Keresés

Részletes keresés

rizsa31 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 1287

A közmondások viszont részemről teljesen a témához tartoznak,hiszen a társd.-i környezet föltárásához tartoznak,és azt boncolgatom,hogy lehet-e közük a betegségünkhöz.Az amcsi írások részemről valóban csak terápia,de addig is még elkészül a honlapom,már nem akartam vmi.eldugott blogot nyitni,mert az indexen nincs ilyen lehetőség,de javíts ki,ha tévedek,és az azért hozzájárul a terápiához,hogy egy-két sorstársam is lásson,hogy miket alkotgatok.

Előzmény: rizsa31 (1277)
Alcyon2 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 1286

Engem nem zavar, de a szabályok!!!

Csak óvatosan!

Előzmény: rizsa31 (1283)
rizsa31 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 1285

Amúgy én személy szerint örülök,mikor a Lonely a filmekről is írogat,mert az is eltereli figyelmet a betegségről.Amúgy ez azért rossz az index-nek,mert foglalom a tárhelyet,és ez tényleg teljesen tilos?

Előzmény: rizsa31 (1284)
rizsa31 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 1284

Ami a reggeli kis időjárás-jelentést illeti,azt mindenképp fontosnak tartom,hogy lássák a látogatók,főleg az új OCD-sek,hogy vkit. találnak a fórumon,ha kérdésük van. 

Előzmény: rizsa31 (1283)
rizsa31 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 1283

Gondoltam,de amíg a honlapom elkészül,addig már csak két hetet kell kibírnotok,és addig is egy beteg embernek nyújtanak közlési felületet,és ez beleillik a fórum témájába,ezúton is köszönet érte.

Előzmény: Alcyon2 (1282)
Alcyon2 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 1282

Rizsa, ez mind szép és jó, amiket felraksz, de nem tartozik a fórum témájához, és ezért is bünti jár!

Tudod a moderáció!

Nehogy kitiltás legyen a vége!

 

rizsa31 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 1281

"kukorica        corn                 maiz   maja"

 

kukorica        corn                 maiz   maja;maiz="reason for life"

Előzmény: rizsa31 (1280)
rizsa31 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 1280

Magyar          angol             indián  elnevezés

kukorica        corn                 maiz   maja

bab               bean               -

paradicsom   tomato           tumatl  azték;="the fat one"

krumpli          potato             potatl  kecsua;"papa"=gumó

dohány,tubák  tobacco          tabago arawakan(taino);=tekercs vagy pipa

tök                 pumpkin         -

   uborka       cucumber        -

   cukkini                               -

   patisszon                           -

   sütőtök                             -

      stb.,csak a lopótök nem

 

 

Érdekességek.

Morzsoltatok-e már kukoricát?Ha igen,akkor tudjátok,hogy milyen erősen kell dörzsölni.Ha kinn hagynánk a földön a kukoricát,akkor a magjai nem tudnának lepotyogni a földre maguktól,és megfagynának a növényen,vagy a kukoricacső persze belekerülne a földbe,de a szorosan álló magok megfojtják egymást a tapasztalatok szerint.

Akkor hogyan szaporodott a kukorica vad őse?A vad ősnek lazábbak voltak a magjai és kipergett magától,és ezt a mai,keményebb változatot az indiánok fejlesztették ki.Eddigi ismereteink szerint 5-6 ezer éve termesztik az indiánok a kukoricát.Viszont a tudósok szerint  ennyi év nem elegendő arra,hogy egy növényt olyanra kifejlesszünk,hogy ő a magjait ne tudja magától leszórni.Egyes tudósok ezért úgy vélik,hogy a kukorica bizonyítéka lehet az emberi kultúra sokkal ősibb voltának,mint ahogy azt ma gondoljuk.Pl. a vad őst már 12 000 éve gyűjtögetik az indiánok a leletek szerint.

rizsa31 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 1279

Növények,amiket mi az 1500-as évektől Amerikából kaptunk ,de nem ismeretlenek sok ezer éve a Csendes-óceáni szigetvilág, Dél-nyugat Afrika és Kelet-Ázsia régiókban,(pl.veteménybab,uborka,dohány).Kukorica,tök,paradicsom,krumpli,bab,dohány,paprika.

