Keresés

Részletes keresés

BlackVoid2 Creative Commons License 2012.09.13 0 0 4318

"QE to infinity" - Jim Sinclair (2007?)

"QE to infinity" - Ben Bernanke (2012)

Előzmény: BlackVoid2 (4317)
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.09.13 0 0 4317

A FED ujabb stimulust (penznyomtatast) jelentett be.

 

A nap legnagyobb nyertesei a nemesfemek.

balacy Creative Commons License 2012.09.13 0 0 4316

"És ahogy mondod, mobilitás; pár kiló arannyal még el is tudsz biciklizni a határig."

 

Simán átsétálok :)

 

 

"Fegyver mindenképp célszerű, természetesen a legalitás határán belül."

 

Anno amikor fegyverviselésit kiváltottam, akkor előbb tudtam volna szerezni illegálisan fegyvert, mint legálisan. Itthon nagyon nehéz egy embernek komoly védelmi fegyvereket beszerezni. Egy sima maroklőfegyver csak nagyon korlátos védelmet ad.

 

Szóval nagyon nehéz lenne megvédeni az értékeket egy komolyabb zavargásban.

 

"Élelmiszert nem lehet hosszú távra, max 1-2 hétre betárazni."

 

igen, az az új,modern elképzelés, de csak gondoljunk bele, nagyszüleim még az én időmben is egy évre vettek (termeltek) lisztet, cukrot és sok egyebet. De az mindenképp igaz, hogy korlátos ideig (fél, egy év) lehet készletezni. 

Előzmény: W_B (4315)
W_B Creative Commons License 2012.09.13 0 0 4315

Élelmiszert nem lehet hosszú távra, max 1-2 hétre betárazni.

Pár polc konzerv, egy zsugor rizs, liszt, cukor, pár kanna olaj, meg pár üveg márkás pia (csereeszköznek).

Ez értékben sem sok (összvissz pár tízezer Ft), de egy pár napos zavarból kisegít.

Komolyabb készletet (értéket) nemesfémben lehet felhalmozni.

 

És ahogy mondod, mobilitás; pár kiló arannyal még el is tudsz biciklizni a határig.

 

"Élelmiszer akkor előnyös, ha azt meg is tudod védeni, ami nem egyszerű."

 

Fegyver mindenképp célszerű, természetesen a legalitás határán belül.

Előzmény: balacy (4314)
balacy Creative Commons License 2012.09.13 0 0 4314

Az élelmiszer felhalmozása - szerintem - azért nem megoldás, mert nem mobil. Ha egy komolyabb aggodalomra okot adó esemény van, azért nem árt, ha amid van el is tudod vinni vagy könnyen el tudod  akkor is igaz, ha nincs komoly baj, csak esetleg leengedik a vasfüggönyt újra, vagy lazul az eddig sem nagyon jó közbiztonság és el kell menni valahova. Élelmiszer akkor előnyös, ha azt meg is tudod védeni, ami nem egyszerű.

Előzmény: W_B (4303)
Szilvi68 Creative Commons License 2012.09.12 0 0 4313

Géza, ha benézel ide, kérlek kör email-ben írj már erről ! Szerintem mindenkit nagyon izgat ez a hír. köszi

Előzmény: geza76 (4311)
naox Creative Commons License 2012.09.12 0 0 4312

ez nem teljesen világos.

Mi történt? Az utolsó lehetőség kft kölcsönad a safety goldnak (400 millát), hogy kifizesse a károsultakat? Vagy az uccsó lehetőség ügyvezetője addig verte a s.g. ügyvezetőjét, amíg az tutira megígérte? Csődgondnok tud a dologról?

Előzmény: geza76 (4311)
geza76 Creative Commons License 2012.09.12 0 0 4311
Sziasztok, ma beszeltem az utolsolehetoseg kft tulajdonosaval aki kapcsolatba kerult az safety gold ( aranykozpont) tulajdonosaval, akivel megalapodott a tartozasok rendezeserol. Udv
lightinthenight Creative Commons License 2012.09.11 0 0 4310
Én is hasonló cipőben járok, mint AgAu. Ezért érdekelne a Goldvorsorge SOOS. Hallottál róla esetleg? Azért érdeklődöm ennyire, mert igencsak aktuális...
Előzmény: naox (4284)
naox Creative Commons License 2012.09.11 0 0 4309

A log ábrázolás kb. mindent "elfed". Akkor indokolt használni, ha az exponenciális növekedést akarod "kivonni" a pillanatnyi árból, pl. össze akarod hasonlítani  az aranyon nyerhető hasznot a bankbetéttel.

