Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

emecs Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15546
ha ausztriába mész 0,914euro a diesel *245=224ft/l  itthon 252 külünbség 28ft* 50l =1400 ft nyereség tankonként.nekem oda vissza  60km.ha kicsit vásárolsz vagy többet hozzol akkor már nem olyan rossz.
Előzmény: kzkzkzkz (15528)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15545

Ma este volt egy érdekes élményem:

Beállok egy lámpához, kicsit siettem ezért egy picit erősebben fékeztem, de semmi csúszás vagy ilyesmi. balról már ott ált egy "mi autónk", és látom, hogy előrébb gurul. Odapillantok, amikor látom, hogy egy srác és a csaja ülnek benne, a srác meg int a fejével, hogy mi van? Mondom magamban semmi, hülye gyerek, mi lenne, amikor int, hogy menjünk gyorsuljunk egyet. Mész a francba, mondom magamba hiszen 150 méter múlva le kell fordulnom, mert sietek valahova, aztán látszott rajta, hogy ahh, ez csak egy Thalia, mit is akarnék én. Na nekem se kellett több!

Kb egy harmad/fél kocsi előnnyel indult, de mire le kellett fordulnunk már egy fél kocsival vezettem.

Szegény nem tudta, hogy 80 lovas, picit tuningolva.

 

Bírom az ilyen kölyköket, akik csak a külsőt nézik, és nem ismerik, hogy mi van belül.

Mindenesetre egy picit beégett a csajánál, majd legközelebb nem lesz ekkora arca.

 

*** FIGYELEM!!! KÖZLEMÉNY!!! ***

Mielőtt még bármelyik Suzukis barátunk elkezdené itt megvédeni a Suzuki becsületét, büntetőjogi felelősségem tudatában, és szellemi képességeim 100%-ának bírásával kiejelentem, hogy a fenti írás nem a mi autónk bárminemű lebecsmérlésére, vagy akár csak véleményezésére irányult, pusztán csak az olyan sutyerákok irónikus kipécézésére, akik mert van egy pár éve jogsijuk, és kaptak apucitól egy kocsit, akkor már azt hiszik, hogy ők a King of the Road!

Az, hogy a csávónak Suzukija volt, az csak a véletlenek szörnyű és végzetes egybesése, és az északi sarki jegesmedve által felzavart fagyos szentek és kísértetek buta és modortalan tréfája.

 

Aki ennek ellenére offtopicolni akar az tehet egy szivességet! Mondjuk megdobhatna vagy 10-15 millával (mondjuk Angol fontban) :))))))))

sfbukfenc Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15544
A megyei hírlapban volt egy cikk, abban olvastam, de előtte már mástól is hallottam. De ha jól tudom, Szlovákia is EU tag, tehát nincs vámvizsgálat.
Előzmény: kzkzkzkz (15542)
dohonyiz Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15543

Sziasztok!

 

Én úgy emléxem, hogy 2 évente (vagy 30000 km-enként) van a nagy szervíz, és évente (vagy 15000 km-enként) van egy átvizslatás, amely olyan 4e Ft körl van.

 

De majd holnap átnézem a papírjaimat, de az évi átnézésben biztos vagyok.

 

A szegedi thali nekem most kimarad, már biztos, de remélem legközelebb ott lehetünk.

 

Zoli

Előzmény: Vulkan16V (15533)
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15542

Ez komoly?????

Benzinből mondjuk két fémkannában behozhatok Szlovákiából (a csomagtartóban) 40L benzint? És nem kötnek belém akkor se, ha megtalálják?

Előzmény: sfbukfenc (15538)
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15541

(252Ft/L-232Ft/L)*45L=900Ft, azaz 900Ft-ot nyersz 45L tankolásánál.

 

Ez a 900Ft 3,88L gázolajat jelent (900Ft / 232Ft/L = 3,88L).

Viszont a kút odavissza 100km-re van, a kocsid meg többet fogyaszt 100km-en, mint a 3,88L, azaz neked se éri meg kimenni úgy, hogy pluszban nem hozol a csomagtartóban haza.

Előzmény: diesel_uberalles (15539)
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15540

Ki az a Kossuth téri Muppet show?? Nem értem úgylátszik a poént...

 

Ja kicsit félreérthetően írtam azt lejjebb, hogy az Árpád hídtól 100km a párkányi kút. Ugyanis oda-vissza ennyi. Természetesen ezzel számoltam, csak kicsit félreérthetően fogalmaztam.

Előzmény: diesel_uberalles (15539)
diesel_uberalles Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15539

Ma 252-ért tankoltam literenként. Átszámolva a szlovákoknál 232/liter. Hát nem érdekes? De még az EVO Diesel is 242-re jön ki a lenti adatokkal. (Mondjuk nekem Óbuda északi csücskéből csak 50km Párkány/Sturovo, köszönhetően a Dobogókői útnak).

 

Kiváncsi vagyok arra, hogy a Kossuth téri "Muppet Show" mikor fog rájönni arra, hogy mennyi esik ki amiatt, hogy az emberek nagy része külföldre jár tankolni, ha teheti.

Előzmény: kzkzkzkz (15528)
sfbukfenc Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15538
Néhány szót én is szólnék a külföldön tankoláshoz. Én Szlovéniában tankolok, eddig az itthoni gázolajból a vmivel több, mint 20000km alatt még száz litert sem tankoltam. Utoljára 3 hete tankoltam kint, akkor 216 Tollar (1.03-1,05Ft /Tollar általában, középárfolyamon, mert kártyával fizetek) volt a gázolaj. Általában 150-170 litert hozok, literenként 30Ft-ot lehet keresni. Hogy miért ennyit hozok? A csomagtartóban lehet gázolajból 100 liter! (Benzinből csak negyven! :-((( a benzineseknek!) Ezt az infót egy újságban olvastam. Egyébként meg EU, vámvizsgálat nincs. A tankolást a munkahelyemről hazafelé kis kerülővel oldom meg, így csak plusz 50km az út, plusz 1 óra a ráfordított idő. Kb. 4500Ft marad meg. Szerintem megéri.
fezso Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15537
Ha az assistance-ért külön pénzt akarnak kérni az időszaki szervízen felül, mindenki mutogassa nyugodtan a Renault honlapot: "új Renault vásárlása esetén az első 2 évben teljes körű Assistance szolgáltatást nyújtunk, mely a 3. évtől a fent jelzett forgalomba helyezéseknek megfelelően, évente meghosszabbítható az Assistance átvizsgálás Renault hálózatban történő elvégzése által"  Pont.
vizs Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15536
Assistance ügyben 2004 februárjában  megkeresésemre  az alábbi e-mailt kaptam az RH-tól:

Ez úton értesítjük, hogy típustól függetlenül az alábbi periódusok a mérvadóak (amennyiben):

első forg.:

2000.11.11.-2000.12.31.között forgalomba helyezett autókra:

       rev1.:12.hónap kis karbantartás

       rev2.:24.hónap kis karbantartás

       rev3.:36.hónap nagy karbantartás

       rev4.:48.hónap kis karbantartás ... stb.

2001.01.01.-2002.01.31. között forgalomba helyezett autókra:

      rev1.:6 hónap avgy 10.000 km. ingyenes garanciális átvizsgálás

      rev2.:24. hónap vagy 30.000 km kis karbantartás

      rev3.:36. hónap vagy 45.000 km köztes átvizsg. (Assistance-hot kötelező, garanciához nem)

      rev4.:48.hónap 48.hónap vagy 60.000 km. nagy karbantartás stb...

2002.02.01.-2002.09.01. között forgalomba helyezett autókra:

     rev1.:24.hónap vagy 30000 km kis karbantartás

     rev2.:48.hónap vgy 60000 km nagy karbantartás stb...

2002.09.01-től forgalomba helyezett autókra:

     rev:06 hónap vagy 15 000 km Kontroll 10+ átvizsgálás

     rev2.:24 hónap vagy 30000 km

     rev3.:36 hónap vagy 45000 km Kontroll 10+ átvizsgálás

     rev4.:48 hónap vagy 60000 km

2003.09.01-től forgalomba helyezett autóra:   

     rev1.:24 hónap vagy 30000 km

     rev2.:36 hónap vagy 45000 km Kontroll 10+ átvizsgálás

     rev3.:48 hónap vagy 60000 km

Reméljük sikerült megválaszolnunk a kérdést!

Állunk rendelkezésére!

Tisztelettel:
Renault Hungária Ügyfélszolgálat

Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15535

A májusi thali elvileg Szegeden lesz.

 

2005. Május 18-22.

Szeged Város Napja - Szegedi Borfesztivál, Szegedi Hidi vásár, Egyházzenei Napok

Szeged

 

Hátha addig még jó idő is lesz....

 

Boszi!

Sikerült valamit előrelépni a szervezésben?

Amiben tudok (akár ilyen messziről is) én szívesen segítek.

Szerintem érdemes lenne egy folyóemilt elindítani, hogy ki az aki szeretne eljönni, és hány fővel.

Már csak egy hónap az időpontig.

:)

Előzmény: p_takika (15519)
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15534
Ez szerintem hülyeség. A garifüzetben sem ezt olvastam úgy rémlik. Na majd megnézem este...
Előzmény: Vulkan16V (15533)
Vulkan16V Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15533
Hát én is elgondolkoztam az Assistance-on. Elővettem a kártyám. Két évre szól. Felhívtam az újpesti Baumgartnert és azt mondták, hogy bár a kártya két évre szól, az assistance átvizsgálást évente kell elvégezni.
Előzmény: kzkzkzkz (15532)
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15532

Két évig érvényes a kártyám.

Egyébként 7e az assistance átvizsgálás? nem 4e körül van?

Előzmény: topo (15531)
topo Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15531

 

Nézd meg meddig érvényes az assistance kártyád.Ha 2 évig,akkor 2 év múlva viszed,ha 1-ig akkor vagy elviszed átvizsgálásra vagy 1 év assistance nélkül.Ki van ez találva.

 

Assistance:

Korábbi hozzászólásomban írtam,hogy a szervíz hibájából késett az assistance kártyám.Telefon szervíz,RH stb... míg végre megkaptam.

Naszóval valami olyasmit magyaráztak,hogy a RH szétválasztotta a szervízt és az assistancet.Az assistance valami szolgáltatás fajtává vált amiért fizeted az x-ezer ft-ot.Mellette pedig a szervíz az szervíz.

Konkrétan érthetően:

Elvittem 4 éves szervízre+vizsga amiért fizettem 70e ft-ot.De azt próbálták magyarázni,hogy ez még kevés az assistancehoz ugyanis az assistance átvizsgálás az 7e ft. Mikor megkérdeztem,hogy mi a szart akarnak átvizsgálni nagyszervíz után, már nem volt értékelhető válasz.Végülis megkaptam az assistancet,de lehet,hogy csak a szervíz bevállalta,mert a RH szerint az külön szolgáltatás.

Előzmény: kzkzkzkz (15523)
fezso Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15530
Érdekes, nekem ugyanott lemosták és ki is takarították, pedig csak az 1 éves assistance-ra vittem... ezek szerint használt a visszajelzésed!
Előzmény: LekiPapi (15485)
mzdude Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15529
Vedd hozzá, hogy legalább két óra az út. Két óra alatt meg ha csak kétezer forintot keresel meg, akkor régen veszteséges a kirándulás. Ja, meg ugye 200 km-en elautózol további legalább 2000 forintot.

Mondjuk egy havi nagybevásárlásért + tankolásért valószínűleg megéri elmenni.
Előzmény: kzkzkzkz (15528)
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15528

Maloobchodná referenčná cena (najvýstižnejšie reprezentuje cenovú úroveň v sieti Slovnaft) je od 8. apríla 0:00 h nasledovná:
Motorový benzín TEMPO PLUS 91              36,00 SKK/liter
Motorový benzín TEMPO PLUS 91UNI        36,40 SKK/liter
Motorový benzín TEMPO PLUS 95             36,40 SKK/liter =======228,2Ft sok
Motorový benzín TEMPO PLUS 98             39,00 SKK/liter
Motorová nafta TEMPO PLUS DIESEL         37,00 SKK/liter
Prémiový EVO Diesel                                  39,20 SKK/liter 

 

ezek az érvénybe lévő árak!!! áprili 7 óta! a korona 6.27SK. Kártyával is lehet fizetni, akkor középárfolyamon számol állítólag.

 

www.slovnaft.sk

 

Az árpád hídtól 100km a párkányi kút kábé. Szóval 40L-nél (amennyi ugye a tháliába fér kábé, mert a tank 50L) nem éri meg kimenni BP-ről.  :-(

p_takika Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15527
Ja, azt elfelejtettem, hogy természetesen én se fogok május másodikán tankolni, és utána is valószínűleg csak a szlovák gazdaságot fogom erősíteni, bár már nem annyira megérős, mint másfél-két évvel ezelőtt, amikor még a Suzukiba 30-40 forinttal olcsóbban tankoltam a 95-st, mint itthon... De még most is amikor vasárnap tankolni voltam, csak magyar rendszámú autók álltak a kútnál. Egyedül a kutas 120as Skodáján volt Szlovák rendszám :D
p_takika Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15526

Sziasztok!

 

A benzinárakról nem tudok nyilatkozni, de a diesel kb 240HUF/literre jön ki Szlovákiában. már régóta nem tankoltam külföldön, mert régen a kinti Slovnaft (MOL által fölvásárolt) kútnál tankolt gázoljaból kb majdnem 1 literrel többet kajált a kicsike, és füstölt, mit a 3,14csa. Most voltam kint Párkányban, de most a másiknál tankoltam, eddig még nem füstölt. A fogyasztásról még nem tudok beszámolni. A konkrét ár, ha jól emlékszem 37,valamennyi sk. Ennél a kútnál elméletileg van a naftákban valami Texaco adalék is, elfogadnak forintot is, és 1sk=6,50HUF-ba váltják. Majd hétvégén megnézem a többi árát is, és földobom vasárnap este.

 

Üdv.

Előzmény: kzkzkzkz (15524)
Kolis Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15525

 

 

     Részemről  OK! Sajnos azonban az az érzésem, hogy túl sok minden nem fog változni, mivel pontosan tudják, hogy mai világunkhoz és életünkhöz mennyire hozzátartozik az autó! Május 3-án meg csúcs bevételre tesznek szert, mert akkor már tankolni fogunk! Ettől a sajnálatos ténytől eltekintve tehát támogatom a javaslatod!!

                                  üdv mindenkinek: Kolis

Előzmény: ClioRN (15522)
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15524

Jó, akkor nem tankolok máj 2-án, bár utána úgyis kell, de én benne vagyok.

 

Tényleg jó lenne összeszedni, hogy mennyi a környező országokban a benzin, hogy érdemes-e kilátogatni tankolni.

 

Azt tudom, hogy ukrajnában fele, mint itt, de az messze van BP-től. Szóval hasznos lenne a környező országok árait megtudni, így mindenki eldöntheti, hogy érdemes-e pl Pécsről horvátba v. BP-ről szlovákiában stb kimenni tankolni.

kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15523

A 2év garancia időn belül kell vinni 1év vagy 15ekm-nél assistance vizsgálatra???????

Én nem ezt olvastam, és a szervizben is azt mondták, hogy csak 30ekm v. 2év múlva menjek először.

Előzmény: Vulkan16V (15520)
ClioRN Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15522

Közérdekű infóóóóóóóóóóóóóó!
ÉRDEMES SŐT KÖTELEZŐ VÉGIGOLVASNI!!!!

Mekkora szégyen már tényleg ez az ország???!!! Sose lesz itt rend, mert
ebben a kis szaros kupiban mindenki megveheto és megkapható...
A MOL bejelentése szerint a világpiaci árak a benzin esetében literenként
mintegy 20 forintos, a gázolaj esetében pedig 12 forintos emelést
indokolnának. Mivel azonban egy ekkora emelés kedvezotlenül befolyásolná a

fogyasztást, a MOL csak fokozatosan emeli az üzemanyagok árát.

A nagykereskedelmi árak változása következtében a 2005. április 9-én 0
órától érvényes fogyasztói árak az alábbiak:

ESZ 95 ólmozatlan benzin 258.50 Ft/l
ESZ 95 keverék benzin 261.50 Ft/l
ESZ 98 ólmozatlan benzin 267.50 Ft/l
Diesel gázolaj 252.00 Ft/l


Továbbá:

A kormány nem kíván kompenzációs eszközöket alkalmazni a
benzinár-változások kapcsán - jelentette ma be László Boglár
kormányszóvivo sajtótájékoztatóján az MTI tudósítása szerint.

A szóvivo emlékeztetett arra, hogy 2004. december 31-én hatályukat
vesztették a jövedéki törvénynek a benzinár-emelés kompenzációjára
vonatkozó rendelkezései, s hozzátette: a kormány most nem kíván hasonló
kompenzációval élni, a jövedékiadó-többletet inkább az árvíz elleni
védekezésre fordítja, hiszen annak éves kerete már most kimerüloben van.
A Magyar Autóklub próbapert indított a Gazdasági Versenyhivatal ellen a
MOL árképzése miatt.

A per során a tisztességes gazdálkodás és ármegállapítás kérdését
boncolgatták.
A MAK keresete azon a tényen alapult, hogy a MOL üzemanyag forgalmazása
során olyan árakat állapít meg a nagy- és kiskereskedelemben egyaránt,
melyeknek valódi ráfordításaihoz bevallottan semmi köze.

Azaz vasúti költséget számol vezetéken érkezett benzinért (koolajért!),
amit nem a nyugati tozsdén vásárolt, de annak árával számolt.

Nem kész benzint, hanem olcsóbb orosz vagy hazai koolajból - a nyugati
munkabérköltség 1/5-é-ért itthon eloállított termékeket forgalmaz. Ezt úgy

számítja, mintha a nyugati tozsdén kész benzint venne és vasúton
szállítaná haza. A MOL ebben a földrajzi környezetben kizárólagos koolaj
lepárlási lehetoséggel rendelkezik, ezért nem mindegy, hogyan alakítja ki
árait saját hasznára és a fogyasztók kárára.

A pert az Autóklub megnyerte!

Ezen ítéletnek rendkívüli a jelentosége. A Legfelsobb Bíróság ítéletében
kihangsúlyozta, hogy a MOL árképzése mekkora hatást gyakorol az egész
magyar gazdaságra. Mi magyar állampolgárok, autósok és autó nélküliek
egyaránt azt hihetnénk, hogy a 2003. november 26-án hozott ítéle, melyrol
az ország legnagyobb civil szervezetének lapjából, az Autósélet 2004.
január számából vehettünk tudomást, megrengeti az országot. (Bizony meg
kéne rengetnie gazdasági életünket!). Ezzel szemben - egyetlen tv-adó
aznap esti híradóján kívül - sem az elektronikus, sem az írott sajtó egy
szónyi, vonásnyi figyelemre sem méltatta a hírt mind a mai napig. Így a
média hallgatásával maga is hozzájárul ahhoz, hogy az ügy elkendozodjön,
az eljárás elhúzódjon. Mi pedig tovább fizetjük a térség legmagasabb árát
nem csak a benzinben, de a kenyérben, ruhában és minden másban. Kinek az
érdeke ez? Vajon hány magyar nagy- és kisrészvényese lehet a MOL-nak és
milyen százalékarányban, akik nyereséget könyvelhetnek el maguknak? Vajon
megéri-e az ország (tízmillió ember) gazdasági helyzetét akár a
legcsekélyebb mértékben is rontani (hagyni) kevesek tisztességtelen
hasznáért? 2003-ban a MOL története legnagyobb nyereségét érte el.

Meg kellene mozdulnia az autós társadalomnak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

EGYETLENEGY NAP!!!!! EZEN AZ EGYETLENEGY NAPON NE TANKOLJON SEHOL SENKI.
ENNYIT MINDENKI KIBÍRNA!!!!!
SÚLYOS ÁRBERVÉTELKIESÉST OKOZNA A KERESKED"OKNEK, AKIK MAGUK IS TALÁN
SAJÁTJUKNAK ÉREZNÉK EZT A RENDKÍVÜL FONTOS ÜGYET!
LEGYEN EZ A NAP MÁJUS 2.

 

Radikál 0441 klubtársam hozzászólása én csak terjesztem

tefi Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15521
Mivel többen panaszkodtatok,hogy nem érkezik meg időben az Assistance kártya ezért 1 pozitívum:

Április 12-én voltam átvizsgáláson és az előbb hozta a postás az új kártyát-
1 hét + 1 nap - ez azért jó idő !
Ja, és minden ezzel kapcsolatos dolgot a szervíz intézett.
Vulkan16V Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15520
Különben én a vételnél nyomatékosan rákérdeztem, hogy mikor van az első kötelező szerviz és a 30000 km-t, vagy 2 évet mondták. Dehát a szervizkönyvben is ez van benne. Viszont van Assistance átvizsgálás is 1 év, vagy 15000 km-nél. Hogy aztán ezen kívül ki, milyen sűrűséggel cseréltet olajat, szűrőt, stb. az már egyéni elhatározás kérdése.
Előzmény: p_takika (15517)
p_takika Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15519

Esztergomban. De ez volt az egyetlen rossz tapasztalatom eddig. Ez is a szervízes csávó "jóindulatán" múlott, aki asszem már a RH-nál van...

 

A májusi thali mikor lesz és hol? Ki tudna felvilágolást adni egy lendő klubtagnak? :)

Vulkan16V Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15518
Hol? Írjátok le azt is, melyik szerviz! Legalább tudjuk, hogy mire készüljünk.
Előzmény: p_takika (15517)
p_takika Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15517

Engem bazzee le is szabtak, hogy hogy képzelem, hogy csak 6000nél vittem be, aztán legombolták a szűrőt meg mindenféle szart (24000HUF). Már itt gyanús volt, hogy 6000nél mi a töknek szűrőt cserélni???!!! Aztán amikor írattam volna be a könyvbe, kiderült, hogy nincs ilyen rovat benne, csak 30000res. Szevasz... Úgyhogy frankón beírattam a könyv hátlapjára, lepecsételve.

Előzmény: Anonymus23 (15510)
bezsi1 Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15516

Hali!

Múlt 7-en voltam én is aktiváltatni az aut.visszazárást, tényleg 2 perc volt!

Lehet, hogy rossz műszakba jelentkeztél be? :)

Előzmény: Anonymus23 (15499)
stones Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15515
előre is gratulálok a kis emberkédnek ;)
Előzmény: Alizé (15514)
Alizé Creative Commons License 2005.04.20 0 0 15514

Sajnos meg kell válnunk Thalicskánktól, mivel hamarosan bővül családunk létszáma. Szomorú a szívem, de sajnos 3 gyerekülést nem lehet betenni, csak úgy, ha az egyik a jobb első ülésen van. Így viszont hátul középen elég kis hely van egy felnőttnek.

A kocsi 2002. 08. havi, 1.5 dCi, 65Le, Alizé felszereltség. Extrák: 6 hangszóró, ( 4db gyári + 2db csipogó ), külső hőmérő a kijelzőn, pollenszűrő, CD-tár. Ha valakit érdekel, bővebben mail-ben.

rozsnyo Creative Commons License 2005.04.19 0 0 15513

Koszonom, mostmar vegre tudom hogy milyen szinu is az autom :)) A fedellel kapcsolatos valaszt is koszonom. Neked is Nagya :)

Egy kerdesem volna meg, bar szerintem remenytelen a dolog. Nem tud esetleg valaki kozponti  kijelzot? Mivel nincs gyari radiom, igy ez kimaradt, de szeretnek homerot. A masik autoban mar bevalt :) / koszi v_tibor :) / Vagy szerintetek ilyen gyari radiot lehet kapni ertelmes aron? Tudom, tudom, radioval kellett volna vennem, csak mivel most nagyon nagy akciok vannak, igy nem volt sok valasztasi lehetosegem. De legalabb hamar megjott az auto :)

 

Amugy az lehetseges hogy a harmas szerianak feszesebb a futomuve? Mert en ugy erzem hogy igen. Bar lehet, hogy meg csak a katyuk nem tettek meg "jotekony" hatasukat...

 

rozsnyo

Előzmény: v__tibor (15481)
tefi Creative Commons License 2005.04.19 0 0 15512
Nekem 2 éves korában cseréltek olajat+szűrőt először - akkor nem volt benne 20 ezer km.

Nem hinném,hogy a mai motorokról még nagyon leválnak kisebb darabok.
Annó láttam a Zsigulink mágneses olajleeresztő csavarját a 2.000 km-es olajcserénél -
hát azon is alig volt 1 kevés fémreszelék.
Előzmény: kzkzkzkz (15505)
vidia1 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 15511
Nagyon zavaró. Fel tudnék robbanni tőle. De a szervízben elhallgat a szemét.
Előzmény: v__tibor (15508)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 15510

Nekem is mondták a kereskedésben, hogy lecserélhetem az olajat 5000 km-nél, de ha nem teszem, akkor is természetesen él a garancia.

Szal nem nyúltam hozzá...Így a zsé is megmaradt.

:)

Előzmény: kzkzkzkz (15505)
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.19 0 0 15509
Oké, köszi!
Előzmény: v__tibor (15506)
v__tibor Creative Commons License 2005.04.19 0 0 15508

Úgy látszik elég erősen szól ez a tücsök, már visszahangzik is ... :-)

 

Többen próbálkoztak eltöntetni, cserével, kenéssel, stb, a siker erősen változó volt. Nálam anno a megszokás segített, s mivel nem zavart annyira, s ha néha nem szólt, már hiányzott. Annak nem volt sose leszedve a légzsákja ...

Előzmény: vidia1 (15504)
v__tibor Creative Commons License 2005.04.19 0 0 15507
OK, megnyugodtam ... :-)
Előzmény: ddaniel (15502)
v__tibor Creative Commons License 2005.04.19 0 0 15506
Fel vagy írva! Aki postán kérte mindenki sorra kerül max 1-2 héten belül ... :-)
Előzmény: kzkzkzkz (15498)
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.19 0 0 15505

A kocsim most érte el az első 1000km-t. Le kell ilyenkor cserélni az olajat (és a szűrőt)?????

Mert a szervizkönyv szerint az olajcsere 30000km-enként kell. Vonatkozik ez az elsőre is? Mert sok motornál az első 1000km után lecserélik az olajat, mert nagyobb a valószínűsége, hogy az elején még kisebb darabok leválhatnak innen-onnan.

 

Ti cseréltetek első 1000km után?

vidia1 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 15504

 Sziasztok! Lenne egy kérdésem az un "tücsökkel" kapcsolatban. Honnan hallható a hang? Ugyanis nekem elkezdett ciripelni a műszerfal környékén valami. Ha magamfelé meghúzom a kormánytelhallgat. Ez lenne a légzsák csati ciripelése. A kormánykeréktől nem hallok semmit sem. Hol található az a bizonyog csatlakozó? Köszi.

vidia1 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 15503

Sziasztok! Lenne egy kérdésem az un "tücsökkel" kapcsolatban. Honnan hallható a hang? Ugyanis nekem elkezdett ciripelni a műszerfal környékén valami. Ha magamfelé meghúzom a kormánytelhallgat. Ez lenne a légzsák csati ciripelése. A kormánykeréktől nem hallok semmit sem. Hol található az a bizonyog csatlakozó? Köszi.....

ddaniel Creative Commons License 2005.04.19 0 0 15502

 

 Kedves V-Tibor!

 

 Tényleg nem tettük vissza a gumidugót, de már visszanyomtam a helyére.

 Szóra sem érdemes!

