Keresés

Részletes keresés

mergests Creative Commons License 2013.09.04 0 0 8440

Kedves Ügyvédnő!

 

én ezt tudom...csak egyszerűen a véleményére voltam kíváncsi hogy ezek a cégek tisztességesek e akkor mikor előre kérnek pénzt és nem vállalnak garanciát?

Előzmény: dr.KendeJúlia (8439)
dr.KendeJúlia Creative Commons License 2013.09.04 0 0 8439

Ha egy kicsit utánanéz az interneten a tevékenységemnek, láthatja, hogy nem üdülési jogok értékesítésével, vevők közvetítésével foglalkozom, hanem azokon az ügyfeleken segítek, akik úgy árzik, hogy becsapták őket.

Előzmény: mergests (8436)
mergests Creative Commons License 2013.09.04 0 0 8438

akkor kedves VIDI!

 

csak neked utoljára elmondom amit már párszor megtettem...soha nem voltam és nem is kívánok ilyen üzletben részt venni....tudom ezt nehéz elképzelni neked mert nem álltál kétszer sorban ezek szerint mikor az észt osztották..de fogadd el...ennyit kérek csak

köszönöm...

a kérdés egyébként továbbra is az Ügyvédnőnek ment!

vidi313 Creative Commons License 2013.09.04 0 0 8437

Az ilyen kérdésre mondják, hiába vagy álruhában, mégis elárultad, lebuktattad magad.

Te ugyanis úgy jöttél ide, mint egy szegény becsapott, átvert TS vásárló, aki emberek toborzásával közös fellépésre serkentve próbálja minimalizálni veszteségét a csaló TS cégek ellen, és passzivitással vádolod a hozzád nem csatlakozó átverteket.

 

Jelen kérdésedben meg azt firtatod, egy ügyvéd is ugyanúgy cselekszik mint egy csaló másodértékesítő TS cég, vagyis előre vesz fel pénzt a bizonytalnra...

Valóban, fellelhető ez a párhuzam, azonban ezzel vége is szakadt a párhuzamnak.

Már maga a kérdés felmerülése is tipikus TS értékesítői gondolkodásmódról árulkodik. :-)

Előzmény: mergests (8436)
mergests Creative Commons License 2013.09.03 0 0 8436

A kérdésem az lenne ha úgy mint Ön ezek a cégek sem vállalnak garanciát arra hogy eladják a hetet illetve előre kell náluk is fizetni mint Önnél akkor ezzel vétséget követnek e el?

dr.KendeJúlia Creative Commons License 2013.09.03 0 0 8435

Szívesen válaszolnék, de nem értem, hogy pontosan mit kérdezett.

Előzmény: mergests (8432)
mergests Creative Commons License 2013.09.03 0 0 8434

bocsánat az ügyvédnőt kérdeztem....

 

 

Előzmény: JGab (8433)
JGab Creative Commons License 2013.09.03 0 0 8433

Mondjuk eldöntöd, hogy megbízod-e vagy sem.

Előzmény: mergests (8432)
mergests Creative Commons License 2013.09.03 0 0 8432

ez világos és érthető is, de akkor mi mit kezdjünk azzal, ha ezek a cégek azt mondják náluk is előre kell a szolgáltatásért fizetni és nem vállalnak garanciát?

Előzmény: dr.KendeJúlia (8431)
dr.KendeJúlia Creative Commons License 2013.09.03 0 0 8431

Ezt szerintem egy ügyvéd sem teheti meg.

Előzmény: mergests (8427)
dr.KendeJúlia Creative Commons License 2013.09.03 0 0 8430

Köszönöm, pont nem off topic, amit írt...Tegnap a Keszthelyi Bíróságról hazafelé eléggé belemélyedtem a fórumokba és láttam, hol, mikor és hogyan lettem nevemen nevezve...

Én is szeretném, ha a hozzászólásaim többnyire érdemiek lennének, nyilván nem lehet ez a fórum sem a jogi tanácsadás helye, sem pedig egy csevegés (mármint a részemről, ennek nem lenne értelme), igyekszem megtalálni a középutat, hogy lehetőség szerint segítsem a hozzászólókat.

Előzmény: Anti-timeshare (8428)
mergests Creative Commons License 2013.09.03 0 0 8429

hogy melyik szakmában? minket azzal hitegettek, hogy fizessünk előre és foglalkoznak a hetünkel....ha jól tudom ezt próbálja ön is megtámadni...

