Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004.02.06 0 0 521
Irígyellek !
(De hamarosan én is megtehetem... - Szintén hálálkodom, de még előzetesen. :)
Előzmény: clavicula (520)
clavicula Creative Commons License 2004.02.06 0 0 520
ŐS-METÁL-t hallgatok...hála érte CIRROCUMULUS-nak! Ezer köszönet és hála!!!
cirrocumulus Creative Commons License 2004.02.05 0 0 519
Az előbb írt Kollár Attila és megerősítette a gyanúmat: tényleg elmaradnak a februári M.W. koncertek, mert gőzerővel próbálnak a kinti Solaris koncertekre. Monterrey-ben fognak föllépni 2-szer is (márc. 13-án és 14-én).
Lásd itt és itt

Viszont április 24-én Szentendrén lesz Musical Witchcraft koncert, a ZENE NAPJA c. rendezvényen!
Bár az összeállítás nem lesz teljes, mert Edina akkor éppen Németországban fog turnézni, de nyilván így is nagyon klassz koncertben lesz részünk :o)))

Előzmény: cirrocumulus (502)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.05 0 0 518
Köszi ! A viszontválaszban a kérésem megerősítettem.

Egyébként a hozzáférhető utód-előadói lemezeket sikerült már beszereznem. Ennek során az Ős-Metál bakelitlemez említésekor az egyik helyen már magának az anyagnak a kimondásakor egy legyintésben volt részem, míg a Solaris boltban a cím és a tartalom körülírására is megkértek, ami alapján sikerült a lemezkereskedő (Solaris Peti ?) hüledezését kiváltanom. (De legalább azt ígérte, hogy utánanéz. - Persze imígyen kimásolva még jobb a helyzetem... :)

Előzmény: cirrocumulus (517)
cirrocumulus Creative Commons License 2004.02.05 0 0 517
Persze!

Mail ment.

Előzmény: Törölt nick (515)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.05 0 0 516
Azaz ez már valóban "BULVÁR" . :o(
Előzmény: Törölt nick (515)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.04 0 0 515
Ez utóbbi időszak nekem már nagyon nem jött be.

...

Más : A múltkor említett beszerezhetetlen régi lemezek CD kiírási lehetősége tehát fennáll ?

Előzmény: cirrocumulus (514)
cirrocumulus Creative Commons License 2004.02.04 0 0 514
A "Szép új világ" c. szám pedig a clavicula által említett lemezen hallható: Ha a " Jó lenne ha jó lenne..." albumra gondolsz, azon Barcsik Vali énekel és ez már NAPÓLEON BULVÁR néven jelent meg...

Itt már szándékosan teljesen magyaros ejtéssel írták a nevüket, hiszen ez már egy újabb formáció volt a Lillás, majd Könczöl Szilvis, aztán Lastofka Beás felállás után (Czigi után Vámos Zsolt gitározott az együttesben).

E 3. korszakukban már csak 3-an maradtak a zenekarban: Barcsik Vali, Gömör Laci és Pócs Tamás. Koncerteken vendéggitárosokkal egészültek ki: pl. Szűcs Antal Gábor, Mohai Tamás.

Előzmény: Hektor TD (500)
cirrocumulus Creative Commons License 2004.02.04 0 0 513
A "Legyetek jók, ha tudtok" c. 1990 őszén megjelent lemezen Könczöl Szilvi énekel, de speciel a címadó számot a billentyűsük, Barcsik Vali énekli.
Előzmény: Hektor TD (506)
Artension Creative Commons License 2004.02.04 0 0 512
A márciusi mexikói Solaris koncertek hírére megint felmegy a pumpám...
Komolyan, most szórakoznak velünk, hogy Mo.-n sosincs koncert, a világ végén meg igen??? Tényleg olyan nagy probléma itthon leszervezni egy bulit???
clavicula Creative Commons License 2004.02.04 0 0 511
Ha a " Jó lenne ha jó lenne..." albumra gondolsz, azon Barcsik Vali énekel és ez már NAPOLEON BULVÁR néven jelent meg...
Előzmény: Hektor TD (506)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.04 0 0 510
Az előző gondolataim persze csak a múlt homályába vesző emlékfoszlányokra alapulnak (esetleg óriási tévedéseket magukban hordozva).