 Mégegyszer köszi!

vidia1 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 15501

Sziasztok! Lenne egy kérdésem az un "tücsökkel" kapcsolatban. Honnan hallható a hang? Ugyanis nekem elkezdett ciripelni a műszerfal környékén valami. Ha magamfelé meghúzom a kormánytelhallgat. Ez lenne a légzsák csati ciripelése. A kormánykeréktől nem hallok semmit sem. Hol található az a bizonyog csatlakozó? Előre is Köszi.

vidia1 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 15500

Sziasztok! Lenne egy kérdésem az un "tücsökkel" kapcsolatban. Honnan hallható a hang? Ugyanis nekem elkezdett ciripelni a műszerfal környékén valami. Ha magamfelé meghúzom a kormánytelhallgat. Ez lenne a légzsák csati ciripelése. A kormánykeréktől nem hallok semmit sem. Hol található az a bizonyog csatlakozó? Köszi.

Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 15499

Na bekapcsoltattam az automatikus visszazárást, mintegy 1,5 órát vett igénybe, ebből munka 2 perc, a laptop 2x újraindítása mire sikerült normálisan csatlakozni a kocsihoz 5 perc, a többi várakozás.

:(

Bár meg kell jegyeznem, hogy bennmaradtak túlórázni a srácok, hogymegcsinálják a cuccost. Ja és ingyen!

Kalydi Debrecen.

 

Cca 1/2 perc után zár vissza.

kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.19 0 0 15498

Szia v__tibor!

 

Rólam nem fledkeztél meg? Én is kértem hőmérőt, levelet is írtál... Mikorra várható? (nem sürgős, csak kérdezem...)

 

Üdv,

Előzmény: v__tibor (15497)
v__tibor Creative Commons License 2005.04.19 0 0 15497

p_takika!

 

Mail ment ...

Előzmény: p_takika (15495)
v__tibor Creative Commons License 2005.04.19 0 0 15496

Ddaniel!

Nem találtál egy négyzetes alakú gumidugó-félét a műszerfalon? Mintha úgy rémlene, hogy a sötétben nem tettem volna vissza ... :-(((

 

Erre gondoltam:

Előzmény: ddaniel (15494)
p_takika Creative Commons License 2005.04.19 0 0 15495

V__tibor!

 

Tudnál nekem is küldeni egy árajánlatot a hőmérőről? :)

 

Előre is köszi.

ddaniel Creative Commons License 2005.04.19 0 0 15494

 Sziasztok!

 

 Már néhány napja, hogy V_Tibor jóvoltából bentről is látom a külső hőmérsékletet.

 Hálás köszönet a beszerelésért!!!!

v__tibor Creative Commons License 2005.04.19 0 0 15493

Tudom, de azért írtam le, hogy ne legyen félreértés ... :-)))

Előzmény: Anonymus23 (15491)
v__tibor Creative Commons License 2005.04.19 0 0 15492

Másodszor is visszadobta ("Remote host said: 550 <...@... >: User unknown" - a címedet szándékosan nem írtam ide be).

 

Ment a másik címedre ... elvileg :-)

Előzmény: v__tibor (15489)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 15491

Lehet, hogy félreérthető volt, de én nem azt írtam, hogy te szervezed a Thalit, hanem csak annyit, hogy ott lesz elvileg lehetőség ilyen technika megszerzésére.

Amit előre is köszönünk!

:)

Előzmény: v__tibor (15490)
v__tibor Creative Commons License 2005.04.19 0 0 15490

Csak a pontosítás kedvéért:

A szegedi thali szervezését nem tudom felvállani (ezt eddig sem hangoztattam), annál is inkább, mert előtte héten (és még talán utána is) a lakásunk belső átformálása le fog kötni. A beszerelés OK, szívesen segítek, ez teljesen belefér ... :-)

Előzmény: Anonymus23 (15487)
v__tibor Creative Commons License 2005.04.19 0 0 15489

Kolis!

 

Mail ment másodszor is (az elsőt visszadobta) ...

Előzmény: Kolis (15486)
Kolis Creative Commons License 2005.04.19 0 0 15488

 

     Köszi a gyors választ!

Előzmény: Anonymus23 (15487)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 15487

Ha ez a második, akkor üdv újra a klubban!

:)

 

v__tibor volt Thaliás tud ebben segíteni, van tervezve Szegedre Májusban egy Thalálkozó, vagy ott lehet majd átvenni/beszerelni a cuccost, vagy postán tudod tőle megrendelni.

 

Keress rá a nevére, és iratkozz fel nála a listára!

:)

Előzmény: Kolis (15486)
Kolis Creative Commons License 2005.04.19 0 0 15486

 

 

     Sziasztok!

 

       Egy Thaliám lesz v.mikor májusban (egy már volt!) és szeretném, ha lenne benne külső hőmérséklet jelző. Kihez fordulhatnék, és/vagy mit kellene beszerezni hozzá, ja és mennyiben kerül ez a "kis beavatkozás" a dolgokba?

                                  üdv:kolis

Előzmény: poiuztre (15478)
LekiPapi Creative Commons License 2005.04.19 0 0 15485

 

Sziasztok

 

Az automatikus visszazárás ingyenes programozásával szerncsétek van. Az RH Róbert K. krt-i szervízében ugyan értették, hogy mit kérek, de a műveletért - amit nem láttam, mert a 2 éves szervízre hagytam ott a kocsit - 2500-at kértek. Másnap felhívott az ügyfélszolgálatos: hogy vagyok megelégedve? Dühömben azt mondtam, hogy ennyi pénzért (semmit sem vittem) nem mosták le a kocsit, pedig elég koszos volt, a mosó pedig működött. Ha most, egy olajcserés szervíznél nem, akkor mikor igen?

 

LP

kovlui Creative Commons License 2005.04.19 0 0 15484

Sziasztok!

 

Anonymus23!

 

Nálam ez úgy ment, hogy bejelentkezés nélkül beállítottam a szakszervízbe. Nem a munkafelvételist, hanem a műhelyfőnököt kerestem meg. Kb. öt perc várakozás után be is vitték a műhelybe az autót, beállították, majd újabb öt perc után balesetmentes közlekedést kívánva visszaadták. Fizetni nem kellett.

Előzmény: Anonymus23 (15466)
nagya2 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 15483

Hi Rozsnyo!!

 

Én a hétvégén Móron vettem klima levegőzürőt a sogórjelöltem Thalijába(2005 03)

1230huf volt ,kitekertem a csavart, kivettem a fedelet, beszuszakoltam a helyére a szürőt(eléggé nehezen ment be), visszaraktam a fedelet vissza a csavart,semmiféle + fedelet,rögzítőt nem alkalmaztam (lehet valamit rosszul csináltam?).

Ha valaki máshogy csinálta irjon!!!!

 

Üdv Nagya

 

Előzmény: rozsnyo (15479)
AttiM3 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 15482

van pár eladó alkatrészem Tháliához, hátha most keres valamelyikőtök...

 

180-as és 200-as komplett kuplungok (szerkezet, tárcsa, gyapágy; gyári Valeo, 100%-os!): 25.000/szett!!!

http://imgfrm.index.hu/imgfrm/6/4/0/6/BIG_0000496406.jpg

http://imgfrm.index.hu/imgfrm/6/4/1/1/BIG_0000496411.jpg

 

önindító: 10.000Ft

http://imgfrm.index.hu/imgfrm/6/4/3/4/BIG_0000496434.jpg

 

váltó aljára a gyári műanyag porvédő: 2.000Ft

http://imgfrm.index.hu/imgfrm/6/4/2/9/BIG_0000496429.jpg

 

féltengely: 10.000Ft/db

 

szervópumpa: 10.000Ft; hátsó kipuffdob-tartó: 3.000Ft

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

katalizátor lambda-szondákkal 1.4 8V-hez: 20.000Ft

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Továbbiakat telefonon, a fórumot csak néha olvasom.

Ne sms-t küldjetek!!!

30/255-15-64

v__tibor Creative Commons License 2005.04.18 0 0 15481

Szia Rozsnyo!

 

Szerintem bazaltszürke (B66) lesz az, és az tényleg gyönyörű :-)))

 

A fedéllel kapcsolatban javaslom telefonon vagy mailon(?) keresztül leegyeztetni esetleg megrendelni, ha nincs éppen nekik (cikkszám alapján biztosra mehetsz).

Nem Pesten lakok, de ha néha rendeltem a helyi márkaszervizben valami kis dolgot (semmi komoly, csak csatlakozók), ami nem volt éppen, akkor mindig azt mondták, hogy másnapra Pestről be tudják szerezni. De hogy honnan hozzák, azt nem tudom sajnos ...

 

Válaszd ki Budapestet ...

Előzmény: rozsnyo (15479)
v__tibor Creative Commons License 2005.04.18 0 0 15480
Nincs mit, szívesen ... :-)
Előzmény: poiuztre (15478)
rozsnyo Creative Commons License 2005.04.18 0 0 15479

Sziasztok

 

Nagyon regotta olvasgatom a forumot, na meg persze klubbtag is vagyok. Eddig szuleim Thaliajat hajtottam, de ma sikerult atvennem eletem elso autojat, ami termeszetesen szinten egy Thalia :) 1.4-es expression, klimaval. Ja, es gyonyoru sotetezust metal fenyezessel. (a fantazianevet nem tudom...).

 

A klimaval kapcsolatban lenne is egy kerdesem. Pollenszurot szeretnek beszerelni. Esetleg nem tud valaki egy olyan helyet Budapesten, ahol a klimafedelet nem rendelni kell, hanem raktaron is szoktak tartani belole? Hetvegen ugyanis szeretnem megejteni a beszereleset. Na meg kesziteni szeretnek egy Thalia2, Thalia3 osszehasonlito fotosorozatot.

 

Elore is koszonom a valaszokat.

rozsnyo

poiuztre Creative Commons License 2005.04.18 0 0 15478
Sziasztok! Szeretnék beszámolni egy örömhírről (persze Nektek biztos nem nagy öröm)... :-) Hála v__tibor önzetlen és lelkiismeretes segítségének, már a mi autónkban is van külső hőmérő! Mégegyszer köszi szépen! És a családodnak is, hogy vigyáztak a kislányunkra!
poiuztre
nádithalicska Creative Commons License 2005.04.18 0 0 15477

Helló Anonym!

A múlt évben én is elmentem a szervízbe.Amikor azt mondtam,hogy állítsák be,a műértő villamosság szerelő azt mondta hogy miért nem lagunát vettem!

Tehát! Ugyanazok a barmok dolgoznak a szervízben,mint anno a Generál meg Afit szervízekben! Tisztelet a kivételnek!-Ök kevesen vannak!

Üdv!

    Nádi

m2824 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 15476
Ez az sdci jelölést  egy számítógépes hitelkalkulációs programban találtam, amiben kiszámolták, hogy mennyi lenne a törlesztőrészletem a Tháliára...stb, de talán csak benne maradhatott máshonnan ez az sdci..
Előzmény: Anonymus23 (15429)
tws1 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 15475
Egyszeruen felelmetes, mennyire nincs koze az autokhoz a szerviz nehany emberenek.....hihetetlen.

Markaszerviz. Van mondjuk 10 tipus (teherrel egyutt). Tipusonkent mondjuk van 4-5 fobb modellvaltozat, pl. mas motormerettel. Ha vesszuk az osszes kasznit es az osszes motort, akkor van kb. 20 db (motor es kaszni egyutt), osszesen ennyit kene megtanulni egy szervizesnek. Nem igaz, hogy mondjuk 1 ev alatt nem lehet kivulrol fujni ennyi gep teljes technikai leirasat. S a szervizesek fele megse tud ilyen alapveto dolgot, mint ez a visszazaras. Pedig ez benne van a clio, thalia, megane, scenic, laguna, vel satis, minden szemelykocsiban (a twingoban nem vagyok biztos).

Ja, el ne feledjem: normalis helyeken a munkafelvevo alaposan kell ertsen az autokhoz, hiszen kulonben honnan tudna realis javitasi idot, arajanlatot, stb... mondani miutan gyorsan szemrevetelezte a behozott autot? Mert ugye az ugyfel mar csak olyan, hogy azonnal szeretne tudni kb. mikorra es mennyibol lesz kesz az autoja es nem azt a valaszt varja, hogy majd holnap megnezzuk es majd jol megkapod a vegen a szamlat.....
Előzmény: kzkzkzkz (15469)
vidia1 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 15474

Sziasztok! Lenne egy kérdésem az un "tücsökkel" kapcsolatban. Honnan hallható a hang? Ugyanis nekem elkezdett ciripelni a műszerfal környékén valami. Ha magamfelé meghúzom a kormánytelhallgat. Ez lenne a légzsák csati ciripelése. A kormánykeréktől nem hallok semmit sem. Hol található az a bizonyog csatlakozó? Köszi.

Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 15473

Az előző kocsimban volt egy Caesar riasztóm, az tudott mindent, visszazárt, teljesen kezelte a központi zárt és az ablakemelőt, stb. stb.

 

De a többiek elmondása alapján ezt az alap központizár is tudja.

 

Végül is azt vettem észre, hogy megfelelő határozottsággal még többet is rá lehet beszélni a munkafelvevőre, ami tényleg nincs benne a kocsi lehetőségeiben...

:D

 

Ha mégse hisznek nekem, akkor megkérem majd őket, hoy üljünk már le egy internettel rendelkező számítógéphez, és megmutatom nekik a fórumot, vagy megkérem, hogy hívják fel a kollegáikat más szervízekben. Szóval akkor Pécsett már ismerik!? :)

Előzmény: kzkzkzkz (15469)
biga156 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 15472
Nekem ugyan riasztós, de ez nem is érdekelte őket. 2 perc alatt megvolt az egész (csöndben megjegyezte a szerelő, hogy elvben ennek eleve be kellene kapcsolva lennie mindben, de valamiért nem történik meg). Bármelyik központi zároson megy a dolog.
Előzmény: kzkzkzkz (15469)
tefi Creative Commons License 2005.04.18 0 0 15471
Az enyén NEM riasztós - tehát SEMMI köze nincs a riasztóhoz !!
Ne hagyd magad !!
Előzmény: kzkzkzkz (15469)
tefi Creative Commons License 2005.04.18 0 0 15470
Azt mondta a csávó, hogy semmibe sem fog kerülni, kiváncsi leszek rá!

Nekem semmibe sem került ez a mutatvány és kb. 2 perc alatt volt kész.
Laptop rádug gépre - bepötyögni vmit. - kipróbálni - ennyi !!

Ja, 2 éve már tudták mi az óhajom amikor felvázoltam a problémát!! / Nyitrai -Pécs /
Előzmény: Anonymus23 (15466)
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.18 0 0 15469

Én is be akartam ezt a funkciót kapcsoltatni amikor átvettem a kocsit, de nem is hallottak róla. Egy kolléga mégis akadt aki hallott róla, de az meg azt mondta, hogy csak a riasztósokban van ilyen funkció. Nem hittem el neki, de annyiban hagytam, mert láttam ebből nem lesz semmi. Majd következőre....

Neked riasztós?

Előzmény: Anonymus23 (15466)
fezso Creative Commons License 2005.04.18 0 0 15468
A gondok, amiket a fórumon látsz, sok autónak a gondjai. Ez nem jelenti azt, hogy egy autón mindez előfordul
Előzmény: mladaboleslav (15467)
mladaboleslav Creative Commons License 2005.04.18 0 0 15467

Köszi mindenkinek a jótanácsot. Egy dologról nem írtatok. Sok kis apró hiba. Legalábbis, amit a fórumokon olvastam: kuplunggondok stb. Nem általános ez?

A Skodám- ami egyébként kombi- egy ilyet se produkált, legalábbis eddig.

Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 15466

Ma bejelentkeztem a Renault szervízbe, hogy nálam is kapcsolják be a visszazárás funkciót.

Elmondom, hogy mit szeretnék, mire a felvételis, hogy szóval azt szeretném bekapcsoltatni, hogy menet közben lezárjon, mondom nem, hanem, hogyha véletlenül nyomom meg a nyitógombot, és nem nyitok egyetlen ajtót sem, akkor automatikusan visszazárjon.

Gondolom elkerekedett a szeme, mert pár másodperc csönd után azt kérdezte, hogy milyen autó is ez? Azután próbálkozott, hogy esetleg ez a felszereltségtől függ, mondom, hogy az enyém Status, szal ezzel sem lehet gondja, mire megadta magát, és mondta, hogy megkérdezi az elektromos kollegákat, és holnap 4kor várnak.

 

Szakértelem rulez!

Azt mondta a csávó, hogy semmibe sem fog kerülni, kiváncsi leszek rá!

mzdude Creative Commons License 2005.04.18 0 0 15465
Vagy inkább hozzászoksz a magas zajhoz és a bömbölő rádióhoz, majd lassításkor tompa a hallásod, és halknak hallod az amúgy normál hangerőt.
Előzmény: boszi70 (15463)
boszi70 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 15464
Ezt nagyon egyszerű tesztelni. Fel kell pögetni 2-ben a motort. Én sem tapasztaltam, hogy ilyenkor lenne valami változás. Nálam kb.80-90 felett kezd el hangosoni.
Előzmény: kzkzkzkz (15451)
boszi70 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 15463
15 felett is működik! De ha 70 km/h-nál állítod e fölé,  akkor már 130 km/h felett vissza kell belőle venni, legalább is nálam, mert nagyon felerősődik. Viszont én azt tapasztaltam, hogy ilyenkor sokkal hallkabra megy vissza.
Előzmény: HGaabor (15446)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 15462

Mindenki tájékoztatásául:

 

Indulóban van egy honlap (most adatfeltöltés stb. van még):

 

www.kotelezoszerviz.hu

 

Itt majd meg lehet lesni, hogy melyik megyében/szervízben, milyen módon/mennyi pénzért lehet szervizeltetni a kocsikat.

A múlt héten rákerestem a Thalira, de láss csodát, nem volt ilyen típus a választható típusok között. Grrrrrmmm!!!

Írtam nekik egy emilt, és mára már beletették.

Kiváncsi leszek rá, hogyha elindul, akkor mennyi és milyen valóságtartalmú infó lesz benne.

Mindenesetre érdemes lesz látogatni....

Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 15461

Nekem sem lett volna gond berakni a TV-t a hátsó ülésre, de választani kellett, hogy akkor a 2 unokahúg és 1 sógornő közül ki feküdjön be a csomagtartóba.

A sok cucc mellett még simán elfért volna akár a 2 unokahúg is, így utólag mindegy is lett volna, úgyis végigaludták az egész utat, illetve amikor nem aludtak, akkor meg felélték az én kajámat! :DDDD

 

Nemrég költözködtem, és meg kell, hogy mondjam, hogy rohadt sok cuccot sikerült egy fordulóval elvinni a Thalival, bár ezek szinte mind olyanok voltak, amik nem fix külmérettel rendelkeztek.

 

Monitorra nincs gondom, nekem TFT van. DE!!! Volt már a csomagtartóban 3 komplett konfiguráció is (hálóparty), és még fért volna bele cucc. Ja mindhárom CRT monitor volt, 17"-osak!

Szal nekem nincs sok gondom a csomagtartó méretével, TV-t minden évben ha 1x szállítok, szal nem érdekel, mert akkor kölcsönkérem az egyik bátyám kisbuszát! ;)

Előzmény: kzkzkzkz (15459)
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.18 0 0 15460

Mobilteló tartót szerelt már be valaki a kocsiba? Egyszerűen nem találok neki helyet, hogy hova lehetne rakni/fúrni...

Talán a rádió jobb oldalánál lehetne kivezetni egy vékony lemezt, úgy hogy még a rádió is visszacsusszanjon.

Képet is szívesen megnéznék ha valaki feltenne.

kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.18 0 0 15459

Épp hétvégén vittem egy régi típusú (értsd még a nagyobb fajta )17"-os CRT monitort, és épp befért a talával együtt a csomagtartó száján. Mondjuk először megijedtem mert elsőre nem ment be, de valahogy elfordítva végül befért. Talp nélkül szerintem egy 19"-os is befér még talán.

Ennél nagyobbat meg a hátsó v. az első ülésre kell tenni. Persze eredeti kartonos csomagolásban már szűk keresztmetszet lehetnek az ajtók is.

 

ui: még csak 1000km-t mentem a kocsival, de én is megszerettem. Status kivitel 1,4 16V-s. Most van újabb akció tháliában, amiben abs és cd-rádió is van. Az ezek nélküli status 2,5M körül volt metálfénnyel 1 hónapja, szerintem ez most több lehet...

mzdude Creative Commons License 2005.04.18 0 0 15458
Végre egy dízel rönóöt tulaj! Üdv a fedélzeten, tezsvér! :-)
Előzmény: Vesalius (15457)
Vesalius Creative Commons License 2005.04.18 0 0 15457

Én is ebben a cipőben járok.

Szombaton a nyílt hétvégén vezettem egy 65 LE-s Thaliát a Renaultnál. Nekem 8 éve egy R5 van, dízel.

A Thalia nagyon kellemesen ment, dinamikája is volt, a 80Le-s még jobb lehet.

Elől kényelmes, de hátul fapados. Lengéscsillapítás naon jó, de a klímája gyenge volt nagyon, mint egy átlagos hideg levegő ventillátor..................

És csúnyácska is, de ennyi pénzért jó, ha az alakja megfelel. Tv-t meg szerintem nem szállítasz naponta.

De nekem a Thalia alternatívája továbbra is az Ignis ddi.

Előzmény: mladaboleslav (15452)
fezso Creative Commons License 2005.04.18 0 0 15456
A fabia kombi szerintem hiába kombi, ugyanis ívesre le van csapva a hátulja. ezáltal nem tudod plafonig pakolni - így aztán érdekes módon kisebb a csomagtere literben, mint a sedan-é (aki nem hiszi, nézze meg a leírást!)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 15455

Erre nehéz válaszolni, mert neked kell eldönteni, hogy veszel vagy nem veszel.

 

Ami fix, hogy jó árban van a dízel Thalia.

Gondolom Status felszereltség, illetve valaki írta, hogy lesz Status plusz felszereltség, amiben kvesebb felárért benne lesz az ABS is.

Most meglestem egy 65 lovas Status Thaliát, ABS-el, metálfénnyel:

A szalonár 3.175.000,-

Ehhez képest nem rossz a 2.740.000,-

 

De ha ebben gondolkodsz akkor én már javaslom, hogy inkább egy kicsivel többért a 80 lovast vedd meg, nem annyival drágább mint amennyire azért jól jön néha az a +15 paci és nyomatéktöbblet.

Ez 120-al hosszabb mint a 65 lovas. Gondolom az akciós ár is ennyivel, vagy egy picit kevesebbel hosszabb.

 

Valóban hatalmas a csomagtartó, de pl pont hétvégén bátyámtól haza akartunk hozni egy 51 cm-es TV-t, és sehogy sem akart beleférni a csomagtartóba, le kellett szerelni a hátulját a TV-nek. Ott néztük, hogy ilyen nincs. Viszont más jellegű cuccost (táskát, stb) sokat lehet bele pakolni.

Én nagyon megszerettem a kocsit, kényelmes, jól megy, szal nekem megfelel.

Biztosan vannak, akiknek nem jött be, de ilyen szinte minden autótípusnál van.

 

Mindenesetre sok sikert a választáshoz!

Előzmény: mladaboleslav (15452)
stones Creative Commons License 2005.04.18 0 0 15454

autót klíma nélkül nem vennék ( de megvárnám a nyári klíma ajándékba akciót)! Ráadásul dízel kocsinál nem is jelent észlelhető többletfogyasztást a használata. Az ABS pedig, télen havas-jeges úton jó dolog!

Komfort: elöl ülve a Thália kényelmesebb, mint a Fábia, hátul egykutya!

Csomagtartó az előbbinél nagy, csak kicsi a nyílása: egy kombi Fábia jobb választás, ha TV-t  is akarunk szállítani...

 

 

 

Előzmény: mladaboleslav (15452)
csipeti Creative Commons License 2005.04.18 0 0 15453
Én is hasonló cipőben járok, bár én két körben csinálom a dologkat, a 4 éves szervízen már túl vagyok (ezt írtam pénteken-szombaton?), most már csak a vizsga van hátra. A szerelő azt mondta, vigyem nyugodtan a kpm-hez, az olyan 7000 körül van, ha más szervízbe viszed 12-14000. De itt, ha megbuksz nem fizettetik ki veled a vizsgát, csak ha már megcsináltattad a hidát, és átment a kocsi (általában). A kpm-nél igen, és elég szőrszálhasogatók a vizsgán.
Előzmény: vzole (15431)
mladaboleslav Creative Commons License 2005.04.18 0 0 15452

Sziasztok. Rendszeresen szoktam olvasni a fórumotokat, pedig nekem egy Skoda Fabiam van. Nincs benne klíma és ABS sem, de semmi gondom vele. (két év, 45 ezer km). A múltkor egy autodíler ismerősöm megkínált egy Thalia 65 pacis diesel változattal, amiben ezek mind benne vannak. A kocsi ára kedvező, 2.740 Mft, ha jól emlékszem. A hitelkonstrukció sem rossz. Ugyanakkor elég sokfélét olvastam a Thaliaról.

Kérdésem: venni vagy nem venni? Őszinte válaszokat várok.

Köszönettel: maladaboleslav.

kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.18 0 0 15451
A hangszabályzás kizárólag sebességfüggő (se zajt, se fordulatszámot nem "mér") a leírás szerint, és én is így tapasztaltam.
v__tibor Creative Commons License 2005.04.18 0 0 15450
Azt írtad anno, hogy 2002-es klímás RT 1.4 16v Thalicsod van. Ez akkor I. szériás? Abban lehet, hogy nincs benne ez a funkció, mégha a rádió tudná is? Majd egy I. szériás tulaj megerősít/megcáfol ...
Előzmény: stones (15442)
v__tibor Creative Commons License 2005.04.18 0 0 15449
Én úgy tudom, hogy valamiféle vákumos összefüggés van.
Előzmény: Vulkan16V (15443)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 15448

Ez OK!

 

Igazából nem is erre gondoltam, hanem arra, hogy az eredetét mi alapján dönti el, hogy ez miből fakad, és kell-e működnie, avagy sem. Oké, ez nem akkora téma, hiszen ha be van állítva, akkor emelkedik/visszacsökken, ha kell, ha nem. Nem intelligens, hogy ilyen bonyolult döntéseket hozzon.

 

De magára a zajmérésre az igazi cáfolatom: napi 20 km a cégemig az út, és ebből kb 10-12 egy elég rossz minőségű úton, nem is igazán kátyúk vannak, hanem a felülete nem egyenletes sima, hanem "rücskös". Van olyan zaj az autóban 80-90-nél is, hogy 160-nál sem produkál ilyet autópályán. Mégsem működik a hangerőszabályozás, míg autópályán már 110 felett észre lehet venni.

Ezért gondolom, hogy nem a zajt méri, hanem a sebességgel van valamilyen kapcsolatban.

Előzmény: Vulkan16V (15445)
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.18 0 0 15447
Igen, frankón működik az automata hangerőszabályzás. Én 3-ason használom, és tök jó funkció.
Előzmény: stones (15442)
HGaabor Creative Commons License 2005.04.18 0 0 15446
Igen, 1-5 fokozatig be lehet állítani, hogy mennyire legyen sebességfüggő. Más kérdés, hogy vajon működik-e ez a funkció, tehát rá van-e kötve a magnóra a sebességjel. Nagyon érzékelni nem lehet, és asszem talán csak 15-ös hangerőfokozat alatt működik. De ezt a könyv pontosabban írja.
Előzmény: stones (15442)
Vulkan16V Creative Commons License 2005.04.18 0 0 15445

"A zajt, illetve az eredetét, azt hogyan mérné?"