Előzmény: dr.KendeJúlia (8426)
Anti-timeshare Creative Commons License 2013.09.03 0 0 8428

Elnézést, hogy ismét off topikkal zavarom. Nagyon jó lenne, ha itt maradna a fórumon és gondolom újoncnak is számít. Ezért javaslom, hogy mielőtt valakivel hosszabb beszélgetésbe kezd, nézze meg az adatlapját, eddigi hozzászólásait (igen az enyémet is ajánlatos).

Sajnos rengeteg a troll, az álcázott értékesítő vagy egyszerű hülye. Sokan csak egyszerűen azt akarják elérni,  hogy a topik utolsó hozzászólásai alapján a normális embereknek elmenjen a kedve az olvasástól (gyakori, amikor egy-egy cég neve felmerül). Nem lenne jó, ha miattuk az értelmes emberek elmenekülnének.

Üdv

ATS

Előzmény: dr.KendeJúlia (8420)
mergests Creative Commons License 2013.09.03 0 0 8427

akkor nem lehetne az hogy csak sikerdíjat számol fel?

Előzmény: dr.KendeJúlia (8426)
dr.KendeJúlia Creative Commons License 2013.09.03 0 0 8426

Nem tudom, hogy melyik szakmában az, egy sem jut eszembe...De nálam nyilvánvaló, hogy nemcsak egy halovány remény esetén vágunk bele a perbe.

Előzmény: mergests (8425)
mergests Creative Commons License 2013.09.03 0 0 8425

és gondolom a siker nem garantált...?

Előzmény: dr.KendeJúlia (8424)
dr.KendeJúlia Creative Commons License 2013.09.03 0 0 8424

Igen, mindkettőnek van díja.

Előzmény: mergests (8423)
mergests Creative Commons License 2013.09.03 0 0 8423

Kér díjat a konzultációért is? Illetve van díja ha felszólító levelet ír meg stb?

Előzmény: dr.KendeJúlia (8422)
dr.KendeJúlia Creative Commons License 2013.09.03 0 0 8422

Munkadíjjal kapcsolatban telefonon adok tájékoztatást, ugyanis szigorúak a szabályok ennek a nyilvános közlésével kapcsolatban.

Előzmény: mergests (8419)
dr.KendeJúlia Creative Commons License 2013.09.03 0 0 8421

Kedves mergests!

 

Eddig nem vesztettem...

Előzmény: mergests (8419)
dr.KendeJúlia Creative Commons License 2013.09.03 0 0 8420

Kedves Anit-timeshare! Köszönöm, kérni fogom!

Előzmény: Anti-timeshare (8417)
mergests Creative Commons License 2013.09.03 0 0 8419

Kedves Dr. Kende Júlia!

 

Örülök, hogy itt van a fórumon...

2 kérdésem hagy legyen...

1. Milyen óradíjjal dolgozik az ilyen ügyekben

2. írta, hogy 2 pert eddig meg...mennyit veszített el?

 

Várom válaszát!

mérges vagyok Creative Commons License 2013.09.03 0 0 8418

Tisztelt ügyéd Asszony!

 

Más szolgáltatóval szemben is vállalna pert a fenntartási díj miatt?

Bár én az egész díj jogszerüségét vitattom.

Álláspontom szerint nincs jogalapja sem azonkivül.hogy beleírták a üdülési jog vételi szerződésekbe.

Mert a NAV-nak egyik állásfoglalásában azt olvastam,hogy az üdülési jog,nem vagyoni jog,nem tartozik a polgári törvénykönyv hatálya alá.

Söt a KSH szerint és a NAV is ezt irta nekem,hogy az üdülési jog,lényegében egy

"Kereskedelmi szálláshely"szolgáltatás.Akkor,mi a jog alapja a fenntartási költség kérésének? Ha évekre előre lekötök,egy szállodai szobát,nem kérnek még évente a fenntartásért díjat.

Köszönőm türelmét,hogy elolvasta levelem.

Tisztelettel:

"mérges vagyok" vip.52042@gmail.com

Előzmény: dr.KendeJúlia (8414)
Anti-timeshare Creative Commons License 2013.09.03 0 0 8417

Kedves Kende Júlia!

A félreértések és esetleges névvel való visszaélés miatt kérhetné a moderátoroknál, hogy "ident" státuszt kapjon.

