Keresés

Részletes keresés

In Lak'ech Creative Commons License 2017.02.05 0 0 60043

Sziasztok! Volna egy kérdésem. Érdekes dolog történt. Két futó aukcióm ma járt le. Az egyiket egy német vette meg, a másikat egy amerikai. Érdekes, hogy mindkettőnek ugyanaz a kis sárga autó a profilképe.

Az amerikai regneve után azt írja ki a rendszer, hogy "Privat". Ez mit jelent?  H

Ha rákattintok, hogy megnézném az (amúgy rengeteg és 100%os) értékelését, akkor pedig ez a szöveg jelenik meg: "Privates Bewertungsprofil - Das Mitglied antiquemotor2000 möchte seine Bewertungskommentare nicht veröffentlichen. Es können trotzdem Bewertungen für dieses Mitglied abgeben werden. Die abgegebenen Bewertungen werden oben als Bewertungsprofil angezeigt. Mehr zum Thema Private Bewertungen."  Ez mit takar?

Tudjátok, űldözési mániám van. :-)

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.05 0 0 60042

Akkor csak jelzem, hogy az év közepétől az ebay át fog térni az aktív leírásról a paraméterezett, előre kiválasztható tulajdonságok szerinti leírásra, azaz NO manuális description.
(az egységes megjeleníthetőség miatt; értsd: phablet, iPhone, laptop, SmartPhone, PC stb.)

 

No, utána lesz majd sírás, rívás, azt hiszem.

radikál Creative Commons License 2017.02.05 0 0 60041

Ad.2:

 

Miért ne lenne etikus?

Hagy döntsem már én el, hogy kinek akarok eladni egy autót az életben és kinek nem!

Mivel az én tulajdonom kiköthetem, hogy kizárólag 70-100 év közötti 150cm-nél nem alacsonyabb de 170cm-nél nem magasabb nagymamának adom el szeretett járművemet. például.

Az ebay is egy piactér ahol vevők és eladók találkoznak.

Ha a vevő bármilyen alapon megválogathatja, hogy az adott terméket melyik eladótól veszi meg akkor az eladónak is legyen meg az a lehetősége, hogy eldöntse kinek akarja eladni!

Milyen alapon?

Például:

- Rossz tapasztalatai vannak az adott orszából licitáló vevőkkel,

- Vagy utálja a nullásokat,

- A vevő hülye-iditóa kérdésekkel zaklatja, degenerált feltételeket próbál szabni...

- Számára nem megfelelőek az adott vevő feedback-jei,( sokan eladó lévén csak positiv feedback-ben tudják jelezni a neatív kommentet),

- Megnézi az adott vevő leadott értékeléseit és látja, hogy szórja a negatívot mint bolond gyerek a lisztet...

1000 oka lehet.

 

De az, hogy jelenleg minden retorzió nélkül (mivel az unpaid item strike szart sem ér) elmebetegek rohangálnak büntetlenül és játszanak mások pénzével, idejével, energiájával, idegrendszerével egy borzalmasan egyoldalú, idióta szabályozásnak köszönhetően az teljességel abnormális.

 

Előzmény: rednifegnar (60039)
radikál Creative Commons License 2017.02.05 0 0 60040

" hat azert ez se lenne egy szep dolog... "

 

                         vs

 

 

" Egy véglény miatt buktam 30 centet, nyílt ellenem egy PP case aminek nyoma van, volt egy cancel order-em aminek nyoma van, rabolta az időmet és darálta az idegrendszeremet. "

 

 

Előzmény: rednifegnar (60039)
rednifegnar Creative Commons License 2017.02.05 0 0 60039

hat azert ez se lenne egy szep dolog ha az elado valogatna a vevok kozott, egyreszt mi alapjan masreszt nem tul etikus. persze lehetne fejleszteni, jelezni az elado elutasitasi ratajat es hasonlok. en vevo oldalrol is megfognam, licitalas eseten valami osszeg befoglalassal, es ha megnyeri de elall akkor az elveszik. nem kell nagy osszeg, de maris elolvasna mire licital esz nelkul.

 

Előzmény: radikál (60038)
radikál Creative Commons License 2017.02.05 0 0 60038

Pedig lenne egy jó és egyszerű módszer a csúszómászók kiküszöbölésére.

Fizetéskor az eladónak kellene jóváhagynia, hogy az adott vevőtől akar e pénzt kapni vagy nem.(mintahogy a való életben is eldöntheted, hogy valakinek el akarod e adni a termékedet - akár alku nélkül is - vagy nem)

Ha pedig az eladó visszautasítja a pénz fogadását a tranzakció automatikusan törlődne és nem lenne lehetőség feedback hagyásra stb.

radikál Creative Commons License 2017.02.05 0 0 60037

Van egy olyan fotó amin a termék hátulról látszik de szinte csak az a része (szándékosan a retardáltak miatt) amin az az alkatrész van amit árulok.