De, ha ezen időszak lenne tán a "Lilla és Czigi" létrejöttének indíttatása (mert még valami ilyen is rémlik), akkor azért felvetődik bennem egy másik kérdés is :
Vajon ez a lehetséges utód-utód formáció miért is épp így jöhetett volna létre ???
Miért is nem "Lilla & Pócs" ? ...

Törölt nick Creative Commons License 2004.02.04 0 0 509
Sőt, ezt az LP-t mintha nem is csak Lilla mentesnek, hanem még Czigitlennek is emlékezném...
Előzmény: Törölt nick (508)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.04 0 0 508
Sajnos ennek a lemeznek az igényét én már nem éreztem, így nincs is meg. Hogy ki is énekel rajta (?) így aztán nem tudom. (De korábbi, felvételemlékeim mintha azt súgnák, hogy két hölgyemény...)
Előzmény: Hektor TD (507)
Hektor TD Creative Commons License 2004.02.03 0 0 507
az utolsó nb lemezen, ha nem világos.
Hektor TD Creative Commons License 2004.02.03 0 0 506
Azért én kíváncsi lennék rá, hogy ki énekel azon a lemezen.
cirrocumulus Creative Commons License 2004.02.03 0 0 505
Ezt ne nekem mondd ... :o)
Előzmény: Don Valentino (504)
Don Valentino Creative Commons License 2004.02.03 0 0 504
Ennyi proba utan akar idehaza is lehetne koncert...
Előzmény: cirrocumulus (502)
tillA Creative Commons License 2004.02.03 0 0 503
Mikor indulunk Mexikóba? :)
Vagy legalább üzenjünk hadat ennek a kivételezett államnak! Ezt az ENSZ sem tűrheti!

Ami Kollár Attiláék koncertjét illeti, akár februárban, akár márciusban: lassan a miskolci koncertjük volna esedékes... Legalábbis mi itt várjuk őket!

Előzmény: cirrocumulus (502)
cirrocumulus Creative Commons License 2004.02.03 0 0 502
Szia Skót!

Februári Kollár-koncert? Nem márciusról van szó? Vagy csak ilyen figyelmetlenül nézem a topicot?

Ha kicsit visszaolvasol....
Szó volt a márciusi hónapról is, de akkor mexikói Solaris koncertek lesznek!

Egyébként pont ezért nem is lepődnék meg, ha mégsem lennének februárban Musical Witchcaft koncertek, hiszen nyilván gyakorolni fognak a kinti Solaris koncertekre, a szabadidejük meg eléggé véges...

Előzmény: A skót (499)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.03 0 0 501
Köszönet a szívélyes fogadtatásért !

Camouflage segítségét a kislemezek ügyében máris szívesen fogadom, és kérem, hogyha tudod, akkor CD-re, vagy esetleg kazettára - ha lehet - másold át nekem. Kösszzz !
Ugyanezen kérésemet erősítem meg Cirrocumulus felé is az említett három lemez ügyében. És szintén előrevetítem hálámat.
Mostanában alkalmanként meg-megfordulok BP-n, így aztán a napokban akár le is levelezhetnénk, vagy itt is megoldhatnánk, hogy miképpen, vagy milyen ellentételezéssel is kaphatnám meg ezeket Tőletek...

Skót ! Hektor TD !
A Napóleon B. valóban ultra pop, ezért is emlegettem azt, hogy érdemesebb a zenei tartalmat kihallgatózni belőle. Egész más színben is értékelhetővé válik.
Az utolsó lemezre vonatkozó kissé fanyalgó véleményem pedig pont azt jelezte, hogy ez már a Lillátlan, tehát számomra még az N.B.-tól is érdektelenebb lett.

Ja, és tegnap nem említettem, hogy az amerikás koncert CD is megvagyon (de az sajnos még nem a bonus RIO-val): .

És tegnap ta már megint SOLARIS-t hallgatok, amint ismét felelevenedtek a régi emlékek bennem...