Üdvözlettel

ATS

Előzmény: dr.KendeJúlia (8416)
dr.KendeJúlia Creative Commons License 2013.09.03 0 0 8416

Kedves Feljelentés! Nem szokott előfordulni, hogy valaki 6-7-szer keres telefonon és nem tudunk időpontot egyeztetni, természetesen előfordul, hogy egy-egy hívás elcsúszik, de aki elszánt, az megtalál és nekem is az a célom, hogy segítsek annak, aki ez kéri. Sajnos nem tudok mindenkit biztatni, de számos olyan szerződés van, amelyen elindulva érdemes pert indítani.

 

Járok vidékre (ma is voltam), előfordul, hogy "szorongatok" más ügyvédi irodát, de én inkább úgy nevezném, hogy sikeresebben érvelek, mint ők és ezt a bíróság is így látja (mint pl. ahogy ma is történt...) A szerződéseket pedig "rágom", olyannyira, hogy egyre több támadható felületet találok, amelyeket időről időre megosztok a honlapomon, amennyiben pedig - jogerősen - sikerül pert nyerni, azt nem tartom titokban.

 

Eddig jogerősen 2 pert nyertem meg, a másodikkal kapcsolatban a youtube-on talál egy m1-es videót az én nevem alatt. Több per van jelenleg folyamatban, miután egy per átlagos tartama első fokon kb. 1 év, sajnos nem mondhatom el, hogy havonta sikerül jogerős pert nyernem.

 

Sajnos a 20/1999-es kormányrendelet kevés lehetőséget adott a szerződések megtámadására, nem úgy a jelenleg hatályos 141/2011-es kormányrendelet, de ahogy fent írtam, a '99-2000-es években megkötött szerződésekkel is egyre több probléma merül fel...

 

 

Előzmény: Feljelentés (7919)
dr.KendeJúlia Creative Commons License 2013.09.03 0 0 8415

Az ilyen valóban felháborító, akkor, ha így meg is történik. Telefont letenni nem szokásom, sőt, mindig arra törekszem, hogy kiderüljön, érdemes-e eljönnie a hívónak egy konzultációra, vállalva annak munkadíját. A hozzászóló máshol leírta, hogy én telefonon azt mondtam, hogy az elmondottak alapján nem tudok segíteni, felkeresett egy másik ügyvédet, aki szintén nem biztatta...Azt ugyan nem írta le, hogy sikerrel járt-e, de ha így lett volna, itt biztos megosztotta volna a fórumon...

Előzmény: vidi313 (8105)
dr.KendeJúlia Creative Commons License 2013.09.03 0 0 8414

 

Azokban az esetekben, amelyekkel hozzám fordulnak az ügyfelek, 5-6 év alatt a háromszorosára növelte a Tavira Kft, kéősbb a Premium Immo Kft. a fenntartási díjat.

 

Szerintem célszerűbb pert indítani, ugyanis a békéltető testület döntése csak egy ajánlás, ahogy azt már itt többen tudják.

A Premium Immo Kft. (a Birdland üzemeltetője) jogi képviselőjén keresztül tartja magát ahhoz, hogy jogszerűen emelte a díjakat. Ennek szerintem némileg ellentmond, hogy a tartozások egy részét elengedik, illetve több esetben "kedvezményes" fenntartási díj megfizetését ajánlották fel az ügyfélnek. Miután a Premium Immo Kft. néhány hónapja - a legtöbb ügyfélnek vállalhatatlan - feltételekkel engedne el a szerződésből, sőt, alaptalanul fenyegetnek, elkerülhetetlen a per megindítása, melyet maximum 5 ügyféllel fogok megindítani.

 

Előzmény: Fogár (8240)
üdülési jog ügyvéd Creative Commons License 2013.09.02 0 0 8413
Előzmény: Alexander60 (8371)
emil777 Creative Commons License 2013.09.02 0 0 8412

Hello Fülesbagoly1,

 

Úgy tűnik, picit megszaladt a kezed, amikor a bejegyzést írtad :)

Légyszi, még egyszer a cég nevét.

"Fix.háza Kft" nevű céget nem találtam

 

Köszi

 

Emil

Előzmény: fülesbagoly1 (8411)
fülesbagoly1 Creative Commons License 2013.09.02 0 0 8411

Szeretném megkérdezni hogy tudd-e valaki valamit a Fix.háza Kft-ről. A Bp. XIII. ker Forgács út 19.fzs. Golld irodaházban vannak. Pénzügyesük: Kollár Ágnes.

Ide invitált egy telefonos, csüt.14.30-ra.

 

Soha még nem találkoztam acímükkal és nem tudom hogy honnan szerezték meg az adatainkat.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!