 

A sztori foltytatása:

Leírom a baromnak, hogy hol találja a cancel the order-t és nyomja meg.

Erre ír 2 levelet, hogy nem találja és most figyelj!

NYIT ELLENEM EGY CASE-T A PAYPALON!!!

A büdös, teűrágó, gyapotevő, egysejtű amőbája.

Na mondom ok, (hogy pusztulj ki mint a diszorauruszok) törlöm én.

Aha! ahogy azt móricka elképzelte.

Az ebay nem engedi addig a cancel ordert amíg ugyanabban az ügyben PP case van ellened.

Holott mindkettő csak úgy vihető véghez ha refundolsz.

Nyomtam a PP-on egy refund-ot, így bezárult a case és tudtam törölni a tranzakciót az ebay-en.

Mindez 0,3$-omba került és annyit nem mondott, hogy köszönöm vagy elnézést.

 

Szumma:

Egy véglény miatt buktam 30 centet, nyílt ellenem egy PP case aminek nyoma van, volt egy cancel order-em aminek nyoma van, rabolta az időmet és darálta az idegrendszeremet.

Ez az ebay 2017-ben!

Előzmény: GKPW (60036)
GKPW Creative Commons License 2017.02.05 0 0 60036

Szerepelt esetleg valamelyik fotón az "egész termék"?

Régen én is csináltam az 5-6db fotó mellé egyet, amin szerepelt egy másik termék az összehasonlítás, méretarány miatt. De ma már tudom, hogy nem szabad. Mindig van valaki, aki azt az egy fotót nézi meg, és mindent szeretne ami szerepel rajta.

Előzmény: radikál (60035)
radikál Creative Commons License 2017.02.05 0 0 60035

Tudtátok mert nekem mos derült ki:

A degenerált, olvasni nem tudó Vietnámi ebay time waster-ek miatt, a nyugalom érdekében kb. 1 éve kizártam ezt az országot az aukcióimról.

Erre tegnap látom, hogy sold item: Vietnam.

WTF???

Amikor megnéztem a PP tranzakciót akkor derült ki, hogy bár a tag Vietnámi de USA cím van megadva.

Tehát az ebay nem a reg. helyét veszi ilyenkor alapul, hanem a címet ahová küldened kell.

 

 

Természetesen mondanom sem kell, hogy ez az elmebeteg sem tudott olvasni, sem megnézni a leírásban szereplő 5-6db 1200x900 méretű fotót.

Már rutinból írok neki este 2 levelet, hogy "ember ez ugye tudod, hogy csak egy alkatrész nem az egész termék?" 

Reggelre jön 4 levél (!), hogy köszöni és töröljem már a tranzakciót.

Az agyatlan, fogalmatlan, 2 agysejttel rendelkező tapírja persze nem tudja hogyan törölje de a buy it now gombot azt megtanulta nyomkodni.

Ezeket is addig ütném amíg mozognak...

t.lantos Creative Commons License 2017.02.04 0 0 60034

30 cent + a szazalek. Szoval adott esetben a koltseg siman lehet 35% is. Arfolyammal egyutt 40% folott is lehetsz.

Előzmény: krisztike0000 (60030)
ophidian Creative Commons License 2017.02.04 0 0 60033

Üdv!

 

Többször találkoztam azzal a jelenséggel, hogy ha az általam vásárolt (kifizetett, feladott, de még meg nem érkezett) termék adatlapját később meg akarom nézni, akkor megjelenik a termék, és a következő üzenetet látom:

 

"The listing below has been updated by the seller, but you can see the item purchased." ahol az "item purchased" egy link.

 

Ha rákattintok az általam megvásárolt termékhez vezető linkre, a következő hibajelzést kapom:

 

"Unfortunately, access to this particular item has been blocked due to legal restrictions in some countries. We are blocking your viewing in an effort to prevent restricted items from being displayed. Regrettably, in some cases, we may prevent users from accessing items that are not within the scope of said restrictions because of limitations of existing technology. Please accept our apologies for any inconvenience this may cause, and we hope you may find other items of interest on eBay."

 

Tudja valaki, ennek mi lehet az oka? Az általam vásárolt termékek jellemzőn kis értékű kütyük, a legutolsó például egy mini ELM327 OBDII bluetooth interface, ami nem indokol semmiféle tiltást. Az eladó Top-rated seller, több tízezer eladással.

 

Előre is köszi a választ!

radikál Creative Commons License 2017.02.04 0 0 60032

Ez szomorú.

Előzmény: krisztike0000 (60023)
radikál Creative Commons License 2017.02.04 0 0 60031

Tavaly kaptam 1$-t és ha jól emlékszem abból ugyanúgy vonták.