De erre van jobb, egzaktabb módszer,  a log ábrázolás a "milliméter-papír" korából maradt ránk.

Előzmény: Darwin1 (4306)
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 4308

Arra eleg amennyit veszel. Par szaz kg rizs nehany szazezer Ft.

 

"A tömény szesz meg inkább csereeszköz." - pontosan.

Előzmény: W_B (4303)
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 4307

10-20 eves ciklusok vannak mindenben, erdektelen, hogy mi volt vagy lesz 20-50-100 ev mulva.

A kovetkezo 3-5-10 ev szamit annak aki befektet.

 

De ha te 100 evre szeretsz befektetni, akkor hajra. Az abrad egyebkent pont azt mutatja, hogy meg nem ertuk el az 1980-as csucsot sem. 1980-ban a piac a nyugati befektetok szuk korebol allt, most pedig globalis.

 

A problemak is nagyobbak most, az olajar valsag hitelvalsaggal parosul.

Előzmény: W_B (4302)
Darwin1 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 4306

Persze, oké, hogy mi következik magából az ábrából, az más kérdés. (Mondjuk én azért gondolom, hogy a múltból lehet következtetni a jövőre, és itt a trendekre gondolok elsősorban.)

 

De a kérdésem lényege azt volt, és ezt pontosítom, hogy magáról a logaritmikus skálázásról mi a véleményetek. Többnyire a lineáris skálázással lehet találkozni, ami szerintem rövidtávon teljesen rendben van. De hosszútávú folyamatoknál lehet időnként találkozni a logaritmikussal is. Megalapozott ennek a létjogosultsága, sőt ez lenne talán az igazán helyes ábrázolásforma?

 

 

Előzmény: W_B (4305)
W_B Creative Commons License 2012.09.10 0 0 4305

Korrigálni kellene az inflációval mindegyik ábrát.

Ha krumpli árát ábrázolnánk 1968 óta HUF-ban, az is ugyanilyen lenne; de ebből nem következik, hogy tovább drágul.

Előzmény: Darwin1 (4304)
Darwin1 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 4304

Az ilyen logaritmikus ábrázolásról mi a véleményetek?

 

Előzmény: W_B (4302)
W_B Creative Commons License 2012.09.10 0 0 4303

"Rizs, tojásmentes száraztészta, töményszesz és a legtöbb konzerv gyakorlatilag korlátlan ideig eláll."

 

A tartós élelmiszerekből kell készlet, de az max pár hétig elég.

A tömény szesz meg inkább csereeszköz.

Előzmény: BlackVoid2 (4296)
W_B Creative Commons License 2012.09.10 0 0 4302

"Az arany szólt a profitról és nem a részvények az utóbbi 10 évben."

 

Már megint a léptékkel van baj; egyszerűen kivágtál a grafikonból egy akkora intervallumot, aminek a kezdete óta az arany ára felfelé megy. 

Ha megnézel egy nagyobb léptékű grafikont, teljesen más a kép;

 

 

Előzmény: BlackVoid2 (4294)
lightinthenight Creative Commons License 2012.09.10 0 0 4301
Sziasztok. A Goldvorsorge-nél járt már valaki?
tusinger Creative Commons License 2012.09.10 0 0 4300

Régen jártam itt, gondoltam, felhívom a figyelmet egy újabb érdekességre:

Az Aranyközpont szegedi irodája, amely ugye a csődeljárás miatt bezárt és az szerepel a honlapon, hogy technikai okokból zárva, immár a Safety Gold oldalán is szerepel, mint a cég szegedi irodája. Érdekes…

http://aranykozpont.hu/regios-irodak/szeged.html

http://www.safetygold.com/kapcsolat/

 

 

 

BlackVoid2 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 4299
Előzmény: chinai balos (4298)
chinai balos Creative Commons License 2012.09.10 0 0 4298

Menj be pl.  a conclude-ba és vegyél aranyat egészséggel! :-)

A károgókra ne hallgass.

Előzmény: AgAu (4282)
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 4297

"utóbbi" nélkül...

Előzmény: BlackVoid2 (4294)
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 4296

Rizs, tojásmentes száraztészta, töményszesz és a legtöbb konzerv gyakorlatilag korlátlan ideig eláll.

Előzmény: W_B (4295)
W_B Creative Commons License 2012.09.10 0 0 4295

Összeomlás után nem a cirkuszjegy lesz az első.

Mellesleg; meddig áll egy egy kiló kolbász ?