     

rizsa31 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 1278

"1990-ben kb. 120 000 az  amerikai bölények száma."

Előzmény: rizsa31 (1276)
rizsa31 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 1277

Szeretném pár néprajzi gyűjtésemet megosztani,mert napjainkban úgy érzem,hogy a maggas kultúra sok egészséges,józan paraszti ösztöntől idegenkedik,ugyanúgy mint a polgári kultúra Freud korában,amely a szexualitást fojtotta el,és ez sok cihiátriai betegség oka volt.Ezeket átlag emberek mondták nyilvános helyeken,és mi OCD-sek minimum agyvérzést kapnánk ilyen mondatoktól,előre is szólok.Pörl,ez csak egy néprajzi gyűjtés,nem az én szavaim. 

 

A gyárban,ahol a férjem dolgozik,összeveszett múltkor 2 ember,de nagyon,az okosabbik ott hagyja a másikat:

-Egy baj volt anyáddal...

-?

-Az,hogy ő tolta a babakocsidat,nem a vonat...

 

A kisfiú rosszalkodik a buszon,apukája,a sofőr hátraszól: 

-Ütlek agyon,áslak e'...(kedveskedő hangnemben)

Semmi több,a kisfiú nevet egyet.

 

Nálunk gyakori bevezető gyerekek figyelmeztése előtt:

-Az anyád picike szentségit,nem mész onnan...(mondjuk a forró kályhától).

 

A 9. hónapban lévő kismama mondja anyjának,mikor nagyon sok a sava:

-Nagyon fönn van a kis sz..os,alighanem el köll pi..áznom,ha kigyün végre.

 

Van olyan,hogy Paraszt Dekameron,majd legközelebb olyat írok,mint az Asszonyok könyve,amiben a megrázók vannak.

 

A mai bulvár kultúrában nagyon szeretem az Irigy mirigyet,meg a Való Villát,mert ügyesen ötvözik a kettőt(maggas és tömegkultúra),az én magyar tanárom sajnos nagyon elefántcsonttorony volt...

 

 

 

rizsa31 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 1276

Helyesen:A 15. századig 60 millió,1900 körül 1000 darab állat,1990-ben kb. 120 00 az amerikai bölények száma.

Előzmény: rizsa31 (1275)
rizsa31 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 1275

Sziasztok.Szellem,köszönjük a szép éjszakát.Annyi hülyeséget álmodtam,csak most pont nem jut semmi az eszembe,hogy mit.Szép az idő,süt a Nap,6 fok a hideg.2011.böjtelő hava.6. van,vasárnap.Dóra,Dorottya névnapja,a latin Dorotheából,jelentése Isten ajándéka.A Dorottya c. drámafilm nagyon vicces Gobbi Hildával,Csokonai tollából.A Hold növő,és a Halak csillagképben áll.A Nap és a búza napja,viráglocsolásra alkalmas.

 

 

 

Amerikai bölény,a Buffalo Billék majdnem kiirtották,most asszem olyan pár ezer körül vannak.

rizsa31 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 1274

Lónli,ha eszedbe jut a rajongás,akkor nézd meg gyorsan a Gorillabácsi vagy az Ovizsaru filmeket,majd elmegy a kedved...:)A gyerekek nagyon kiborítóak tudnak lenni néha,én sokat bébiszitteltem anno...

 

Az expozíciós technika nagyon jó,de asszem nem arra való,hogy megoldja az életemet,hanem segít,hogy el tudjak indulni,hogy kezdjek vmit. az életemmel.

rizsa31 Creative Commons License 2011.02.05 0 0 1273

 

helyesen:Sitting Bull/Ülő Bika/Tatanka-jotanka,hunkpapa sziú sámán.

Tasunka-vitko=Crazy Horse/Szilaj ló.

Köszönjük a szép napot.Jó éjszakát.

rizsa31 Creative Commons License 2011.02.05 0 0 1272

Most pont úgy szédülök,mint egy éve, mikor a betegségem elkezdődött,pont így indult ,pont február tájban,elég kísérteties....és akkor is a szexen akadtam ki előtte...most vagy valami nagyon rossz fog velem történni, vagy én inkább úgy érzem,hogy egy nagy változás előtt állok,akár jó,akár rossz...