 

Egy pici kis lukacska mikrofonnal, amit másra sem használ, csak a zaj és az általa generált áram erősségének változására. Szerintem...

Előzmény: Anonymus23 (15444)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 15444

1-5 fokozatban állítható ez a dinamikus hangerőállítás.

Szerintem sebességfüggő...

A zajt, illetve az eredetét, azt hogyan mérné?

Teszem azt a gyerek üvölt hátul, a cd meg feljebb veszi a hangerőt, hogy túlharsogja? ;)

 

Vagy még én tippelek: sebesség/fordulatszám együtt adja meg a mértékét a hangerőállításnak.

 

Nekem be van állítva az 5-ös, ez néha sok, szerintem elég neki a 3-as vagy maximum a 4-es , de ez függ attól is, hogy ki mennyire hall! :D

Előzmény: Vulkan16V (15443)
Vulkan16V Creative Commons License 2005.04.18 0 0 15443

"rádiósmagnó: működött valaha is a sebességfüggő hangerő szabályzás?"

 

Igen. A hozzá adott könyvben le van írva, hogy hogyan kell beállítani. Ha jól emlékszem, még az is állítható, hogy mennyire legyen sebességfüggő. Arra még nem jöttem rá, hogy sebességfüggő, vagy zajfüggő. Én a zajfüggőségre tippelnék.  

 

Előzmény: stones (15442)
stones Creative Commons License 2005.04.18 0 0 15442
rádiósmagnó: működött valaha is a sebességfüggő hangerő szabályzás?
Előzmény: kzkzkzkz (15433)
bezsi1 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 15441

Én a múlt héten aktiváltattam az automatikus visszazárást, és az enyémben nincs riasztó!

Kb. 2 perc.

Előzmény: emecs (15404)
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.18 0 0 15440

Városban a 7,9 elég jó. Remélem az enyém is lejjebb megy.

No nem fogom mindig padlózni, mert nem akarom a gatyámat is benzire költeni. Csak kipróbáltam...

Előzmény: Vulkan16V (15439)
Vulkan16V Creative Commons License 2005.04.18 0 0 15439

Átlagfogyasztás

1.4 16V, 7800 km-en, átlag 7.9 liter/100 km ebből 95-98% Budapest belváros. Átlagos úthossz 12 km. Itt a fórumon olvastam, hogy a leszabályozás 6500-as fordulatszámnál van. Az első 1000 km után valóban oda lehet lépni neki, meg a benzinkút pénztárához is, tankolás után.

Előzmény: kzkzkzkz (15430)
kotipeti Creative Commons License 2005.04.17 0 0 15438

 

Már pár hozzászólással előbb írtam, hogy sajnos az enyém is ciripel a generátor környékén alapjáraton és meleg motornál. Bezzeg az elődjével nem volt ilyen probléma.

Előzmény: boszi70 (15422)
mzdude Creative Commons License 2005.04.17 0 0 15437
Bassza meg a tehén, egyéb okokból a fél Dunántúlt körbeautóztuk; a lényeg az, hogy sikerült egy kisebb ugratásfélét csinálni valami szar hatodrendű úton valami vízátfolyás feletti hídon. :-) Nem ajánlom senkinek, az ebéd majdnem kalandtúrára indult.
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.17 0 0 15436

mp3-as cd tár kb 45000Ft

a sima cd-s rádiót akarták 50e-ért betenni a magnó helyett :-(

 

http://planeterenault.com/forum/viewtopic.php?t=6830&highlight=vdo

kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.17 0 0 15435

Válasz magamnak :-)

 

Itt a kiosztás talán:

http://perso.wanadoo.fr/sebire.philippe/page_cable_chargeur_cd.htm

Előzmény: kzkzkzkz (15433)
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.17 0 0 15434
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.17 0 0 15433

Kiszedtem a rádiósmagnót, és lefotóztam a csatikat. Van egy szabad csati amibe nincs semmi bedugva, gondolom a cdtáré.
 
Tudja valaki a lákiosztásokat? Talán a modellszám alapján ki lehetne deríteni, a könyve szerint Philips a cucc. (Szerintem a ságra a kijelzőhöz, a fehér a hangfalakhoz megy, a fekete a táp)

Foglalt


Csatik


Típus

kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.17 0 0 15432

Kiszedtem a rádiósmagnót, és lefotóztam a csatikat. Van egy szabad csati amibe nincs semmi bedugva, gondolom a cdtáré.

 

Tudja valaki a lákiosztásokat? Talán a modellszám alapján ki lehetne deríteni, a könyve szerint Philips a cucc. (Szerintem a ságra a kijelzőhöz, a fehér a hangfalakhoz megy, a fekete a táp)

vzole Creative Commons License 2005.04.17 0 0 15431
Üdv ! 4 éves a Tháliám hamarossan műszakira kell vinem .Ugy terveztem hogy a szerviz-átvisgálást +müszaki egybe megoldom.ha valakinek van tapasztalata ebben kérem mondja el ,szervizköltség,vizgadij stb? Vagy hol találok erről valamit?
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.17 0 0 15430

1,4 16V átlagfogyasztás (még bejáratós)

8-271km (200km országút, ebből 100km légkondi 1-es fokozat, 115km/h max): 7,91

271-789km (kb 420km országút 100km légkondi 1-es fokozat, 115km/h max): 7,11

 

Nem sok ez szerintetek? A városi az BP, szóval itt cammogós a maradék km...

 

Most 1020km-nél jár a kocsi, már oda lehet lépni neki :-)

Leszabályoz a motor valahol a magasabb fordszámtartományban. Eddig 1010km-nél léptem oda neki egyet 2-ben 6000ig, de nem szabályozott le.

Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.17 0 0 15429

Common rail:

 

Itt:

http://wwww.audi.hu/lexikon_detail.php?id=16&Suchbegriff=&Schlagwort=&Buchstabe=

 

És pl itt:

http://www.mobilstar.hu/daimot.htm

 

Nem egy fullos műszaki tartalom, de a lényeg teljesen benne van!

 

sdCi-t én még nem láttam, Thalián volt?

Előzmény: m2824 (15428)
m2824 Creative Commons License 2005.04.17 0 0 15428

Nem új a gép, egyébként Prestige felszereltségű. Szóval mit jelent az a dCi, de már úgy is láttam hogy sdCi?? Mit jelent az a közös nyomócső?

Előzmény: Anonymus23 (15412)
emecs Creative Commons License 2005.04.17 0 0 15427
én sem tudok róla,hogy sürübben kellene vinni szervizbe, amikor én vettem én is rákérdeztem de határozott nem választ kaptam.nem a szerviz akar lehuzni?
Előzmény: Vesalius (15423)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.17 0 0 15426

Én nem tudok róla, hogy gyakrabban kellene.

30000 vagy 2 év.

Előzmény: Vesalius (15423)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.17 0 0 15425

Hát akkor passz.

A zajforrás környékén meg kellene nézni, hogy nem ér be valami egy másik helyre, és amiatt zajol.

Előzmény: _bekefiu_ (15424)
_bekefiu_ Creative Commons License 2005.04.17 0 0 15424

Akkor nekem mas lehet.

Mert nem onnan jon.Meg hangos is

Előzmény: Anonymus23 (15419)
Vesalius Creative Commons License 2005.04.17 0 0 15423

Volna egy kérdésem a Diesel Thaliásokhoz:

A diesel Thaliákat gyakrabban kell vinni kötelező szervízelni, mint pl a benzineseket?

Köszi a választ előre is.

boszi70 Creative Commons License 2005.04.17 0 0 15422
Nekem! A szevizben állítólag megcsinálták, és azt mondták, hogy biztos valamin fennakadtam, és egy lemez hozzáért a kipufogóhoz stb... A probléma az, hogy nem változott. Főleg meleg motornál csinálja, ha adok neki egy kis gázt tényleg nem csinálja, gáz levét után 1 másodperc múlva újra kezdi. Én jól hallom! De nem tudom, hogy mi. Generátor? Mert onnan jön valahonnan.
Előzmény: _bekefiu_ (15399)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.17 0 0 15421

Ja-ja!

Csak tegnap este már nem ugrott be a név.

A nevek megoszlásának arányát azt nem tudom.

Előzmény: biga156 (15420)
biga156 Creative Commons License 2005.04.17 0 0 15420
Clio Symbol van ráírva, nem? Egy csomó országban ez a neve. Lényegében tudomásom szerint itt, meg Lengyelországban Thalia a neve.
Előzmény: Anonymus23 (15416)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.17 0 0 15419

Meghallgattam és az alábbi van:

 

Ilyen elektromos ciripelő (mint egy kis elektromotor pörgése) hang jön a bal elejéből, a lámpa mögött lévő halom elektronikából, bár ez lehet, hogy természetes, nem igazán területem az elektronika. Más ciripelés nem hallaható. Ez volt az a hang, amire az előző hsz-ban utaltam.

Ez is igazából akkor hallható, ha egészen közel hajol az ember a dobozhoz.

 

 

 

Előzmény: _bekefiu_ (15418)
_bekefiu_ Creative Commons License 2005.04.17 0 0 15418
Elore is koszonom
Előzmény: Anonymus23 (15415)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.16 0 0 15417

Na jól kiírkáltam magam!

:)))))))))

Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.16 0 0 15416

Nem  tudom észrevette-e már valaki, de a renault honlapján, a Thalia menünél a bemutatóteremnél a külső nézetet választva egy "Clio XXXXXX" (nem tudom elolvasni, illetve most nem ugrik be a név) van ráírva a kocsira amit körbe lehet   forgatni!

 

http://www.renault.hu/RenaultSITe/cars/thalia/showroom/panoramic_views/index.html

 

:)

Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.16 0 0 15415

Nekem is ciripelt, de csak hidegben csinálta, ha jól emlékszem.

Amolyan elektromos ciripelés volt.

Mostanában mintha már nem hallanám, de holnap megkagylózom.

:)

Előzmény: _bekefiu_ (15399)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.16 0 0 15414

Tuningcoccokat én még nem nagyon láttam Thaliához, de jó pár helyen lehet ilyen cuccokat kapni:

 

http://www.breitreifen.hu/lampak/

 

http://carstyling.hu/index.php

Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.16 0 0 15413

Hali!

 

Ilyen Lexus optikás lámpa a Clio II-höz kapható, megmondom őszintén, hogy szerintem nem egyforma a Thaliájéval, de az itt kapható:

 

http://www.magnumtuning.hu/index.phtml?op=termek_reszletes&step1=Renault&step2=Clio+II&step3=1998-

Előzmény: !!!!Fecó!!!! (15410)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.16 0 0 15412

Üdv!

 

Amit nekem sikerült kideríteni a 80 lovasról, hogy ebben már van intercooler, illetve más áttételes váltó van benne mint ami a 65 lovasban. cca 250-300 fordulattal alacsonyabban hozza ugyanazt a sebességet, mint az a váltó ami a 65 lovasban van. Amúgy, ahogyan én tudom teljesen ugyanaz mint a többi.

Gondolom a vezérlő program más még, de ez természetes.

 

Milyen felszereltséggel veszed?

Előzmény: m2824 (15407)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.16 0 0 15411

Ma sikerült egy kicsit kipróbálni a box+szélesebb gumi fogyasztásra történő hatását.

Megjártam Pestet (480 km) cca össz 24-25 l fogyasztással (a kanna nem mutatott pontos értéket :))) ), azaz cca 5,2 l/100km.

Főleg autópálya 120-140 között 4 személlyel.

Szerintem OK.

 

Viszont ami kicsit elszomorított, hogy a tücsök nekem is előjött...

Legalábbis azt hiszem az, mert az egyik útszakaszon eléggé ciripelt valami: aki ismeri a 35-ös M3-as utáni szakaszát, az tudja, hogy amúgy az autógyárak ezen az útszakaszon csináltatják meg az új fejlesztések futóműtesztjét! Egyszerűen krimi az az út!!! Azt járatnám azon az úton egész nap hétfőtől péntekig aki engedélyezte, hogy így kinyírják és ilyen állapotban hagyják azt az utat!

:((

Hogy lehet ezt a tücsköt megszüntetni?

!!!!Fecó!!!! Creative Commons License 2005.04.16 0 0 15410

Hali! Valaki legyen szíves mondja meg,hogy hol lehet kapni(ha egyáltalán lehet) lexus optikás hátsó lámpát thaliára?

dohonyiz Creative Commons License 2005.04.16 0 0 15409

A MOL 99-es és az mittommelyik kút 100-as benzinjével van már valakinek tapasztalata? Mennyivel jobb, mint a 95-ös, vagy 98-as benzin? Megéri a +50 Ft-ot literenként?

dohonyiz Creative Commons License 2005.04.16 0 0 15408

Szia!

 

Nem állt le, főleg nem végleg, csak Diesel mostanában nem tudott internet közelében lenni.

 

Zoli

Előzmény: Redfox (15405)
m2824 Creative Commons License 2005.04.16 0 0 15407
Nagyon úgy fest, hogy egy ilyen hajtóműves Tháliát fogok venni és csak egyszerűen szeretném tudni, hogy mi "kattog" alattam-előttem:-)
Előzmény: Anonymus23 (15398)
sfbukfenc Creative Commons License 2005.04.16 0 0 15406
Én nem csak majdnem, hanem el is hagytam. 140-nél, plusz egy kis Bora Horvátországban. Mondd meg a szervízben, ne csak ott ragasszák, ahol elengedett, hanem végig, utána nem lesz gondod vele.
Előzmény: emecs (15404)
Redfox Creative Commons License 2005.04.16 0 0 15405
Érdeklődné, hogy a klub internetes oldalának frissítése végleg leállt ( nagyon úgynéz ki)? Vagy indítson valaki egy teljesen új oldalt?
emecs Creative Commons License 2005.04.16 0 0 15404
a korábbi kérdések:                                                                                                  jártatok már ugy,hogy az első szélvédő jobb oldali gumiszigetelését majdnem elhagytátok ugy enyhe szélben és 120-130 km/h menéssel.az előzmény annyi egyszer kb 5 honapja már volt egy ilyen esetem akkor a felső sarkát a rönöban ujra ragasztották most az alsó sarka engedet el,a felső tartota meg.ezután a bal oldali következik és igy körbe érünk vagy csak egyedi eset? hasonló volt valakinek?

pár oldalal korábban volt szó az automatikus visszazárásról szó amit a rönöban kell bekapcsoltatni ez mindegyikben bent van vagy csak a riasztosokban?

utolagos utastér szüröt ha jol emlékszem csak a klimásakba lehet rakni erösitsetek meg ha nem?

Előzmény: emecs (15321)
fezso Creative Commons License 2005.04.16 0 0 15403
Én még annyi különbséget láttam, hogy megkapta a megane hűtőrácsát (meg hát ehhez persze kicsit mórdosult a motorháztető lemez) Belsőtérben csak a kárpit más, a többi része úgy láttam változatlan.
Deeper Creative Commons License 2005.04.16 0 0 15402
Szia emecs! Az én fogyasztásom átlaga (1,5dci 80le) ~ 10 000 km-nél járok; 5,5. De ha viszaolvasol, ÖregMackó 5,2-5,3 körül mondta a sajátját. A többi dízeles kollégáé is ezen értékek körül mozog.
Előzmény: emecs (15400)
tefi Creative Commons License 2005.04.16 0 0 15401
a napokban olyan thálit láttam amin a hátsó lámpa indexbura fehér volt ez lenne a status felszereltség vagy valami más?

Ez már valami más !!
Ez a Thalia 3-as verzió.
Itt -ahogy néztem - a búra fehér és az égő sárga - a régiekbe /mint az enyém/ fordítva van.
Ezenkívül az oldalsó irányjelző is fehér. Az első lámpában is volt valami furcsa, de nem jöttem rá,hogy mi a különbség.

A fogyasztásod jónak mondható, bár nekem nincs összehasonlítási alapom.
Az én benzines 1,4 16V gépemnek 1. évben 6,7 l, a 2. évben 6,6 l volt az éves átlaga - nagyobb részt lakott területen kívül.
Előzmény: emecs (15400)
emecs Creative Commons License 2005.04.16 0 0 15400

sziasztok

korábban irtam,hogy ismét  telefonáltam a a rönó ügyfélsolgálatra az elveszet kártya ügyében igértek 1 1/2-2 két érkezést a kártyára és láss csodát a HÉTEN MEGJÖTT!!!!

a napokban olyan thálit láttam amin a hátsó  lámpa indexbura fehér volt ez lenne a status felszereltség vagy valami más?

a korábban feltett kérdéseimre nem tudtok válaszokat vagy feledésbe merült??

szerintetek 10200 km-re 5,3 fogyasztás jó ebből kb 500 km autopálya a többi városi és országuti?

_bekefiu_ Creative Commons License 2005.04.16 0 0 15399

Sziasztok.

 

Regen irtam mar ide de lenne egy kerdesem a kis thaliamal kapcsolatba.

Tegnap vettem eszre hogy alapjaraton a motorhaz felol apro szabalyos folyamatos ciripeles hallhato.(lehet hogy gaz adas soran is de azt mar elnyomja a motorhang)

Volt mar valakinek hasonlo problemaja?Mi lehet az?

 

Valaszokat elore is koszonom

Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.15 0 0 15398

Konkrét műszaki leírásra gondolsz, vagy általános marketing leírásra?

 

Nem tudom, hogy valakinek lenne műszaki leírás, de az engem is érdekelne...

Előzmény: m2824 (15397)
m2824 Creative Commons License 2005.04.15 0 0 15397
Hol találnék valami leírást az 1.5-ös dízel motorról?
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.15 0 0 15396

Megmondom őszintén, első olvasatra nekem is az ugrott be, hogy Mynames jelentkezik a jövő héten, hogy lenyúlták a felniket!

:DDDD

Nagyon LOL!!!

Előzmény: fezso (15395)
fezso Creative Commons License 2005.04.15 0 0 15395
...ezt most visszaolvasva pont olyan, mintha lopni mennék :--))
Előzmény: fezso (15394)
fezso Creative Commons License 2005.04.15 0 0 15394

Mynames!

 

honnan származik a felni és szkolko forintov?

az én szekerem ugyanez a szín, de kiváncsi lennék élőben is... merre parkol a géped?

csipeti Creative Commons License 2005.04.15 0 0 15393
Sziasztok!
A szervízelési költségekre visszatérve meg kell állapítanom, hogy a gari lejárta után szakszervízbe vinni a kocsit igencsak meggondolandó dolog!

Most volt aktuális a 60000-es szervíz, meg fékbetétcsere is, elmentem hát rönóékhoz itt Szegeden. A fékbetétcsere anyag-munka 21.000Ft (ha nem kell tárcsát szabályozni), a szervíz olajcserével kb. 30000 Ft, Tehát 51000+tárcsaszabályozás, ha kell.

Elvittem ahhoz a szerelőhöz, aki még annó a Corsánkat javítgatta:
az olajat én vittem,. fékbetétcsere, tárcsaszabályozás, olajcsere, szűrők, kézifékjavítás (ki volt szakadva), átvizsgálás 14000Ft anyaggal együtt!

A különbségből 1-2 assistancesegítség finanszírozható! Bár remélem nem lesz rá szükség.
Előzmény: mynames (15347)
Biovadász Creative Commons License 2005.04.15 0 0 15392
Úgy néz ki meggyógyult a hűtőventillátorom...
Vagy csak megzoktam, nem tudom.
De már nem érzem annyira a rázást, mint amikor beindult a szezonja.
preben Creative Commons License 2005.04.15 0 0 15391
ha be lehet segíteni a Thalia-klub kedvezménykereső akciójába, akkor szerény eszközeimmel az alábbit tudtam "elérni":

Szegeden a XENIX-CAR (Szeged, Guttenberg u. 22 Tel:62/543-850) hajlandónak mutatkozik a tagoknak komolyabb kedvezményt biztosítani (10-20%)

Róluk annyit, hogy a Frid-Car nevű országos nagyker szegedi képviseletei, akik köztudodtan(?) a francia autókra specializálodtak..

Cserébe szeretnének felkerülni az online klub honlapjára mint ajánlott "alkatrészlelőhely"...bár látom hogy most Diesel éppen kiszálóban van....

Szóval ha van kinevezett tárgyalóképes egyén a fenti elérhetőségen egy puhatolozó megbeszélést elindíthat....Csabát keresse...
nagya2 Creative Commons License 2005.04.15 0 0 15390

Hi HGaabor!!!

 

De ha engem igenis érdekel a turbó utáni nyomás!?!?mer speciel ott akarok+teljesítményt kicsiholni (meg érdekel mikor épul ki a nyomás)+ nitro+sportszürő+sportkipufogó++++++

 

Najó felébredtem Ha Majd Ilyet Akarok akkor veszek valami mást :-((((

 

Üdv Nagya

Előzmény: HGaabor (15388)
dohonyiz Creative Commons License 2005.04.15 0 0 15389

Szia!

OK, köszi, megbeszéljük, és akkor április végén, vagy májusban valamikor elgurulunk Szegedig :o)

 

Üdv

Zoli

Előzmény: v__tibor (15386)
HGaabor Creative Commons License 2005.04.15 0 0 15388

Azért nem hozza a tudomásodra, mert nincs benne az a számítógép, ami a szervízben mindent mér:)) Ugyanis az biza nem egy olcsó szerkezet. A motorban csak max érzékelők vannak, amik különböző impulzusokat adnak le (ellenállás, jel stb) ezeket az adatokat ki is kell értékelni, és ehhez kell a drágább dolog, a computer, no meg ehhez a szoftver.

Meghát mégis a Józsi bácsit miért is érdekelné turbó utáni nyomás, hőmérséklet, stb...?

Előzmény: nagya2 (15387)
nagya2 Creative Commons License 2005.04.15 0 0 15387

Hi mindenkinek!!!!

 

Helyesbítek!!!!! A tegnapi hozzászólásomban rosszul irtam a hőmérséklet mérő állását nem az alábbi szerint műkszik:

Nekem a hőmérsékletmutatóm fix 9 óránál áll akármilyen idő van

 

Hanem: 3 órától indul 1/2 2-nél van üzemi hőmérsékleten

Amikor a mutató megmozdul akkor a viz hömérséklete 50°c

következik kispöcök:60°c

majd nagypöcök:70°c

majd kispöcök:80°c

majd nagypöcök üzemi állás:90°c

ezt bizton állítom mert a számítógép irta ki a szervizbe(+még a beszívottlevegő hő+turbó utáni légnyomás+olajhő+stb+stb)magyarán minden s***t mér csak nem hozza a tudomásunkra.

 

Üdv Nagya

 

 

 

Előzmény: p_takika (15380)
v__tibor Creative Commons License 2005.04.15 0 0 15386

Szia!

Persze megoldható, ha pl egy picit lendületből tovább gurulsz felénk :-)

Előtte mailon vagy telefonon egyeztessünk. De ha arrafelé járok véletlen (úgy hogy lenne szerelésre lehetőségem) akkor szólok.

 

Előzmény: dohonyiz (15381)
Pax2 Creative Commons License 2005.04.14 0 0 15385
Szerintem is igy van.
Előzmény: ÖregMackó (15384)
ÖregMackó Creative Commons License 2005.04.14 0 0 15384

Mire elkezd mutatni már nem dugnád bele a kezed a hűtővízbe. A hőmérő nem lineáris hanem mire kimozdul 50-60 fokos a víz. A 8-9 órához már 90 fok és felette van. Ez az üzemi hőmérséklet.

 

ÖregMackó

 

Persze nem mértem meg de általában így van. (szerintem)

Előzmény: p_takika (15382)
Garfield007 Creative Commons License 2005.04.14 0 0 15383
Ez miert aggaszt? Egyszeruen ha a motor ho leadasa ilyen, akkor nincs miert parazni, hozzateve, hogy a gomba is jo es jol meri a homersekletet. Nincs akkora hoveszteseg, hogy a vizet 10 perc alatt az ora altal merheto hofokra melegitse. Egyszeru ez, addig jo, amig nem megy 15 perc alatt a pirosba, lasd Skoda 120. :-)
Előzmény: p_takika (15382)
p_takika Creative Commons License 2005.04.14 0 0 15382
Engem pont az aggasztott, hogy 10 perc városi autókázás után ked el egyáltalán mozogni a mutató. Erre mondták a szervízben, hogy semmi baja a termosztátnak.
dohonyiz Creative Commons License 2005.04.14 0 0 15381

Sziasztok!

 

Sajnos úgy néz ki, nem tudunk menni a szegedi Thalálkára, mert közbejött egy családi ok. :-(

 

V_Tibor!

 

Megoldható máskor is a hőmérő beszerelés? Elvileg minden 2. héten megyünk Nagykőrösre, akkor össze tudunk futni valahol, ahol Neked is jó.

 

Köszi és üdv!

Zoli

p_takika Creative Commons License 2005.04.14 0 0 15380
Köszi, akkor asszem rákérdezek majd a szervízben.
nagya2 Creative Commons License 2005.04.14 0 0 15379

Hi mindenkinek!!!!

 

Előkerestem a hozzászólást:

 

 

Mint azt már emlitettem sokkal előrébb lévő hozzászolásomban a Qasimodó félmeleg állapotban csak második,harmadik rugdalásra volt hajlandó elindulni(10-ből 8*pöccre)olyan ddddddddaaaaaaadddddddooooooggggggoooooossssssan.

Naná mikor szervizbe vittem akkor nem produkálta(garancia alatt).

 

Mostanság egyre jobban zavart a viselkedése ezért egy agykontrollt kértem a szervizben,az agykontroll kimutatta,hogy az alapjárati nyomásérték nagyon ingadozik260-340Bar között,enyhe alapjárati ingadozás is van.

Szoftveressen upgradeltünk (agymosás) ezáltal Qasimodó újra pöccre indul, az alapjárati nyomás beállt 304-306Bar közé és ami a legfurcsább a viz is hamarabb melegszik!!!!!

Ráadott fűtéssel ma reggel 5km alatt üzemmeleg állapotba került, fűtés nélkül már 3km alatt felmelegszik,ez 5-2km-es javulás!!!!!!

Lehet, hogy ennek az árát a kúton fogom inni?

 

Üdv Nagya

Előzmény: nagya2 (15378)
nagya2 Creative Commons License 2005.04.14 0 0 15378

Hi P takika!!

 

Olvass vissza a hozzászólásaimba ott van az eset pontossan leirva.

 

Üdv Nagya!

Előzmény: p_takika (15377)
p_takika Creative Commons License 2005.04.14 0 0 15377
Engem pont az aggasztott, hogy 10 perc városi autókázás után ked el egyáltalán mozogni a mutató. Erre mondták a szervízben, hogy semmi baja a termosztátnak.
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.14 0 0 15376

>Szoftvert frissítettek?

Hol lehet megnézni a szoft verziót a kocsiban? És mi a legfrissebb verziószám?

Már a kocsiba is le lehet tölteni "BIOS"-okat, mint az alaplapokhoz :-) ?

Előzmény: nagya2 (15375)
nagya2 Creative Commons License 2005.04.14 0 0 15375

Hi P taktika!!

 

Nekem a hőmérsékletmutatóm fix 9 óránál áll akármilyen idő van(na jó nagyfalusi csúcsban felmegy 10 órára) a melegedési gyorsaság azóta változott mióta a szoftver frissitették azóta cca 3 km alatt felmelegszik(előtte 5-6km kellett).

