokott jelenni, ha viszont te akarsz választani, akkor el kell jönnöd Balmazújvárosig (bár szerintem megéri).
Előzmény: microdrive (62)
microdrive Creative Commons License 2004.05.18 0 0 62
nem kell a cím idén is töle vettem baromfi tojäsokat szóval ismerem...csak gondoltam hätha mäsnak is van.... igazäbó fehér pävagalamb fekete farokkal érdekelne nagyon...felétek esetleg valakinek????
Előzmény: doves (61)
doves Creative Commons License 2004.05.18 0 0 61
Szia! Régebben Tóth Sándornak Bp.-n voltak nagoyn szép madarai. Egy barátom anno még postai úton rendelt tőle, akkor szépek kapott, és állományt alapozott rájuk. Igaz nem a legolcsóbb tenyésztő, de legalább minőséget képviselnek az állatai. A címét nem tudom, a Kistermelők Lapjában szinte mindig hirdet, szóval azt könnyen megtalálhatod. De ha kell a cím, ír és megkeresem.
Előzmény: microdrive (60)
microdrive Creative Commons License 2004.05.17 0 0 60
sziasztok tud valaki szép pávagalambokat pest környékén...???
MZ5 Creative Commons License 2004.05.01 0 0 59
MZ5 Creative Commons License 2004.05.01 0 0 58
Attiska Creative Commons License 2004.04.29 0 0 57
Ismét van újpesti galambpiac?
Előzmény: karimax (55)
doves Creative Commons License 2004.04.19 0 0 56
Szia!

Kérdés az, hogy milyen célra, milyen színben, milyen minőségben + földrajzilag hol vagy stb, mivel az előbbiek mellett vannak kisebb lokális börzék is a nagyobb városokban (Keleten pl. Nyíregyháza, H.szoboszló, Mátészalka), meg tenyésztők megkeresése is lehetséges.

Előzmény: partibeka (54)
karimax Creative Commons License 2004.04.17 0 0 55
Szombatonként az újpesti piac mellett műküdik a madár és galamb piac, vagy Monoron a börzén. Időpont valahol lejjebb megtalálható.
Előzmény: partibeka (54)
partibeka Creative Commons License 2004.04.15 0 0 54
Sziasztok!

Óriási segitséget szeretnék kérni tőletek.
Édesapám vett King nevezetű házigalambokat.
szeretne még vásárolni ebből a fajtából, viszont ott, ahol vette, megszünt, senki nem tud neki tanácsot adni, hol tudna beszerezni belőlük.

Kérlek segitsetek, minden címet várok, ahol ilyen King házigalambot lehetne vásárolni!

Sürgős lenne!

Előre is köszönöm!
Ide is irhattok, tárgya: King házigalamb
ancsa@netposta.net

doves Creative Commons License 2004.03.16 0 0 53
Ha az említett hangokat adja ki, akkor feltehetően hím. A takarmányt pedig szerintem azért nem díjazta, mivel nem ilyen eleségen "nőtt fel".
A városi madarakhoz pedig az igazat megvallva nem igazán értek.
Előzmény: CICA (52)
CICA Creative Commons License 2004.03.13 0 0 52
hát, nem pezseg ez a fórum :(((
Legalább azt mondjátok meg, mi kell még egy komfortos galambketrecbe, ha már úgy tűnik, néhány hétig vendégeskedik majd nálunk a madárka.
Most így nézünk ki.

A kukoricadarát, salátát, búzát le sem tojta, a reszelt répa-sajt mix, meg a papagájeleség a kedvence. :)))
Most a legmagasabb rúdon üldögél és néha burukkol; nagyon aranyos. Próbálgatja a szárnyait, de még nem igazán megy neki; inkább úgy megy fel, hogy verdes egy kicsi, félig ugrik, feltornázza magát a ketrec oldalára és onnan lép át a rúdra.
Ja és imád fürdeni. :) Tényleg, ugye hím? Ki tudja? :)

CICA Creative Commons License 2004.03.11 0 0 51
Na itten vannak az ígért fotók :)
Úgy látom, a jobb szárny nagyjából rendben, viszont a balnál gondok vannak. De úgy látom, mintha már nőne a toll rajta; nem tudom megállapítani, hogy ezek a rövidek letört tollak vagy már "friss" tollak; légyszi segítsetek!

Itt egy vakus kép, itt pedig egy másik, ami kicsit bemozdult, de vaku nélkül készült, így talán jobban látszik.

