Keresés

Részletes keresés

carpediem5656 Creative Commons License 2013.08.19 0 0 2215

+dos48 köszi.

carpediem5656 Creative Commons License 2013.08.19 0 0 2214

doky586- azért nem jó, mert késik a hang, ha a stb rca-járól kötöm ki, akkor a tévé késik, az erősítőhöz képest, visszhangzik, borzalom, a tévéből kéne kikötni :-/

dos48 Creative Commons License 2013.08.19 0 0 2213

 

  Püff neki.  Amit eddig mondtam, az mind a tévé saját tunerjével való tévézésre vonatkozott. Mondta hogy hdmi-ről tévézik ?

 

Előzmény: Doky586 (2211)
dos48 Creative Commons License 2013.08.19 0 0 2212

Hogy az a... írtam egy féloldalas választ és az Index megette.  Megpróbálom rövidebben.  Az a csati nem scart-hdmi, hanem egy speckó aljazat-scart. A D sorozaton így néz ki az ext. aljazat és a dugója:

 

                     

 

Az átalakító tipusa  BN39-01154A.  Gondolom azért tettek a D-be ilyet és nem scart-aljazatot mert ez volt az első nagyon lapos LED TV és a scart nemigen fért el.  Az eddig olvasottak szerint neked hagyományos scart aljad van az F-en, aminek nincs bekötve az out oldala. Marad az optikai kimenet, azt sajnos nem tudom hogy a TV saját hangját az ugyanúgy békén hagyja-e mint a scart kimenet nálam.  Azért a biztonság kedvéért még megpróbálhatsz egy hagymányos scart-scart oda/vissza átjátszókábellel mégegyszer bekötni valamit, mondjuk egy másik TV scartját AV csatornaállásban.

 

                                                                                                     

Előzmény: carpediem5656 (2209)
Doky586 Creative Commons License 2013.08.19 0 0 2211

2. felesleges lenne 5m optilai kábelt venned..  

ugyan nem halkulna el a TV tőle, de mivel hdmi-ről tvzel ezért se az optikai kábelen se a scarton nincs (tv-ből) kimenő jel. pont.

 

Az miért nem jó ha a STB rca-ját rákötöd az erősítőre ? (ezt már kipróbáltad és működött)

Előzmény: carpediem5656 (2209)
carpediem5656 Creative Commons License 2013.08.19 0 0 2210

+"ha egy vén farok scart-keverővel a régi szarjait beköti vele.    :)"  nincs az erősítőmön scart se hdmi ismétlem!

carpediem5656 Creative Commons License 2013.08.19 0 0 2209

1. Ez egy scart hdmi átalakító, mi az istent csináljak vele? Az erősítőn nincs hdmi bemenet, ez úgy hülyeség ahogy van, semmi értelme, ebből vegyek 5 métert és dugjam ba a sehova mert nincs ilyen bemenet az erősítőn, hülyeség az egész!  2. Optikai bemenet van az erősítőmön, de ninxa pénzem 5 méter digitális kábelre ami 10 ezer forint, bár ha csak ez a megoldás marad akkor megveszem, de ha akkor is elhalkul a tévé akkor fejbelövöm magam..(amikor a digitális kábelt bedugom a tévébe, ahogy a jack dugót is ugye és elhalkul..!) 3. Márrészt totál nem értem mi az istenért nem lehet egy sima scart rca átkapcsolós outra című megoldással a tévé scart rgb (most akkor ez nem is scart?!?!) kimenetéből hangot kivinni! Röhej szánalmas és nevetséges az egész!

dos48 Creative Commons License 2013.08.19 0 0 2208

 

Küldtem volna előbb a képét, de akksit kellett töltenem a lefényképezéséhez.  Így néz ki az az átalakító amit azokhoz a tévékhez adnak amin már nincs gyárilag scart-aljazat és így néz ki ha egy vén farok scart-keverővel a régi szarjait beköti vele.    :)

 

 

                 

 

 

Ha neked a Samsung visszafejlesztette a hátlapra a scart-aljazatot és arról nem tudtál a scart out-tal semmit kifelé csempészni, akkor dícsértes módon csak az optikai kimenet maradt meg az általad kívánt célra.  A Samsung azt üzeni hogy lófütty a buheráknak, vegyenek (lehetőleg Samsung) optikai bemenetes erősítőt. Éljen a digitalizáció, halál az analógiára !          :))))

 

Előzmény: carpediem5656 (2204)
dos48 Creative Commons License 2013.08.19 0 0 2207

 

    Mindebből az jön le nálam hogy van még egy lehetőség.  A Samsung a D széria után fejlesztésképpen visszarakta az F-ekre a böhönc 20 pólusú scart-aljazatot és azon se kötötte be az out részt.  Sorry, kolléga.  :)

 

Előzmény: Doky586 (2206)
Doky586 Creative Commons License 2013.08.19 0 0 2206

Valamit valóban tisztázni kellene....  :)

 

A kérdező leírta mi van nála, sőt a (2185)-ben rá is dugta a scart dugót..