Hektor TD Creative Commons License 2004.02.02 0 0 500
Nemrég leszedtem néhány Napoleon számot, pl. a "Legyetek jók ha tudtok"-ot és a "Szép új világ"-ot.
Lehet, hogy nekem van botfülem, de szerintem azton nem Lilla énekel.
Ezek szerint Lilla kilépése után tovább működtek volna?

Más:
http://www.lacortefinal.com/entrevista_kollar.shtml

A skót Creative Commons License 2004.02.02 0 0 499
Ejha, egész szépen gyűlünk.:-)
Üdv. Oyster! Nekem az 1990 és a Nostradamus jelenti a csúcspontot, a Marsbélit ismertem meg talán legkésőbb, és valahogy azt már - az előbbiek ismeretében - kicsit gyengébbnek találtam. Persze relatíve, vagyis inkább úgy fogalmaznék, kevésbé jónak.:-)
Napóleon Boulevard: nekem ők már egy kicsit poposak, de azért hallgatható.

Februári Kollár-koncert? Nem márciusról van szó? Vagy csak ilyen figyelmetlenül nézem a topicot?

cirrocumulus Creative Commons License 2004.02.02 0 0 498
Szia oyster!

Üdvözlünk körünkben!
De jó, hogy rábukkantál Te is erre a fórumra :o)))

Könnyebbeket is kérdezhettél volna..., legalábbis ami az utolsó kérdésedet illeti :o)
Az eddigi infók is tőlük származnak, aztán láthatod, mi az eredmény... Vagy elsaccolják magukat, vagy valami közbejön (pl. egy új stúdió) - a csuda se igazodik ki rajtuk. (A kiadójuk /Böszörményi Gergely/ is csak nevet, ha nála bátorkodom érdeklődni.)
Úgyhogy itt mindenki már csak vár, vár, vár...

Pl. nincs hír még a februári Kollár Attila koncertekről sem, pedig már február van... stb, stb.

Visszafeléhaladva a kérdéseid sorában: ŐS-METÁL, EGYENLÍTŐI MAGYAR AFRIKA, CABARET: ezeket szívesen átveszem CD-re (ezek már beszerezhetetlenek).

Az első 2 kérdésedre csak bizonytalan választ tudok adni: a 80-as évek közepén indult a Solaris Hanglemezbolt, ha jól tudom, Erdész Robi volt az egyik tulajdonosa, de később, mintha kiszállt volna belőle. Solaris Peti az a srác lehet, aki azóta is vezeti az üzletet (kicsit megöregedett már ő is - a napokban én is jártam ott).
Keresgélhetsz ott is, de a kiadójuk üzletében is: Periferic Records - Stereo Shop: 1114 Budapest, Bartók Béla út 59.

Előzmény: Törölt nick (496)
Camouflage Creative Commons License 2004.02.02 0 0 497
Ha csak cd ill. video érdekel, akkor a zenekar jelenlegi kiadójának boltjába sétálj el a Bartók Béla úton. Pontos címet majd később. De a cd-ket többé-kevésbé minden boltban meg lehet venni (pl. Duna Plaza: Hungaroton Megastore).

Bakelit ügyben (nagy- és kislemezek), ha ez is érdekel, szívesen segítek neked.

Volt három kislemezük, egy nagylemezük, és egy dupla albumuk.

A Solaris lemezbolt: no comment. Én már régóta (kb. 1996) nem megyek arrafele...

Előzmény: Törölt nick (496)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.02 0 0 496
T. Solaris Rajongók !