 

A Kiskegyedben volt ez a kis miniteszt:Mi a 3 kedvenc állatod?

1.kékbálna

2.jegesmedve

3.farkas

 

értékelés:

1.amilyen szeretnél lenni

2.amilyen a párod

3.amilyen vagy

 

A férjemmel majdnem mindenben összeillünk,meg jól is néz ki,de... pár év után azt vettem észre,hogy szexileg a sovány,kreol,brazil típusra indulok be,és ez annyira gáz, ő macis,kreol,békés típus

rizsa31 Creative Commons License 2011.02.05 0 0 1271

Ez jobban tetszik:Meggyógyulni viszonylag könnyű,szinten maradni nagyon nehéz lesz....

Eddig az volt a jelmondatom:A gyógyulás nagyon nehéz lesz,de nem reménytelen...

Előzmény: rizsa31 (1267)
rizsa31 Creative Commons License 2011.02.05 0 0 1270

Az előbb elképzeltem,hogy a 17 éves Orlando Bloommal, ha össze lennék zárva egy lakatlan szigeten 1 évre,és rám kattanna,hát... gondolkodnék egy picit, mielőtt elzavarnám.A 18 éveset most rögtön nem tudom írásba adni,hogy bottal hajtanám el ...)

Előzmény: Törölt nick (1261)
rizsa31 Creative Commons License 2011.02.05 0 0 1269

Hát igen,tesó,meg tudlak érteni,én is kb. így vagyok.

Előzmény: Törölt nick (1262)
rizsa31 Creative Commons License 2011.02.05 0 0 1268

100 jelentkező 1 helyre,ezek olyan stresszes dolgok,én ott halnék meg helyben az idegtől.

Előzmény: pearl12 (1265)
rizsa31 Creative Commons License 2011.02.05 0 0 1267

" 2-3 másodpercig nagyon szar,és a 10.másodpercnél már komolyan erőlködnöd kell,hogy akár egy vércsöppet is ki tudjál csikarni a gondolatodból."

 

helyesen:2-3 másodpercig nagyon szar,DE a 10.másodpercnél már komolyan erőlködnöd kell,hogy akár egy vércsöppet is ki tudjál csikarni a gondolatodból.

10 másodperc után a kis unokahúgom visszaintegetett,és nevetett,a másik kis unokahúgommal szemben nem voltak gy.paráim.Felnőttjeimre jobban haragszok,de egy perc után ott is "tolakodnak" azok a képek,hogy beforrnak a sebek,olyan érzés,mint amikor a váza széttörését visszaforgatva játsszák le filmen..

nem kell ám erre reagálnotok,csak leírom,ami az eszembe jár éppen

meg biztos sokat kell ezt még gyakorolnom,mert a gy .képek is sokszor fognak még akaratlanul is eszembe jutni

Előzmény: rizsa31 (1255)
Alcyon2 Creative Commons License 2011.02.05 0 0 1266

Előzmény: pearl12 (1265)
pearl12 Creative Commons License 2011.02.05 0 0 1265

Először is leszögezném, hogy nem bántásból írtam, amit írtam, hanem csak külső szemlélőként látom a dolgot, illetve némi tapasztalatból pszichoterápia terén. Azt gondolom, hogy ezzel a rágondolás-dologgal nincs semmi baj, ha Neked használ, csináld. Engem nagyon zavar, ezt nem erőltetem, csinálok inkább mást (vagy másképp mondva igyekszem más technikákat alkalmazni).

Abban nagyon igazad van, hogy más egy felnőtt emberrel kapcsolatban gondolni ezekre a dolgokra, illetve más egy gyerekkel kapcsolatban (illetve nekem még egy beteg felnőttel kapcsolatban). Nálam azt hiszem, az a legnagyobb probléma, hogy az egyik oldalról ott van a harag - a másik részről pedig annak a belátása, hogy nem feltétlenül, és nem kizárólag ők tehetnek azokról a dolgokról, amikkel nekem bajom van. Van egy csomó feldolgozatlan sérelmem, ami már elég régóta halmozódik, és tetszik-nem tetszik, úgy lászik ezen a betegségen keresztül tör a felszínre...