Előzmény: krisztike0000 (60030)
krisztike0000 Creative Commons License 2017.02.04 0 0 60030

Ha 1 USD alatti összeget utalnak, akkor abból is von a paypal jutalékot? Vagy ez hogy működik?

Előzmény: t.lantos (60028)
foveon Creative Commons License 2017.02.04 0 0 60029

nem tom arrafele ez hogy muxik de en mar jartam ugy hogy odadta a postas valakinek, akirol en azt se tudtam kicsoda, es reszukrol kalap kabat.

nekem kellet napokig nyomoznom hogy hol lehet es meg orulhettem hogy silerult hozzajutnom a cuccomhoz, ennyit er a konyvelt sajatkezbe kuldemeny. ha nem tudom a trackot akkor joggal mondja a felado hogy ne pampogjak atvettem hisz ott a rendszerben az esemeny.

 

 

Előzmény: sjohn (60027)
t.lantos Creative Commons License 2017.02.03 0 0 60028

Khm. Ez azt jelenti, hogy embernel hagytak. Nem hatso ajtonal, nem recepcion, hanem a cimen, embernel.

Előzmény: sjohn (60025)
sjohn Creative Commons License 2017.02.03 0 0 60027

...miért probléma az neki ha nem ő vette át, hanem a fia, lánya, anyja stb.?...

Előzmény: Törölt nick (60026)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.03 0 0 60026

akkor remélem az a vevő problémája...

Előzmény: sjohn (60025)
sjohn Creative Commons License 2017.02.03 0 0 60025

...átvette valaki, aki nem a címzett...

Előzmény: Törölt nick (60024)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.03 0 0 60024

"DELIVERED LEFT WITH INDIVIDUAL"

 

Ez mit is takar pontosan azon felül, hogy megérkezett a címzetthez?

krisztike0000 Creative Commons License 2017.02.03 0 0 60023

:) Egy sem.

Előzmény: radikál (60022)
radikál Creative Commons License 2017.02.03 0 0 60022

A 6 vevődből akiknek refundoltál de végül megkapták hány fizetett újra?

Előzmény: krisztike0000 (60021)
krisztike0000 Creative Commons License 2017.02.02 0 0 60021

Nem.. ha ezt látja, akkor refundol a vevőnek. Be van már léptetve a csomag 1-2 napon belül szerintem meg is kapja.

Február 17-ig van Hold státuszban, azért ez nem rossz, adnak időt bőven.

Előzmény: VirginMojito (60020)
VirginMojito Creative Commons License 2017.02.02 0 0 60020

Ezt látva tették HOLD-ra?
IN TRANSIT

ORIGIN POST IS PREPARING SHIPMENT

 

vagy már látták, hogy be van léptetve?

Előzmény: krisztike0000 (60019)
krisztike0000 Creative Commons License 2017.02.02 0 0 60019

Egyik vevő nyitott egy ügyet január 27-én. A csomagot még dec. 22-én küldtem el neki, ez az egyik ami jelentős késéssel lett beléptetve az Usa-ba. Az előbb claimmá alakította az ügyet, rá 2 percre jött az email, hogy az Ebay"hold" státuszba tette, mert megnézték a nyomkövető számot az ebayen és látták, hogy a csomag szállítás alatt van.

Ezért érdemes Usps-t írni a magyar ragszám mellé.

horvotto1 Creative Commons License 2017.02.02 0 0 60018

Üdv. A novemberi történetemre visszatérve, hallgattam rád. Az utolsó levelembe írtam neki hogy oik majd küldöm a pénzt, de ne zaklasson már. Persze nem küldtem egy árva fillért se. íegy darabig még irogatoot aztán megunta. Most már biztos hogy le akart húzni. Utólag is köszi!

Előzmény: GKPW (58739)
VirginMojito Creative Commons License 2017.02.02 0 0 60017

...akkor legyen ragszám.

 

(az valóban jobban fest)

Előzmény: Törölt nick (60016)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.02 0 0 60016

Köszi. Ez nem rajtam múlik, teszem a dolgom, lehetőleg minél előbb küldöm a csomagot, és töltöm fel a trackinget (de hülyén néz ki ez a szó).

Előzmény: krisztike0000 (60014)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.02 0 0 60015

Jó lenne valahol az ilyen vevőket jelezni fh.név szerint, hogy másoktól ne tudjon vásárolni. Legalább itt, vagy hasonló belföldi fórumon. Ennyit megtehetnénk egymásért. De az ilyen így megteszi és folyamatosan átverheti az eladókat, mert semmi következménye nincs.  

Előzmény: krisztike0000 (60010)
krisztike0000 Creative Commons License 2017.02.02 0 0 60014

Akkor gratulálok.

Előzmény: Törölt nick (60013)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!