 

Üdv Nagya

Előzmény: p_takika (15348)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 15374

Egy páran már lecseréltük a a felnit 15"-ra szerintem nagyon jól néz ki vele, pár száz hozzászólással (március közepe) vannak fotók (Mynamesé nagyon király lett szerintem, azzal a színnel együtt ütős).

 

Ültetést pedig meg lehet oldani spec teleszkóppal.

Nemrég volt szó teleszkópfelújításról, és ha jól emlékszem valamilyen Kárászy cég honlapján van egy ilyen teleszkóp, van róla egy kis videó is.

Igen, itt megtalálható:

http://www.karaszy.hu/

Ez nekem is tetszik, mertígy legalább fel-le lehet mozgatni.

 

Biztos jól nézne ki ilyen tuningcuccokkal, de hát ez csak nem egy sportgép...

 

Amit én láttam azok levonók voltak, ilyen ezüstös kopoltyúk, üzemanyagtöltő fedélre valók, stb. Bár ezek nem Thalia specifikusak.

Előzmény: p_takika (15371)
m2824 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 15373
Köszi a válaszokat, asszem még tájékozódom...
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 15372

m2824!

 

Vagy pl itt is van egy kocsi:

2004.11 havi, 12ekm-el, 2,4MFt

 

Ez elég olcsónak tűnik, de érdemes lehet megnézni, hiszen csak 6 hónapos...

 

http://www1.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?q1=Renault&hirdeteskod=2780533&submit=ugras&megjelenes=4&kategoria=&screenwidth=1280

 

Előzmény: m2824 (15363)
p_takika Creative Commons License 2005.04.13 0 0 15371
Jaja, az tuti, főleg, ha kicsit nagyobb mint 14" :) Meg valami kis ültetés, bár igazából ettől kicsit tartok így magyar útviszonylatban, bár egy köztes magassággal egész jól el lehet közlekedni :)
Előzmény: Anonymus23 (15369)
p_takika Creative Commons License 2005.04.13 0 0 15370
Küszöb, lökhárítók, valami kis szárnyszerű... ilyesmik.
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 15369
Mondjuk egy könnyűfémfelni nagyon sokat dob rajta.
Előzmény: p_takika (15367)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 15368
Milyen optikázásra gondolsz?
Előzmény: p_takika (15367)
p_takika Creative Commons License 2005.04.13 0 0 15367
Lehet, hogy ki fogtok nevetni, de kíváncsi lennék, hogy egy kis optikázás csak az én elborult agyamban fordult meg a Thaliával kapcsolatban? Mert keresgéltem neten mindenféle optikai tuningos cuccokat, de igazából egyet se találtam... Pedig kiváncsi lennék egy megvadított Thaliára... :)
p_takika Creative Commons License 2005.04.13 0 0 15366
Az árra nem tudok/merek mit mondani, biztos vannak itt hozzáértőbb emberek, de szerintem ezekbe az új dízel motorokba különösebb probléma nélkül bele kéne menni 200000ren fölül, ha a szokásos karbantartásokat elvégezteted, meg persze ha nincs széthajtva a gép. Láttam már repedt blokkos 5000 km-es -nem írok tipust, nehogy valaki félreértse- autót, mert úgy mentek vele, mint egy versenyautóval... Tulaja válogatja...
Előzmény: m2824 (15363)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 15365

Nyíregyházán anno én is kipróbáltam egy fehér színű Thaliát, bár az 2003 05 havi.

De elvileg csak 23eKm van benne.

Mielőtt megvettem volna az újat ezt kipróbáltuk, és már majdnem le is foglalóztam, de mivel lízingre ment, majdnem annyit kellett volna fizetnem a használtra, mint az újra. Akkor kiszámoltam és az új egy 100-assal lesz elvileg hosszabb a végére. És ez csak új, plusz a 2 év gari sem mindegy, illetve az enyémben már az erősebb moci van.

 

Esetleg itt van amiről beszéltem:

http://www1.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?q1=Renault&hirdeteskod=3450257&submit=ugras&megjelenes=4&kategoria=&screenwidth=1280

 

Bár ehhez nincs téligumi, illetve tetőcsomagtartó.

 

Mindenképpen javaslom, hogy nézz szét a neten, ár, futott km szerint is.

www.hasznalauto.hu

 

Szerintem az a km egy picivel fentebb van az átlagnál, bár igazából attól függ, hogy hogyan használták.

Előzmény: m2824 (15363)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 15364

65 ezer volt, 2 hét visszavásárlási garanciával.

Hajdúság.

 

Kb 2-3 perc alatt vissza lehet állítani az eredeti állapotot, innentől kezdve ki az aki megmondja, hogy használva volt-e ilyen.

Nem nagyon látszik, hogy hova van beépítve, de hétvégén majd csinálok róla egy fotót, hogy mi hova van kötve.

Előzmény: p_takika (15362)
m2824 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 15363

Sziasztok!

 

Még nem voltam itt, de szeretném megkérdezni a tanácsotokat. Egy Thalia 65 lovas dízelt-t szeretnék venni, már ki is van nézve. A paraméterei:

2003. 10. hó, felszereltsége a mostani statusnak felel meg - ha jól mondom - ezt mondta az eladó, (klíma, rádió, elektromos ablak, légzsákok, ülés-kormány állítás, ind.gátló, ködlámpa stb. +tetőcsomagtartó, vonóhorog, téligumi garnitura, 1. tulaj, 39.000 km és mindezt 2.15 mill.-ért. Állapota azt hiszem az átlagosnál nem roszabb. Mi a véleményetek? 

Ja, és átlagos, karbantartott használatban mennyit bírhat ki egy ilyen motor?

 

Köszönettel:

Robi

 

p_takika Creative Commons License 2005.04.13 0 0 15362
És mennyibe fáj ez a cuccos, meg hol lehet hozzájutni? :) A gariba ez nem zavar bele?
Előzmény: Anonymus23 (15361)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 15361

Valami olyasmi.

Csak maszek gyártmány.

 

Eddigi tapasztalataim: alacsonyabb fordulaton érezhetően erősebb, illetve jobban gyorsul. A fogyasztásban nem nagyon tapasztaltam növekedést, de nem igazán alkalmas az idő, hiszen nemrég lett felrakva a peres szélesebb gumi, illetve most már azért jobb idő van, szal emiatt is kevesebbet kellene fogyasztania. Mindenesetre az üzemynagszintjelző állásából ítélve mostanában javult a fogyi, de ez szerintem nem a box hatása, attól inkább növekedést várok. Bár ha nem pörgetem nagyon, akkor elvileg még kevesebbet is fogyaszthat, ha normálisan használom alacsonyabb fordulaton.

Előzmény: p_takika (15360)
p_takika Creative Commons License 2005.04.13 0 0 15360
Kicsit le vagyok maradva, de mi is ez? Dízelhez valami teljesítménynövelő computer? olyan PBox szerű?
Előzmény: Anonymus23 (15356)
v__tibor Creative Commons License 2005.04.13 0 0 15359

Poiuztre!

 

Neked régi csatid van, Te bármikor átugorhatsz, s megejtjük a beszerelést, csak egyeztessünk időpontot ... :-)

 

Mail ment ...

 

Van még más Szeged környéki? :-)

Előzmény: v__tibor (15357)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 15358

Örülünk a jó fejleményeknek!

Én számítok a szegedi Thalira, és a beszerelésre!

;)

Előzmény: v__tibor (15357)
v__tibor Creative Commons License 2005.04.13 0 0 15357

Sziasztok!

 

Ddaniel most viharzott el tőlem a beszerelt hőmérővel. Erős egy óra alatt végeztünk, s ebben már a próba, forrasztás, szét-összeillesztés is benne volt. A többiektől még egy pici türelmet kérek, ugyanis most véglegesedett a konkrét megoldás, s ami engem a legjobban megnyugtat, hogy korrekt stabi biztonságos szakszerű megoldást sikerült találni az új fajta sárga csati belsejében az érintkezőre. Az Ő autója volt a próbababa, amit ezúton is köszönök neki, mivel már a sajátomon nem tudom tesztelni ...

 

Így már sokkal nyugostabban küldöm el illetve szerelem majd be ezután !!!

 

:-)))

Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 15356

Mynames:

 

Itt van néhány fotó a tuningboxról:

 

 

Kívülről

 

 

 

Belülről felül

 

 

 

Belülről alul

 

 

Ja a felirat az persze el van rajta írva..

Common-RALL. LOL!

Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 15355

Hát az azért elég ciki tud lenni, ha csak 1/2 9-ig megy, és ezt is csak akkor, ha dugó van. 1/2 9 utén mivel szoktál járni?

;)))

Előzmény: mynames (15353)
mynames Creative Commons License 2005.04.13 0 0 15354

Mert én azt hittem, hogy legfelül a két vastagabb vonal között kell állnia (11óra környékén), valahol ezt olvastam...

 

Ez már szerintem durva lenne...

Előzmény: kzkzkzkz (15350)
mynames Creative Commons License 2005.04.13 0 0 15353

Hali!

 

Nekem 1.5 dci 65Le, és még soha nem ment el 9 óráig. Szigorúan csak 8, nagyon nagy dugóban 8.5 volt.

 

Üdv: mynames

Előzmény: p_takika (15348)
p_takika Creative Commons License 2005.04.13 0 0 15352

Oksa, köszi szépen az infokat.

corsaclub Creative Commons License 2005.04.13 0 0 15351

Szia,

 

Nekem sem ment meg sosem 9 ora fele a homersekletmutato. Szerintem ez a normalis. Nem kell megijdeni. Ez az uzemi homerseklet. En altalaban addig, mig ezt el nem eri, nem is szoktam 3000 fole vinni a fordulatot.

Előzmény: kzkzkzkz (15350)
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.13 0 0 15350

Nekem 1.4 16V-s van és a motorhőmérséklet mutató 200km-es út alatt félig ment fel, azaz 9 óránál állt, inkább kicsit alatta. Mondjuk esős idő volt, és nem volt túl meleg se (most vasárnap).

 

Ez is normális? Mert én azt hittem, hogy legfelül a két vastagabb vonal között kell állnia (11óra környékén), valahol ezt olvastam...

Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 15349

Nekem is ilyen (80HP), és még két ismerősömnek, akinek 65 lovasa van, szal szeritnem ez a standard.

Szerintem itt a fórumon a többieknek is hasonló tapasztalataik vannak.

Előzmény: p_takika (15348)
p_takika Creative Commons License 2005.04.13 0 0 15348

Sziasztok!

 

Egy kérdésem lenne, mégpedig, hogy 1.5 dCi 65 lovas Thaliánál üzemi hőmérsékleten pont középen kellene állni a vízhőmérséklet mutatónak? Mert nekem a 8 óránál áll 9 helyett. Meg iszonyat lassan melegszik fel, de a szervízben azt mondták, hogy semmi baja a termosztátnak. Ez lenne a normális?

mynames Creative Commons License 2005.04.13 0 0 15347

Szia!

 

Hát ismét van arcuk a szervizeseknek!

 

Eltekint a 15.000km-es szerviztől, de a 30.000-es kb. 50.000HUF, hacsak még majd "észre nem vesznek valamit". Szóval simán kifizettetnék az elmaradt 15000 km-est,  -ami max 7000-be szokot kerülni-sőt meg még arra is rátesz!

Szerintem a 30.000-es szerviz max 30000 be jöhetne.

 

Szerintem is vegyél olajat meg egyebeket külön. Ajánlom a Rowe-t, de mostanában castrol is jó áron van (milyen motorolajat használjak topic - pkri nickname-t keress) és a totalcar áruházban olcsóért van Elf is (ha van még)!

 

üdv: mynames

Előzmény: benkoagi (15342)
benkoagi Creative Commons License 2005.04.13 0 0 15346
A szekszárdi R. -nál akcióban láttam sárvédőt nincs 6000 Ft. Ma cserélték ki az üléshuzatot 2 óra alatt végeztek. Nem olyan mint a gyári, de nem rossz.
fezso Creative Commons License 2005.04.13 0 0 15345

Üdv Mindenkinek!

 

Már egy éve hajtok egy 1,4 8v-t, eddig teljes megelégedéssel, de csak most vettem észre a fórumot.

Sajnos nincs időm végigolvasni a múltat, ezért kérdem: a sárvédőkre 10.300HUF/pár árat adott a márkaszervíz, nem sok ez egy kicsit két fröccsöntött gumilapért?!

benkoagi Creative Commons License 2005.04.13 0 0 15344
Nagya2! Köszi a választ, a pénzt én is sokallom (ezért is írtam). Emlékeim szerint a fórumot olvasva, mintha nem lett volna ilyen sok. Biztosan addig még körbejárjuk a témát alaposan. Üdv: benkoagi
Előzmény: nagya2 (15343)
nagya2 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 15343

Kedves Benkoagi!!

 

Én személy szerint sokallom az 50000ft cehhet, tavaly a 30000 szervizt 19960ft-ból megúsztam (elötte a mosó,fagyállótartályt feltöltöttem).

A gépkönyv szerint 2év, vagy 30000km a csere periódusa, amelyik elöbb bekövetkezik, nálad ezekszerint a két év.

Ja és kérdezz meg más márkaszervizt, vegyél márkás olajat és vidd azt, ahol nem engedik betölteni a vitt olajat ott kezdj el gyanakodni!!!!

 

Üdv Nagya

Előzmény: benkoagi (15342)
benkoagi Creative Commons License 2005.04.13 0 0 15342
Kedves Márkatársak! Szeretném a véleményeteket kérni. Jelenleg 14600 km van az autóban, júliusban lesz 2 éves.Érdeklődésünkre a  szervíz  a követezőket mondta: a 15 ezres átvizsgálástól eltekint, 2 évesen viszont 50 ezer Ft-ot irányoz elő olajcserére, szűrőcserére stb. Kérdés kell-e 16-17 ezer km-nél (ennyi lesz kb. júliusban) ezeket a cseréket megejteni vagy a 2 év miatt muszály ? Nem sok-e a fenti összeg ezért? Köszi: BenkőÁgi
diesel_uberalles Creative Commons License 2005.04.13 0 0 15341
Szerintem a felújításban benne van az is, hogy beszerelik, de erre nem kérdeztem rá.
Előzmény: kzkzkzkz (15338)
Vulkan16V Creative Commons License 2005.04.13 0 0 15340

Ólompótló adalék. Még most is üzemben van nálunk egy Skoda 120L. Ahhoz a Shell kutaknál vettem ólompótló adalékot. a műanyag üveg tetején van egy mérce, hogy hány literhez töltöd. Tankolás után bele a benzinbe. 2XXX forint volt és jó sokáig elég.

Előzmény: Biovadász (15334)
AttiM3 Creative Commons License 2005.04.12 0 0 15339

én tudok intézni neked felújítást. 6k/db, 1év gari

30/255-15-64

Előzmény: kzkzkzkz (15336)
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.12 0 0 15338

Igaz, így már nem mindegy.

A felújítás 10e forintos árában a szerelés is benne van?

Előzmény: diesel_uberalles (15337)
diesel_uberalles Creative Commons License 2005.04.12 0 0 15337
Vedd azt, hogy 16 helyett mondjuk 10 darabja. Az 24e HUF. Sajnos most nekem ennyi is számít, a célom, hogy pozitív egyenleggel jöjjek ki az autóeladásból... :/ (Ja, és a 16000-es lcs.-hoz jön még a szerelési díj. Szerintem ennyinél már nem mindegy annyira...
Előzmény: kzkzkzkz (15336)
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.12 0 0 15336

>>A Thalia lengéscsillapítójának felújítása 7500-12000 HUF között

 

1db-é vagy 4-é? Mert ha 1é, akkor már nem akkora biznic...

Előzmény: diesel_uberalles (15335)
diesel_uberalles Creative Commons License 2005.04.12 0 0 15335

Az állapotát %-ban a gép adja ki, ami megmérte egy könnyed szervzlátogatás során. Az állítható magasságú lcs. árát nem tudom (tel/email).

 

A Thalia lengéscsillapítójának felújítása 7500-12000 HUF között, állapottól függően, 1 év gari. A "juniksztréd"-nél a Sachs darabja 16723 HUF.

Előzmény: kzkzkzkz (15327)
Biovadász Creative Commons License 2005.04.12 0 0 15334
Jaigenbocsánat, nem tettem hozzá, hogy a régi autókra gondolok.

Azért jutott eszembe, mert a nagyonöreg BMW tulaj ismerősöm panaszkodott, hogy a MOL kutaknál megszünt az ólompótlós 98-as benzin.

Most elgondolkodtam rajta, hogy régen a sok gázos Ladánál, Dacianál stb-nél hogy oldották meg.
Előzmény: Garfield007 (15333)
Garfield007 Creative Commons License 2005.04.12 0 0 15333

A mostani autokba nincs szukseg sem olomra, sem olom potlo adalekokra. A 25 eves Fiatunkba kell olompotlo, mert az akkori tervezes soran szamoltak az olom keno, illetve csillapito hatasaval. 

A mostani uzemanyagokban egyeb mas adalekok vannak.

A gazos autok hasznaloinak is elmondjak, foleg akik regi autoba tetettek bele, hogy idonkent benzinnel is jarni kell, egyebkent pl. hideg inditasnal ugyis benzinnel fog inditani.

Az uj autoknal a kenes mar mas modon van megoldva, az uzemanyag olom tartalmaval, erthetoen, nem szamolnak...                                         

Előzmény: Biovadász (15332)
Biovadász Creative Commons License 2005.04.12 0 0 15332
Gázos autóknl hogy lehet megoldani a mindenféle benzinben található adalékanyagok hiányat? Mint pl régebben az ólom volt, monst meg helyette valami ólompótló adalék?
stones Creative Commons License 2005.04.12 0 0 15331

Tavaly kértem gázos árajánlatot 1.4 16V Thalicskára, de gyakorlatilag bruttó 300 eFt lehet beszereléssel- nekem nem éri meg.

 

...Köszönettel vettem árajánlat kérését.

  EURO 3-as, EURO 4-es  gépkocsikba csak hengerenkénti injektoros, szekvenciális rendszert szabad beépíteni.

  Minden korábbi rendszer csak kontárkodás, és elpazarolt idő az azokkal való kísérletezés.

  Az Ön autójába a Stargas Polaris hengerenkénti (szekvenciális) gáz injektoros rendszert ajánlom.

  A komplett rendszer teljes anyagköltsége: 175.000 Ft + ÁFA    (Ez nagykereskedelmi listaár beszerelő műhely partnereink felé)

  Mit tartalmaz a 4 hengeres készlet?

  Elios 4H v. 3.3 gáz injektor vezérlő computert,

Egymástól függetlenül működő, 4 db, common rail tokba szerelt gáz injektort,

Beépített nyomás és hőmérséklet érzékelős intelligens reduktort,

Hall szenzoros szintjelzős multiszelepet, töltőcsonkot,

Szintjelzős kapcsolót

kb. 40 … 50 literes pótkerék alakú tartályt (igény szerint)

Vezetékköteget, injektor vezetéket, fúvókákat, csöveket, rögzítő bilincseket.

A fenti készlet 135 kW teljesítményig alkalmazható, nagyobb teljesítmény igény esetén megnövelt teljesítményű sport injektorok rendelhetőek, de az ajánlatban említett gépkocsihoz ez szükségtelen.

 Hengeres tartály (53-90 liter) esetén további 8000…10.000 Ft + ÁFA  árengedményt adunk.

  A beszerelés (munkadíj) költségeivel kapcsolatosan, illetve a beszerelő műhely partner kiválasztásával kapcsolatosan kérem keressen telefonon...

Előzmény: KorI (15326)
kovlui Creative Commons License 2005.04.12 0 0 15330

mynames

 

Mail ment!

Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.12 0 0 15329

Nekem anno volt egy Zastavám, amibe belerakattam a gázt.

Fogyasztás kb annyira jött ki mint a benzinnel, szal az árkülönbséget lehetett számolni.

Teljesítményre nem vettem észre különbséget, teljesen korrekten ment azzal is.

 

Mondjuk nekem fel kellett újítani a motort, de ez inkább a silány minőségű olajnak és a karbantartás alacsony szintjének tudható be. Nem utolsó sorban, valószínüleg az óra is vissza volt pörgetve, amikor megvettem, mivel eléggé le volt már lakva, de akkor még fiatal voltam, és ilyesmire nem figyeltem oda.

 

Mivel a gáz "szárazabb" üzemanyag mint a benzin, ezért érdemes minél jobb minőségű olajat rakni bele.

 

Gondolhatjátok, mennyire örültem, amikor el tudtam adni, mondjuk ebben nagy segítség volt a gáz, mert asszem anélkül nem lett volna esélyem.

 

Összességében én meg voltam elégedve a gázzal, néha volt egy kis szaga, illetve a szűrőjét kellett elég sűrűn tisztítani (1-2 havonta), mivel elég kicsi volt benne.

Illetve a reduktor is elkoszolódik egy idő után, kb félévente takarítás, illetve évente egy új membrán nem ártott volna bele.

 

Ha hosszabb távra tervezel, akkor megéri belevágni. A zasti az karburátoros volt, nem tudom, hogy az újabbak mennyivel komolyabbak, de ez a technika is biztosan fejlődött már azóta. Nekem 95-ben rakták bele, és 99-ig használtam.

Előzmény: KorI (15326)
mzdude Creative Commons License 2005.04.12 0 0 15328
Majd lécci publikáld a válaszukat.
Előzmény: diesel_uberalles (15325)
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.12 0 0 15327

Ezt honnan tudod, hogy 20% alatti az állapota? Ránézéssel?

Egyébént mennyibe kerülhet egy ilyen "Állítható magasságú sportfutómű" beépítése, amit az oldalon hirdetnek?

Előzmény: diesel_uberalles (15325)
KorI Creative Commons License 2005.04.12 0 0 15326

Sziasztok!

 

szerelt már valaki gázt 1,4i 8V tháliába?

 

tapasztalat?

 

az enyimnek most jár le a gari juniusban (2003-as): azután lehet, hogy befizetek egy gázrendszerre.

 

8,5 literes átlagfogyasztásom van, ilyen benzinárak és évi 20.000 futott km mellett a kb 200.000 forintos beszerelési költség  1 év alatt bejön...

 

szóval tapasztalatok?

 

Előzmény: Anonymus23 (15324)
diesel_uberalles Creative Commons License 2005.04.12 0 0 15325

Lengéscsillapítóról jut eszembe:

 

Nekem az összes K.O., a legrosszabb állapotban a jobb hátsó van (<20%). Alternatíva lehet a l.cs. felújítása: http://www.karaszy.hu/

Árat ma kérek tőlük.

Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15324

Szívesen

;)

Előzmény: emecs (15321)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15323

Jut eszembe lengéscsillapító.

Az előző autómban cseréltek első lengéscsillapítókat, és egy év garit mondtak, km korlátozásról szó se esett. Egy 11 éves kocsiról

Szal nagyon csodálkoznék, ha ez nem férne bele a "teljeskörű" garanciába.

Ezen az elven minden alkatrész kopó alkatrész, csak nem olyan gyorsan kopik....

Gondolok itt pl az ajtózsanérra ;)

Akkor minek a garancia?

:((

 

Ja most olvastam a DC CL-jéről: 30 év átrozsdásodás elleni garanciát adnak rá.

vidia1 Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15322
Ne hagyd magad nekem a 15000 asistancenél vették észre az én közremüködésemmel hogy folyik a jobb hátsó. Szó nélkül ugrottak neki és kicserélték. Egy vasamba sem került. De ha a lengéscsillapitó kopó alkatrész akkor ennyi erővel a kormánykerék is lehet kopó alkatrész. Kopó alk: fék kuplung stb
Előzmény: bezsi1 (15296)
emecs Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15321

anonymusnak köszi megkaptam

nekem 2004.06. havi motorház szigetelés és utas lufi kikapcs is van.

más

jártatok már ugy,hogy az első szélvédő jobb oldali gumiszigetelését majdnem elhagytátok ugy enyhe szélben és 120-130 km/h menéssel.az előzmény annyi egyszer kb 5 honapja már volt egy ilyen esetem akkor a felső sarkát a rönöban ujra ragasztották most az alsó sarka engedet el,a felső tartota meg.ezután a bal oldali következik és igy körbe érünk vagy csak egyedi eset?hasonló volt valakinek?

dieselnek gratula az uj géphez!

pár oldalal korábban volt szó az automatikus visszazárásról szó amit a rönöban kell bekapcsoltatni ez mindegyikben bent van vagy csak a riasztosokban?

utolagos utastér szüröt ha jol emlékszem csak a klimásakba lehet rakni erösitsetek meg ha nem?

 

Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15320

Ja, maximum leragasztanám öntapadós tapétával!

:DDD

Előzmény: diesel_uberalles (15319)
diesel_uberalles Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15319
Zavarna a faberakás ;))
Előzmény: mzdude (15317)
diesel_uberalles Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15318
Köszönöm :)
Előzmény: Anonymus23 (15316)
mzdude Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15317
Én erre gondoltam:

http://www.mercedes-benz.hu/szemelyautok/cl/cl.php

:-)
Előzmény: diesel_uberalles (15315)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15316

Sok sikert, és balesetmentest hozzá!

:)

Előzmény: diesel_uberalles (15315)
diesel_uberalles Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15315
Corolla, virágnyelven :)
Előzmény: Anonymus23 (15314)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15314

A CL az mi?

Van néhány típus, aminek ez a típusjelzése...

diesel_uberalles Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15313

A távollét oka, hogy az Axeleorval vívok nagy csatákat. Addig dialup, GPRS... :( Az utód típusa stimmel, "CL", csak éppen 1991 körüli. Kis pénzből ez tűnik a legjobb vételnek perpill. A Thaliaklubot ez nem befolyásolja. Hűtlen leszek bizonyos értelemben. Pedig nem szokásom :) Nehéz tőle megválni. Más most szomorú vagyok, üvölt a Kőbánya Blues...

 

A klubbal kapcsolatban türelmeteket kérem, remélem hamarosan újra lesz netem ill. eljutok egy netkávézóba.

Előzmény: v__tibor (15306)
v__tibor Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15312

A napfény városa felé ... :-)

 

Segítek egy picit ... :-)

Előzmény: mucki (15310)
ÖregMackó Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15311
Hűtelen leszel?
Előzmény: diesel_uberalles (15304)
mucki Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15310
hol laksz? hátha arra járok :)
Előzmény: v__tibor (15305)
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15309
Akkor a thalia-klubnak is vége ezzel?
Előzmény: diesel_uberalles (15304)
Pax2 Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15308
És mit veszel helyette?
Előzmény: diesel_uberalles (15304)
v__tibor Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15307
Utódról lehet tudni valamit? Az, ami felé korábban kacsingattál (CL)?
Előzmény: diesel_uberalles (15304)
v__tibor Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15306

Nahát, itt van az elveszett fiú ... :-)))

Szia Diesel !

Akkor ez (is) volt az oka a távollétnek?

Előzmény: diesel_uberalles (15304)
v__tibor Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15305

Szia!

Sajnos fogalmam sincs ... :-(

Előzmény: mucki (15301)
diesel_uberalles Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15304

Sziasztok!

 

Ami eddig is lógott a levegőben, az most biztossá vált:

http://www1.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?q1=Renault&hirdeteskod=587447&submit=ugras&megjelenes=4&kategoria=&screenwidth=1024

 

Dénesnek szeretnék egy szerető gazdát találni. Ha valakit, aki befogadná (jópénzért :)), pls szóljatok. Elérhetőség a hirdetésnél.

 

Előre is köszi!