Jómagam szintén régóta, még a '80-as évek közepe, azaz diákfejem óta kedvelem a zenekart, amikoris a vakvéletlen megvétette velem a "Marsbéli Krónikák"-at műsoros kazettán. Annyira hatással volt rám azóta, hogy pár év alatt ronggyá hallgattam, de újabban szintén vissza szokhattam rá, mert egy jó zeneberendezésen még új életet hallhattam ki belőle.
Azóta persze valamennyi N.B. lemez is meghatározója lett az ízlésemnek (illetve az utolsó tán mégse). - Pontosabban szerettem ezeket úgy is hallgatni, hogy a mindent háttérbe szorító Lilla-hangzás mögé kíséreltem hallgatni és felfedezni bennük a ZENÉT.
Az 1990-ben ez már könnyebb ... :-)
Aztán a Nostradamus album volt az újabb mérföldkő nálam, ami azóta is zenei igényem egyik referenciájaként szolgál. (Valahol azt hallottam róla egy riportban, hogy a maga idején a megjelent CD-k leginkább "analóg"os hangzású képviselője. - Szerintem is magával ragadó, még a technikájával is.)
És persze az első Archív is bekerült a gyűjteménybe.
És időnként az újra, meg újra fel-fellángolásaim során amikor rámjön, akkortájt szinte ki sem látszom ebből a zenéből, annyira jó belefeledkezni...

Nos, egy-két érdeklődő kérdés :
- A Solaris lemezbolt végtére is milyen közvetlen kapcsolatot jelent az együttessel ? (Én ugyanis eddig a leginkább ott leltem az eddigieket. - Érdemes-e az itt emlegetett egyéb lemezeket, kiadványokat ott keresgélni továbbra is ? )
- Ott egy újévi jókívánság is virít a kirakatban többek között "Solaris Peti" aláírással. Ő végülis kicsoda ?
- A régi darabok begyűjtési szándékától vezérelten persze mindent el fogok követni. De a beszerezhetetlenek esetében tud-e valamelyikőtök CD átírási segítséggel szolgálni ? (Mint ahogy alant is írta valaki az "ŐS-METÁL" esetében. ;-)
- És végül, de nem utolsó sorban : itt a fórumon már több szó is esett a soron következő két archív lemez, illetve az új CD várható megjelenése kapcsán. Most végtére is ezek mikorra várhatóak valójában ???

cirrocumulus Creative Commons License 2004.01.26 0 0 495
Clavicula üzeni, hogy lesznek még képek :o)))

* * *

Más.
Ha valaki (esetleg) még nem ismerné, akkor holnap este belehallgathat:
27-én, kedden este 21.35-22.00 között Erdész Robi Meeting Point c. lemezéről játszanak le részleteket a Petőfi rádióban.

Előzmény: cirrocumulus (494)
cirrocumulus Creative Commons License 2004.01.23 0 0 494
Na, hát tegnap este végül is pont akkor keverték le a zenét, amikor Edina következett volna... (Azért valahol - pl. lemezboltban - próbáljátok meghallgatni Edinával a "Jeremy"-t!)

Sebaj, clavicula topictársunk küldött néhány fotót a december 14-i koncertről!

Hang helyett kép Edináról:

és Attiláról:

Előzmény: cirrocumulus (493)
cirrocumulus Creative Commons License 2004.01.20 0 0 493
Valaki ... valami jó hírrel nem tud szolgálni ??? Please !!!
Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de engem már teljesen felőröl ez a hosszú várakozás ...

* * * * *

Meglehetősen OFF lesz a következő dolog, de Szirtes Edina miatt nem tudom kihagyni.
Biztosan sokan emlékeztek rá: annak idején nagyon nagy sláger volt Hevesi Tamás Jeremy c. száma. A nemrég megjelent "Van egy hely" c. lemezén - amelyen Edina is közreműködik - áthangszerelve hallható a Jeremy. És ebbe a változatba Hevesi belekomponált egy baromi jó női énekdallamot is - Morricone írt ilyen hangulatú dallamokat -, amit Edina szenzációsan ad elő! Fantasztikus hangja van ennek a lánynak!
Hallgassátok meg valahol, érdemes!!!

Pl. holnapután, 22-én a Petőfi rádióban negyedórányit leadnak a fenti lemezből, a "Jeremy" biztos nem marad ki belőle. Feltétlenül hallgassátok meg!

19.45 - 20.00: „Van egy hely”
Hevesi Tamás énekli új dalait

ON

kovidoki Creative Commons License 2004.01.14 0 0 492
Köszi az info-t!
Nagyon örülök,hogy egy általam megszűntnek hitt csapat tovább tevékenykedik.
Innentől igyekszem képben maradni (ha már 15 év kiesett)!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!