CICA Creative Commons License 2004.03.10 0 0 50
Sziasztok!
Nagyon köszönöm mindenkinek a tanácsokat! :)
Este lefotózzuk a madárka szárnyát és akkor látjuk majd rendesen, hogy néz ki.
A három hét nagyon biztató; addig simán maradhat; átadtam neki a legnagyobb ketrecet. mázlija volt, mert épp múlt héten fogtunk be egy vad cicát, aki annyira beteg volt már, hoyg el kellett altatni és mivel fertőző baja volt, a fertőtléenítés után sem fogtunk be újakat még a helyére, vagyis volt hely a madárkának. Néhánynap múlva ugyan jönnek új cicák, de teljesen el tudom őket szeparálni; nem fogják látni sem egymást.
Egyébként Galambóc érdekes módon nem zizzent rá a kukoricadarára, viszont a piskóta, a tojássárga és a marhahúsos konzerv a kedvence. A vitakraft papagájeledelt is szereti. :)
Mindenképen veszek majd mellé vitamint is.
Ha atka vagy tolltetű lenne rajta, azt látnám szabad szemmel, ugye?
doves Creative Commons License 2004.03.10 0 0 49
Ehhez csak annyit tennék hozzá, hogy ha teheted, adj neki valamilyen vitamint. Akkor gyorsabban nőnek ki a tollai. Ilyen vitamin pl. a Columba Stibol (v. valami hasonló nevű), a gond csak az, hogy tudtommal elég nagy ksizerelésben kapható. Szóval ha van más kisállatod is van, akkor vegyél nyugodtan, és adj majd azoknak is belőle.
Előzmény: CICA (46)
larus Creative Commons License 2004.03.10 0 0 48
A www.galamb.hu főoldalán szépen látható hogy a szárnynak ha minden toll a helyén van hogyan kell kinéznie.
Előzmény: CICA (46)
karimax Creative Commons License 2004.03.10 0 0 47
Három hét alatt kinőnek a szárnytollak, és röpképes lesz. Lényeg hogy ne legyenek a tolltövek eltörve. Ha ilyen törött, v. vágott tolltő van a szárnyában azt ki kell húzni mert nem nő ki addig az új míg ez bent van. Bátran ki kell húzni nem lesz baja tőle. Nem verekedéstől hanem kutya v. macska v. ember téphette ki a szárnytollait.Mivel röpképtelenné vált nem tudott élelmet keresni magának. Ezért legyengült.Ha élénk a tekintete és nem borzolja a tollait akkor egészséges.A pehelytollak hullatása természetes dolog, az egészség jele.
Előzmény: CICA (46)
CICA Creative Commons License 2004.03.09 0 0 46
karimax: hú, ez egy merőben új meglátás :)
akkor csak verekedtek egy nagyot és most röpképtelen, ennyi lenne a baja? Ez azt jelenti, hogy egyelőre nem engedhetem el, mert az egyenértékű lenne a halálával, jól sejtem? :(
Mennyi idő múlva repülhet újra, mit gondoltok? ki fognak nőni a tollai?
Előzmény: karimax (45)
karimax Creative Commons License 2004.03.09 0 0 45
Ez egy egészséges 1-2 éves városi -parlagi- galamb. Azért nem tud repülni mert a szárnytollai nagy része ki van tépve. A galamb egyébként növényevő. Magokkal, kukorica búza köles árpa repce napraforgó rizs borsó cirok amivel táplálható.
Előzmény: CICA (44)
CICA Creative Commons License 2004.03.09 0 0 44
Most így néz ki.
Látsz rajta valami aggasztót? :) A sok kis fehér pötyi körülötte normális? galambpisi? :))

Az előbb megpróbált fürdeni az itatótálban, úgyhogy most kap egy nagyobb edényt. :)

Vajon honnan lehet tudni, hogy már tud-e rendesen röpülni? Meg hogy mikor engedjem szabadon?

Előzmény: CICA (43)
CICA Creative Commons License 2004.03.09 0 0 43
doves: köszi a tippeket! :)
Tegnap egész nap nem evett, úgyhogy este megitattam pipettával, meg megtömtem szegényt egész sikeresen; pépes mixet csináltam neki keménytojás sárgából, magokból, morzsából és egy nagyon pici marhahúsos konzervből. Ma reggel még mindig nem evett, úgyhogy megdumáltam vele a dolgot :)
10 perce elkezdett enni és azóta ropogtat folyamatosan! :) Szerintem megmarad! :)))

Azt honnan lehet megállapítani házilag, hogy nincs-e valami vírusfertőzése? mik lehetnek a tünetei? 1 tollat elhullajtott tegnap óta, van vagy 8-10 normálisnak látszó ürülék, most épp eszik - szóval nem nagyon látok rendellenességet. Szárnya, lába rendben van.

Előzmény: doves (42)
doves Creative Commons License 2004.03.09 0 0 42
Ha hajlandó enni, akkor nem lesz sok gondod vele. Magként szerintem bármi megteszi, én otthon kukoricát, búzát, borsót naprát és aprómagvakat etetek. Ha egészségesnek látszik, akkor könyen megerősödhet nálad, ha viszont beteg, akkor nem igazán tudlak bíztatni.
Azért remélem a legjobbakat! Ha valami más kérdés is van, akkor kérdezz nyugodtan.
Előzmény: CICA (41)
CICA Creative Commons License 2004.03.08 0 0 41
sziasztok!
Ha vannak itt szakemberek, segítséget kérnék.
Találtam ma egy galambot; egy bolt ajtajában ült összekucorodva, oly módon, hogy minden ajtónyitásnál teljesen odanyomták az ajtóval szerencsétlent a falhoz. Kértem egy dobozt a boltban és haza tudtam hozni. Nem akartam nagyon stresszelni, de úgy látom, talán nem törött a szárnya, bár láthatóan nehezére esik kitárni és rendesen visszacsukni, de csapzott és ázott, lehet, hogy csak attól.
Nem teljesen apatikus, reagál a külső ingerekre; raktam be neki magokat és vizet; mindjárt megpróbálom pipettával megitatni kicsit, ha felmelegedtünk.
Minden tipp érdekel, amivel segíteni lehet rajta; táplálási tanácsok és egyebek!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!