 

diesel

mzdude Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15303
Menjenek a fenébe, minden utacasarki helyen 2 év garanciával adják a lengéscsillapítót, nem pedig tízezer kilométerrel...
Előzmény: bezsi1 (15296)
steve53 Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15302

 

Sziasztok!

 

A jótállás és a szavatosság kérdésében ajánlom a http://www.fvf.hu/ weboldalt !

mucki Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15301
szia v_tibor.Mikor jársz legközelebb kecskemétkörnyékén? mucki
Előzmény: v__tibor (15289)
tws1 Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15300
"Rizsa! Ne dőlj be neki!

Nézd meg a karbantartási tervben, hogy hány ezer kilométerenként esedékes a cseréje. Annyit ki kell bírnia."

Ugy van! Ne hagyd magad! Csereljek ingyen.

Eljen a fogyasztovedelem. (Magunknak kell megvedenunk a sajat jogainkat, tehat eljunk soka Mi!) :))
Előzmény: kovlui (15299)
kovlui Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15299

Rizsa! Ne dőlj be neki!

Nézd meg a karbantartási tervben, hogy hány ezer kilométerenként esedékes a cseréje. Annyit ki kell bírnia.

Előzmény: bezsi1 (15296)
bezsi1 Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15298
Na, a 7-en egyeztetek egy időpontot, megfelelően felspanolom magam, és meglátogatom a szervízt! Kíváncsi vagyok !!!
Előzmény: kzkzkzkz (15297)
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15297

Az ilyeneket nagyon bírom: "csak 10e km-ig garanciás a lengéscsillapító".

 

Hol van ez leírva? Mert a garifüzetben tuti nincs. Ezt csak úgy fejből mondta, gondolom a tiedben több van, mint 10ekm, és ezt ő is tudta, ezért mondta neked ezt...

 

Azt nem értem csinálnak ilyeneket, amikor úgyis a végén az lesz, hogy kicserélik ingyen (visszaadják a lóvét).

 

A szomorú az, hogy mindenhol át akarják verni az embert. Nekem/nekünk meg arra megy el az idő, hogy a "átverést" bebizonyítsuk. Ha meg sikerül (ami sikerül, csak idő), akkor meg egyszerűen bocsánatot kérnek, és ezzel elintézettnek hiszik a dolgot...

Előzmény: bezsi1 (15296)
bezsi1 Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15296

Nos:

felhívtam a márkakert. és azt mondták, hogy ez kopó alkatrésznek minősül, ezért csak 10e km-ig garanciás a lengéscsillapító! Már első körben felajánlották a %-os átvállalást! Akkor most mi az igazság? Verjem magam, és ragaszkodjak az Általad leírtakhoz, vagy a RH-nak van igaza?

 

Üdv:BZs

Előzmény: kovlui (15294)
kovlui Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15295
Hogy Gyap-nak valami kedvezőt is írjak, ha a 18000-es kifizetésed a garancia időn belül volt, akkor a pénzedet utólag is visszakövetelheted, mivel a 151/2003. Korm. rendelet azt is kimondja, hogy "Semmis az a megállapodás, amely az e rendeletben foglaltaktól a fogyasztó hátrányára tér el. Az érvénytelen megállapodás helyébe e rendelet rendelkezései lépnek."

kovlui Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15294

Tévedsz!

 

Ptk. 248. § (1) Aki a szerzõdés hibátlan teljesítéséért szerzõdés vagy jogszabály alapján jótállásra köteles, ennek idõtartama alatt a felelõsség alól csak akkor mentesül, ha bizonyítja, hogy a hiba oka a teljesítés után keletkezett.

(4) A jogosult a jótállási határidõ alatt bármikor közölheti kifogását a kötelezettel.

 

Emellett a 151/2003. Korm. rendelet szerint személygépkocsira a jótállás idõtartama min. egy év.

Ha a gyártó a fogyasztási cikkre a rendeletben foglaltaknál kedvezõbb jótállási feltételeket vállal (pl. a Renault 2 évet), a jótállás alapján a forgalmazót megilletõ jogok a fogyasztói szerzõdés teljesítésének idõpontjában átszállnak a fogyasztóra.

Előzmény: mynames (15290)
Garfield007 Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15293

A computer csatlakozoja...

 

Tegnap utolert a vegzet, a csomagtartozar megadta magat, legalabb is a motor tuti... Milyen erdekes, a vezeteknek semmi baja, megyek is a szervizbe es megkerdem, megcsinalas utan meddig fogja birni.

Előzmény: kzkzkzkz (15292)
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15292

Oké köszi, akkor majd valamelyik hétvégén megpróbálom kiszedni.

Valaki rájött, hogy a hamutartó alatti csatlakozó mire szolgál?

Előzmény: kukucs33 (15291)
kukucs33 Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15291

kzkzkzkz

 

JA, ahogy a kollegák mondták. Bármi ami befér a négy pici lyukba (párosával is elég) és legalább 4-5 centi hosszú. Ha már kint lesz a rádió, látni fogod, hogy mit kell félretolni vele.

Előzmény: kzkzkzkz (15274)
mynames Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15290

"A garancia éppen abban tér el a kellékszavatosságtól, hogy a garanciaidőn belüli meghibásodás estén a kereskedőt (gyártót) terheli annak bizonyítása, hogy a hiba rendeltetésellenes használat, beavatkozás miatt következett be."

 

Szerintem ez úgy van, hogy az átvételtől, vásárlástól stb... számított fél évig terheli a bizonyítási kötelezettség az eladót.

Előzmény: kovlui (15286)
v__tibor Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15289

Gyap !!!

tiborc01 !!!

adapter !!!

 

Nem kaptam tőletek a mail-ban elküldött levélre (és kérdésekre) visszajelzést ...

bezsi1 Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15288
Az az érdekes, hogy elvileg a kocsinak a jobb oldali része (futómű, szilentek, stb..) lenne az, ami hamarabb elhasználódik. Ebben az esetben a jobb hátsó l.csill. jó (legalábbis nem láttam semmi rendellenességet), vagy annak látszik!
Előzmény: mzdude (15287)
mzdude Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15287
Miért, mi van a jobb hátsó lengéscsillapítóval?
Előzmény: bezsi1 (15284)
kovlui Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15286

Hali!

 

Ha az autóra 2 év gari volt, akkor téged lenyúltak.

A garancia éppen abban tér el a kellékszavatosságtól, hogy a garanciaidőn belüli meghibásodás estén a kereskedőt (gyártót) terheli annak bizonyítása, hogy a hiba rendeltetésellenes használat, beavatkozás miatt következett be. Ha ilyet bizonyítani nem tud (márpedig ennek bizonyítása nem könnyű feladat), akkor az a vélelem érvényesül, hogy a hiba már az eladáskor fennállt. A garanciaidőn túl, de a szavatossági időn belül ez a vélelem megfordul. Neked kell bizonyítanod, hogy a hiba már az eladáskor fennállt.

 

Magyarul - bizonyos kopó alkatrészek kivételével (pl. fékbetétek) - a gari időn belüli meghibásodásoknál a teljes javítási költség a kereskedőt (gyártót) terheli.

Előzmény: Gyap (15285)
Gyap Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15285

bezsi1!

 

Igen rossz hírem van! A lengéscsillapító cseréje jobb esetben 40 / 60 % arányban úszod meg ha 1 évnél fiatalabb a kocsi akkor talán 30 / 70 az arány!

Nekem a hátsókat 1 év 2 hónaposan a fent említett első arányban cserélték! Munkadíj is bele volt kalkulálva... s közel 18000,- Ft volt a két hátsó cseréje....

 

Üdv: Gyapi

 

 

 

bezsi1 Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15284
Köszi a választ, én is úgy gondolom, hogy 40e km-t simán ki kellene bírnia, főleg úgy, hogy nem a jobb hátsóról van szó! Szerintem ha 1x megindult a folyás akkor nincs sok értelme tovább vizslatni! Szerintem...
Előzmény: Redfox (15282)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15283

Hali,

 

A box maszek gyártmány, egy tuningos ismerősöm ajánlotta a srácot.

Ilyen dolgokkal foglalkozik, illetve autóelektronikával (légzsák, vezérlés, stb.)

 

Még nem szedtem szét, egy korrekt aluminium házban van benne, a héten, vagy a hétvégén lesz egy kis időm, és szétkapom, és csinálok róla néhány fotót.

65eFt volt.

Ha tényleg csak egy ellenállás van benne, akkor vissza fogom vinni.

 

Kérdeztem, hogy mi van benne, és a szokásos, becsapja a kompjutert, de elvileg nem egy sima ellenállás, azaz nem lineárisan ugyanazt a jelmódosítást végzi, hanem van neki karakterisztikája.

A befecskendezés nyomását módosítja.

Biztos, hogy meg lehet rendelni darabonként is, de én nem vagyok elektromérnök, vagy műszerész, hogy megbízhatóan össze tudjam rakni.

 

Eddigi tapasztalataim, hogy valóban erőteljesebb a motor, főleg alacsonyabb fordulaton, illetve jobban pörög. Amikor szerelte befelé, akkor pont jött hozzá egy srác a helyi Renault szervízből, ahonnan vettem a verdát, és érdeklődve szemlélte.

Annyit mondott csak, hogy ő is kiváncsi lesz, hogy mennyivel lett jobb. Asszem fogunk még találkozni :)

 

Ja csak annyit, hogy neki azért sikerült a 2 perces melóbol egy 1 órásat összehozni, mivel a csatlakozó egy kis horonyban eltért az eredetiből és az egyik része bennemaradt az alapcsatlakozóban. Mi mindenre jó a pillanatragasztó! :)

Mindenesetre lelkiismeretesen elvégezte a melót. 2 hét visszavásárlási gari van rá!

Előzmény: mynames (15280)
Redfox Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15282
Szia! Amennyiben bebizonyosodik, hogy valóban a lengéscsillapítók hibásak akkor kénytelenek kicserélni mert ettől azért többet kell egy lengéscsillapítónak kibírnia. Azért töröld le a szennyeződést és pár napmúlva ha ismét olajkiverődés látható akkor teljesen egyértelmű a lengéscsillapító kapitulált. Gondolom azért rázátópadon megnézik.
Előzmény: bezsi1 (15281)
bezsi1 Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15281

Jó reggelt Mindenkinek!

Gondom van!

Meg tudná-e valaki mondani, hogy garanciában cserélnek-e lengéscsillapítót, ugyanis poros olajnyomot láttam a hátsón! Még nincs 1 éves a kocsi!

Előre is köszi!

mynames Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15280

Hát mégis lett Box!

 

Kicsit lehetne konkrétabban! Ár, típus, beszerzési hely? Tényleg mi van a Boxban? Meg lehet rendelni elemenként a

RET-ből?www.ret.hu

Előzmény: Anonymus23 (15263)
KorI Creative Commons License 2005.04.11 0 0 15279

a rádió kiszereléséhez nekem nagyon jól bevált a vékonyabb tipusú fém golyóstoll-betét! elég kettő is hozzá: egyik oldalon bedugo a 2 lukon, kicsit kimozdítod azt az oldalát a rádiónak, aztán jöhet a másik oldal: persze néha azt érzed , bár lenne 3 kezed!

 

:)

 

TUZI Creative Commons License 2005.04.10 0 0 15278
Mind 2 megoldás járható.:-)
Előzmény: ÖregMackó (15277)
ÖregMackó Creative Commons License 2005.04.10 0 0 15277
És négy, vagy két hajlított.. :-)))
Előzmény: TUZI (15276)
TUZI Creative Commons License 2005.04.10 0 0 15276
Hy.

Az a speckó dolog lehet derót, avagy szeg is. Na szóval mindegy csak beférjen a lukba, és elég hosszú legyen.
Előzmény: mzdude (15275)
mzdude Creative Commons License 2005.04.10 0 0 15275
Ühüm. A négy lyukba kell valami speckó izét bedugni, ami négy pöcköt benyom, így lehet kihúzni a helyéről. Nekem is csak mesélték, állítólag autószerelőnél, autóhifi-szerelőnél minden sarkon találni ilyesmit.
Előzmény: kzkzkzkz (15274)
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.10 0 0 15274
És hogy lehet kivenni a rádiósmagnót? Valami speciális szerszám kell hozzá?
Előzmény: kukucs33 (15194)
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.10 0 0 15273

Sziasztok!

 

Az hamutálca (ami kivehető) alatt találtam egy széles csatlakozót, kupak védte.

Mire jó az? Számítógépet ott dugják rá, vagy valami egyéb elektronikát lehet beépíteni a hamutartó helyére?

 

 

biga156 Creative Commons License 2005.04.10 0 0 15272
Csakhogy számomra mint vevő a könyv a mérvadó. Az tartalmazza ugyanis a szolgáltatásokat, amiket garantálnak az autóval. Internetes oldal nem hivatkozási pont, azt ugyanis "nem adták a kezembe" a kocsival, és azt én nem is vagyok köteles elolvasni (arrol nem is beszélve, hogy persze hogy szerintük "kedvező" az egyébként ingyenes átvizsgálásért pénzt kérni). De mondom, szerencsére ahová én hordom, ott még szempont a vevő is, illetve az ő általuk lefektetett szabályok, szolgáltatások betartása. (egyébként a 2 éves gar. lejárta után tényleg fizetőssé válik ez az átvizsgálás is, lehet, hogy a RH is erre célzott, csak a szervízek úgy látszik "kissé előrehozták" ezt a fizetési kötelezettséget.) Félreértés ne essék, nem ezzel az 5-6e Ft-al van gond, hanem magával a hozzáállással.
Előzmény: tefi (15269)
mzdude Creative Commons License 2005.04.10 0 0 15271
Nem Assistance, hanem Garancia+. (Garanciahosszabbítás plusz két évvel.) Amiért külön fizettem száz rongyot.
Előzmény: chromax (15270)
chromax Creative Commons License 2005.04.10 0 0 15270

mzdude:

 

Assistance kártya, muhaha :)))) Az leginkább ilyen parasztvakításra jó, nekem a VW-nél már előre közölte az értékesítő srác, hogy nem nagyon sikerül soha kiküldeni, de azért próbálkozzak :)

 

 

Előzmény: mzdude (15094)
tefi Creative Commons License 2005.04.10 0 0 15269
A könyv szerint lehet,hogy ingyenes az átvizsgálás, de ezt találtam a R. honlapján:

2001-től kezdődően a Renault típusok legtöbbjére új karbantartási program vonatkozik, amely lehetővé teszi a revíziók kiterjesztését 30 000 kilométerenkénti, vagy 2 évenkénti periódusokra. A közbülső időszakban, vagyis 15 000 kilométerenként, vagy évente a Renault az Önök nyugalma és az Assistance szolgáltatás meghosszabbítása érdekében
rendkívül kedvező áron
ajánlja "10+ átvizsgálás"-át, amelynek során 10 ponton ellenőrizzük gépkocsijának állapotát és feltöltjük a folyadékszinteket - mindezt annak érdekében, hogy Ön gondtalanul még messzebbre utazhasson Renault-jával.

Hát akkor, ezért kell fizetni !!!!
Előzmény: biga156 (15266)
tefi Creative Commons License 2005.04.10 0 0 15268
Tavaly az 1 évesre én is fizettem 5.500 Ft-ot - / Nyitrai Pécs /
Mivel semmi gondom nem volt, fogalmam sincs,hogy mit csináltak, mert be nem engedtek - az üvegfalon pedig nem láttam a műveletet - ha volt !!

Valszeg ahol fizetni kell azt a közmondást tartják szem előtt,hogy :

" A Krisztus koporsóját sem őrízték ingyen !!"
Előzmény: biga156 (15266)
Pax2 Creative Commons License 2005.04.09 0 0 15267
Most kezdek ébredni: mi ez a box? ha volt már rola szó kb hol keressem?
Előzmény: Anonymus23 (15263)
biga156 Creative Commons License 2005.04.09 0 0 15266
Eddig már többen írtátok, hogy az Assistens (vagy hogy írják ) átvizsgálásra 4-5-6e Ft körül fizettetek. Hogy az ördögbe, mikor a könyv szerint is ingyenes a garanciaidő alatt, és se nekem, se egyik Renaultos ismerősömnek sem kellett sosem egy fillért sem fizetni érte. Mondjuk ha kellett volna, akkor nem is viszem, mert nekem a Hungária Biztosítónál a Casco mellé amúgy is jár. Vagy ez (bár a könyv ingyenesnek írja) szervízfüggő lenne? Én a Renault Gold-Cars-ba hordom Nyíregyházán, itt ez a helyzet.
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.09 0 0 15265

Jó nagy!

:DDDD

Előzmény: mzdude (15264)
mzdude Creative Commons License 2005.04.09 0 0 15264
És mekkora ellenállás van a boxban? :-)
Előzmény: Anonymus23 (15263)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.09 0 0 15263

Ma belerakattam a boxot a kocsiba, amit eddig észrevettem, hogy az alacsonyabb fordulat határ az lejjebb ment cca 250-300 fordulattal, jobban húz.

Indulásnál erőteljesebb, kevésbé fellelhető az alacsony fordulaton érezhető teljesítménykülönbség.

 

Kiváncsi leszek a fogyasztásra, bár én nem járok sportosan, szal igazán nem gondolnám, hogy több lenne.

 

Ez kb 15 paci, és kb 15-20 Nm nyomatékemelkedés +.

 

Ja! A szerelés végtelen egyszerű, 2 perc, ki/be.

Redfox Creative Commons License 2005.04.09 0 0 15262
Olvastam, hogy az 1,5 dci motort ismét upgradelte a Renault. Immár 106 le-s teljesítmény melett a max forgató nyomaték 240Nm. Nem semmi. Kérdés hogy az alkatrészek mennyire bírják ezt az igénybevételt hosszútávon mert erről nem szólt a cikk. 
Deeper Creative Commons License 2005.04.08 0 0 15261
Köszönöm, megkaptam :)
iMre Creative Commons License 2005.04.08 0 0 15260

Romaniaban a Thalianak is csak 6 ev a rozsdasodas elleni garanciaja; szerintem a Renault a minimumot mondja ami torveny szerint elo van irva, valamint figyelembe veszi a konkurenciat.

 

Loganok kozott elve (kolozsvari vagyok) eddig egy nagy hatranya mutatkozott: a fogyasztas. Thalia/Clio motor van benne meg mindenki latja, hogy tagasabb; viszont ennek a kettonek a kombinacioja magasabb fogyasztas eredmenyez.

Mig en a Thaliaval (1,4/8v) 110-120-as temponal ~6L-es fogyasztas probukalok addig a Logan nem bir 7 ala menni. A varosi fogyasztasra nem terek ki, szerintem ez varosfuggo, igy nem relevans.

Előzmény: tws1 (15234)
Vulkan16V Creative Commons License 2005.04.08 0 0 15259

http://index.hu/gazdasag/magyar/benzin050406/

...ha valakit érdekel, hogy miért annyi az üzemanyag, amennyi...

 

v__tibor Creative Commons License 2005.04.08 0 0 15258

Valaki közülletek írt nekem mailt 2005. 04. 07. este kilenc előtt pár perccel?

 

Ment is válasz vissza neki, de a Nick-nevét nem írta meg ... a valódi nevét nem árulom el, csak annyit mondok, hogy kecskeméti lakhellyel rendelkezik és fibermail-es a címe ...

boszi70 Creative Commons License 2005.04.08 0 0 15257
Köszi. Mostmár megkaptam.
Előzmény: Anonymus23 (15256)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.08 0 0 15256

Átküldtem újra erre:

lantos@mailbox.hu

:)

Előzmény: boszi70 (15252)
Vulkan16V Creative Commons License 2005.04.08 0 0 15255
Melyiknek van ott szervize? Azt.
Előzmény: kzkzkzkz (15253)
boszi70 Creative Commons License 2005.04.08 0 0 15254

Nekem Renault Hungária!

Előzmény: kzkzkzkz (15253)
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.08 0 0 15253

RH alatt mit értetek?

 

Renault Ház (ami a Róbert K körúton van)

vagy

Renault Hungária (ami szintén ott van állítólag pár emelettel feljebb)

boszi70 Creative Commons License 2005.04.08 0 0 15252

Anonymus23

 

Most néztem az emaileimet, de nem találtam meg a tiéd, de lehet, hogy a sok szeméttel véletlenül kitörőltem. Ha tudod küld át légyszi még1x. Köszi

Előzmény: Anonymus23 (15245)
boszi70 Creative Commons License 2005.04.08 0 0 15251

Szerviztapasztalatok.

 

Mint írtam tegnap az 1 éves assistance felülvizsgálat mellett az 1 év alatt előjött hibákat is orvosoltattam.

Assistance 6.990.-

A többi gratis garancia

Azt kell mondanom, hogy szinte mindent, az apróbb zörejeket is elhárították. Az indexkart -bár persze az átvételkor nem csinálta az akadást- kicserélték, de sajnos ugyanúgy akad. Kárpít cserére ígéretet kaptam, ha visszajön az RH engedély (remélem így lesz!). Az átadásnál kb. fél órát volt idejük foglalkozni velem, elmondták mi volt a kocsival, mit javítottak. Úgyhogy a szegedi Renault kaphat részemről egy nagy piros pontot.

boszi70 Creative Commons License 2005.04.08 0 0 15250
Köszi.
Előzmény: Anonymus23 (15226)
topo Creative Commons License 2005.04.08 0 0 15249
600-700 ezer.
Előzmény: topo (15248)
topo Creative Commons License 2005.04.08 0 0 15248

" Ennyi penzert autot adni, amibe a Logan kerul, hat nem semmi.....2 milla korul kapsz egy jo es uj autot, szervoval, klimaval."

 

Szerintem az ár az egy dolog,hogy Mo-n miért kerül az autó annyiba,amennyibe.A gyárnak valószínűleg 6-700 forintnyi összegnél biztos nem több az autó előállítása.Csakhát ugye nyereséget kell betermelni így a vételár és az előállítási ár közötti összegnek megvan a megfelelő helye.Szerintem.

Előzmény: tws1 (15234)
v__tibor Creative Commons License 2005.04.08 0 0 15247

Egy autó kb fél óra ...

 

... meg egy kicsit már outsideres vagyok ;-)))

Előzmény: Anonymus23 (15245)
bezsi1 Creative Commons License 2005.04.08 0 0 15246

Blaupunkt-om van. Ha az időm engedi, a 7végén kikapom a fejegységet és megnézem a csatlakozóit! Köszi a válaszokat!

Előzmény: kukucs33 (15225)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.08 0 0 15245

Szerintetek valaki is észreveszi a szervízben, hogy van benne hőmérő?

 

Szerintem kicsit sokat gondoltok a szervízesekről!

:)

Szerintem kevés Thalia fan van a szerelők között, akik oda-vissza ismerik a témát.

Pl amikor érdeklődtem, hogy miért nincs az enyémben légzsákkikapcsoló, akkor kb 2 nap volt mire rájöttek, hogy egy ideje ez már nincsen benne...

 

Szal nagyon szemfülesnek kell lennie, hogy valakinek feltűnjön, és még akkor sem biztos, hogy érdekli, hogy ez vajon miért is van így, mikor nincs benne elektormos állíthatóság...

 

Én nem aggódok emiatt, sokkal inkább, hogy v__tibor egész nap csak hőmérőt fog szerelni, vagy ez szimultán fog működni?

:DDD

v__tibor Creative Commons License 2005.04.08 0 0 15244

Mail ment megint ...

 

Benne van a szövegben:

"A SZAKSZERŰ BEÉPÍTÉS NEM JÁR SEMMILYEN KOCKÁZATTAL, DE
MINDENKI A SAJÁT FELELŐSSÉGÉRE ÉPÍTI BE."

 

Ez elsősorban műszaki tekintetben kockázatmentes, én ezt a sajátomon akkor kiviteleztem, amikor már nem volt rajta garancia, mert egyszerűen ekkor jutottunk elég információhoz. A garanciavesztés csak akkor van elvileg, ha a keletkezett HIBA bizonyíthatóan a beavatkozásnak felróható. Ilyen eset van az utólagos riasztó beépítésnél is. Azért a márkaszervizben nem kell felhívni a figyelmüket, hogy milyen jó kis hőmérőd van :-)

Előzmény: kzkzkzkz (15242)
Sihuhu Creative Commons License 2005.04.08 0 0 15243
"Nálunk, ahol igen rossz emlékei vannak az embereknek a Dacia névvel kapcsolatban miért kellett Dacia Logan-ként árulni ?"

A Renault, úgy látszik, nem meri bevállalni, hogy a Loganokhoz adja a márkanevét. Nagy a kockázat, hogy a Renault általános hírnevét leronthatja, ha gondok lesznek a kocsi minőségével és megbízhatóságával.

Zsolt
Előzmény: tefi (15237)
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.08 0 0 15242

Köszi a mailt! Sikeresen a törlésre kattintottam a válasz helyett :-(

Elküldenéd még1x, vagy hova írhatok? Érdekel a hőmérő egyébként. Nem kötnek bele a szervizben, hogy hogyan került oda, mert még garis a kocsi?

Előzmény: v__tibor (15240)
kukucs33 Creative Commons License 2005.04.08 0 0 15241

Logan témához:

Ebben talán Imre tudna megerősíteni (vagy bárki aki mostanában járt Romániában), de engem nagyban emlékeztet a külseje az újabb Daciákra. Azokat hozzánk már nem hozták, Erdélyben láttam belőlük sokat.

Nekem speciel nincsenek rossz emlékeim a régi Daciákról sem. Apámnak is volt egy, jó sokáig használta és szerettük, meg ismerőséknek is volt egy másik úgy tíz évvel később. Ez utóbbi már az otthon újra összerakom széria volt, de amennyire tudom ezt követően sokáig használták ők is gond nélkül.

A Logan minősége majd egy-két év múlva lehet téma, mire lesznek hosszab használaton alapuló tapasztalatok, addig minden úgyis csak találgatás.

 

A Thaliát is fikázták sokáig, aztán mostanra kiderült, hogy egy két kivételes esetet leszámítva alapvetően megbízható, jó kis autó. Sokunknak még tetszik is ;-)

Előzmény: tefi (15237)
v__tibor Creative Commons License 2005.04.08 0 0 15240

Picit pontosítok: nem a hétvégén, hanem május vége felé, ha összejön a thali Szegeden ...

 

A szerelés itt látható (a képek alatt a Kép leírása további fontos szöveges infót tartalmaz, a kép szerves részét alkotja) ...

 

Mail ment az itteni címedre ...

Előzmény: kzkzkzkz (15230)
kovlui Creative Commons License 2005.04.08 0 0 15239

Sziasztok!

 

Veszélyes vizekre eveztünk. Remélem, most nem jönnek a Dacia fanok megvédeni kedvencüket és ócsárolni a Thaliát.

kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.08 0 0 15238

Mi az, hogy ennyi pénzért?

Az 1.4-es logan ugyanannyiba kerül, mint az 1.4-es thalia (mindkettő a legnagyobb felszereltséggel (laurente vagymi, és status)).

Dacia-t akartunk venni, de a thalia valami 30e-vel volt csak drágább, úgyhogy azt vettünk.

 

Persze a végén 130-cal lett több, mert a 16V-s motort kértük bele, hogy nekem is meglegyen az örömöm :-)

 

Szóval így, hogy ugyanannyiba kerül a full felszereltséggel, így nem éri meg Dáciát venni. Tesztvezettem mindkettőt, és a Dacia nagyon fapados volt belül, a thalia kocsisabb volt. Hátul több a hely a dáciában (főleg a fejnek), de hátra nem ülök :-). Ja és zajosabb is volt a dácia.