 

Te pedig kijelentőmódban ellentmondasz neki. Na ez furcsa. Össze akarod zavarni?

Előzmény: dos48 (2203)
carpediem5656 Creative Commons License 2013.08.19 0 0 2205

nem kaptam ilyen átalakítót semmit a tévéhez :-(((((( AKkor most mit csináljak :-/   ilyet hol tudok venni? :-/

carpediem5656 Creative Commons License 2013.08.19 0 0 2204

Nem kaptam semmiféle arasznyi átalakítót, ezt mondom mióta, semmit nem kaptam hozzá+akkor ez nem is sima scart ami a tévén van? :-/

dos48 Creative Commons License 2013.08.19 0 0 2203

 

   Valamit azért már tisztázni kellene.  Mi az hogy a tévén lévő scart?  A tévéden nincsen scart aljazat csak egy lapos dugóhoz való EXT(RGB), amihez adott a gyártó egy arasznyi átalakítót. A lapos csatis vége bemegy az EXT-be, a másik vége a normál scart aljazat amihez csatlakozhatod az átkapcsolós RCA átalakítód. Nos, mi van a tévéden és kaptál-e ilyen arasznyi vackot ?

 

Előzmény: carpediem5656 (2199)
Doky586 Creative Commons License 2013.08.19 0 0 2202

"kéne vennem egy olyan scart átalakítót, ami belemegy a tévébe, és át alakítja sima scarttá a csatlakozót és ebbe dughatom végre bele a kapcsolós scart-rca átalakítómat, mert nem szabvány amit rátettek a tévére?"

 

Nem.

Előzmény: carpediem5656 (2199)
Doky586 Creative Commons License 2013.08.19 0 0 2201

A TV-n való netezésről, filmnézésről volt szó! Nálam a laptop fedele be van csukva ekkor (rá se nézek), és legalább elfér a tvasztalkán..

Előzmény: nicko (2200)
nicko Creative Commons License 2013.08.19 0 0 2200

netezni miért kellene kisebben, ha valaki tévézni akar közben?

gyártót azért szűrtem, hogy megelőzzem a milyen márkát kérdést, másrészt azért mert nekem lenovo van és teljesen jó, pedig kínai cég vette meg az IBM ezen részét :)

Előzmény: Doky586 (2198)
carpediem5656 Creative Commons License 2013.08.19 0 0 2199

Nagyon nagyon köszönöm mindenkinek a rengeteg sort, tanácsadást és képeket is, nagyon tényleg, rendesek vagytok! Most úgy áll a helyzet, hogy próbálom megérteni amit írtok, ugyanis a tévén lévő scart mellett ugye ott vna az rgb ext felírat, és most akkor a soraitokban úgy vegyem ezt ki, hogy kéne vennem egy olyan scart átalakítót, ami belemegy a tévébe, és át alakítja sima scarttá a csatlakozót és ebbe dughatom végre bele a kapcsolós scart-rca átalakítómat, mert nem szabvány amit rátettek a tévére? Én tényleg köszönöm a sok megoldást amit írtatok, de nekem ez a fajta kéne amit írok, hogy a scart-on jöjjön végre a tévéből ki a hang az out átkapcsolós scart-rca átalakítomból (nincs optikai kábelem, a jack dugóra meg ha rádugom elhalkul a tévé), nos? :-/

Doky586 Creative Commons License 2013.08.19 0 0 2198

Netezéshez inkább kis képernyő, mivel úgyse használod, és ne foglalja potyára a helyet és a pénzed. Pl így. Gyártót is minek szűrtél..

HDMI-vel tvre kötni, úgy netezni. Esetleg egy BT billentyűzet (beépített trackback-al!) jól jön.

Előzmény: nicko (2197)
nicko Creative Commons License 2013.08.19 0 0 2197

ilyet tévézni meg egy ilyet netezni vagy valamilyen pad-et.

Előzmény: nicko (2196)
nicko Creative Commons License 2013.08.19 0 0 2196

Véletlen elküldtem :)

Szóval 300K ennyiért mások inkább Plazmát vesznek kevesebbért mint egy felhősödésre hajlamos LCD/LED tévét

Én a helyedbe vennék egy ilyet

Előzmény: nicko (2195)
nicko Creative Commons License 2013.08.19 0 0 2195

Mint írtam az F7000/8000 tiusnál dupláztak meg mindent azért, hogy netezhess vele az ES7000/8000-hez képest. De az árakat nézve 40" ami nem nagy F7000 is 300K-nál kezdődik

Előzmény: N.Ibolya (2183)
Qkorica Creative Commons License 2013.08.19 0 0 2194

Ráadásul egy optokábel pedig csodákra képes....

Előzmény: Doky586 (2193)
Doky586 Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2193

El vagy tévedve...

 

"scart-rca átalakítót amin van out átkapcsoló, azaz ha out-ra állítom, akkor jön ki a hang onnan és a tévé ugye meg nem halkul"

Ez így is van - abban az esetben ha a TV tunerjéről (esetleg a beépített médialejátszójáró esetén is?) megy a film.