Előzmény: BlackVoid2 (4293)
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 4294

Profitról? Milyen profitról?

 

DJIA vs. Arany, az utóbbi 1999 óta.

Az arany szólt a profitról és nem a részvények az utóbbi 10 évben. És a következő 3-5 évben ez tovább folytatódik, kb addig míg 1 uncia arany ára annyi nem lesz mint a DJIA pontban.

 

 

 

Előzmény: norbertkiller (4285)
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 4293

Cirkuszjegy vásárlás, Németország, 1920-as évek.

Előzmény: W_B (4291)
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 4292

Ezt nagyon sok helyen hallom, hogy úgy képzelik az emberek, a pénzügyi rendszer összeomlása egyenlő a Mad Max-el, meg a kannibalizmussal és az emberek élelthalálharcot fognak vívni a Tesco polcok előtt.

 

Pedig ilyen összeomlás már volt többször, sőt világháború is, aztán mégse kellett megenni a nagymamát és nem a szomszédok késelték egymást egy szelet kenyérért. 

 

Csak éppen sokan elbukták mindenüket. Ez a történelmi példa. Tessék megnézni a legutóbbi példákat, pl. Argentina, Zimbabwe vagy akár a mostani Görögország. Mi történt, mi ér(t) valamit, kit ettek meg, stb.

Pl:

http://www.google.hu/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=9&cad=rja&ved=0CFYQtwIwCA&url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DfuieirztyHw&ei=r7RNUOqOCpGWswbivYG4DQ&usg=AFQjCNFnIE-xl9kgVtHNODVGNNg2FMJDng

 

Azért ezt érdemes megnézni, USA, Smith & Wesson cég bevétele:

http://www.google.hu/url?source=imglanding&ct=img&q=http://www.zerohedge.com/sites/default/files/images/user5/imageroot/2012/08-2/20120906_smithwesrevs.png&sa=X&ei=NbRNUKHRH-r64QTov4GYDw&ved=0CAkQ8wc&usg=AFQjCNE42AS7oASq8IcpKGVL6w1fR5255Q

Előzmény: asztalosgabor (4287)
W_B Creative Commons License 2012.09.10 0 0 4291

"HA világvégére készülsz, miért nem élelmiszert és üzemanyagot halmozol fel?"

 

Mennyi kaját tudsz tartalékolni ? Mondjuk 2 hétre való konzervet ?

Mennyi üzemanyagot ? Kicsit nehéz tárolni.

 

"Vesztegetni is jobb egy kiló kolbásszal mint egy aranytömbbel, főleg a bekerülési értéket tekintve."

 

Egy kiló kolbásszal csak eléggé picike nacsálnyikot lehet megvesztegetni.

Előzmény: asztalosgabor (4287)
AgAu Creative Commons License 2012.09.10 0 0 4290

Naox: Köszönöm a tippet!

 

Kifejezetten vésztartalékról van szó, nem érdekel semmilyen kockázati befektetés. Sem részvény, sem papírarany, mivel még kitörölni sem tudom velük, ha nagy gáz van. Nem értem miért lenne rossz fizikai aranyba fektetni. Ha az elmúlt évezredek során érték maradt, akkor szerintem menedéknek jó, ha másra nem is.

Persze lehet vagdalkózni, hogy nézzem már meg mi volt 1979-ben az arany árfolyamával és mennyire kísértetiesen hasonló ma a helyzet. Nem szeretnék itt armageddont vizionálni, de azt gondolom erre az esetre még mindig a fizikai arany a legjobb választás. Sokkal jobb, mintha kolbászt kezdenék el felhalmozni :)

Ha földed van, azt is el tudják tőled venni, mint ahogy számtalan esetben meg is történt a törnénelem során (akár állami szinten is).

Egyébként akit érdekel: Az Arteus MLM rendszerben működő cég, így innentől nem túl bizalomgerjesztő... pláne azok után, amit az Emgoldex-ről is lehet olvasni a neten.

norbertkiller Creative Commons License 2012.09.10 0 0 4289

:) na ez a tipikus reakció. Jelezd kérlek, ha tévednék, de én sehol nem írtam, hogy én bármire is készülnék. Csak megjegyeztem, hogy bár itt is többedszer jelentkezik az ilyen félelmektől vezérelt vásárlási szándék, a tipikus kocka befektető ezek ellenére még mindig képtelen megemészteni a jelenséget.

A kolbász nálam amúgy sem játszana, vega vagyok :)

 

Előzmény: asztalosgabor (4287)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!