Előzmény: tws1 (15234)
tefi Creative Commons License 2005.04.08 0 0 15237
Nekem semmi bajom a Logan-nal - ennyi pénzért jó választás.

Azonban a névválasztást szvsz. igencsak elrontották.
Nyugaton, ahol a Dacia-t nem is ismerték ott Renault Logan néven fut.

Nálunk, ahol igen rossz emlékei vannak az embereknek a Dacia névvel kapcsolatban miért kellett Dacia Logan-ként árulni ?
Ha itt is R.Logan néven futna biztosan nem fanyalognának annyian és többen vennék.
Előzmény: sfbukfenc (15235)
sfbukfenc Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15236
Mit szóltok az új üzemanyag árakhoz? Eddig kb. 100l tankoltam Mo-n (19000km-re :-D), de úgy néz ki, ez a tendencia nem fog változni.
sfbukfenc Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15235
Sokkal több üj Thalit látok, mint Logant. Nem azt mondom, hogy annyit nem ér, amiért adják, de nekem nem szimpatikus a Dacia név. (Pedig nem volt anno )
tws1 Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15234
En szoktam neha talalkozni Loganokkal, egy kollega is vett, meg az utakon is latni neha oket, bar elsosorban csak hetvegen.
Szerintem nem rossz auto, utasterre sokkal nagyobb mint a thalia, akkora mint egy mondeo. Csomagtarto detto ugyanekkora mint a mienk, csak meg fapadosabb. Nekem tetszik a Logan, vezetni is jo, majdnem ua. mint a 1.4 8v thalia. Csak a rozsdagaranciajat nem tudom hova tenni, miert csak 6 ev? Ennyi penzert autot adni, amibe a Logan kerul, hat nem semmi.....2 milla korul kapsz egy jo es uj autot, szervoval, klimaval. Es nagy az utaster, nagyon nagy. (Erdekes, hogy a thaliat kenyelmesebbnek ereztem kicsit mint a Logan-t, pedig eskudni mertem volna ra, hogy a futomu alkatreszei is nagyon hasonloak.)
Előzmény: ÖregMackó (15232)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15233

Én szinte minden nap látok egyet, a szembe szomszéd vett egyet.

Amikor megvette kipróbáltam, azért a pénzért végül is nem rossz....

Vagy majd kiderül pár év múlva. Olyan kis rönós.

:)

Előzmény: ÖregMackó (15232)
ÖregMackó Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15232
Nézem mindenfelé, alig látok Logan-t. Nem jött be a Renaultnak? Konkurenciának próbálták beállítani de úgy látom semmi sem lett belőle....
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15231

Kívánságod már meg is valósult:

 

http://kep.tar.hu/v__tibor/27629070#2

 

v__tibor már közreadta anno.

Előzmény: kzkzkzkz (15230)
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15230

Ha jól emlékszem, akkor a hétvégén hőmérőszerelő bulit tartotok :-)

 

Valaki lefotózhatná a beszerelés minden egyes lépését (digigéppel), és közzétehetné itt a fórumon akár. Engem érdekelne, de szerintem másokat is.

 

v__tibor: mennyiért gyártasz ilyen kütyüt?

tefi Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15229
Akkor még Oasis volt a neve.
Hőmérő nincs benne, mert nem kértem elektr. tükörállítást !!
Előzmény: kzkzkzkz (15214)
wwhy Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15228

És Hi-Fi ügyben: tudom, hogy nem egy brand, de a Photohall-nál vettem akcióban

 

http://www.photohall.hu/aruhaz/hifi_audio/autoradio/57018

 

mindent tud, mp3-at is, és tényleg :) szépen szól, SAL hangszorokkal (hangvalto + 4 hangszoro, AHP 13S)

 

 

wwhy Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15227

Több mindent szeretem volna megoldani a forum segitsegevel, es ime, mik tortenultek:

 

1. a csipogok beszerelese OK, habar a meret nem standard, de most szepen csucsulnek a helyukon :)

 

2. az utasterszuro helyenek _nyoma sincs_, habar nagyon szerettem volna betenni

 

3. motorhazteto-szigeteles es utasoldali legzsk kikapcs is van

 

4. Thalicska, 1,4 8V, 2003.08

 

5. tervezett: kartámasz és kulso homero, amit majd felragasztok valahova :)

Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15226

Ez eddig OK is, de ez egy dolog, hogy maga az autó rossz volt. Sajnos minden típusban és szériában lehetnek rossz darabok, de nálad elsősorban a kereskedő/szervíz tehetetlensége és hozzáállása volt az ami felháborító volt.

 

Mél ment!

Előzmény: boszi70 (15223)
kukucs33 Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15225

Bezsi1

Valami Philips, de fejből meg nem mondom a pontos típust. Itt a topicban hirdette AbtGolf (vagy nagyon hasonló nick) anno. Volt VDO is, annyi volt a különbség, hogy ez utóbbi szürke, az enyém pedig fekete (ülés alatt talán kevésbé feltűnő). A kapott összekötőkábel egyik vége passzolt a tárhoz, a másik pedig a rádió hátulján levő aljzatok egyikébe. Így kormányról vezérelhető ez is.

Ha a tied a fenti gyártók egyikétől való (esetleg Blaupunkt) akkor érdemes megpróbálni a kompatibilitást.

 

Előzmény: bezsi1 (15212)
boszi70 Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15224
Szerintem igen. Nekem csak az a furcsa, hogy már 25 fok környékén bekapcsol a ventillátor is. Bár inkább hamarabb, mint később. Nekem az előzővel volt olyan storym, hogy elfelejtett bekapcsolni, és felforrt a hűtővíz. Szerencsére leállt a motor, de nem is indult újra míg ki nem hült a motor. Akkor a szervízben alacsonyabbra vették azt az érzékelőt ami szabályozza a ventit. Na de akkor meg már 10 fokoknál is bekapcsolt. Szerintem nálad is alacsonyabb hőfokon érzékeli már. A rázkódást meg szokd meg. Nekem nem sikerül, úgyhogy sokszor inkább nem is kapcsolom be a klímát, mert útálom, hogy olyan mintha dísel autót vezetnék. Bocs díselesek nem ellenetek vagyok csak régebben vezettem disel autót és nem szerettem.
Előzmény: dohonyiz (15200)
boszi70 Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15223
Korábban pont ezt irtam én is. Én személy szerint tudnék írni egy nagyon lehúzós ítéletet is, és ha nem is egy 5*-ost, de azért egy 4*-ost. Szóval ebből is látszik, hogy csak a szerencsén múlik, hogy ki milyen autót fog ki. Persze ennek is meg vannak az apróbb nyűgjei (kárpít elszakadt, az utatérben innen-onnan jövő zörejek stb.), de még 1x sem hagyott az úton, és jól megy. Szerintem ez a fontos.
Előzmény: Anonymus23 (15187)
boszi70 Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15222

Nekem 1.thalia 2003,02 volt

2.thalia 2004,04 nincs

1,4/8V

Előzmény: sfbukfenc (15183)
boszi70 Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15221

Én örülnék az anyagnak címem: lantos@mailbox.hu

 

Nem tudom, hogy a kárpíttal (egyébként a műbőr rész, de lehet, hogy az is fedi a kárpít fogalmát) mi lesz egyelőre a szervizben még biztatgattak, hogy az RH felé továbbküldik a csereigényt.

Előzmény: Anonymus23 (15170)
sfbukfenc Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15220
1.5dci
Előzmény: kzkzkzkz (15188)
szasza_boyy Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15219

Szeva bezsi

 

Nekem is gyári a fejegységem és a szalonban rakattam bele egy 6 lemezes tárat (VDOdayton) és remekül üzemel.

Előzmény: bezsi1 (15212)
v__tibor Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15218

Lényeg, hogy értetted, mire értettem az otthono alatt :-)

 

Gondolkoztam, s kb erre jutottam:

:o)))

Előzmény: dohonyiz (15215)
dohonyiz Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15217

Anonymus!

 

Köszi, megkaptam! :o)

Előzmény: Anonymus23 (15202)
dohonyiz Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15216

Szia Redfox!

 

Korábban (kb. fél éve) egyszer már felmerült a hivatalos útra lépés, de aztán ez valamiért megszakadt, és most amolyan baráti társaságként működik a Klub.

 

Ha jól tudom, akkor olyan formában szeretnénk lenni, ahogy most a Renault Megane Klub , ők is kapnak kedvezményeket sok helyen. Ezt szeretnénk mi is elérni.

 

Az "Elnök Úr" diesel_überalles, már Ő is és én is több helyen próbáltunk kedvezményeket kicsikarni. Sajnos a megkérdezett cégek (legalábbis, akiket én kérdeztem meg) nem sok hajlandóságot mutatnak arra, hogy valamit is olcsóbban adjanak, de még futunk pár kört asszem :o)

 

Üdv

Zoli

Előzmény: Redfox (15213)
dohonyiz Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15215

Szia Tibor!

 

ööö....nekem az "otthon" az Budapestet jelöli, a feleségem Nagykőrösi :o)

 

Sajnos most 7végén nem leszünk otthon, de azért köszi, hogy gondoltál ránk.

Majd a szegedi talin bepótoljuk a hőmérőszerelést :o) A munkadíjon gondolkoztál már? .o)))

 

Köszi,

Zoli

Előzmény: v__tibor (15206)
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15214

tefi: 1. A lufikikapcsoló a jobboldali ajtó "könyöklőjén" van és a kulccsal kapcsolható ki. Az enyém 2003.04-hó - motorháztetőszigetelés van - lufikikapcsoló van - 1,4 16V.

 

A thaliád milyen márkanév alatt futott amikor megvetted? Az enyém Status-on fut most.

Hőmérő is van benne gyárilag?

Előzmény: tefi (15210)
Redfox Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15213
Konkrétan arra gondoltam látom nem egészen figyelmesen olvastad a leírtakat, hogy tovább szeretne-e lépni a társaság az internetes fórumozgatáson vagy ennyi éppen elég. Motoszkál egy gondolat a fejembe csakhát nem igazán tudom hogy addig lépjek-e míg nem tudom, hogy a fórumozók illetve a klub lapján tagként felírt emberkék mit szeretnének a jövőre nézve?
Előzmény: Anonymus23 (15185)
bezsi1 Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15212

Szia Kukucs!

 

Milyen cd tárat pászítottál hozzá? Érdekelne, mert nekem is van otthon elfekvőben egy!

Előzmény: kukucs33 (15194)
stones Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15211

nagyon titokzatos a honlap :-/

 

elvileg, ha a jackdugó helyett mikrofont forrasztunk rá, akkor kapunk egy szovjet méretű poloskát

Előzmény: kzkzkzkz (15207)
tefi Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15210
Válasz:
1. A lufikikapcsoló a jobboldali ajtó "könyöklőjén" van és a kulccsal kapcsolható ki.

Az enyém 2003.04-hó - motorháztetőszigetelés van - lufikikapcsoló van - 1,4 16V.
Előzmény: kzkzkzkz (15207)
profeta Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15209
Na tegnap visszatetettem a nyári Bridgestone gumikat (téli Pirelli volt). Érezni a különbséget, a téli már túl puha volt. Természetesen az anyagára értem:-) Egyébként én nagyon megvagyok elégedve a Pirellikkel. Mondják, hogy vízen nem az igazi, de én nem szoktam túl gyorsan menni, 120-nál még jó :-) Havon egyenesen fantasztikus. Egyszer sem kellett havat lapátolnom a télen:-) Legalábbis a kocsibejárón :-( A csere alkalmából kicsit jobban szemrevételeztem a gumikat, és meglepődve láttam, hogy Made in Turkey :-o Sebaj legalább mennek a kocsihoz :-) Egyébként 10E km van a gépben. Eddig minden OK. Próféta
profeta Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15208
motorháztető szigetelés nincs, utasoldali lufikikapcs van. 2004/06 1.4 8v comfort
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15207

1. Ha van légzsákkikapcsoló, akkor azt hol kell keresni? Az indítókulccsal kapcsolható ki?

 

2. Kazetta adaptrert nem szivesen használnék, mert ronda, és lócorog mindenfelé....

 

3. az vonalbemenetes fm adót egy privát emberke csinálja. a neten hirdeti magát. írtam neki két napja, de még nem válaszolt. Utánvétel postázza. Ha visszaír akkor jelzek.

 

http://www.blinkysinc.tk/

v__tibor Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15206

Sziasztok!

 

Szombaton megyek kormányt bőröztetni Kadafalvára (Kecskemét). Amíg várni kell rá, esetleg egy-két környékbelinek a hőmérő beugorhat, ha addig kész leszek itthon az érzékelőkkel ... :-)

 

Dohonyiz? Otthon leszel?

Alizé Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15205

A klíma bekapcsolásakor a hűtőventilátor azonnal elindul, dízelnél biztos, de szerintem benzinesnél is. Elképzelhető, hogy van egy kisebb és egy nagyobb fordulatszámú üzemmódja és a nagyobb fordulatra kapcsoláskor ráz. A rázást a lapát kiegyensúlyozatlansága okozhatja.

Előzmény: dohonyiz (15200)
mynames Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15204

Megcáfolom!

 

2004.07. hó végi dci azure és nincs motorháztető szigetelésem! Viszont j.o. légzsák kikapcs van.

 

üdv: mynames

 

köszi a garanciás anyagokat!

Előzmény: Anonymus23 (15201)
Biovadász Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15203
"Kérdésem lenne:

Tegnap araszoltam az Örs vezér tér felé a tömegnyomorban és bekapcsolt a hűtőventillátorom, és a klíma is be volt épp kapcsolva. Az normális dolog, hogy a kettő együtt annyira rázta a kocsi elejét, hogy a kormány remegett a kezemben?"

Nálam dettó, bár a hűtőventillátor egymagában is jól ráz.
Előzmény: dohonyiz (15200)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15202

Hi!

Átment az emil!

:)

Előzmény: dohonyiz (15197)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15201

Hali!

 

Szerintem a szisztéma:

Dízelben van, benzinesben nincs!

 

A dízel azért jóval hangosabb, ott nemcsak a hő miatt van benne.

Pl az ezelőtti Polomból hiányzott a szigetelés, és jóval hangosabb volt, mint az olyan társai, ahol még megvolt.

Én nem tudom, de lehet, hogy a még régebbi Thalikban a benzinesekben is volt szigetelés, de talán ez is, mint sok egyéb más is a költségcsökkentés áldozata lett.

Előzmény: Vulkan16V (15192)
dohonyiz Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15200

Kérdésem lenne:

 

Tegnap araszoltam az Örs vezér tér felé a tömegnyomorban és bekapcsolt a hűtőventillátorom, és a klíma is be volt épp kapcsolva. Az normális dolog, hogy a kettő együtt annyira rázta a kocsi elejét, hogy a kormány remegett a kezemben?

 

Ha nem, akkor mit ajánlotok?

 

Köszi,

Zoli

dohonyiz Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15199
Nekem is ugyanez a helyzet, azaz Azure felszereltség, benzines, 16V, 2004.06.

Motorháztető szigetelés nincs, utasoldali légzsák kikapcsoló van.

Előzmény: Vulkan16V (15192)
mzdude Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15198
Havernak volt kazetta adapter. Nem mondanám, hogy "nagyon" zajos, de a magnó folyamatosan tekerné a szalagot, ennek van egy kis zaja. Az átvitt hangminőség nyilván más tészta.

Tegnap jártam a szerelőmnél, éppen jó kedve volt, aztán kiderült, hogy van Renyóhoz egy pár tartozék. Pl. tetőcsomagtartó: 4 talp + két keresztrúd valami 22000 Ft bruttó. Ugyanez a Thule webáruházában 40000 felett van. Lehet venni Sony és VDO fejegységeket is, mindkettőhöz létezik távvezérlő- és kijelzőadapter is. Mivel a Sony fejegységek 20-30 rugú körül vannak, az adapter meg 8-20 ezer között szokott mozogni, a helyetekben erősen meggondolnám, hogy mindenféle áthidaló megoldásokkal kísérletezek, vagy nem sokkal drágábban veszek egy fejegységet.
Előzmény: mynames (15195)
dohonyiz Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15197
Anonymus23! Nekem is átküldenéd a doksit a címemre? Köszi! Zoli
Előzmény: Anonymus23 (15170)
dohonyiz Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15196
Szia Boszi! :-)) OK, ez így jó lenne, bár mi nem maradunk borozni (ezért másnap(osság)ra sem). De a többi program jó! :o) Kéne gyártani olyan listát, amire mindenki felírja magát + hogy hány fő jönne. Zoli
Előzmény: boszi70 (15166)
mynames Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15195

Ez érdekelne engem is:

"Ha más megoldás nem marad, akkor rendelek egy gyufásdoboz méretű vonalbemenetes FM rádióadót, és akkor a rádión behangolom az mp3 lejátszót..."

 

Én ilyet csak a Ramirisban tudok (BP.), esetleg tudsz máshol ilyet?

 

Nekem a kazetta adapterre azt mondta eddig mindenki, hogy nagyon zajos...

kukucs33 Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15194
Nekem is gyári magnós rádióm van. Annak a hátlján van egy pár csatlakozó aljzat. Az egyikre kötöttem rá a CD tárat. Lehet, hogy egy másik fogad MP3 lejátszót is akár?
Előzmény: kzkzkzkz (15189)
dh00 Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15193
Keress ra, regebben irtam egy olcso SD kartyas HAMA mp3 lejatszorol, en is azt hasznalom mar 1 eve kb. Kivaloan szol kazettaadapteren keresztul.
Előzmény: kzkzkzkz (15189)
Vulkan16V Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15192

Azure felszereltség, benzines, 16V, 2004.06.

Motorháztető szigetelés nincs, utasoldali légzsák kikapcsoló van.

Ha valaki megtalálja a szigetelés van, vagy nincs-ben a szisztémát, az szóljon!

Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15191
Az enyémben sem kikapcsolható az utasoldali légzsák, állítólag 2004 szeptemberétől már nincs benne ez az opció.
Előzmény: kzkzkzkz (15188)
stones Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15190

Mangós autórádióm van  :-)

 

 nincs; kazetta adaptert használnék

Előzmény: kzkzkzkz (15189)
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15189

Még 1 kérdés:

Mangós autórádióm van, mivel az 50000Ft-ot a CD-s nem érte meg, mert már 30-ért lehet cd-s mp3-asat kapni.

Szóval erre a mangósra szeretnék hordozható mp3 lejátszót kötni (mert olyanom van).

Van ennek a magnósnak hang bemenete (aux), amire rá lehetne kötni? Hol lehet a vezetéket kivezetni? Philips márkájú ez a cucc?

 

Ha más megoldás nem marad, akkor rendelek egy gyufásdoboz méretű vonalbemenetes FM rádióadót, és akkor a rádión behangolom az mp3 lejátszót....

kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.07 0 0 15188

Köszi a válaszokat.

Szóval akkor bizonyos kocsikban van szigetelés, bizonyosokban nincs. Érdekes, akkor erre is rákérdezek a rönó hungáriánál, és a hőmérőre is, hogy miért reklámozzák a prospektusban, amikor a kocsiban meg nincs.

 

Sfbukfenc neked benzines van? Mert az enyém is az: 1.4 16V.

 

 

ui: az utasoldali légzsákot ki lehet kapcsolni valahogy? Mert a könyv hivatkozik rá egy fejezetben, de olyan fejezet nincs is a könyvben :-) :-(

Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.06 0 0 15187

Kicsit átolvasgattam a népítéleteket a Thalival kapcsolatban, és a szokásos következtetést vontam le:

Akinek komlyabb problémái voltak vele, azok jól lehúzzák, akinek bejött, azok meg dícsérik. Igazából sok köztes vélemény nem volt.

 

Csak egy dolog bosszantott fel:

Volt egy 1-es értékelés, aki a céges autóját húzta le.

Szerintem az ilyen elmehet a francba!

Nekem is volt az előző munkahelyemen céges autóm. A cég vidéki központtal, pesti telephellyel. Mondanom se kell, hogy a pesti autók rövid idő alatt le lettek amortizálva. Pl egy Clio 100.000-t bírt ki, amikor kifektették a motorját. 1,5 dCi volt.

És ez csak egy volt a sok közül.

Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.06 0 0 15186

Deeper, Sfbukfenc!

 

Emil ment!

;)

Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.06 0 0 15185

Mire lenne igény?

Mondjuk úgy 200 MFt-ra! :D

 

Thalálkozó az mostanában lesz, azaz most van szervezés alatt, Szegeden Május vége felé, kicsit előrébb Boszi írta a dátumot.

A klubhonlapon van néhány fotó egy előző Thaliról, bár én még nem voltam egyen sem, még csak pár hónapja lettem Renaultos.

 

Klubhonlapon bővebben vannak infók (www.thaliaklub.hu)

Előzmény: Redfox (15181)
sfbukfenc Creative Commons License 2005.04.06 0 0 15184
Jöhet nekem is! (De inkább ne legyen rá szükség!)
Előzmény: Anonymus23 (15170)
sfbukfenc Creative Commons License 2005.04.06 0 0 15183
Az enyémben van. 2004. 06.
Előzmény: v__tibor (15176)
Deeper Creative Commons License 2005.04.06 0 0 15182
Kérlek nekem is küld el. Köszönöm :)
Előzmény: Anonymus23 (15177)
Redfox Creative Commons License 2005.04.06 0 0 15181

Mire lenne igény? Érdemes-e hivatalosan is klubbá fejlődni? Mit terveztek ezekről szívesen olvasnék itt véleményeket! Voltak már találkozók is mi a "tagság" jövőbeni elképzelése? Vagy maradtok internetes fórumozók?

Előzmény: Anonymus23 (15180)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.06 0 0 15180

Bár nem tudom konkrétan, de szerintem a Thalia klub jogilag nem klub, vagy egyesület.

Szal egyelőre még nincsenek kedvezmények, ilyesmik. Egyelőre.

 

De minél többen leszünk, talán lesz olyan akinek lesz elég ideje, hogy ilyesmit felvállaljon, és elinduljanak a dolgok.

Előzmény: Redfox (15179)
Redfox Creative Commons License 2005.04.06 0 0 15179

Sziasztok!

Sajnos még nem kaptam választ tőletek arra vonatkozóan hogy van-e a klub tagoknak kedvezménye szolgáltatásokra vagy alkatrészekre? Konkrétan ki a klub elnöke már ha van egyáltalán ilyen titulus vagy másnéven ki kordinálja a klub működését?

Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.06 0 0 15178

Kiszaladtam, megnéztem: nekem van!

Bár ez dízel!

Előzmény: kzkzkzkz (15174)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.06 0 0 15177

Ment!

:)

Előzmény: v__tibor (15175)
v__tibor Creative Commons License 2005.04.06 0 0 15176
Ezt a motorszigetelést egy ideje (kb egy éve?) elkezdték "kifelejteni" a járgányokból, azaz úgy néz ki, hogy nem jár hozzá ... :-((((
Előzmény: kzkzkzkz (15174)
v__tibor Creative Commons License 2005.04.06 0 0 15175
Dobd el felém is, légy szíves! (a nick mögöttire)
Előzmény: Anonymus23 (15173)
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.06 0 0 15174
A motorháztető alján nektek van szigetelés? A helye megvan, de a szigetelés hiányzik. Rákérdeztem a szervizben 18eFt :-)))
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.06 0 0 15173

Átküldtem mindkettőtöknek.

;)

 

Az egyik fájl a Garak.... kezdetű az Excellel nyitható meg, érdekes módon a céges laptop nem ismerte fel, míg az itthoni gépem azonnal meg tudta nyitni...

kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.06 0 0 15172

Nekem is jöhet: unlockfw@fw.hu

 

Köszi!

ui: Az első két év kmkorlátozás nélküli, ez van a garipapírokban.

Előzmény: Anonymus23 (15170)
emecs Creative Commons License 2005.04.06 0 0 15171

nekem küldhetet igaz már lejárt a félév de azért érdekelne.köszi

emecs

Előzmény: Anonymus23 (15170)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.06 0 0 15170

Most hívtam fel a közeli kereskedést, ahol vettem a verdát, és az alábbi tájékoztatást kaptam a "Garancia+" témában.

 

Ár: 99.000,- Ft Thalia esetében

Érvényessége: 4 év vagy 100.000 km.

Ami érdekes volt, hogy azt mondta, hogy az első 2 év az km korlátozás nélkül érvényes! Én mintha csak arra emlékeztem volna, hogy az első évre érvényes a km korlátmentesség. Na mindegy.

 

Nemsoká elküldi emilen azt az 5 oldalas valamit amiben többek között le van fektetve az is, hogy mik nem tartoznak a teljeskörű garancia alá:

Pl ilyenek, hogy a kötelező szervíz alatt cserélt cuccosok (olaj, szűrők stb), letöröm az indexet, SZAKADT KÁRPIT (Boszi, ez rossz hír lehet, de lehet, hogy csak szépen kell mosolyognod, hogy megcsinálják), töréskárból eredő javítások stb.

 

Ha meglesz ez a doksi, akkor akit érdekel szívesen elküldöm. Gondolom ez általános, nem csak erre a kereskedésre érvényes.

Hooopsz, meg is jött az anyag, ha kell valakinek továbbküldöm!

kukucs33 Creative Commons License 2005.04.06 0 0 15169

Ha írva is van, akkor O.K.! :-)

Előzmény: kzkzkzkz (15167)
zsuga666 Creative Commons License 2005.04.06 0 0 15168

Hi !

33000 km, köszi, jól vagyunk.

Előzmény: Törölt nick (15135)
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.06 0 0 15167

A garanciafüzet sem állítja az ellenkezőjét, azaz, hogy csökkentett mértékű lenne a +2éves szolgáltatás.

Azért még1x elolvasom részletesen....

Előzmény: kukucs33 (15165)
boszi70 Creative Commons License 2005.04.06 0 0 15166

"most fogunk költözni májusban a saját lakásunkba "

 

Az jó dolog!

 

Azért gondoltam 2 naposra mert lehet, hogy a szombat esti borozgatás után lesznek esetleg páran akik az itt alvást választják. :)

 

Amire nagyvonalakban gondoltam:

  1. szombat de. vmi játszóteres, fűves, bográcsozós, hőmérőszerelős /Ez nem a csirkés szöveg! Ők nyúlták le tőlem :))) / 
  2. Ebéd, amit főztél. Esetleg lehetne valami főzőverseny (?)
  3. Csapatépítő,  közös játékok. Erre jöhetnének ötletek! Pl: thalia kvíz, vagy ki tud többet a thaliáról, és az RH-ról?
  4. D.u. kivonulás Szeged főterén rendezett borfesztiválra
  5. Aki marad annak másnap:-(osság),  hídi vásár, városnézés, és amit akar.
Előzmény: dohonyiz (15161)
kukucs33 Creative Commons License 2005.04.06 0 0 15165

Tényleg nem kekeckedni akarok, de nagyon lényeges momentum: "...azt mondták..."  Később meg majd arra hivatkozhatsz - és ők is arra fognak- ami le van írva valahol. Szerencsés esetben a kettő egybeesik.

El kell kérni előre a majdan aláírandó dokumentumot és átböngészni figyelmesen, mert szóban igen nagyvonalú tud lenni bármelyik kereskedő.

Előzmény: kzkzkzkz (15164)
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.06 0 0 15164

Én megkérdeztem, amikor átvettem a kocsit: azt mondták a +2évre vonatkozó garancia ugyanolyan (teljeskörű), mint az első 2 évben.

Garfield007 Creative Commons License 2005.04.06 0 0 15163
Miert?
Előzmény: zsuga666 (15162)
zsuga666 Creative Commons License 2005.04.06 0 0 15162

Hali !