 

"kipróbáltam a mediaboxon ott is van rca és onnan ki jön a hang"

tehát minden rendben. úgy megy ahogy kell mennie...

 

Tehát minden rendben. Az erősítők hátulján nem díszítés az a sok csatlakozó!

Azért vannak hogy a külső eszközöket (STB, DVD, VHS, Mediaplayer, stb) az erősítőn keresztül kösd a TV-re (képet is hangot is) és ne közvetlenül! Ezért vannak az új erősítőkön HDMI csatlakozók, a régebbieken, sárga video RCA és Svideo.

 

..

 

A vásárolt scart-rca kimenettel a TV-t tudod az erősítőre kötni, de csak akkor tudod használni ha a TV belső tunerje van használva...

Előzmény: carpediem5656 (2185)
dos48 Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2192

 

  Próbáld ki egy hagyományos scart-scart kábellel átvinni a hangot egy másik tévére. Ha van hang akkor a tévéhez adott Ext/scart csatlakozó a rossz, ha nincs akkor vagy az új tévéd hibája, vagy eleve az "F" tipus konstrukciós változtatása miatt van.

 

Előzmény: carpediem5656 (2186)
dos48 Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2191

   Természetesen a tévén már nincsen scart, egy spec. csatlakozót adnak a készülékhez aminek az egyik vége megy az Ext.(RGB) aljazatba, a másik vége a hagyományos scart. Ide kell az oda-vissza játszó scart kábel, vagy az "OUT" tipusú scart-RCA átalakító, vagy az átkapcsolós scart-RCA "out" állásba kapcsolva.

 

Előzmény: dos48 (2190)
dos48 Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2190

 

   Van hang kimenet is. A D5000 scartjáról először próbaképpen küldtem át képet-hangot másik TV scartjára normál scart kábellel.

 

   Azután a (számomra) legkényelmesebb felvételi módként vettem fel egyszer-egyszer képmagnóra.

 

Előzmény: carpediem5656 (2189)
carpediem5656 Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2189

...nem tudom milyen kanócró beszélsz...a tévé hátuljába ott lapul a scart aljazt, ami általába mondjuk dvd lejátszó bemenetére vagy setup box bemenetére szolgál, és azt írta valaki itt, hogy kimenetként is szolgál ha veszek egy scart átalakítót amin van out átkapcsolható és így a hang kifele is jön ekkor.  Viszont van egy RGB ext felírat mellette lehet hogy tényleg csak képre jó mondjuk, és csak bemenet? Kösz nagyon amiket irtál....de irj kérlek :-/

Ati_66 Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2188

Mivel a scart átalakító jól működik, csak a TV vagy a scart csatlakozója lehet a probléma oka. Ugye ennek is egy spéci csatlakozós madzagon lóg a normál scart csatlakozó?

Próbáld ki hibátlanul működik-e  egyáltalán a TV scart kimete. Ha tudsz a TV saját tunerjével adást fogni, próbáld scart kimeneten felvenni videóra vagy DVD felvevőre. Ha a TV és a "scart kanóca" jó, akkor mefelelően hanggal rögzítesz műsort. Ha  hang helyett csak sípolást vesz a külső eszköz vagy még képet sem rögzít, akkor biztonytott az első mondatom.

Ekkor már csak az a kérdés marad, hogy az alaplapi csatlakozó kuka vagy csak a spéci scart kanóc.

Ha viszont a felvétel működik hibátlanul, akkor próbáld ki, hogy HDMI bemeneti jel esetén van-e kimeneti video és hang jel a scarton ?

Nagy esély van rá, hogy nincs, mert az én Panasonic TV sem tesz jelet a scart-ra HDMI bemenetről, csak az önálló sztereó hangkimeneten jön ki a HDMI bemenet hangja.  Bár zajnak ekkor sem illene kijönnie.

Előzmény: carpediem5656 (2185)
Ati_66 Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2187

Az én igényeimnek megfelelő sebességű és használhatóságú netes okos TV még nincs. Mondom ezt úgy hogy ES8000-esen próbáltam a böngészőt.

 

Ha ez ennyire fontos , akkor mielőtt bármit megveszel, akkor valahogy próbáld ki. Mindenkinek mások az igényei és elvárásai.

Én a helyedben megvenném a képlieg az igényeimnek megfelelő legolcsóbb TV-t és egy HDMI kimenetes tabletet vagy laptopot ( egy felsőkategóriás sok magos processzoral szerelt okos TV árából még az is kijön egy sima TV mellett).

Sokkal jobban jársz, A TV-t sehová nem viheted magaddal, a tabletet/laptopot meg bárhová elviheted ahová mész.

 

Előzmény: N.Ibolya (2184)
carpediem5656 Creative Commons License 2013.08.17 0 0 2186

Tehát az átalakító jó, a mediaboxon lévő scartba bedugva outra kapcsolva onnan kijön a hang jól,  a tévéből meg sistergő süvités jön hang helyett!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!