Az állásinterjú. Az egy db meghirdetett állásra 100 jelentkező akadt. A felvételi egyik részét nagyon elszúrtam (nem tudtam rá készülni, előtte a gyerek itt feküdt öt napig 39-40 fokos lázzal). A tulaj minden esetre azt mondta, hogy nagyon szimpatikus vagyok neki, úgyhogy lehet, hogy behív a második körre, de akkor majd ebben a témában nagyon megszívat - szóval még bármi lehet, majd a jövő héten kiderül. De köszi az érdeklődést :-)

Pearl

Előzmény: rizsa31 (1255)
rizsa31 Creative Commons License 2011.02.05 0 0 1263

" körülményeim ezt is lehetetlenné teszik"

Itt most csak simán a kégli és a tarifa hiányára gondolsz,vagy arra hogy nem lesz pasid?

 

Van-e itt olyan aki nehezen dob ki dolgokat?

Előzmény: Törölt nick (1261)
rizsa31 Creative Commons License 2011.02.05 0 0 1259

Tök jó,majd mesélj neki rólunk,ill. fordítva.Az enyémet Zsuzsának hívják,akihez jövő héten megyek.

Gyerekek,ez fontos.Az exponálást mindenkinek magának kell kikísérleteznie."a beteg.. vesse föl magában a gondolatot,tartsa azt tudatának előterében,forgassa magában,ne veszítse szem elől."Iszonyú nehéz,én 2-3 hét után kezdtem el egyáltalán kapiskálni vmit.,ha jól csinálod,meg fogod érezni,de ezt most nem tudom kifejteni jobban ,át kell ezt élni...

Előzmény: drakulady (1258)
drakulady Creative Commons License 2011.02.05 0 0 1258

Én hozzá járok.

Előzmény: rizsa31 (1251)
rizsa31 Creative Commons License 2011.02.05 0 0 1257

lehet hogy nekem ez a gyakorlat azért nem nem tűnik ollyan durvának,mert nincs gyerekem,és egy felnőtt személlyel,aki amúgy is komolyan megbántott, más ezt elképzelni?

Előzmény: rizsa31 (1255)
rizsa31 Creative Commons License 2011.02.05 0 0 1256

a magaexpressz emotion szint vmi. olyasmi,hogy nagyon összenőnek a családtagok,de amúgy sokat kritizálják egymást. 

Előzmény: rizsa31 (1255)
rizsa31 Creative Commons License 2011.02.05 0 0 1255

1. Bizonytalan kötődés 

2. Anya túlgondoskodó magatartása

3.  Magas expressed emotion szint."

4.apai minta hiánya,ezt és még párat külön sorolták fel.

 Nálam mind a 4 jelen van,és nem is kicsit.

Most értünk vissza a másik tanyáról,ahol végig veszekedtek az udvaron a szomszédék,akik alkoholisták.

Az én családomban volt alkoholbeteg,pánikbeteg,OC-személyiségzavaros,az elfojtás meg az egész magyar társadalomra jellemző,ránk is.

 

Amúgy a gy.lko.s dolgot a gondolati exponálásban is kipróbáltam,és az első 2-3 másodpercig nagyon szar,és a 10.másodpercnél már komolyan erőlködnöd kell,hogy akár egy vércsöppet is ki tudjál csikarni a gondolatodból.Ha ezt mostantól mindennap megcsinálom(mondjuk 10 perc),akkor a könyv szerint kioldódik a félelem és kimegy a tudatodból ez a kép....

Ez csak ötletelés,szerintem szakszerű,ha vkinek. kérdése van ezzel kapcsolatban,arra szívesen felelek,de kérem a Pörlt,ha nem tetszik neki,akkor inkább ne is reagáljon erre,inkább mondja el az állásinterjúját...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: rizsa31 (1254)
rizsa31 Creative Commons License 2011.02.05 0 0 1254

Megnéztem pontosan:

"A kényszerbeteg családok legjellemzőbb vonásai:

1. Bizonytalan kötődés 

2. Anya túlgondoskodó magatartása(overprotektivitás)

3. Magas expressed emotion szint."

Harsányi-Csigó-Demeter:Kényszerbetegség,Oriold és trsai,2010

Előzmény: sza_csi (1253)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!