 

Az héccencség, hogy érdemes + garanciát venni. Ha teheted mindenképp tedd +.

Előzmény: Anonymus23 (15019)
dohonyiz Creative Commons License 2005.04.06 0 0 15161

Szia Boszi!

 

Programterv van már? És 2 napos lesz a buli? Ha igen, mi akkor is csak az egyik napot tudjuk vállalni, mert most fogunk költözni májusban a saját lakásunkba és az el fog venni minden időt. De egy napoit ott leszünk, ígérem!

 

Valami olyan helyet is kéne nézni, ahol v_tibor tud szerelgetni hőmérőket :o)))))

 

Zoli

Előzmény: boszi70 (15154)
Köny Creative Commons License 2005.04.06 0 0 15160
Mi lenne, ha részletre vennéd?:o)
Előzmény: HGaabor (15156)
Vulkan16V Creative Commons License 2005.04.06 0 0 15159

Szia Boszi!

 

"Csak azt nem tudom, hogy hogyan kell a képet ide beilleszteni, de majd segítetek?"

 

Igen. A válasz szövegbox alatt ezt találod:

 

Új kép: URL Szöveg Új link:

 

Tallózásnál megkeresed a kép helyét és megnyitod. Ha akarsz, írsz képaláírást. Majd jön a Feltölt. Ekkor a kép kb az URL felírat környékén megjelenik. Ott eldöntheted, hogy beszúrod, vagy törlöd. Beszúrás után megjelenik a beviteli szövegboxban.

 

üdv: Vulkan 

 

 

Előzmény: boszi70 (15155)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.06 0 0 15158
Köszönöm szépen a megnyugtató válaszokat! Én is leginkább a nagynyomású rendszer bajaitól félek, s nem annyira, hogy elkopik a motor. Az a 92000 km már biztató.
Előzmény: mynames (15152)
Véleményem szerint... Creative Commons License 2005.04.06 0 0 15157
Meggyőztél! :-) Úgy látszik több számozás is fut, mert a képen egy F360-as vmelyik verziója van, de az F131-es szám ténykérdés. Lehet, hogy a Mercedes-éhez hasonló típusszámok vannak?
Előzmény: Anonymus23 (15149)
HGaabor Creative Commons License 2005.04.06 0 0 15156

A hétvégi Totalcar után én is azt éreztem, hogy kell vennem egy ilyen autót (F430). Olyan élvezet ült a Nino Karotta szemében, aikor rálépett a gázra, hogy öröm volt nézni. A 35 milliós ár kicsit ugyan eltántorít, node mit ér az élet célok nélkül?:))

Úgyhogy boszi, megértem a fiad...

Előzmény: boszi70 (15151)
boszi70 Creative Commons License 2005.04.06 0 0 15155
Na akkor vhogy lefényképezem. Csak azt nem tudom, hogy hogyan kell a képet ide beilleszteni, de majd segítetek?
Előzmény: mynames (15153)
boszi70 Creative Commons License 2005.04.06 0 0 15154

Azaz 2005.május 21-22. IV. THALIA thalálkozó SZEGED.

 

 

 

mynames Creative Commons License 2005.04.06 0 0 15153

Hát elnézést de tényleg nem tudom elképzelni...(vizuális típus vagyok) Minden esetre fenntartom a 15125 hsz-es véleményem.

 

Szegedi tali? Tetszene nagyon!!!

 

Üdv: mynames

Előzmény: boszi70 (15134)
mynames Creative Commons License 2005.04.06 0 0 15152
Tegnap beszéltem Diesellel, és neki 92.000km van a thaliában. Most viszi nagyszervízre és csak azokat a dolgokat kell cserélnie, amit minden más autón is kell 90.000-es szervíznél! Direkt rá is kérdeztem, hogy a motor ok-e, nem kell-e esetleg befecskendezőt, v. nagynyomású szivattyút cserélnie (ezek az igazán zsebbevágó dolgok), de mondta, hogy azokkal minden rendben.
Előzmény: tws1 (15137)
boszi70 Creative Commons License 2005.04.06 0 0 15151

Persze. Én biztos segítkezek benne. Akkor a szegedi helyszín elfogadva? Borfesztivál, hídi vásár?

 

A Ferrari relikvia nagyon csábító -a fiamnak. Ő még realitások nélkül hisz az álmokban, és megmondta, hogy neki csak Ferrarija lesz!

Előzmény: Anonymus23 (15147)
boszi70 Creative Commons License 2005.04.06 0 0 15150

:-))))))))

 

Túl könnyű? Így is állandóan fogyókúra kényszerem van. :-))))

 

Na, de még 1 ok, hogy ne fogyózzak! :-)))))

Előzmény: tefi (15142)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.06 0 0 15149

Akkor ezt biztosan a Trabant fejlesztette:

http://ourworld.compuserve.com/homepages/Ferrari_Model_Club/NEW03_DE.HTM

 

;)

Végre fejlődnek!

:D

Előzmény: Véleményem szerint... (15148)
Véleményem szerint... Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15148
F131??? Az nem valószínű. Legalábbis eddig úgy tudtam, a típusszám a hengerűrtartalomra utal. Ha ez igaz, akkor készül az 1300 cm3-s Ferrari? :-))) A kedvezőbb adó miatt csúsztak ennyire le az olaszok?
Előzmény: Anonymus23 (15147)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15147

Van valami hír a Thalálkozóról?

A szegedi barátaink, akkor megszervezitek?

 

Egy kicsit elősegítendő ezt, ha sikerül eljutnom a Thalálkozóra, akkor azok számára, akik eljönnek felajánlok egy kis Ferrari relikviát. Nem egy nagy valami, de emléknek jó lehet: egy rozsdamentes acélon a felirat (sajnos a paci nincs rajta), és ha jól emlékszem az F131-be gyártjuk.

Sajnos Renault alkatrész most nincs...

 

Na jó pihenést mindenkinek!

:)

vidia1 Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15146

Én is 113 kg vagyok és semmi baj a huzattal. Tessék hízni.

 

dohonyiz Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15145

Én is megerősítem, én is 115+ kg :o)

Előzmény: tefi (15142)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15144

LOL!

 

Ezt én is csak alá tudom támasztani a 115+ kg-ommal!

:DDDD

Előzmény: tefi (15142)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15143

Azt nem tudom, hogy ezek az újabb dízelek mit tudnak, nem is igazán akarom összehasonlítani más márkákkal, de a faterom OFF 1,6TD Passatja (1991) ON több mint 400.000 km-t bírt ki cca 11 év alatt, egy hengerfejet kellett csak cserélni, már ami a komolyabb darabokat illeti (ilyesmi, hogy izzítógyertya az volt többször is).

Szal ha az enyém "csak" a felét bírja ki, akkor is meg leszek elégedve.

Ezzel a tempóval ahogy én használom (cca max 20e km/év), ez elég sokáig elég lenne, és remélem, hogy már akkor nem az enyém lesz, hanem valami újabb.

De hát nem lehet tudni.

 

Az egyik ismerősömnek van egy majdnem 1 éves Thalija, és kevesebb mint 3000km van benne. Ha így fojtatja, akkor az még sokáig be fog járni. :D

Jut eszembe ez az ismerősöm:

Sose tudtam megérteni az olyan autósokat, akik ha eleredt az eső, akkor még rá is zárják a garázsajtót a kocsira, hogy az eső által felvert sár, az nehogy valamilyen úton módon ráfröccsenjen a kocsira.

Nem erre való a kocsi? :)

tefi Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15142
Max. 65 kg terhelést kellett volna kibírni. Nem sikerült. Még várjuk az értesítést a cseréről.

Itt a baj !!! Túl könnyűek vagytok az üléshuzatnak - és Boszinak is !!!

Ha visszaolvasol többen - velem együtt - 100 kg felett járunk és semmi bajunk a huzattal.
Előzmény: benkoagi (15109)
ÖregMackó Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15141
Hát azért olyan sok rosszat nem hallhattál! És képzeld el mennyi Thalia fut az utakon 1.5 dci aki nem is írogat ide csak megy az utakon. És élvezi.... 
Előzmény: Törölt nick (15135)
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15140
Elírtam. Nem 1000000 (egymillió), hanem 100000 (százezer)
Előzmény: kzkzkzkz (15139)
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15139
Benzines taxikban (2 opelt néztem meg mostanában) 330000km-t is láttam az órán. Ehhez képest a 1000000 semmi...
mzdude Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15138
Köny elvileg azért cserélte le a Cliot Suzukira, mert már belerakott százezret. Baja nem volt a kocsinak, csak szerinte már elég sokat futott. Egy páran kicsit hülyének néztük a Clio fórumon, de végülis az ő döntése. :-)

Aztán hall olyat is az ember, hogy húdeszar a Renault, mert a cég vett egy egész flottát, aztán ötvenezer után mindegyikben turbocsere. Ja, csak a cégautók sorsát mindannyian ismerjük.
Előzmény: tws1 (15137)
tws1 Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15137
Ja meg valami: szerintem meg senki se ment dizel thaliaval 150.000 km-t, mert nem tul regi meg ez a kivitel. De ha jol emlekszem, vannak itt 100.000 km kornyekere ert dizelesek. Persze ha egy auto evente 30-40E km-t megy, az valoszinuleg rendesen meg van hajtva. Nekik ennek ellenere meg gurul :))

Szoval semmi panik, jo vetel volt. :))
Előzmény: Törölt nick (15135)
tws1 Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15136
Nekem ugyan benzines van, de barmilyen ma gyartott auto motorjara igaz, hogy 200.000 km-t komolyabb gond nelkul kibir.
Ha az elso par ezer km-en nem volt semmi komoly baja, akkor valoszinuleg kesobb sem lesz problema az auto fodarabjaival.
Kisebb gondok, javitanivalok termeszetesen biztosan fognak akadni. + eloirt karbantartas.
Legyel nyugodt, barmilyen mas autot vettel volna, nagyjabol ugyanannyi az eselye a meghibasodasnak, tehat nem dontottel rosszul. Szerintem nagyon is helyesen dontottel a thalia mellett. Esszeru es logikus valasztas a jelenlegi alsokategorias, olcso autok kozul.
Előzmény: Törölt nick (15135)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15135

Sziasztok!

 

Szüleim a tanácsomra illetve segitségemmel vettek egy 2003 juliusi Thalia DCi Oazist. most 24000 km van kb a gépbe. Kezdek elbizonytalanodni, s félteni Édesanyám pénztárcáját, olyan sok rosszat hallok az 1,5 dci (65Le) motorról. (hamarosan lejár a garancia) Az lenne a kérdésem-kérésem, hogy vajon ez a motor meddig megy gond nélkül? kinek van Köztetek a legtöbbet eddig hibátlanul futott dci-je? Ő mennyit hajtott eddig bele? Ha 100-150e km-t elszalad motorgond nélkül, akkor nem lehet gond, Édesanyám már többet nem nagyon fog aztózni. De nagyon félek, hogy 60e környékén kileheli a lelkét a moci. Természetesen nincs hajtva, pörgetve, teljesen nyugodt stilusban vezet. A szervizek nem lesznek elhanyagolva ez is tuti.

 

Előre is köszi a válaszokat!

boszi70 Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15134

Nem. A vezetőoldali ülésnél az ajtó felől az ülő résznél a textil és a műbőr varrásbóll merőlegesen kb. 5 cm ami már teljesen elszakadt, és mellette  kb. 6-8 öltésből 1cm-néhány mm is már megindult. Lehet, hogy egyszerűbb lenne lefényképezni! :)

Előzmény: mynames (15125)
v__tibor Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15133
:-)
Előzmény: poiuztre (15131)
aplad Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15132
Kösz a hozzászólásokat, nem tudom milyen hütőfolyadékot töltöttek utánna, az 1éves szervíznél csak a számlát láttam.
poiuztre Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15131
Semmi gond, engem pedig izgalommal töltött el az előttem álló malacsült :-)
Előzmény: v__tibor (15129)
nagya2 Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15130

Hi minden Dieselesnek!!!!!!

 

Lassan már sehol sem jegyzik a mi kis 65Le/160Nm-es motorunkat:-(((((

http://totalcar.hu/magazin/hirek/?main:2005.04.04.&217331

 

Üdv Nagya

v__tibor Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15129

Poiuztre!

Bocs, délben egy kicsit el voltam pilledve az ebéd után, pedig megbeszélhettük volna a meetinget ... :-(

kukucs33 Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15128

Boszi

Szerintem nyugodtan hivatkozz a klubra, ha ezzel a normális, ha szakad dumával jönnének. Van itt több olyan autó ami még egyben van, akkor azok lennének a hibásak?

 

Előzmény: boszi70 (15121)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15127

Hali!

 

Én nemrég küldtem egy tesztet a 80 lovas Thaliról, és annyit válaszolt, hogy jelenleg internet elérési gondjai vannak, és kell egy kis idő, mire utoléri a dolgokat....

Előzmény: Redfox (15118)
kukucs33 Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15126

Akkor félreértettem, bocs, azt hittem, hogy ahol vizslatták, ott volt valami 65 kg-os tesztelés. 

Egyébként meg én is azt mondom, hogy bírnia kellene akármilyen használatot, még akkor is, ha smirgli van a gatyámon, legfeljebb elkopnia lenne szabad. 

 

Előzmény: benkoagi (15116)
mynames Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15125

Szia Boszi!

 

Most néztem vissza:

"Sajnos ma tapasztaltam, hogy az ülés kárpítja a műbőr és a textil rész varrásánál merőlegesen végigszakadt. Normális ez egy 1 éves kocsinál?"

Erre szerintem nem azt fogják mondani, hogy normál haszálati kopás (ennyire azért ők sem mernek hülyének nézni senkit - remélem), hanem azt, hogy volt valami a zsebedben, ruhádon stb... ami kiszakította...

Tulajdonképp most akkor a szövet szakadt el?

Előzmény: boszi70 (15121)
Garfield007 Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15124

A biztositasrol no comment.

A motorhazteto filc boritasa a sporolas oltaran fel lett aldozva, de amint hallom, nem minden autoban, a tied pont egy ilyen.

Az automatikus visszazarasrol is volt szo, rendes szervizben, ahol tudjak mirol van szo, kb. 5 perc es gratisz.

Homero csak a futheto csillivilli tukrokhoz jar, ha nem rendelted meg, akkor nem fogja az eletbe se mutatni a kulso homersekletet. v_tibort keresd :-)

Szerintem az automatikus elektromos ablak nincs a Thaliaban, az csak egy alom, ami benne maradt a gepkonyvben :-)

Előzmény: kzkzkzkz (15122)
mynames Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15123
Gratula az új Vashoz!!!!
Előzmény: kzkzkzkz (15122)
kzkzkzkz Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15122

Sziasztok!

 

Tegnap átvettem a tháliát! Már van benne 26km :-))))

 

A biztosítási papírokkal óriási gondok voltak. A megbeszélt 115e casco és 38e kötelező helyett, 122e és 48e-s papírt tettek az orrom alá. Ami mellesleg hiányosan kitöltött volt, és kiegészítő (baleset)biztosítást is tartalmazott mindkettő, amit nem kértem..

Arról már nem is beszélve, hogy két összeg volt a kötelezőn (38 és 48e), és nem tudták megmondani, hogy melyik a jó.

 

Aztán nagynehezen (1,5 óra után) kaptam olyan papírt, ami már a megbeszélt összegeket tartalmazta. Érdekes, hogy ennek teljesen más formája volt, mint az eredetinek, amit alá akartak irattatni velem.

 

Ja az alvázszám is el volt írva mellesleg.....

 

Ennyit a biztosítási alkuszcégekről...

 

Miután megfelelőek lettek a papírok, nem írtam alá őket, hanem megnéztem a kocsit, kívül belül, festékrétegmérőt is kértem (140-186 között mozgott). Szerintem rendben volt, és akkor írtam alá mindent.

Zöldkártya ma lesz állítólag, azt tegnap nem tudták odaadni.

 

Kérdéseim:

1. a thália (status) katalógusban a rádió kijelzőjén hőmérő is látható a képen, a kocsiban mégsincs, továbbá külön se lehetett hozzá rendelni? Akkor ez most hogy van? Széria v. nem? Írok majd a RHungáriának is, mert az átadó erre nem tudott mit mondani.

 

2. a motorháztető belső felén nincs szigetelés (filc). Ez is jó így? Ez se széria?

 

3. Zár: a nyitvafelejtett ajtót nem zárja automatán vissza. Jeleztem, hogy állítsák be. Először azt se tudták a szerelők, hogy van ilyen. Majd az egyik dolgozó megerősített, hogy van, de csak a riasztós autókban. Ez is igaz????

 

4. A kezelési könyvben az szerepel, hogy a vezető oldali ablak, ha csak 1et pöccintek az ablakgombokon, akkor teljesen le és felhúzza az ablakot. Na ez se működik így. Ez is programozás kérdése v. plusz elektronikát igényel? Ezt is jelezni fogom, hogy nem úgy működik ahogy le van írva.

 

Röviden ennyi :-)

A kocsinak azért örülök :-)

boszi70 Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15121
Ezen -legalább is az enyémen- a kopásnak jele sincs. Bár a férjem egy kicsit elkeserített, mert szerinte ez "normál használati kopás"-ra fogják fogni. (megjegyzem az ő autója 2 év 190.000 km és semmi kárpítkopás, enyém 1 év 7500 km). Csüt-ön egyébként is megy az 1 éves vizsgálatra, majd beszámolok róla.
Előzmény: kukucs33 (15111)
boszi70 Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15120
Én még ennyi sem vagyok! :) Ja,  és más nem nagyon ül még a vezetőülésben!
Előzmény: kukucs33 (15111)
boszi70 Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15119

Köszi a választ!

 

Látjátok ezért jó ez a fórum. Persze most nem épp a thaliát istenítettük, de legalább egy kis esélyt látok arra, hogy ne a szokásos "nem rendeltetésszerű használat" szöveggel rázzanak le.

Előzmény: benkoagi (15109)
Redfox Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15118

Sziasztok!

Mi a helyzet a klub internetes oldalával? Le állt az oldal frissítése? Sikerült már valamilyen vásárlási vagy szolgáltatásra kedvezményt elérnetek? Ezekben a témákban van valami előre lépés? Szerintem a síma tapasztalat csere melett az egyéb tagoknak járó kedvezményeknek lenne klubos berkeken belül a legnagyobb haszna. Szerintem.......

czoki Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15117

 Valószinüleg ráragasztott a fűtőszál, ha óvatosan tisztítod még érezni is lehet a

vastagságát. Azt javaslom, hogy ne dörzsöld tulságosan, nehogy szálszakadás

lépjen fel. 

Üdv. Czoki.

benkoagi Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15116
Kukucs33! 65kg az annyi, az én 155 cm-hez még az is sok. De ez nem igazán idevaló téma. Amúgy a használat az teljesen rendeltetésszerűen folyik, egy vezetőoldali ülésnél ez másképp nem is mehet!? Nálunk nem a textil repedt be, hanem a műbőr.
Előzmény: kukucs33 (15111)
dh00 Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15115
Ez elobb irtam rola hogy csak egy papirgalacsinnal kell kitamasztani a kabelt, hogy ne tudjon a fem kampoba beakadni. Szerintem ne bonts kabelt.
En meg az elejen eszrevettem a hibat, amikor meg csak kicsit volt kocos a muanyag halo a kabelen, es azota sem romlott semmit.
Előzmény: Géppityu1 (15102)
csipeti Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15114

Köszi!

 

Én is ezt választom, már biztos.

Előzmény: Ádám77 (15108)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15113

Igazad lehet...

 

Én még régebben olvastam egy tesztben. De most sehol sem találom.
A töltőlevegőhűtő az viszont fix.

Előzmény: mynames (15110)
tws1 Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15112
van mar itt aki tuningolt:

takacsr 13880
rhapsody 13527

Hosszu tavu tapasztalatunk meg nincs.....
Előzmény: mynames (15106)
kukucs33 Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15111

max. 65kg??!!

 

Az nagyon kevés. Kb. 15 évesen voltam utoljára annyi. Ha azt sem bírta az nagyon gáz.

 

Csak halkan mondom, hogy volt egy BMW bal1 fotelem, annak is a támla ajtó felőli széle volt megkopva. Gondolom a beszállásnál az ember hátsó fertálya mindig végigdörzsölte és egy idő után a textil kikopott. Kopott, de nem szakadt!

Lehet, hogy valami ilyen hatás éri ezeket is, csak sokkal kevésbé bírják és inkább szakadnak.

 

Előzmény: benkoagi (15109)
mynames Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15110

"illetve, változó geometriájú a turbofeltöltő!"

 

Ez biztos? Akkor mi van a 100Le-s dci-ken???

Előzmény: Anonymus23 (15107)
benkoagi Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15109
Kedves Boszi ! Folyamatosan olvasom a fórumot, írni nem nagyon szoktam. A mi Thaliank júliusban lesz már 2 éves. A mi kárpitunk ugyanúgy repedt el, mint a Tied. Kivittük a helyi márkaszervízbe (Szd). Lefényképezték és elküldték illetékes helyre, elfogadták, cserélni fogják. Max. 65 kg terhelést kellett volna kibírni. Nem sikerült. Még várjuk az értesítést a cseréről. Üdv: benkoagi
Előzmény: boszi70 (15079)
Ádám77 Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15108

Szia!

 

Én az egészet "megúsztam" 16 eFt-ból, mert az utángyártott megoldát választottam.

Előzmény: csipeti (15101)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15107

Hali!

 

A 80 pacisokon állítólag már van töltőlevegőhűtő, illetve, változó geometriájú a turbofeltöltő!

Amit most beletetetnék, az is egy box, tehát, nem sok idő alatt ki lehet belőle szerelni, ha bármi is van, és csak vissza kell dugdosni a csatikat.

Ami jobban zavar, az inkább az, hogy sok esetben az egész nem más mint egy ellenállás, ami megváltoztatja a jelet, amit a chip kap, így több üzemanyagot ad be a hengerekbe. Ez nem az igazi tuning....

 

Na mindegy, még én is várok vele egy kicsit...

Előzmény: mynames (15106)
mynames Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15106

Szia!

Neked 80 Le-s dci-d van, én abba már nem nyúlnék bele...Még a 65Le-s be talán, de akkor sem chippel, és azt is csak gari idő után.

 

Valaki feltudná eleveníteni a dci motorok során keresztül, hogy gyárilag mi adja többlet kraftot?

Előzmény: Anonymus23 (15081)
mynames Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15105

"Én mindenesetre örülük annak, hogy végre olyan autóban ülhetek, ami gyorsításkor nem hagy maga után koromfelhőt. (Vagy csak nem látom?...)"

 

Hát szerintem csak nem látod...

 

Ma reggel Ferihegy 1 lámpától, a gyorsforgalmi elejéig elkapott a hév, és nem engedtem be a balról pofátlankodót. Tehát végig padló és kihuzatás 130 ig, miközben láttam a tükörben, hogy egy traktort megszégyenítő koromfelhőt hagyok magam mögött...(ha nem tolom neki akkor viszont ok)

 

Üdv: mynames

Előzmény: mzdude (15083)
Vulkan16V Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15104

Ha már az én súlyomat sem bírja :) Bár egy ismerősöm, aki 150 cm 45 kg,  15.000 km után a xsara-ja alatt kiszakadt az ülés, és a nem rendeltetészerű használatra fogták.

 

Lehet, hogy ráült az ülésre? Egyesek mit meg nem próbálnakl?!... :-))) Különben általában attól szakadnak el, mint a kárpitozott bútorok. A lehető legminimálisabbra szabják az anyagot és az anyag szélénél egyszerűen kiszakad.

 

...a xsara-ja alatt kiszakadt az ülés... Ha az én Thaliám ülésén lenne egy "xsara", valószínüleg nálam is kiszakadna az üléshuzat, ha egyáltalán maradna belőle valami. :-)))) Bocs, de néha én is képekben látom a leírt szöveget, pedig nem is vagyok nő. :-)))

 

Más. A Thaliánál a hátsó ablak fűtőszálai az üvegben vannak benne, vagy egy fólia van ráragasztva. Azért kérdezem, hogy belülről erősen lehet-e dörzsölni, vagy csak módjával?  

Előzmény: boszi70 (15084)
nagya2 Creative Commons License 2005.04.05 0 0 15103

Hi Géppityu1!!!!

 

A Thalias honlapon a tolatóradaros képen látni hol megy át a kábel a kalaptartón én oda toldottam be szilikon kábelt az birja a hajtogatást hidegben is!!!

 

Más: Gyerekek mi van Diesellel,már aggaszt a távolmaradása!!

Üdv Csipeti jó hallani, hogy még megvagy!

 

Nagya

Előzmény: Géppityu1 (15102)
Géppityu1 Creative Commons License 2005.04.04 0 0 15102
Hali! Valaki írt itt a csomagtartó kábelezéséről, úgy tudom tipusbetegség, hogy a kábel eldörzsölődik a sok nyitástól a hajlási pontnál, megelőzhetem ezt úgy, hogy szétbontom a rögzítését, ahol átmegy a lemezen és ezzel lazábbá teszem? Gondolom, ez nem gond a szervizben...... És még valami, az ajtók felőli suhogást meg tudta már oldani valaki???
csipeti Creative Commons License 2005.04.04 0 0 15101
Köszi!
Azt hiszem én is ezt az utat fogom járni, a munkadíj az nálad mit jelentett (ha nem vagyok túl indiszkrét)?
Előzmény: Ádám77 (15095)
dh00 Creative Commons License 2005.04.04 0 0 15100
Birom ahogy velemenyt alkotsz. Ilyen hozzaszolasok miatt nem fejezodik be a vita. Ha te sem szoltal volna a temahoz, megint kevesebbett kellett volna olvasni.

Birom ahogy velemenyt alkotsz:

"dh00 is csak a balhét keresi"
"Nem tudom ki és mivel kezdte"

Ha nem tudsz semmit az elozmenyekrol akkor ne akarj ogazsagot tenni.

Szinte csak ismetlem magamat az ignises valaszaimban, mert akik beleokoskodnak, keptelenek kicsit visszaolvasni, csak jartatjak a szajukat.

En a Thalia forumba irtam csak, nem szoltam az ignis forumra hogy jojjenek anyazni, sajat szervizes csereauto elmenyeimet irtam le. Amit szerintem mas is leirt volna, mert nem sokszor fordul elo ilyen szerintem. Ha utananezel lathatod hogy milyen stilusban anyaznak az ignis forumon, de megsem mentem oda hogy valaszoljak minden kiforgatott mondatukra.

Reszben a nem vart csereauton voltam felhaborodva, reszben pedig az auto lepusztultsagan. Hogy volt pofaja a szerviznek egy ilyen lepusztult allapotu autot adni csereautonak. Ezen huztam fel magam, de amit leirtam az tobbnyire nem az auto allapotarol, hanem minosegerol szolt. Szoval mielott az ignisesek ujra elkezdenek hogy egy lepusztult csereautot szidtam, elismetlem hogy az csak hab volt a tortan.
Előzmény: Ádám77 (15098)
tws1 Creative Commons License 2005.04.04 0 0 15099
"Szerinte az Assistance meg nem adása is közönséges csalás. Ne mutogassanak a szervizre, te vettél egy Renalt gépkocsit, amit a Renault hálózata szervizel. Ahol szerepel a Renault felirat és logó, ott te Mr. Ügyfél vagy, a szirszar lejelentéseiket meg a többi helyeségüket oldják meg egymás közt."

Abszolut egyetertek :)))
Ha van barmilyen papirod (pecset a karbantartasrol vagy egyeb bizonyitekod), hogy voltal a szervizben es megcsinaltak a karbantartast, akkor nyugodtan jelentsd be nekik, hogy ha 10 napon belul nem kuldik meg reszedre az Assistance kartyadat, akkor bejelentest teszel a Fogyasztovedelemnel. Szerintem ugyan ennek ellenere nem fognak kuldeni kartyat, csupan azert javaslom az elozetes irasbeli figyelmeztetest, mert en is igy szoktam mielott hatosaghoz fordulok hasonlo esetben. Ne mondjak, hogy nem szoltunk elore....
Előzmény: mzdude (15094)
Ádám77 Creative Commons License 2005.04.04 0 0 15098

Van egy javaslatom!

 

Aki folytatni akarja a thalia vs ignis anyázást, az nyisson új topicot, vagy írja a hozzászólása elejére, hogy: KÉREM A KÉNYSZERZUBBONYOM...!

Ekkor biztosan tudjuk, hogy nyugodtan át lehet ugorni az ott következő baromságot.

 

Én spec már egy ideje dh00, zöldborsó és társai duhöngésére nem is vagyok kíváncsi; dh00 is csak a balhét keresi.

Sajnos a suzukisok is az ilyen rossz tapasztalatok alapján minősítik a többi thaliást.

 

Leszarom, kinek mi nem tetszik a másik márkában!

Mindenki azt szeresse, amit megvett, és pont.

 

Nem tudom ki és mivel kezdte, de nem lehetne, hogy visszaalakuljon a topic annak, amire eddig használtuk: thaliás tapasztalatok cseréjére.

 

Nem vagyok kíváncs az ignises tapasztalatokra, az anyázásra meg főleg!

mzdude Creative Commons License 2005.04.04 0 0 15097
Létezik rendes fagyálló folyadék is. Mondjuk jó drága, valami 600-800 Ft egy liter, dehát üsse kő, szükséghelyzetben ablakmosót is vettem már ennyiért. :-)
Előzmény: ÖregMackó (15096)
ÖregMackó Creative Commons License 2005.04.04 0 0 15096

Szia!

 

Nekem ugyanígy fogy. Az első 15 ezresnél töltöttek utána majdnem maxig és most 38 ezernél megint a min felett kb. 1-2 cm-rel van a szint. Csak azt nem tudom mivel töltsek utána. Most nyáron elég lesz az ioncserélt de télre kell a fagyálló. Addig még van egy szervízem a két éves lejárat előtt júniusban.

 

ÖregMackó

Előzmény: aplad (15090)
Ádám77 Creative Commons License 2005.04.04 0 0 15095

Szia!

 

16000,- + munkadíj (gyári)

9000,- + md (utángyártott)

Én maszeknál csináltattam...

Előzmény: csipeti (15093)
mzdude Creative Commons License 2005.04.04 0 0 15094
Hát ami azt illeti, engem is felhítak év elején, hogy megkaptam-e a garancia+ kártyát. Mondom nem. Jó, akkor azt pótoljuk. Azóta is pótolják.

Én meg egyszer fogom magam, aztán teszek egy feljelentést bűnszövetkezetben elkövetett csalásért, vagy valami hasonlóért.

Szerinte az Assistance meg nem adása is közönséges csalás. Ne mutogassanak a szervizre, te vettél egy Renalt gépkocsit, amit a Renault hálózata szervizel. Ahol szerepel a Renault felirat és logó, ott te Mr. Ügyfél vagy, a szirszar lejelentéseiket meg a többi helyeségüket oldják meg egymás közt.
Előzmény: topo (15092)
csipeti Creative Commons License 2005.04.04 0 0 15093
Helló!

Van valakinek infója, hogy mennyibe fáj egy fékbetétcsere? 48000km-t bírt ki a betét, a kopásjelző is már a "végét járja".
topo Creative Commons License 2005.04.04 0 0 15092

Kaptam levelet a RH-tól,hogy lejárt az assistance-om mert nem vittem el szervízbe az autót.De én a lejárat előtt 2 nappal elvittem és kaptam pecsétet,számlát és elvégezték a nagy karbantartást.Írtam az RH-nak hogy mivan, visszaírták hogy a szervíz elfelejtette lejelenteni a szervízlátogatást és jelezzem a szervíznek.Amíg megkapom az új kártyám addig SZÜNETEL az assistance szolgáltatás.

Szerintetek ez most,hogy van? Ha szükségem van addig pl:autómentőre vagy sárga angyalra ami assistance alapján ingyenes, fizessem ki és próbáljam a szervízen behajtani? Vagy ilyenkor ki vállalja a felelősséget?

Eddig ugye évente küldtek levelet amin én kitöltöttem, hogy mikor voltam szervízbe, visszaküldtem, jött az új assistance kártya.O.K

Mostmár ők kisérik figyelemmel és a szervíz jelzi hogy mikor voltam karbantartáson.Ez szép és jó csak így nem O.K, hogy az ő hibájukból engem érhet hátrány.

Ja, egyébként a miskolci Renault Girardi.

 

tws1 Creative Commons License 2005.04.04 0 0 15091
Szerintem 1dl evente minimalis es elfogadhato veszteseg. Lehet van egy nagyon minimalis szivargas, nem kell vele foglalkozni.
Előzmény: aplad (15090)
aplad Creative Commons License 2005.04.04 0 0 15090

hello mindenkinek!

évente kb. 1 decinyi hütőfolyadékot kell utántölteni az autóba, az 1 éves szervízen is töltöttek bele, lassan 2 éves már és újra annyit kellesz után tölteni, ez másoknál is így van?

dh00 Creative Commons License 2005.04.04 0 0 15089
Lassan elfogynak a suzukis kemek es nem jon minden nap mas suzukis megkerdezni ugyanazt. :)


Mas:

A 3. szeria thaliaban eszrevettem a szervizben egy apro bugfix-et amit en rogton az elso par hetben megcsinaltam. A csomagtarto zaromotorjanak kabele csukaskor beakadt abba az ives fem szerkezetbe ami a csomagtartot tartja. Ez szep mondat. :)
Valoszinu emiatt tort meg a kabel sokaknal. Az uj 3. szerias thalianal lattam hogy gyarilag kicsit oldalra dol a kabel ahol kibujik a kabel a kalaptartobol es igy nem tud beakadni. Szoval rajottek a gyarban is.

En egy papirgalacsint szig.szalagoztam a kabel es az ives fem koze, igy kitolja oldalra a kabelt es nem tud beakadni csukaskor. Ha meg nem keso csinalja meg mindenki, talan igy nem kell szervizbe menni annyit(Es igy nem orulhetnek a suzukisok se annyira :) ).
Haho suzukis kemek, ebredjetek! :)
Előzmény: Biovadász (15087)
Garfield007 Creative Commons License 2005.04.04 0 0 15088
Előzmény: dh00 (15086)
Biovadász Creative Commons License 2005.04.04 0 0 15087
Uristen urak, legyen már annyi eszetek, hogy nem válaszoltok. :)

Ha valaki azt akarja hinni, hogy suzuki a világ legjobb autója, mert a bal hátsó lámpa ködös hajnalon megfelelő fényviszonyok között oldalról nézve szemüveg nélkül majdnem hasonlít egy merciére, valamint a világítást úgy kell kapcsolni, mint egy opelben, ráadásul nekik a szervizesek is azt mondták, hogy már kevesen vannak mert mind éhenhaltak, hát legyen meg nekik az örömük.

Aztán majd szép lassan visszamennek a saját topikjukba, megtartva azt a pár kémet ami scanneli az egész autós fórumot, hogy ki mer rosszat mondani a drégassssszágukra.

Itt meg lehetne tovább folytatni a thalias ötletekkel, tapasztalatokkal.
dh00 Creative Commons License 2005.04.04 0 0 15086
Ne farassz mar te is ezzel. Eleg gyerekes ez is ahogy a suzukisok fenyezik magukat, hogy az o kedvenc autojuk az soha nem romlik el, mig a tobbi marka az csak szarakodik es lerobban orokke. Ha ez igy lenne akkor mar bezart volna az osszes suzuki szerviz es alkatreszt sem kellene a javitashoz gyartani.

Barmennyire is azt szeretned hallani hogy lerobbant a thaliam es ugy kellett szervizbe vontatni, el kell keseritselek. A kurtnek a hangja furcsa nekem miota kicsereltek es a sebvalto kartol hallok 2-ben neha valami morgo hangot amit a szervizesek nem akarnak hallani.

Gondolom most egy vilag omlott ossze benned hogy nem azt irtam amire szamitottal. :)

Kezdjunk el megint ignises dedo szintre sullyedni hogy versenyzunk melyik marka gazdai tudnak nagyobbakat mondani, kinek hibasodott meg kevesebbet az autoja ?

Egy merci is meg tud hibasodni, megsem gagyibb mint az ignis, xal nem ilyen kampo peldakkal kellene jonnod.

Mint irtam is, nekem is csak azutan tunt fel a nagy minosegi kulonbseg a thalia es az ignis kozott, amikor 4 nap ignis vezetes utan visszaultem a thaliaba. Aki nem hiszi jarjon utana. Es megint elismetlem, nem az auto felszereltsegi szintjere gondoltam es a muszaki allapotara sem.

Lehet hogy mas maskepp erzi, de en nem kotexek azert vele mert o maskepp erzi.

Hanyszor jarjuk meg korbe ezt a temat ? Ennyire faj ez az igniseseknek ? Remelem hamar tulteszitek magatokat ezen mert a velemenyem nem fog megvaltozni, akarmeddig is erolkodtok.
Előzmény: DMA (15085)
DMA Creative Commons License 2005.04.04 0 0 15085
Szia!

Légyszi ne hagyj hülyén meghalni, még nem volt alkalmam Thaliaban ülni, mi az ami minőségibb benne? Nem tudom mi az a "gagyi érzés", nekem sosem volt ilyen. Persze az autó nekem az eszköz, és nem a cél, tehát nemigen érdekelnek a dolgai, azt leszámítva, hogy beülök, elfordítom a kulcsot és megy. És ez így van már sok-sok kilométer óta. Közel 70K lesz most benne, de csak a kötelező szervizeket látta. Ennek fényében megöl a kíváncsiság, hogy a Te autódnak mibaja, amitől Ignis-be kényszerültél. Ha összetörték(törted) az nyilván nem jáccik ilyen szempontból, ha viszont a szervizben üdülget, akkor most melyik a gagyi?
Előzmény: dh00 (15076)
boszi70 Creative Commons License 2005.04.04 0 0 15084

kukucs33, nagya2 köszi.

 

Ha már az én súlyomat sem bírja :) Bár egy ismerősöm, aki 150 cm 45 kg,  15.000 km után a xsara-ja alatt kiszakadt az ülés, és a nem rendeltetészerű használatra fogták.

 

Hála az jól lásztik, hogy nem szándékos a rongálás, mert  a varrás folytatásában már több helyen is "elindult" lefele a műbőr. Inkább a korábbi gond miatt, amit már írtam, hogy ferde az ülés, és azon az oldalon feszül a kárpit, már annyira, hogy kilátszik az ülés váza. Ez pontosan az ülés és a háttámla találkozásánál az ajtó felől.

Előzmény: kukucs33 (15082)
mzdude Creative Commons License 2005.04.04 0 0 15083
Hát, jól nézd meg, mire fizetsz be. Van egy dízel tuning nevű topic, ott én is kérdeztem korábban, hogy mennyire reálisak ezek a teljesítménynövekedések, valamint sok érdekességet lehet olvasni hozzáértőktől (is).

Én mindenesetre örülük annak, hogy végre olyan autóban ülhetek, ami gyorsításkor nem hagy maga után koromfelhőt. (Vagy csak nem látom?...)
Előzmény: Anonymus23 (15081)
kukucs33 Creative Commons License 2005.04.04 0 0 15082

"...az ülés kárpítja a műbőr és a textil rész varrásánál merőlegesen végigszakadt. Normális ez egy 1 éves kocsinál?"

Hacsak nem akadt bele valami ami megtépte, akkor nem.

Több olyan 20 -esetenként 30- évnél öregebb autót vezettem már amikben eredeti kárpit volt és még egyben voltak. Ennek is kéne bírni legalább 10-et.

Előzmény: boszi70 (15079)
Anonymus23 Creative Commons License 2005.04.04 0 0 15081

Nemrég nézelődtem a neten, és több topicban (tönnek között itt is) olvasgattam a tuningról. Több helyen néztem és olyan 120-180 eFt körül voltak a boxok, míg a normál chiptuning olyan 100-as körül volt.

Utána érdeklődtem itt a környéken is, és az egyik boltban (elsődlegesen tuninggal foglalkoznak) ajánlottak egy lehetőséget, ami 65 eFt a szokásos erőnövekedési értékekkel (cca 15-18 paci, 15-20 Nm nyomaték).

Ez is egy box, a srác 2 hét visszavásárlási garanciát ad, ha nem lennék megelégedve a teljesítmény növekedéssel. Az ár tartalmazza a beszerelést, mindent.

 

Szerintetek?

nagya2 Creative Commons License 2005.04.04 0 0 15080

Hi Boszi!!

 

Hát nem, szerintem verd ki a tam-tamot a szervizen.

Az én pille 110kg-om még nem szakította szét( vagy nem látom az üléshuzat alatt????)

 

Üdv Nagya 

Előzmény: boszi70 (15079)
boszi70 Creative Commons License 2005.04.04 0 0 15079

Igen. Azt a fázist még a saját szememmel láttam. Egyébként nem annyira vészes a rázás. Szerintem inkább a gumi keménysége ami nem tetszik nekem. Pl: az út ahol járok mindeféle sártörmelékkel van tele, ami a jó időben kellemes keményre száradt. Ma amikor mentem rajta úgy rázta a kocsit, hogy az egész műszerfal rezget, mint amikor telipakolod vmi műanyaggal a kesztyűtartót.

 

Más:

Sajnos ma tapasztaltam, hogy az ülés kárpítja a műbőr és a textil rész varrásánál merőlegesen végigszakadt. Normális ez egy 1 éves kocsinál?

Előzmény: Alizé (15070)
dh00 Creative Commons License 2005.04.04 0 0 15078
Olyan stilusban valaszolok, ahogy hozzam szolnak.
Előzmény: GreGo (15077)
GreGo Creative Commons License 2005.04.04 0 0 15077
 Figy, vagy írj kultúráltabban, vagy ne kritizáld mások stílusát. Mert ebben a hangnemben elég vicces...
Előzmény: dh00 (15076)
dh00 Creative Commons License 2005.04.04 0 0 15076
Jah, tucatauto mindketto, nem keves minosegi kulonbseggel.
Apro diff. hogy az ignissel ellentetben, a thaliaba visszaulve nem a "gagyi" erzes fog el.
Ha hisztizesen es erzekenykedesen kivul tudsz olvasni is, akkor majd visszaolvasol es megkeresed mi bajom van a kocsimmal.

Nyugodtan beirhattad volna amit kitoroltel, hoztad volna az ignisesek stilusat.
Előzmény: DMA (15059)
v__tibor Creative Commons License 2005.04.04 0 0 15075

ÖregMackó!

Mail ment a másik megadottra ...

Előzmény: ÖregMackó (15072)
v__tibor Creative Commons License 2005.04.04 0 0 15074

Gyapi!

Mail ment ...

Előzmény: Gyap (15071)
ÖregMackó Creative Commons License 2005.04.04 0 0 15073

A plusz két évhez csak annyit szeretnék, hogy ha Mo.-n a garancia valóban garancia lenne biztos megérné de itt mindenféle kibúvót kihasználó szolgáltatás folyik ebbe nem érdemes egy fillért sem beinvesztálni. Én nem kértem de nem is bánom. Már keresem a garancia lejárta utáni szervíz lehetőséget ami biztos nem márkaszervíz lesz.

 

ÖregMackó

ÖregMackó Creative Commons License 2005.04.04 0 0 15072

Szia!

 

Jelenleg leszakítottak minket a netről, a matáv dolgozik az ügyön de nem tudom mikor lesz jó.

 

ÖregMackó

Gyap Creative Commons License 2005.04.04 0 0 15071

Kedves Tibor!

 

 

Köszönöm... Posatfiók felesleges tartalma törölve, várom a levelet..

 

 

Üdv: Gyapi

Alizé Creative Commons License 2005.04.04 0 0 15070
A gumis kitakarította a felnik belső feléből a berakódott sarat ? Ez is tud elég rendes rázást okozni.
Előzmény: boszi70 (15044)
nagya2 Creative Commons License 2005.04.04 0 0 15069

Hi Sg1400!!!

19"/21" Coll méretüek azaz 480/510 mm

 

Üdv Nagya

Előzmény: SG1400 (15014)
emecs Creative Commons License 2005.04.04 0 0 15068

sziasztok

 

kb 10 nappal voltam lemaradva a forummal és meglepödtem a sok topicko.a suzuki hozzászolásról nem nyilatkozom,a többiröl sorjában.

 

1, a téligumi még fent van a héten lekerül egy alvázmosással egybekötve amir rávér

az auto amikor pár honapos volt nekem is rázott 130-nál de abbahagyta,azt hittem a télivel ujra fog de hál istenek nem!

2, a találkára szivesen elmennék de nekem tul messze van kb 500 km csak oda amugy tetszik nekem szeged kb 20 éve voltam ott.

3, gratula Anonymusnak 15 e. szoláshoz  /a spenotot én sem szeretem/ a +100e -ért a 2 évet én sem válsztottam szerintem nem éri meg.

4,  a TW1 ajtozár bekapcsolása tetszet ha legközelebb rh felé járok bekapcsoltatom velük ha lehet az enyémbe  /2004 jun./

 

 a mult héten beszéltem az assictancével mert nem találom a kártyájukat  egyszer ez már megtörtént kb 3 honapja. a kedves hölgyike mondta ezt már a szerviz intézi ők küldik el a hosszabitást is a nagy renaultnak, a nagy rena.. csak a kártyát küldi.emlitettem,hogy elveszet azt már ők igérte kb 1-2 két és küldik kiváncsi leszek.

bocsi a hosszura nyulásért.

v__tibor Creative Commons License 2005.04.03 0 0 15067

KorI, barna_16v, tws1!

 

A klub honlapján megtaláltalak Benneteket, mail ment ... :-)

 

 

Előzmény: v__tibor (15066)
v__tibor Creative Commons License 2005.04.03 0 0 15066

MAIL MENT A HŐMÉRŐVEL KAPCSOLATBAN AZ ÉRINTETTEK FELÉ (a nick-es címekre) ...

 

Visszaigazolást kérek, mégha itt már "megbeszéltük" is :-)))

 

 

ui:

barna_16v és tws1!

A nick mögötti címetek nem publikus, kérlek Titeket, jelezzetek vissza mailban, hogy el tudjam Nektek is küldeni !!!

 

 

Gyap!

Visszajött, hogy tele a freestart-od ...

 

KorI!

A nick mögöttire azt mondja, hogy nincs olyan cím ...

 

ÖregMackó!

A tiedre is vakkantott valamit, de nem tudom, odaért-e ...

 

 

Akihez nem ért oda ezenkívül, jelezze felém!

ÖregMackó Creative Commons License 2005.04.03 0 0 15065

Szószerint ezt csináltam az Ikea mélyparkolójában. Bezártam az ajtókat majd a kulcsot zsebretettem aztán levettem a dzsekimet és betettem a csomagtartóba majd szépen lecsuktam a csomagtartót.

Taxival hazamentem a pótkulcsért majd azzal kinyitottam visszaérve.  A Taxis meg jól lehúzott.

Előzmény: tefi (15058)
Zséman Atya Creative Commons License 2005.04.03 0 0 15064
Ugyanezt írtam én is, mint DMA, csak kicsit finomabban... :)
Előzmény: DMA (15059)
csipeti Creative Commons License 2005.04.03 0 0 15063
Sziasztok!
Azt tudja valaki, hogy ez a zárfunkció már az első szériás Thaliában is benne van?
Előzmény: tws1 (15039)
dohonyiz Creative Commons License 2005.04.03 0 0 15062

Ja, köszi! :o)

 

És mennyivel lógok?

Előzmény: v__tibor (15050)
v__tibor Creative Commons License 2005.04.03 0 0 15061

Persze, benne vagy Te is a listában (azt hiszem a legutolsó állapotot a 14494. hsz tartalmazza), csak még egy kis türelmet kérek ... :-)

Előzmény: KorI (15060)
KorI Creative Commons License 2005.04.03 0 0 15060

szia V Tibor,

 

sajna nem tudok ott lenni a találkán... De  ha esetleg lenne valami lehetőség, hogy kapjak én is egy új tipusú hőmérőszettet , annak nagyon tudnék örülni...  Természetsen mindenféle költséget és munkaóra-díjat megtérítenék!!! 

 

KorI

Előzmény: v__tibor (15052)
DMA Creative Commons License 2005.04.03 0 0 15059
Oh mert a Thalia egy merci mi? :-)))
Kicsit hisztis vagy Te nem? Klimax vagy mifene?
Úgy teszel mintha S Classeból kellett volna átülnöd szuzukiba.
Pedig egy tucatautó mindkettő. Gondolom a Thalia 2.5M -ért már mégiscsak
luxus.
Öregem, eddig nem törődtem az írásaiddal, de ez már szánalmas: "Mintha mercedesből
kellett volna suzukiba ülnöd".
Amúgy mibaja a kocsidnak? Na befejezem, több szót nem ér az egész.
(írtam ennél szebbet is, csak kitöröltem)
Előzmény: dh00 (15017)
tefi Creative Commons License 2005.04.03 0 0 15058
És abban az esetben, ha pl: megállsz, kiveszed a kulcsot, az ülésre dobod, kiszállsz, becsukod az ajtót...?

Ebben az esetben nem történik semmi még a régebbi gépeknél sem,mint a 2-vel előbbi hozzászóló írta !!

Ismét kinyitod -a nyitott ajtót - és kiveszed a kulcsot !! -majd ezután bezárod.

Azért 1 buktató van -TESSÉK VIGYÁZNI !!

Ha az autó lezárásakor a csomagtartó nyitva van, attól még az ajtók bezáródnak !!! és ha lecsapod a csomagtartót bezáródik az is !!

Tehát ha nyitott csomitartónál bezárjuk a gépet és a kulcsot bevágjuk a csomitartóba, majd lecsukjuk - na akkor van SZÍVÁS !!
Előzmény: boszi70 (15049)
sfbukfenc Creative Commons License 2005.04.02 0 0 15057
15000-nél van egy "ingyenes" átvizsgálás 4xxx-ért. :-(((
Előzmény: Pax2 (15054)
tws1 Creative Commons License 2005.04.02 0 0 15056
"És abban az esetben, ha pl: megállsz, kiveszed a kulcsot, az ülésre dobod, kiszállsz, becsukod az ajtót...?"

Ulesre dobod, kiszallsz, becsukod az ajtot -> nem tudod mivel bezarni az autot, mert nincs nalad a taviranyito.

Manapsag amennyire lehetseges, mindent "bolondbiztosra" (elronthatatlanra) csinalnak, minden eszkozt illetve szolgaltatast igyekeznek megfelelo vedelemmel ellatni, figyelembe veszik, hogy a fogyasztok/vevok/felhasznalok altalaban laikusok es nem varhato el toluk, hogy ertsenek a technikahoz illetve nem varhato el a logikus viselkedes. (Most nem csak autorol beszelek, hanem ugy altalanossagban minden hasznalati eszkozrol. Az auto is hasznalati eszkoz. Pl: a video-n lejatszol eppen valamit es megnyomod a kidobas gombot, a video sem loki ki egybol a kazettat, hanem eloszor szepen megallitja, kifuzi es csak utanna dobja ki, ez is egy felhasznalo elleni vedelem. Rengeteg ilyen vedelem letezik a kulonfele eszkozokben, targyakban, amirol az ember gyakorlatilag nem is tud, mert a problema amit kivedenek soha nem merul fel (eppen a vedelem meglete miatt)).

Termeszetesen mindig meg lehet kerulni a dolgokat, pl. ha resnyire nyitod az egyik ablakot, lezarod az autot, az osszes kulcsot az ablak resen bedobod, akkor mar valoban maceras lesz kinyitni, de szigoruan technikai ertelemben ilyenkor az auto nincs lezarva, hiszen az ablak resnyire nyitott. Ha az auto szigoru ertelemben veve be van zarva, akkor nem tudod belerakni a kulcsot.

Meg egy dolog: az a thalia3-nal igy mukodik, legalabbis az enyemen, de nem vagyok biztos benne, hogy a korabbi verzioknal is igy mukodik. Konkretan: nem tudom, hogy a csomagtarto nyitasa a korabbi thaliakon blokkolja-e ezt a funkciot. Az enyemen igen.
Remlik valahonnan a forum regebbi hozzaszolasai kozul, hogy valaki mar foglalkozott ezzel a kerdessel.

ui: a vedelemmel kapcsolatban eszembe jutott meg egy jo pelda: amikor megfogjuk a kilincset egy akarmilyen ajton, sose jut eszunkbe megnezni, hogy az ajto behuzasakor oda fogjuk-e csukni a kezunket az ajtokerethez vagy akarmi mas utban levo targyhoz, mert hozza vagyunk szokva, hogy ilyen altalaban nem tortenik. Csak akkor tudjuk igy odacsukni a kezunket, ha a kilincs rossz helyen van elhelyezve az ajton, a nyilo szelehez tul kozel, ez pedig kivitelezesi hiba, hiszen egy megszokott vedelem (kilincs elvarhato helye) nem kerult alkalmazasra.

Hosszu lettem, bocsi. Ma mar tobbet nem irok, becs szo :))
Előzmény: boszi70 (15049)
v__tibor Creative Commons License 2005.04.02 0 0 15055
:-)
Előzmény: boszi70 (15046)
Pax2 Creative Commons License 2005.04.02 0 0 15054
ööö májusban lesz 1 éves, de mivan 15 ezernél?  30-nál kel vinni nem?
Előzmény: sfbukfenc (15041)
mzdude Creative Commons License 2005.04.02 0 0 15053
Akkor megszívtad. :-)
Előzmény: boszi70 (15049)
v__tibor Creative Commons License 2005.04.02 0 0 15052

Ha valaki borozgatni akar a thalin, akkor vagy sofőrrel érkezzen, vagy ne egynapos legyen a thali ... :-)

... úgy a szereléssel is kényelmesebben végeznék, no azért addig a környékbelieket meg szeretném oldani, s ezt nem fenyegetésként mondom ... :-)

Előzmény: tws1 (15043)
v__tibor Creative Commons License 2005.04.02 0 0 15051
:-)
Előzmény: sfbukfenc (15042)
v__tibor Creative Commons License 2005.04.02 0 0 15050
Persze! De Te benne voltál a korábbi listában, úgyhogy nem kell semmit beszerezned a hőmérőhöz, már megtettem, csak össze kell dobnom őket ... :-)
Előzmény: dohonyiz (15034)
boszi70 Creative Commons License 2005.04.02 0 0 15049

És abban az esetben, ha pl: megállsz, kiveszed a kulcsot, az ülésre dobod, kiszállsz, becsukod az ajtót...?

Előzmény: tws1 (15039)
boszi70 Creative Commons License 2005.04.02 0 0 15048
Nekem meg egy renault szakszerviz azt, hogy az első 2 év sem! Ja meg azt, hogy 1 éves korában nincs felülvizsgálat. Na ha már ők sem tudják!
Előzmény: kovlui (15027)
boszi70 Creative Commons License 2005.04.02 0 0 15047
Na ezt, hogy csinálta?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!